Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Egész éjjel nem aludtam...az utóbbi hetekben alig alszom, nálatok ilyen nem fordul elő? fórum

Egész éjjel nem aludtam...az utóbbi hetekben alig alszom, nálatok ilyen nem fordul elő? (beszélgetős fórum)


1 2 3
33. 4d0b637a98 (válaszként erre: 32. - 50aa831df8)
2017. máj. 3. 04:15
Hahaha....tényleg szeretek lakást festeni, nemcsak a fűrészporos tapétákat szoktam a két szobában én átfesteni, de a konyhát, előszobát, fürdőt is én festettem ki. Milyen jó, hogy családi házban nőttem fel, fiúkkal és apám mindenbe bevont a ház körüli munkálatokban....nagyon sok mindent meg tudok a saját lakásomban egyedül csinálni.
32. 50aa831df8 (válaszként erre: 31. - 4d0b637a98)
2017. máj. 3. 04:11

Jó, hogy megtaláltad a megoldást!

Nekem is az segít, ha jól kifáradok napközben.

Ha otthon kifestettél mindent, gyere hozzám, itt is van mit festeni! (És kéne is már nagyon!!)

2017. máj. 3. 03:54

Tegnap a félszoba festése úgy látszik (bár még nem fejeztem be, még egyszer át kell festeni) fizikailag elfárasztott, mert este 20.30-kor mennem kellett aludni. Elkezdtem szokás szerint olvasni és már el is aludtam.

Most nem sokkal ezelőtt ébredtem, végre kipihenten.

Ezek szerint a séta is kevés fizikai mozgás, annál aktívabbat kell beiktatni ahhoz, hogy a szervezetem elfáradjon és tudjak aludni :)


Na hát, ha ez így megy, a nagyobbik szobát is kifestem :) :) vagy hatszor is, ha kell :) :)

2017. máj. 2. 18:29

Ha napközben ledőlsz és alszol, akkor ne csodálkozz, ha éjjel nem megy az alvás.


Az éjjel én sem aludtam túl sokat, de nekem meg volt az oka, mert fájt a gyomrom.

29. Channa* (válaszként erre: 6. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 18:26
A pm. túlműködés nem mindig jár fogyással, azaz, ettől még lehetsz túlsúlyos. Csak az a pm. túlműködés okoz fogyást, ahol nagyon nagy az értékekben az eltérés, és persze a fogyás mellett más tünetek is vannak. A nem alvás sem jellemző egyik pm. betegségre sem, hiszen az alulműködés eleve fáradsággal jár, a túlműködés pedig azért jár fáradtsággal, mert a magas pulzus miatt hamar elfáradunk.
28. ina87
2017. máj. 2. 17:41
sajnos a minden napi gondok akadályozzák a nyugodt alvást,viszont 1 órás napi mozgás csodákat ad nem azt jelenti h úgy sportolj h majd bele halsz,de lehet bicajozni kiadósat sétálni kocogni esetleg olyan terepet választani ahol van mondjuk lépcső is valamint későn már nem ajánlatos kávé ivás...
27. 4d0b637a98 (válaszként erre: 26. - Jessica32)
2017. máj. 2. 16:21

Köszönöm, Jessica32, de túlsúlyos vagyok, előbb 15 kg-ot le kell adnom, akkor tudok kezdeni kocogni itt a parkban.

Hát sajnos nekem ezek már - az én koromban, 57 évesen - nem segítenek semmit (Valeriana, macskagyökér). Bár a cickafark tea az valamit segített :)

2017. máj. 2. 15:30

Én Valeriánát szedek, néha macskagyökér teát iszom, és a magneB6 is segít.

Ha nagyon felidegesítettek, futok vagy 1 óra 20 percig és akkor 9 - kor már se kép se hang, este.


Ha megy Neked, esetleg kezdetnek egy kis kocogás, aztán a valeriana tabletta.

2017. máj. 2. 15:17

Reggel 9-kor visszafeküldtem és aludtam 13.30-ig.

Az első dolgom volt 1 liter vizet meginni és egy jó kávét (én csak a Spar új, zöld kávé és pörkölt kávé keverékét iszom, a zöld kávé klorogénsav tartalma elősegíti az emésztést).


Viszont alig ettem, joghurtos saláta, 2 sz. tk. élesztőmentes kenyér és dugig vagyok.


Most nekiállok festeni a félszobát, amit ki akarok adni és este megyek egy hosszú sétára.


Így azért most már 4-5 óra alvás után szebb a nap :)

24. 2a2d69a8c3 (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 12:47

Én biztos vagyok benne, hogy emiatt van.

Nálam is vannak ilyen időszakok, amikor nem tudok aludni, általában akkor amikor valami bánt.

2017. máj. 2. 10:09
De.
22. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 09:34

Ezen az éjszakán én sem aludtam jól, sőt szinte sehogy, még egy fél Frontinnal sem..


De a lányom ugyanezt mondta..


Én is nagyon változóan alszom, függ a külső stressztől is, az évszaktól is, de szerintem a Hold állása sem mindegy, telihold környékén szoktak rosszabb szakaszok lenni.


Már megtanultam nem annyira pánikolni rajta, mert aztán jönnek jobb szakaszok is..



Egyébként igen, a leírtak miatt simán lehet...

21. 4d0b637a98 (válaszként erre: 18. - Gribedli***)
2017. máj. 2. 09:25
Köszi, ennek utána nézek a neten...pajzsmirigy alulműködés elképzelhető, az nagyon sok embernek van rejtetten....és akkor a hízást is okozhatja.
20. 4d0b637a98 (válaszként erre: 17. - L.luiselotte)
2017. máj. 2. 09:24

Hát azt sajnálom, ha világ életedben rossz alvó voltál. Én csak azóta kínlódom, amióta a menopauzán átestem (más tünetem nincs és nem is volt) 54 éves korom körül, most 57 múltam.


Fiatalon mindig úgy aludtam, mint a bunda, csak letettem a fejem és már aludtam is...


Használok néha 0,5 mg Rivotrilt, de többet nem akarok. De most azt sem segít...

19. 4d0b637a98 (válaszként erre: 12. - A03dd05915)
2017. máj. 2. 09:21

Köszi, már letiltottam, hívni nem tud, de az SMS-t így is fogadja a mobilom. Sajna.


Hát folytatom a fogyókúrát...nem akarom, csak 2 hetente mérni magam. Az a baj, ha tudok aludni néhány órát, akkor tudok órákat sétálni, de ha nem alszom egyáltalán, akkor erőm sincs a kimozduláshoz...meg kedvem sem.


Íratok majd altatót, néha már használtam, azt, ami az elalvást (és nem az átalvást) segíti elő..de ezek mindig hullámokban jönnek rám, néhány hétig alvászavar, utána normál alvás.....

18. gribedli*** (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2017. máj. 2. 08:29
Ez is lehet, pont azt akartam még írni, hogy a melatonin termelés összefügg a pajzsmirigyműködéssel is.
2017. máj. 2. 08:18

1/2 szem Eunoctin nem árthat. Elaltat és másnap töknormális tőle az ember. Én is nagyon rossz alvó vagyok és csak akkor veszem be, ha másnap " jelenésem " van.

Nekem is van/volt ezer gondom, de világéletemben rossz alvó voltam, amikor teljesen rendben ment minden akkor is.

16. Panna.33 (válaszként erre: 10. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 08:09

Remélem minden rendben lesz a kislánnyal! :)

A többi meg tényleg megoldódik valahogy.

15. Panna.33 (válaszként erre: 6. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 08:07

Értem, hogy nem akarod gyógyszerezni magad, és ha az orvosok ennyit tesznek csak, nem csodálom, hogy nem rohansz hozzájuk.

Ennyi gond mellett egyébként nem csoda, hogy kattog az agyad.

14. gribedli*** (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 07:53
Melatonint próbáltad már? A melatonin is felelős az alvás-ébrenlét egyensúlyáért, tehát amikor alszol, mélyebben alszol és kipihenten ébredsz, nappal friss vagy. A korral csökken a melatonin termelődése de pár hét alatt egy melatoninkiegészítő rendbe teszi ezt a problémát.
2017. máj. 2. 07:46
Esetleg valami hobbi, ami megnyugtat, kikapcsol alvás előtt? :)
12. a03dd05915 (válaszként erre: 10. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 06:40

Folytasd csak a fogyókúrát! Bár nem tudom van-e valamilyen módszer, amit követsz, csak feltételezem, hogy rendszeresen kell étkezned. Ez is segít abban, hogy beoszd az idődet. Tudom, nehéz ez,ha az ember otthon van, munkára várva.

Ne méricskéld magad naponta, mert ha megáll a fogyás 1-2 napra, az nagyon le tudja hangolni az embert. Mozogj is mellette! Kis torna, séták, szobabicaj...


Az exed számát tiltsd le!

11. rinike (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 06:33
Magnézium, B6 és D vitamin, és egyéb vitaminok pótlását már próbáltad? Esetleg Valeriána gyógynövényes recept nélkül kapható elalvást segítő szer? Vagy gyógynövényes tea ugyanerre? Próbáld ki őket, hátha. Világnézettől függően imádkozás és/vagy meditálás is segíthet.
10. 4d0b637a98 (válaszként erre: 9. - A03dd05915)
2017. máj. 2. 06:11

E-gon, én meg pont arra gondoltam, hogy abbahagyom ezt a fogyókúra mizériát, máskor pici odafigyeléssel is ment le a súly. Ha erőltetem, annál rosszabb...a heti mérlegelés stresszel.


A többit, ami nem rajtam múlik, azt el tudom engedni. A volt páromra nagyon haragszom, a tegnapi majálisozást is elrontotta egy hülye SMS küldésével. (Szerintem nincs joga szakítás után valakit ilyen módon zaklatni, de nem küldök válasz SMS-t és nem is hívom fel, hogy hagyja abba, mert provokál, hogy szóba álljak vele újra..).


Szerintem, ha a kislány unokám megszületik és tudom, hogy minden rendben van, kicsit megnyugszom. A fejvadász, az albérlő stb. majd úgyis megoldódik....


Nem megyek mostanában gyógyfürdőbe, ott mindig jól szoktam relaxálni...

9. a03dd05915 (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 05:55

Próbálj meg ezektől a feszültségektől megszabadulni! Csak azzal foglalkozni, aminek a kimenetele rajtad is múlik, amire van ráhatásod. Kezeld őket feladatként, és nem kell mindent a válladra venni.

A séta, a korai lefekvés jó ötlet. Mellé tanácsolnám, hogy próbálj meg relaxálni kicsit elalvás előtt.

Koncentrálj a fogyókúrádra, magadra és ne a környező problémákra!

8. Csillagist1 (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 05:54

Biztos is, hogy a sorozatos problémák miatt nem tudsz éjjel aludni. Túl sok minden foglalkoztat egyszerre, jár az agyad folyamatosan és emiatt nem tudsz pihenni. Az éjszaka pont arra lenne, hogy kikapcsolj és aludj, de te most képtelen vagy rá. Nekem is vannak ilyen időszakaim.

Igen, talán egy enyhe stresszoldó segíthetne, bár én ennek nem vagyok a híve.

Inkább agyban kellene helyretenni a dolgokat, persze tudom ez nem egyszerű, nagyon nem.


Szép napot neked! :-)

7. 4d0b637a98 (válaszként erre: 5. - Dogiz)
2017. máj. 2. 05:50
Kőbánya-Óhegyen.
6. 4d0b637a98 (válaszként erre: 4. - Panna.33)
2017. máj. 2. 05:50
Ha pszichiáternőhöz megyek, ő felír altató és szorongásoldót (nyugtatót), mást nem tud tenni. Ha háziorvoshoz, elküld a pszichiáterhez altatóért :) Ha pajzsmirigy túlműködésem lenne, akkor nem lennék túlsúlyos..lehet, hogy inkább alulműködés van, bár az többlet alvással szokott együtt járni.....tény, hetek óta feszült vagyok.
5. dogiz (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 05:49
Szia! Olvasom a gondjaidat és a kiadó félszoba miatt kérdezem, ha nem titok hol laksz helyileg? Ha nem akarod itt a fórumon írhatsz privit. Köszi
4. Panna.33 (válaszként erre: 1. - 4d0b637a98)
2017. máj. 2. 05:46
Lehet ezek miatt, de állhat hormonális változás is a háttérben. Anyukámnak bőven a változókor után lett pajzsmirigy túlműködése. Szerintem érdemes lenne elmenni az orvoshoz, elmondani neki, hogy nem tudsz aludni.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook