Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diétavetélkedő fórum

Diétavetélkedő (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
318. 06bfdda89d (válaszként erre: 315. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 16. 23:39

:O


Anyám!:)

317. 06bfdda89d (válaszként erre: 314. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 16. 23:38

Köszi a zenét,nagyon jó!Jó lesz majd a kickbox-fitness alá!:DDD Minthogy nem semmi tempójú...:)

[link]

Meg van még egy másik link,de nem találom most,mert a laptopon van lementve amúgy.Na,majd!


Most valamelyik nap már be is vetettem az új edzésprogramot és nagyon jól esett!Nagyon frappánsan passzolt az a fajta mozgás a bicaj utánra,amit belinkeltem.Kicsit aggódtam,hogy hogyan fogja fogadni a testem,de nagyon jól!Most tök örülök!:)


Ez tetszik még nagyon:

[link]

Tök jó fejek,bár nem a dimbes-dombos helyeimre való,attól még lehet betanulom esős napokra...:)

316. fe9e12ede0 (válaszként erre: 315. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 16. 22:30

[link] ebből jó pénzt csinál.

(tőlük vettem bluetooth pulzusmérőt)

Ők audiofuel-ként árulják az edzőprogramot, edzői utasításokkal. Lehet, hogy gyártok magamnak ilyen piramisfutáshoz is zenét. Szépen felépíted, majd pár perc csúcs, és vissza.

315. fe9e12ede0 (válaszként erre: 314. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 16. 22:22

Még annyit, hogy az a mix kemény glykogén égető :)


Itt van egy kis Sacred Spirit:


[link]

314. fe9e12ede0 (válaszként erre: 302. - 06bfdda89d)
2011. márc. 16. 22:18

A zenére visszatérnék. (Ez most dilettáns írás lesz.)

Biztos láttad az Avatart. A fülhallgató zsinórjának csatlakozása egy olyan szerttartás mint mikor a repülő sárkánnyal létrehozták az "idegrendszeri kapcsolatot". Ezen kívül bringánál még van egy másik ilyen szerttartás, az SPD cipő és a pedál "összekapcsolása" Ez hasonlő szerkezet, mint a síkötés. Így zárulnak az erőátviteli útvonalak is, és kezdődhet a száguldás.


Tetszik az "őrmester zene" kifelyezés. Edzés elméletben van egy olyan rész, mikor már az izmok nem akarnak az agyi parancsnak engedelmeskedni, de ha az edző rádkiált, akkor még meg tudod tenni. Nekem nincs edzőm, vagyis magam vagyok a magam edzőm, meg van 1-2 okos progi, GPS, pulzusmérő. Így tudom nyomon követni a teljesítményem.


Egyszer egy ilyen őrmesterzenét mixeltem egy futóversenyre.


Progit magad is telepítheted, jó mixeket gyárthatsz az aerobichoz.


[link]


Én ezt használom, persze nincs 2 hangkártya a gépemben. Fülesben az hallom, amit a DJ hallana, ami meg menne a hangfalakba, azt fileba rögzítem. Így lehet jó kis mixeket gyártani.


Nevezhetnénk epinefrin szimfóniának :) Erre 4:05 és 3:39 körül futottam kilómétereket.


Ide tettem:


[link]


Erre a zenére érzed, hogy áramlik az adrenalin a véredben :) Mint disznóöléskor a reggeli stampedlitől a meleg szétárad a testben :)


Grendeltől a Dirty a bevezető, jól megspékelve "flender" effektusokkal. Aztán jön pár ínyencség, Reaxion Gerilla-tól a Mueranse Todos, Hocico-tól a The Day The World Stopped. Ennél már szinte súlytalannak érzed magad, már 15 perc után az izmok tocsognak a tejsavban, légszomj kínoz. Ekkor jön Amduscia-tól egy Shakespeare-i Hamlet lenni nem lenni filozófiai gondolatmenetével felérő fejtegetés, de 20 perc 168-172 pulzuson már felél egy élve temetéssel :)


Dalszöveg itt:


[link]


Itt pedig egy jó kis animáció a témára:


[link]


De ekkor már látszika cél, csak be kell futni :)


Ne ijedj meg, mostanában tök nyugis zenéket hallgatok, mint a Sacred Spirit és hasonlókat. De egy versenyre ilyen való!

313. fe9e12ede0 (válaszként erre: 313. - Vidama1)
2011. márc. 16. 21:14

Tudományos vitafórum? Én laikus vagyok. Tényleg!


Én szoktam emlegetni, de nem a fogyással kapcsolatban, hanem mikor csak tartani akarod a súlyodat, akkor is.


Nos az a szerepe, hogy a máj tartalékai jobban leesnek, nem kell félni, hogy kajálás után plafont fognak. Ahogy csökken a máj tartaléka, úgy fog növekedni a zsír felhasználás aránya. A hivatalos álláspont a több kis étkezés, nekem ez nem jön be. Ha naponta legalább egyszer nem ehetek jóllakásig, akkor megfigyeltem, hogy sokkal többet benassolok összességében. (ehhez mérleg kell, meg papír és ceruza)


Van egy testépítő irányzat, a leangains. Ők nem azok a kigyúrt nagy izompacsirták, hanem leginkább modellként keresik a pénzüket. Tökéletes sovány testet szeretnének, de izmosat!

Ajánlok egy ilyen sráctól egy írást, ő jól elmagyarázza mi van a hátterében.


[link]


[link]


Én személy szerint nem ezt az irányzatot követem, de havonta kb. 4 szer így jön ki a táplálkozásom, hogy kihagyok 16 órát, vagy közbetlen lefekvés előtt kellene kajálnom. Eleinte túl meredeknek tűnt nekem az ilyen, de azóta párszor még 15 km futást is beiktattam a 16 órába, és simán bírtam. Valamikor ez elképzelhetetlen volt számomra, pár óránként ennem kellett, mert rámtört a farkasétvágy. Az úszógumi eltűnésében valóban az ilyen hosszabb étkezési szüneteknek lehet része, mert sport közben a makacs zsír nem olvad. Ott a stresszhormonok zsír mobilizációja gátolva van (alfa receptorok által) A cikk írja egy helyen, hogy az inzulin érzékenység javulását is eredményez. Ha néha kihagysz egy étkezést, Mark Sisson paleo guru is népszerűsíti, hogy attól csak a tartalékokat mobilizáló képességed fog javulni. Persze nem fogják ezt sehol propagálni, mert az nem üzlet senkinek, ha kevesebbet eszel, hisz ez ellent mond a fogyasztói társadalom eszméinek.

312. fe9e12ede0 (válaszként erre: 310. - 06bfdda89d)
2011. márc. 15. 12:48

"FARKASÉTVÁGYAT VC-ESÉS OKOZ, EZ FIX. ZSÍRNAK NINCSENEK AKUT HIÁNYTÜNETEI. ;)"


....azért akad. De annyi zsírt szerintem mindenki fogyaszt.


"Fat is as essential as cholesterol and sugars are. Fats are the main source of energy for the heart and the colon. To assure sufficient fat is consumed, a particular fatty acid, oleamide, is required to activate serotonine receptors. Making oleamide, and therefore fat, essential to fall a sleep.


If you wake up in the middle of the night for no reason, consume something both fat and sweet, like raisins with butter. It will probably make you sleep like a baby."


Erre hivatkozik:


[link]

311. 06bfdda89d (válaszként erre: 309. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 15. 11:34

Meglássuk...Egy biztos: az emberiségből ezt genetikailag "kioperálni" senki emberfia nem képes.Ez a legnagyobb baj.Adtunk egy pofont a szarnak,ahogy az orvostudomány belenyúlt a természetes szelekcióba.DE.Ettől vagyunk emberek:kutya kötelességünk megmenteni a másikat.Ez nagyon mélyen belénk van írva.


Viszont:jó reménység: a manifeszt T2DM még így is döntő súllyal az életvitel eredménye!Ezügyben viszont nem vagyunk gúzsbakötve.Csak élni kellene a lehetőséggel.:)

310. 06bfdda89d (válaszként erre: 307. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 15. 11:30

NAGYBETŰKKEL BELEÍROK.


""A tészták ilyenek. Ez tény. De:

vegyél igazi durumot. "


CSALSZ!ÉN NEM CSAK EDDIG ÍRTAM!ÉS ÍME,NEM CSINÁLTAD AZT,AMIRŐL ÍRTAM:


Valódi durum volt. Csakis teljes kiőlésű dolgokat fogyasztottam. Rendszerint szorulást okoztak,


HA RAJTA LETT VOLNA A RAKÁS ZÖLDSÉG...;)


ezért szoktam rá a sok kefírre, amit visszamenőleg úgy mondanám, hogy a hashajtó szerepét töltötte e nálam.


NE IS SZOKJ LE RÓLA,DE AZÉRT SOK SEM KELL BELŐLE,HANEM AMOLYAN NAPI FÉLLITER KÖRÜLI MENNYSÉG...BÉLFLÓRÁD HÁLÁS LESZ!!!:DDD


"Hozzá valami tengeri hal,vagy herkentyű,na jó:busa rá,meg rá egy rakás zöldség-halom,jól megszórva még sajttal.Nem hamar éheznél meg...Egyébként meg egyetértek. "


Minap megkívántam a tenger gyümölcseit. Nem tésztával, hanem fehér rizzsel. (szoktam enni zöldséggel is, de most megettem rizzsel) Sajtot nem teszek rá, de pár olivabogyóval, és egy pici olivaolajjal. (fehér rizs GI GL még rosszabb mint a durumtészta)


SZERINTEM A TENGERI HERKENTYŰ JAVIT A GI-N.ÉN LEGALÁBBIS ÚGY TUDOM.


És láss csodát, késő estig nem éheztem meg tőle.


NA UGYE...:)


Próbáltam a WGA-hoz hasonló "buktatót" találni a rizsben. Egy kis fitinsavon meg egy kis tripszin blokkolón kívül semmiről nem találtam anyagot. Ezek után arról filóztam, hogy Japánoknál is csak most kezdett terjedni a cukorbetegség, de ugye már az ízfokozós kajákra rááltak ők is.


BIZONY,ERRŐL VAN SZÓ.


Tejet meg tudjuk hogy nem fogyasztottak. Erre alapoztam, Szendi és más low carb guruk ezirányú (CH ellenes) igehirdetése nem állja meg a helyét (nálam). Erre pedig Te vezettél rá, hisz már rég ávilágítottál, hogy a máj nagon gyorsan nagyon sok szénhidrátot tud elraktározni. Fruktózra még jobban ráveti magát, tehát itt csak mennyiségi problémákkal lehet baj. "


IGEN,DE AZOKKAL NAGYON.:(


"Nőknek kell az a 20% testzsír, hogy egyáltalán gyereket vállaljon a szervezet. "


EZT SZERINTEM NEM LEHET ELÉGSZER ELMONDANI...:(


FARKASÉTVÁGYAT VC-ESÉS OKOZ,EZ FIX.ZSÍRNAK NINCSENEK AKUT HIÁNYTÜNETEI.;)

309. fe9e12ede0 (válaszként erre: 304. - 06bfdda89d)
2011. márc. 15. 11:22

"Ráadásul ez alapján,már sokkal előbb,mint 23ezer év elteltével kellett volna,hogy jelentkezzen a fent említett görbe megugrása,hiszen egy részről az utód örökli,más részről ő maga is „mérgezi” vele magát étkezésenként(a sugárzással lenne egy kaliberű???),tehát populációs szinten már rég kinyírt volna minket a T2DM…Nem a gabona az oka.Hanem az a fránya elhízás!És azt mindegy,hogy mi okozza.Az elhízás pedig eléggé korlátolt volt a XX.sz-ig,hogy a görbénk mostanra emelkedjen így meg. "


Ehhez még hozzáfűzném, hogy nem feltétlenül kellett volna kipusztulnunk. Ilyen alapon a birkáknak is ki kellett volna halniuk. Miért? mert ettek a fitoösztrogénből. Egyre inkább rácsodálkozom, hogy milyen zseniálisan van megalkotva a természet. A fitoösztogén meddővé teszi az állatokat, melyek nagyon rákapnak. Így megvédve saját fajtáját a növény. Nem irtja ki írmagostul a kártevőjét, csak "beszabályozza" a létszámát. A gabonák fogyasztása jelentősen megugrott, a többi zöldség és gyümölcs rovására. Valamikor, még a születésszabályozás előtt ahogy kezdtek túlszaporodni az emberek, kezdett elfogyni az adott terület eltartó képessége. Ilyenkor éhinségek álltak be, testzsír nélkül meg a nők nem szültek. Mindez addig nagyjából egyensúlyban volt, míg nem kezdtük "kihúzni" magunkat ezek alól a szabályok alól. Itt jött a képbe a mezőgazdaság, mert lehetővé tette a társadalmi igazságtalanságok létrehozását. Máig vadon élő gyűjtgető népeknél ez máshogy működik. Jelenleg épp ezt tanulmányozgatom:


[link]


Itt van Jared Diamond egyik írásának fordítása:


[link]


Hogy mitől lendült meg ez a görbe? Én úgy gondolom, hogy a fosszilis üzemanyagok elterjedése sokat dobott rajta. Fekete gyémántok, aztán az olaj (excrementó diabólica) - ördögszar elterjedése. Nem hiszem, hogy sokáig fog emelkedni, hisz az excrementó diabólicát még nem váltotta ki semmi, és úgy néz ki, hogy a fele elfogyott, a másik feléhez pedig nem lesz könnyű hozzájutni.


[link]


[link]


Attól tartok, hogy ez fogja visszafordítani a görbét, persze nem úgy, ahogy azt legtöbben szeretnénk....

308. 06bfdda89d (válaszként erre: 306. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 15. 11:21

Hm...Szuper kép!:)


Bizony igazad van.Erre csak azt tudom mondani,amire magam is jutottam a napokban:ahhoz,hogy ez a sorscsapás T2DM az emberiséget ne nyírja ki rövid időn belül,tudomásul kellene venni,hogy genetikailag úgy vagyunk kódolva meglátásom szerint(korábbi hsz-m!),hogy mértékletes életvitellel,fáradtsággal megszerzett megélhetéssel éljük le az életet.DE!Ha már ilyen jó dolgunk van,akkor tegyük meg azt a szívességet magunknak,hogy tudatosan gyakoroljuk a mértékletességet és ha már a munka könnyű,akkor igenis sportoljunk,ami egy igen szerethető és lelket felemelő tevékenység.Mindenki meg tudja találni azt a mozgási lehetőséget,ami elérhető és őt kikapcsolja.Ha más nem,nélkülözhetné a BKV-t bizonyos mértékben.Persze nem kell olyan extrém mértékben,ahogy én rászoktam tavaly nyáron,mert én a klinikáktól a Moszkváig gyalog lenyomtam nem egyszer.Igazából próbáltam magamból kisétálni dolgokat.Ez utóbbi nem sikerült,de megtapasztalhattam,hogy mennyire kikapcsolja az embert(úgyhogy függő lettem:DDD),ha a szeme - lelke betelik a napsütéssel,a víz látványával miközben a lába falja a kilométereket.Észre sem venni.Amint itt a tavasz és úgy néz ki igen, adott szituációban újra élni fogok ezzel a mozgásformával is.Szóval bármilyen mozgásformát is választ az ember,tuti örömét leli majd benne.


"Étvágyfokozókkal dúsított kaját nem lehet letenni, nem lehet fél zacskó chipsnél megállni. Ezért veszélyesek."


Az ízfokozókkal (mint annyi mindennel) lehet élni,meg lehet visszaélni.A chipseknél (pl) tuti erről van szó.A jó hír: el lehet tőlük szokni.Én ilyennel nem szoktam élni,csak akkor ha tényleg nincs más megoldás,mekizni is szoktam,de persze ilyenkor "nem nézek oda - jó ég,mit is eszem..." Ugyanakkor azt képzeld el,hogy egy zacskó chips nem fér belém,egy gyerekmenü úgy szintén nem.Még meg sem ettem a hambit,már úgy érzem torkig vagyok.És most megfoglak!A jóllakottság kp-unk kiemelten érzékeny nem csak a vc-re,hanem a zsírokra is!Egy jó érzékenységben tartott jóllakottság kp. önmaga nem engedélyez több zsírt a normálisnál!Rendben:újra itt vagyok,hogy egy olyan szervezet,ami többször ledolgoz kismaratont,nem fog egy olyan étrendre nemet mondani,min a tied.De ha a zsíros paleot nézem egy átlag embernek,akkor élek az erős kritikával!


Majd most lesz egy szakmai konferencia márciusban,félek nem jutok el a szívem sajog utána.Atkins lesz terítéken.Jó lenne ott lenni...:(

307. fe9e12ede0 (válaszként erre: 303. - 06bfdda89d)
2011. márc. 15. 09:18

"A tészták ilyenek. Ez tény. De:

vegyél igazi durumot. "


Valódi durum volt. Csakis teljes kiőlésű dolgokat fogyasztottam. Rendszerint szorulást okoztak, ezért szoktam rá a sok kefírre, amit visszamenőleg úgy mondanám, hogy a hashajtó szerepét töltötte e nálam.


"Hozzá valami tengeri hal,vagy herkentyű,na jó:busa rá,meg rá egy rakás zöldség-halom,jól megszórva még sajttal.Nem hamar éheznél meg...Egyébként meg egyetértek. "


Minap megkívántam a tenger gyümölcseit. Nem tésztával, hanem fehér rizzsel. (szoktam enni zöldséggel is, de most megettem rizzsel) Sajtot nem teszek rá, de pár olivabogyóval, és egy pici olivaolajjal. (fehér rizs GI GL még rosszabb mint a durumtészta) És láss csodát, késő estig nem éheztem meg tőle. Próbáltam a WGA-hoz hasonló "buktatót" találni a rizsben. Egy kis fitinsavon meg egy kis tripszin blokkolón kívül semmiről nem találtam anyagot. Ezek után arról filóztam, hogy Japánoknál is csak most kezdett terjedni a cukorbetegség, de ugye már az ízfokozós kajákra rááltak ők is. Tejet meg tudjuk hogy nem fogyasztottak. Erre alapoztam, Szendi és más low carb guruk ezirányú (CH ellenes) igehirdetése nem állja meg a helyét (nálam). Erre pedig Te vezettél rá, hisz már rég ávilágítottál, hogy a máj nagon gyorsan nagyon sok szénhidrátot tud elraktározni. Fruktózra még jobban ráveti magát, tehát itt csak mennyiségi problémákkal lehet baj.


""Többször megfigyeltem, ha hirtelen sokat tekerek (több napon át 50km) akkor bizony egyre éhesebb leszek, tehát működik egy visszacsatolás."


Mármint pontosan mire gondolsz?"


Konkrét példa. 4 nap alatt tekertem vagy 200 km-t.

Este egyre nagyobb adag vacsikat kellett ennem. Valahogy a szervezetem érzékelte, hogy több energiát használtam fel. Feltételezem, kevesebb leptint termeltek a zsírszöveteim, hisz 4 napon át csak ürültek, nem votl esélyük spajzolni.


Valamkor mozgástól függetlenül ugyanúgy rámtört a farkasétvágy, függetlenül attól mit és mennyit mozogtam. Így utólag "filózva" leptinrezisztencia lehetett. Mikor teli vannak a zsírraktárak, az agy meg úgy hiszi, hogy üresek.

Csak egy kis kitérő. Nőknek kell az a 20% testzsír, hogy egyáltalán gyereket vállaljon a szervezet. Extrém elhízottak ugyanúgy nem esnk teherbe, mert a szervezetük azt hiszi, hogy éhinség van. Ezért érdekes számomra a WGA és a leptin háztartás egymásra hatása.

306. fe9e12ede0 (válaszként erre: 304. - 06bfdda89d)
2011. márc. 15. 08:53

Elképzeltem a graikont. A helyzet az, hogy az elhízás valamikor a gazdagság jele volt, a köszvény, cukorbaj meg a gazdagok osztályrésze. (Nagy Sándor, Newton stb.) A szegények nyavalyogtak a jólétért, majd a Kádárkenyér és tesco gazdaságos világ megadta a széles néptömegeknek is, bónuszként a civilizációs beteségek járványszerű elterjedésével. Ezt senki nem kérte, de kapta.


A legnagyobb törést (inkább hyperbolát rajzolnék) abban a kanyarban van, mikor a fizikai munka gyakorlatilag megszűnt, felváltotta a gombnyomagatós világ.


Nézd meg ezt a fotót:


[link]


Magáért beszél. Még csak elvétve sem látsz elhízott munkást. Ma már a dózerban vagy bágerban is csak karokat kell húzogatni, hisz hidraulikus munkahengerek végzik el a melót.


Most ezek az emberek paradicsomi állapotnak (megváltásnak) élték meg ezt, hisz ehettek annyit, amennyi beléjük fért, és fizikai terhelés meg már a múlté. Ha pedig sportolsz, egyenesen hülyének néznek, mint ha fejedre estél volna...


Ettől fogva csak az marad kérdés, hogy miért eszik az ember többet a szükségleteitől? Mióta a 60-as években elterjedt a mosógép, és sok más háztartási gép, az embereknek hirtelen sok szabadidejük lett. A szabadidős tevékenység egy probléma megoldása, konkrétan az unatkozás problémájának a felszámolása. Az unalomevők az evést űzik sportszerűen. Itt megint letehetném a billentyűzetet, mert erre azt mondhatjuk, hogy egyen kevesebbet. De ez nem működik. Étvágyfokozókkal dúsított kaját nem lehet letenni, nem lehet fél zacskó chipsnél megállni. Ezért veszélyesek. Mivel a gabonák és a tej is bír ilyen tulajdonsággal, ezért a paleo inkább erre varr gombot, bár sokan inkább a szénhidrátokkal vitetnék el a balhét. (szerintem tévesen)

305. 06bfdda89d (válaszként erre: 293. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 14. 23:34

" [link]


Hm...Ez emésztenivalóbb...

2011. márc. 14. 23:16

Na."Filozofáljunk!"


Szóval.Kezdetnek képzelj el egy vizszintes tengelyt,mint korszakokat,meg egy függőlegest,mint T2DM prevalenciát.Aztán az egészbe képzelj el egy olyan exponenciális növekedést mutató görbét,amely a nulla pontból indul ki,sokáig alig emelkedik,majd egy időpontnál hirtelen nőni kezd,a vége szépen megugrik és itt félbehagyhatjuk,mert nem vagyunk túl jó jövőkutatók…:)

Na most.Vegyük hozzá a következő információt is:

A diabetes multifaktorális öröklődésű.

Most vegyük hozzá ezt az infot:

[link]

Ez választ ad az egyre fiatalabb korban jelentkező megbetegedésekre(azaz a hajlam növekedésének genetikai okára)is.


Szép dolog a paleotól,hogy megpróbált választ találni a civilizációs megbetegedésekre,de ez az elmélet szerintem nem képes megállni a helyét.

1.A gabonáknak olyan teratogéneknek kellene lenniük,amelyek beindítanak genetikai elváltozásokat az "örökítendő állomány"ban,melyek végül betegségben,de minimum kimutatható diab-hajlamban manifesztálódnak x idő elteltével.Ilyen hatásuk mindeddig egyáltalán nem bizonyított,ezzel tartoznak a paleosok a világnak...:)Ráadásul ez alapján,már sokkal előbb,mint 23ezer év elteltével kellett volna,hogy jelentkezzen a fent említett görbe megugrása,hiszen egy részről az utód örökli,más részről ő maga is „mérgezi” vele magát étkezésenként(a sugárzással lenne egy kaliberű???),tehát populációs szinten már rég kinyírt volna minket a T2DM…Nem a gabona az oka.Hanem az a fránya elhízás!És azt mindegy,hogy mi okozza.Az elhízás pedig eléggé korlátolt volt a XX.sz-ig,hogy a görbénk mostanra emelkedjen így meg.

2.Illetve: nálam még mindig ott van a kérdés: MI indította el annak idején a görbét a nulláról?A gabona ebben nem igazolt…De.Lehet ez egy olyan evolúciós mutáció,ami képes volt alattomossága révén ÉS most már az orvostudomány révén hatványozottan túlélni?Szép! Ennek függvényében az étkezés és életvitel megváltoztatása egy olyan radikálisan megvalósítandó szükség,ami csupán késlelteti,de meg nem állítja azt a beláthatatlan következményű folyamatot,ami elindult T2DM terén…Szomorú.


Vélemény?

303. 06bfdda89d (válaszként erre: 301. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 14. 22:54

" Régi időkben mikor már sok gabonát evett az ember, akkor a gazdagok közt már voltak cukorbetegek , köszvényesek."


Hát de nem írhatod ezeket a gabona számlájára!A cukorbetegség a kövéreké volt.Ez tény.A köszvény meg a gazdagoké,mert volt pénzük...Szóval érted.Még reggel gépeltem neked egy hsz-t,de...csak most küldöm majd át.Olyan,mintha alapból mindannyian genetikailag hajlamosak lennénk T2DM-re...Megmondom miért:

1. mert azt mondják,hogy csupán a környezeti tényezők nem elégségesek a betegség megjelenéséhez,már pedig aki csak elhízik bizton számíthat a manifeszt T2DM-re,neves diabetológusok nem véletlenül hangoztatják azt,hogy kétféle ember van:aki diabeteses,és aki az lesz...

2. mert a megugrott cukorbeteg-szám is ezt igazolja.Mindjárt átküldöm a hsz-t.Jobban érted majd,miről beszélek.

3.Örökítődik még akkor is,ha előtte senki a családban nem volt manifeszt T2DM-es!Márpedig étel,vagy elhízás nem hathat elviekben az örökítőanyagra,ha az maradéktalanul rendben volt eredetileg.

4.Így olyan,mintha belülről is,kívülről is gyűjtöttük volna azt a súlyos számlát,ami most a XX.sz-tól kezdve egyre rosszabb méreteket ölt.


És igen: mások vagyunk,mint a majmok.Tudod:amit lehet Jupiternek,nem lehet a kisökörnek...:)))Csak húztalak vele.

Sokat rágódtam ezeken a napokban...


"Az étvágy megzabolálása nagyjából a tésztafélék elhagyása után bekövetkezett."


A tészták ilyenek.Ez tény.De:

vegyél igazi durumot.Hozzá valami tengeri hal,vagy herkentyű,na jó:busa rá,meg rá egy rakás zöldség-halom,jól megszórva még sajttal.Nem hamar éheznél meg...Egyébként meg egyetértek.


"Többször megfigyeltem, ha hirtelen sokat tekerek (több napon át 50km) akkor bizony egyre éhesebb leszek, tehát működik egy visszacsatolás."


Mármint pontosan mire gondolsz?

302. 06bfdda89d (válaszként erre: 298. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 14. 22:27

" Lehet röhögni :) "


Khm.Engedelmeddel.Khm.


:DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD


:-/ Khm.Szóval.És tettel.Jól teszed,hogy minusz10fokban nem futkározol és egyebek.A bicaj elég jól kiváltja,szükség-megoldás.Attól nem lesz rövidült hasizmod na.Mert:rövid,átmeneti megoldás.Én pedig szeretem.Változatosság is egyben.Lehet más jellegű izomfájdalmon szívni a fogad és szidni az utáltad anyukáját.Egész kibírható így.:)Na meg a zene.Az se mindegy.Én amolyan őrmesternek használom,aki mást sem mond,hogy gyerünk már,ne most akarj meghalni és a többi.Már most képletesen,mert nincs ilyen zene ilyen szöveggel...:)))Én szeretem érezni,amit csinálok.Ezek után persze,hogy örül egy kis statikus munkának,mint majom a farkának.Viszont.Mivel eddig a karjaim pihiztek,hát a bicajkar markolása nem túl nagy meló,így ekkor kerülnek a súlyzók a kezembe és amíg a lábam tart,mint a cövek,addig a karok dolgoznak.Így a súlyok nem túl nagyok,mert dinamikus munka nehezítéséhez kellenek.Na nehogy már jól érezzem magam!:)))


Ja.Én is erre tippeltem,amit írtál.

301. fe9e12ede0 (válaszként erre: 297. - 06bfdda89d)
2011. márc. 14. 22:18

Hát én inkább azt a nézetet vallom, hogy az emberszabású majom és az ember közös őse jóval korábban más utakra tért. Lehetett egy vízi kalandunk, mocsaras helyeken, ez lehetett a felegyenesedésünk oka, valamint a testről a szőrzet elmúlása. Fejünkön meg megmaradt. Ebben az elméletben szerepel, hogy ekkor jutottunk halakból nagyobb mennyiségű omega3-hoz, de nekem ez sántít, mert nem szeretjük a hideg vizet.

(melegvízi halba meg minek a fagyálló :O) Majmok nem szeretnek fürdeni, mi meg megveszünk a vízpartért. Szóval lehet, hogy inkább madárfészkek fosztogatásából jutottunk omega3-hoz? Gondolom én....


A gabona meg kis mennyiségben biztos nem okoz betegséget, de mi már alig jutunk ételhez, amiben ne lenne gabonalektin. Természetes körülmények közt nagy mennyiságben nem teremhetett, mert ehhez valai katasztrófa kell, árvíz, tűzhányó stb. Ezt a kataztrófát jelenleg traktorral és ekével hozzuk létre.


[link]


Itt szépen el van magyarázva. Régi időkben mikor már sok gabonát evett az ember, akkor a gazdagok közt már voltak cukorbetegek , köszvényesek. A szegényeket meg megvédte, hogy nem volt miből túlenni magukat. De én inkább a leptin háztartást megzavaró szerepét tartom inkább hunyónak, erre is linkeltem tanulmányt...


WGA has been implicated

in obesity and “leptin resistance” by blocking the receptor in the hypothalamus

for the appetite satiating hormone leptin.


Ez megint saját szubjektív megfigyelés. Először elhagytam a gabonát, ezt kitárgyaltuk milyen tünetekkel járt. Még fél évig ettem utána sok-sok rizst és krumplit. Ezek elhagyása nem járt semmivel, de mondjuk ezekkel nem szakítottam 100%-ban, mert kizárólag a keményítő tartalmuk miatt nem látom értelmét.

Az étvágy megzabolálása nagyjából a tésztafélék elhagyása után bekövetkezett. Többször megfigyeltem, ha hirtelen sokat tekerek (több napon át 50km) akkor bizony egyre éhesebb leszek, tehát működik egy visszacsatolás.

300. 06bfdda89d (válaszként erre: 299. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 14. 22:13
:) Természeletesen: Budapest!:)
299. fe9e12ede0 (válaszként erre: 296. - 06bfdda89d)
2011. márc. 14. 21:57
Mit értesz "Nagyfalu" alatt? Nekem ez Pozsony szokott lenni, néha pedig Győr.
298. fe9e12ede0 (válaszként erre: 295. - 06bfdda89d)
2011. márc. 14. 21:55

"Jajj,hát őt láttam már...Szerintem tönkre fognak mennti a térdízületei,nem értek egyet azzal,amit csinál.."


Ő modell. Ebből él, makulátlan testéért fizetik. Áruba bocsátja az alakját, hát ez meg csak akkor müxik, ha ő a legjobb. Hogy tönkremenek az ízületei? Hát foglalkozási ártalom. Mint nekem a sok éjszakás műszak. :(


Nem azért linkeltem be, hogy utánozd, hanem csak azért, mert sokan félnek a kicsit nehezebb vastól, azt hiszik, hogy majd úgy néznek ki tőle, mint a Terminátor.

Én sem értek vele egyet, de általában a profi sporttal sem. Regeneráció nélkül mindig maximumon..


Szobabringa... Mindig azt hangoztattam, hogy ez az első lépés a guminő meg a vibrátor irányába. Ennek ellenére decemberben, januárban volt hozzá elég sok szerencsém. Lehet röhögni :)


[link]


-10C ig szoktam futni, csak az esőt és a sarat ki nem állom. Bringán a menetszél sokkal rosszabb. -6C nál még a kesztyűn is áthatol a hideg.


Hogy statikus, vagy sprint, én véleményem szerint mindegy. Én is jobban kedvelem a sprintet, mint a nehéz vasat :) Csak a testépítők erőt veszítenek a sprintetktől, ezért kihagyják. De nekem ez nem szempont, meg gondolom Neked sem. A lényeg, hogy akkor mindenképp égjen egy kis glycogén. A gyors rostok szinte be sem kapcsolnak állóképességi munkánál, lassú (piros) rostok meg elmennek zsírral. A gyors (fehér) rostok pedig "obligált cukorfalók" a Te szavaiddal élve. Ezeknek nem kell sok edzés, de max. terhelésnél kapcsol csak be mind.

297. 06bfdda89d (válaszként erre: 293. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 14. 21:25

"Jajjj, soha nem mondtam olyat, hogy ne lettünk volna képesek. Megenni még a légyölő galócát is meg lehet. "


Höc-höc...:D Nattyon vicces!!!:)


"Nem ismerek cukorbeteg majmokat...de inkább a természetes körülményeik között érdemes tanulmányozni, nem azokat az egyedeket, amiket már az ember elrontott :) "


Hát itt a lényeg kérem szépen...majomból lettünk,vagy sem?Nahát akkor meg...Ha azok nem lesznek gabonafogyasztás miatt cukorbetegek,akkor mi sem!És ha azok ettek gabonamagokat,már miért ne ettek volna...Tessék hol az evidencia,hogy nem ettek gabonamagot...Akkor mi már úgy egyeneskedtünk,hogy mi is eleve ettünk!Már egyenesedés közben...Nem a módszeres termesztést mondom!És valahonnan vettük azt a gabonát,nem mi teremtettük,hanem volt,csak...módszeres gazdálkodásra áttértünk,mert volt hozzá elég eszünk!Ez inkább egy evolúciós túlélő stratégia volt,legalább akkora jelentőséggel,mint mondjuk egyéb a túlélésünket szolgáló intelligenciánkból eredő egyébségek...Beza!


:)


"Az inzulin reziszenciára nem elég meggyőző érv számomra kizárólag a glikémiás index. (hogy miért, már taglaltam)"


Rendben,de ezt nem is vitattam.Vagy igen?


Linkek átkuksizásával még tartozom.Ma szörnyű napom volt...:P

2011. márc. 14. 21:18

Hm...Tudom nem sűrűn van rá lehetőséged,de...mikor jársz megint

"Nagyfalu"-n? Adnék egy kincsesbányát...;)

295. 06bfdda89d (válaszként erre: 292. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 14. 19:57

" [link] "


:) Még jó,hogy nem csak a félmeztelen pasikat mutatták,róluk nem a "de jó én is ezt akarom csinálni"-gondolat ugrott be...:D


A csajokat elnézve már ültömben sajogni kezdtek a térdeim...:S


" [link]


Jajj,hát őt láttam már...Szerintem tönkre fognak menni a térdízületei,nem értek egyet azzal,amit csinál...Lehet neki genetikailag bejöhet,de hogy más agyba-főbe kövesse...Ajjaj...:S


"Semmi gond nincs vele, de ha lehet, akkor inkább friss levegőn!"


Igen,már alig várom.:)Amúgy is: zenével a fülemen szoktam futni menni.Bevonom a lépcsőzés és a futás közé.Majd rakok fel egy képet a helyről,ahol futok.Szólok,ha meglesz!:)

Amúgy ma végre torkom-barát idő volt,mentem volna futni,erre nem hogy esett az eső...Vizes füvet nem vállalok ilyen ízületekkel...:S (a fene vinné el...)Addig is a szobabicaj utánra kitűnő,bár én több ugra-bugrát szeretek benne és több nyakig-a-lábat mozgást.:)Bár...eddig a sprinter bicajtekerés utánra mint valami üdítő pihenés nagyon jól estek inkább a statikus erősítő gyakorlatok,de majd ugri-bugri utánra ezentúl.:)

Nem tudod az okát?Ha csakúgy most neki állnék statikusan erősíteni,betojnék.De jó kis sprinttekeréssel megkínzott lábaim már lubickolnak benne.(na a mélyállást nem számítva,annak mindegy,attól így is - úgy is betojok...:)Nekem csak tippem van rá...:S


Köszi a könyveket.:)Akárhogy is,de meg kell valljam,hogy szakmailag nem keveset jelentenek!Köszi tényleg.:)

294. fe9e12ede0 (válaszként erre: 293. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 14. 17:05
Ne tévesszen meg a webcím, D Adamo elméletei szerintemkimerítik a kuruzslás fogalmát (vércsoport diéta), bár az a videó elgondolkoztató.
293. fe9e12ede0 (válaszként erre: 290. - 06bfdda89d)
2011. márc. 14. 16:59

Jajjj, soha nem mondtam olyat, hogy ne lettünk volna képesek. Megenni még a légyölő galócát is meg lehet. A következmények nem mindegy mik lesznek.


Nem ismerek cukorbeteg majmokat, de azért kössz a cikket. Nekem tanulságos volt, bár másért nem azért, amiért belinkelted. Szendi G. szokott ilyeneket válaszolni, mikor kényes kérdéseket teszek fel a blogján. Mármint, hogy a házi kedvencek is azt eszik amit az ember, ha választhatnak. A majmok táplálkozása valóban érdekes téma, de inkább a természetes körülményeik között érdemes tanulmányozni, nem azokat az egyedeket, amiket már az ember elrontott :)


[link]


Az inzulin reziszenciára nem elég meggyőző érv számomra kizárólag a glikémiás index. (hogy miért, már taglaltam) Most találtam egy ilyet:


[link]


Persze azzal fogsz jönni, hogy hol van a kutatás, ami ezt alátámasztja. Például itt:


[link]

292. fe9e12ede0 (válaszként erre: 291. - 06bfdda89d)
2011. márc. 14. 16:34

Semmi gond nincs vele, de ha lehet, akkor inkább friss levegőn!


[link]


Személy szerint a cross-fitet ajánlgatom, az nem olyan egyoldalú mint az állóképességi sportok. (beéri 10 km futással :) )


[link]


Azért akad benne pici súlyzó is, épp azért az erő is fejlődik.


[link]


Nem kell megijedni a vasaktól, nem lesz tőle mindenki "kettesszekrény" méretű:


[link]


Azonban jó tónusú feszes izomzatot eredményez.


Összhangban áll Sisson féle mozgáspiramissal, (tudom, táplálkozási piramisát nem fogadod el :) ),

minek alapja a sok óra aerob edzés 2-5 óra hetente (mint az aerobicod), aztán ahogy haladsz felfelé, heti 1-3 alkalommal 7-60 percig teljes test erőedzés (elég testsúllyal, húzódzkodás, fekvőtámaszok stb., majd 7-10 naponta max 10 perc "fuss az életedért" sprintekkel.

2011. márc. 14. 15:22

Erről a mozgásformáról mi a véleményed?


[link]


Hozzám ugyanis ez áll a legközelebb.Minden szempontból.

290. 06bfdda89d (válaszként erre: 288. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 13. 22:04

"Ez fogas kérdés."


Nos egyszerűbb beismerned,hogy már eleve képesek voltunk gabonaevésre...


[link]


Vagy hány cukorbeteg majmot ismersz?:)


;)

289. fe9e12ede0 (válaszként erre: 288. - Fe9e12ede0)
2011. márc. 13. 16:47

Az aratásról ebben van szó:


[link]


4. perctől

❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook