Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Dohányzás - leszokás fórum

Dohányzás - leszokás (beszélgetős fórum)


2008. nov. 17. 11:06

Emlékeztek, amikor anno még lehetett dohányozni a plázákban? :-) Az se tegnap volt.


Ma amúgy csuda szép reggel volt, klassz napsütés, miegymás. Nem is kell a cigi. :-)

2008. nov. 17. 10:30

Sziasztok kedves füstmentes társak!


ki hogy van ezen a szép reggelen?Reggeli kv-n túl vagyunk?:)Öröm látni ennyi új arcot (bocsi,nem voltam hétvégén net közelben). Az egyik üres járat leküzdésére itt vagyunk mi:)már,hogy a számítógép és a fórumozás...:PÁdám: örülök,hogy jól sikerült a buli:)Mi moziban voltunk (Bond film),de valami pocsék volt!!!!!De ott amúgy sem lehet bagózni:Dfura volt,hogy utána a fél bribgád kifelé vette az irányt a plázából...meg van egy csajszi,akit nagyon kedvelek,és mikor 4esben voltunk mindenfele(csak ő dohányzik),mondta,hogy olyan kitaszítottnak érzi magát,mert mi már a kocsiban ültünk,ő még szívta,a fiúk már bementek az étterembe(én szolidálltam,és megvártam),amikor kérdezték,hogy dohányos asztalhoz ülünk e le,rávágtuk hogy nem,és csak utána jutott eszembe szegény csaj...pedig igazán nem vagyunk kiközüsítőek,csak automatikusan jött...de sebaj,meséltem már neki a gyógyszeremről,és lelkesnek tűnik:)segítek neki mindenben,amiben csak leet....



puszi nektek,szép napot,jövök még,csak most meló

1583. Ferratus (válaszként erre: 1582. - Naomi12)
2008. nov. 16. 16:10

Sok szerencsét!

Kitartás!

Ügyes vagy, biztos vagyok benne, hogy legközelebbi bejelentkezésedkor még jobban leszel és továbbra is füstmentes.

1582. naomi12 (válaszként erre: 1581. - Ferratus)
2008. nov. 16. 16:04
Hát igen. Én biztos vagyok benne, hogy mindenki másképpen, személyre szabottan függő. Ha nem így lenne, nem lennének koca dohányosok és nem lennének lánc bagósok. Vannak akik erős dohányos létükre is tartalmas életet élnek és vannak akiknek az egész napjukat csak ennek a drognak szentelik. Így a leszokás is személyre szabott. Na. Megvitattam magammal, hogy is legyen. Mivel tök jó olvasni Titeket (sorstársakat), ezért egy héten egyszer mindenképpen ránézek az oldalra. Viszont nem gyakrabban, mert ahogy az előzőekben leírtam,nem adom meg a nikotinnak azt az örömöt, hogy nap mint nap foglalkozzam vele, beszéljek róla és sirassam. Nekem csak így fog sikerülni, érzem :( Úgyhogy egy hét múlva újra olvaslak Titeket és büszke vagyok Rátok! Sziasztok!
1581. Ferratus (válaszként erre: 1579. - Naomi12)
2008. nov. 16. 15:52

Tudom ,hogy nem gyujtottál rá 9 napja ami igazán dícséretes és irigylésre méltó eredmémy. Nem is arra gondoltam, hogy te magad kifogásokat keresnél hiszen látszik, hogy nincs is rá szükséged. Inkább arra szerettem volna rávilágítani, hogy akadhat olyan helyzet amikor egy olyan gondolatba kapaszkodunk amelybe éppen nem kellene, mivel az agyunk magyarázatot keres a megváltozott körülményekre és ilyenkor rossz támpontokat kínál fel illetve menekülő útvonalakat. Ezt nevezem én kifogás-keresésnek. Megjegyzésemmel csupán el szerettem volna érni, hogy ezt is mérlegeld, mielőtt egy számodra rossz döntést hoznál. Tehát csupán az aggódás hangján szóétam... Természetesen ez egészen személyre szabott dolog, Téged pédául igazol a 9 füstmentes nap.

Azt hiszem talán túlzottan magamból indultam ki...

1580. e2add1f84e (válaszként erre: 1579. - Naomi12)
2008. nov. 16. 15:27
Szerintem is nagyon ügyesek vagyunk! 9 nap - ezt már senki nem veheti el tőled!
1579. naomi12 (válaszként erre: 1575. - Ferratus)
2008. nov. 16. 15:23
Nem egészen értek egyet. Szó sincs kifogás-keresésről, hiszen nem gyújtottam rá (9. nap!) Akkor jogos lenne amit mondasz, hogy t.i. magyarázom a bizonyítványom és kifogásokat keresek. Nem. Amiről én beszélek az teljesen másról szól. Mégpedig arról, hogy minden, aminek figyelmet szentelek, annak a dolognak jelentőséget tulajdonítok. Ha valamit nem akarok de állandóan azzal foglalkozom, hogy én ezt nem akarom, nem akarom, azzal rengeteg energiát fektetek bele és jelentőséget tulajdonítok neki. Így egy elkeseredett harc lesz az egész, ami nagyon sokszor végződik kudarccal. Szerintem a legjobb módja egy szenvedély elhagyásának, ha az adott dologgal egyszerűen elkezdünk nem foglalkozni és megpróbálni tudomást sem venni róla. Így nem harcolsz a dolog ellen, hanem egyszerűen kikerül a figyelmed, a gondolataid köréből. Hát erre gondoltam én. Persze lehet, hogy ez teljesen személyre szabott és csak én élem így meg, másnak pedig az a jó, ha foglalkozhat vele, beszélhet róla másokkal -ha szükséges hónapokon át-, nem tudom. Minden estre így vagy úgy, de nagyon ügyesek vagyunk! :)
1578. Ferratus
2008. nov. 16. 15:12
Korábban már felmerült ez a jutalmazás kérdése. Néhányan azért estek vissza mert úgy gondolták, hogy egy szállal vagy egy kis slukkal megjutalmazzák magukat az addigi helytállásukért. Én ilyenkor a hasonló helyzetekben büntetem inkább magamat. Az egész leszokással járó kínlódást úgy fogom fel mintha ezt megérdemeltem volna azért mert voltam olyan barom, hogy valaha a kezembe vettem.
1577. e2add1f84e (válaszként erre: 1575. - Ferratus)
2008. nov. 16. 14:52
Jól beszéltél!!
1576. e2add1f84e (válaszként erre: 1574. - Naomi12)
2008. nov. 16. 14:52

Én még ezt soha nem éreztem! Inkább akkor hiányzik (Ádám fogalmazta ezt meg régebben), amikor egy jól elvégzett munka után szeretném magam megjutalmazni.

Nekem egyébként sincsenek elvonási tüneteim. Ha ideges vagyok, akkor rágyújtanék, de elmondom magamban: segít megoldani a problémát egy cigi elszívása? Nem!!!!!! És el van felejtve a cigi, a felesleges energiámat pedig a problémamegoldásra központosítom.

1575. Ferratus (válaszként erre: 1574. - Naomi12)
2008. nov. 16. 14:49

Szia!

Üdv Mindenkinek!

Vigyázz! Amit leírtál az szerintem nem más mint az agyad kifogás-keresése. Ne feledd, hogy leszokni az egész lényed akar, mivel egész lényed ébredt rá arra a rabságra amelyet a dohányzás okozott. Az agyunk folyamatosan kiutat keres ebből a kutyaszorítónak tűnő helyzetből. Lehet, hogy most túl dagályosan fogalmaztam, de nálam mindenképpen ez a helyzet és nem tudom kevésbé keményen felfogni a dolgot. Ötödik napom bagó nélkül.

Ez egy háború, és én győzni fogok.

Nem tehetek mást.

1574. naomi12
2008. nov. 16. 14:17
Nem tudom mitévő legyek. Tudniillik ahhoz, hogy képes legyek megbirkózni az elvonási tünetekkel, minden erőmmel azon vagyok, hogy a dohányzás gondolatát is elhessegessem. Amint eszembe jut, tudatosan nem veszek róla tudomást. Mert észrevettem, hogy ha ilyenkor elkezdek pörögni a téma körül, egyrészt iszonyúan sajnálom magam, másrészt sokkal nehezebbé teszem saját magamnak az elvonás túlélését. Viszont ha egy ilyen fórumot olvasgatok és reagálok az elhangzottakra, megint csak nem teszek mást, mint arról beszélek és azzal foglalkozom folyamatosan amivel NEM AKAROK FOGLALKOZNI. Ha eszembe sem jutna, amint felnézek ide, rögtön rá szeretnék gyújtani. Lehet, hogy nekem nem erőt ad ez az egész, hanem ellenkezőleg és nem szabadna olvasnom Titeket? Érez valaki hasonlóan?
2008. nov. 15. 21:34
Én úgy látom, hogy elég nagy arányban itt maradnak az arcok. Illetve a nick-ek. :-)
2008. nov. 15. 19:29
Szerintem akiknek nem sikerül a leszokás, nem jönnek többé a fórumra. Pedig jó lenne azt is hallani, hogy miért, abból is lehetne erőt meríteni, tanulni.
1571. naomi12 (válaszként erre: 1570. - E2add1f84e)
2008. nov. 15. 19:09
Hát most mi újak nézünk fel Rád! Nem olvastam végig a fórumot de egyébként a fórumozók mekkora hányada "esett" vissza? Csak az esélyeim miatt érdekel...
1570. e2add1f84e (válaszként erre: 1568. - Tóth Ádám)
2008. nov. 15. 18:25
Amikor először jöttem az oldalra, hogy felnéztem rátok, azokra, akik már régebben kezdtétek a leszokást. Most, hogy itt tartok már, szeretnék már "idősebb lenni".
1569. e2add1f84e (válaszként erre: 1566. - Naomi12)
2008. nov. 15. 18:23
Szerintem nem! Talán csak ritkábban jut eszembe, de ha eszembe jut, akkor elég erős a vágy!
1568. Tóth Ádám (válaszként erre: 1565. - E2add1f84e)
2008. nov. 15. 18:22
:-)
1567. Tóth Ádám (válaszként erre: 1563. - Naomi12)
2008. nov. 15. 18:21

Jaja, ez egy csajos oldal. :-)

Valahol láttam múltkor: "HOXA-a női portál". :-D

Én a googleban kerestem leszokós fórumot, úgy találtam ide, aztán én is döbbentem egyet. :-)


Amúgy tényleg jó volt az este, tényleg nem hiányzott. Ha mondjuk mindenki dohányzott volna, más lett volna...de akkor sem gyújtottam volna rá, csak akkor azért szar lett volna szerintem.

1566. naomi12 (válaszként erre: 1565. - E2add1f84e)
2008. nov. 15. 17:40

Godotravarva,

Csak így tovább! És tényleg sokkal de sokkal könnyebb mint az első kritikus három hét alatt? Vagy ez így nem igaz?

2008. nov. 15. 15:40
43. füstmentes napom!!!!
2008. nov. 15. 14:51

Sziasztok! Üdv az újaknak, és kitartás! Tetszett, ahogy Ferratus csoportterápiának nevezte ezt a fórumot :)

Naomi, az alkohollal kapcsolatban az a jó, hogy ha nem gyújt rá, akkor nincs szarul az ember másnap :) Nekem ez a tapasztalatom.


Szép napot mindenkinek!

1563. naomi12 (válaszként erre: 1560. - Ferratus)
2008. nov. 15. 13:18

Ez egy csajos oldal? Hát ez meglep! Mi vagyunk többen akik le akarnak szokni, vagy inkább mi szeretjük ezt jobban kibeszélni? Fene tudja. De mindegy is! Köszönöm a biztatást. És hát a vérfrissítésről: attól tartok nem fogunk tudni túl sok újat mondani mi sem. :(

Ádám! Ez igen! Milyen messze vagyok én még ettől! Azt hiszem ez lehet a legnehezebb része a megvonásnak. Alkohol mellé nem rágyújtani. És nem voltál egykedvű? Minden teljesen rendben volt? Nekem ez még biztosan nem menne. Ezért egyenlőre kerülni is fogom az ilyen helyzeteket.

2008. nov. 15. 01:45
Ja hazaértem az iszogatásból. Egyáltalán nem volt nehéz nem a cigire gondolni. Szinte eszembe se jutott. Mondjuk senki nem dohányzott. Pontosabban volt köztünk egy kocadohányos, aki kért valakitől egy szálat...akkor sem csorgott a nyálam, egyáltalán!
2008. nov. 15. 01:42

Hajrá újak! Kitartást, számoljatok be folyamatosan, hogy mi van veletek!

Drukkolok mindenkinek, ez a fajta élet tényleg jobb, pedig én sem hittem sokáig...

1560. Ferratus (válaszként erre: 1559. - Naomi12)
2008. nov. 14. 21:22

Gratulálok az 1 héthez!

Mindenki drukkol Neked! Ez a fórum, illetve közösség ezért teszett meg nekem, pedig ez egy csajos oldal... Mi újak hozzunk némi vérfrissítést a fórumba...:-))) Persze eddig is kiváló volt szerintem. Majdnem végigolvastam az egészet...

1559. naomi12 (válaszként erre: 1558. - Naomi12)
2008. nov. 14. 21:13
Egyébként új vagyok a fórumon, 2008. november 08-án, 1 hete nem gyújtottam rá. Drukkoljatok nekem is!
1558. naomi12 (válaszként erre: 1557. - Ferratus)
2008. nov. 14. 21:06
"Nem a dohányzásról kell leszoknunk, hanem rá kell szoknunk a nem dohányzó életre". Pontosan!A rengeteg üresjáratot és "megülést" mostantól fel kell tölteni tartalommal. Hát nem könnyű!
1557. Ferratus (válaszként erre: 1554. - Daryuss21)
2008. nov. 14. 20:30

Hali!

Igen, nekem is volt ilyen gondolatom, hogy megpróbálom magam hasznára fordítani ezt az állapotot. Végül is ha az ember nem a szenvedés oldaláról nézi a dolgot-amire mi férfiak igen csak hajlamosak vagyunk-akkor ráébred az ember, hogy nem is olyan kibírhatatlan a dolog. Azt hiszem korábbi kudarcaimat is részben az okozta, hogy túl nagy jelentőséget tulajdonítottam az elvonási tünetek erejének. Megelőlegeztem magamnak szinte a túlvilági kínokat is...és azok természetesen el is jöttek, hiszen én teremtettem őket. Jelenleg ahelyett, hogy a szenvedésre és a túlélésre összpontosítanék, inkább megpróbálom megismerni és elemezni a megváltozott körülményeket. A neten olvastam egy jó gondolatot a leszokással kapcsolatban. Eszerint nem a dohányzásról kell leszoknunk, hanem rá kell szoknunk a nem dohányzó életre. Ez rám különösen igaz, mert már egyátalán nem emlékszem, milyen is volt nem dohányozni...

Egyébként engem is hülyének néz a környezetem. Nem vagyok morcos vagy rosszkedvű mióta letettem a bagót, viszont abszolút hiperaktívvá váltam. Nálam így jelenik meg a feszültség és ha valakire ez nem volt jellemző korábban akkor rám tényleg nem. Majd elmúlik ez is...

1556. e2add1f84e (válaszként erre: 1542. - Dancingqueen)
2008. nov. 14. 19:46
Az előbb erre akartam válaszolni!

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook