Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


1308. Tóth Ádám (válaszként erre: 1306. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 16:34

Hát 7 hónapja meg néhány napja. Szóval én már túl vagyok a nehezén...


Engem is több minden inspirált, amik közt ott volt a pénz és az egészség is. Havi 20 000.-. Barátok közt is 140 000.-...tudnád, mi mindent vettem azóta ebből a pénzből. Arról nem is beszélve, hogy sokkal jobban megy a sport, nem fáj a fejem, a vérnyomásom beállt normálra...és még sorolhatnám.

Jól vagyok, na, ez a lényeg!!! :-)

1307. Tóth Ádám (válaszként erre: 1304. - A9338a7669)
2008. okt. 27. 16:31
Ó, én is. Vártam 4 percet, gondoltam, hogy most már jobb lesz, és már gyújtottam is rá...
1306. NOnikotin (válaszként erre: 1303. - Tóth Ádám)
2008. okt. 27. 16:28
Mióta nem cigizel?
1305. NOnikotin (válaszként erre: 1303. - Tóth Ádám)
2008. okt. 27. 16:28

Hali Tóth Ádám!


Köszi a figyelmedet!

Ki kell tartanom, nem mehet ez így tovább, hogy

szélnek eresztem az egészségemet és a sok munkával megszerzett pénzemet!

Sőt!

Most már olyan 21 óra körül járok, majdnem 1 nap :)))

2008. okt. 27. 16:27

NOnikotin, én szeptember 18. óta nem dohányzom. És próbálok nem is nassolni :) Biztosan segít, ha találsz valami olyat, ami leköt, főleg az elején, ami leköti a kezedet. Szertartásként javaslom a teázást, vagy kakaózást :) Nekem bevált.


Ádám, ismerős a dolog, de persze még égő tüdővel is szívtuk (én igen... :( ).


Siri, örülj a jó kedvnek és a virulásnak! :) És mindenkinek szép délutánt kívánok. Lépek haza! :)

1303. Tóth Ádám (válaszként erre: 1291. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 16:24
Hajrá! Szerintem az első két-három hét a legnehezebb, de ahogy írtad, ez a gyógyulás. Az első két-három hétben fog kitisztulni a tüdőd, illetve az egész szervezeted, és a káros anyagok jó része kimegy belőled. Kell hozzá sok kitartás, de ha 17 óra után ilyen lelkes vagy, nem lesz baj!
2008. okt. 27. 16:22

Pfuj, nekem is volt olyan, amikor egy nagy bagós barátommal beültünk valahová, hogy egymás után szívtuk el a cigiket a nagy dumálásban...pár óra után már szédültem, hányingerem volt, égett a tüdőm, és olyan büdös lehettem, hogy nagyon.


Hát most már nincs ez.


Az idő távlatában egyre inkább látom volt szerelmem hibáit.

1301. NOnikotin (válaszként erre: 1299. - A9338a7669)
2008. okt. 27. 16:18

Köszönöm a figyelmedet rose78, kedves vagy!

Te mióta nem dohányzol?

1300. NOnikotin (válaszként erre: 1298. - Siri)
2008. okt. 27. 16:17

Köszönöm Siri a bíztató szavakat!


Neked is kitartást, minden menni fog ahogy szeretnéd!

1299. a9338a7669 (válaszként erre: 1297. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 14:27
Nem tudom ez mennyire nyugtat meg, de ismerek olyat, aki még 11 hónap után is simán rágyújtana néha. Sőt, itt írtak már 10 évről is. Szerintem itt szinte mindenkinek eszébe jut még néha-néha, hogy milyen jó lenne egy szál. De szerintem egyre viselhetőbb a dolog :) Nekem az segített sokat, hogy elképzeltem magam azután, hogy elszívtam egy cigit... Nem volt valami kellemes ahogy szinte éreztem, hogy milyen volt egy-egy átcigizett éjszaka után, na és a lelkiismeretről meg már nem is beszélve... Szóval kitartás, menni fog! :)
1298. Siri
2008. okt. 27. 14:25

Sziasztok! Bokám jobban lett, lehet hogy csak be kellett járatni, de a húzódást még érzem. Biztos azért jobb mert Myram gyógyúlásra intette.

Nonikotinnak sok sikert kivánok, és igen jó helyen jársz itt tutira meg tudjuk beszélni a problémákat, nehézségeket közöesen átvészelni itt sokkal könnyebb.

Álmodom remélem én is 3 év után úgy fogom érezni, hogy nem szeretem még a füstöt sem. Én még mindig bírom a cigifüst szagát, nem zavar ha cigiznek inkább azt érzem, hogy én is rá tudnék gyújtani! Mondjuk az idegesít hogy büdös lesz a ruhám, de milyen büdöss!!!!!


Tök jó napom van, ki vagyok teljesen virulva és olyan boldognak érzem magam. Nem tudom mi lehet de remélem sokáig így lesz.

1297. NOnikotin
2008. okt. 27. 14:23

Köszönöm Mindenkinek a Kedvességét!


Igazán jól esnek a bíztató szavak, erőt adnak a nehéz pillanatokban!


Nem mondom, hogy nem jutott eszembe, hogy rágyújtanék, de egyelőre nem olyan veszélyes, valószínűleg lesz ennek keményebb formája is :)

1296. a9338a7669 (válaszként erre: 1295. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 14:22

Nem volt kedvem végig olvasgatni, elég volt a kép is :)) Elég érdekes, hát ez nekünk tényleg nem kell!!! :))

Ettől még az elektromos cigi is jobbnak tűnik :) Arra azért kíváncsi lennék, hogy milyen. Azon kívül, hogy marha drága.


Én most így hirtelen már nem is tudom, hogy hányadik napnál tartok... :) Ha jól számolom, akkor 40. :)

2008. okt. 27. 13:54

szia mindenki!


boka bicsaklósoknak jobbulást-te legalább sportolsz velem ellentétben:P, most csatlakozókat Isten hozta(kéredezzetek,panaszkodjatok bátran,mi is így csináljuk:P), kitartóknak pedig gratula:)


Jelentem, 52. nap:)Zsíííír:)


Nézzétek csak, milyen cikk jött velem szembe ma reggel...aki nem tud angolul,annak sorry,de kb. szerintem mindenki össze tudja rakni,miről lehet szó:)-én sem vagyok nagyon tuti angolból,de szimpi leszokási módszernek tűnik:)IGAZ,NEKÜNK EZ MÁR NEM KEEEEEEEEELLLLLL:DHEHE


[link]


ui: remélem mindenkinek jól telt ez a pár napos pihi-nekem ugyan nem volt,de majd most hétvégén lesz kis szusszanás

uui: nemcsak a mamák és papák büszkék ám ránk,ezt ne feledjétek...a legfontosabb, hogy MI BÜSZKÉK LEHETÜNK MAGUNKRA:)

1294. álmodom (válaszként erre: 1291. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 13:42

szio nonikotin!

én 3 éve szoktam le ugy,hogy eldobtam az utolsot és nem vigasztalni akarlak de az elsöhonap kinszenvedés de....ha ezt megtudod állni hogy nem gyujtaszrá akkor sikerül

mamár ott tartok hogy utálom a ha valaki füstöl melettem és a lakásomba senki nem jöhetbe cigivel

remélem sikerül neked is

kitartása én drukkolok neked

Éva

1293. a9338a7669 (válaszként erre: 1291. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 13:17

Hajrá! :) Nyugi, én is nagyon büszke voltam már az első nap, és aztán csak egyre büszkébb leszel! :)


Szóval kitartás és mindenkinek füstmentes szép napot!

1292. e2add1f84e (válaszként erre: 1291. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 12:45

Hajrá! Ügyesek leszünk!


És köszi mindenkinek a támogatást!

1291. NOnikotin
2008. okt. 27. 11:59

Szia Kedves Mindenki!


Most regisztráltam és remélem jó helyre írok :)


Nem is tudom, hogy egyáltalán említésre méltó-e a hozzászólásom...


Szóval nagy elhatározásra jutottam, 14 év aktív "füstölés" után megpróbálom abbahagyni a dohányzást.

Hozzáteszem 28 éves leszek.

Igazából tegnap este bedobtam a tűzbe a maradék cigarettámat, szóval még nincsen egy napja, hogy nem gyújtottam rá és még nagyon hosszú vagy legalábbis annak tűnő út előtt állok, de még a leghosszabb út is egyetlen lépéssel kezdődik, szokták mondani :).

Tehát egészen pontosan 17 órája nem gyújtottam rá és bár ez még nem sok,de jó érzés :)


Ez nem is szenvedés, hanem maga a gyógyulás folyamata!!!


Kitartok!!!


Kitartást Neketek is, gyógyuljunk meg együtt!!!

1290. Myrad (válaszként erre: 1288. - Siri)
2008. okt. 27. 08:58
Hajajj, az nem jó (bokasérülés)... azért gyógyulj meg mihamarabb!
2008. okt. 27. 08:45

Jó reggelt!

Klassz, amikor az ember ilyen meglepetéseket tud okozni. Mondjuk az öröm csak tényleg a közelállóktól jön igazán, mert a dohányos barátok úgyis féltékenyek lesznek, a nem dohányosok meg nem is tudják milyen nehéz letenni.

1288. Siri
2008. okt. 27. 08:16

Jó reggelt Mindenkinek! Jelentem jól vagyok 56. napomon! Hétvége jó volt, féltem a 4 napos ünneptől de csak egyszer éreztem magam úgy hogy elborul az agyam.

A hízást jelentem + 4 kg. Hát ennek nem örülök!! A futás 2 napig kimaradt! De tegnap már voltam. Párommal délután sétáltunk és kitalálta, hogy fussunk versenyt,és kibicsaklott a bokám! Menni tudok, de belenyilal lehet hogy meghúzodott a szallag. Szép napot mindenkinek, kolléganőm beteget jelentett úgyhogy két állásom van, itt a böjtje annak hogy múlt hétvégén olyan ráérősek voltak a napjaim, de azért majd jelentkezek.

1287. Myrad (válaszként erre: 1284. - E2add1f84e)
2008. okt. 27. 07:11
Godo, én is nagyon örülök =) (tudom, ez nem olyan lényeges, csak gondoltam, szólok =) )
1286. e2add1f84e (válaszként erre: 1285. - Tóth Ádám)
2008. okt. 26. 17:31

Nem mondtuk senkinek, azt akartam, hogy ők vegyék észre. Anyum néhány óra ottlétünk után rákérdezett, hogy nem cigizel? Mondom: nem. Mert furcsa volt neki, hogy nem megyek a párommal a teraszra. Nagyon boldog.

A barátainknak a férjem mondta el véletlenül, azt hitte, már túl vagyok rajta. A barátnőmnek is feltűnt, hogy csak beszélgetünk, és én nem akarok kimenni!

A bátyámnak én mondtam, ő soha nem dohányzott. Azt mondta, ó csak le kell tenni és kész!! Én meg azt válaszoltam: legalább nekem van miröl leszoknom! Na, de ő is nagyon jól fogadta!

1285. Tóth Ádám (válaszként erre: 1284. - E2add1f84e)
2008. okt. 26. 17:05

:-)


Anyum nálam is örült, ő amúgy is sokat mondta, hogy le kéne szoknom. :-)

2008. okt. 26. 16:58

Barátaim, anyukám nagyon örül, hogy nem dohányzom!

És én is jól vagyok!

1283. Tóth Ádám (válaszként erre: 1282. - Dancingqueen)
2008. okt. 24. 20:49
Szerintem elvonási tünet! :-) Nyugi, egyben maradsz! Egy-kén nap és elmúlik.
2008. okt. 24. 16:59

sziasztok!


Bocsi,hogy ilyen sokáig nem irtam,de én is dolgozom sajnos most az ünnepek alatt is...no,de nem ez a lényeg:)Hanem,hogy:

49. füstmentes napomat vészeltem ma át:)



Viszont...segítsetek légyszi...2-3 napja olyan szúró érzésem van a mellkasomban,mint másnap a buli után,mikor 2 dobozzal elszívtam:Smost tisztulok?nektek is volt ilyen?közvetlenül a szivemnél,mellkasomnál ilyen bele-bele nyilaló érzésem van...nem vészes,nem halok meg-remélem-meg ilyenek...párom azt mondta,neki is voltak ilyenjei,mikor letette a bagót,utána pár héttel-hónappal....


puszi mindenkinek,sok sok erőt,napfényt a pihenőknek,stb:)

1281. Gyutyi
2008. okt. 23. 19:02

Sziasztok!

Nekem ma van a nyolcadik napom,hogy nem dohányzom és képzeljétek egy korty kávét sem iszom azóta!

Nem tudom,hogy bemesélem magamnak vagy tényleg jobb a közérzetem!Nem érzem magam olyan fáradtnak és a hangulatom is sokkal de sokkal jobb!!Viszont rengeteget eszem szerintem már legalább három-négy kilót híztam!"Nem merek a mérlegre állni"

2008. okt. 23. 12:07

Szóval akkor jelentem, hogy leszoktam. Sok köszönet illet benneteket is, akik erőt adtak nehéz pillanataimban, és láttam, hogy nem csak én szenvedek. Erőt adott ahhoz, hogy ne gyújtsak rá, és ahhoz is, hogy így másokat támogassak nehéz perceiben. Mert mindenkinek vannak.


A rágyújtási "kényszer" néhányszor még biztos visszaköszön, de ellen fogok állni. Mondjuk 10 év kemény dohányzás után ez is nem is csoda. Még 10 évig, pontosabban 9 év és 5 hónapig biztosan lesznek "tüneteim". (Na jó, meg utána is.) De sebaj, ez legyen a legnagyobb problémám életem során.

Mindenkinek kellemes pihenést erre a négy napra.

Nekem sajnos holnap délelőtt meg szombat délután muszáj dolgoznom...szombaton mondjuk tatabányára kell fuvaroznom ezt-azt, akkor velem tart a barátnőm is, tehát az annyira nem lesz gáz. Ha szép idő lesz, még talán kirándulunk is egy kicsit.

1279. Tóth Ádám (válaszként erre: 1278. - E2add1f84e)
2008. okt. 23. 12:03
Köszi!! :-)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook