Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta gyereknek, hogyan fogyasszuk le csemeténket fórum

Diéta gyereknek, hogyan fogyasszuk le csemeténket (beszélgetős fórum)


1 2
2010. ápr. 28. 17:47

Szia!

Sajnos az öröklés is jelentősen befolyásolja az emésztésben a végtermék állagát,de persze vannak forszok amik segíthetnek ezen.

A mozgás természetesen alap a fogyáshoz,de nem ez a fő kulcs ,hanem egy jól összeállított diéta.Ha több kalóriát visz be mint kéne akkor sajnos hízni fog.Nincs különbség kalóriaértékben a teljes kiőrlésű és sima cuccok között,emésztésileg van inkább,de éttől nem fogyasztanak jobban ,ha egyforma mennyiséget eszünk belőlük.

Valszeg laevelac laktolózt vagy valamilyen laktózterméket kaptál ,ez egy tejcukor származék ami enyhe hashajtó hatású készítmény.Vannak hashajtatáás nélkül is trükkök amik lazítjáka aszékletet,de nem hajtanak meg.Egy gyereknél ez talán hasznosabb lenne.De mégegyszer,ez csak a széklet része a dolognak,a túlsúly egy másik lap.

8. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 4. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 28. 17:45
en amig nem oldottam ezt meg akarhogy is dietaztam nem ment le egy gramm sem, csak felfele.
7. 8fe4afaa5f (válaszként erre: 2. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 28. 17:44

Durumtlisztes tesztakat nem szereti?

A szekletert, nekem is szornyu volt, de a sok rosttol jobb es amit meg ajanlok, reggel amuzlijebe 1 kiskanal DARALT lenmag minden reggel. Ez termeszetes is es nagyon jo hatasa van. :)

2010. ápr. 28. 17:42

Szia!

A durum tésztát nehezebben dolgozza fel a szervezet, ezáltal kevésbé hizlal. És ha jól tudom akkor a Norbi update tészták is jobbak ilyen szempontból, mint a hagyományosak.

2010. ápr. 28. 17:39
hány kg és milyen magas a gyermeked?
2010. ápr. 28. 17:36
És meggyőződésem hogy a szorulás és az elhízás közt szoros az összefüggés,ezért a szorulását is kezeltetnem kell.
2010. ápr. 28. 17:33
Kerestem fogyitáborokat a neten de sehol nem találtam.Nincs gyerek fogyitábor az egész országban.
2010. ápr. 28. 17:32
Észrevettem hogy a széklete nincs rendben annak ellenére hogy elég sok folyadékot iszik és sokat tornázik,heti 2x edzésre jár.Akár mit csináltam vele a széklet csak 3-4 naponta volt és nagyon kemény.A gyerekorvos felírt egy szirupfélét ami valamilyen cukorféle,most ezt issza minden reggel éhgyomorra,így a széklet a délutáni időpontról átkerült már délelőttre,de a cél a reggeli időpont lesz és hogy minden nap legyen minimum 1x.Nagyon megreformáltam az étkezési szokásait ami már csak azért is nehéz volt mert a párom nem diétázik és igen jó evő és szeret nassolni is,szóval nem könnyű kitalálni hogy mit főzzek hogy mindenkinek jó legyen és meg is egyék.A következő hétvégi menük voltak pl ebédre ha nem volt kedvem főzni akkor kínai kaja,ezek többnyire diétásak sok zöldséggel.Levesek.Palacsinta de fele sima fele teljes kiörlésű lisztből,és töltelékként a gyerek reszelt almát kapott bele pici fahéjas cukorral vagy sovány túrót pindurit édesítve.Ami nagy gondom hogy a burgonyát és a tésztát nem sikerült még helyettesítenem,de ha ilyesmit eszik mert nem tudok mit kitalálni,akkor aznap többet mozgatom.Minimum 1 órát görkorizik a parkban és még itthon is tornázik többször 5 perceket.Amit még feltétlen be akarok vezetni az az olivaolaj főzős változata a classik,mert ez jelentősen meglazítaná a székletet.Ugyan is az még mindig keményebb mint kéne de legalább már van minden nap.Nagyon figyelek hogy mindenből a szírmentes vagy csökkenttett zsírtartalmú étleket vegyem mert egy felnőtt nő szírszükséglete mindössze 70gramm és ő még gyerek(11 éves)tehát neki még kevesebb.Jó egy hónapja csináljuk ezt és már eléggé el voltam keseredve minap amikoris most mértem és csökkent a súlya 2 kilót.nagyon nagy az öröm mindkettőnknek de semmiképp nem akarom hogy elbízza magát a ditát folytatjuk.Gondok lesznek a nagymamával mert ők egyáltalán nem figyelnek ilyesmikre úgyhogy lehet hogy a nyáron is csak kevsebbet lesz majd náluk mint eddig és inkább táborba íratom vagy még nem tudom majd kitaláljuk.Csak ötleteket szerettem volna adni hogy iylen apróságok is milyen sokat számítanak,sőt a műzlik közt is óriási különbségek vannak a kalóriatartalmat illetően érdemes odafigyelni.Ha bármi ötletetetk van szívesen veszem legfőképp a tésztapótlást illetően mert nagyon szereti a tésztaféléket a gyerkőc.
2010. ápr. 28. 17:22
Azért írom ezt a topikot hogy ha valaki esetleg hasonló gondokkal küzd akkor segíthessek neki.Tudjuk hogy gyereket nagyon nehéz diétáztatni és nekem is rettentő nagy gondd volt hogy hogyan tegyem.Nem megoldható az otthoni étkeztetés hétközben,a legtöbb gyerkőc az iskolában eszik amit nem tudunk kontrolálni.A következőket tettem:reggelinél megvontam a buktákat kakaóscsigákat és egyéb péksüteményeket,helyette kapott jóreggelt kekszet vagy műzlit 1,5%-os tejjel.az iskolában is reggelizik még pluszban de mivel itthon már jóllakott ezért ott nyilván sokkal kevesebbet evett ha evett.Ebédre azt ette amit bent kapott,de itthon mondtam neki,megbeszéltük hogy ha lehet mindig egye meg a levest.Uzsonnát is megette többnyire az iskolában de volt amikor kihagyta.Szóval 4 kor hazajön,fél 5-5 kor vacsorázik ami rozskenyér párizsi paradicsommal,3 lágytojás pici rozskenyérrel,valamilyen főzelék,a lényeg hogy megetettem akkor is ha nem volt éhes annyira.De késöbb már nem kapott semmit legfeljebb egy pohár 1,5%-os tejet vagy zacskósleves.Nem éhes!folyt köv.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook