Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯
378. fe9e12ede0 (válaszként erre: 376. - 06bfdda89d)
2011. máj. 2. 15:48

Nem következtetek ebből semmire. Vagyis azt inkább nem írom le ide.


1 teljesen egyetértek


2 kókuszzsír telített, vajzsír telített, szalonna telített. Olajos magvak nem, halolaj nem. Ősszel mikor voltam nagylaboron (napi 50% energiabevitel zsírból történt), aztán mértek nekem 2.13 HDL-t.


Ha igaz lett volna az állítás, akkor alacsony HDL mellett, plafonig érő triglicerid szintem lett volna. Trigliceridem lett 0.54, ami a 0.4 alsó határhoz van közelebb, mint az 1.7 felsőhöz.


Szóval 1. pont értelmében ezek alapján nincs mitől félnem, csak így kell folytatnom tovább :)



De más is hasonló véleményen van. És ez bosszant, hogy ilyen "bulvársajtó" weboldalak véleményét nem tudom lesöpörni az asztalról, mert a személyes tapasztalataim is azokat támasztják alá.



[link]

2011. máj. 2. 15:29
2011. máj. 2. 15:29

Na.Mára nem elég a rémhírekből,tessék ezt is hoztam neked:

1.ISZB rizikófaktor a 0,9mmol/l alatt HDL szint

2.A túlzottan kevés zsírfogyasztás vagy a telített-zsír dús étrend csökkenti a HDL szintet.

Ebből te mire következtetsz?:)

375. fe9e12ede0 (válaszként erre: 373. - 06bfdda89d)
2011. máj. 2. 15:27
most próbáltam, müxik. Acrobat reader van a gépen amin próbáltad?
374. fe9e12ede0 (válaszként erre: 372. - 06bfdda89d)
2011. máj. 2. 15:26

"Baromság.Mondtam ezerszer miért.Azt sem te,sem ő nem fogja egy kis okoskodással felülírni.Így működünk,pont."


Erre már példálóztam, hogy mi a fenének egy csecsemőnek 50% zsír az energiabevitelből. Nem fut maratont. (bár sírás is felér egy maratonnal, főleg a szülőnek). :)

Csodálom, hogy még nem árusítanak alacsony zsírtartalmú anyatej készítésére alkalmas kütyüket, mondjuk centrifúgákat. Esetleg koleszterincsökkentő adalékokanyagokat az anyatejbe :)

(na jó, ezt csak a kisördög mondja bennem)


Hisz az emberi ostobaság határtalan. Anyatejből készült fagyi már kapható.


[link]


[link]

373. 06bfdda89d (válaszként erre: 366. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 2. 14:58
Hali!Megnyitni meg tudom,de lementeni nem.Mi a gond?
372. 06bfdda89d (válaszként erre: 365. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 2. 14:52

"In resting muscles the basic energy comes from fatty acids and ketone bodies, and moderately active muscles will use blood sugar in addition to that."



Baromság.Mondtam ezerszer miért.Azt sem te,sem ő nem fogja egy kis okoskodással felülírni.Így működünk,pont.


:)


Jó,hát vega-nemvega...Én nem pártolom a vegán étrendet,ez biztos.A többi fejenállása sem tartozik a preferanciáim közé,ez is igaz.Meg az is,hogy kevés növényt eszünk...;)

371. 06bfdda89d (válaszként erre: 370. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 2. 14:48

" ha valaki kaja után elálmosodik, akkor újra kellene gondolni, hogy mit és mennyit kellett volna ennie. "


Egyetértünk kollega!


"Tovább keresem a hiányzó láncszemet."


Jó-jó.Hajrá!

2011. máj. 2. 13:39

"Váááááááááááááááááááá!Ne idegesíts!"

""Akkor vagyok igazán éhes, mikor felébredem. ""


Azt nem tettem hozzá, hogy az reggel :) Azt pedig 8-12 óra koplalás szokta megelőzni. Jöhet a reggeli, és egész nap azt sem tudom mi az az éhség.


"I. Eszik a delikvens egy jó kis hétvégi ebédet

II. Aztán mivel elálmosodik, lefekszik délutáni alvásra"


Ilyen már nagyon rég vol, hogy nekem kaja után aludni támadjon kedvem. Való igaz az emésztés maga is energia igényes folyamat, meg nem vasárnapi ebéd után kell maratont futni, de ha valaki kaja után elálmosodik, akkor újra kellene gondolni, hogy mit és mennyit kellett volna ennie.


"Az elhangzottakból ez nem következik." Valóban nem hangzott el, meg az arányokról sem esett szó. De akárhogy is töröm rajta a buksimat, nem látok a dolgok között más összefüggést. Tovább keresem a hiányzó láncszemet.

369. 06bfdda89d (válaszként erre: 368. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 2. 13:23

2.Jó,az oké,de itt nem beszélt arányról.

3.IR és hiperinzulinémia az oké,hogy egymás ellen hatnak a zsír-háztartás szempontjából (is),de a hangsúly-eltolódás folyamatos.Az,hogy ki hol tart éppen,az nagyon is egyedi.Ezért nem lehet kijelenteni,hogy aki IR-es,az könnyen/nehezen fogy.Dolgozni kell rajta.Sok és részletes önismeret.No meg egy jó dietetikus...:)

4.Jó,hát erről beszéltem.:)

5."Ezt tapasztalatból alátámasztom. Valóban leptinrezisztencia számlájára írják, de számomra ez már a múlt. "


Váááááááááááááááááááá!Ne idegesíts!


"Akkor vagyok igazán éhes, mikor felébredem."


Így igaz,ez az ördögi kör egyik alapja.

I.Eszik a delikvens egy jó kis hétvégi ebédet

II.Aztán mivel elálmosodik,lefekszik délutáni alvásra

III.Alvás közben nem csak emészt,hanem olyan hormon szabadul föl,ami további utasítást ad:"még egyél".Így mikor az illető felébred,nagyon éhes lesz.Mit csinál?Eszik.Aztán elpihen,mert jóllakott ÉS kezdődik elölről...


De ez nem zárja le a leptin-kutatásokat...;)


"...szerintem ez így van rendjén."


Nálad!:)


"Üdvözlöm Murphyt, ami elromolhat, az meg is javulhat...."


Ennek a százalékos esélye egy bizonyos pont után már csak csökkenni képes...:)


"Pedig ez volt ami megfogott az egészben, ami megint engem erősít meg, hogy az izmok alapanyagcseréjét glukózból megoldani hosszú távon egyre több inzulint fog igényelni."


Az elhangzottakból ez nem következik.Túl azon,hogy nem is igaz,noha a prioritások a szervezetben kétségtelen tény.De még abból sem következik ez.


Küld el nyugodtan,mert nem olyan kétséges dolgok ezek,hogy azon fenn kéne akadni.A célnak megfelel.

368. fe9e12ede0 (válaszként erre: 367. - 06bfdda89d)
2011. máj. 2. 12:49

1 eljesen egyetértek


2. az arány nem mindegy.


- Lehet fele zsír, 10% prot és 40% CH,

- lehet 80% CH, de ha ennek fele fruktóz, akkor 10 % zsír mellett is annyit tesz, mint ha 50% zsír lenne, és 40 CH és 10 PROT

-Lehet 65% CH, többi zsír és PROT.


Az utóbbi esetben nyilván még az izmok nyugalmi helyzetben is szénhidrátot fognak enni (kényszerből)


3. olyanról már olvastam, hogy a partíciós arány (egyedi) dönti el, hogy ki milyen arányban spajzol izmot/zsírt. Sportolással lehet rajta módosítani, de egyébként ez genetika. Testalkat kérdése. Viszont ezt marhaságnak tartom, hogy a kövér ember zsírsejtjei nem adnák le a tartalmukat. (IR-ben épp szeretnének megszabadulni tőle, his HSL-t már nem gátolja az inzulin. Ezért tettem mellé, amit múltkor írtál)


Persze, hormonok szabályozzák, hacsak nincs valami kóros elváltózás(Prader Willi stb.) ezt így ebben a formában szerintem nem szabadna átalánosítani.


4. valóban sok mindentől függ. De tegyük fel, több zsírt vittél be, mint elhasználsz. CH eltározódik a májban, a zsír nem a zsírszövetkebe jut? (nem kell CH zsír átalakulást érteni alatta)



5. Ezt tapasztalatból alátámasztom. Valóban leptinrezisztencia számlájára írják, de számomra ez már a múlt. Akkor vagyok igazán éhes, mikor felébredem. Valamikor 1-2 órával kaja után rámtört. Most meg fél napokat kihúzhatok kaja nélkül, ha 1-10 skálán kellene jellemezni, akkor 1-2 fokozatú éhség jelentkezik amint kiürült a gyomrom. ha még kihagyok 2-3 órát akkor lesz belőle 3-4. 12 óra koplalás után 6-7. De nem egyből 9-10!

És szerintem ez így van rendjén. Üdvözlöm Murphyt, ami elromolhat, az meg is javulhat....



6. Pedig ez volt ami megfogott az egészben, ami megint engem erősít meg, hogy az izmok alapanyagcseréjét glukózból megoldani hosszú távon egyre több inzulint fog igényelni.


Szerintem is figyelemre méltó, köszi a véleményt. Pár embernek szeretném elküldeni, csak voltak benne olyan kicsiségek, amikkel nem értek teljesen egyet, de nagyrészt ugyanazokra Te is így reagáltál.

367. 06bfdda89d (válaszként erre: 364. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 2. 12:04

Hát...Nem tudom,nézzük végig.

1.Szerintem sem igaz az,hogy ha csupán kevesebb kalóriát viszünk be,az már elég a fogyáshoz,hiszen a hízás/fogyás kérdése a bevitel/felhasználás függvénye,szóval a kevesebb is még mindig lehet több,mint ami szükséges,akár jóval több is.

2.Nem igazán értem ezt a "good calories-bad calories" fogalmát.A kalória,az kalória,maximum a mennyisége lehet jó,vagy rossz (ez utóbbi akár negatív irányba is értve,nem csak pozitív)

3.A zsírsejtek hatékony/nem hatékony voltáról én még nem hallottam,ennek talán inkább biokémiából kéne utána nézni,hiszen az,hogy egy sejt raktároz,vagy ereszt,az ennek a függvénye,még akkor is,ha az patobiokémia.Nem tom.Bár Murphy köszöni jól van,hát biztos ami el tud romolni,az el tud romolni,na!:)De ezt nem tudom.

4.Hát nem minden étkezésnél történik zsírraktározás,ez attól függ,hogy...:D

5.Arról már hallottam,hogy aki elhízott,az éhesebb is,de ezt a leptin számlájára írják,elhízásban a rá való érzékenység csökkent.Eszik és nincs visszacsatolás,rohadt jó...:(

6.Amit az IR és a hízás összefüggésének ezen aspektusáról mondott,azt így még végig sem gondoltam...Mást már ezerszer...:)Végülis az inzulin raktározó hormon-ez a lényeg,szóval...Ja.Rációs ez a momentum is nagyon.:)


Mindent egybevetve figyelemreméltó video.

366. fe9e12ede0 (válaszként erre: 363. - 06bfdda89d)
2011. máj. 2. 11:29

"Itt nem nagyon tudtalak követni."


Dióhéjban. Azt mondtad, hogy a sok omega3 káros.


Erre azt válaszoltam, hogy tudom, annyit azért nehéz megenni, hogy elérjük azt a határt. Erre hoztam egy irományt, ami szerint a telítetlen zsírok úgy általában károsak, csak ez egy kicsit régi doksi, ezért vannak benne részek, amik nem állják meg a helyüket. Például kijelenti, hogy nem esszenciálisak, mert elő tudjuk őket állítani. Ez ebben a formában nem igaz, itt leírtad a desaturáció működését.


Ebben egyetértünk, de mi van a többi állítással? Tudtommal azok még nem dőltek meg! De valahogy 40-50 éve kuss van róluk, mert még mindig a növényi olajakat sulykolja a hivatalos dietetika, pedig mindaz rájuk is igaz, amit az általad idézett "megmondó" cikk kizárólag az omega3-ra akar ráhúzni.


Kérdem én, miért csak az omega3-at kell kikiálltani mumusnak, az omega6 túlzott bevitele igazán csak ami ártalmas. Miért is? Ha megnézed ezt:


[link]


akkor látni fogod, hogy ugyanaz a delta6 desaturase ami az alfa-linolénsavból -ból EPA -t gyárt, az linolsavból (o6) -ból pedig arachidonsavat. Tehát verseny folyik ugyanazért az enzimért. Az arachidonsav lebomlik prosztaglaginokra, "thromboxanes"-ra és "Leukotrienes" -re. Kell ez nekünk?


Akár én is írhattam volna, hogy nem tudlak követni. Belinkelsz egy írást, amivel az emberre a frászt (rákot) akarják ráhozni, hogy ne egyen annyi omega3-at. Közben meg egy szó sem esik róla, hogy ezzel még nagyobb pusztítást fog végezni az omega-6, ami ugyancsak esszenciális, de belőle is megárt a sok. Próbáld meg belőni 5:1 arányban az omega6:omega3 -at, meglátod hogy mennyi halat meg lenmagot kellene megenned, hogy csak egy leveseskanál mákot ellensúlyozz. Akkor hogy is van a napramorgó olajon sült gyorséttermi krumplival? (transzzsírt most meg sem említettem).


A prosztataráktól meg a mellráktól rettegjen az, aki a kisbocinak való élelmiszert issza felnőtt létére! Mert megérdemli!

2011. máj. 2. 10:55

Ha már élve boncolunk, hozok még pár érdekességet. Tudom, Te ezzel soha nem fogsz egyetérteni.


[link]


Wai Genriiu kicsit a szívemhez nőtt, hisz pár dologban pontosan arra a meglátásra jutott, mint amit én is állítok. Például "In resting muscles the basic energy comes from fatty acids and ketone bodies, and moderately active muscles will use blood sugar in addition to that."


Tudom, ezek számodra olyan eretnek gondolatok, mint Galilei heliocentrikus világképe volt az inkvizíció számára.


Ha már ilyen szélsőségekbe kalandoztunk, és a téma "diétavetélkedő", ajánlanék még pár érdekességet.


Dr. Goug Graham weboldalát,


[link]


de ez a vegánság számomra elég szélsőséges (túl sok benne az ideológia), tehát picit visszalendítem az ingát. Denise Minger is ír érdekes dolgokat. Volt vegetariánus, kipróbálta a nyers vegánságot, majd nyers mindenevő lett. Hasonló kajákat eszik mintamiket mostanában jómagam is....


[link]

364. fe9e12ede0 (válaszként erre: 248. - 06bfdda89d)
2011. máj. 2. 10:49

Ezt:


"Csökkent inzulinválasznál van az,hogy a hormonszenzitív lipáz aktivitása nő,mivel normálisan őt az inzulin gátolja.Most meg nem.........más inzulin-hatások meg megmaradnak...)Emiatt megnő a vérben a szabad zsírsav (FFA) szintje.EZ gátolja GluT4 transzlokációját a membránra.Ugyanakkor megszaparodik VLDL,mivel FFA a májba kerül,onnan VLDL-be "csomagolódik".Ráadásul a sok felhasználatlan glukóz is a májba kerül(ugye sem a zsír,sem az izomszövet nem tudja felvenni)zsírsav lesz belőle,ez tovább emeli a VLDL-t,illetve zsírmájhoz vezet.Plusz a következményes hiperinzulinémia még külön fokozza a májban a zsírsav-szintézist(látod,ez viszont működik...:O),amitől az egész még inkább fokozódik:VLDL és a zsírmáj kérdése.Ráadásul a magas inzulin szint állandóan hat a szimpatikus idegrendszerre is, ezzel magasvérnyomást okozva. "


meg ezt:



[link]


próbálom "közös nevezőre " hozni.... Szerinted mi nem állja meg a helyét a videón?

363. 06bfdda89d (válaszként erre: 361. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 1. 17:01
Itt nem nagyon tudtalak követni.
362. 06bfdda89d (válaszként erre: 360. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 1. 16:59

Nekem tartósan 120 marad viszont.Én szakaszokat futok,mivel a légzéskapacitásom még mindig nem az igazi,de sokkal jobb,mint tavalyi évben.(Apropó.Neked mi a légzéstechnikád?Nekem tanítottak egyfélét,de mintha az nem lenne jó,vagy mit olvastam és hol...:S)

Nem tudom,hogy valaha is lesz-e normális,mert gyerekként sporttagozatos voltam(mindennap tesi és edzés),de úszni normálisan nem tudtam megtanulni mégsem,normálisan futni sem emiatt.Pedig végigedzettem az életem.De azt mondják vannak még csodák...:) Meg főleg,hogy soha nem fordítottam gondot arra,hogy kifejezetten a tüdőm erősítsem.Most ez a(z egyik) célom.


"kevés a zsírok oxidációjából nyerhető energia,"


Ilyen nincs.;)


1.izomglikogén

2.normál vc tartás mindvégig biztosított

3.az átállás a zsír-fogyasztásra azonnal megindul.Pont a 2-es pont miatt.Vagy:elindulsz 9-es vc-vel,mondjuk étkezés után vagy egy órával(jó nem te,hanem én,na...:)és normál vc-nél már annak tartása van,majd adott esetben izomglikogén-használás és közben a zsírra az átállás is kész.Mi a legjobb?Eszel,fél óra emésztés,1 órán edzés kezdés.


"és a glycogén készletek gazdaságtalanul használódnak fel"


Ez tehát nem a rossz zsír-felhasználás miatt van,hanem a relatív oxigén-hiány miatt.A zsírégetéshez is kell oxigén,csakhogy zsír égetéséből több energiát nyer az izom,mint amit glükózból kaphat.


"jelenlegi edzettségednél hol van az a pont,"


Valóban vannak egyéni eltérések,de ez abból adódik,hogy kinek hogy tud a keringése adaptálódni a megnövekedett oxigén-szükséghez.Ezt gyakorlatilag égő combjainkból,légszomjból tudhatjuk is...:)Az EPO-ról mi a véleményed?Te éltél ilyesmivel?:)


"ebben a tartományban feleslegesen edzel sokat"


Na igen.Ha beáll a lábam egy betontömbbe,jobb más izmokat mozgatni benne,majd úgy folytatni,de azért nem gondolnám,hogy feleslegesen.Te futsz sokat,tudnod kell,hogy nem futsz végig betontömbökkel.Ezt az érzést szeretném én is megismerni.Milyen zsírból futni.:)Valamilyen mértékben már tuti ismerem(a jelek szerint),de úgy hosszabb távon.


Ó,a bicajt nagyon szeretem megtekerni.Vigyáz a térdeimre,a bokáimra,nem úgy,mint a terep,és sokkal több psziché marad megkínozni a lábaim.Na az,győzelem!:D

361. fe9e12ede0 (válaszként erre: 359. - 06bfdda89d)
2011. máj. 1. 16:40

Nem ideesítlek, valamennyire átrágtam magam a témán.


[link]


+ egy köteg pps pdf (ezeket nem csatolom ide)


Szóval az efatox.rtf -ben csak lóugrásokkal lépkedtem, itt ott kicsítptem eg kis részt. Tudom, nem mai anyag, de ahhoz képest, hogy már 40 éve felhívta a figyelmet a feleslegesen sok telítetlen zsírsav hatására, ennek ellenére mégis máig a növényi olajak az ajánlottak, ráadásul omega-6 túlsúllyal.


Az, hogy 40 éve nem ismertük ilyen részletesen az elongáló és deszaturáló enzimek működését, ezt most ne kérjük rajta számon.


Ezen az egy tévedésén kívül (mert hogy tényleg van pár esszenciális zsírsav) mit lehet még cáfolni az egész irományból? Mennyi omega3-ra van szükségünk? EPA+DHA zsírokból kétlem hogy képes lennél túlenni magad hallal, lenmaggal, vagy tojássárgával. Omega-6 meg így is túlsúlyban van, pedig az 1:1 lenne ideális, 1:3 még nem rossz, 1:10-nél kezdenek jönni a problémák, mi meg 1:40 -nél tartunk. Gyorséttermi kajákban megálapítottak már 1:200 arányt is. Akkor most miről is beszélünk? Nehogy már az a (esetleg több) 170 mg EPA tartalmú kapszula okozzon gondot!

360. fe9e12ede0 (válaszként erre: 358. - 06bfdda89d)
2011. máj. 1. 16:29

:)


És futás közben folyamatosan számolod, vagy lazítasz arra a ki időre? Ha leállok csak bekötni a cipőmet, nekem is azonnal leesik 120 körülire. De bringán elég csak kicsit bámészkodni, és máris visszaesik a terhelés. 180-életkor lenne ideális a hosszabb távokra. ha ezdetlen lennél, vagy gyakran megfáznál, el kellene venni belőle 5-öt, ha több éve formában vag, hozzáadhatsz 5 -öt.


De mint korábban írkáltam igazából egy tejsavszint mérő lenne az igazi. Ezzel tudnád "belőni", hogy jelenlegi edzettségednél hol van az a pont, mikor már kevés a zsírok oxidációjából nyerhető energia, és a glycogén készletek gazdaságtalanul használódnak fel. Ananaerob módon, mikor csak tejsavig bomlik. Nincs 36 ATP csak 2. Ilyenkor ugrik felfelé a tejsavszint, és ebben a tartományban feleslegesen edzel sokat, itt már csak versenyezni való.


Ilyenkor meg a tejsav tolerancia növeléséhez kell pár hét ráedzés, nehogy egy kis tejsavtól beegörcsöljön a lábad. (versenyen)


De mivel ilyen kütyüje nincs mindenkinek, ezért a pulzust szokás figyelni, amit műszerrel mérni már szinte bárki számára kivitelezhető.


Barátnőmnek vettem egy pulzusmérőt. Minap együtt tekertünk. Neki volt 136-140, nekem meg 91-92. Pedig nem is mentünk gyorsan.... (korkülönbségre és nemre való tekintettel 2-3 lett volna az eltérés azonos edzettség mellett)

359. 06bfdda89d (válaszként erre: 357. - Fe9e12ede0)
2011. máj. 1. 00:01

Húha...Ne idegesíts!Úgy hogy állhatsz ki valami mellett,hogy az alapokkal sem vagy tisztában?Jajj.

Akkor nem sokat tudsz a zsírsavak de novo szintéziséről,igaz?Idefigyelj.

Azt most nem írnám le ahogy az acetil-CoA-ból palmitinsav (C16:0)lesz,a többi zsírsav a plamitinsavból alakul ki..Két fogalom:elongáció és deszaturáció fontos a továbbiakban.A szervezet számára szükséges egyéb zsírsavak,a többszörösen telítetlen zsírsavak kivételével,a palmitinsavból alakulnak ki a lánc meghosszabbításával (ez az elongáció),illetve kettős kötések kialakulásával (ez a deszaturáció).Az elongáció során a zsírsavlánc két szénatomos egységekkel hosszabbodik.Egyébiránt a deszaturáció során cisz kettős kötések keletkeznek.Mondhatnánk,hogy hurrá, hajrá,csakhogy.A különböző elhelyezkedésű kettős kötéseket különböző deszaturázok végzik.A Δ9-deszaturáznak a sztearil-CoA a szubsztrátja,a másik három deszaturáz a Δ6-, Δ5- és Δ4-deszaturázok a kettős kötést már tartalmazó zsírsavba visznek be további kettős kötéseket.És ezzel a deszaturáz listánknak a végére is értünk.Ugyanis: 18:2(9,12)-linolsav-n-6 és a 18:3(9,12,15)linolénsav-n-3,20:4(5,8,11,14)-arachidonsav-n-6 a szervezetben nem tud szintetizálódni,amiért is az ember számára ezek esszenciális zsírsavak.Egész egyszerűen nincsenek ilyen deszaturázok(12,15,8,11,14) az emberi szervezetben,amelyek tehát ilyen szénatom-pozíciójú kettős kötést létre tudnának hozni.Csak 9-es,4-es,5-ös,6-os deszaturázok vannak és utóbbi 3 is csak a C9-es létrejötte után működő képesek.Az tehát mindig az első,ahol létrejön a kettős kötés.Ha ez nincs,a többi sem működik.Ennyi az egész.


Az a szép a tudományban,hogy újabb és újabb kutatások születnek.Érdemes inkább mindig az utóbbi 5év eredményeit olvasgatni...;)

358. 06bfdda89d (válaszként erre: 356. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 30. 23:21

Mérem hát!Van egy igen profi,nehezen pótolható makro és mikroszenzoros,speciális,multifunkciós analizerrel kiegészített supercuccom.Íme:


[link]

357. fe9e12ede0 (válaszként erre: 355. - 06bfdda89d)
2011. ápr. 30. 11:07

A sok telítetlen zsírt illető hozzászólásod nem lepett meg, ezzel már rég tisztában voltam. Azzal az eltéréssel, hogy nem csak az omega3 ra, hanem az omega6-ra is vonantkozik!

De ha már így belecsaptál a lecsóba, akkor vitassuk meg ezt! :


[link]


Van benne pár rész, amiket igen gyakran szoktam idézgetni. (pl. itt a Hoxán) Például ezt:


"In the late 1940s, chemical toxins were used to suppress the thyroid function of pigs, to make them get fatter while consuming less food. When that was found to be carcinogenic, it was then found that corn and soy beans had the same antithyroid effect, causing the animals to be fattened at low cost. The animals' fat becomes chemically similar to the fats in their food, causing it to be equally toxic, and equally fattening."


Ez azért szép, mert jelenleg a "közegészségügy" teszi ugyanezt a jónéppel. (szója szójával - ne feledd a kínaiak fermentálva fogyasztották!) Aztán meg adják a tanácsot, hogy "le kellene fogyni" stb., miközben még a húsvéti sonkára is rá van írva, hogy szóját tartalmaz! (ott is hagytam a tecsóban)


Persze itt még nem ér véget a sor, mert ugye ott van a napramorgó olaj tömény omega6 tartalmával.


Ebben az irományban van sok vérlázító állítás, ami pedig leginkább lázító, hogy ezek is olyan dolgok, amikre már a 40-es 50-es években fény derült. Például ez:


"Coconut oil is the least fattening of all the oils. Pig farmers tried to use it to fatten their animals, but when it was added to the animal feed, coconut oil made the pigs lean [See Encycl. Brit. Book of the Year, 1946]."


Ugye hónapok óta írkálom, hogy mennyi kósuszzsírt és kókuszreszeléket használok.... (magas laurinsav tartalom, hisz az anyatej energiájának a felét is ez adja)


Van egy mondata, amben jó lenne tisztán látni.


"However, we are able to synthesize our own unsaturated fats when we don't eat the "EFA," so they are not "essential." The term thus appears to be a misnomer. [M. E. Hanke, "Biochemistry," Encycl. Brit. Book of the Year, 1948.]"


Ezt még nem sikerült leellenőriznem, hogy valóban mit ír a "Biochemistry" egy 1948-as számában, de feltehető, hogy ez valóban elavult. Ezzel ellentmond egy másik "szak anyag", amit (most nevethetsz állatorvosi irodalomból pecáztam), ezt állítja:


"Mivel a deszaturáz enzimek a C9-es pozición túl nem képesek elektron elvonásra sem linolsav (18:2 9,12), sem linolénsav (18:3 9,12,15) nem képződik az emlősök szervezetében. Mivel ezeket a takarmányból kell felvennie az állatnak ezek az eszenciális zsírsavak (EFA). Szerkezetükre utalva többszörösen telítetlen kötést tartalmazó zsírsavak (poly unsaturated fatty acid. PUFA). A jellemző kettőskötés helye szerint besorolás szerint két PUFA-sorozat az n3 vagy Ω3-as, ill. az n6 vagy Ω6-os metabolizmusa fontos. A linolénsav az arachidonsav prekurzora, ami viszont a lokális és szisztémás hatást is kifejtő szöveti hormonok, az eikozanoidok (prosztaglndinok, tromboxánok) előanygának tekínthető. A linolén sav a hámszövet egyik lipoidjának is összetevője ami a hámok víz permeabilitásának azaz a barrier funkciónak lényegi tényezője."


Szóval a szövegben "emlős" szerepel, ezért mégis csak az lehet az igazság, hogy valóban esszenciálisak ezek az omegák, de nem szabadna többet bevinnünk belőlük, mint ami okvetlen szükéges a szervezetnek. Főleg ha megpróbáljuk betartani a minél jobb Ω3:Ω6 arányt, akkor látjuk csak igazán, hogy nem egyszerű. Azt a tömérdek mennyiségű Ω6-ot, amit az olajos magvak tartalmaznak, szinte lehetetlen halolajjal és lenmagolajjal ellensúlyozni. Tehát mit ehetünk mint zsiradékot? Marad a jó öreg disznózsír (szalonna), aztán marad a kókuszzsír, meg a vaj.

Disznózsírból épp elég ami rejtett zsírként jelen van, de ha már választhatok, akkor inkább a rövid és közepes szénlánc hosszúságúakat részesítem előnyben. Tehát jászvaj (ghee - látod most nem szidom a tejipart hehe - butriliksavat tőlük szerzem be), meg a laurinsav, hogy jól menjen a kókuszültetvényeseknek. Aztán van még egy megoldás, hogy a májunk "hozzágyárt" a zsírbevitelhez, hisz az izomzat, vastagbél előszeretettel használja fela zsírt, jó alapanyaghozzá a fruktóz, persze gyümölcsök formájában (még csak a vércukrot sem viszi fel a plafonig és már zsírrá alakulhat, energiahiányban meg fenntartva a vércukrot), és így még csak üres kalóriának sem lehet nevezni, mert a gyümikben azérrt van rengeteg más hasznos.


Ami a tejes cikket illeti, tudod jól, hogy probiotikum ügyben igazat adok. De a probiotikus áldások mellett van annyi átok a tejben, ami miatt mégsem kérek belőle. Mivel peptidek formájában tartalmaz "messengereket", ami mégiscsak a csecsemőnek szól, abból a korból már kinőttem. Probiotikumnak meg ott van a nyers hal, a tejsavbacik azon is tökéletesen elszaporodnak :)

, tehát még az a + pont kérdéeses, hová kerüljön!


horgaszmania.hu/2008/05/a-pacolt-hal-azaz-a-ruszli-keszitese-otthon/

356. fe9e12ede0 (válaszként erre: 354. - 06bfdda89d)
2011. ápr. 30. 09:48

"3.Miért nyomod fel olyan magasra a pulzusod?Én 120-nál nem szeretek feljebb menni,de ezt írtam az előbb,olyankor érzem azt,hogy visszaveszek.Jobban szeretek teljesíteni,mint meghalni...:D De ennek a magas pulzusnak van valami előnye?Most komolyan,te vagy a tapasztaltabb.Mondjuk úgy sem győzöl meg,de azért érdekel!:P :D "


Méred is valamivel, vay csak úgy kiszámolod?

2011. ápr. 28. 19:36

Nálam egy újabb pont!

Még a "szuperekből" sem jó a sok!Ezt kuksizd...


[link]

kutatas/733-az-omega-3-novelheti-a-prosztatarak-

kialakulasanak-eselyet


És kapok egy újabb pontot a tejtermékekre...

A téma: probiotikumok...:D

"A feljegyzett pozitív hatások közé

tartoznak: akut hasmenés megelőzése

gyermekeknél, antibiotikummal összefüggésbe

hozható hasmenés gyógyítása, olyan

gyulladásos bélbetegségek, mint a Crohn vagy az

irritábilis bélszindróma (IBD) előnyös irányba való befolyásolása, az immunrendszer erősítése

illetve


az allergiák számának csökkentése." !!!


"A PROEUHEALTH kimutatta,

hogy bizonyos Lactococcus és Lactobacillus

törzsek segíthetnek megelőzni a bélrendszer

gyulladásos megbetegedéseit, az IBD-t, a

Crohn betegséget; valamint csökkentették a

bűnbak Helicobacter pylori mennyiségét, mely

gasztritiszt, gyomorfekélyt valamint

gyomorrákot is okozhat."


Forrás:

[link]


Ezek pedig kefírekben és joghurtokban vannak ám...No nem mindegyikben persze.De amelyikben igen,arra rá van írva,hogy "probiotikus".


:DDD

354. 06bfdda89d (válaszként erre: 314. - Fe9e12ede0)
2011. ápr. 24. 20:25

Szia!

Na?Hogy vagy?Bevallom nem követtelek,hol mit hoxázol...:oops:

Én viszont újra futok,bár már előre szomorkodom a hamarosan szükséges szüneten,amit majd az apróbogár rajzás fog okozni.:(

Visszaolvastalak:


"Grendeltől a Dirty a bevezető, jól megspékelve "flender" effektusokkal. Aztán jön pár ínyencség, Reaxion Gerilla-tól a Mueranse Todos, Hocico-tól a The Day The World Stopped. >>Ennél már szinte súlytalannak érzed magad<< + >>már 15 perc után az izmok tocsognak a tejsavban<< + >>légszomj kínoz<<. Ekkor jön Amduscia-tól egy Shakespeare-i Hamlet lenni nem lenni filozófiai gondolatmenetével felérő fejtegetés, de 20 perc >>168-172 pulzuson már felél egy élve temetéssel<< :)"


1.Az "ennél már" mennyi idő elteltét jelenti?Az eleje?Az inkább: még...:D Nem?Persze,ott még röpül az ember,a test imádja a mozgást,stb...:D Rohadt jó érzés...:)

Én tudod mikor szoktam magam igazán súlytalannak érezni?Mikor zárszóként felfutok a lépcsőn...:)Azt nem mondom,hogy imádom,de hogy iszonyat jó érzés...mintha szárnyalnék felfele,nagyon állat...:D

Azt gondolom,hogy teljesen más izmok dolgoznak (most süllyedek el szégyenemben,de uuuuutáltam anatból ezt a részt,hülye is maradtam hozzá...:P) futáskor,mint lépcsőzéskor.Mármint teljesen más.Nem.Mondom megfordítva.Amikor futok,hiába nyújt-hajlít,nyújt-hajlít,mint lépcsőn felfele,tuti más izom dolgozik,vagy legalábbis más része.Mire végzek a kis adagommal,már igencsak az agyam diktálja az ütemet és a mozgást is,mert a lábacskám legszívesebben leállna.Márpedig a megfelelő mozgásból nem engedek.De egy kis koncentrálás a mozgásom koordinálására egész jó ütemet diktál neki.Szegény.:)Kb. 1-1,5 percet várok,mielőtt felsprintelek,igen meredek lépcsősor.De olyan,mintha repülnék felfele...Valami csodás érzés.:D Ez igazi ajándék a végére,nagyon szeretem,ezért érdemes szenvedni előtte...Persze,amikor felérek és leállok,az valami iszonyat fájdalom,nagyon fáj olyankor a combizmom elöl.Borzalmasan,azt mondjuk nem szeretem.:P Levegővel sincs addig gondom,csak amikor felértem.:)


2.A tejsavban tocsogás az,amikor legszívesebben beállna egy betontömbbe a lábunk,igaz?:D Ezt mondjuk én nem szoktam engedni.Én inkább szakaszokat futok és tornával kombinálom.Mármint a kis speckós tüdőtágító tornámmal...:D Mert azt sem szeretem,ha légszomj kínoz,de mivel ez a kettő együtt jelentkezik,a kijelölt szakaszaim pont ehhez vannak méretezve.:D Azt gondolom,ez az az állapot,amikor relatív hipoxia van klassz kis tejsav bulival...:DDD Egyébként az elején még nincs ilyen(na ja...ez hú de "okos" megjegyzés volt...:P) és nem igényli a szervezetem,inkább csak a vége felé,de akkor is tartom a szakaszozást,mert jelentősen hozzájárul a felerősödésemhez.Egyébként tök nagy a sikerélményem: nem romlott a tél alatt a teljesítményem.Sőt!Jobb!Ezek szerint sikerült jól vigyáznom magamra,ez nagyon jó hír.Féltem,hogy berosálok és kezdhetem elölről az egészet.Hál'Isten nem...:)


3.Miért nyomod fel olyan magasra a pulzusod?Én 120-nál nem szeretek feljebb menni,de ezt írtam az előbb,olyankor érzem azt,hogy visszaveszek.Jobban szeretek teljesíteni,mint meghalni...:D De ennek a magas pulzusnak van valami előnye?Most komolyan,te vagy a tapasztaltabb.Mondjuk úgy sem győzöl meg,de azért érdekel!:P :D


Nagy bánatomra elfelejtettem,hogy tavaly térdvédővel futottam,de szerencsére eszembejutott még mielőtt kifektettem volna a térdízületeim a terepen...:O Ugyanakkor tök nagy öröm,mert a plusz munka (még külön extra ízületvédelem) ellenére is jobb a teljesítményem,mint tavaly.Ezek szerint bevált a sprint-bicajozás...:)Már alig várom a holnapot,hogy felvegyem őket és úgy fussak.Hihetetlen sok energiát megspórolok vele,nagyon jó teljesítményt várok,tök jó lesz...:D

353. 06bfdda89d (válaszként erre: 352. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 23. 15:53

"A genetikai elmélethez nem tudok mit hozzászólni. Mi bizonyítja, hogy váltózott (romlott) a génállományunk. Ne csupán a génállomány alapján ítéljük meg a dolgokat, hanem inkább a hatást is bele kell számolni, aminek a genetikai örökségünket kitesszük. "


Ezen is sokat filóztam.Dehát ez már nem kérdés...Akit vizsgáltak,annál megtalálták a közös genetikai defektust...:(


"Az nyilvánvaló, hogy most az ekliptikához képest szöget zár be a Föld tengelye, és hogy ettől vannak az évszakok. Nem erre godoltam. Arról is van rengeteg adat, hogy a pólusok vándorolnak. Jelenleg épp rohamosan gyengül a mágneses tér. "


Ezt nem tudom.Annyira nem értek hozzá.Ez az évszakos tengelyes izé is nekem ködbevész...Állítólag,hogy kettő tengely van,vagyis ezek ilyen modell tengelyek,ténylegesen nem léteznek,vagy mi...Áh,nem értek hozzá.


Hú,hát ezek iszonyú érdekes kérdések...Kár,hogy nem tudhatunk többet...(volt olyan időszakom,hogy régész akartam lenni.Csak olyan régész nincs,aki viszont nem szereti a törit tanulni...Ezért nem lett jogász sem...Tudod mikor fogok római jogot tanulni,nannneeee...:DDD)

352. fe9e12ede0 (válaszként erre: 351. - 06bfdda89d)
2011. márc. 22. 23:52

A genetikai elmélethez nem tudok mit hozzászólni. Mi bizonyítja, hogy váltózott (romlott) a génállományunk. Ne csupán a génállomány alapján ítéljük meg a dolgokat, hanem inkább a hatást is bele kell számolni, aminek a genetikai örökségünket kitesszük.


Az nyilvánvaló, hogy most az ekliptikához képest szöget zár be a Föld tengelye, és hogy ettől vannak az évszakok. Nem erre godoltam. Arról is van rengeteg adat, hogy a pólusok vándorolnak. Jelenleg épp rohamosan gyengül a mágneses tér.


Az érdekelne, hogy mi bizonyítja, hogy valamikor merőleges volt az ekliptikára. (ráadásul hogy ennyire közelmúltban, mint a vízözön) Ebben az esetben valóban nem lettek volna évszakok. Csakhogy az élővilág szinte minden fajára jellemző, hogy egy adott évszakban képes csak szaporodni. Az ember az egész évben, de az ember inkább exotikus klímára van tervezve, északabbra már nem áll rendelkezésre elég friss gyümölcs. Ezért jött a képbe minden más fogyasztása is, olyan dolgoké is, amik csak főzve sütve emészthetők/ehetők. (gabonák)



A sumér írásokat azért hoztam fel, mert van azokban sok érdekes. Verses kőtáblák istenei bolygókként is értelmezhetők, majd a kozmikus színdarabként értelmezve magyarázatot adnának 1-2 dologra. Például a kontinensek jelenleg távolodnak. Ha távolodnak, akkor egyben lehettek. De ha egyben voltak, akkor miért csak a Föld egyik felén lehetett kontinens?

Számomra egy kisbolygóval való ütközés kimerítőbb magyarázatot adna a dolgokra, aminek következménye lehetett a tengely elhajlása, valamint a vízözön.

351. 06bfdda89d (válaszként erre: 350. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 22. 19:45

"Erről jut eszembe, sokat hallani olyat, hogy a cukorbetegség a szeretethiányól alakul ki. Közvetlenül biztos nem igaz,"


De igen igaz.A gyerekkori pszichés stressz vezethet T1DM-hez,vagy krónikus ízületi gyulladáshoz is.Ezek tények.Már miért ne lenne igaz?Környezeti terhelés ez is.Hallottam olyanról,aki szerelmi bánat miatt,vagy épp túlzott empátia miatt kapott olyan környezeti terhelést,hogy lebetegedett.Persze az is igaz,hogy sokan ennivalóval vígasztalódnak,vagy űzik az unalmukat és a meghízásuk T2DM-et okoz.Szóval oda-vissza.:)


"Nem is értem, ezt a morális oldalát miért nem vetetted fel, ha már gondoltál rá?"


Hát,úgy voltam vele,erre még ráérünk.De végülis te bedobtad.:)Ebből a részből vágtam ki:


"3. Örökítődik még akkor is, ha előtte senki a családban nem volt manifeszt T2DM-es!Márpedig étel, vagy elhízás nem hathat elviekben az örökítőanyagra, ha az maradéktalanul rendben volt eredetileg."


Itt jött volna az,hogy túl sok lett hirtelen az újonnan belépő.Akiknél előtte a családi anamnézisben nem szerepelt.És mivel az étel okozhat elhízást,T2DM-et,de ha nem öröklött hibás genetikát,akkor csak úgy lehet,hogy ő maga szerezte be valahogy menetközben,méghozzá az ivarsejtjeibe(!)hiszen örökíti is!Úgy,hogy ő előtte nem örökölte és nem az étel miatt,az ilyet nem csinál!Tehát a XX.sz-ban elkövettünk valamit,ami miatt tömegesen jelentek meg a mutálódások.És ha étel nem hat az ivarsejtekre,érdemes máshol körülnézni...Ennyi lett volna az utalásom arra nézve,hogy a XX.sz miben is különbözik az előtte levő koroktól.És az egyik a tömeges lázadás,és forradalom, az elkényelmesedés,ellustulás mellett,a gyökerek pedig az ipari forradalom(ami jó,előbb volt,de a mai kor abból nőtt ki)és a technikáról meg már említettünk szót,hogy akkor kompenzálni muszáj.Plusz:mitől stresszes a mai világ?Egymástól,a másiktól.De nem írtam le,mert még soha senki nem vizsgálta.Gondoltam.Ez az ember meglepett.Nem tudom mennyire járta alaposan körül a témát,ez az elődás max egy csonka kis absztraktnak megy el,de egy teljes,megtámadhatatlan tanulmányt megérne a téma.Szerintem.


"Föld tengelyének megdőléséről van valami forásod? Érdekelne, sőt a saját fejemben már vagy 20 éve kipattant ez a szikra."


Hm.Nem értelek.Ez közismert tény.Majd körülnézek,már nem tudom hol olvasgattam róla konkrét adatokat.


" De nem találtam megfelelően bizonyítottnak."


Ezt ne mond.Hát ez adja az évszakokat.Te nem tudtad? :O Ez általános iskolai tananyag.:)


Ez,amit a Bibliáról mondott az anyag,rendszerint felnyomja az agyam.Rengeteg embert hallottam,hogy ezzel indokolja a hús kerülését.Úgyhogy (mint mindig) etéren is szakemberekhez,a téma professzoraihoz fordultam és magam néztem utána,hogy na akkor most mi van...Ezt tőlük olvastam,amit leírtam.Ők azt mondják,hogy előtte a föld tengelye nem volt ferde,nem voltak évszakok,kellemes 20fok és sokkal párásabb levegő volt.Nem volt eső,a pára adott elég nedvességet.Előtte sem az állatok,sem az emberek nem ettek húst.A lezúduló víztömeg("ég felett levő vizek" - mely egyúttal a párát is biztosította,é: víz alatt volt a légkör és a föld) lezúdult.Emiatt elferdült a föld tengelye és kaptuk a mai éghajlati viszonyokat.


Végülis...Ha egy japán földrengés 25centit ferdített rajta,akkor egy víztömeg milyen földrengést csinálna...nem?Az,hogy sok nép mondájában benne van,az lehet egy jelzés arra nézve,hogy valamikor történhetett valami.Ehhez kulturantropológusok értenek szintén,én nem.Mi nagyon kevés antropológiát tanultunk.Nem értek a geológiához sem.Egyik prof.ja azt mondja,hogy a föld arca igazolja,a másik azt,hogy nem.Szerintem meg veszett fejsze nyele és meddő vita.Csak sokszor ugye kemény viták vannak,mert a biblia teremtés párti és evolúció ellenes és a vízzuhatag kérdése a bibliában van.

De ugyanakkor meg állítólag nem is kell túl soknak leolvadnia a sarki jégtömbökből,hogy teljes Izland víz alá kerüljön.De ehhez sem értek.Nem hiszek a globális felmelegedés valós veszélyében,de az ezt vallóknak vannak adataik erre vonatkozóan,ha érdekel,náluk érdemes körülnézned.

350. fe9e12ede0 (válaszként erre: 349. - 06bfdda89d)
2011. márc. 22. 05:53

Örülök, hogy tetszett! Nagymama effektus.... Erről jut eszembe, sokat hallani olyat, hogy a cukorbetegség a szeretethiányól alakul ki. Közvetlenül biztos nem igaz, de ha belegondolunk, hogy hány "nagymama" lesz unalomevő, mert nem találja fel magát, már nem is olyan baromság. Az unokák meg óvodában kapják a kiképzést. Ha csak a hormonális hatását nézzük, akinek nincs életcélja, nem találja a helyét, ez is folyamatos stresszben él, és bizony a kortizol meg szépen dolgozik...

Tehát mégiscsak van benne valami.


Nem is értem, ezt a morális oldalát miért nem vetetted fel, ha már gondoltál rá? Ez olyan terület, amit lehet fejtegetni, de ugye itt jönnek képbe az összeesküvés elméletek. Én ugyan nem hiszek az összeesküvés elméletekben......ez már gyakorlat a javából. Ne is menjünk messzire. Emlegettük a dohányzást.


[link]


Ne csodálkozzunk, ha ilyen a világunk. Nem magától lett ilyen.

De az élet minden területén beléfutunk, például ennek a videónak főleg a vége érdekes.


[link]


Föld tengelyének megdőléséről van valami forásod? Érdekelne, sőt a saját fejemben már vagy 20 éve kipattant ez a szikra. De nem találtam megfelelően bizonyítottnak. Föld forgástengelye álladóan váltózik, precesszió, mutáció, nyilván valami tranziens jelenségnek a lecsengése. Bibliás részbe belemehetünk, de az a tapasztalatom, hogy abból csak meddő vita lehet. Vallási és politikai dolgokban a meggyőződés annyira mélyen gyökerezik, hogy ritkán közelíthetnek az álláspontok. Itt van a vízözön amit említettél. Szinte minden nép őstörténetében előfordul. De melyik elbeszélés a hiteles? Ószövetség előtt már a sumérok rég leírták Gilgamesz eposzát. Másik ilyen a teremtés. Egyik verzió szerint az ember bűntetve van, amiért "szemei megnyilatkozának". Másik verzióban, hogy ne menjünk messzire, nézzük a magyar hagyományban a teremtéstörténetet. Ebben viszont az Isten(ek - többes számban mert Mennyeiatya és Földanya) örömüket lelik benne, mikor a "vad emberré tekeredett....

349. 06bfdda89d (válaszként erre: 348. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 21. 15:36

Valóigaz az,hogy pusztán a genetika nem dönti el egy ember egészségügyi sorsát.És ez egyben egy igen jó reménység is.


Nagyon tetszett,amit az öregek tiszteléséről mondott.Már a múltkor én is akartam írni,de végülis kihagytam,nem tudom miért,de…szóval rendben,hogy genetika,meg rossz étkezés,de a világ moralitása is durván megváltozott a XX.sz-ban.Nem zárom ki ennek a lehetséges,ám kétségtelenül eddig nem igen vizsgált, eshetőségét én sem!


És nevezhetik nagymama hatásnak,ha akarják,de az,hogy egy gyerek nem betegen,vagy nem halva születik,az is genetika.Összekötve a kettőt: Nem zárom ki,hogy bizonyos morális kérdések/viselkedések hatnak a génekre.Nem lehetetlen egyáltalán.


Amúgy az közismert tény,hogy az,aki lassabban eszik,hamarabb,kevesebb étellel lakik jól.

Az egyik ok,amit a doki is írt,a másik a gyomor baroreceptorai,ami oké,nem rúg labdába,ha a gyomor nincs is megtöltve,de kétségtelen,ezek képesek előbb jelezni,mint egy CCK indukálta visszacsatolás a jóllakottság kp-tól.

Összességében tetszik,hogy kitért a hogyan kérdésre is.


Tetszik,ahogy a barátságról is ír,ez lehet egy olyan morális kérdés,ami valósággal tud egy ember életében perdöntő lenni.Ha van kire számíts,kisebb a stresszed,pl!Csak igazat tudok adni.Ha van,akivel jót tegyél,te is boldogabb leszel…


A bibliás résszel nem értek egyet.Neves biblia kutatók szerint,az özönvíz előtt a föld tengelye nem volt ferde(az özönvíz ferdítette el),tehát nem voltak évszakok sem.Az évszakok megjelenése tette szükségessé az étrend Isteni kiegészítését hússal(protein!),melynek egyetlen kitétele a vérevés tilalma volt.Azóta kiderült,ÁLLÍTÓLAG,hogy a vér evését követően jelentős mértékben megemelkedik a szabadgyök-képződés a szervzetben.Nem tudom,hogy ebből mi igaz.Az biztos,hogy a hús nem kivéreztetése,jelentősen ront annak eltarthatóságán.


Amúgy nagyon vonzó életvitelt élnek ezek az adventisták és igen: megint a stressz-mentesség ugye...:)

❮❮ ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook