Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2008. nov. 7. 11:22

Sziasztok!


Teo üdv itt nálunk! :) Kicsit most megijedtem, hogy 2-3 hónap után híztál. Én szeptember 18 óta nem dohányzom, és szerencsére nem híztam és ennek nagyon örülök. Csak már kezdtem azt hinni, hogy közeledik a hízási időszak vége, de akkor ezek szerint még nem vagyok túl a nehezén. Pedig amúgy nagyon hajlamos vagyok a hízásra, csak amióta nincs cigi, azóta odafigyelek nagyon az étrendre.

Sok sikert és kitartást neked!


Dancingqueen, ismerős az irigykedés :)) De ki kell tartanunk!

1427. 29 (válaszként erre: 1426. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 11:02

Szia!


Hát igen, nem egyszerűű, főleg akkor bántam, hogy mi a fenéért szoktam RÁ:-((((Akkor nem kéne szenvedni a leszokással, az sokkal nehezebb, de elég nehéz elfogani, hogy az ember függő.-(((

Huhh május 22-én kezdetm:-))irogattam ezét tudom ilyen pontosan.És hát konkrétan mostanság jutottam el odáig, hogy magamnak is veszek cigit.-((((

Hát ez az nem tudom, hogy a párom, hogy gondolja, stresszes munkahely, szakács a szentem, és ott is mindenki bagózik, ezért volt neki is nehéz.Ha otthon voltunk, akkor könnyen bírta ő is meg én is.

Na és te????Hogy állsz?Mióta nem dohányzol?


Teo

2008. nov. 7. 10:31

Teo! Welcome:)Menni fog,ne aggódj!



Juj igen,ez nagyon rossz...nekem is sokszor rám jön,hogy szó szerint "irigykedem" a bagósokra...hogy de jóóóó neki,neki szabad...és ijesztő a gondolat,hogy MOSTMÁR SOHA SOHA SOHA TÖBBÉ NEM GYÚJTHATOK RÁ????elképezlhetetlen számomra...amúgy is nehezen fogadom el a "soha többé,meg örökre" dolgokat-amik így kezdődnek:PNekem mindig kell a menekülő út érzése...és akkor nem pánikolok be. Amúgy,meddig bíratd?Párod is leteszi ezúttal?



SOk sikert,írj te is sokat:)!

1425. 29
2008. nov. 7. 10:18

Sziasztok!


Hát gartula a nemdohányzóknak:-))És kitartás.

Én sajna "visszaszoktam", és ne tudjátok meg milyen szar mármint az az érzés, hogy úgymond saját magadban csalódsz, és tök kudarcérzés:-(((Magam, és azok előtt, akikenek mindig büszkélkedtem, hogy X hónapja nem bagózom, úgyhogy tartsatok ki!!!

Visszaszokás??Tipikus, csak egy szálat, na még1, és ez ugyan ment is egy ideig, de persze a párom sutyiba visszaszokott, és hát így még nehezebb. Sztem bírtam volna, de pl. tudtam hogy a kocsijában cigi, vagy mikor kiballagott az udvarra, tudtam, hogy bagózik, nameg éreztem:-((, és feladtam.

De újrakezdem, most más technikával, multkor tapaszoltam,lehet azt is bevetem, de veszek mellé valami rágót is, ha netán nics rajtam tapasz, és megkívánom, legyen ami erőt ad.

Hízás??Tök furi, mert mikor leszoktam egyből elkezdtem kocogni, heti rendszerességel, nehogy hízzak.., első 2-3hónapban semmi, és utánna jött fel 2-3kg.

A feszültség, idegesség érzés, az rövidebb ideig tart, ahogy emlékszem az első hétben volt a tetőfokán, utánna csökken:-))))

Na, ez jó hosszú lett:-)


Pusz

Teo

1424. dancingqueen (válaszként erre: 1422. - Tóth Ádám)
2008. nov. 7. 10:08

Jaja,a "jutalom falat" effekt...az nálam is megvan. Pláne,mert a munkából adódoan sok,kisebb feladatot kell elvégeznem,és megszoktam,hogy egy-egy után felállok,kimegyek dohányzóba,és megjutalmazom magam 5 perc magánnyal...csak hogy ne ott üljek a helyemen,ahol egyébként 8-10 órát


én már alig várom,hogy megjöjjön a kontaklencsém,amit a "cigi pénzből" rendeltem:)

1423. e2add1f84e (válaszként erre: 1422. - Tóth Ádám)
2008. nov. 7. 07:06
Én is így vagyok ezzel. Régen úgy ébredtem, hogy de jó lesz megiszom a kávémat és elszívok egy cigit. Ma már úgy ébredek: de jó lesz meginni lassan kortyolgatva a kávémat. És nem hiányzik hozzá a cigi.
1422. Tóth Ádám (válaszként erre: 1421. - E2add1f84e)
2008. nov. 6. 21:53

Érdekes, én nem is idegességemben szoktam rágondolni, nem is akkor, amikor haverokkal vagyok...inkább egy-egy elvégzett munka után néha jól esne.


Viszont sokkal többet gondolok arra, hogy már nem dohányzom, és ez sokkal jobb érzés.

1421. e2add1f84e (válaszként erre: 1420. - Tóth Ádám)
2008. nov. 6. 18:35
Igen tudom, nem reszketek egy szál cigiért, csakúgy eszembe jut, hogy milyen jó volt. Ha ideges vagyok, mindig arra gondolok, hogyha elszívnék egyet, az sem oldana meg semmit.
1420. Tóth Ádám (válaszként erre: 1419. - E2add1f84e)
2008. nov. 6. 18:24

Én is szoktam nézni az ebereket az utcán...kezükben cigi, fújják a füstöt...az esetek 97%-ban nekem is az jut eszembe, hogy de jó, hogy én már nem szívom. A maradék 3%? Hát, olyankor kell legyőznöm magam.

Godotravarva, ha úgy érzed, hogy sikerülni fog, akkor sikerülni fog! Csak rajtad múlik! :-)

2008. nov. 6. 17:55

33.napja már csak nézem a dohányosokat. Jönnek az utcán velem szemben, kezükben a cigi és én arra gondolok: milyen jó, hogy én már nem füstölök.

A hétköznapok olyan jól telnek, de a hétvégén mindig szenvedek. Nem folyamatosan, de gyakran eszembe jut "boldog" dohányos énem. Én úgy érzem, már sikerülni fog!

1418. Siri
2008. nov. 6. 15:07
Sziasztok! Egy kicsit lelkiismeret furdalásom van veletek szemben. Mert egész nap be sem néztem. Bocsi! Találtam a hoxán egy babanaplót ami nagyon tetszik és azt olvasom. Már októbernél járok! A férj ott is leszokott a baba miatt, hát igen ebből is ez a tanulság, hogy aki igazán akarja annak menni fog. Ha megájt tudsz parancsolni menni fog. Ha azt mondod, hogy igen is leszokok mert fiam születik, biztos hogy lesz elég kitartásod és akaraterőd. Magad miatt és miatta
1417. Myrad (válaszként erre: 1415. - Daryuss21)
2008. nov. 6. 11:26

Igen, az nem árt, ha igyekszel másra gondolni...


Drukkolok!!!


És közvetíts, hogy bírod =)

1416. Tóth Ádám (válaszként erre: 1415. - Daryuss21)
2008. nov. 6. 11:25

Üdv a klubban!

Kívánok sok-sok kitartást meg erőt!

1415. Daryuss21 (válaszként erre: 1414. - Myrad)
2008. nov. 6. 10:57
Haly-én most szeretnék leszokni a cigiröl!Már több éve szivom,probálkoztam már de,csak egy pár napig birtam!Most megint nem szivom 3 napja talán most sikerul-csak néha nagyon nehéz,de remélem menni fog:)A közérzetem nagyon jó mha ki birom verni a fejemböl!!!
1414. Myrad (válaszként erre: 1413. - Tóth Ádám)
2008. nov. 6. 09:40
Édesanyám élő példa =))) 10 éve nem cigizik, ha nem több =)
1413. Tóth Ádám (válaszként erre: 1412. - Kobagabi)
2008. nov. 6. 09:33

"Ha le is szokik, az mindig időszakos."

Nem értek veled egyet.

Ismerek olyan embert, aki egyszer letette, és azóta nem gyújtott rá.

Akaraterő kell hozzá, nem azt mondom, de én hiszem, hogy nem gyújtok rá többet. Csak rajtam múlik.

1412. kobagabi
2008. nov. 6. 08:41

Sajna aki egyszer rászokott a cigire, annak elég nehéz letenni. Ha le is szokik, az mindig időszakos.

Vegyük az én példámat:

19 évesen szoktam rá. Majd jött a lányom 21 évesen, tehát leszoktam.

22 évesen vissza. Majd akartunk még babát, így 25 évesen leszoktam. Nem is szívtam 7 évig.

Most 32 évesen újra rágyújtottam 7 év után. Ugyanis építkeztünk, sok volt a nyomás, a munkahelyen is, sokat veszekedtem, egyszerűen nem ment a feszültség levezetése másképp.

Most 3 hónapja szívom, talánmegint úgy döntök majd leszokom:)

2008. nov. 6. 08:35
Szép jó reggelt mindenkinek! Kívánok nektek a mai napra is egy kis sikert, ma is vegyétek könnyen az akadályt, és ne is gondoljatok cigire! :-)
1410. a9338a7669 (válaszként erre: 1409. - Siri)
2008. nov. 5. 15:56
Küldtem.
1409. Siri
2008. nov. 5. 15:50

Sziasztok! Nem küldene nekem valaki egy üzeit egy próba üzenetet, hogy megnézzem hogy működik itt!

Köszi

1408. Siri
2008. nov. 5. 15:01
Sziasztok! Hát ez a mai nap! Kééész!! Gyerünk hülyét kapni, reggel óta meg sem álltam, dolgoztam mint a güzü. De majd holnap buli lesz, mert nem lesz itt a nagyfőnök! Remélem mert már rámfér egy kis pihi!
1407. Siri (válaszként erre: 1404. - Jucus14)
2008. nov. 5. 09:26

Szia! Kitartást és sok energiát kívánok neked!

Gratula a babákhoz! (Láttam a képeid között)

2008. nov. 5. 08:50

Sziasztok!

A mellkasom nekem is fájt, nekem közvetlen utána pár napig. A köhögés elmúlt, illetve nagyon ritkán szoktam köhögni, de én is gyanítom, hogy ez valami más. Bár biztosan a cigi is "rásegített", hogy többet köhögjek.


Szép napot mindenkinek!

1405. Myrad (válaszként erre: 1404. - Jucus14)
2008. nov. 5. 08:05

=)


Nekem is rossz volt, de tényleg elmúlik =)


Nekem egyetlen egy dolog nem múlt el, a köhögésem... =( de az szerintem nem is attól van...

1404. Jucus14 (válaszként erre: 1403. - Myrad)
2008. nov. 5. 08:04
Köszi a gyors választ. Már kezdtem pánikba esni. Akkor ki fogom bírni. :)
1403. Myrad (válaszként erre: 1402. - Jucus14)
2008. nov. 5. 08:02
Igen, ez lehet... én is ezzel szenvedtem, nagyon fájt a mellkasom, meg utána fájt a hátam is, de elmúlt viszonylag hamar... =) ne aggódj, nem tartós =)
1402. Jucus14
2008. nov. 5. 08:01

Sziasztok.


Szeretnék kérdezni valamit.

Lehet az hogy valaki abba hagyja a dohányzást, és kb. 10 nap után nagyon fáj a mellkasa? Mintha ráültek volna, alig tud aludni.

Köszi a válaszokat.

1401. Myrad (válaszként erre: 1400. - Siri)
2008. nov. 5. 07:55
Nincs mit, a TE érdemed =)
1400. Siri (válaszként erre: 1399. - Myrad)
2008. nov. 5. 07:53
Köszönöm!
1399. Myrad
2008. nov. 4. 11:25

Jah, és amíg el nem felejtem: GRATULA A KÉT HÓNAPHOZ!!!!


Nagyon büszke vagyok rád =)


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook