Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egész éjjel nem aludtam...az utóbbi hetekben alig alszom, nálatok ilyen nem fordul elő? fórum

Egész éjjel nem aludtam...az utóbbi hetekben alig alszom, nálatok ilyen nem fordul elő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
63. 4d0b637a98 (válaszként erre: 62. - Syria)
2017. máj. 6. 14:50

Mazsumazsu, syria, köszönöm mind a kettőtöknek. Most azt hiszem, a toplista élén a fogyás áll. Ennek érdekében - Csalami Lászlóra hallgatva a YouTube-on - ma megkezdtem a heti egy böjtnapot.


Hétfőn megyek állástárgyalásra, kíváncsi vagyok, mert ez nem az, amire várok, de ha összejön, elvállalom.


A többi akkor már magától meg is oldódik...de az egészségem nagyjábóli rendbetétele miatt a fogyás a legfontosabb cél :) :)

62. syria (válaszként erre: 59. - 4d0b637a98)
2017. máj. 6. 10:57

Csak úgy, nagy vonalakban.

Jól csinálod. Valahogy az az érzésem, hogy jó technikát követsz: sorra veszed a problémákat, s nem egyszerre rohansz nekik. Rangsorolod őket, melyik az, amit a legegyszerűbb leküzdeni. Szerintem így a legegyszerűbb célt érni, hiszen az elért siker inspirál a továbbiakhoz. Sok-sok kitartást!

61. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 55. - 4d0b637a98)
2017. máj. 5. 20:09
jaj sajnálom hogy így összejöttek a dolgok. most lehet hogy butaságot mondok de gondolj arra, hogy van egy szép lakásod és 10 év múlva viszont hitelmentes lesz és emelkedni fog az értéke azáltal, hogy a közgyűlés úgy döntött, hogy kívülről felújítják. Albérlőnek pedig próbálj meg olyat keresni aki kedves szimpatikus és ki tudsz vele jönni. Próbálj így belegondolni és ha elkezdesz pozitívan hozzáállni el fognak múlni a viharfelhők. Én drukkolok neked.
60. bnedora (válaszként erre: 49. - 4d0b637a98)
2017. máj. 5. 19:51
Nálam ez azért ritka. Amúgy reggel fél 8-kor feküdtem le, és kb. 1 órát aludtam.
59. 4d0b637a98 (válaszként erre: 57. - Syria)
2017. máj. 5. 19:07

Köszönöm szépen, meglesz.


Most délután számoltam ki a www.kaloriaguru.hu segítségével, hogy ha betartom az 1200 kcal/nap táplálkozást, sok zöldségfélét eszem, kevés húsfélét, no cukor, no süti, no alkohol és este korán vacsorázom vagy csak kétszer eszem, de akkor király módjára, akkor 2018. szeptemberére le kell tudnom fogyni 65 kg-ra.


Hát meglátom, rajtam nem fog múlni most már. Mert hát bizony tudomásul kell venne, hogy ha az egészségemmel játszom továbbra is, akkor már az életemmel játszom.


Most aludtam éjjel, igaz, tegnap este 3 órát sétáltam és reggel 7 órakor már felébredtem.


Csalami László tanácsait nagyon ajánlom mindenkinek, ő a lelki-testi-szellemi egészséget egyben szemléli. (Másoddiplomás képzést szerzett Pécsett, táplálkozástudományi szakon, de ő egy Alapítvány munkatársa és dolgozott kint Amerikában is életmód tanácsadásban. És hát ő maga is majdnem meghalt....Nagyon aranyos férfi.


[link]

58. syria (válaszként erre: 56. - Jessica32)
2017. máj. 5. 18:33
Hú, az tényleg ütős volt.
57. syria (válaszként erre: 55. - 4d0b637a98)
2017. máj. 5. 18:33

Helyes, hogy ennyi probléma mellett tudsz optimista lenni.

Kitartás, mert a fogyásod nem lesz könnyű menet. Tényleg kell hozzá 1-2 év.

56. Jessica32 (válaszként erre: 52. - Da16c888de)
2017. máj. 5. 18:15

Nekem egyszer körzeti orvos írt fel egy altatót, amikor vizsgák miatt egy másodpercet sem aludtam, a vizsgák előtt és semmi nem segített.

Ez az altató... az orvos szerint a pilóták is ez ezt szedik, ha kell, szóval másnap annyira rendben van mnden.

Hát bevettem. Kollégiumban aludtam. Bevettem, közvetlenül zuhanyzás előtt, rajtam volt a másnapi szép vizsgázós ruhám. Ablakot kitártam teljesen, tv bekapcs, altató be és el akartam indulni tusolni.

Na igen :) másnap reggel arra ébredtem, hogy kiterülve fekszem az ágyamon a szép gyűrött szerkómban, üvölt a tv, az ablak nyitva és majd megfagyok. :)

A vizsgám meg lett, nagyon jól sikerült, viszont dél körül elkezdett fájni a fejem és a szemem. Ütős anyag volt.

55. 4d0b637a98 (válaszként erre: 54. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 4. 21:05

Ajaj, ez jó kérdés volt.

Vannak okok az idegeskedésre:

- devizahitelem van

- a párkapcsolatom szétment

- bármikor megszülethet a második, a kislány unokám

- a társasházunkat kívülről felújítják és a közgyűlés, amin alig voltak, ezt elfogadta. Ez azt jelenti, hogy az eddigi közös költség helyett, ami 8000 Ft volt, havi 21.000 forintot kell majd 5 évig fizetnem, mert hitelt kell felvennünk.

- a devizahitelem árfolyamgátja 2019-ben lejár, 28 ezer forinttal fog emelkedni a törlesztőrészletem

- megint ki kell adnom a fiam szobáját, és megszoktam, hogy egyedül vagyok a lakásomban, kivéve a tavalyi évet, amikor a volt párom itt lakott nálam

- Várok arra, hogy a fejvadász által ígért munkahely meglegyen

- Kövér vagyok és most már 10 év után ez rohadtul zavar


...stb.stb.stb.


De nem vagyok azért olyan rossz helyzetben, mert tavaly januárban leszázalékoltak (rákműtét, gerincsérv, cukorbetegség, magas vérnyomás, emlő csomó stb.) és az ellátásom az átlagfizetésnél magasabb.


Tehát egyrészt nyugodt vagyok, másrészt mégsem, hiszen még 10 évig fizetem a devizahitelt.


De nem panaszkodom, mert sokaknak munkahelyük sincs...

54. 35d45e2ed1 (válaszként erre: 46. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 20:56
Esetleg nem vagy ki valami miatt idegileg? Vagy ha nem is bánt valami de nincs valami olyan esemény mostanában ami miatt kicsit "túl vagy pörögve" mert az is kihathat az alvásra.
53. 4d0b637a98 (válaszként erre: 52. - Da16c888de)
2017. máj. 4. 20:34

Kedves Zsolti bácsi, nem azért akarok aludni, hogy jobban fogyjak, hanem mert szüksége van a szervezetemnek 7-8 órai alvásra.


Mindig jó alvó voltam fiatalon, a változókor hozta nekem az alvászavarokat. De így is szükségem van a fenti alvásmennyiségre, különben kész vagyok egész napra.

52. da16c888de (válaszként erre: 51. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 14:53

Szia!

Nekem is voltak stresszesebb időszakaim, 2-3 hétre pont jó volt az altató, hogy helyt tudjak állni napközben. Aztán hamar leálltam vele. Igaz, nem volt súlyproblémám. De most te tényleg azért akarsz sokat aludni, hogy jobban fogyj?

51. 4d0b637a98 (válaszként erre: 50. - E8da813d29)
2017. máj. 4. 14:48

Igen, tudom, hogy este megint nem fogok tudni aludni. De majd reggel 8 órára beállítom a mobiltelefonom ébresztőjét és megpróbálom magam rászoktatni a nagyobb rendszerességre.


Kb. egy hónapot kell még várnom az állásra, mert a multicég most építi az új telephelyét Zuglóban. Akkor meg pláne vissza fogok zökkenni a rendszeres kelésekre.


Az altató is segíteni fog, mindig átsegített az ilyen időszakokon.


Muszáj, mert ha nem alszom, az a fogyást is gátolja, ráadásul tegnap tudta meg, hogy normális éjszakai alvás alatt 40 %-kal több inzulin hormon termelődik a szervezetben. Márpedig én 2-es cukorbeteg vagyok, tehát az sem mindegy.


No szóval az alvási projekt nálam össze lesz most már kapcsolva a fogyási projekttel.


Ha altató, akkor altató, majd abbahagyom 1-2 hét után.

50. e8da813d29 (válaszként erre: 49. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 13:37

Ha jól számolom, akkor aludtál összesen 10 órát, most délután van már, este 10-re nem is leszel olyan kialvatlan, hogy újra aludj 8-10 órát.

Valahogy az éjszakai alvásra kellene visszazökkenni.

49. 4d0b637a98 (válaszként erre: 47. - Bnedora)
2017. máj. 4. 13:31

Nagyon sajnálom.

Nekem már van időpontom, felíratok altatót. Más mgeoldás nincs.

Én hajnali 4-kor visszafeküdtem, 9 órakor felébredtem, de csak a fürdőszobába mentem ki, visszafeküldtem és most ébredtem 13 óra után.


Ezt addig tehetem meg, amíg persze nem dolgozom.

És hiába sétálok, levegőre megyek, az sem segít. És híztam 3 kg-ot, amióta nem tudok rendesen aludni megint.

2017. máj. 4. 08:56
Melatonint próbáltátok?
47. bnedora (válaszként erre: 45. - 4d0b637a98)
2017. máj. 4. 02:54
Én, másfél órai alvás után 22-kor ébredtem, azóta én sem alszom:-(
46. 4d0b637a98 (válaszként erre: 44. - 35d45e2ed1)
2017. máj. 4. 02:36
Köszönöm, de sajnos nekem ezek a természetes gyógymódok még soha nem segítettek semmiben :)
2017. máj. 4. 02:35

Most hajnali (csütörtök) 2.30 perc van. Tegnap este 22 órakor elaludtam, de éjfélkor már fel is ébredtem. Na most megint nincs alvás...majd hajnali 4 óra körül visszafekszem.

Nézegetem a 10-12 évvel ezelőtt készült családi fotókat a gépement :) És hogy azóta nem tudok lefogyni, pedig 10 éve még milyen csinos voltam...

Úgyhogy itt az ideje, hogy nekiálljak végre rendbe hozni magam...


Csak az a baj, hogy pl. ha az ember lánya rendesen alszik, akkor éjszaka 40 %-kal több inzulin hormon termelődik. És a fogyás is akkor megy, ha legalább 7-8 órát alszik valaki egyfolytában...


Na mindegy, május 15-ére kaptam a pszichiáternőtől időpontot, ő majd felír nekem altatót...a semminél az is jobb...

2017. máj. 3. 20:30
Van egy kis gyógynövénnyel kitömött párna több gyógynövényesnél is lehet kapni, ha ingerültségtől idegi fáradtságtól nem tudsz aludni vagy mert folyamatosan "túl vagy pörögve" időszakonként, akkor hatásos nagyon. Isteni finom illata van olyan mintha egy megnyugtató mezőn aludnál (csak szúnyogok nélkül.) Pár száz forint nem drága és megéri kipróbálni.
43. 4d0b637a98 (válaszként erre: 38. - Globus)
2017. máj. 3. 19:06
Köszönöm Globus, de nem selyemfényezek :) Jó az a kis fehér festék, ill. az előszobában színes, szép narancssárga színű. Szeretem a fehér festék színét, mert gyűjtöm a kortárs olajfestményeket és grafikákat és a nagyobbik szoba (az én szobám) fala azzal van tele....
42. 4d0b637a98 (válaszként erre: 35. - Andi.Bobi)
2017. máj. 3. 19:04
Elfelejtettelek üdvözölni, mint régi Kőbánya-Óhegyit. Hát Bécsben azért szebb lehet...:) Megnézem a Google-lel a Hova tablettát és a Passedan cseppet. Köszönöm.
41. 4d0b637a98 (válaszként erre: 36. - Andi.Bobi)
2017. máj. 3. 19:02

Kedves Andi.Bobi, én 47 éves koromtól - most 57 éves vagyok - híztam el. Előszor IR voltam (csak nem tudtam róla), aztán kialakult a 2-es cukorbetegség. 10 éve. A háromhavi HemoglobinA1C értékeim persze mindig jók, az éhomi enyhén emelkedett, Merckformin 750 mg Retart tablettát szedek, napi egyet.


Most elhatároztam, hogy véget vetek ennek, 60 éves koromra ismét 65 kg (168 cm) akarok lenni!!


Merthogy egész életemben vékony, sportos nő voltam és sportoltam is. Sajnos hiába jók a háromhavi cukorértékeim, nagyon nehezen tudok fogyni. Igaz, majd be fogom most már a konditermet (gerincproblémáim voltak, nem lehetett) iktatni. Futópad, eleinte csak séta rajta, infraszauna, bicikli...(fiatalon body buildingeztem majdnem 10 évig).


Nem tudom, mi az a HOMA érték. Én amikor elkezdtem hízni, volt, hogy egy hónap alatt 10 kg feljött, pedig nem ettem többet. Ez persze a változókor problémája is volt...

2017. máj. 3. 15:10
Ez már nem meglepő, de mulatságos. ☺
39. syria (válaszként erre: 6. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 13:26

3 napja a Fogyókúrás fórumom azt írtad, hogy a pajzsmirigy működésed rendben van. Ezek szerint csak sejted.

Szerintem semmi keresnivalód nincs pszichiáternél, annál inkább egy jó belgyógyásznál. Sajnos, nem minden háziorvos az.

38. globus (válaszként erre: 37. - Globus)
2017. máj. 3. 12:15

Azért azt hozzáteszem, csak 1 szoba festhető tapétás, többi helyiséget egyszer normálisan, festővel gletteltettük, mert glettelni nem tudok.

Fűrészporoson javaslom a festék fölé falfény alkalmazását, csodálatosan selymes fényűvé válik.

37. globus (válaszként erre: 33. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 12:12
Szuper! :) Én is gyakran nekiveselkedek, veszek szép festéket, elképzelem, hirtelen ötlettől vezérelve kirámolom a fürdőszobát :D Azért ezt, mert nincsen nehezen mozdítható bútor, a mosógépet simán kiemelem. Aztán hajrá, mindent lemosok, vadiúj fürdő. WC macerásabb, sok polcot kell leszerelni, ráadásul nehezen hozzáférhető. Szobát is festem, ha kapok segítséget bútorok cígöléséhez. Azért is szebb munka, mivel tudom, hogy én takarítok utána, jobban vigyázok a fröcsköléssel. Alig várom, hogy nyár legyen, erkély következik! :)
36. Andi.Bobi (válaszként erre: 27. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 11:34
Csináltass inzulinrezisztencia vizsgálatot,az is lehet a túlsúly oka. Úgy néz ki nálam avval van baj. A homa érték 3,1 lett,ir nagyon valószínű . Ezt írták. Megyek majd a házi orvoshoz.
35. Andi.Bobi (válaszként erre: 3. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 11:15

Szia Violet!

A terhességem alatt én is küzdöttem alvás zavarral/sajnos féltem a szüléstől,pánikbetegség kapott el/ hosszú történet..Az orvos akkor hova tablettát írt fel,meg passedan cseppeket,utóbbit nem tudom lehet e kapni M.o -on,bécsben élünk,de a hovát igen. Nagyon jó,használt nekem,kettőt kellett bevenni fél órával lefekvés előtt,olyan jót aludtam tőle. Gyógynövény mind a kettő. Próbáld ki,a cseppeket nappal is lehet ,ha úgy érzed sok a gond segít lenyugodni.

Mi is kőbányán laktunk az Óhegy park mellett,kilenc évig😊,a Kőér utcában..

34. 50aa831df8 (válaszként erre: 33. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 04:43

Örülök, hogy megnevettettelek!


Az a lényeg, hogy a nappalaid tartalmasak legyenek, és kicsit se baj, ha a nap végére úgy érzed, hogy "lemerült az aksi".

A napközbeni alvást jobb elkerülni nekünk, "rossz alvóknak".

1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook