Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2008. nov. 8. 18:17
Én kb 13 éves korom óta dohányoztam,ez idő alatt kb 3x tettem le a cigit3-4 hónapra de úgy hogy elhatároztam hogy akkor holnaptól elég és akkor kész!!!!Ez be is jött az első 1-2 hét szar,de uána már kezdessz undorodni még a füst szagától is és utána már könyebb.Csak én kis hülyegyerek ott buktam el ezeken a leszokásokon hogy párommal kezdtük el mindig, és ő volt az aki nem bírta tovább és titokban cigizett én erre persze mindig rájöttem és felbosszantott ha ő is akkor én is(mondom,hülye vagyok :D ).Aztán tavaly december 24.-én reggel elvégeztem egy terhességi tesztet,és pozitív lett :-))),mondanom sem kell meglepődtünk rendesen,azóta nem dohányzom letettem egyik napról a másikra,most már 2 hónapos a babám de nem is jut eszembe hogy visszszokjak vagy kiváncsiságból elszívjak eggyet.Én mindig kivagyok borúlva hogy terhes nők meg babakocsit toló anyukák dohányoznak ,szerintem szörnyűűűűűű,én is mindig mondogattam hogy ha terhes leszek nem tudom majd tuti abbahagyni,de ez csak elhatározás kérdése!
1457. a9338a7669 (válaszként erre: 1456. - Kai anya)
2008. nov. 8. 17:58

Állítólag fokozatosan nem lehet leszokni, de ha úgy vesszük, akkor én is azt csináltam. Mielőtt végleg abbahagytam, egy jó ideje már csak 6-7 szálakat szívtam el, és lehet, hogy engem ezért nem viselt meg annyira. Persze nem volt könnyű így sem, de lehet, hogy van benne valami, hogy így enyhébbek a kezdeti elvonási tünetek. De azt ne várd, hogy minden nap majd kevesebbet fogsz szívni és egyszer úgy ébredsz, hogy már nem is kívánod :) A kis ördög addig mindig ott van, hogy "csak egy szálat, csak egyet". Sok sikert, és majd számolj be, hogy hogy haladsz!

Két perc és jön a negyedik :))

1456. kai anya
2008. nov. 8. 17:31

Köszönöm a bíztatást!

Nem tudom mennyire fogjátok díjjazni, de... Férjemmel kitaláltuk,-miután elviselhetetlen voltam, hol nevettem, hol nem....-hogy fokozatosra fogjuk. Gondoltam majd szépen adagolja nekem a cigit. Frászt! 3óránként, mint egy Babának!:D És képzeljétek! Eszméletlen jól bírom! Azt mondta, majd mindig csökkenti az adagomat. Mai nap folyamán összesen 3szál cigit szívtam el, most jön 6-kor a negyedik.:)))

Ahhoz képest, hogy napi egy doboz lazán elment, nem rossz, azt gondolom! Én azt gondolom így jobb leszek-számomra. A hirtelen elvonás... Az fájna.:)

Mellesleg megjegyzem, hogy a Férjem soha életébe nem cigizett... És így támogat, megért. Jól esik-ritka az ilyen, ahogy olvasom. Aki soha nem bagózott, csak okoskodik de nagyon.Tisztelet a kivételnek!

1455. a9338a7669 (válaszként erre: 1453. - Kai anya)
2008. nov. 8. 11:30

Szia!


Eltart még egy darabig, de ahogy Ádám is írta, egyre jobban enyhül szerencsére. Nekem már jó ideje eszembe sem jut reggel, pedig továbbra is szoktam kávézni. Különböző helyzetekben eszembe jut, de egyre jobb! Szóval kitartás, és sikerülni fog! :)

1454. Tóth Ádám (válaszként erre: 1453. - Kai anya)
2008. nov. 8. 09:54

Hát, egy darabig még el fog tartani.

Elméletileg az első két-három hét a legrosszabb. Ennyi idő kell a szervezetednek ahhoz, hogy a méreganyagok kitisztuljanak a szervezetedből. Utána fokozatosan könnyebb lesz, pláne, mert már érezni fogod magadon azt is, hogy jobban vagy: könnyebben kapsz levegőt, nem köhögsz, fizikailag jobban vagy terhelhető (ez pláne valamilyen sportnál jön elő). A megspórolt pénzről nem is beszélve.

Szóval egyre könnyebb lesz, de a mozdulatok, a szokások még hónapokig elkísérnek.

Én már több mint hét hónapja tettem le, de néha-néha azért még simán visszaköszön.

Hajrá!

1453. kai anya
2008. nov. 8. 08:27

Szia Godotravarva és Mindenki!


Köszönöm szépen! Most van az első reggelem, amit kávé+cigi nélkül kezdek... Most majszolom a melegszendvicsemet. Folyamatosan e körül forog az agyam. Ez sokáig tart majd? Kezd felmenni a pumpa...:( De igyekszem. Párom bíztat. Az jól esik.

Ááááááááááááááh!

2008. nov. 8. 07:41

Hú mennyi "új leszokó"! :-)


Csak azt tudom mondani, hogy mindenkinek sok sikert! Az ide járók nagyon nagy többségének sikerült a cigiletétel, legalábbis ahogy észrevettem. Szóval itt fórumozni már egy jó oment jelent! :-D


Hajrá mindenkinek, kitartást meg sok erőt! Nehéz a feladat, de egyáltalán nem lehetetlen!

1451. e2add1f84e (válaszként erre: 1450. - Kai anya)
2008. nov. 8. 06:08

Szia kai anya! Kár, hogy nyáron nem tudtad folytatni a megkezdett leszokást. Újra elkezdeni, szerintem sokkal nehezebb. (mármint a leszokást)

Én évekig mondogattam, hogy abbahagyom, aztán eljött az a nap, hogy tényleg nem gyújtottam rá. 2008. okt. 4-e óta. A lányom állandóan piszkált a cigi miatt, mindennap felolvasta a dobozon lévő feliratot, fájt a torkom, büdös volt a ruhám, és akkor azt mondtam elég volt! Azóta jól érzem magam! Hát neked is ezt kívánom, jelentkezz be mindennap, írd le, mit érzel, itt mindenki segít. KITARTÁST!!!

1450. kai anya
2008. nov. 7. 21:10

Sziasztok!


Már napok óta olvasom ezt a fórumot-be is dobtam gyorsan a kedvencek közé.:)

Én idén nyáron kezdtem a tapaszokkal:ment is nagyon simán, aztán elfogyott/???/ a városomban az eslő adag, amit 6hétig kellene hordani. Erre adtak egy 2.fokozatot, de én még csak a 4.hétnél jártam, szóval borult az egész.:(

Most pedig itt vagyok!:D

Egyetlen egy szál cigi vár még rám ma estére. Nem vettem többet! Saját erőből, akaratból AKAROM letenni! Párom nem cigizik, van egy makkegészséges Lányom, akit szeretnék felnevelni. És a kicsit sem másodlagos dolog, hogy a 165centimhez mindössze 40kiló párosul.:(((((((((( Remélem, ha abbahagyom, rám szalad egy tízes legalább. Nagyon jó étvágyú vagyok, tehát bízom benne...

Ötletek, tippek? Egy kis bíztatás!;)

1449. 29 (válaszként erre: 1441. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 19:22

Megfogalmaztad az én gondolatomat:-))

Nekem is az a bajom, hogy egy cigi mellett jó dumcsizni,iszogatni. stb...

Multhéten is voltam ilyen céges bulin, és ott sorra szívtuk:-(((((((((

Sajna hiába leszoksz, a mozdulat hiányzik.


Teo

1448. a9338a7669 (válaszként erre: 1447. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 16:36

Azért kíváncsi lennék egy olyan valakire, aki kipróbálta. Én arra vagyok kíváncsi, hogy milyen letüdőzni. Az elektromos cigire gondolok, nem a varázsra :DD Nem hiszem, hogy ugyanazt az érzést adja, vagy valami hasonlót.


Szép fütmentes hétvégét mindenkinek! Még van egy kis időm, aztán repülök haza!

2008. nov. 7. 15:48

bizony bizony...mert hogy vagizni akartam,mint a szüleim...ezt asszem dili boltban lehetett venni....


gyakorlatilag igen:)gőzt:)Csak füstöl,és már megvan az élmény gyakorlatilag...:S


hihi,rágóm nekem is volt:)))))

1446. a9338a7669 (válaszként erre: 1445. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 15:46

Van nikotin mentes patron az tuti. Akkor lényegében gőzt szív az ember? :)) Kíváncsi lennék rá, de ennyi pénzért nem próbálkozom.


Nekem nem volt varázscigim :( Csak cigirágóm :)De azért ez durva, hogy még a gyerekeknek is ezt mutatják, nem? Most esik le.

1445. dancingqueen (válaszként erre: 1444. - A9338a7669)
2008. nov. 7. 15:41

igen elég drága,plusz ha jól emlékszem,azt olvastam róla, hogy az utántoltő patron is drága....és hogy"csak" a kátránytól szabadít meg,és a papír égéséből származó mellékhatásokat kerülöd ki,de ugyan úgy nikotinos...persze lehet,hogy más patront is lehet venni...(nikotin menteset)


nemt udom nektek volt-e olyan,hogy játék cigi?:)ill varázs cigi...kicsi koromban volt,hogy babahintőport kellett belerakni,és fujni:)a hintőpot úgy szállt ki,mint a füst:)

1444. a9338a7669 (válaszként erre: 1443. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 15:37

Én is magamra erőszakoltam a cigit, amikor még nagyon cigiztem :) Ááá, de barmok vagyunk, már bocsánat :) Illetve csak voltunk. Nekem volt olyan is, hogy hánytam tőle. De hát szívni kell, szívni... Most már tudok jókat nevetni rajta, illetve magamon.


Igazad van, a nyilvános cigi fogdosás lehet, hogy nem túl jó ötlet :) Én is csak szűk körben csináltam.


Én kipróbálnám az elektromos cigit, persze nikotinmentes változatot. De csak akkor, ha jól értelmeztem, hogy annak semmi káros hatása nincsen. Csak a "szívás-fújás" élményéért :) Mondjuk ahhoz meg elég drága.

2008. nov. 7. 15:02

igen,én "találmányom" a cigi a kézben...csak nemtom,buliban lehet hülyének néznének,ha csak úgy,fogdosnám:)))nyilvánosan még nem mertem kipróbálni:Pcsak itt melóhelyen,asztalnál fogdosom,meg kocsiban,meg ilyenek...nemtom,mit szólnának hozzá idegenek:D


oh,én akkor is magamra erőszakoltam a cigit,ha már szó szerint hányingerem volt tőle...:S

1442. a9338a7669 (válaszként erre: 1441. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 14:59

Azt mondja, hogy jó, hogy kevesebbet szív :) Én is úgy voltam vele, hogy mielőtt letettem, akkor volt, hogy már csak 5-6 szálat szívtam el egy nap. De én akkor nem leszokási szándékkal csökkentettem az adagot, mert úgy szerintem sem lehet leszokni. Viszont arra jó volt, hogy amikor abszolút nem gyújtottam már rá, akkor nem voltak olyan erős elvonási tüneteim.

Amúgy csak az első pár napban volt nehéz azt is betartani, hogy kevesebbet szívjak, aztán már nem is tudtam volna többet, mert nem esett jól, sőt rosszul voltam tőle, na meg a lelkemnek sem tett jót :)

Szóval unatkoztak a kezeid? :) Ez jópofa volt :)) Ha jól emlékszem pont a te ötleted volt a "cigi a kézben és úgy magyarázok" dolog, nem? :)) Én szoktam buli alkalmával, megeszem a cigit a végére :))

1441. dancingqueen (válaszként erre: 1440. - A9338a7669)
2008. nov. 7. 14:26

rose...hmmm...tényleg lehet,hogy nem a dilibogyótól van...(mondom,amúgy is hajlamos vagyok rá,de szédület,hogy miket tudtam összekombinálni:P)

Nem rossz így párodnak,hogy szív,de ugyan kevesebbet?Nekem a "folyamatos leszokás" sosem ment...mindig "belecsúsztam",hogy na jó még egyet,na jó,még egyet...és máris kész volt a baj.


A potyázás részemről is áll:)Csak néha irigyelem őket,hogy de jó nekik...(köszi Siri...igyekszem nem erre gondolni,csak akkor is...azért beötlik,mikor látom a kollégákat önfeledtül egy sör mellett pöfékelni,hogy fuuuu...énis!)

Egyébként...képzeljétek,azon kaptam magam a legutóbbi bulin-ami szörnyű volt!!!!-hogy unatkoznak a kezeim...csak mert nem táncoltam,és olyan jó lett volna leülni,és pöfékelni,ahogy eddig..ha jó a buli,el vagyok foglalva,táncolok,iszogatok,pörgök,akkor kevésbé hiányzik...tényleg,csak nint pótcselekvés-olyan hülyének éreztem magam,hogy üres kézzel ott állok,ülök,vagy épp,hogy lütyögök. A cigivel legalább megvolt a mentség,hogy miért ülök le:)

1440. a9338a7669 (válaszként erre: 1437. - 29)
2008. nov. 7. 14:16

Köszi! Páromnál most a pénz is dominál nagyon, na meg hogy mennyivel jobban érzi magát, hogy nem egész nap szívja. Pont az előbb beszéltem vele, és ma még csak a másodikat szívta el :)

Amúgy érdekes, mert engem nem zavar, ha dohányoznak mellettem. Sőőőt... milyen jó potyázni egy kicsit :) (érezni a cigifüstöt) Neked is sikerülnie kell, hiszen egyszer már letetted hosszabb időre, akkor ne okozz magadnak csalódást! :)


Dancingqueen, most hogy mondod ezeket a fura álmokat, nekem is voltak nagyon lehetetlen hülyeségek, csak nem nagyon tudtam elhinni, hogy kapcsolatban állhat a leszokással. Lehet, hogy nem is a gyógyszer, hanem a nikotin megvonás mellékhatása ez. Bár mástól még nem hallottam ilyet. Érdekes mindenesetre.

1439. Siri (válaszként erre: 1426. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 14:08
Szia Drága! Ilyenekbe szerintem bele sem szabad gondolni! Ilyen soha-sohákba nem szabad. Első leszokásomkor nekem is sokszor eszembe jutottak ezek a dolgok, meg ilyen hogy nincs is kedvem elmenni buliba mert úgy sem gyújthatok rá! De most meg úgy fogom fel hogy nem is akarok soha-soha!! És valahogy ezt az agyam is elhiszi hogy nem is akarok.
1438. dancingqueen (válaszként erre: 1436. - A9338a7669)
2008. nov. 7. 13:55
mellékhatásnak néha-de csak ha éhgyomorra vettem be,szerintem ki kell tapasztalni-pocak émelygés, de viszonylag hamar elmúlt. Hülyeségeket álmodást ráírták dobozra-nem tudom nekem attól volt-e,amúgy is hajlamos vagyok mindenfélét összeálmodni:)Nem rémálom nyugi,csak teljesen valószerűtlen dolgok:PPlusz nagyon sokat ittam vizet...de ez csak nálam jött ki,dobozon sincs feltüntetve.Majd irok még egyről,de azt nem itt szeretném,mert lehet,hogy ráijesztene valakire...teljesen blőd dolog,de neten kering,meg itt-ott,egy-egy orvos riogat vele,de hülyeség:)
1437. 29 (válaszként erre: 1436. - A9338a7669)
2008. nov. 7. 13:53

Akkor meg főleg elismerés, hogy leszoktál, mármint, hogy segítség nélkül.

Remélem a párod is leszokik, mert akkor sokkal könnyebb lenne neked is:-))

Mindenesetre mond a párodnak is, hogy milyen pozitív hatásokat fedeztél fel, hátha ő is leszokik.:-)))


Teo

1436. a9338a7669 (válaszként erre: 1430. - 29)
2008. nov. 7. 13:43

Én csak úgy "simán" letettem. Elhagytam a nagy szerelmemet. (a cigit értem ez alatt :) ) Nálam ez úgy volt, hogy egyszer annyira köhögtem, hogy majdnem megfulladtam, és akkor azt mondta a párom, hogy meg ne lássa még egyszer a cigit a számban. Hozzáteszem, hogy ő is bagózik. Bár képzeljétek, kezd ő is rájönni, hogy milyen jó lenne cigi nélkül. Most már van, hogy 3 napig elég neki egy doboz. :)

Szóval ez a köhögés után úgy voltam vele, hogy nehogy már kinyírjam magam teljesen. Mondjuk én már előtte egy jó ideje sokkal kevesebbet szívtam, kb. három napig elég volt egy doboz. Aztán amikor nem gyújtottam rá, akkor tetszettek a pozitív hatások, amik jelentkeztek.

1435. 29 (válaszként erre: 1434. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 13:32

És érzel valami mellékhatását esetleg a gyógyszernek?

Remélem akkor neked is hatásos, és esetleg apud is kipróbálja:-))Dupla öröm lenne:-))


Teo

1434. dancingqueen (válaszként erre: 1433. - 29)
2008. nov. 7. 12:31

jaja receptre: egy havi adag 20 e huf(de ha kiszámolod cigi árban,hamar behozza az árát). enekm egy havi elég volt,de asszem 3szor lehet felírni. Tüdőgondozóban írták nekem fel,de ha jól tudom,akkor házidoki is felírhatja. Egy-két rutin vizsgálat van előtte(vérnyomás, meg fújni kell valami izét, hogy mennyi oxigént fújsz ki,meg mázsálás)osztán az elején napi et kell szedni,majd 4. naptól napi kettőt(de jól van csomagolva,el sem tudod rontani a szedést)

Barátnőm,a pasija és én is ezzel tettem le,annyira tetszik apunak,hogy "milyen könnyen" tettem le,hogy 30 év!!!!!bagzás után ő is elgondolkodott rajta...remélem ki fogja próbálni:)

1433. 29 (válaszként erre: 1431. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 11:56

Azért ne aggódj, mert mikor eltelt nálam egy-két hónap, akkor volt olyan nap, hogy eszembe sem jutott, hogy cigizzek, meg maga cigi sem.

Sztem, legalább is reménykedem ha valaki eljut, az 1évhez akkor talán már berögződik az , hogy te nem vagy dohányos:-))

És felveszel más szokásokat, a cigi helyettesítésére.

És a bogyót, azt receptre írta fel doki, vagy hogy?Elmondanád, hogy mennyit kell szedni stb.. esteleg árat, persze név nélkül, és legfeljebb ha elkezdem akkor priviben a nevét.


Köszi

Teo

1432. 29 (válaszként erre: 1429. - Dancingqueen)
2008. nov. 7. 11:51

Na, akkor ügyi legyél, és meg se állj, minimum 10évig:-))))))))))))Utánna talán már nem is fog kelleni.Sajna sztem elég lassan múlik el az az időszak, maikor már nem kotorászol a zsebedben, vagy egy jó kaja után, nem az lesz alső gondolatod:-((

Nekem nem is elsősorba a pénz(persze az is), hanem a betegség a rák, ami eltántorított.Párom családjában pont van egy tüdőrákos, és itt a fóumok közt is találtam ilyek, aki bagózott, és később rákos volt.Sztem ez a "legjobb" leszoktató tényező.

Én mondjuk egy doboz cigivel kibírtam egy napig, persze ha buli volt vagy bármi ilyen, naa, akkor egyik jött a másik után!

De tanuljatok az ÉN hibámból, mindent elölről kezdeni, szörnyűűűűű:-((

A párom, igazándiból, az én elhatározásom miatt ment bele, és talán pont ez is volt a baj, hogy nem Maga miatt akart leszokni.Talán úgy könnyebb lenne.

Na a másik, nemtom veletek, vagy mással van-e ilyen, hogy ha én dohányzom, akkor fáj a fejem:-((

Nem jöttem még rá, hogy pontosan miért, mert néha fáj tőle,(és akkor még a gyószertől sem múlik el) de néha meg nem.

És mikor leszoktam teljesen elmúlt a fejfájásom, talán havi szinten jött elő, egyszer-kétszer, de azt az időjárásra is foghatom.-))Előtte, meg heti szinten fájt:-((Értitek ezt??


Teo

1431. dancingqueen (válaszként erre: 1430. - 29)
2008. nov. 7. 11:46

hát ez az...hogy "legyen egy időkorlát"...pont ez a baj,hogy a dohányosok-és mi is,leszokók-legalábbis én-"túlélni" próbálunk...nap mint nap túlélő túra ez,és igen,van hogy az emberben elszakad a cérna...hogy kész,nem bírom,rá kell gyújanom..:SEttől félek én is,hogy bírom,bírom,bírom...osztán hónapok,évek múlva egyszer csak "feladom" a harcot. Fura a "soha többé" nem gyújthatok rá érzés(riasztó)...


én gyógyszerrel tettem le,de asszem nem írhatom a nevét,mert reklámnak számít,max priviben:)

1430. 29 (válaszként erre: 1428. - A9338a7669)
2008. nov. 7. 11:43

Szia!


Én általában nem vagyok hízásra hajlamos, ebből is gondoltam, hogy ami mostani pár kiló, az annak volt köszönhető, bár fene tudja mert az első pár hónapot heti rendszerességgel végig sportoltam, utánna leáltam, na és akkor jöttek a kilók, lehet ha tovább sportolok, akkor nem is jönnek fel:-)

Naa ügyi vagy, akkor további kitartás.Simán csak letetted a cigit, vagy próbálkozol valami módszerrel?Hátha én is kapok valami tippet:-))

Sajna az a baj, legalább is nálam az volt, hogy az első pár hét, pont azt hittem az lesz a nehéz, de nekem akkor még baromi nagy volt a lelkesedésem, utána ahogy teltek a hónapok, valahogy akkor volt a nehezebb tartani magam. Jó lenne ha volna egy időkorlát, ha addig kibírod, akkor már tuti leszoksz:-)))))

Irigylem azokat akik első nekifutásra leszoknak:-))

Apum is letette, miko rmegszülettem, de mondta, hogy még évek multán is volt olyan, hogy mikor bagóztak mellette, akkor ő is nyúlt, a zsbébe, aztán rájött, hogy nincs...


Teo

1429. dancingqueen (válaszként erre: 1427. - 29)
2008. nov. 7. 11:40

szeptember 4.:)Ismerős,hogy meló helyen gáz...nálunk a szónak a legszorosabb értelmében,mindenki bagózik,plusz az egész "szakmára" jellemző a füstölés...úgyhogy,abszolút megértem!De tényleg ki kell tartani,mert: 1. meghalunk 2. egy vagyonba kerül. És be kell vallanom férfiasan, én már nem bírtam anyagialg...a fizetésem közel sem ment fel annyira ahogy a cigi ára,plusz ahogy egyre többet szívtam:(napi másfélig simán felmentem,de az 1 az tutira megvolt,ha tört, ha szakadt:S

Én is pont ettől félek...hogy csak egy slukk erejéig csábulnék el,akkor kész,vége mindennek:(Ezért(is) irigykedem a koca dohánysokra(De ezt szerintem korábban már kifejtettük:P). Szóval,párodanak üzenem,hogy nem kifogás a meló hely,nekem is pont ilyen,sőt,még ilyenebb:Pnapi pörgés,agybaj,és mindenki bagózik...a hízással egyébként engem sem nyugtattál meg:Shasonló vagyok,mint Rose...hajlamos is vagyok,de imádok enni:Snassolni ugyan nem nassolok cigi helyett,de érezhetően megnőtt az étvágyam,mozgásra meg nem sok lehetőségem van...


nem is tudom,melyik színészünk mondta anno(nekem tetszik): dohányzó vagyok,azaz dohányom,csak nem gyújtok rá:)Szerintem sajnos ez mindig is igaz marad az emberre...dohányos,csak nem gyújt rá...


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook