Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
498. fe9e12ede0 (válaszként erre: 492. - 5e1b581a2e)
2011. szept. 3. 19:34
Persze, és vajon mitől ürül ki? Talán nem attól a fránya sok oldhatatlan rosttól? Nincs akkora vastagbelünk mint az elefántnak, vagy az egész nap lombot legelésző gorillának. Nekik a hasuk is nagyobb. A miénk a gyümölcsevőkére hasonlít leginkább.
497. fe9e12ede0 (válaszként erre: 494. - 5e1b581a2e)
2011. szept. 3. 19:32

"Hú, ha már csibének ilyen vagyok. . . :DDD"


"Hát hol van ez a Szendi a professzorokhoz/professzorasszonyokhoz képest. . . Ha-ha!Hé Szendi!Innen üzenem, hogyha a fejed tetejére állsz sem leszel soha sehol hozzájuk képest!:DDD"


Nos kemény szavak ezek. Itt akár abba is hagyhatnánk a beszélgetést, de nézzük sorban. Én ugyan nem vagyok orvos, meg Szendi G. sem, de nézzük mit írt Dr. Tóth Csaba. Már egyszer linkeltem, nyilván elkerülte a figyelmedet, most csak 2 részletet ragadok ki a szövegekből:


"Gyakorlatias elméleti (nem elírás) oktatást kaptam egy nem magyar, kiváló orvostudományi egyetemen, majd ugyan ezt folytatva gyógyítani tanítottak gyakorlatiasan a szegedi orvostudományi egyetemen. Az egyetemi évek alatt biokémiai laborban, vírus szerológiai laborban és genetikai laborokban végeztem tudományos munkákat, tanultam űrbiológiát, repülés élettant, drogprevenciós képzést szerkesztettem és oktattam. Mindezek után 5 évig dolgoztam a sürgősségi ellátásban( mentőorvos, intenzív terápiás orvos), ami ugye megint közel áll az orvostudomány evolúciós elméleten való gyakorlásához. Így mondhatom az indulás teljesen ideális volt a paleolit életmód befogadásához. Majd 5 évig magas beosztásokig ( kereskedelem, marketing) eljutva toltam a gyógyszergyárak szekerét, nem részletezem ( nem szívesen emlékszem vissza erre az időszakra mint orvos) .


2005 óta ismét gyógyításra adtam a fejem, mert nem elégített ki a gyógyszeripar nyomulása. Belgyógyászként kezdtem dolgozni, majd négy éve háziorvosi praxist kezdtem. Az elmúlt hat év során egyértelművé vált számomra hogy a betegek egy részét és különösen bizonyos betegségcsoportokat nem tudok megfelelően kezelni. Valami azt súgta , rossz a logikai vonulat. Úgy tűnt nincs a kezemben semmi, amivel gyógyítani tudnék bizonyos kórképeket. Persze a felírt gyógyszerek hatására jobb esetben a tünetek csökkentek, vagy időszakosan el is múltak, de a betegek nem gyógyultak meg. Nem volt nehéz odáig jutni gyógyszergyári tapasztalataimat is figyelembe véve, hogy valami nincs rendben. A betegek özönlöttek a rendelőmbe, az asszisztensek alig győzték velem együtt a munkát. (Ez mára jelentősen megváltozott)


Ugyanebben az időszakban a 10 éves gyermekem túlsúlyos (59 kiló) volt, sok osztálytársával egyetemben. Pedig próbáltuk "egészségesen" nevelni. Én szintén elhíztam a gyógyszergyári munka őrült tempójában, egészen 99 kilóig vittem, a szokványos reflux sem maradt el. Feleségem szintén küzdött hasonló problémákkal.


Ezek a fent említett, csak dióhéjban vázolt momentumok arra késztettek, hogy a megoldást keressem. A paleolit étrend és életmód teljes mértékben logikusnak tűnt. Persze sok áltudomány is lehet logikus. Azonnal éreztem a paleolit erőt, de a belém itatott elméletek nehezen engedtek. Több hónapig olvastam a szakirodalmakat, illetve a különböző tanulmányokat. Minden kétséget kizáróan tudományosan megalapozottnak ítéltem a paleolit étrendet, következhetett a gyakorlat, először a családomban."



És ez az orvos leírt még egy mondatot, mégpedig ezt:


Az okok és az erkölcsi megnyugvás útjait keresve jutottam el a táplálkozástudomány problémáihoz, majd találtam rá L. Cordain és legfőképpen Szendi Gábor (neki, egyszer rendkívül sokat köszönhet majd az orvostudomány) révén paleolit táplálkozásra."


Nem tudom, érted-e mit akartam ebből kihozni. Ez a doki végigjárta a szamárlétrát, és nyilvánosan kijelentette a fenti mondatot. Ezek után a Te "üzeneted" engem arra az egérre emlékeztet, mely jól berúgott a magyar bortól, majd üvöltve követelte hogy "hozzátok a macskát, mert mindjárt megb@.... az anyját is!


Ha pedig professzorokról akarsz elmélkedni, mit szzólnál Prof. Dr. Halmy Lászlóhoz?

Hogy kicsoda ő?


Szakmai tisztségek:

2009. a 2. Közép-európai Elhízástudományi Kongresszus elnöke

2007. az Európai Elhízástudományi Társaság XV. Kongresszusának elnöke

2007- a Magyar Balneológiai Egyesület vezetőségi tagja, belgyógyászati szekció

vezető

2006- Szív- és Érrendszeri Nemzeti Program Elhízás Alprogramjának vezetője

2004- 2007. Magyar Rendészettudományi Társaság elnökségi tag

2004- Reumatológiai Szakkollégium és a Balneológiai Szakbizottság tagja

2003- Magyar Kardiológus Társaság, Metabolikus Munkacsoport tagja

2001-2006. Belügyminisztérium Tudományos Bizottsága Tagja és az

Egészségügyi Szekció elnöke

2000- az Obesitologia Hungarica folyóirat főszerkesztője

1999. a Magyar Elhízástudományi Társaság alapító elnöke

1997-1996. Társadalombiztosítás Egészségbiztosítási Önkormányzat, elnök

1996-1995. Társadalombiztosítás Egészségbiztosítási Önkormányzat, Elnökségi

tag

1995-1994. Társadalombiztosítás Egészségbiztosítási Önkormányzat Felügyelő-

bizottsági tag

1995-2007. Társadalombiztosítási Tudományos Társaság, alapító elnök

1994-2000. Magyar Táplálkozástudományi Társaság, vezetőségi tag

1993- Táplálkozási Fórum tagja

1992. a Magyar Elhízásellenes Alapítvány alapító elnöke

1992- a Magyar Hypertonia Társaság elnökségi, majd vezetőségi tagja

1992- a New York-i Tudományos Akadémia tagja


Tudományos társasági tagságok:

Magyar Balneológiai Egyesület tagja

Magyar Diabetes Társaság tagja

Magyar Dietetikusok Országos Szövetsége, örökös tiszteletbeli tag

Magyar Endokrinológiai és Anyagcsere Társaság tagja

Magyar Kardiológus Társaság, a Metabolikus Munkacsoport tagja

Magyar Sportorvos Társaság tagja

Elismerések, emléktárgyak:

Ny.á. rendőrorvos dandártábornoki kinevezés gyógyító és vezetői tevékenységének, valamint tudományos munkásságának elismeréséül (Államelnök)

Életműdíj (Magyar Elhízástudományi Társaság)

Sós József emlékérem (Magyar Táplálkozástudományi Társaság)

Pro Universitate et Scientia (Magyar Professzorok Világtanácsa)

Szt. Kristóf emlékplakett (Társadalombiztosítás Eü. Önkormányzat)

Békefenntartásért (ENSZ Rendőri Misszió Kambodzsa)

Kibédi Mátyus István plakett (Magyar Elhízástudományi Társaság)

Tangl Ferenc emlékérem (Magyar Táplálkozástudományi Társaság)

Primer Prevenciós Fórum emlékérem

Dísztőr (Belügyminisztérium, majd Határőrség Országos Parancsnoksága)

Aranygyűrű (Belügyminisztérium)

Markusovszky díj (Orvosi Hetilap)

A Haza Szolgálatáért (arany fokozat)

Kiváló Határőr (Határőrség Országos Parancsnoksága)

Tudományos munkáért, tudományszervezői tevékenységért Érem

Vöröskeresztes Munkáért (ezüst fokozat)

Kalokagathia Díj első kitüntetettje Jó tanuló jó sportoló (Kossuth Gimn.)

Iskolateremtés, új tudományterület kialakítása, szervezési feladatok:

1. A Belügyminisztérium által irányított szervek állománya egészségi

állapotának rendszeres vizsgálata (Hungarian Policemen Study). 1997-2003

2. Rendőrség személyi állomány fizikai állapotának rendszeres felmérése (Hungarian Fit Policemen Study). 1998-2003

3. Belügyminisztérium központi állomány komplex szűrésének (szemészet, ortopédia, csontritkulás, hypertonia, testzsír, glükóz-tolerancia) megszervezése. 1998

4. Belügyi ellátás körébe tartozó személyek, 72.265 lipidértékeinek elemzése. 2000

5. Egészségügyi ellátási szervezési feladatok:

-Kardiológiai, metabolikus és mozgásszervi rehabilitációs osztály kialakítása (1990).

-Radioimmunassay laboratórium kialakítása (1973).

-OTKI Központi Kutatócsoport kialakítása (1970).

-Szteroid kémiai labor kialakítása (1968).

6. 27 vezető (kórházi osztályvezető, illetve vezető főorvos, BM Eü. szolgálatvezető, Információs Hivatal-, Nemzetbiztonsági Hivatal eü. vezetője, minisztériumi osztályvezető, több külföldi tudományos kutató) kinevelése

7. Az elhízástudomány (obesitologia) fogalmának és tudományterületének kialakítása

8. 58 hazai kongresszus, illetve konferencia rendezése

9. 2 Konszenzus Obezitológiai Konferencia szervezése

10. A 15. Európai Elhízástudományi Kongresszus megrendezése

11. Az Obesitologia Hungarica szakfolyóirat megalapítása

12. Egészségügyi minisztériumi szakmai irányelv kialakítása az elhízásról

13. Országos epidemiológiai program megszervezése

14. Euro-Obez civil szervezet megalakítása

15. Két országos egészségügyi kommunikációs program kialakításában

Tanácsadás


Tudományos képzés:

A Magyar Tudományos Akadémia 3 aspiránsának vezetése

Semmelweis Egyetem Doktori Iskola, PhD kurzus vezetője

1973-1983. orvostanhallgató oktatás

1974-1983. dietetikus oktatás


Oktatói címek:

1982. c. egyetemi tanár

1976. c. egyetemi docens


Tudományos területek:

obezitológia, endokrinológia, hepatologia, neuroendokrinologia, hypertonologia, lipidologia, epidemiologia


Szakvizsga:

1965. belgyógyászat

1989. trópusi medicina

1998. hypertonológus, honoris causa Magyar Hypertonia Társaság

2002. közigazgatási szakvizsga

2002. lipidológus, honoris causa Magyar Atherosclerosis Társaság

2005. European Scope Fellow (Minősített Európai Obezitológus)

Laboratóriumi munka:

1973-1984. radioimmunassay, enzimimmunoassay

1968-1972. vékonyréteg kromatográfia

Munkahelyek:

2007- Pláton Egészségügyi Tanácsadó és Szolgáltató Kft.

igazgató

2006-2007. Kardiometabolikus Centrum

vezető

2003-2007. BMKKI Hypertonia és Zsíranyagcsere-zavarok Decentruma, Lipidológiai Centrum, Elhízástudományi Centrum

részlegvezető főorvos,

Belügyminisztérium és Irányított Szervei körében az

epidemiológiai tevékenység irányítója

1999-2003. BM Humánpolitikai Főosztály

Egészségügyi Koordinációs Osztály

BM főosztályvezető helyettes

szakmai főtanácsos

1997-1999. BM Egészségügyi Felügyelet

egészségügyi főcsoportfőnök

1989-1997. BM Központi Kórház és Intézményei

V. Belgyógyászati Osztály

osztályvezető főorvos r.o. ezredes

1984-1988. Addis-Abeba (Etiopia)

Viziting professzor

1972-1984. Belügyminisztérium Korvin Ottó Kórház

I. Belgyógyászati Osztály

osztályvezető főorvos r.o. őrnagy, r.o. alezredes

1971-1972. Orvostovábbképző Intézet

IV. Belgyógyászati Klinika (vezető: Prof. Dr. Mosonyi László)

egyetemi adjunktus

1968-1971. MTA ösztöndíjas aspiráns

1961-1968. Orvostovábbképző Intézet

IV. Belgyógyászati Klinika (vezető: Prof. Dr. Mosonyi László)

egyetemi tanársegéd

1959-1961. Parádfürdői Állami Kórház

segédorvos

Legmagasabb iskolai végzettség:

1959. Budapesti Orvostudományi Egyetem

Általános Orvostudományi Kar


Szerinted ő hiteles?

2011. szept. 2. 18:18

"A feldolgozott vörös húsok, például két szelet szalonna, egy hot dog, vagy a nyers, illetve füstölt változatok napi fogyasztása jelentősen növeli a 2-es típusú cukorbetegség kialakulásának kockázatát - figyelmeztetnek a szakemberek.


A Harvard Egyetem közegészségügyi tanszéke munkatársainak tanulmánya..."


"A szakemberek szerint a napi vörös hús adag magvakkal, fehérhúsokkal, alacsony-zsírtartalmú étrenddel, vagy gabonafehérjékkel(!) való helyettesítése csökkentette a betegség kialakulásának kockázatát."


Forrás: [link]

495. 5e1b581a2e (válaszként erre: 494. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 30. 14:59
Hú,ha már csibének ilyen vagyok...:DDD
2011. aug. 30. 13:38
Hát hol van ez a Szendi a professzorokhoz/professzorasszonyokhoz képest...Ha-ha!Hé Szendi!Innen üzenem,hogyha a fejed tetejére állsz sem leszel soha sehol hozzájuk képest!:DDD
493. 5e1b581a2e (válaszként erre: 490. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 30. 13:36

Csecsemőnek senki nem ajánlja.Ezt kár mindig felhozni.


Valóban nem esszenciális,mint üzemanyag,én ezt nem is mondtam...:)De azt állítani,hogy "mérgező"...Uh.


"el lehet bújni az enzimek meg biokémia bugyraiba,"


Igen.Az egész emberi test biokémia,tehát innentől kezdve,én azt gondolom,hogy öreg hiba nem ennek mentén haladni.


"Néha már azt hiszem, hogy marhafarmod van, vagy valami más érdek okozza ezt a szemellenzőt. Minden kapaszkodót megtalálsz, csak hogy az emberek megigyák a napi 0.5 l tejet oéti ajánlás szerint."


Ez csak azért van,mert még nem találkoztunk személyesen.Szólj ha pesten jársz.:)

De ez nem szemellenző...:DDD Ez kérlek:valódi tudomány.Az,hogy nálad vannak nem kívánatos hatásai,az nem azt jelenti,hogy a tej a hibás,nálad van valami.Ne igyad.Szendibe meg kár belekapaszkodnod.Nem ért hozzá.Csak úgy csinál.:)

Nem kell nekem a kapaszkodókat megtalálni.Tanítják,megtanulom,levizsgázom belőle.Úgy hívják:biokémia.:)

492. 5e1b581a2e (válaszként erre: 489. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 30. 13:29

Jó,hát olvasd el még egyszer/párszor te is...:)


"A baj az, hogy annak javarésze ki is ürül, tehát nem lehetnek elégséges források"

491. fe9e12ede0 (válaszként erre: 479. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 30. 13:00

":) Nem megfordult a fejemben,hanem kutatom...;) "


Ő is kutatja gőzerővel:


[link]


[link]


Engem jobban meggyőzött, mint az oéti az összes ajánlásával együtt.

490. fe9e12ede0 (válaszként erre: 486. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 30. 12:36

Néha már azt hiszem, hogy marhafarmod van, vagy valami más érdek okozza ezt a szemellenzőt. Minden kapaszkodót megtalálsz, csak hogy az emberek megigyák a napi 0.5 l tejet oéti ajánlás szerint.


Nem veszed észre, hogy a tej nem optimális üzemanyag az embernek? Még ha van némi kedvező tulajdonsága is, de az a kisbociba való, nem csecsemőkbe, se nem felnőtt emberbe. Sajnos a látásmódunkban ez egy áthidalhatatlan szakadék, el lehet bújni az enzimek meg biokémia bugyraiba, de akkor sem lesz embernek való a tej! Egy idézet Igaz ittember alkotta gépen mutatja be amit a tudomány jelenleg az emberrel művel):


„Tételezzük fel, hogy világűrt járó marslakók vagyunk, éppen most szálltunk le első ízben a Földön, és azzal a feladattal szembesülünk, hogy ,elemeznünk kell’ valamilyen ember alkotta gépet — az érthetőség kedvéért mondjuk egy autót. Ez a gondolatkísérlet nyomban megérteti velünk a finális kérdés tisztán analitikus jelentőségét. Egészen bizonyosan nem értjük meg ugyanis a tárgyunk részei közti összefüggést, és kölcsönös kapcsolatait, amíg ki nem találjuk, mire való az egész gépezet, és rá nem jövünk, hogy jármű, a földlakók mozgásszerve. A további analízis során azonban nem igen boldogulunk, ha leszereljük a jármű elülső részét, és pl. megpróbáljuk elkülönítve, önmagában megérteni a dugattyúgyűrűk egyikét, a porlasztófúvókát vagy az egyik abroncsszelep gumikonuszát. Még kevesebb sikerrel kecsegtet, ha megkíséreljük, hogy néhány részből, amelyet teljesen véletlenül sikerült kiszerelnünk, újra szintetizáljuk a rendszer egészét. Mindezt nem nevetséges abszurdumnak szánom: (…) Az egész egy részének funkcióját alapvetően csak akkor érthetjük meg, ha képesek vagyunk egyidejűleg áttekinteni és felismerni az összes többi rész funkcióját is. A porlasztót és funkcióját csak azután érthetjük meg, ha már megértettük, hogyan szívják belőle a keveréket a lefelé mozgó dugattyúk. Ez viszont megint csak akkor érthető, ha már felfogtuk, mire való a hajtórúd, a forgattyús tengely és a lendkerék, enélkül ugyanis nem tudhatnánk, honnét származik az az energia, amelyre a dugattyúknak a szíváshoz szükségük van. Azt azonban, hogy a lendkerék egyáltalán forog, s hogy energiát szolgáltat a három, nem energiatermelő munkaütem számára, csak akkor értjük meg, ha más alkatrészek — a szelepek, a bütykös tengely és a gyújtás — mellett végül magát a porlasztót is megértettük. Egyetlen rész és részfunkció sem érthető az össze többi funkciójának egyidejű megértése nélkül, egyiket sem elemezhetjük a másik előtt. (…) Ha valaki a négyütemű motorról magyaráz, először a mozgó részeket, a forgattyús tengelyt, a hajtórudat, a dugattyúkat és szelepeket mutatja be, s azután kezdi magyarázni a négy munkaütemet. Azt mondja például: ,ebben a pillanatban kinyílik a kipufogószelep’, ,most a hengerbe áramlik a gázkeverék’ vagy: ,most következik a gyújtás’ — jóllehet, hallgatója alapjában véve egyáltalán nem tudhatja, hogyan nyílik ki a szelep, mi is voltaképpen a gázkeverék, vagy, hogy mit gondoljon, mi az a gyújtás. Ilyenkor a tanár úgyszólván abban reménykedik, hogy hallgatója az előrevett kifejezések némelyikét — amelyek a tanítvány számára még semmiképp sem jelentenek fogalmakat — előzetesen legalább megközelítőleg helyesen értelmezi, és a megmagyarázandó rendszeregészről alkotott elképzelésében fenntartja a helyet az előre vett rész magyarázata számára. Érthető módon a sokkalta bonyolultabb valóságos szerves rendszeregészek bemutatása mérhetetlenül nagyobb analóg didaktikai nehézséget okoz, mint ami durván leegyszerűsítő példánkban.” (Konrád Lorenz: Az Orosz Kézirat. Cartafilus Kiadó, Budapest 1998)

489. fe9e12ede0 (válaszként erre: 485. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 30. 11:46

"Még aki úgy áll át vegánra,hogy nem pótolja,még annak is évekbe tellik,mire a hiány fellép"


Akkor mégsem termelik a bélbacik? Pedig Te írtad valamikor.... (ne tudd meg mennyi időbe telt, mire újból megtaláltam :)))) (ezért írtam ilyen sokára)


"Én nem írtam B12-ről, hogy jön ide?Evidencia, hogy növényeknél nem említjük őket, mivel a B12 szükségletet állati eredetű élelmiszerekből nyeri a szervezetünk. De én most mégis megemlítem a növényeknél, ha már a rostoknál tartunk!A rostokat a bélbacijaink fermentálják, ezen élnek(ezért fontos AB-kezelés után a probiotikumok mellé rostot is fogyasztani)Csakhogy a bélbacijaink B12-t termelnek. Nem is keveset. A baj az, hogy annak javarésze ki is ürül, tehát nem lehetnek elégséges források, de a kevés több, mint a semmi. . . :DDD "


[link]


Olvasd el mégegyszer, mit írtál: "Csakhogy a bélbacijaink B12-t termelnek. Nem is keveset."


Nekem semmi bajom a vegánokkal, én nem tagadom meg magamtól az állati eredetű élelmet. Viszont a vegetariánusokat sem szabad 1 kalap alá venni. Vannak a breadeteriánusok, hát ők küzdenek mindenféle hiánnyal, de ne is lepődj meg rajta. Fitátokban gazdag étrend ezzel jár: [link]


Számomra a nyers vegánok azért jó példák, mert rávilágítanak, mik azok a növények amiket kerülnünk kellene. Azok, amiket nem lehet nyersen fogyasztani. Na ne gondold, ők szintén tisztában vannak a B12 hiány veszélyeivel.

Például Chris Califano is épp ezért eszi az alig megmosott saját kertben termesztettzöldjit, akárcsak én. [link]


Az alma csutka melletti kis koszból is jutunk egy nagy adag B12 vitaminhoz. Ehetsz húst hússal, meg rostot rosttal, lesz olyan felszívódási zavarod, hogy attól kapsz B12 hiányt.

488. fe9e12ede0 (válaszként erre: 484. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 30. 11:08

"Pubmed.Na,az jöhet!:) "


Tessék, publikált már ott is. És az orvostársadalom meg azt hitte, hogz hasonszőrű írta a tanulmányt, álmukban sem gondolták, hogy ő "autodidakta" amsterdami pincér :)


Itt pedig a visszhangjáról olvashatsz: [link]


Itt pedig egy riport: [link]

2011. aug. 26. 02:09

[link]


:D

2011. aug. 26. 02:07

(csak egy szösszentés...:)


Galaktóz metabolizmus általános ismerete:


gal -> gal1P -természetesen ATP terhére,hiszen:

enzim: galaktokináz

gal1P + UDP-glu -> glu1P + UDP-gal

enzim: transzferáz


Na már most.Ugye tudjuk,hogy galactosaemiában ez a transzferáz enzim elégtelenség áll fent.Minek is súlyos következményei vannak.Tehát a tejfogyasztás kerülendő.Csakhogy...ki-le-het-nő-ni...Váóóóó!!!

Merthogy kamaszkorban kialakul egy alternatív út is az emberben.A következőképpen:

gal1P + UTP -> UDP-gal + PPi

enzim: no igen...ezt nem tudom,szóval tipp: UDP-gal pirofoszforiláz...:oops: :)


Ez azt jelenti,hogy transzferáz enzim elégtelenségében felnőtt korra már fogyasztható a tej!!!


:)


Megj:Természetesen galaktokináz,vagy epimeráz hiánya esetén ez a hsz. nem értelmezhető,de a transzferáz elégtelensége a leggyakoribb ok ebben a kórban.

485. 5e1b581a2e (válaszként erre: 462. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 20. 19:42

"B12 hiány elég vitás, mert rengeteg húsevő is szenved hiányában."


Ez úgy ahogy van nem igaz:

Még aki úgy áll át vegánra,hogy nem pótolja,még annak is évekbe tellik,mire a hiány fellép:

1.A májunk rengeteget tárol belőle és a felhasználása nagyon nagyon apránként történik

2.Jó folsav ellátottság mellett bizony észrevétlen tud maradni a B12 hiánya...

Úgyhogy a fenti mondatnak nincs értelme.Sőt.Elképzelhetetlenség.

484. 5e1b581a2e (válaszként erre: 478. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 19. 22:36

Ááááááááááááááááááá!!!Ne idegejjjj ki...

Mijez?

" [link]

[link] "


Pubmed.Na,az jöhet!:)

De az is...Mit szeretnél mondani?

Íme:

1.link

"human milk"

2.link

Ezt nagyon köszi,ugyanakkor:

"only a subgroup of the population,"

3.link

"The data indicate that breast feeding has an advantage over artificial feeding for infants' development during the first year of life and support the hypothesis for deterioration of bovine casomorphin elimination as a risk factor for delay in psychomotor development and other diseases such as autism."

Vagyis az egy év alattiakat ne itassuk tehéntejjel,ezért sem...


:)


Így van.A kényelmes világban meg kell dolgoztatni magunkat mesterségesen.Vagyis:sportolni kell.:)

483. 5e1b581a2e (válaszként erre: 482. - Alliance)
2011. aug. 19. 20:03
Köszönöm,kedves tőled.
482. alliance (válaszként erre: 481. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 19. 19:45
Maradjatok, más is érdeklődéssel olvassa a tudomáyos eszmecserét, még ha nem is tudunk hozzászólni:)
2011. aug. 18. 13:09
Ja,ha fent vagy facebookon,dobj egy privit és kattinthatunk,szoktam feldobni érdekes linkeket az adatlapomra.
2011. aug. 18. 13:08
Huh.Ma viszont szét kickbox-aerobicoztam magam,bleh...(mozdulni sem bííííírok!!!:)Jajj...:P
479. 5e1b581a2e (válaszként erre: 478. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 18. 13:06

:) Nem megfordult a fejemben,hanem kutatom...;)

Látom,lelkes vagy,de ne igen rohanjunk előre.Neuropszichiátriai/pszichológiai vonatkozásban kell keresni a releváns neuroanatómiai és élettani,biokémiai összefüggéseket...(JESSZUS,DE SZÖRNYEN HANGZIK!!!:DDD)Eh...De tényleg.A linkeket köszi,átfutom.


Ugyebár...milyen a magyar...De te is csak a magyar cikkre kattintasz,ejj...A lényeg az angol nyelvűekben van,hogy milyen étrenden tartották szerencsétlen állatkákat,két csoport volt,CRF-re nézve tesztelték őket.Ennek kapcsán botlani a neurotranszmitterségére az amygdalán,hát... tökéletesen "kiborított":mégis hogy a jó büdös francba??? Mit csinál az ott???Stb-stb... Ugyehát... "elmélyült" ismereteim nem láttak tovább a hypothalamus->hypophysis->etc rendszeren keresztül,szóval ennek kapcsán a CRF ilyetén vonatkozása totális frusztrációba taszított...:) Szóval:"idegroham" elkapott és...Íme:


[link]


VÉGRE MÁR!!!Már azt hittem hülyét kapok,az idegrendszert ugyanis nem khm...izé...szóval nem annyira szeretem,releváns hormonjai,NT-i sem az erősségem emiatt,hát most pótolhatok...mélyíthetek,mindegy...De már egy rakás könyvkupac tetején, a neuroanat legmélyebb bugyraiba is beletekeredve,egyszer csak lazán előkerült ez a link...:)

Ha nem érted mit magyaráz,leírom.


Amúgy dícsérjél meg...:)...na jó...csak egyszerűen dicsekszem...mert KÉPZELD EL!!!Nem tudtam,hogy a szénhidrát nagy mértékű fogyasztása depressziót képes okozni.(utálom a pszichológiát mindenestül...:P)Erre csak elindultam az inzulin-5-HT rendszeren,mivel valahol belebotlottam,ezen is totálisan kiborultam(MI KÖZÜK EZEKNEK EGYMÁSHOZ??? így!:),mire sikerült biokémiailag belátnom,hogy akkor a konklúzió bizony ez...Mondom egy ismerősömnek,hogy hát,lehet nagy baromságot állítok,de én erre jutottam ezért és ezért,mire: "hát persze,ez közismert..." Ah...Nos,valakinek...De ez akkora győzelem volt!Nem?Legalábbis első ilyen élményem...:)Ő megmondta mi van,én meg,hogy miért...:D

Íme:

[link]

és

[link]

Egyértelmű 5-HT hiányt képes okozni...:O :)

Állat jó!:)


Ez persze egyenlőre csak hobbi,nekem nem vonzalmam a neurodietetika,de annyiban releváns,hogy erőteljes a szerepe az ételhez való hozzáállásban és ezzel az elhízásban és máris ott vagyok,ami az én területem.:)Meg amúgyis...szeretem a bikém-rendszert.Olyan,mint egy "útkereső".Biztos ismered ezt a gyerekrejtvényt.Kedvencem volt.:)


Csakhát...a problematika:

egy szerfüggő mindig függő marad.Ha évtizedek óta tiszta,akkor is függőnek kell mondani,mert...na szóval tudod te is.Vannak tanulmányok a visszaesést illetően is.Azt már passzolom.Hát...egyenlőre.Ez most amúgyis csak egy kis kitérő az életemben,mert az immunológiának estem neki,nem titkolt szándékkal,hogy ellentmondjak cöliáka patoját illetően neked.(Imádom,hogy a patológia nem csak a hullákról szól!!!:DDD)

Na,de a kérdés:

Szerinted:aki már egyszer ételfüggő lett,többé mindig harca lesz?

Szerintem: nem.A felsőbb agyi központok olyan szinten képesek hatni az ételhez való hozzáállásra,hogy pl. az anorexiásoknál még cannabis adása sem tud étvágyat gerjeszteni!!!

Tehát mégsem teljesen drogok.:)

478. fe9e12ede0 (válaszként erre: 471. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 17. 19:11

Mikor ezt elolvastam, nem hittem a szemeimnek, hogy ezt Te linkelted be :) ! Már régóta csaholok, hogy ezek a kaják drogok. Szoktam linkelni elégszer, csak kapásból néhány:


[link]

[link]


[link]

[link]

[link]

[link]


Thijs Klompmaker ezen túlmegy, mert a főtt ételekben keletkező vegyületeket is drogként kezeli:


[link]


Nekem továbbra is az a véleményem, hogy tej és gabona alapú étrenden vagy éhezni vagy halálra enni tudod magad. Ha kiahjigálod az étrendből az összes kaját, amit csak hőkezelés után lehet fogyasztani (mert egyébként mérgező mint pl a hüvelyesek), vagy leszámolod amit azért kell megfőzni, hogy a cellulóz felpuhuljon, és hozzájuss azokhoz a vitaminokhoz amit a főzés nem tett tönkre, alig marad valami a gyümiken, olajos magokon és a húsokon kívül.


Mindig a régi öregek jutnak az eszembe, apám is szokta emlegetni, hogy ők aztán mennyit éheztek. Éheztek egész fiatal korukban, mint Csenkóné gyremekei a 17. oldalon :) Közben meg dolgoztak, háború után újjáépítették az országot. Még a gombnyomogatós korszak előtt. Valahogy így: [link]

Elvéve sem látni visceralis pocakot, persze annyi fizikai munka mellett nem csoda. De könyörgöm, kalória csökkentett üzemmódban kb. 25%-ot tud megspórolni a szervezet, de az ember akkor sem örökmozgó. Hiányzó kalóriák mellett nincs izom. Ha pedig megvannak a kalóriák, akkor meg mitől van a folyamatos éhség? Valahogy nincs ez rendben. A kaja utáni sóvárgás és a drogfüggés kapcsolata szépen megmagyarázná az egészet. De látom, most Neked is megfordult a fejedben.

477. fe9e12ede0 (válaszként erre: 476. - Panna82)
2011. aug. 17. 18:51

Dehogynem, értem mit mondasz. Az való igaz, hogy kiragadtam egy korszakot, hisz valamilyen kapaszkodó kell. A Cro-magnoi húsevést máig tanulmányozhatod az eszkimókon, vagy a növényevést a kitavaiak életében. Érelmeszesedést, szívbetegséget nem ismerik. Ezért sem látom értelmét csak a zsír vagy csak a szénhidrát rovására írni minden baj forrását. Azt sem állítom, hogy nem váltóznánk folyamatosan, csakhogy az engem nem vígasztal, hogy majd párezer év múlva olyan emberek lesznek, akik két pofára ehetik a gabonát, meg a tejet, ha engem ez per pillanat negatívan érint. Ráadásul sok emert, nagyon sok embert hasonlóan érint (legfeljebb nem tulajdonítanak neki jelentőséget) A mezőgazdaság elterjedése volt egy hatalmas váltózás az életünkben, amit már párezer éve nyögünk [link] a transzzsírokat és más ínyencségeket most nem is említem, mert még ezektől csak szabadesésben zuhanunk egészségügyileg.

Abban is igazad van, hogy táplálkozás "csak" 1 szempont, környezet stb. figyelembe vétele nélkül nehéz megítélni, minek mekkora szerepe van az egészségünk romlásában. Csak pár példa. Pima indiánok egyik része máig eredeti körülményeik között él, a másik átállt mezőgazdálkodásra. Őket jelenleg tizedelik olyan mértékben a civilizációs ártalmak, mint minket tizedelhettek az átálláskor. Arról is vannak tanulmányok, hogy ilyen nemrég "civilizált" és lebetegedett egyénekből miután visszakerültek az eredeti környezetükbe, tünetmentessé váltak. Persze a kaja csak egy szempont. Ezért nehéz megítélni, hogy pl. a paleolit étrendre átállt egyének milyen paraméterei milyen mértékben javultak. Általában ha valaki elkezd odafigyelni, akkor olyan dolgokon is váltóztat, aminek addig nem tulajdonított jelentőséget. Nekem van egy lépéshossznyi előnyöm, hogy kipróbáltam a reform étrendet is, most a magyarországon elterjedt paleolittól visszakanyarodtam a szénhidrátok irányába, és elég határozottan érzem, melyik étrenden hogyan éreztem magam. Persze a szénhidrátokat javarészt gyümölcsök jelentik.


Visszatérve a stresszre, ajánlok megtekinteni egy kiselőadást: [link]


Érdekes szempontokat sorol fel, valóban nem írható minden csak a kaja számlájára. Ha már stressz, és glutén, akkor még itt van ez:


[link]

476. Panna82 (válaszként erre: 473. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 17. 13:47

Hmm, ezek szerint nem értetted, amit íram..


Akkor mégegyszer: "Az"ősember" egy egy elég tág kategória. Nagyon különbözőek voltak a szerint, h melyik korban, milyen vidéken éltek, és e szerint tért el táplálkozásuk, testfelépítésük is. Pl. a Neandervölgyi inkább növényevő volt, a Cro-magnoni főleg húsevő. (Hogy 2 példát elmítsek.)"


Te vagy az, aki "kiragadta" valamelyiket, akinek követi a táplálkozását. Én pont azt állítom, h nem lehet csak úgy "kiragadni" valakit!


Jól teszed, h sportolsz, és is sportolok, mozgok, mióta az eszemet tudom.De nem áll szándékomban megdobáli azokat sem, akiknek nincs elég motivációjuk. AZ ő dolguk, nem erre akartam kulikadni.

Az állításom az volt, ha valaminek a hatását akarod vizsgáni, (jelen esetben ez az élelmiszerek minőségi változásának hatása az emberi szervezetre), azt egy "zárt rendszerben" kéne tenni úgy, h minden más egyén hatás változatlan marad. De a kőkorszak óta annyit változtunk, és annyi rengeteg minden változott körülöttünk (a mozgás csak 1 pl volt), h nem jelenthető ki, h az ún. "civilizációs betegségek" a "rossz étkezésnek" tudhatók be!


Egyébként vagy elhiszed, vagy nem, de a természetben, az élőlényekben és környezetben körülöttünk egy nagyon stabil egyensúly van. Egy nagyon apró változás is képes megbolygatni a rendszert. Ha az évi középhőmérséklet "csak" 2 fokkal emelkedik, az hosszú távon katasztrófához vezet.. Ha a te testhőmérséklted felmegy 2 fokkal, azonnal le kell vinni! A csimpánz és az ember genetikai állománya 98%-ban megeggyezik. Pici az eltérés, nem? Ugyan így pár tízezer én sem tűnhet soknak, de a természet ezt nem így látja;) Ilyan "rövid" idő alatt is óriási változást képes produkálni a legkisebb kilengés hatására is!

475. 5e1b581a2e (válaszként erre: 474. - Fe9e12ede0)
2011. aug. 16. 22:26

Hát annyira nem vet szét az ismeret,meg az érdeklődés sem.:)Max. a józan paraszti észt lehet elővenni.


"A bélhámsejtekben a karfiol mozaikvírus promóter nemcsak a vírusokat kódoló, hanem a sejtben jelenlevő más géneket is aktiválhat. A GM burgonyát tartalmazó tápon tartott patkányok gyomor- és bélfalának szövettani vizsgálatakor kiderült, hogy a CaMV és a genetikai módositásban használt más DNS darabok hatására a hámsejtekben felgyorsul a sejtosztódás. Ennek alapján Stanley Ewen az aberdeeni egyetem vezető patológusa úgy gondolja, hogy a transzgének a bélben nem szabályozható növekedést válthatnak ki (21), ami végül is vastagbélrák kifejlődéséhez vezethet. A Skót Parlament Egészségügyi Bizottságához eljuttatott beadványában (22) figyelmeztetett annak a veszélyére, hogy a genetikailag módosított növények szabadföldi parcellás termesztése során a transzgén átkerülhet a táplálékba és a talajvízbe és ezen keresztül bekerülhet az ember emésztőcsatornájába. Ennek különösen fontos lehet az egészségre gyakorolt esetleges káros hatása Észak-Kelet Skóciában, ahol a bélrendszerrel kapcsolatos betegségek aránya többszöröse az országos átlagnak."


Az a helyzet,hogy amúgyis rengeteg DNS-t,meg darabjait eszünk meg.Hát szerinted...Hm?Mindegyikkel ugyanaz történik:Kicsapja a hőkezelés.De legkésőbb a gyomorsósav,még későbbre tolva a pancreas proteázai szanaszét szedik.


"Ha valaki a karfiol-mozaikvírus promóter használatát aggasztónak találja, a magyarázat így szól: az emberek évszázadok óta eszik a mozaikvírussal fertőzött kereszteseket (karfiolt, káposztát, brokkolit stb.) és ettől senkinek sem esett baja. Ez igaz, de nem lehet egyenlőségjelet tenni aközött, hogy az ember az egész vírust eszi, vagy csak a vírusból kivont szabad DNS-t. "


Hát ez meg aztán...Idézem,elég korrekt leírás:


"Általánosan elfogadott nézet szerint a vírus fertőzőképes genetikai információ, amely a genetikai információt hordozó nukleinsavból (DNS vagy RNS) és az azt körülvevő fehérjeburokból áll. A különálló, élő sejtet éppen nem fertőző vírus neve virion.

Egy vírus megfelelő sejtbe jutva, annak működését módosítva több százezer példányban lemásolhatja magát, ezzel a gazdaszervezet megbetegedését, károsodását okozva. Az új vírusok felgyülemlenek a sejten belül, ami egy idő után felreped és elpusztul.

Sokszorozódásuk: 1. rátapad a sejtre → 2. befecskendezi az örökítőanyagát → 3. átszervezi a gazdasejt működését → 4. a gazdasejt a saját fehérjéjét felhasználva a vírussal azonos új vírusokat termel → 5. a gazdasejt elpusztul és az új vírusok kiszabadulnak, készen a további fertőzésre."

Forrás: [link]


Szerinted,ha nincs,ami befecskendezze a hőkezelést,gyomorsósavat,pancreas proteázokat túlélt (?,ha igen:ennél fogva fel sem szívódó polipeptid)genetikai információt egy sejtbe,akkor hogy jut be?Marhára nem mindegy,hogy egy kísérlet körülményei milyenek...Persze-persze:bizonyos körülmények között X dolog megesHET (ettől többet nem állít a tanulmány sem),csak épp bizonyos körülmények általában nem állnak fent...Nem?


Hát csak így elmélázva...érted...


Úgy ennyibe kukkantottam bele,számomra elég kiakasztó a stílus,ez talán a legérdekesebb pontja.De szinte bármit,amit felvet,arra ugyanezt a már leírt kört lehet befutni.Mindazáltal az előadó hölgy(hallgasd meg,mert benfentes)felvetett számomra is aggaszót dolgokat,aminek inkább van köze az emberi hanyagsághoz,aminél leginkább a pénz diktál.Meglássuk mi lesz az egészből.Csak aztán nehogy egy nap fogai nőjenek a paradicsomnak,aztán az egyen meg!!!:DDD Ez vicc volt természetesen.Ennyire ügyesek nem vagyunk.:)

474. fe9e12ede0 (válaszként erre: 468. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 16. 19:44

Hangfelvételt meghallgatom. Számomra Pusztai Árpád hiteles e téren. Mondhatod, hogy kigolyózták a kutatóintézetéből. Ez igaz is, de ne feledkezzünk meg arról, hogy a lektinkutatás volt a szakterülete. Az összes bűne az volt, hogy egy pár perces TV riporban nyilatkozott, hogy még több pénz kellene a génkezelt kaják biztonságának kutatására, mert az addigi eredményei aggodalomra adtak okot. Aztán ez nyilván pár embernek csípte a szemét. Könyvébe itt beleolvashatsz, ha találsz benne kivetni valót, örömmel fogadom a véleményedet!


[link]

473. fe9e12ede0 (válaszként erre: 465. - Panna82)
2011. aug. 16. 19:38

Igazából nem látom értelmét kiragadni valamelyik ősembert, mondjuk az ausztráliait. Elég csak megnézni a saját vidékünkben milyen váltózás állt be a neolitikus kor beköszöntekor. A mezőgazdaság történelmi viszonylatban "szempillantás" alatt elterjedt, de ez is kitett párezer évet. Ehhez képest megéri megnézni a statisztikákat civilizációs betegségek kapcsán, mennyire látszik az eltérés azon országok rovására, ahová később érezett meg a földművelés (Pl. Finnország és a fiatalkori cukorbetegség stb.)


Itt van egy nagyon jó elemzés erről a nem éppen "békés" átmenetről:


[link]


Amit a stresszről írtál, azzal teljesen egyetértek. De hát azt nem mondtam, hogy a mi mozgásigényünk alacsonyabb lenne mint párezer évvel ezelőtt élt ősünknek. Légyszi, nevezz meg a lustaságon kívül egyetlen elfogadható érvet, mi akadálya mozogni? Én már 11 évvel ezelőtt rájöttem, hogy bizony a le nem vezetett stressz csak gyűlik, aztán így vált életformámmá a tekerés , pár éve meg már a futás is.

472. 5e1b581a2e (válaszként erre: 471. - 5e1b581a2e)
2011. aug. 14. 09:53
2011. aug. 14. 09:49
470. Panna82
2011. aug. 13. 21:11

Igen, elég durva:/ Érezni mindigis éreztem, h többről van itt szó, minthogy plusszkilókkal küzdő emberek akaratgyenge "zabagépek" (ill. van itt még néhány elmélet, pl. hogy fejlettebb az ízérzékelésük, lassabb az anyagcseréjük, gyerekkorban rátanultak, h ha problémájuk van, édességekkel vigasztalják magukat..), de ezt még így nem hallottam.


Ezt a stresszt én is éreztem a fogyókúra alatt is, sőt, most is:( Igyekszem napi 3x enni, nem kihagyni az étkezéseket. (Régen sajnos jellemző volt).Ha rámtör az édesség utáni vágy, ált. gyülölcsteát iszom, vagy 0%-os natúr joghurtba keverek édesítőt (kb 40 kcal), és azt eszem. Nem tökéletes, de jobb a semminél.

Nem akarok túl sok édesítőt sem használni, mert ki tudja.. Az aszpartamot rengetegen szidják, de Dukan nem látja veszélyesnek.. Hát nem is tudom.. Azért én szkeptikus vagyok, és inkább stevia alapú édesítőt használok.

469. 5e1b581a2e (válaszként erre: 467. - Panna82)
2011. aug. 13. 18:10

Így igaz.Fegyelmezettség.

Idézem:

"Researchers have discovered irregular eating of foods rich in fat and sugar can cause changes in the brain comparable to those observed in drug dependence."

"CRF activation during abstinence from palatable foods induces a negative emotional state which is responsible for signs of anxiety and contributes to relapse to ‘forbidden foods,’"

"“The stress experienced by frequent dieters in abstinence from palatable food has neurobiological similarities to the negative emotional state of drug and alcohol addicts."


Durva,nem?


Forrás:

[link]

❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook