Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


1488. Titó
2008. nov. 12. 07:42
Sajnos 10-napig nem leszek,megyek Glasgowba,mivel kamionos vagyok.Cigit nem viszek magammal,remélem,bírni fogom.....
1487. Titó (válaszként erre: 1485. - A9338a7669)
2008. nov. 12. 07:25
Szia!10 napja!!!!!!!!
1486. Titó
2008. nov. 12. 07:24
Jól tetted,hogy nem gújtottál rá!
2008. nov. 12. 07:12

Jó reggelt!


Korán reggel már jól felhúztam magam, és persze bevillant, hogy kell egy cigi most. Aztán eszembe jutott, hogy nem is dohányzom, és mennyire nem kívánom azt a füstöt :)


Titó, üdv itt nálunk! :) Mióta nem cigizel?

1484. Titó
2008. nov. 11. 22:41
Sziassztok!Új vagyok,de most szoktam le én is a cigiről.
1483. Tóth Ádám (válaszként erre: 1482. - E2add1f84e)
2008. nov. 11. 22:30

Néha már nekem is olyan elképzelhetetlen, hogy milyen keményen szívtam a füstöt.

Most egy picit náthás vagyok, és eszembe jutott, hogy régen a legnagyobb nátha közepette is rágyújtottam. Pedig akkor marhára nem is esett jól. Mégis kellett. Váááá. Mindegy, már nem függök tőle. És a sok-sok előny mellett a pénzt is élvezem, pláne, hogy itt a fűtési időszak. :-)

2008. nov. 11. 18:03

Tőlem gyakran kérdezik, hogy hogyan sikerült leszoknom. (Mert én már leszoktam, nem?!)

Közben rágyújtanak, és mondják, hogy ők is le akarnak szokni, csak nem sikerül. Én figyelem őket, és annyira messzinek tűnik, hogy én is így szívtam.

1481. Myrad (válaszként erre: 1480. - Siri)
2008. nov. 11. 15:02
Drágám, ez olyan, mint a nyújtás (tudom, jó példát hoztam) nagyon nehéz, nagyon fáj, amíg át nem esel a holt ponton... azt viszont neked kell megtalálni... én drukkolok ehhez, és ne feledd, nagyon büszke vagyok rád =)
1480. Siri
2008. nov. 11. 14:48
Sziasztok! Köszi a gratulát! Ő csak a szombati munkatársam és mondjuk nem is nagyon áll közel hozzám. Különben az egész hétvégi + melóba az a jó hogy egész nap tiszta pörgés van és most hogy nem bagózok nem azon agyalok közbe hogy ki akarok menni rágyújtani és nem ezen idegeskedek végig, persze munkatársam igen és ezért is ilyen szemét.
1479. dancingqueen (válaszként erre: 1478. - A9338a7669)
2008. nov. 11. 14:38

kis lépés az embernek,nagy lépés az emberiségnek:)(azt hiszem,így van:)))vagy fordítva?:D)


csak így tovább,hajrá,hajrá:)!

1478. a9338a7669 (válaszként erre: 1477. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 14:35

A kevesebb, az most nála kb. napi 7 szál. Igen, mondhatjuk, hogy a fokozatos elvvel próbálkozik, és olyan jó látni, ahogy örül annak, hogy jobban érzi magát, hogy nem kell minden nap cigiért mennie. Azt mondta tegnap, hogy most már érti, hogy én miért beszéltem annak idején akkora lelkesedéssel arról, hogy "csak" kb. 6-7 szálat szívtam el a napi egy doboz helyett.

Igazából ő nem "görcsöl" most azon, hogy le akar szokni, annyira még talán nincs meg benne az elhatározás, de már ez is nagyon nagy valami, hogy ennyivel kevesebbet szív, és hogy érzi már ennek is a pozitív hatásait! Kap is érte csokit mindig :DD

1477. dancingqueen (válaszként erre: 1476. - A9338a7669)
2008. nov. 11. 10:13

szép jó reggelt:)


Mennyi párodnak a "kevesebb"?:)Biztos nagy segítség neki azért,hogy te sem gyújtasz rá...akkor azért sokkal könnyebb:)Nekem is jó,h párom évek óta nem bagózik,és így kisebb is a kísértés otthon. Akkor ő is fokozatos elvvel próbálkozik?vagy van egyéb is?-tapasz,gyógyszer,rágó,ez-az?


támogasd,biztasd,az a legfontosabb szerintem:)-de ezt mondanom sem kell,íúgyis tudod:)

1476. a9338a7669 (válaszként erre: 1475. - Dancingqueen)
2008. nov. 11. 08:55

Dancingqueen gratu neked is! Ez nagyon gáz, amit írtál, hogy a főnököd így kínálgatta...


Párom is jó úton halad szerencsére :) Tegnap este szívja a cigit, és azt mondja: Én nem tudom mi van, de nem is esik jól" és elnyomja!!! Mondtam neki, hogy szerintem azért, mivel már lényegesen kevesebbet szív. A lényeg, hogy tetszik neki a dolog, azt mondta, hogy majd csak eljut már oda is, hogy nem gyújt rá! Úgy legyen! :)


Szép napot mindenkinek!

2008. nov. 11. 08:51

Gratu Siri!Egyébként nagyon ismerős...nekem a főnököm csinálta,h dugdosta az orrom alá,hogy "ugyan már,csak egy szálat,naaaaa,mit számít az,stb..."...én is jó mérges lettem. Azt hiszem én is szolgálhatok(relatív) jó hírrel. Párommal csapkodásig és orditásig vesztünk tegnap össze,és azonnal az jött,hogy most ki kell mennem a szobából,és rá kell gyújtanom-már csak azért is,hogy ne kelljen egy szobában tartózkodnunk...szerencse,hogy nem volt otthon cigi!:( Szóval, hir,h nem gyújtottam rá,pedig nagyon olyan szitu volt,de eszembe jutott,hogy csak nem rontom el amit eddig elértem!hiszen,kivel is szúrok ki igazán?kit bosszantok majd vele....?(persze őt is,h megint bagózom,de leginkább magamat:S)



Napos reggelt mindenkinek:-*

1474. Myrad (válaszként erre: 1473. - Tóth Ádám)
2008. nov. 11. 08:49
Igen, ezért is mondtam páromnak, hogy én nem fogom piszkálni... ne miattam tegye le... engem nem zavar az sem, hogy cigizik...
1473. Tóth Ádám (válaszként erre: 1472. - Myrad)
2008. nov. 11. 08:41

Én amikor letettem a cigit, azt mondtam magamban: magamért teszem, nem másért vagy más miatt: magamért.

Sikerült is letennem. :-)

1472. Myrad (válaszként erre: 1471. - Tóth Ádám)
2008. nov. 11. 08:05

Ööööööö, én idegbajos voltam... engem leszoktattak, és azt nehezen viselem... nagyon sokszor gyújtottam rá, csak úgy... nehezen viselem a kényszerleszokást... aztán azt mondta a srác, tesz rá, azt csinálok, amit akarok... nem is gyújtottam rá utána =) és utána már nem is idegesített, mert tudtam, hogy az én döntésem, és nem rámerőltették =)


És még most is jó a tudat, hogy ha akarnék, rágyújthatnék =) de nem akarok =)

1471. Tóth Ádám (válaszként erre: 1470. - Myrad)
2008. nov. 11. 08:01
Veled is eljátszották ezt? Hát milyen szemét emberek vannak már?
1470. Myrad (válaszként erre: 1467. - Siri)
2008. nov. 11. 07:07

Nagyon jó vagy Siri =)))


És nem volt rossz utána? Nem voltál dühös nagyon nagyon a kolléganődre/kollégádra? Én mindig az voltam...

1469. Tóth Ádám (válaszként erre: 1467. - Siri)
2008. nov. 10. 16:16
Fú Siri nagyon nagyon klassz vagy! Ha akkor ellent tudtál állni a kísértésnek, szerintem már nem kell mitől félned! Fú büszke vagyok rád!!!
1468. a9338a7669 (válaszként erre: 1467. - Siri)
2008. nov. 10. 13:56

Ez tényleg szemétség volt tőle. Aztán biztosan nagyon elégedett lett volna, hogy ha már neki nem sikerül, akkor másnak se sikerüljön, és ott lettél volna élő példa.

Amikor az én barátnőm leszokott, én soha nem nyomkodtam az orra alá.

Hát vannak ilyenek, de Te ügyes voltál nagyon!! Gratula! :)

1467. Siri
2008. nov. 10. 13:06

Sziasztok!

A hétvégén képzeljétek majdnem rágyújtottam. Szombatonként egy +melóba járok ahol mindig ezer a meló, egy kis büfészerű, ahol én a kajákat csinálom. A munkatársam ott cigizik és ő ugye bár amikor van fél perc pihi és nem jön senki, akkor kimegy és rágyújt, én pedig folytatom tovább a munkámat, mert ugyebár én nem megyek ki cigizni és így pihenni sem. Épp arra volt nekem is dolgom és úúúúúgy meg kívántam, du-án 5 órára teljesen el voltam fáradva, le akartam már ülni, és valami azt kiabálta a fejemben hogy én is ráakarok gyújtani én is pihenni szeretnék 5 percre. Ő meg tolta oda, hogy itt van na szívjál bele és már majdnem elvettem tőle és mondtam neki, hogy milyen szemét, tudja milyen nehéz ez és akkor itt kívántatja velem! Gyorsan bementem és lehigadtam. Szóval vannak ilyen rohadék cigisek akik nem tudnak leszokni akkor neked se sikerüljön. MOndtam neki, hogy én igen is erős vagyok és megállom te meg egy gyönge(szar) alak vagy. Nagyon rosszul esett tőle hogy majdnem belevitt a bűnbe.

Aztán ezt mind elmeséltem a páromnak az meg jól kiakadt, hogy ne merészeld hát ezen meg én mégjobban kiakadtam, hogy ne kezze el tiltani mert mindjárt csak azért is rágyújtok (bár ezt nem gondoltam komolyan) de a tiltás dolog az nem jön be nálam.

1466. kai anya
2008. nov. 10. 11:12

Jah!


Most meg megyek tovább melózni, csak haza ugrottam ebédelni. Azért nem tudok érdemben reagálni.:)


Pussz-NO SMOKING:))))))))))))))))

1465. kai anya
2008. nov. 10. 11:11

Sziasztok!


Nem tudtam eddig írni, mert állandóan akad a netem. Este jövök-ha megcsinálják végre! És nem dob ki.:(

1464. dancingqueen (válaszként erre: 1463. - Mothertiger)
2008. nov. 10. 09:57

sziasztok mindenki!



anyatigris:)ne aggódj,mindannyian így vagyunk,voltunk ezzel...ezért(is) olyan fene nehéz..mert mi jó,és kellemes,arról nehezen mondunk le. Holott,ha már nem dohányzol rájösz,hogy ugyan olyan kellemesek ezek a dolgok,csak nagyon félünk tőle az elején(legalábbis én így voltam,elnézést ha általánosítok:))


Barátnőm is így tette le a cigit,hogy iszonyatosan köhögött(allergiás is szegén)és napokig majd megfulladt reggelenként,és akkor fordult orvoshoz,és ajánlották neki a bogyót,amivel én is leszoktam. Mostmár egy évnél tart:))))

1463. mothertiger (válaszként erre: 1460. - Dancingqueen)
2008. nov. 9. 18:33

Igen, tökéletesen igazad van! Valóban összekötöm a kellemes dolgokat a cigivel: munka közben meg után is annyira jólesett, de most csak dolgozom folyamatosan, legfeljebb a vendégem megy ki cigizni... S én annyira hülyén érzem magam addig egyedül...

Engem sokmindentöl eltekintve még egyetlen dolog tart vissza: hogy nagyon erös hányinger tör rám, ha megérzem a cigifüstöt (nem vagyok terhes). Sokszor akkor is rosszul lettem, míg cigiztem, ettöl függetlenül szívtam, mint a hülye.


Anyuval már kibeszéltük: kaptam az élettöl, a saját elmémtöl egy lehetöséget, amivel élnem kellett. Talán az egyetlen olyan esély volt ez, mivel viszonylag "fájdalommentesen" búcsút vettünk egymástól a cigi, meg én. Lehet, hogy soha többé nem lett volna ilyen könnyü. Nem is gondoltam, hogy ennyire könnyü lesz.

Sajnos gyakran annyira ideges vagyok, hogy sírni tudnék egy cigiért, de annyira utálok öklendezve köhögni, meg a hányingert magát rühellem... Pfujjj! Meg arra az esélyre gondolok, amit kaptam.;)

1462. haaeen
2008. nov. 9. 18:18
sziasztok, visszajöttünk Angliába, tudom nem kéne leírnom, de SZUPER volt újra két napig cigizni, presszó kávét inni :) csütörtöktől viszont sem a férjem, sem én nem gyújtottunk rá, csak folyamatosan rágcsálunk valamit :)
1461. dancingqueen (válaszként erre: 1456. - Kai anya)
2008. nov. 9. 15:38

hajrá,hajrá:)bár én is elég szkeptikus vagyok, a folyamatos leszokós dologgal(már írtam korábban,hogy miért),de más miatt is. Az eltelt 3-4 órákban nem veszed magadon észre,hogy azon kattognál,hogy még 2 óra...még másfél óra..még 1 óra...jaaaaaj,de jóóóóó,megkapom:)))!!!!csak mert,én a fogyókúránál is úgy jártam,hogy amire azt mondták,hogy tilos,annál jobban kívántam, Szóval,nekem olyan kura kellett,amiben incs tilos,és kvázi "én parancsolok magamnak".mert gondold csak el...ha mondjuk egyszer nem kapod meg négy óra után a "jutalom falatodat",akkor hogy ki lennél borulva????hiszen,csak ezt várod percről percre(én így jártam,csak azért kérdezem a te tapasztalataidat!)Szóval,szerintem könnyebb úgy lezsokni,hogy "kvázi lehetne,de ÉN NEM AKAROM".nekem úgy köyebb bármi megvonás,mintha amúgy"valaki más tiltja meg"


sok sikert,és én is üdvözlöm az újakat:)!hajrá!

1460. dancingqueen (válaszként erre: 1459. - Mothertiger)
2008. nov. 9. 15:34
Nyugi,ilyesfajta "rémálmok" mindannyiunkat gyötörtek...mondanám,hogy ne aggódj,elmúlnak(és így is lesz),de persze tudom,hogy ez nem túl megnyugtató:) S hogy miért kívánod...?:)szerintem mindegyikönk így van ezzel(hellyel-közzel),hogy a szaga zavar-bár én szoktam potyázni-de mégis rágyújtanánk...nos,szerintem(De ez csak szerény véleményem) a mozdulat és a pozitív asszociáció az, ami hiányzik nekünk,ill az agyunknak. HOgy kávé=cigi, hogy pezsgő=cigi. No,ezeket nehéz elválasztani egymástól,mikor évek alatt megrögzültek,hogy barátnővel csacsogás=cigi hegyek. A pozitív képek kapcsolását nehéz megváltoztatni a fejünkben...fúh,de pszichológus lettem,bocsi:)de szerintem valami ilyesmiről lehet szó..és ilyenkor jön,hogy igenis meg kell erőszakolni az agyad,és az automatikus, ilyen jellegű pozitív asszociációkat meg kell változtatnod arra,hogy: nem kell nekem ez,nem kell élnem vele,beteg leszek tőle,csomó pénzem elmegy,ez drog,nem befolyásolhatja egy vacak fehér rúd az életem,enélkül is jól érezm magam,stb...nem könnyű,de ahogy Ádám is írta,nem lehetetlen...csak folyamatosan,minden nap,inden órában dolgozni kell ratja
2008. nov. 8. 20:15

Tegnap azt álmodtam, hogy sétáltam az utcán vagy 20 centis hóban, és vígan szívtam a cigit. Majd a felénél kb. döbbenten vettem észre, hogy mit csinálok. Még egy doboz cigi is volt nálam, amit kivettem a zsebemböl, és a félig elszívott cigivel együtt eldobtam a hóba. Nagyon szégyelltem magam. Amúgy ez miért van?

Gyakran kívánom a cigit, de nem is értem hogy miért... Hiszen ha megérzem valakin vagy valahol, rám tör a hányinger. Ki érti ezt?


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook