Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi tünetek elmaradása korai hetekben fórum

Terhességi tünetek elmaradása korai hetekben (beszélgetős fórum)


2013. máj. 14. 10:38
Sziasztok,lenne egy kérdésem,ha még jár erre vki.Most vagyok a 8.napon a lombikos beültetésem óta.eddig semmi tünetem nem volt,a hőemelkedésen kívűl,ami egész nap megvan.Tegnap nagy örömömre kora délutántol volt erős hasfeszülésem,és gyakori vizelési ingerem,este a hőm 37,5 volt,és rá 5-10 percre elmultek ezek.A hőm az megvan,de lehet elhalt az embrió,vagy nem sikerült a beágyazodás,Pénteken megyek tesztelni..de eléggé aggodom.Az előző lombikos terhességem 6 hétre ment el,a gyomorideg miatt,most nyugodtabb vagyok,de azért nem teljesen..
2013. jan. 30. 17:51
Nem.... Normális.... Én is hasonlóan jártam mindkét alkalommal, pánikoltam is, de mindig minden rendben volt.
2013. jan. 30. 17:14

Szisztok! Tanácsot szeretnék kérni,mielőtt orvoshoz megyek

. 7 hetes terhes vagyok,eddig nagyon megviselt a terhesség,de 2 napja minden tünetem megszűnt! Nem vérzek,görcsölök,csak enyhén érzem a hasam. Szerintetek Nagy baj lehet?

22. pamacs85 (válaszként erre: 18. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 15:56

Nem nem volt a mensis görcsök is akkor jelentkeztek mikor a nem várt napja volt cici feszülés volt de az maradt a 16. hétig.

Mi elég sokszor voltunk dokinál mert mindig visszatért a vérzés Utro mellett is de az ok nem derült ki volt, hogy hetente mentünk DE a nyugalmam kb addig tartott míg ismét nem jött a cucc :( de bíztam a babámban és minden oké :)


Drukkolok Nektek :)

21. katie_rose (válaszként erre: 20. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 11:41
Így van! Addig meg pihi,sok vitamin, zöldség, gyümi. Sétálj sokat és öltözz fel rendesen. :) Én is folyton aggódom,de igyekszem titokban csinálni, még magam előtt is titkolom :P
2012. ápr. 2. 11:01

Én most már azzal próbálom nyugtatni magam, ha a baba maradni akar, akkor marad is, ha nem, akkor nem tehetek sajnos többet annál, amit most.


Kicsit lenyugodtam, próbálok a Kislányomra koncentrálni, 16 nap nem a világ...

19. katie_rose (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 10:22
Szia! Én 8 hetes múltam és egyik héten alig bírok elindulni a munkába, másik héten meg mintha nem is lennék kismama. A tünetek jönnek-mennek ahogy kedvük tartja. Ne izgulj,mert az viszont biztos nem tesz jót! Bízz mindig a legjobban! Ha nem bírsz magaddal,akkor meg vannak helyek, ahol akár aznapra kapsz uh időpontot. Persze kb. 10.000 ft, de ha nem bírsz magaddal,akkor ez is egy lehetőség! :)
18. 67c772efc3 (válaszként erre: 14. - Pamacs85)
2012. ápr. 2. 10:12

Pamacs, tényleg semmi tüneted nem volt??? Se alhasi, semmi???


Én próbálok bízni.... Hullámzok, mert igazatok van, minek a doki, ha nem erre... De ez a baba annyira csodababa és annyira jönni akart, bíznom kell benne, hogy maradni is fog..... És mivel ismerem magam.... Ha most minden ok, akkor 5 nap múlva kezdem előlről.....


Azért jó olvasni, hogy a tünetek jönnek mennek, de mondjuk annyira egybefügg ezzel az utro használattal.... Ez az, amiben még bízni tudok....


A magzati szívhanghallgató Nekem nagyon jót tett az 1. babánál. Lelkileg. Soha nem elemeztem, hogy jól ver-e, hallottam, hogy ver és kész. Most hiába hallgatom, még kicsi.....


Köszönöm Mindenkinek a hozzászólást :)

2012. ápr. 2. 10:12
én is hívnám a dokit szó nélkül. Nem is kérdés. Ha mást nem hogy lehet e összefügges a gyógyszer és a tünetek elmaradása között. Ez nem butaság miért jó idegesnek lenni?
16. Fuvallat71 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 09:49
Én máris elmennék a dokihoz. Azért vannak, hogy fogadjanak Téged. Amikor hasonló aggályaim voltak, szombat délelőtt caplattam be a kórházba, nagy kétségbeesve, és nyugodtan mentem haza, mert nem vot gond. Minek várni. Már rég elmehettél volna.
2012. ápr. 2. 09:43

6 héten nem is feltétlenül kell lennie rosszullétnek. inkább utána.

Ne stresszelj, irány a doki és kérj egy uh-ot.

Magzati szívhanghallgató szerintem felesleges, mert azt sem tudod, hogy mit kell hallanod. Oké, hallod, hogy ver a szíve, de azt már nem tudod megállapítani, hogy gyorsan avagy lassan-e, arról nem is beszélve, ha nem hallod, akkor mi van?

2012. ápr. 2. 09:25

Szia!


Nekem az 5-6. héten voltak tünetek ekkor mentünk dokihoz pont vérzés miatt aztán megszűnt minden tünet de minden rendben volt-van lesz :))) immár 27 hetes :))


Nyugi!!!!

13. Molly38 (válaszként erre: 12. - Molly38)
2012. ápr. 2. 09:23

Ja, és a nagyon sűrű ultrahangozás sem tesz jót a babának.. sugárzás, hőhatás stb.

Persze az még rosszabb, ha idegeskedsz, de azért ne menj 3 naponta uh-ra.

Beszélgess a babáddal, és bízz benne!

Már gyógyszeres támogatásod is van, tehát bízz benne, hogy minden rendben lesz, megteszel mindent érte!


Hallgass relax zenéket!! :-)

12. Molly38 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 09:15

Szia!


Én is megijedtem, nekem is elmúlt minden tünetem. Az első terhességem, és holnap töltöm a 8 hetet, de a baba valószínű jó pár nappal fiatalabb, tehát később fogant.

Nekem semmi tünetem nem volt, csak késett a mensim. Csináltam tesztet, pozi lett, de még semmi tünet. Be is paráztam rajta. Aztán jött pár, fájdogált a hasam, vagyis olyan diszkomfort érzés volt benne, puffadtam, két napig volt hányingerem és majd egy hétig nagyon szédültem.

Ezek kb. egy hét alatt teljesen elmúltak, utána elkezdett fájni a cicim. Utána volt egy hét, mikor teljesen elmúlt minden. Nem puffadtam, nem volt érzékeny a hasam, olyan kimondottan nem is voltam fáradt.. a cicifájás is sokat enyhült, egyedül talán a sűrűbb pisilés maradt meg, de azon kívül semmi.

Én is nagyon aggódtam, hogy esetleg már nem él a baba és ezért van. Az első uh-n még nem látszott az embrió, pedig 2 héttel azután mentem, hogy a teszt pozi lett.

Tehát aggódtam rendesen, hogy most mi van.

Ezért elmentem soron kívül egy uh-ra, mondjuk szerencsés vagyok, mert meg tudtam oldani családon belül, bár nem nőgyógyászati uh volt, de hallatszott a pici szívverése.


Tehát nyugi, simán lehetsz teljesen tünetmentes és közben nincs semmi baja a babának!

A tüneteid is visszatérhetnek, mert pl. nálam megint van puffadás és hasérzékenység és cicifájás. De csak ennyi. Tehát nem jelenti azt, hogy most nincs tüneted, egy hét múlva sem lesz.


Érezzük magunkat szerencsésnek, hogy ilyen jól viseli a szervezetünk a babavárást.


Egyébként ha nagyon hiányolod a tüneteket, vagy mond a babának, hogy küldjön valami jelet, ilyenkor én mindig megkapom :-))) vagy egyél egy kis karfiolt és rögtön érezni fogod, hogy már nem egyedül foglalod a beleidnek való helyet! :-))))

11. Kangaroo Island (válaszként erre: 9. - Veroniks22)
2012. ápr. 2. 09:13

Én az utrogestan mellett 20 hétig hánytam :-D


De egyébként az utrogestan nem csodaszer, a vérzés meg nem gyerekjáték, nekem is ugyanígy volt 2 terhességem, hogy abbamaradtak a tünetek és elmentek a babák, inkább menj el dokihoz szerintem, mintsem aggódj.

10. Segreta78 (válaszként erre: 8. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 09:12
Szóval még csak 6 hetes vagy. Még elég pici a babád, de nem hiszem (továbbra sem), hogy azzal teszel jót magatoknak, ha őrlődsz magadban. A család, persze jót akar, nyugtatgat, de NEM ŐK ÉLIK ÁT. Engem is próbáltak közhelyekkel leszerelni, de ez nem segít, mert neked kell megnyugodni és ez nem megy olyan egyszerűen.
9. veroniks22 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 09:10

Szia!


Röviden az én sztorim: az első 3 terhességem alatt iszonyat rosszul voltam, minden lehetséges tünetet produkáltam, majd a 9. héten megszűntek a tünetek, elhaltak a terhességek.


A mostani babavárásom során én is Utrót használtam (az előzőeknél nem) a pozitív teszt után azonnal, s semmi tünetem nem volt.


Az eredmény: ma töltöttem a 30. hetet. :-) Szerintem tényleg nyugodj meg. Eddig eszembe se jutott, hogy az Utro szüntethette meg a tüneteket, de belegondolva lehetséges.


Boldog babavárást!

2012. ápr. 2. 09:08
Igen, én is így tudom, ha van tünet, ha nincs, akkor is lehet jól a baba vagy rosszul..... :( Vetélést, vérzést, persze észrevehet az ember, na meg a terhességi teszt is +, de a HCG szinttől, ami tudtommal akkor is megmarad, ha a baba kicsi szíve már nem ver.... Ameddig ki nem ürül a méh. Tudom, hogy csak egy UH nyugtatna meg... De közben meg azt kívánom, a családomnak legyen igaza, én legyek a hülye, legyen minden rendben..., de eljönnék az UH-ról, örülök, mert mondjuk jó híreket kaptam, aztán 3 nap múlva kezdem előlről az egészet.... Ördögi kör.... Valaki használt magzati szívhanghallgató készüléket? Mikortól lehet hallani? Mert persze nekem van, most még semmi, amit nem is csodálok (kb. 6 hetes lehetek), de az is megnyugvást hozhatna....
7. Segreta78 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 09:07
Szerintem is hívd fel a dokit. 1. Azért az orvosod. 2. Végül is már nem hétvége van :), tehát biztos dolgozni is fog. Ez nem zaklatás. Egyszerűen, egy UH-al megfogja tudni mondani, hogy minden OK :D Ne parázz addig, mert az sem neked, sem a picinek nem jó. Mivel, ha jól veszem ki a leveledből már a 12. héten jársz, így lehet, hogy csak szimplán eljött az az idő, amikor elmúlnak a "rossz" tünetek. A gyógyszer amit felírt egy hormontartalmú gyógyszer ami segít a babunak megmaradni. Hidd el, ha elvesztetted volna Őt, akkor minimum vérezgetnél. Sajnos nálam így volt és a görcsök, bár mindkettő minimális, de akkor is volt jele. Szóval IRÁNY A TELEFON!!!!!
6. Szerénke83 (válaszként erre: 2. - C3b5778d88)
2012. ápr. 2. 08:58

Ez nem feltétlenül igaz.

Nekem elhalt a terhességem és minden terhges tünetem megvolt!!!

Egyszerűen csak nem volt szívverése a babának.

Szerintem menj soron kívül uh-ra, akár magánrendelésre, csak hogy megnyugodj!

5. Pen80 (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 08:52

bugyuta dolgaid? Ha nagyon ideges vagy, hívd fel a dokit. Inkább kétszer fölöslegesen, mint egyszer ne, amikor kellene. Amúgy pedig terhes nőkkel dolgozik nap mint nap, nem te leszel az első, aki ilyennel felhívja. Nem fog kinevetni, hidd el.

Amúgy nekem is ez volt, eltűntek a tünetek - bár nekem nem volt előtte pici gond sem, de én hívtam pl a védőnőt :)

4. c3f39fd03b (válaszként erre: 1. - 67c772efc3)
2012. ápr. 2. 08:50
Én sem gondolom,hogy egy vetélést ne vettél volna észre.Annak azért elég érezhető tünetei,meg látható jelei vannak.Szerintem is nyugodj meg.
2012. ápr. 2. 08:49
De ha végképp meg akarsz nyugodni, nyugodtan menj el uh-ra. Biztos nem fog kinevetni a doki. Ha meg igen? Mit számít az, ha Téged megnyugtat a vizsgálat. Neki meg az a dolga hogy megvizsgáljon ha kételyeid vannak.
2012. ápr. 2. 08:46
Nekem mindig azt mondta a doki, hogy terhesség nem szűnik meg minden jel nélkül. Ha baj lenne, szerintem görcsölnél, véreznél. Hány hetes vagy? Estleg ha csinálnál egy tesztet és jó erős a csík, megnyugodnál. Csak egy idő után már becsaphat, mert amikor kialakul a méhlepény, csökken a teszt által kimutatott hormon mennyisége, pedig minden rendben van közben. Ha jól tudom.
2012. ápr. 2. 08:32

Sziasztok, kisbabát várok, másodikat. Soha nem voltam az a típus, akinek ezer meg ezer tünete van az első 3 hónapban, de most?!?!?!? Eddig szédülgettem, az alhasam enyhén fájdogált, nem volt étvágyam. Mentem dokihoz, megállapította a terhességet, mindent rendben talált, kezdetleges szívverés is volt. Kaptam viszont utrogestánt, mert egy éjjel pici vérzésem volt, ami teljesen elmúlt, utána semmi nem volt, de a biztonság kedvéért felírt. Amióta használom, MINDEN tünetem elmúlt. Semmi bajom............ Csak idegeskedek, holott tudom, nem szabad. De már fáradt sem vagyok, egy kicsit sem fáj a hasam, étvágyam is visszatért........ Félek.... A családom felesleges aggodalomnak hiszi (optimizmus)... Dokihoz meg még 2 hét múlva megyek, de addig megőőőőrülök.............

Olyanokkal szeretnék beszélgetni, akik jártak így, és kíváncsi vagyok mi lett a végkimetele........ Ha jó, ha rossz, akkor is. Engem az frusztrál, ha a baba meggondolta magát, akkor minek kell még min. 2 hétig álomvilágban élnek........ De a dokimat sem akarom piszkálni a bugyuta dolgaimmal, mert mi van, ha tényleg csak bugyuta.............. :(

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook