Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Édesanyák eszmecseréje csemetéikről fórum

Édesanyák eszmecseréje csemetéikről (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
7657. dus (válaszként erre: 7656. - Mágika75)
2009. márc. 28. 20:28

Szia!


Örülök, hogy jól vagy/ vagytok!

Már nem sok van hátra, de kitartást! Gondolom már nagyon várod Csongor érkezését! És Csenge hogy van? Emlegeti a kistesókáját? Pocak puszilgatás? Van?

Én is olvasom a naplóidat! Írtad: Csongor soha nem lesz "öcsi". Nálunk sincs öcsizés, a hideg kiráz tőle! Nevén nevezzük egymást és szerintem ez így normális! :)

Meddig dolgozol? Bírod még? Aztán ne vidd túlzásba! A vége felé már nehéz lesz több felé szakadni (munkahely, család, pocaklakó). Pihenj sokat!

Jó egészséget kívánok Nektek!

7656. Mágika75
2009. márc. 28. 19:42

Sziasztok!


Én is olvaslak Benneteket.


Jól vagyunk. Már nagyon visszafelé számolunk. 53 nap múlva születik Csongorunk. :-)


Jó egészséget mindenkinek!

7655. dee (válaszként erre: 7654. - Dus)
2009. márc. 27. 18:46

Szia! Olvasom a naplóidat, és minden elismerésem. Nem semmi amit a házzal csináltok. Bálint baby majd belerázkódik a bölcsibe. Ne aggódj!


Mindenkinek puszi!


Mi jól vagyunk, Balázs komoly bölcsis, én meg dolgozgatok.

7654. dus
2009. márc. 27. 18:23

Halihó mindenki!!!!


Merre vagytok????


Nagyon pang a fórum! :(((


Mi szerencsére jól vagyunk.

Bálint megkezdte bölcsis életét, amely változó érzelmeket kelt benne és bennem is! Még szokik, de hétfőtől már egész napos lesz.

Bazsinak nagyon jól megy a suli, állandóan ír és olvas( még a szünetben is lent az udvaron). Nyugodtan mondhatom: a fiam stréber! :))


Mostanában nagy munkában vagyunk, szét túrtuk a házunkat: szigeteltünk, bontottunk, bővítettünk, javítottunk, festettünk, tehát nem unatkoztunk! Sajnos a vége még messze van, szépen lassan, de biztosan haladunk.


Veletek mi van? Írjatok!

Puszi Mindenkinek!

7653. Minya (válaszként erre: 7652. - Kszilvi)
2009. febr. 14. 20:19

Szia!

Most már minden a régi,nagyon eleven gyerek :)Sokszor a hajam is égnek áll amiket csinál.

7652. kszilvi (válaszként erre: 7650. - Minya)
2009. febr. 10. 16:12

Szia!

Örülök,hogy már jobban van Csibi!


Én sem erőltetem a szobatisztaságot, de azért gyakrolunk:) Hol több, hol kevesebb sikerrel.

Beszélni beszél, egyre többet, csak néha a maga nyelvén. Máskor pedig szépen kimonja a szavakat, rövid mondatokat is. Lehet, hogy lusta ő is beszélni, de az is igaz, hogy mostanában kevesebb időm jut szegénykémre. Azért próbálok sokat foglalkozni vele.


Puszi mindenkinek! Vigyázzatok magatokra!

Remélem a többiek is jól vannak!

7651. kszilvi (válaszként erre: 7649. - Mágika75)
2009. febr. 10. 16:09

Szia!


Gyógyuljon meg hamar Csenge!

Örülök, hogy Csongor is jól van, és szépen fejlődik!:) Biztos várja már Csenge! Nem hiszem,hogy nagyon féltékeny lesz rá, csak annyira, ami még természetes:)

7650. Minya (válaszként erre: 7648. - Kszilvi)
2009. febr. 9. 19:03

Szióka!

Most lábaltunk ki valami virusból 2 napig semmit nem akart enni meg hányt sokszor nagyon megviselte szegénykémet.Ma már sokkal jobban van igaz keveset de evet.

Szobatisztasággal úgy állunk hogy van mikor szól előre van hogy már akor szól mikor kicsit becsurgot de tegnap este nem volt rajta pelus és nem pisilt be.Ma éjjelse adok rá háthasikerül elszoktatni róla.Nektek hogy megy a szobatisztaság?

A beszéd miatt ne agódj nekem a logopédus azt mindta hogy Csibészke csak lusta volt beszélni mert megértettem neki hogy mit akar,és hogy nem jó kényszeríteni mert csak több kárt csinálunk vele mint hasznot.Mesélj neki sokat és próbáld kérdezgetni a képről hátha elkezdi mondani mi van rajta.

Oviba csak szeptembertől mehet mert juniusi de szertném megkérdezni majd az ovónőt hogy felvennék-e hamarabb?Majd látom hogy mi lesz még addig.

Örülök hogy jól vagytok.Puszi nektek

7649. Mágika75
2009. febr. 9. 18:24

Sziasztok!


Ennyi ügyes babát! Egyik szépen eszeget, másik ügyesen beszélget, a harmadik festeget... :-)

Gratula mindenkinek!


Mi (már megint) itthon vagyunk. Január elején Csengének arcüreg gyulladása volt, a múlt héten szerdán kezdtünk újra bölcsibe járni. Erre ma délben megint telefonáltak a bölcsiből... Holnap megint orvoshoz megyünk...


ApróKincs jól van, köszönjük szépen. Már csak 15-14 ét van hátra... Nagggggyon mozgolódik. Jó erős. :-)

Még ebben a hónapban dolgozok, aztán itthon maradok. Már nem esik jól bejárni az irodába...

GyöngyBaba sokat érdeklődik a Babáról. Mondja, hogy Anya pocakjában van a Csongor. Néha pedig, hogy az övben... :-)

Kíváncsi vagyok, hogy fogja fogadni Csongort... :-)

7648. kszilvi (válaszként erre: 7646. - Minya)
2009. febr. 5. 10:22

Szia!

Örülök, hogy jól vagytok!

Majd megnézem a képeket! Nagyon ügyes Csibi, hogy már ilyeneket alkot, és szépen beszél. Petya még mindig csak pár szót,mondatot mond tisztán a többit kicsit kacifántosan:)


Szobatisztasággal hogy álltok?

Oviba megy majd Dávid?


Puszi!

7647. kszilvi (válaszként erre: 7644. - Dus)
2009. febr. 5. 10:20

Szia!


Gratulálok Bazsi félévijéhez! Nagyon ügyes,okos fiú!

Remélem tetszeni fog a bölcsi Bálintnak! Biztos nem lesz gond!

Jó, hogy vissza vesznek a munkahelyedre!


Köszi a bókot!:)

Amiket már evett Panna: alma,őszibarack,sütőtök,répa,krumpli, és ezek kombinációja, variációja. Most majd saját készítésű meggy-sütőtök lesz a menü. 2 hete babakajcsit gyártottam 3 félét (alma-sütőtök, répa-krumpli-alma, meggy-sütőtök)és betettem a fagyóba.

Ma megyünk tanácsadásra, megmérjük a nagycsajt! Petya úgy 17-18 kg között van, és 96 cm.


Itt sajnos eléggé borult az idő:(((még jó, hogy a tanácsadó csak két utcányira van. Persze, ha esik nem megyünk.


Úgy hallom felkelt a lányom, megyek is,mert éhes lesz.


Puszi mindenkinek!


Remélem a többiek is jelentkezni fognak!

-igen, én tudtam, hogy arwenn babát vár:)

7646. Minya
2009. febr. 5. 08:17

Sziasztok!


Nagyon el vagyok veszve most is csak gyors benéztem míg Csibészke alszik :)


Boldog névnapot kívánok én is így utolag minden babának :)


Örülök hogy mindenki jól van,mink most lábaltunk ki a megfázásból.Csibészke nagyon eleven sokat kell vele játszani ami sokszor a házimunka rovására megy,de minden percét élvezük :)Valamelyik nap kipróbáltuk a vizifestékezést nagyon élvezte majd teszek fel képet hogy milyen lett az eredmény.

Beszéd terén nagyon meghaladtunk,a logopédus is nagyon elégedet Csibészkével,de addig amíg vissza nem kell menni ujabb vizsgálatra ( Májusban )addig járni kell.Most megyek mert fel ébredt a kis drága :)Majd jövök ha lesz időm.

Puszi mindenkinek!

2009. febr. 4. 23:15
Utólag boldog névnapot Balázsnak!!
7644. dus
2009. febr. 4. 16:48

Köszönjük a névnapi köszöntőt!

Jól vagyunk, el vagyunk, nagyon várjuk a tavaszt!

Bazsinak a félévi bizije kitűnő lett, büszkék is vagyunk Rá nagyon!!!

Bálint március 9-től kezsi a bölcsibe a beszokást! Kicsit félek tőle, de szerintem tetszeni fog neki! Lejár a Gyed április 16-al, április 17-től 6 hétig szabadságon vagyok, Július elejétől aktív dolgozó leszek! Már alig várom! :))



Szilvi!


Olvasom a naplód és csodálom a két szép gyerkőcödet! Nagyon hasonlítanak egymásra! :)))

Írtad, hogy Pannával kóstoltatod az új ízeket! Mit adtál neki eddig? Jó, hogy már elkezdted, hamar megszokja majd a rendes ételt! Örülök, hogy jól vagytok és szépen fejlődtök!



Mágika!


Isten éltesse Csengédet! Sok boldog névnapot Neki!

Hogy viseled a terhességet? Már túl vagytok a felén...! :))) Mekkora már a pocid? Dolgozol még? Csenge sokat szokott kérdezni a tesójáról?

Jó egészséget Nektek!


Minya!


Merre vagytok? Jártok még logopédushoz? Hogy haladtok a beszéddel?


Mylene!


Hogy megy a suli? Nóri mekkora már? Mi van veletek? Bölcsi? Fogtok menni? Írj!!!



Valóban pang a fórum! Hol vagytok?

Dee, Katka, Arwenn(<-- tudtátok, hogy Enci is kismama? :D )!


További szép napot Mindenkinek!

7643. Mágika75
2009. febr. 4. 12:39
Utólag is Isten éltesse a Balázsokat!
7642. Mágika75 (válaszként erre: 7641. - Kszilvi)
2009. febr. 4. 12:38
Köszönjük szépen!
7641. kszilvi
2009. febr. 4. 09:02

Dus! Dee! Katka!


Boldog névnapot kívánok a Balázskáknak!


Mágika! Csengének is nagyon boldog névnapot!

Remélem minden rendben veletek!



Mi jól vagyunk! Gyerkőcök nőnek,mint a gomba:) Panna már sok minden kóstolgat. Ízlik neki minden. Persze szopizik is még ezerrel:)


Puszi mindenkinek!

7640. kszilvi
2009. febr. 4. 08:59

Sziasztok!


Hú, hát nagyon pang a fórum!


Remélem azért mindenki jól van! Babák-mamák egyaránt! Ha van egy kis időtök, azért írjatok pár sort!

7639. Mágika75
2009. jan. 3. 13:47

Sziasztok kedves Babák és Mamák!


Nálunk is jól teltek az ünnepek.

23-án Anyukáméknál elő-karácsony volt, KisTesómékkal.

24-én mentünk Pápára, Levi szüleihez. 26-án délután jöttünk haza.

27-én mentünk a Dédiékhez. Ott volt még a Keresztanyukám is.

Jó kis országjáró turné volt...

28-a óta itthon vagyunk és a napi ebédfőzésen kívül semmi meló... Illetve a napi (többszöri) romeltakarítás, mert GyöngyBaba szétszed, összetör, szétszór, összefirkál, stb... Szóval teszi a dolgát. :-)

Mi felnőttek csak jelképes ajándékokat adtunk illetve kaptunk. Nem ez az ünnep lényege.

Csengét persze mindenki elhalmozta: új bútor (komód, asztal és szék), kislámpa (az asztalára), mesekönyvek, fa építőkocka, puzzle, baba, hirtelen más nem jut eszembe...


Szilveszterkor itthon voltunk. Természetesen. Pont akkor volt Csongorunk 20 hetes. :-)

Mi Apával kihúztuk az éjféli koccintásig, GyöngyBaba persze már régen aludt akkorra.


1-jén egész nap esett a hó. Jól meg is maradt 2-3 cm, de 2-ára eltűnt. Nem volt szánkózás...

(Én csak GyöngyBaba miatt sajnáltam, hogy nem maradt hó. Különben úúúúúútálom a telet, a hideget, a havat.)


Szép napot, kellemes hétvégét!

7638. kszilvi (válaszként erre: 7637. - Dus)
2009. jan. 3. 08:55

Szia!

Jól teltek az ünnepek. Kicsit elfáradtunk,mert ahhoz képest, hogy úgy volt,nem jönnek hozzánk, csak anyumék,tesómék,nagyimék, elég sokan meglátogattak minket. Mondjuk nem bánom,jó volt találkozni rokonokkal,barátokkal. A gyerekek sok ajándékot kaptak.

Petya traktort, utánfutóva, a fa vasúthoz kiegészítőket(alagút,váltó,sín) fa garázs,autókkal, micimackós ugrálós labda, szobapapucs, plüs macik,gyümölcs, pénz.

Panna rágókát, csörgőt, macit,pelenkát, bundás kocsi cipőt,pénzt.


Szilveszterkor mi is itthon voltunk. A gyerekek a szokásos időben lefeküdtek. Mi alig bírtuk kivárni az éjfélt, már álmosak voltunk. Éjfélkor koccintottunk, majd az ablakból néztük a tüzijátékot. Másnap mentünk új évet köszönteni nagyimékhoz(oda jöttek anyumék, tesómék is).Köv. nap du-án jöttek hozzánk anyumék.

1-jén reggelre nálunk is esett a hó, de nem túl sok. Ma reggelre is esett egy kevés, most meg süt a nap...Én is reménykedtem, hogy tudunk szánkózni...Sajnos ahhoz kevés a hó.


Puszi mindenkinek!

7637. dus
2009. jan. 2. 17:25

Sziasztok!


Remélem mindenkinek jól teltek az ünnepek és már inkább a pihenéssel telik ez a hosszú-hétvége!


Nálunk jól telt a családi ebéd, minden jól sikerült. A Jézuska rengeteg ajándékot hozott!

A gyerekek sok autót kaptak, kicsitől a nagyig szinte minden méretben! Bazsi kapott még társasjátékokat, kártyát, kifestőt, színes ceruzát és sok mesekönyvet.

Bálint mindenkitől autót kapott, így nem győzöm szedegetni a játékokat a lakásban! Kapott még építő kockát, ruhákat, kis cipőt (szobait).

Mindennek nagyon örültek!

A karácsonyfa már nálunk kicsit viseltes, mert Bálint a méter magasság alatti üveggömböket már mind összetörte és a szaloncukor is nagyon elfogyott róla! Párszor a fát is elborította, amit szintén néhány üveggömb bánt!

A szilvesztert itthon töltöttük! Bálint 1/2 12-ig bírta a mókázást, Bazsi valamivel éjfél után aludt el! Kártyáztunk, tv-t néztünk és rétest majszoltunk! :)) Bálint idén nagyon megijedt egy tűzijáték hangjától, így nehezen tudtuk megvigasztalni minden durranás alkalmával!


Nálatok miket kaptak a gyerekek? Hogy viselték a szilveszteri durrogtatást? Hogy búcsúztattátok az Óévet? Tettetek újévi fogadalmat?


Képzeljétek, nálunk most esik a hó!!!!! :))

Nem olyan nagy, de ha így folytatja, talán a hétvégére lehet szánkózni! De jó lenne!


Ha van időtök, írjatok!


Puszi Mindenkinek!

7636. dus
2008. dec. 31. 20:00

"Megcélozni a legszebb álmot,

kinevetni a világot, gyűjteni a barátságot.

Mindig szeretni és remélni,

így érdemes a Földön élni!"


Sikerekben gazdag, egészséggel és boldogsággal teli Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

7635. kszilvi
2008. dec. 29. 16:39

Ha nem lennék, akkor előre is mindenkinek


Nagyon Boldog Új Évet Kívánok!!!


Puszi!

2008. dec. 25. 20:01
Boldog, békés karácsonyt!!
7633. dus
2008. dec. 24. 12:00

TE

___________________________MIT

_________________________SZÓLSZ,

________________________BARÁTOM,

________________________HA EZEN A

______________________KARÁCSONYON

__________________OLYAN FÁT KÉSZÍTENÉK,

________________MELYBE SZÍVEMET REJTENÉM,

___________________AJÁNDÉKOK HELYETT,

__________________MINDEN BARÁTOM NEVÉ-

___________________VEL DÍSZÍTENÉM FEL?

______________TÁVOLI ÉS KÖZELI, RÉGI ÉS ÚJ

________________BARÁTOKÉT. NAP MINT NAP,

_______________ÉS RITKÁN LÁTTOTT BARÁTOK

____________NEVÉVEL. AZOKÉVAL, AKIKRE MINDIG

________GONDOLOK, ÉS AZOKÉVAL, AKIKRŐL, IDŐNKÉNT

____________________MEGFELEDKEZEM?

_________________AKIK ÁLLANDÓAK, S AKIK

____________RITKÁBBAK, A NEHÉZ ÓRÁK TANÚIÉVAL,

__________ÉS A VIDÁM PERCEK TÁRSAIÉVAL.. AZOKÉVAL,

_________AKI K AKRATLANUL BÁR, FÁJDALMAT OKOZTAK.

_______AZOK. NEVÉVEL KIKET MÉLYEN, S AZOKÉVAL, KIKET

________________CSAK LÁTSZÓLAG ISMEREK..

____________A KEVÉSSEL TARTOZÓK, ÉS A NEKEM

_________SOKAT ADÓK NEVÉVEL. EGYSZERŰ ÉS FONTOS

____________BARÁTAIM ÉS MINDAZOK NEVÉVEL, AKIK

________________RÉSZESEI VOLTAK ÉLETEMNEK..

______OLYAN FA LEGYEN EZ, MELYNEK MÉLY GYÖKEREI SOHA

_NE SZAKADJANAK KI SZÍVEMBŐL. OLYAN FA, MELYNEK HATALMAS

___ÁGAI ELBÍRJÁK TARTANI AZ EGÉSZ VILÁGBÓL ÚJONNAN JÖTT

_____________________BARÁTOKAT IS A

______________________MÁR MEGLÉVŐK

_____________________MELLETT..OLYAN

_____________________FA, MELYNEK HŰS,

_____________________PIHENTETŐ, ZÖLD

______________________ÁRNYÉKÁBAN

____________________BARÁTSÁGUNK ENY-

___________________HÜLÉST HOZHASSON

_________________AZ ÉLET VIHAROS ÓRÁIBAN.


Kellemes Karácsonyi Ünnepeket és Sikerekben Gazdag, Békés, Boldog Új Esztendőt Kívánunk Mindenkinek!

7632. mylene
2008. dec. 24. 07:46

Kedves Anyukák, Babák és Apukák!


Mindenkinek áldott, békés, szeretetben gazdag karácsonyi ünnepeket kívánunk!


Mylene és Nórika



Ha vége a karácsonyi őrületnek, ígérem egy hosszabb beszámolóval jelentkezem (lesz miről mesélnem)!


Mágika! Gratulálunk! Jó egészséget Nektek!

7631. Mágika75
2008. dec. 23. 20:29

Köszönjük szépen a jókívánságokat és a gratulációkat!


Áldott, békés Karácsonyt és minden jót az új esztendőre mindenkinek!

:-) [link]

7630. kszilvi
2008. dec. 23. 16:22

Sziasztok!


Mágika! Örülök, hogy megtudtátok, Csongor a kis pocaklakó!:) Édes a képen! Csenge már milyen nagylány! Aranyos a copfokkal!


Minya! Ügyes Dávid, hogy már verseket tanul!:)


dus! Biztos ügyesen veszed majd ezt az akadályt is!-mint mindig:) Jó,hogy a párod is besegít a sütés-főzésbe.


Mindenkinek Boldog Karácsonyt!!!

Puszi!

7629. Minya
2008. dec. 23. 07:01

Sziasztok!


Régen nem jártam erre :( de mentségemre legyen hogy Csibikém nagyon igényli hogy vele legyek.Egyre többet beszél karácsonyra tanultunk kis versikét.Már nálunk is csak csomagolni kell az ajándékokat,főznöm nekem nem kell mert szenteste Anyumékhoz megyünk aztán másnap a párom szüleihez.Na azt hittem korán kelek hogy mindent megnézzek,hát nem felkelt a kis csibész :)


Dus


Gratulálok hogy sikerült a suli :)


kszilvi


Örülök hogy jobban vannak a gyerekek :)


Mágika


Gratulálok Csongor babához :)


MINDENKINEK BOLDOG BÉKÉS KARÁCSONYI ÜNNEPEKET KÍVÁNOK!!!

7628. dus (válaszként erre: 7627. - Mágika75)
2008. dec. 22. 20:27

Szia!


Jó hallani felőled!

Gratulálok Csongor babához!

De jó! Csengének öcsikéje lesz! :) :) :) Örülök, hogy jól vagytok! Meddig fogsz dolgozni? Végig viszed áprilisig, vagy ha lehetőséged nyílik, elmész táppénzre? Pihenj sokat!

Irigyellek, hogy nem kell karácsonyra készülöd főzőcskével, csak ajándékokkal! Jó Neked! :o)

Csenge mit kap karácsonyra? Mit szól az öcsikéhez? Gondolom már neki is meg van a véleménye a dolgokról.


Az ajándék már nálunk is megvan szinte mindenkinek (a dédinek még nem kaptam, amit szeretne) és épp most tervezem meg a karácsonyi menüt. Holnap egész nap sütök, holnapután pedig előkészülök a nagy családi ebédhez. Kicsit félek, mert 15 főre még soha nem főztem egyedül! Vagyis nem leszek egyedül, a párom segédkezik! :)


Jó egészséget és csodaszép karácsonyt kívánok Nektek!

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook