Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2008. okt. 21. 09:25

Én tegnap délután külső munkán voltam (meg ma is megyünk) azért nem írtam...

Mindjárt 7. hónapnál tartok. Már kezdem magam elfogadni mint nem dohányzó egyén, bár néha hiányzik, és jól esne egy slukk. De nem nehéz legyőzni ezt a fajta vágyat.

1247. Myrad (válaszként erre: 1246. - Siri)
2008. okt. 21. 08:04

Szia!


Nekem szétnyílt a kezem ebben a nagy hidegben, most úgy érzem magam, mint egy leprás, nagyon fáj =(


Egyébként mi újság? Hogy vagy? Anyukáddal rendbe jöttek már a dolgok?

1246. Siri (válaszként erre: 1245. - Myrad)
2008. okt. 21. 08:03
Bocsi! Nem akartam leharapni a fejed!!! Mi újság van amúgy? Jó reggelt mindenkinek!! Éppen reggelizek és olvasnálak benneteket, de sajna nem nagyon írogattatok tegnap. Hát igen, ahogy telik az idő mindenki egyre jobban érzi magát és már nem is akar róla beszélni!
1245. Myrad (válaszként erre: 1244. - Siri)
2008. okt. 20. 14:55
Jó, csak kérdeztem... Nem kell leharapni a fejem =)
1244. Siri
2008. okt. 20. 14:47
Szia! Azért mert nem értek hozzá! De nincs is nagy kedvem utánnanézni, hogy hogy kell!
1243. Myrad (válaszként erre: 1242. - Siri)
2008. okt. 20. 11:06
Neked miért nincs naplód?
1242. Siri
2008. okt. 20. 09:59

Ha elküldik a keresztelős képeket, akkor én is teszek fel! Majd szólok!

Elment a főnököm sálálálá, elment a főnököm sá lálálá!!

Gondoltam ma már nem is csinálok semmit! Úgy is fáj a torkom! Most hasított belém, hogy délután recepciós leszek, fúúúú! Lehet hogy a futás is rátett a megfázásra, pénteken nagyon fújt a szél amikor futottam, de nem érdekel ma is elmegyek az tuti! A jó hír az hogy a hízás már megállt, de azért ma is gyüminapot tartok! Holnapra megint fincsi husit csinálok salátával.


Ja Ádám nálunk (Kisalföld-Szigetköz) süt a nap, persze napszemcsim megint otthon a polcon figyel.

1241. Myrad
2008. okt. 20. 09:02

Sziasztok!


Nem témához kapcsolódik, de tettem fel képeket a naplómba, már ha Siri annyira kíváncsi volt =)

1240. Tóth Ádám (válaszként erre: 1239. - Siri)
2008. okt. 20. 08:50
Köszi már jól vagyok, dolgozom is szépen! :-) Kisüthetne a nap. :-)
1239. Siri
2008. okt. 20. 08:09
Most számoltam ki, hogy 49. napom van. Rohamaim múlnak, futni igaz nem voltam 2 napja, de hosszú hétvége jön és egy kicsit félek tőle, mert a hétvége a legnehezebb. Hétközbe szinte eszembe sem jut. Ádámnak jobbulást, többieknek pedig cigifelejtős szép napot.
1238. Tóth Ádám (válaszként erre: 1236. - Siri)
2008. okt. 20. 08:09
És akkor most miért dolgozol??? Tessék hazamenni! :-)
2008. okt. 20. 08:08

Szép jó reggelt és füstmentes napot Mindenkinek.


A leszokásról annyit, hogy mindenkinek máshogy megy. Van, akinek elég "csak" az akaraterő, van akinek gyógyszer vagy tapasz használ. Végeredményben tök mindegy, hogy mivel éred el. Én személy szerint úgy gondolom, hogy akaraterő mindenképpen kell, hisz a dohányos ember nem csak kémiailag függő, hanem a dohányzást hozzápárosítja bizonyos életszitukhoz. Pl. rágyújt kávé vagy egy sör mellé, ebéd vagy szex után. Annak feldolgozására, hogy ez többé nincs, szerintem kevés a tapasz.

Meg 5 év vagy 10 év után is kell még akaraterő, amikor már rég nem tapaszozol vagy gyógyszerezel, és elvileg leszoktál...hogy ne gyújts rá egy szálra sem!

1236. Siri
2008. okt. 20. 08:07
Sziaaaasztóóóók! Jó hétfő reggel mindenkinek. Úgy fáááááj a torkom, szerintem pénteken megfáztam, apum búcsúztatója volt és én hülye rövid újú és zakóba mentem, este volt kb. 2 fok! Hát igen meg is érdemlem. Szombaton voltam dolgozni Au-ban és el akartak vinni pincérkedni egy másik faluba tök ismeretlenek közé, hát igen régebben tuti elszívtam volna 3 szál cigit egyből mert úgy izgultam, de sikerült megállni. Szombat este találkoztam barátnőmmel aki szintén nagy bagos, nálunk beszélgettünk iszogattunk és ő hát ugyebár kiment cigizni, elkísértem és megálltam hogy nem gyújtottam rá! Kívántam, de sikerült. Este még kinéztünk egy buliba is (lecsóbálba) és nagyon sok ismerőssel találkoztam, akik szintén leszoktak. Jó érzés volt, hogy már én is közéjük tartozok. Vasárnap volt a keresztelő, olyan szép volt, jó volt utána a buli, csak a torokfájásom elrontotta a végét, rázott a hideg is úgyhogy 3-kor hazamentünk és irány az ágy, meleg tea, gyógyszerek.
1235. Cuczy
2008. okt. 19. 19:36

Szia Gutyi!

Ne húzzon le, hanem vedd figyelembe, hogy ilyen is előfordulhat!

Biztos mások is jártak már így...

Szerintem ha most sikerül leszoknom, tanulok a korábbi visszaesésemből, és még brahiból se gyújtok rá!

Lehet, hogy anno azért is jártam úgy, mert nagyon könnyen elhagytam a cigit. Fogalmam sem volt róla, hogy mennyire nehéz is lehet a leszokás. Ezért is segítem magam a tapasszal.

Eddig minden lelkierőmet, energiámat, koncentráló képességemet felemésztette, ha meg akartam állni a rágyújtást, ezért sem bírtam 1-2 napnál tovább.

És amikor a munkám, párkapcsolatom rovására ment, az azért veszélyes...

1234. Gyutyi (válaszként erre: 1232. - E2add1f84e)
2008. okt. 19. 19:18
Mióta nem dohányzol,és mi ez a nagy elhatározás!
1233. Gyutyi (válaszként erre: 1225. - Cuczy)
2008. okt. 19. 19:15
Azért ez szörnyű azt gondolnám öt év után nem lehet ilyen könnyen vissza szokni!Sajna ez egy kicsit most lehúzott!
1232. e2add1f84e (válaszként erre: 1230. - Gyutyi)
2008. okt. 19. 19:10

Ismerős! Én közel 30 évig dohányoztam, kisebb nagyobb megszakításokkal. De mindig visszaszoktam. De most nagyon nagy az elhatározás!

Sok sikert neked. Olvasgass vissza, nagyon jókat írnak a többiek!

1231. Gyutyi (válaszként erre: 1229. - E2add1f84e)
2008. okt. 19. 19:07
Egyedül
1230. Gyutyi (válaszként erre: 1227. - E2add1f84e)
2008. okt. 19. 19:06
Amúgy már sokszor"leszoktam"de mindig jön egy buli és vége mindenek
1229. e2add1f84e (válaszként erre: 1228. - Gyutyi)
2008. okt. 19. 19:02
Egyedül, vagy segítséggel?
1228. Gyutyi (válaszként erre: 1226. - Gyutyi)
2008. okt. 19. 19:00

Én még új vagyok de nagyon tetszik a fórum

Négy napja találtam rátok és azóta nem dohányzom,nehéz de kilehet bírni

1227. e2add1f84e (válaszként erre: 1226. - Gyutyi)
2008. okt. 19. 19:00
Szia! Már leszoktál, vagy most kezded?
1226. Gyutyi
2008. okt. 19. 18:57
sziasztok
1225. Cuczy (válaszként erre: 1212. - Ritaanyu)
2008. okt. 19. 18:48

Szia!

Én közel öt évig nem dohányoztam, és szintén egyik napról a másikra tettem le, mert megundorodtam, megcsömörlöttem, elegem lett belőle. Semmi de semmi elvonási tünetem nem volt, és akaraterő se nagyon kellett hozzá, mert nem kívántam.

Aztán egy buliban brahiból rágyújtottam (abban a meggyőződésben, hogy biztos nem szokom vissza rá, mert könnyen elhagytam, és nem hiányzott)

BAROMI NAGYOT TÉVEDTEM ANNO!!!

Utána egyre jobban kívántam, már addig fajult, hogy szabályos kényszert éreztem.

Még mindig bizakodva, hogy nem szokom vissza rá, kértem a barátnőmtől. Aztán a következő napokban megint jött a kényszer. Megint kértem valakitől.

Pár hét után már beszóltak, hogy inkább vegyek magamnak, ne álltassam már tovább magam, hogy nem szoktam vissza.

Azóta többször megpróbáltam abba hagyni, de csak 1-2 napig bírtam, annyira erős szükségét éreztem, ha nem volt.

Most megfogadtam itt azoknak a tanácsát, és bátorítását, akik azt mondták, hogy ne hallgassak azokra, akik azt mondják, hogy csak akaraterő kell hozzá. Nincs ebben semmi szégyellni való, mert lehet, hogy az élet más területén bizony meg van az a bizonyos akaraterő, csak arra használja az ember.

És lám!

Használom a tapaszt 1 hete, és EGYÁLTALÁN NEM KÍVÁNOM! Semmi elvonási tünet.

Néha eszembe jut, de tök könnyű elhessegetni. Pedig nem is a legerősebb tapasszal kezdtem, ahogy kellett volna, hanem a közepessel.

Ezzel az egésszel csak azt szeretném mondani neked, hogy ne okozz rossz érzést azoknak, akiknek segítség nélkül nem megy.

Ez az egész azért kicsit bonyolultabb és összetettebb, minthogy el lehetne intézni ennyivel.

Mivel az agyban kémiai és molekuláris szinten is függőség van a nikotintól, nem mindenkinek megy pszichésen is a leszokás, nemhogy testileg, vagy agyilag.

Szerintem a cigi (amiben állítólag több mint 4000 különbőző mérgező anyag van, és több olyan adalék is, amivel direkt agyi -biokémiai- függőséget okoznak), szóval szerintem a hernyó után a legalattomosabb kábítószer!

De mivel baromi nagy adóbevétel van belőle, ráadásul egy csomó munkahelyet biztosít(nem csak a dohányipari dolgozókra, hanem az egészségügyesekre-re is gondolok itt), ezért nem tiltják be...

1224. Juttta (válaszként erre: 1223. - E2add1f84e)
2008. okt. 19. 18:00
ok! Köszönöm!
1223. e2add1f84e (válaszként erre: 1222. - Juttta)
2008. okt. 19. 16:12
Privi ment!
1222. Juttta (válaszként erre: 1221. - E2add1f84e)
2008. okt. 19. 15:51
És milyen gyógyszert sedsz?
1221. e2add1f84e (válaszként erre: 1219. - Juttta)
2008. okt. 19. 09:07
Nem tudom mikorra tervezitek a babát, de a dohányzás sem jobb a gyógyszernél. Amit én szedek, az nem tartalmaz nikotint, tehát már jót tettél a leendő babádnak. De ehhez is kell akaraterő!
1220. Tóth Ádám (válaszként erre: 1219. - Juttta)
2008. okt. 19. 08:28

Szia!


Hát vagy tapasz, gyógyszer, stb. Vagy ilyesmi segítségével szoksz le (persze ehhez is kell akaraterő), vagy, ha semmit nem akarsz használni, akkor teljes mértékben akaraterő kérdése. Lényeg, hogy akaraterő mindkét módszerhez kell, anélkül nem fog menni. A gyerek azért szerintem elég jó inspiráció a leszokáshoz!!


Arról nem is beszélve, hogy a cigi letétele egy marha nagy bizonyíték, hogy tudsz még más lenni. Hogy meg tusz változni. Bármiben. Csak akarnod kell.


Szóval hajrá!

1219. Juttta
2008. okt. 18. 21:31

Sziasztok!

Vissza olvasgattam egy kicsit, mert engem is igen-igen érint a téma. Már többször próbálkoztam, de akarat erő nélkül nem megy, az meg nálam nulla. Pedig nagyon jól jönne, mert babát szeretnénk és nem akarom majd mérgezni a kicsikét. Gyógyszereket nem akarok szedni! Kérlek segítsetek!


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook