Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Térdfájás az aerobictól..hogyan tovább fórum

Térdfájás az aerobictól..hogyan tovább (beszélgetős fórum)


29. 5674644b5d (válaszként erre: 28. - 388b941089)
2014. aug. 30. 19:17
Lehet amíg nem 100%-os a térded valami térdkímélőbb sport kellene. Nekem most heti 2 edzés van (TRX) eddig jól viselkednek a térdeim és jövő héten ki szeretném próbálni a spinninget :)))
2014. aug. 29. 21:43
Hali! Voltam ma röntgenen a térdemmel, minden rendben van a csontokkal, nincs meszesedés, kopás, szóval valószínűleg az ízületeim, amit csak az uh tud kimutatni... kaptam a házidokimtól alfamin rapid port és diclaccal kenem. Meglátjuk, most várok. (de azért edzek, mint a barom... XD)
27. uteLau (válaszként erre: 26. - 15b0d444db)
2014. aug. 15. 21:45
Nyugalmi állapotban kevésbé... Lehet, hogy el kéne menned orvoshoz, nehogy nagyobb baj legyen!
26. 15b0d444db (válaszként erre: 25. - UteLau)
2014. aug. 14. 10:52

Nyugalmi állapotban is fájt?


Nekem már úgy is bele-bele szúr...:(

25. uteLau (válaszként erre: 23. - 5674644b5d)
2014. aug. 13. 17:48
Nem pihentem és nem szedtem rá semmit, de nagyon fájt, már térdelni is alig bírtam. Akkor már gondolkodtam az orvoson is, de szerencsére elmúlt.
24. 15b0d444db (válaszként erre: 22. - 5674644b5d)
2014. aug. 13. 12:54

Oké, várjuk!!!


Már én is nagyon mennék, de csak nem múlik:( Jöv. hét keddre kértem időpontot a házidokihoz akkor tudok csak menni de már megőőrülök.

Annyira nem fáj, hogy ne tudjak menni de annyira igen, hogy folyamatosan eszembe jusson na meg ne merjem megkockáztatni a mozgást (már lépcsőzésnél előjön).


De érdekes én nem erőltettem olyan intenzíven, mostanában heti kétszer 1 órára mentem, nem hiszem el, hogy ez ennyire tönkretette:(

23. 5674644b5d (válaszként erre: 21. - UteLau)
2014. aug. 12. 19:12
De végig mozogtál? Nem hagytad abba, nem pihentél? Szedtél valamit?
2014. aug. 12. 19:11
Ma elkezdem szedni az arthro guard-ot. Majd beszámolok az arról, hogy használ e. Jah és a lényeg: csütörtökön edzés :))))
21. uteLau
2014. aug. 12. 18:38
Én április óta kezdtem el edzeni, július óta pedig heti 6x másfél-két órát, és nekem is nagyon fájt a térdem. Én nem mentem el orvoshoz, de kellett 3hét-1 hónap mire elmúlt. :/
20. 388b941089 (válaszként erre: 12. - 5674644b5d)
2014. aug. 9. 08:02
Igen, valószínűleg. :))
19. 5674644b5d (válaszként erre: 18. - Emagdi)
2014. aug. 9. 08:01
Szedtem Béres porcerőt illetve Juvita porcerősítőjét, de nem vettem észre, hogy bármi változás lenne. A térdeim pont ugyanúgy kattognak. Beszéltem az edzővel illetve olyan ismerősökkel akik rendszeres mozgást végeznek és a Biotech Arthro Guard ajánlották hasonló problémára. Fajlagosan nem drágább mint mondjuk egy Béres porcerő, de sokkal több minden van benne ami használhat, mint a sima porcerőkbe. Ma veszek és kezdem el szedni. Majd referálok róla :)
18. emagdi (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2014. aug. 8. 22:39

jah, hát nagyon megértem, hogy szereted a csoportos órákat, mert én is :))


de szólj mindenképpen az edzőnek óra előtt, hogy mi a problémád, és kérd meg, hogy az olyan jellegű gyakorlatoknál, ahol terhelés kerülhet a térdre, ott nagyon figyeljen rád, és javítson ki egyből ha esetleg valami nem jó. szerintem ezt nyugodtan megbeszélheted vele, és ezt egy csoportos óra keretein belül is simán meg lehet oldani :)


...


egyébként ki milyen porcerősítőt- porcvédőt szed? mennyire vált be?


(nekem az egyik vállam fáj pár hete :S)

2014. aug. 8. 21:39

Én is térdfájással küzdök hónapok óta. Kb azóta hogy újra elkezdtem edzeni. Régebben is jártam spinracingre, akkor nem volt semmi problémám, csak hát azóta szültem két gyereket. Sajnos nemcsak edzés közben érzem, hanem gugolásnál, vagy csak ha nekidőlök a térdemmel a szekrénynek(mosogatás közben) akkor is fáj. Már kb 1 hónapja készülök ortopéd orvoshoz, de csak a jövő héten fogok végre elmenni.

Remélem nem az eltiltás lesz a gyógyszer erre… bár mikor nem jártam edzeni akkor is fájt...

16. 5674644b5d (válaszként erre: 15. - Dd00eb072d)
2014. aug. 8. 18:09
Rögtön azután, hogy kiteszed az 'URAD' szűrét ....
2014. aug. 8. 17:51
nekem attól van térdfájásom, hogy az URAM szétrugdosott. tudja vki, mikor enyhül majd?
14. 15b0d444db (válaszként erre: 12. - 5674644b5d)
2014. aug. 8. 17:47

Szia!

Jobbulást!

Én is abban reménykedem hogy megerőltetés, de sajnos már több mint másfél hete tart.

Ha jövő héten is ez lesz most már ortopédia, vagyis először házidoki, mert beutaló kell:S Kíváncsi leszek hány hétre előre adnak időpontot...

13. 15b0d444db (válaszként erre: 4. - 388b941089)
2014. aug. 8. 17:44
Ó nem fogytam sok kilót, kb. 3-at vagy 4-et de igazából kb. ennyit is kellett, most vagyok 55 kg. Inkább formásodni szerettem volna illetve szinten tartani ezt a súlyt mert nagyon nagyon gyorsan fel tud szaladni.
12. 5674644b5d (válaszként erre: 11. - 388b941089)
2014. aug. 8. 17:40
Reméljük csak simán túlerőltetted, azon segít pár hét pihenő :)
11. 388b941089 (válaszként erre: 10. - 5674644b5d)
2014. aug. 8. 17:32
Nekem már olyan combom van, mint egy súlyemelőnek, szóval erről biztosan nincsen szó. Mindenképpen elmegyek dokihoz, ha nem múlik el 100%-osan. Most, hogy javul, bizakodom. Sokkal jobb ahhoz képest, amilyen volt 1-2 hete.
10. 5674644b5d (válaszként erre: 7. - 388b941089)
2014. aug. 8. 17:29

Nekem sem áll szándékomban. jövőhéten megcsináltatom a talpbetétet és után kb másfél hónap kihagyás után újra próbálkozom.

Az ortopédia azért lenne jó, mert ott meg tudják mondani mi a probléma, porc, ízület, szalag stb és ahhoz mérten lehet tudni merre menjetek tovább vagy épp mi lenne a megoldás.

Sokaknak "csak" annyi a problémája, hogy nem elég erős a combizom és emiatt a szalagokon a terhelés ezért jelentkezik fájdalom. Ha megerősödnek az izmok a probléma is megoldódhat, de ezt nehéz megmondani laikusként.

9. 388b941089 (válaszként erre: 8. - 5674644b5d)
2014. aug. 8. 17:28
na.. én térdelni sem bírok...:P :D vagyis hát nem kellemes.
8. 5674644b5d (válaszként erre: 6. - Emagdi)
2014. aug. 8. 17:26

Jó lenne egy személyi edző, de túl drága nekem. Meg én szeretem ezeket a csoportos órákat, többiekkel együtt sokkal jobban megy, mint beállni egy adag súlyzó mellé és x ideig x variációban emelgetni vagy felállni egy taposógépre és fél óráig csak taposni. A TRX-ben az volt a jó nekem hogy statikus nem ugra-bugrás. De a kellő feltételekkel újból neki durálom magam, de semmiképp nem csinálok teljes guggolást vagy kitörést.

1 hónapja pihizek és járok fizikora. Úszás kiesik, mert nem tudok úszni és annyira nem vagyok vizes, hogy felnőtt fejjel neki álljak megtanulni. Jógát és a calanaticset próbáltam. Nekem nem jön be, nem elég dinamikus. Ráadásul ebben is voltak olyan mozdulatok amiben a térdem akkorát reccsent, hogy a körülöttem lévők felém néztek azzal, hogy mi volt ez a hang...hát térdem. Főleg akkor ha térdelni kellett sokáig.

7. 388b941089 (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2014. aug. 8. 16:42
Kizárt, hogy félévre abbahagyjam a mozgást.
6. emagdi (válaszként erre: 5. - 5674644b5d)
2014. aug. 8. 16:41

hát, az a baj, hogy csoportos edzésen nem mindig tud rád figyelni az edző, és ha nem javít ki, rosszul guggolsz, akkor a térded hosszabb távon sajna kopik :(

próbálj meg személyi edzővel edzeni, aki csak rád figyel, tudja, hogy milyen problémáid vannak, és aszerint mozgat meg.


vagy járjál továbbra is trx-re, csak baromira figyeld magad, hogy mindig helyesen végezd a gyakorlatokat. (meg szólj az edzőnek, hogy mi a gondod, és azoknál a gyakorlatoknál ahol a térded sérülhet, figyeljen már rád kicsit jobban)


vagy járjál úszni, abban nincs sok kockázat ilyen szempontból.

vagy pilatesre. vagy jógára.

2014. aug. 8. 16:28

Sziasztok!


Ezt a fórumot én is indíthattam volna azzal a különbséggel, hogy én már megjártam az ortopédiát. Két különböző orvosnál is voltam. Nekem a porccal van a gond, sajnos lúdtalpas vagyok. Az egyik doki, hogy eltiltott fél évre(!) a mozgástól, jah meg közölte, hogy túlsúlyos vagyok tény van rajtam, de nem több 10 kiló. A másik elküldött fizikoterápiára illetve gyógytornára és pihentetni kell, majd fokozatosan visszaszoktatni magam a mozgáshoz, de csak a fiziko után, ami csak szeptemberben jár le. Folyamatosan szednem kell porcerősítőt és speciális betétet kell hordanom, hogy "helyesen" álljon a lábam. Ezzel akarom megpróbálni folytatni. Ha azzal se, akkor passzolom. Pedig nekem nem ugrálós sportom van hanem TRX, de ebben is vannak guggolások, kitörések sajnos :(

4. 388b941089 (válaszként erre: 3. - 15b0d444db)
2014. aug. 8. 16:04

Nem, edzés közben nem, de a 3. órán már éreztem, hogy valami nem stimmel vele, szóval akkor sérülhettem meg. Sajnos én annyira fanatikus vagyok, hogy még féllábbal is járnék. Mostmár istenes, de 2 hétig rohadtul fájt. A steppadot is alacsonyra állítottam, csak úgy tudtam csinálni. Az edzőm mondta, hogy ne nyújtsam ki a térdemet mikor fellépek a stepre, ez valamennyire segített, hiszen a terhelést levettem róla.


Mennyit fogytál?

3. 15b0d444db (válaszként erre: 2. - 388b941089)
2014. aug. 8. 15:44

Akkor szia Sorstárs! :)


Igen, már én is az ortopédiát fontolgatom, viszont én nem voltam olyan bátor hogy járjak így is. Közben meg persze félek hogy visszakúsznak majd a kilók:(


És te se vettél észre semmit edzsé közben ugye? Simán végig tudtam csinálni és másnap kezdődött ez a nyavalya de hát tuti amiatt, tényleg intenzív step pados óra volt.....

2014. aug. 8. 15:36

Ezt a fórumot én írtam volna ki? :DDDDDDD


Viccet félretéve, hasonló cipőben járok, durván. Én 16 hónapja edzem szinte mindennap, kardio, erősítés, step, minden. 3 hete 3 órát toltam, ami közül az egyik kangoo volt... ott történhetett valami, ugyanis azóta fáj a jobb térdem. Az első két hétben nagyon fájt, lépcsőzésnél, menésnél stb, ahogy nálad is. De persze edzettem így is... Kenegetem flectorral, mostmár nem fáj iszonyatosan, de érzem, hogy még mindig nem tuti. Ha nem múlik el teljesen 1 héten belül, ortopédorvoshoz fogok menni. Ezzel nem lehet játszani, fogalmam sincs mi történt vele.

2014. aug. 8. 15:32

Sziasztok!


Fiatal nő vagyok, körülbelül fél éve kezdtem el mindenféle alakformáló/zsírégető órákra járni.

Eleinte heti egy-két alkalom, ahogy haladtak a hónapok általában 3 alkalom is összejött egy héten belül, persze néha több néha kevesebb.


Mivel már az elején észrevettem, hogy nagyon megviseli a térdeim a sok ugrálás (sajnos minden óratípusban gyakori a step pad), be is ruháztam egy jó minőségű, márkás aerobic cipőre. De a térdeim csak fájdogáltak edzés közben.


Két hete voltam utoljára, egy igen intenzív órán. Másnap miközben gyalogoltam egy éles fájdalom hasított a bal térdembe, hirtelen alig bírtam tovább menni, de pár másodperc után elmúlt. Sajnos azóta is többször előfordul, már a másik térdemnél is ez a nyilaló fájdalom. Sőt! Lépcsőzéskor is érzek enyhe nyomást mind a kettőben :(


El vagyok keseredve, mert nagyon élveztem ezt a mozgást, eddig semmi más nem jött be, ráadásul az alakom is jobb lett tőle. Most pedig nem merek elmenni, hiszen még nyugalmi állapotban is fájdogálnak a lábaim mi lenne ott?


Ezek szerint nem nekem való ez a fajta mozgás?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook