Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
558. fe9e12ede0 (válaszként erre: 557. - 5e1b581a2e)
2011. nov. 2. 12:09
Akkor ne legyen csúsztatás, csak pontatlanság. Viszont az ebből levont következtetések is tévesek lesznek. Patkánykísérletben ugye mégiscsak rágcsálón viszgálta a WGA hatását, nem pedig emberszabásún, akinek "csak" az orvosok szerint (tisztelet a kivételnek) kell azt enni mint egy rágcsálónak vagy madárnak vagy kisbocinak.
557. 5e1b581a2e (válaszként erre: 555. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 1. 18:03

Ez egy PhD munka,szóval nem igazán jellemezheti a csúsztatás...Szerintem...:)


"Amúgy a WGA egyáltalán nem Szendi G. vesszőparipája, ő beéri a gluténnal meg a sok szénhidrát szidásával. A WGA Sayer Ji kedvenc témája:"


Ok,köszönöm a pontosítást.

556. 5e1b581a2e (válaszként erre: 554. - Fe9e12ede0)
2011. nov. 1. 18:02

"Azt ugye nem álllítod, hogy a savanyúkáposztában vagy más fermentált kajában például ruszliban nem olyan jók a tejsavbacik mint a joghurtban. "


Van az élőflórásban is,nem az a kérdés,hogy van-e,hanem hogy milyen mennyiségben.Azért mondom,hogy sok kritérium van.


"Kalcium rerágott csont, van az másban is."


Az kérlek sosem lerágott csont!:)

Mert a tej és tejtermékekből hasznosul a legjobban,ráadásul,ha a kedves delikvens olajos magvakból akarja a szükséget fedezni,akkor igen csak meghízna.Na persze aki napi 40km-t fut...;)

555. fe9e12ede0 (válaszként erre: 552. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 29. 02:51

Szerintem meg végtelenül nem korrekt. Ugyanolyan csúsztatás, mint Anyicskov nyúlakon végzett koleszterin kísérlete. Mert ugye a nyúl húsevő allat :) Mi közöm nekem genetikailag egy patkányhoz, ami még a fitinsavas kötésekből is kiszabadítják a tápanyagokat, tehát ugyanilyen nem korrekt meglátás következik abból, ha azt vizsgálja a szerző, hogy a patkányok ellenállnak a WGA-nak. Az a dolga. Rágcsáló.


Én meg valami gyümölcsevő leszármazottja....


Amúgy a WGA egyáltalán nem Szendi G. vesszőparipája, ő beéri a gluténnal meg a sok szénhidrát szidásával. A WGA Sayer Ji kedvenc témája: [link]


[link]

554. fe9e12ede0 (válaszként erre: 553. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 29. 02:43
Azt ugye nem álllítod, hogy a savanyúkáposztában vagy más fermentált kajában például ruszliban nem olyan jók a tejsavbacik mint a joghurtban. Ha nem, akkor még mi a fenét tudsz felhozni a tej mentségére? Kalcium rerágott csont, van az másban is. Sőt jobb a kalcium magnézium aránnyal. Laktóz nem téma. Fehérjék.... hát nem ér annyit mint a vele együtt benyalt BMC7 és társai...
2011. okt. 24. 14:06

Egy újabb,jó hír a probiotikumokról :)


[link]


Részlet:

"A tv-reklámokban legtöbbször szereplő probiotikumok a tejben élő lactobacillus és a bifidobacterium, amelyek a tejsavas baktériumok közé tartoznak. Azzal kapcsolatban már régóta vannak tapasztalatok, hogy a gyulladásos bélbetegségek probiotikumok hatására javulnak, de a kutatók ennek magyarázatát nem ismerték.
"

552. 5e1b581a2e (válaszként erre: 551. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 17. 15:24

Má' te viccelsz velem!Az odáig oké,hogy prebiotikum sokmindenben van,mert sok forrása van a rostoknak,na de mijaza probiotikum?Az nem "baci a'la nature"!!!Súlyos kritériumok vannak,melynek meg kell,hogy feleljen egy probiotikum!Hogy sokkoljalak:az élőflórás termék nem probiotikus!Miért nem?Utánanézel,vagy írjam?


Az inulin piszok jó dolog,ez tény.


WGA...Máshol is kéne utánaolvasgatni...Én speciel most is azt mondom,hogy a szomszéd baja nem az én bajom,az én genetikám,az én adottságaim totál mások.Találtam neked egy úgy gondolom fair tanulmányt:


[link]


Ütsz egy ctrlF-t,beírod,hogy WGA.Bedob 17 lehetőséget,a 15.-nél találhatsz még az állatok esetében is az egyéni eltérés jelentőségéről szót,előtte meg kockázati leHETőségről,ami további vizsgálatot igényel,magyarán:Szendi már megint túlzásokba esik...;)

551. fe9e12ede0 (válaszként erre: 549. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 16. 08:22

Persze, igazad van, tudom pro és prebiotikum nem ugyanazok. De hidd el, ha nem hypós vízzel sikálod le a leveleket, vagy nem főzöd meg őket, akad azokon élő bacitörzs épp elég. Nem véletlenül saját termesztés, csak a sarat és durva szennyeződést távolítom el róla (homok mégsem ropogjon a fogam között).

Az inulín és egyébb összetevőik meg jó tápanyagok nekik.


Ha elolvastad volna a múltkori linket (hehe) akkor nem tértél volna ki erre külön, hisz az első pár soban ott van a válasz:


"small and is taken care of by a non-sterile natural diet such as a 100% vegan high-raw diet where some of your fruits, greens or vegetables either come from a home garden or are organic and not washed profusely so as to retain the valuable natural microbes that our intestinal flora needs to function properly. In fact, only 1% of this bacteria is absorbed from outside sources, especially supplements anyway. Our bodies prefer to get this from the plant foods we eat raw. They must be raw since once they are cooked, this activity is destroyed. "


[link]


Más téma, hogy a bacik evése miért megengedett egy vegánnak (kac-kac), míg a tojás már nem! De ezt meg ő tudja!


A rostdús gabonában viszont ott van a WGA és egyébb dolgok amikre annyira van szüksége a szervezetnek mint lufiárusnak a nyílzáporra.

2011. okt. 9. 23:41

Hali!Idess:


[link]


Klassz kis összefoglaló...:)

549. 5e1b581a2e (válaszként erre: 547. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 8. 13:50

"Én inkább nem facsarom ki a narancsot. "


:) Én sem.Ha igen,akkor megeszem,ami visszamaradt gyümi benne.:)


"probiotikum/prebiotikum"


Ezek egymásnak nem szinonimái!!!Na?Mi is az a probiotikum?:)A friss leveleseid max. prebiotikumnak jók.:)Meghát a rostdús gabona is,természetesen.


Na aztán a kalciumot,csak sasold,mert ha lassan is,de megtudom,hogy mit is kéne írjak rá.Kb.tudom,de az nem elég.Minket bemondásra tanítanak,az nekem nem elég.Majd ha megvan,akkor jövök és leírom!!!:)))

548. 5e1b581a2e (válaszként erre: 546. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 8. 13:46

Na,szép vagy.A HDL-d mennyi?


"Most mondhatod, hogy kalóriamegvonás"


Nem mondom,miért mondanám.Igazi sportman vagy.Ennyi!!!:)

547. fe9e12ede0 (válaszként erre: 542. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 7. 23:04

" Rakunk hozzá még egy kis gabona eredetű rostot, kis probiotikummal és máris a "Jó reggelt!"-nek van igaza!:)

1csomag belőle(aszalt gyümis, mogyorós. . . ) + probiotikus joghurt + frissen facsart narancslé. . . Jó is az!:D "


Én inkább nem facsarom ki a narancsot. Kidobjam az értékes rostjait, és cseréljem le fitátos gabonára? Hát nem! Mit ad a gabona amit gyümi + olajos mag + husi + leveles zöld nem biztosít?

Ja, hát jó sok profitot a nagyüzemi mezőgazdaságnak, nektek jó sok beteget, meg profitot a gyógyszeriparnak? Bocsi, ez engem hidegen hagy...


Joghurt. Probiotikumnak? Van jobb probiotikum/prebiotikum, mint a saját friss leveles zöldjeim? Még meg sem mosom rendesen, a mangold levelein érezni a zsírt ha ujjaid közé veszed! Kalcium? Talán nincs a levelekben? Tehén miből nyeri?

546. fe9e12ede0 (válaszként erre: 541. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 7. 22:56

Igen, ezekre gondoltam. De egyelőre úgy néz ki nincs mitől félnem :) Legalábbis a nagylabor értelmében.


Tavaly cukorszintem 5.4 volt, idén 3.84 mmol/l.

Ami még érdekes lehet, triglicerid 0.54 ről lement 0.37 mmol/l re, koleszterin 4.67 ről 4.51 mmo/l-re. VLDL 0.17 mol/l.


Most mondhatod, hogy kalóriamegvonás, de akkor a súlyom is csökkenne. Elején leugrott kb. másfél - 2 kg, de azóta stabilan tartja magát. (na jó a glycogén merülés töltés ad önmagában másfél kg-os ingadozást. Érdekes, hogy "csak" az étvágyamra hallgatok, megéhezek bekajálok. Szinte mindig jóllakásig, és megfigyeltem, hogy ha több kalória csúszik le, később jön meg az étvágy. Szóval működik.

545. 5e1b581a2e (válaszként erre: 541. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 7. 15:12
Kieg: na meg mennyiről,szóval mennyiség és minőség együtt.
544. 5e1b581a2e (válaszként erre: 543. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 7. 15:11
Cordain irányzatot emlegeti!:)
543. 5e1b581a2e (válaszként erre: 540. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 7. 15:11

Hoztam neked még egy korrekt cikket,akár mi ketten is írhattuk volna...:)Te a mellette,én az ellene érveket.Ezt nézd,nem vagyunk(hát már főleg én...:)egyedül:

[link]

542. 5e1b581a2e (válaszként erre: 534. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 7. 15:08

"A felnőttkori hízási hajlam inkább már az anyaméhben kezd kialakulni, mennyire lesz szükség a takarékos program aktivizálására."


Persze,ahogy sokminden is...Nagyon sok múlik az anya életkörülményein,de ezt korábban írtam is már a bétasejtek kapcsán.Szóval igen:továbbra sem tagadom el,hogy ez a vonal (is) multifaktorális.


"Vagyis az, hogy a jólét közepén takarékos gének bekapcsolódnak."


Érdekes kérdés...De igazából alapvetően én azt gondolom,hogy a testünk nem erre a dőzsi-dőzsire van kitalálva.De annyira rövid kis ideje(történelmi viszonylatban)vagyunk ilyen jól ellátottak,hogy nem igen volt még lehetőség az átállásra genetikailag.Nem is lesz,mert mindenkit megmentünk,nem szelektálódunk...:)

Úgyhogy igen:nem vette még a lapot a genom...:)

"Vagy a leptinrezisztenciával küzdő szervezet netán azt hiszi, hogy éhinség van? Szerintem ez az eset áll fent."


"Ennek értelmében már inzulin rezisztenciában kellene szenvednem, kipurcant májjal, magas triglicerid szinttel, hisz napi szinten 90-144 g között volt a fruktózfogyasztásom, de nem egyszer ez csak a reggeli volt."


Bár hivatalosan nem ajánlunk reggelire ilyet,az én véleményem az,hogy ha már ennyit fogyasztasz belőle,akkor reggel van a legjobb helye.Nálad legalábbis.Nem elvetemült ötlet amúgy sem,hiszen reggel inzulinrezisztens egy kicsit mindenki(hormonális szinten,tehát a vércukron nem látszik meg),így a messzebb nyúló szénhidrátokkal jól el lehet menni.Rakunk hozzá még egy kis gabona eredetű rostot,kis probiotikummal és máris a "Jó reggelt!"-nek van igaza!:)

1csomag belőle(aszalt gyümis,mogyorós...) + probiotikus joghurt + frissen facsart narancslé...Jó is az!:D


De amúgy most hiába is írod...azért amiket felsoroltál,az is multifaktorális és ez csak az egyetlen adaléka...


Hát gondolom a zsírmáj miatt aggódnak...nem?:)

Fene tudja.Te tele vagy zsírevő izomsejttel.Szóval ez se 1x1...

541. 5e1b581a2e (válaszként erre: 538. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 7. 14:55

Hát...Gondolkodtam a kérdéseden,de nem egészen értem,hogy most mire gondolsz pontosan?

1.A fruktóz hajlamára,hogy zsírrá alakuljon?

vagy

2.Egy krónikusan magas vérzsírszintre?

Normál/alap esetben az elfogyasztott zsírok megemelik átmenetileg a vérzsírszintet,hogy mennyi időre,az attól függ,hogy konkrétan milyen zsírformáról van szó.

540. 5e1b581a2e (válaszként erre: 537. - Fe9e12ede0)
2011. okt. 7. 14:53
Na,örülök!:)
2011. okt. 3. 23:01

Ajánlom figyelmetekbe:


[link]

2011. okt. 3. 19:29
539. -ben felvázolt elméletről mi a véleményed? Mármint ha sok fruktózt kajálnék, akkor most piszok magas lennea a vérzsírom?
537. fe9e12ede0 (válaszként erre: 536. - 5e1b581a2e)
2011. okt. 3. 19:28
Végtelenül korrekt, ezt szeretem!
2011. okt. 1. 22:54

Hoztam neked valamit!:)


[link]


Na?Mit szólsz?

2011. szept. 29. 04:35

Mégegy "suszter" aki nem maradt a "kaptafánál".


[link]

534. fe9e12ede0 (válaszként erre: 536. - Specy)
2011. szept. 24. 21:42

A felnőttkori hízási hajlam inkább már az anyaméhben kezd kialakulni, mennyire lesz szükség a takarékos program aktivizálására. Ebben csak az az ellentmondás, ami valóban nem ellentmondás. Vagyis az, hogy a jólét közepén takarékos gének bekapcsolódnak. Vagy a leptinrezisztenciával küzdő szervezet netán azt hiszi, hogy éhinség van? Szerintem ez az eset áll fent.


Kifejtheted a cukor és zsírfalás tematikáját, de a jelenlegi nézőpontom nehezen fogod megingatni. Jack Kruse megközelítése nagyon fején találta a szöget:


[link]


" Why no aerobic exercise during the reset? This will require some explanation. If you’re LR you are a sugar burner. You are not a fat burner. That means you can not do glycolytic exercise until your muscles and lever become completely LS as well. Your brain being LS is not enough. If your muscles are still LR they can not handle the glucose or the fat delivered to it to use. This is detailed in the “Why is Oprah still Fat blog” Another reason is the AMPk pathways are not working well as yet. This will be the focus of an upcoming blog. AMPK is stimulated by re-teaching your muscles and liver old tricks. This pathway teaches them how to deplete glycogen and to respond correctly to hypoxia and cellular stressors metabolically. Any time metabolism is stressed AMPk should respond in kind with big results. In LR it does not work well at all. And this is why body composition is trashed in LR states. When one does aerobic exercise and you are still LR you send signals to the mitochondria that things are really bad and instead of making new mitochondria to help out…….you kill your cells via apoptosis and you recruit new stems cells to replace the suicidal cells. Sounds good? "


Na nem is ide akartam kilyukadni. Felvetettem a témát, hogy a fruktóz kicsit univerzálisabb mint a zsír. Mert lehet belőle tetemes mennyiségű glukózt gyártani, persze csak ha kell. Ha meg nem kell, akkor lesz belőle zsír.


Elég rossz megítélése van a fruktóznak. (nálam meg a tejnek hehe)


egeszsegtudomany.higienikus.hu/cikk/2011-1/Biro.pdf


Ennek értelmében már inzulin rezisztenciában kellene szenvednem, kipurcant májjal, magas triglicerid szinttel, hisz napi szinten 90-144 g között volt a fruktózfogyasztásom, de nem egyszer ez csak a reggeli volt.


Persze amit tapasztaltam, volt úgy, hogy elmentem futni, és csak azért fordultam vissza, hogy még sötétedés előtt visszaérjek. Egyszerűen képtelen voltam 25km -ig elfáradni. A másik érdekesség, hogy a regeneráció sokkal gyorsabb lett az előőző étrendemhez képest. Te mire tippelnél, mennyire lehet ilyen sok gyümivel megpusztítani a májat? Hisz a fruktóz ott metabolizálódik...


"Leptin reset" ide vagy oda, tetemes fehérje bevitel nélkül ugyanúgy javult a leptin érzékenység. Persze 400m es sprint a 18-20 km-es futásban ott van :) Tehát HIIT az bizony kell!

533. fe9e12ede0 (válaszként erre: 531. - 5e1b581a2e)
2011. szept. 10. 04:12

Igen, ez is egy érdekes megközelítás. Nekem mint "laikusnak" az a véleményem hogy azoknak van igazuk, akik a leptinháztartás felborításáról beszélnek. Ezzel aztán megmagyarázható rengete "kapocs", ahogy magával borít mindent. Cukoranyagcserét, zsíranyagcserét, hozza az áldásait, magas véerzsír, magas cukor, gyulladás, érelmeszesedés, majd.... exitus.


Szóval ennek a leptinnek nem árt jobban utánajárni. Kiindulásak pár link:


[link]


Aztán van itt egy paleóra áttért idegsebész (nem figyelt eléggé az iskolában, és bedőlt a divatdiétának?) leptinnel foglalkozó blogja:


[link]


Vagy esetleg Dr. Robert Lustig (antifruktóz apostol) egyik előadásában részletesen elemzi a leptin hatásait:


[link]

532. fe9e12ede0 (válaszként erre: 530. - 5e1b581a2e)
2011. szept. 10. 03:41

Á dehogy, nem okés, csak a cardivascularis megbetegedéseknél ezt is "csak" rizikófaktornak szokták tekinteni. Dohányzást - mint ahogy a BMI-re is azt írtad, hogy "csak" rizikófaktor. Mint egy hordó benzinen ülve cigizni vagy csillagszóróval eszetlenkedni. Orosz rulett a javából.


Az anorexiát "népszerűsítő" BMI értékekről pedig ez a (durva és szókimondó) véleményem:


[link]


:)

531. 5e1b581a2e (válaszként erre: 527. - Fe9e12ede0)
2011. szept. 9. 21:35

Nagyon-nagyon szuper,amit felvetettél.Nem rég olvastam egy tanulmányt,miszerint olyan gyulladásos mediátorok,konkrétan interleukinokat termel a zsírszövet,ami képes bekötődni az inzulinreceptorba és ezáltal okozni inzulinrezisztenciát.A tanulmány azt is leírta,hogy egy bizonyos csoportot válogattak össze(sajnos,ami nem tetszett én úgy láttam legalábbis,hogy nem adtam meg,hogy milyen szempont szerint és én azt gondolom,hogy ezek friss T2DM-esek lehettek a lényegen nem változtat),szóval ezzel az igen lecsökkent kalóriájú diétával,nem sokáig csinálták,eltűnt a viscerális zsír,vele együtt a cukorbetegség is egy bizonyos időre.Volt amelyiküknél nem,sajnos a genetika mindenhol ott van.Ezt kapd ki!Tök nagy!:)


"a gyulladás hívja segítségül a visceralis zsírt mint endokrin szervet, hogy segítsen leküzdeni az állapotot."


Ezt nem értem,hogy mire gondolsz.A zsírszövet maga "ontja" magából az interleukinokat(is).Hallottam,hogy akarják gyulladásra fogni az elhízást,de ez nekem egyenlőre meseszerűnek tűnik,ettől sokkal profánabb a magyarázat,noha lehet,hogy akadhat elvétve,akinél ez az oka,de inkább maradjunk a felborult energiaháztartásnál...

530. 5e1b581a2e (válaszként erre: 525. - Fe9e12ede0)
2011. szept. 9. 21:25

A dohányzás másban is adalék,elsősorban mégis tüdőrákkal említik,ezt most kár idecsatolni.

Vagy szerinted egy 30-as BMI okés?Ne öntsd ki a gyereket is a vízzel együtt.

529. 5e1b581a2e (válaszként erre: 524. - Fe9e12ede0)
2011. szept. 9. 21:24
Mit szólsz,ha azt vetném fel neked,hogy esetleg más és más (na nem sok eltérésben szerintem) energia% lenne akár mondjuk korévenként is nézve.Csak egy ötlet.Mi a véleményed erről?
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook