Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta mellé aerobic vagy cardio kis súlyokkal? fórum

Diéta mellé aerobic vagy cardio kis súlyokkal? (tudásbázis kérdés)


2009. okt. 7. 20:00
Haválasztani kell diéta és kardio.mindenképp..
2009. okt. 7. 09:33
mindkettő, együtt a leghatásosabb
23. Ekka
2009. szept. 27. 15:24
Először cardio, aztán az "álomsúly" közelében jöhet a formálódás.
2009. szept. 27. 13:29
Mi az aerobic órákat mindig 4-5 kör futáassal kezdjük kézilabda méretű pálya körül, és 2-3 kör futással vezetjük le, tehát kombinálva a kettőt.
2009. ápr. 5. 07:11
Ha nagy súlyfelesleg van, akkor kardió.
2009. jan. 9. 21:56
Mindkettő
19. s.irma
2008. okt. 1. 20:38
Én bringázom és gyalogolok a futópadon ( első 15 perc második 30 perc) Aztán kis súlyokkal megcsinálom az edzés programot.
2008. ápr. 1. 13:47

Sziasztok! Szeretnék aerobicot tartani,illetve talán a helyes kifejezés női torna. Inkább feszesítő és zsírégető gyakorlatokat akarunk csinálni,de nem koreográfiával,mert tapasztalatom szerint azt sokaknak nehéz követni.

Véleményeteket kérném,hogy melyek a hatásos és kedvelt gyakorlati elemek???

Köszi a segítséget!

17. cukilany (válaszként erre: 16. - Suhi)
2008. jan. 8. 18:56
Az lenne a legjobb, ha egyáltalán külön napokra kerülne a súlyzós és a kerdiós edzés, de ha erre nincs idő/lehetőség, akkor jobb a végén kardiózni, így picit olyan lesz, mintha addig melegítenél kardiózásra. De a sorrend leginkább a súlyzóz edzésnél számít, mert annak kell glikogén, abból jön létre az úgy nevezett APT szintézis, ha meg futsz előtte pl, akkor már nem marad glikogén annyira!
16. Suhi (válaszként erre: 9. - Cukilany)
2008. jan. 8. 17:09

"A cardiot súlyzózás után célszerű végezni, mégpedig azért, mert ha az elején csináljuk, akkor utána nem lesz erő súlyokat emelni, addigra kiürülnek a glikogén raktárok"


ahaa.. szóval ezt csinálom rosszul! szóval a cardiot a végére kell hagyni.

15. dundy (válaszként erre: 14. - Cukilany)
2007. okt. 19. 13:52
Köszi
14. cukilany (válaszként erre: 13. - Dundy)
2007. okt. 19. 13:32

Akkor végképp nem kardiozz súllyal, attól nagyobb lesz, hisz izmosodik, nő az izom.


A vékony comb nehéz dilemma, az izom méretét nem lehet könnyen csökkenteni, de megfelelő diétával mind a rajta lévő hájacska mind a naribőr csökkenthető, főleg a naribőr.


Sztem jobbak a súly nélküli gyakorlatok, amelyek nem terhelik meg az izmot, így az nem nő tovább (pl guggolás, lábemelés stb)

13. dundy
2007. okt. 19. 13:12
S ha vékonyítani szerteneém, vagyis a bőröm feszesíteni, naribőrt megoldani?
12. cukilany (válaszként erre: 11. - Dundy)
2007. okt. 17. 20:37
Minek súly oda? sztem felesleges, ha mindenképp erősíteni akarod, akkor guggolj elipszis után, az egész lábat megdolgoztatja...
11. dundy
2007. okt. 17. 17:20

Ha ellipszisezem és 2x2 kg bokasúlyt használok,az erősít?

Térdtől köldökig kritikus a dolog.

10. d606bc0fd7 (válaszként erre: 9. - Cukilany)
2007. jún. 30. 09:09
Köszönöm, sokat segitettél!
2007. jún. 29. 16:03

Mindkettő, de inkább a súlyzózás. A kardió (az aerob) mozgás kiegészítője legyen a súlyzós edzésnek. Semmiképp sem kis súlyokkal, ez egyfajta tévhit a nőknél, hogy azért ne nagy, mert megizmosodnak, pedig ha ennyire egyszerű lenne megizmosodni, akkor a testépítők nem szenvednének ennyit az edzőteremben. Szintén tévhit, hogy csak kardióval lehet zsírt égetni, mert csakis súlyzós edzéssel lehet igazán zsírmentes tömeget elérni.


Szal akkorra súlyokkal kell csinálni hogy 3x15-t bírjon az ember és a végére fáradt legyen az az izom. Az első hónapban meg fog duzzadni az izom, ezért picit nagyobb lesz, megtelik vérrel és felhalmozódott szénhidráttal, de ettől nem kell megijedni, 1 hónap múlva összeesik megint még kisebbre.


A cardiot súlyzózás után célszerű végezni, mégpedig azért, mert ha az elején csináljuk, akkor utána nem lesz erő súlyokat emelni, addigra kiürülnek a glikogén raktárok. Ha az elején végezzük, akkor az izomépítéshez használjuk a glikogént, valamint így a cardio is inkább "zsírégetőbb" lesz.


Még vami, az aerob mozgás ne legyen 40 percnél hosszabb, ugyanis akkor már megint izom rovására fog menni a dolog, a szervezet elkezdi majd leépíteni az izmot, pedig nem az a cél elméletileg!


Mindezek mellett a diéta a legfontosabb! Ha nincs megfelően betartva, az edzés nem lesz közel sem olyan hatásos...


Sok sikert!

8. helenhadsell (válaszként erre: 7. - D606bc0fd7)
2007. jún. 29. 10:04
Par honapja, amiota BFL-ezek. Konditeremben 20-25 kilo, itthon 10 kiloig vagyok felszerelve
7. d606bc0fd7 (válaszként erre: 5. - Helenhadsell)
2007. jún. 29. 09:06
Mióta súlyzózol és mekkora súlyokat használsz?
6. 4853e5edb8 (válaszként erre: 5. - Helenhadsell)
2007. jún. 29. 09:01
O.K, köszi
2007. jún. 29. 08:57
ém heti 3-szor kardiozom, 3 szor sulyzozom, de nem kis sulyokkal. also és felsotest felvaltva. Nézd meg a body for life-ot, hatha talalsz benne jo tippeket, amelyek szamodra megvalosithatoak
2007. jún. 29. 08:33

Köszi a válszokat :)

Valójában arra voltam kiváncsi, hogy mivel 15-20 kg felesleg van rajtam aerobicra járjak, vagy pedig edzőterembe, ahol egy edzés cardio (bicikli, futás..)és kis súlyzós gyakorlatok kombinációja (kb. 1.5 óra)

Még nem döntöttem el melyiket válasszam...és azt sem, hogy hányszor menjek hetente..

2007. jún. 29. 08:04

Cardio kis súlyokkal? Itt némi fogalomzavart érzek. A cardio általában plusz súly nélkül megy, ide tartozik a gyors séta, futás, biciklizés, úszás pl., de van olyan aerobic, ami cardio mozgásnak felel meg.Aminél nem elsősorban az izmaid kifáradását érzed, hanem izzadsz, és ha túlzásba viszed a tempót, max. levegőt nem kapsz. Amire gondolsz az nem az erősítő edzés kis súlyokkal?

Amyúgy ha izmos vagy szerintem cardio, ha nem eléggé, akkor váltogatni kell a kettőt, úgy hogy amígy nem vagy elég izmos, addig több erősítőt csinálj, ha már igen, akkor mehet a több cardio. Azért kell állítólag először egy kicsit izmosítani annak, aki nem eléggé az, mivel ugye a zsírégetés az izmokban történik, és minél izmosabb vagy, annál hatásosabb cardio edzés alatt.

Persze a lényeg, hogy kitartóan és rendszeresen mozogj (nekem az első ponttal vannak komoly problémáim a mai napig). Sok sikert!

2007. jún. 29. 08:03

Mindkettő, váltogatva.

PL:

hétfő - aerobik (ez is a maga módján kardióedzés, hiszen jól felpumpálod a pulzusod)

kedd - súlyzós edzés (ezzel, ha kis súlyokat használsz, szálkásítasz)

szerda: pihenőnap

csütörtök: aerobik

Péntek: súlyzós

szombat: aerobik

vasárnap: súlyzós

Bizony, ez heti öt edzés... Vannak olyan aerobikórák, amiken kis súlyokat használnak aza alakformáláshoz, tehát a kettő nem zárja ki egymást, sőt! Szerintem. Nekem ez bejött, és szakeber segítségét kértem, bár azóta én is vezetek edzést.

Konkrétan mire gondolsz a kardióedzésnél kis súlyokkal?

2007. jún. 29. 07:15
Diéta mellé aerobic vagy cardio kis súlyokkal?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook