Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


1338. a9338a7669 (válaszként erre: 1335. - Siri)
2008. okt. 28. 09:45

Sziasztok!


Egyetértek, én is kiiktatnám ezt a munkaidőt... Én 8-tól vagyok 5-ig, szóval semmit nem lehet elintézni. Max ebédidőben. Akkor szoktam boltba rohangálni is. Aztán munka után meg még otthon is van mit csinálni. De én azért nem várok a gyesig :)) Én most a karácsonyt várom, akkor aztán lesz nagy pihenés! :)

1337. Myrad (válaszként erre: 1335. - Siri)
2008. okt. 28. 09:40

Én hajnalban sötétben megyek már régóta, és este edzésről ugyanúgy sötétben jövök haza... én nem vettem észre semmit...


Ezért szeretek itt olvasgatni =)))

1336. Siri
2008. okt. 28. 09:39

Nálunk (Kisalföldön) süt a nap! Persze ezt is csak innen bentről lehet élvezni! Kimenni ebédidőbe szó se lehet róla, jönnek a vendégek!!! Mindenki be van sózva.

Szép napot mindenkinek még benézek!!!!

1335. Siri (válaszként erre: 1333. - Tóth Ádám)
2008. okt. 28. 09:37
Én inkább cserélnék ha lehetne, sötétbe menni és világosba hazaérni. De hát ez is csak kb. még 1 hétig tart aztán full sötét reggel is és délután is. Ezt a fél 8-tól 4-ig tartó munkaidőt különben én totál kiiktatnám. Semmire nem jut időd, nem kellsz fel előbb hogy csinálj valamit, de mire én 5-re hazaérek már legszivesebben tv és alvás és már semmit nem csinálnék. Persze ezt nem tehetem meg! Majd ha gyesen leszek talán!
1334. Siri (válaszként erre: 1309. - NOnikotin)
2008. okt. 28. 09:34
Szia NOnikotin! Én első pár napban azt vettem észre, hogy tele vagyok energiával, fel vagyok szabadulva és mindenre van időm. Azért ha belegondolunk pl. 20 szál cigi az 20x5 perc az alatt már sok minden lehet csinálni, olyanra is jut idő egy nap amire máskor csak vágytál. Nekem ez is lelki erőt adot, hogy tudok egy kicsit foglalkozni magammal. Otthon nekem anyum cigizik és nehezek voltak a munka utáni esték ilyenkor én mindig körmöt festettem vagy arcápolás ezek elvonták a figyelmemet az első időben. Szorítottok neked és kitartás!!!
1333. Tóth Ádám (válaszként erre: 1332. - Siri)
2008. okt. 28. 09:34
Ja igen tegnap marha fura volt hazamenni korom sötétben. Viszont világosban indultam. Eddig fordítva volt. :-)
1332. Siri (válaszként erre: 1330. - Tóth Ádám)
2008. okt. 28. 09:30

Köszönöm, a bokám egyre jobban van! Tegnap nem mentem el futni inkább szobabicigliztem 20 percig hegymenetbe, igy is meg lehet izzadni! De már nagyon hiányzik a futás, nem is azért mert, hogy elfáradjak, hanem az hogy levegőn legyek! EGész nap bent ülök az irodába utána megyek a buszra hazaérek ezer a dolog bent szóval inkább azért is jó ez a futás mert legalább fél órát tuti hogy levegőn vagy.

Apummal már lebeszéltük, hogy hogyan lesz a most hogy full sötét van 6-kor.

1331. Siri
2008. okt. 28. 09:26
Még azt elmesélem nektek, hogy olyan jó lett a házunkba a garázskapu meg a belső pucolás, már ha nagyon megszorulnánk be lehetne költözni igaz fűtés még nincs benne de az is lesz nemsokára. Remélem jövő nyáron már ott fogunk kerty-partyzni. Hétvégén voltam egy garipartyn és tök jó volt, hogy nem kellett kimászkálnom mindig cigizni, tök jó volt, hogy nem volt büdös füst szagom! Nekem már nem is hiányzik akkor a cigi ha pl. iszogatunk. Hétvégén ittam egy kis igazi 3 éves házipálinkát és hát ugye régen az után egyből cigi most már nem is hiányzik.
1330. Tóth Ádám (válaszként erre: 1328. - Siri)
2008. okt. 28. 09:08

Szia Siri! Bokád hogy van?


A lényeg az, hogy újra letetted, és, hogy soha többé nem kell majd "újra letenned", mert soha többé nem gyújtasz rá!

1329. Tóth Ádám (válaszként erre: 1327. - Myrad)
2008. okt. 28. 09:06

Igen, lassan már én sem érzem azt a havi pluszt. :-( De eleinte nagyon nagy erőt adott.


Viszont ami megmarad, az valóban az egészség, és az, hogy elmondhatom, jól megy a sport. :-)

1328. Siri
2008. okt. 28. 08:59

Sziasztok! Madárfüttyös szép reggelt mindenkinek!!! Párom reggel olyan kedves volt velem így már nagyon jól idnult ez a nap.


Hú mennyit írtatok győztem visszaolvasni, de nagyon tettszet.

A divatbagósokat én mindig is irigyeltem, irigyeltem azokat akik azt meg tudták tenni, hogy egy buliba elszívtak fél dobozzal és egy hétig sem gyújtottak rá, azok igazából nem is voltak függőek. Hát milyen jó lenne ez így nem? tudnál parancsolni magadna? De mi főfüggősök ezt nem tudtuk megtenni!!!


Az első leszokásomnál én is azt gondoltam, hogy majd azért rágyújtatok még 1-1 szálra különleges alkalmakkor, most úgy gondolom, hogy én soha soha soha nem akarom hogy mégegyszer cigi legyen a számba, úgy ahogy mondta haaeen sose ess kísértésbe, nekem is épp olyan rossz volt a másodszori leszokás, pedig csak akkor 3 évnyi cigiadagnak kellett kitisztulnia nem pedig 11-nek.


Ma sok vendég jön hozzánk ilyen nagy fejesek úgyhogy ha kaptak kávét ráérek ide irogatni remélem!!!

1327. Myrad (válaszként erre: 1326. - Tóth Ádám)
2008. okt. 28. 08:54
Hát, így egy év távlatából a plusz pénz megkopik, az erő feledésbe merül, de én annak örülök, hogy újra egészséges vagyok =) ez s valami =)
1326. Tóth Ádám (válaszként erre: 1325. - Myrad)
2008. okt. 28. 08:51

Igen, fura, de ez van. Szerintem nem is a cigi a furcsa, hanem inkább az ember.


De, ha anno nem szokunk nem rá, akkor most nem tudnánk, hogy milyen erősek is vagyunk, és nem örülnénk a havi plusz pénznek.

1325. Myrad (válaszként erre: 1324. - Tóth Ádám)
2008. okt. 28. 08:30
Na, de ezt nem értem én sem... szóval az ember küzd, hogy rászokjon, mert az vagány, aztán küzd, hogy leszokjon, mert büdös és drága... hiába, érdekes és vicces dolog a cigi =DDDDDDDDD
1324. Tóth Ádám (válaszként erre: 1323. - Myrad)
2008. okt. 28. 08:27

Én anno középiskolában kaptam rá. Ahol ügye a keménymag a wc-ben bagózott. :-) Aztán meg rászoktam.

Ez a gáz a cigiben amúgy, hogy az első időszakban tényleg nem esik jól. Emlékszem, volt olyan nap, hogy elszívtam egymás után 3 szálat, és olyan rosszul lettem, hogy haza kellett mennem, és lefeküdtem aludni. :-) Mégis rászoktam. Most meg leszoktam. :-)

1323. Myrad (válaszként erre: 1322. - Tóth Ádám)
2008. okt. 28. 08:24
Mondjuk ez igaz... nem sok értelmét látom a ciginek... én fogytam tőle, nagyon sokat, nekem azért tetszett, de a "divatbagósokat" nem értem... persze, amikor rászoksz, és az életed részévé válik, akkor imádod, de előtt? szédülsz, hányingered van, büdös, visszataszító... =(
1322. Tóth Ádám (válaszként erre: 1321. - Myrad)
2008. okt. 28. 08:21

Igen, én is hallok ilyen sztorikat, hogy x ideig nem bagózott, aztán rágyújt egy szálra, és kész.

Ez olyasmi, mint az alkoholistáknál az alkohol: ha egyszer letetted, rá se nézz soha többet!!!


Én amikor letettem, úgy gondoltam, hogy fogok még dohányozni az életben, ha már úgy érzem, sikerült leszoknom. Csak egy-egy szálat "különleges" alkalmakkor.

Hát most meg úgy gondolom, hogy soha többé rá nem gyújtok! Hogy megint égjen a tüdőm? Hogy megint büdös legyek? Hogy megszédüljek?

1321. Myrad (válaszként erre: 1320. - Tóth Ádám)
2008. okt. 28. 08:12

Nekem volt egy ismerősöm, na jó, tanárom volt... azt mondták neki, hogy ha az első hónapon túl van, nem lesz utána már semmi baj...


Biztos ami tuti alapon abbahagyta a kocsmázást is egy hónapra, és nem is gyújtott rá. Aztán a 29. napon ünnepeltek valamit. Erre borozás közben rágyújtott... azóta is három dobozával szívja a cigit =(

1320. Tóth Ádám (válaszként erre: 1319. - E2add1f84e)
2008. okt. 28. 08:10

Látod, új év fog kezdődni, egy olyan év, amiben már nem dohányzol, és havi 15-20 000.-el "többet keresel". :-)


Szerintem a 24. nappal túl vagy a legnehezén!

2008. okt. 28. 06:56

24 napja nem dohányzom. Milyen gyorsan eltelt ez az idő! Ma már nem várom az estéket, hogy gyorsan teljen el a nap, eszembe sem jut. Exdohányosként minden este megszagolgatom a ruháimat, hogy milyen jó illatuak, és megnézem, hogy mennyi pénzt spóroltam (volna, ha nem gyógyszerre költöttem volna el), de azért jó érzés. December végétől ez a pénz már az én zsebemben landol.

Szóval boldog vagyok.

1318. Tóth Ádám (válaszként erre: 1315. - A9338a7669)
2008. okt. 27. 20:31
:-D Köszi!
1317. haaeen
2008. okt. 27. 19:20
ja, és ugyanolyan rossz most abbahagyni egy hónap után, mint két éve volt 8 év után. senki ne kezdje újra, ne essen az én hibámba!!!
1316. haaeen
2008. okt. 27. 19:18
én 2006 szeptember 11-én hagytam abba, először. akkor 23 évesen rádöbbentem, hogy már 8 éve cigizek, és ez már nagyon sok! most "vicces" lesz, de nekem az első napok azért voltak könnyűek, mert az államvizsgámra tanultam megállás nélkül, és nem volt kedvem "szépen" felöltözni, boltba menni. és mikkor eltelt 3 nap, büszke voltam magamra, gondoltam, legyen inkább egy hét, aztán egy hónap, végülis egy hónap híján 2 évig nem gyújtottam rá. aztán most augusztusban úgy gondoltam, ha eddig kibírtam, akkor most egy picit újra cigizhetek. rossz volt az első szál, de mégis "belejöttem". de megint szept. 11-én abbahagytam, és a férjem is velem tart :)
1315. a9338a7669 (válaszként erre: 1314. - Tóth Ádám)
2008. okt. 27. 19:04
:DDD Jajj ezen nagyon jót nevettem most, hogy "múltkor megláttam (rájöttem), hogy ez egy női oldal" :)) Ez nagyon aranyos volt! :)) Időben esett le, de semmi gond :)) Elférsz itt igazán :))
1314. Tóth Ádám (válaszként erre: 1312. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 18:22

Fú én csak két fórumot látogatok itt, ez az egyik, a másik pedig egy "sportolós" fórum.

Pláne, hogy múltkor megláttam (rájöttem), hogy ez egy "női" oldal. :-D

Anno a google-ban kerestem rá fórumra, úgy találtam az oldalt, mást én nem is nézek rajta. Olyan nagy fórumozós amúgy sem vagyok, van egy másik oldal, kerékpárszerelős, oda szoktam még írogatni.

1313. Tóth Ádám (válaszként erre: 1309. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 18:17

Idegbeteg leszel! :-P Nekem legalábbis volt egy-két rohamom, de meg kell tanulni kezelni. Nem jó, ha a közvetlen környezeted - akiket egyébként szeretsz - sínylik meg a leszokásodat. Persze, mindenki visszafogja magát, meg megért, meg segít. Egy darabig. És igazuk van.


De, hogy pozitív oldalt is mondjak: símán felszaladok a negyedik emeletre, a nélkül, hogy kiköpném a tüdőmet. A letétel után pár nappal feltekertünk a Hármashatárhegyre a haverokkal, és símán bírtam. Szerintem az ilyesmi (pozitív) dolgok jelentkeznek először.

Nem tudom, sportolsz e valamit, amin közvetlenül le tudod mérni? Erre nagyon jó az úszás, a futás, biciklizés. Ezeknél a sportoknál közvetlenül érzed, hogy megnőtt a tüdőd "kapacitása."

Myard is főként a mozgás miatt tette le a cigit, szerintem a cigi letételének pozitív hatásairól ő is tudna mesélni. MEg Siri is, ő fut mostanában, és nem hiszem, hogy túl sokszor "lefulladna".

1312. dancingqueen (válaszként erre: 1311. - NOnikotin)
2008. okt. 27. 17:01

Igazán nincs mit:)mindannyian egy cipőben járunk-jártunk. Ha valaki, akkor csak az tud igazán megérteni, aki hasonlóképp letette,vagy épp a hosszú úton tart valahol...akárhol. Akik nem bagóztak soha,azok sem fognak megérteni,ahogy adohányosok sem...az egyik brigád nem érti,"mit kell ezen felfújni", a másik meg "csak kinevet",noha tudja,hogy neki lehet soha nem sikerülne!. Pedig igenis-tudom,már ezerszer leírtam!-de be kellene látni MINDENKINEK(dohányosnak és nem dohányosnak,leszokottnak és aktív bagósnak)hogy ez igenis drog,és igenis a leszokás nehéz...pláne ha nem kap mankót az ember. Ki-ki maga válogatja meg,milyen mankót használ...a lényeg,hogy használjon:)


Hajrá nonikotin!számolj be minden napról:)Akár nehéz,akár könnyebb,várjuk ab eszámolódat:)


ui:én is nagyon örültem,hogy végre egy aktív fórumra találtam,és nemcsak mindenki hajtja a magáért,majd hetekig-hónapokig nem ír senki...:S-itt is van egy pár ilyen fórum sajnos:S

1311. NOnikotin (válaszként erre: 1310. - Dancingqueen)
2008. okt. 27. 16:55

Köszönöm a jótanácsot!


Megfogadom :)


Itt tényleg mindenki segít és ez nagyon jó!

2008. okt. 27. 16:44

Nonikotin: nagy hajtó erő,ha írod,mennyit spóroltál nap mint nap,hogy nem vettél cigit:)Én pl, az első héten megleptem magam egy parfümmel...1500 huf volt,ami ha belegondolok,három napi füstölgés...és milyen sokáig jó lesz a parfüm???:)


plusz jó tanács,ha a mozdulat hiányzik: én kértem egy szálat kollégámtól,csak úgy"fogdosni". Nem gyújtottam meg,csak az ujjaim között tartottam,vele gesztikuláltam,mintha...pedig nem is:)Néha a szgép előtt a számba raktam,de érdekes,mert "nem akartam meggyújtani"...de már a mozdulat és az "illata" is nagyon sokat segített,hogy túllendüljek a holtponton.


Pl,ha melóban rágyújtanál,inkább gyere fel erre a fórumra:)Itt mindig lesz valaki:)És addig is lefoglalod a kezed,amíg nekünk írsz:)

1309. NOnikotin (válaszként erre: 1308. - Tóth Ádám)
2008. okt. 27. 16:39

Ezt nevezem, le a kalappal előtted!


Az első pár napban milyen változásokat fogok észrevenni?


Akár pozitív akár negatív értelemben!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook