Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


2010. nov. 3. 23:04

Szerintem ez tök egyéni..Legtöbben talán a media/reklám/ és a környezet/a sógórnőm is ezzel../ nyomására,néhányan tudományos alapon/de ne feljtsd el ehhez azért képzettség kell,és a túlsúly nem feltételezi a tanultságot:)/

De egy jól megírt diétás könyv,jó hanvétellel,stílussal,sokat dob/lásd az Atkins piros könyvet ,vagy a Diamond féle fit for life -ot kontra Agotson SBD.-jével /Hiába a legkövethetőbb és egészségesebb az SBD ,de szarul megírt lapos "mű"nem is kajálták be annyira az emberek...Míg a másik kettő világsiker lett.

2010. nov. 3. 22:54

Arra gondoltam, hogy mi alapján dönt valaki egy étrend mellett, mik azok az érvek, amik meggyőzik, hogy hagyjon fel a népre, országra jellemző ételek fogyasztásával. Van akinek a tudományos ismeretekkel történt alátámasztása kell, van aki az adott diéta sikertörténetei alapján dönt. Persze ezek az elmondások nem minden esetben vannak alátámasztva laborlelettel, és elég szubjektívak.

Paleo esetén itt lehet olvasni pár ilyen történetet:

[link]

(laborleletre hivatkozás akad szép számban)

16. e974230abd (válaszként erre: 14. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 3. 22:53

Ezzel nem értek egyet veled.

Mármint a megközelítéseddel.Azt gondolom,hogya mai világban,amikor az felnőtt lakosság jelentős hányada túlsúlyos,minden,értsdMINDEN arra történő kísérlet,hogy váltás következzen be az étkezésükben ,már előre mutatónak tekinthető!!Ha nem jön akkor is felfoghatjuk úgy ,hoyg felmerült benne a változtatás szükségessége,foglalkozott vele,és ez jóval több mint amennyit az átlaglakosság egyáltalán felfog az egészből...Persze ez csak az én véleményem,de még mindig jobb egy elhibázott diétakezdeményezés,mint az :

oszt jóvagyokénígy ,hátmánemlekeltem?!magatartás....

15. e974230abd (válaszként erre: 5. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 3. 22:49

Igen,elolvastam,és le is lomboztál:(Most 50 oldal után abba is hagyom a tanulmányozást....

A paleolit táplákozás követője vagy ..sokszor elmondtad több fórumon..anyagot a netről szerezted??Vagy van könyv formában is?!!

14. fe9e12ede0 (válaszként erre: 1. - E974230abd)
2010. nov. 3. 22:48

Úgy gondolom, hogy a kiértékeléssel lesz egy kis baj. Lehetne az alapján, hogy ki kinek megy el a temetésére, vagy a kórboncnoki leletek alapján.

Jelenleg csak annyit tudhatunk, hogy megérzéseinkre hivatkozva felhagyunk egy étrenddel, ami problémákat okoz. Másrészt meg a labor leletek lehetnének jó mutatók, amennyiben elfogadjuk a jelenleg megállapított mutatókat.

Az a baj az étrendekkel, hogy csak nagy számú mintán történt kutatásokat vehetjük statisztikailag jelentősnek. Az elhibázott étrendek következményei meg lehet hogy csak évtizedek után jelentkeznek.

13. e974230abd (válaszként erre: 10. - 06bfdda89d)
2010. nov. 3. 22:48

Mennék én:)Deeeeeeeee elmentem 1x és asszongya anéni az előzetes vizsgálat után ,hogy át kéne fáradnom a másik oldalra a kapókhoz mert brutál vérszegény vagyok:)))/Anyukám, és apukám is az6Úgyhogy azóta nem próbáltam:)

De a ZURAM épp most szívta meg a véradósdit...A héten kapott egy levelet hogya véradás nem lett okés a részéről,ha érdeklődik elmondják helyben mi a gond,és ha akar azért mehet két hóbnap múlva...Na tök ideges lett,hogy mia gond a vérével erre azt mondták neki ,hogy falspozitív szifiliszes lett a vére..de ne izguljon mert a próbák már negatívak úgyhogy a gép volt szar...

Na,köszi:)egész hétvégén saznaszét aggódtuk magunkat mi baja lehet?!

2010. nov. 3. 22:43

SN szia,nekem is ez a tervem,mármint as diéta élveboncolás:)

A vércsoprt diéta csak amiatt lett az első mert most olvastam bele:)

De az "ördög" le is lombozott rögtön:))

2010. nov. 3. 22:39
Littledevil,átfutottam a táblázataimat,de nem találtam amit kerestem.Még majd körülnézek,remélem megtalálom.Illetve tuti figyel valahol.
10. 06bfdda89d (válaszként erre: 6. - E974230abd)
2010. nov. 3. 22:38

Nullás vagy...:O Azta!

Meg vagyol jegyezve,ha köllesz,jösz?

Mond,hogy rendszeres véradó vagyol...:)

9. 06bfdda89d (válaszként erre: 3. - Fe9e12ede0)
2010. nov. 3. 22:37

Az is jó,ha az elején gáncsolunk!:D

Lám nem is mindenben leszünk külön oldalon!:)

8. 06bfdda89d (válaszként erre: 2. - E974230abd)
2010. nov. 3. 22:36

Józan paraszti ész:

nem ismerem,csak hallottam róla,hogy van.

Szándékomban áll minden diétába beleásni magam,és biokémiaiul szétszedni.Meg megtanulok magyarul prezentálni.Ígérem!!!

7. 06bfdda89d (válaszként erre: 1. - E974230abd)
2010. nov. 3. 22:35

Hú le vagyok maradozva!!!:O

:DDD

Szasz mindenki,aki pechére idetéved!

:DDD

2010. nov. 3. 22:31

Én sem hiszek benne egyébként ,de figyelemre méltóan sok dolog klappol az adott csoprtokra ,az ismeretségi körömben/nem tudományosan/és ami megdöbbentő rám is...Mostanság olvastam Adamo könyvét,mert pont nem érdekelt az alaptézis hülyesége miatt...de /én nullás vagyok/szinte minden szava klappol rám,míg a férjem aki bés rá is a sjátja..

ASnnál pedig sokkal konkrétabb állításai vannak hogy általánosításnak lehetne nevezni...

Nem vagyok fan,de meglepő mindenképp:)

2010. nov. 3. 22:30

Tudományos bírálat van rá, szinte egymástól függetlenü 2 paleo gurunak is egy időben lépte át az ingerküszöbét.


[link]


[link]

2010. nov. 3. 22:22
és ha nem tudományosan,pusztán elméleti síkon vesézzük ki?:)
2010. nov. 3. 22:15
Vércsoport szerinti étkezésnek elhibázottak az alapjai. Van bennük 1-2 logikai bukfenc, ami miatt már eleve nem lehet tudományosan megvitatni.
2010. nov. 3. 22:07

Hát kedves Devil és SN mi a véleményetek így elsőre arról,hogy a vércsoport határozza meg azt hogy egyes egyedek ,milyen élelmiszer csoprotokat ,milyen mértékben tolerálnak??

Pl. kíváncsi lennék,neked Devil a paleolittal barátkozó embernek milyen a vcs.-ja??

Nem,nem vagyok hívő,de elgondolkozom rajta:)

És ti,mit gondoltok??

/Ha lehet,ne a bikémiai szakkönyvek és jegyzetek ,valamint cikkek egymással szembe állításáról,hanem a pusztán józan saját paraszti észről szóljon:))Az sokkal építőbb:)

2010. nov. 3. 22:00
Vessük össze pro és kontra az egyes felmerülő diéták hatásait ,és ellenhatásait...vita!!nem veszekedés:)

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook