Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯
2011. márc. 20. 23:21

Egy érdekes előadás. A kalória megvonás és a nemző siker témában érdekes összefüggéseket tár fel:


[link]

347. 06bfdda89d (válaszként erre: 345. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 19. 23:03

Ja.Azt kap a gondolatmenetünk egy akkora gellert,hogy csak lesünk...Lesz ám oltári baromság!!!:DDD


Na,értem én,értem én.Hanem azt mondom,hogy a Szamos bácsika oldalán katt a tojásra!:)


Egy normális ember mindig hálás az orvosának,aki a javát akarja...:)

346. 06bfdda89d (válaszként erre: 344. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 19. 23:02

Ja,a léböjt kúrát mondod?Áh!Annak én sem látom sok értelmét...De a többi az okos dolog.Tankönyvi.:P


Nem tudom...A gyümölcs sejtmembránjai kellőképpen roncsolódnak a rágás miatt,aztán meg a HCl sem tesz túl sok jót nekik...Szóval érted.Nem lehet még laikusoknak sem olyat írni,ami baromság.De mindegy...

345. fe9e12ede0 (válaszként erre: 343. - 06bfdda89d)
2011. márc. 19. 19:55

Számos Miklós? Mit írt a tojássról? Az a Légrády Péter féle könyv, amit ovashatsz :) Számos Miklós (ő a marcipános cukrászember) felrakta az egészet a cukrászdás weboldalára, annyira hálás a "csodadokinak".


"Nem írom.Élből nem vágok el dolgokat,pont ezért sok időm is megy el dolgokkal."


Ennek örülök! Sokszor a részletekben bújnak meg olyan dolgok, amit fel sem merünk tételezni!

344. fe9e12ede0 (válaszként erre: 336. - 06bfdda89d)
2011. márc. 19. 19:51

Ez a könyv laikusok számára íródott. Valóban jogos a felvetésed. Agyaltam rajta, hogy mire gondolhatott a szerző, mert így fapadosan pongyolán tálalva nyilván csak a laikusok kedvéért írta le. Csak hangosan gondolkodom. Talán arra gondolt, hogy a gyümölcs sejtjeiből a fruktóz kiszabadítását elvégzik a bélnyálkahártyában termelődött enzimek. (valóban a sejtfalat kell lebontani, nem a fruktózt). Ehhez nem kellenek a hasznyálmirigy emésztőenzimjei. Mono és diszacharidokat már csak fel kell szívni....


[link]


elolvastam, szinte csurgott a nyálam a az étvágygerjesztő fotóktól!


A cikk említi a gyümölcslé ivást. Dr. Légrády a gyümölcslé ivást nem tartotta okos dolognak, mert szerinte ez epeváladék kiválasztással jár együtt, csak elpazarlod az epeváladékot, amire a zsírok emésztéséhez van igazán szükség. Van benne logika, hisz mi másért hajtana meg a hirtelen nagy adag fruktóz? Nyilván mert az epeváladék lejut felső traktus alsó részére, ami "beindítja" a vastagbelet.

343. 06bfdda89d (válaszként erre: 342. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 19. 19:38

Nem írom.Élből nem vágok el dolgokat,pont ezért sok időm is megy el dolgokkal.


Természetesen kíváncsi vagyok.Bár az is igaz,hogy a tudományos ismeretek évről évre bővülnek.Én is küldenék mamutmaileket,de gőzöm sincs hogy kell.


Azért abban egyezzünk ki,hogy a fruktóz nem igényel emésztést.Felszívódásra kész.De ettől függetlenül:érdekel a személye,persze.


Szamossal nincs bajom.Jelenleg.Azt tudom róla össz,hogy amit a tojásról ír,az nagyon korrekt.Olvasd el.

342. fe9e12ede0 (válaszként erre: 339. - 06bfdda89d)
2011. márc. 19. 19:28

Dr. Légrády Péterről sajnos már csak múlt időben beszélhetünk. Hogy ki volt, és mit tett életében, megtudhatod, ha elolvasod ezt:


[link]


Ha elolvasod a könyvét, könnyebb lesz összerakni a képet. Ha valaki, akkor ő tisztában volt az emésztőrendszer működésével. Könyvében részletesen kitér rá, szerinte miért nem kielégítő a kis étkezés. (már akkor ellene ment a hivatalosnapi 5 kis adagnak, de ostorozta a testkontrollt, meg más elfajult irányzatokat is) Ő nem a tápanyagok ízekre szedésében látta a tudományt, hanem a táplálék és az emésztő rendszer egymásra hatásait is figyelembe vette. Rengeteg kízérletet végzett, mérési eredményekkel és ultrahanggal alátámasztva.


Hogy marcipános oldalon van fent a könyv, ne zavarjon. Ha kell, elküldöm pdf-ben, de az, hogy felkerült a marcipános oldalra, az a marcipános oldal tulajdonosának köszönhető. Ugyanis a cukrász urat cukorbetegnek diagnosztizálták, majd Dr. Légrády normalizálta a vércukrát, a táplálkozás gatyába rázásával. Most írhatod, hogy nem értett hozzá, hisz nem végzett diabetológiát. Ő máshogy látta a dolgokat. A cukrász úr esetében a zsíranyagcserét rakta rendbe, optimalizálta az epe működését, és lám, a cukrász úr miután hasznosítani tudta a zsírokat, normalizálódott a vércukra. Erre megint írhatod, hogy ez lehetetlen.

2011. márc. 19. 01:50

Megjegyzem:

másodéves orvostanhallgatói anyag...

340. 06bfdda89d (válaszként erre: 335. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 19. 01:45
Csak 338 átküldése után láttam,hogy közben írtál...Kicsit elbogarásztam a neten,meg a könyveim közt.:)
339. 06bfdda89d (válaszként erre: 338. - 06bfdda89d)
2011. márc. 19. 01:43
Ja...nem árul ő véletlenül zoxigénes vizet?Még ezt tudom elképzelni,amúgy ötletem sincs...:O
338. 06bfdda89d (válaszként erre: 335. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 19. 01:43

"csak nem értem, miért ne lenne Dr. Légrády Péter belgyógyász könyve hiteles?"


Ezt itt ő alkotta?


"a kis étkezés nem elegendő az emésztőrendszer optimális működéséhez."


Miért is?

337. 06bfdda89d (válaszként erre: 335. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 19. 01:41
Szamos marcipános oldalt olvastam.Tőle idéz?Jesszus...Na?Tápcsatornázunk?
336. 06bfdda89d (válaszként erre: 333. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 19. 01:40

Hát...annyira zanza ez a cikk sok helyen,bizonyos dolgokban...Inkább tápcsatornázzunk,aztán a végére kitisztulhat minden...Szerintem.Nekem nagyon jól jönne...


Csak erre reagálnék,ha már beidézted:

"A gyümölcscukor emésztôenzime a bélnyálkahártyában termelôdik,"


Én nem tudom elképzelni,hogy ő még mi emésztenivalót talál a fruktózon...Te?:)


"így a gyümölcsök emésztéséhez nem szükséges a hasnyálmirigy nedveinek segítsége."


"így" nélkül akár igaz is lehetne,ha igaz lenne,de csak egy kis szösszentés:

1.a banán keményítő tartalma még éretten is jelentősnek mondható,hát még előtte...Te tudod,hogy milyen érettségi stádiumút fogyasztasz adott esetben?

Nagyobb szösszentés:

2.mit is nevezünk gyümölcsnek?

[link]

:)

335. fe9e12ede0 (válaszként erre: 334. - 06bfdda89d)
2011. márc. 18. 23:58
Átolvastam (köszi, jó anyag), csak nem értem, miért ne lenne Dr. Légrády Péter belgyógyász könyve hiteles?
334. 06bfdda89d (válaszként erre: 333. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 18. 19:43

1.Jajj.

2.Jujj.

3.Hajajj.

4.Bővebben...:) (kezdjük nagyon elölről)

Javaslom,az emésztőrendszer működésének áttekintését számodra, hiteles forrásból.

Ez jó,csak vázlatos.Szólj,hogy melyik részét szeretnéd bővebben.

[link]

cd=4&ved=0CC4QFjAD&url=http%3A%2F

%2Fegeszseg.bdf.hu%2Fsegedlet%2FOroszlany%2F7_AZ_E

MESZTORENDSZER_ELETTANA.pps&ei=Y6aDTZSCIM6ZOsv-

oNoI&usg=AFQjCNHcyhUX-Nqhv45AIwhAWiEMmWbyrg


Még majd jövök,most sietnem kell,de majd reagálok másra is!:)

333. fe9e12ede0 (válaszként erre: 332. - 06bfdda89d)
2011. márc. 18. 12:15

Nos. Eddig Dr. Légrády alapelveit követtem, miszerint a kis étkezés nem elegendő az emésztőrendszer optimális működéséhez. Közben meg elkerülte a figyelmemet, hogy a gyümölcsről (az előemésztett tubusos HiTech kajáról) mit ír.


"A gyümölcscukor emésztôenzime a bélnyálkahártyában termelôdik, így a gyümölcsök emésztéséhez nem szükséges a hasnyálmirigy nedveinek segítsége. Ezért lehet bármikor gyümölcsöt fogyasztani – a nagyobb étkezések idôpontjától függetlenül –, ha a bélrendszer még nem károsodott. "


[link]


Tehát a nagy kaja utáni gyümölcsevés szokásomat felszámoltam. Viszont amennyiben ezzel indítom a napot, mikor a máj tartaléka megcsappant, akkor nagyobb valószínűséggel lesz glu mint zsír a fru -ból.


Másik "fimomhangolás", hogy a nagy fehérje tarlamú ebéd (pl hús) lassú emésztési folyamatot igényel, (gyomorsav), így az ebéd utáni gyümölcs emésztése is elhúzódik.


Erről mi a véleményed?

2011. márc. 18. 00:44

Hát mit értünk(értek) energia ellátottságon,hm?:)

Na,megpróbálom leírni másképp.

Fruktóz...:) Na jó...Szóval:

Ugye vagy belép a glükóz szintézis folyamatába,vagy pedig zsírsav lesz belőle.Ez pedig igazából az inzulinszinten múlik.Ugye akkor magas,ha a vc is magasabb a normáltól,tehát egy jóllakottság,egy jó energia-ellátottság van,akkor ennek következtében a fruktózból nem lesz glukóz.A vércukor és az inzulin koncentrációján múlik,kb ez a lényeg.Igazából akkor lehetne ezt jobban szemléltetni,ha most előttünk lenne a két folyamatot ábrázoló kis ábrácska...Könnyebb lenne belátni...



Hm...:) Ez volt a legelső érdekesség,amivel találkoztam biokémiából...Hjajj...

331. fe9e12ede0 (válaszként erre: 330. - 06bfdda89d)
2011. márc. 18. 00:17

SD mint a statisztikában ;)


Ezt vállalom!


A fruktózzal pedig nem akarok semmi hirtelen manővert elkövetni. Tavaly nyáron odafigyeltem az 50g ra, ezért nem szoktam 0.8 kg alma fölé menni. Fölé megyek 20g -al, és visszaveszek a zsírból 10g -ot. De majd ha kezdenek érni a gyümölcsök. Kevesebb olajos mag evéshez több zöldet fog kelleni ennem. (nyomelemek stb...) Még el sem ültettem. Lesz spenót, sóska, mangold piros is meg fehér, rukkola, snidling, metélő petrezselyem, levél zeller...


Ez az energiahiányos dolog nem egyértelmű, mit értesz alatta. Ha megeszem a gyümölcsöt, a fruktózt a májam azonnal lehappolja . A gyümi glukóztartalma tovább megy. Ezt csak VC emelkedéskor kezdik bespajzolni az izomsejtek, vagy a máj. Étkezések között meg leadja glu formájában. Vagy rosszul gondolom?

2011. márc. 17. 23:49

Nem mindig rossz...

[link]

Körülménye válogatja.Szerintem hasonló ehhez:

"Ritka,mint a fehér holló."Nem?

329. 06bfdda89d (válaszként erre: 327. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 17. 23:47
Jajj,már...Nem úgy értettem...:(
328. fe9e12ede0 (válaszként erre: 327. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 17. 23:32
Fenét, múltkor épp egy 10 évvel fiatalabb (gyúrminátor) srác dühöngött, hogy ultimátumot kapott. Vérnymáscsökkentőt kellett szednie. Pedig szerinte mindet jól csinál, hisz sportol...stb...
327. fe9e12ede0 (válaszként erre: 325. - 06bfdda89d)
2011. márc. 17. 23:05

"Ja, te meg laborozzál, ha már ilyen deviáns vagy!:D"


Nem tartom magam deviánsnak, csak úgy gondolom, hogy 40 felett nem árt jobban odafigyelni... Korombeli emberkék ilyenkor felkeresik a dokit, kapásból fogyást ajánl nekik, felír egy szatyor sztatint, vérnyomáscsökkentőt. Pár kollégámnak rutin munka-alkalmassági vizsgálaton derült ki.

Én úgy gondolom, hogy ha már az elmúlt 11 évben nem voltam betegállományban 1 napot sem, (kop-kop), 2 doboz antibiotikumot szedtem be, abból az egyiket fogorvos írta fel, mert gyökérkezeléskor begyulladt az ínyem. (elhalt egy fogam, kompozit tömés megölte benne az élő részt)

Közben meg az egészségbiztosítást ugyanúgy fizetetem, mint az oroszrulettező cigiző kollégáim. Azért szeretnék kapni róla valami visszacsatolást, ha valamit nagyon rosszul csinálnék! Mi ebben a deviancia?

2011. márc. 17. 22:35

"Nos, most épp azt írtad le, ami már fogalmazódott bennem. De most megerősítetted! "


Szhüzanyám...:DDD


;)

325. 06bfdda89d (válaszként erre: 324. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 17. 22:34

"Ha cukorból többet viszel be, mint az obligált cukorfalók kérnek (ideszámítva a glycogén faló sprinteket, súlyzózást), akkor rá lesz tukmálva az izmokra. Ha épp nem kell nekik glycogénképzésre, akkor eltüzelik a zsírok helyett. A zsírok meg galibát okoznak, de csak ha több a bevitel, mint az elhsználás. Proteinből is annyit kellene bevinni, mint amennyi az építkezéshez kell, a többlet átalakul, mépedig (methionine, cysteine, valine, threonine, alanine, aspartic acid, glutamic acid, glycine, histidine, proline, serine, arginine) glukóz irányába konvertálódik. Leucine és lysine zsírokká, phenylalanine, tyrosine, isoleucine, és tryptophan vagy cukorfélévé, vagy zsírrá. "


Nem gondolod,hogy a szükséget hozzáértők kiszámolták minden alapján és mi kis bolhácskák kissé kevesek vagyunk tudásilag erre? :)


Amúgy meg nem értek egyet veled az izmok étrendjében,de ezt úgyis tudod! :P


""Szóval zsíros paleohoz minima annyi futást,mint ami az ősmanusoknak volt az életében!:)"


Ezt én úgy fogalmaznám, hogy ez a "rendeltetés szerű használat"."


Szerintem meg nem vagyunk már ősemberek...De miért pont addig mennél vissza?Miért nem a majomig?Nem véletlen hivatkoztam rájuk!


Abban egyetértek és tulajdonképpen te vezettél rá,hogy igazítani kell az étrendet akár extrém módon is,ha az illető nem átlag életet él...Bár még tojok ettől,aztán kapaszkodok,mintha hurrikán tombolna...:D


Arra figyelni kell és mondjuk ki konkrétabban,hogy fru csak akkor lesz glu,ha E-hiány/igény van.Amúgy simán zsír.Csak a teljesség kedvéért és egyszerűen szólva.Amúgy micsoda ötleteid vannak...Egy próbát megér...Majd szólj a teljesítményedről,megmaradt-e...Nem tudom...Ez lehet sok gyümölcs lesz...:O


(Engem piszokul zavar,hogy te ennyire nem félsz a zsíroktól...:D ;) )


Érdekes.Örülök,hogy nem találtál forrást,mert én nem hallottam róla,de abból indulok ki,hogy a máj igény-gyáros,legyen szó bármiről.Persze lehet túl egyszerűen gondolkozom...Ha több időm lesz,akkor átfutom a folyamat résztvevőit,van-e valahol "elakadási" lehetőség...De ez nagyon majd...Hát...ha csak az idei biokémia nem kényszerít rá...Gőzöm sincs mi a tematika...:P Mindegy...


Ja,te meg laborozzál,ha már ilyen deviáns vagy!:D

324. fe9e12ede0 (válaszként erre: 323. - 06bfdda89d)
2011. márc. 17. 20:58

Nos, most épp azt írtad le, ami már fogalmazódott bennem. De most megerősítetted!


Ha cukorból többet viszel be, mint az obligált cukorfalók kérnek (ideszámítva a glycogén faló sprinteket, súlyzózást), akkor rá lesz tukmálva az izmokra. Ha épp nem kell nekik glycogénképzésre, akkor eltüzelik a zsírok helyett. A zsírok meg galibát okoznak, de csak ha több a bevitel, mint az elhsználás. Proteinből is annyit kellene bevinni, mint amennyi az építkezéshez kell, a többlet átalakul, mépedig (methionine, cysteine, valine, threonine, alanine, aspartic acid, glutamic acid, glycine, histidine, proline, serine, arginine) glukóz irányába konvertálódik. Leucine és lysine zsírokká, phenylalanine, tyrosine, isoleucine, és tryptophan vagy cukorfélévé, vagy zsírrá.


"Szóval zsíros paleohoz minima annyi futást,mint ami az ősmanusoknak volt az életében!:)"


Ezt én úgy fogalmaznám, hogy ez a "rendeltetés szerű használat". Nem véletlenül van Sisson mozgáspiramisában annyi alacsony intenzitású kardio, és meglehetősen kevés sprint.


Tegyük fel, adott egy élsportoló, állandóan csúcson edzi magát. (anaerob zónában). Vagy egy testépítő. Nekik sokkal de sokkal több CH kell, ezért nekik jó a zsírszegény étrend. Ha viszont sokat mozogsz kardio zónában, akkor meg a zsírból fog több fogyni. Nos azokat a ketontesteket meg úgyis elégetik az izmok, nem az agy fogja felfalni, mint koplaláskor.


Ugyanebből a megfontolásból növelem most a gyümölcs fogyasztásom. Mivel fruktózból lehet glukóz, (fructose > fructose-1-phosphate > glyceraldehyde-3-phosphate >(aldolase) fructose-1,6-bisphosphate > fructose-6-phosphate > glucose), ami meg nem kell a glükóz szint fenntartásához, abból meg lesz zsír.

Paleo guruk itt óva szoktak inteni, hogy 50g -ot tud a máj napi szinten feldolgozni, többiből zsírt gyárt. Ez az a pont, ami nem izgat, mert ha zsír lesz belőle, akkor úgyis elhasználom kardio edzéskor. Erről az 50 g-ról nem találtam hiteles forrásból infót, de érdekes, hogy akik ezt sulykolják, ők meg épp a vese hivatalos húgysav kiválasztó képességét szokták kevésnek tartani. Ugye, merjenek az emberek sok fölösleges proteint bevinni. Majd ősszel újra csináltatok egy nagylabort, aztán megtudom a választ. Tavaly triglicerid, összkoleszterin, HDL mind tökéletes volt.

2011. márc. 17. 19:32

Na.Kedves előadónk közölte,hogy a magas E%-ú zsírfogyasztás miatt tuti a ketontest képződés,ami igenis rossz,mert a pH-t savas irányba eltolja és az nem jó.:P

Ugyanakkor a végén rádkérdeztem és azt mondta,hogy ha a sok zsír felhasználásra kerül,akkor szerinte nincs gond.

Szóval zsíros paleohoz minima annyi futást,mint ami az ősmanusoknak volt az életében!:)

322. 06bfdda89d (válaszként erre: 321. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 17. 08:11
Á,ok.Windowsom van.És még eredeti is.:) Meg hozzá egy böhöm nagy gép.Elfér,akármi hely kell is neki.Na,majd alkotok!:)
321. fe9e12ede0 (válaszként erre: 320. - 06bfdda89d)
2011. márc. 17. 00:26

windows alatt egyből menni fog. Linux alatt kicsit megdolgoztatott a beüzemelése, mert jack audio is kellett hozzá, meg pár apróság, és volt amit újra kellett fordítani.

Használni nem bonyolult.

Lényeg,van 2 lemezjátszó. Tudod gyorsítani, lassítani. Alul van egy csúszka, azzal keversz. A szinkronizálás is hasznos, azzal tudod úgy összeilleszteni a számokat, hogy ne essen szét a ritmus. (átmenet)

2011. márc. 17. 00:01
Köszi a mix-linket,már telepítette is.Kérdés:mikorra fogok rajta eligazodni!:D (tudom:gyakorlat teszi a pudingot!)
2011. márc. 16. 23:43

Egyébként nekem is egy zenei összeállításom van.Más a bicaj/futás alá,más az aerobic alá,a statikus mindegy.

Az előbbi alá van 3 olyan zeném,amiben felváltva vannak különböző ritmusok,plusz a végén felpörgeti.Ezeknél nyílván,hogy a hajtás üteme is ekként változik,tehát: 3/n(alap+gyorsabb)+turbo/Már matekosan felírva...:)

Az aerobic meg persze ilyen gépzene.:)

A statikus alá valami életvidámat szoktam,mivel kötelező végigmosolyogni,meghalás elnapolva...:)

❮❮ ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook