Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Diéta gyereknek, hogyan fogyasszuk le csemeténket fórum

Diéta gyereknek, hogyan fogyasszuk le csemeténket (beszélgetős fórum)


1 2
39. Serry (válaszként erre: 36. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 29. 21:36
Milyen könyvet olvastál a témában? címe
38. Serry (válaszként erre: 35. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 29. 21:35

kemény és formált vagy fájdalmasan kemény?

Ugyanis ha előbbi az egsézséges, nem lehet illetve nem jó ha nagyon laza a széklet.

Persze ha fáj az sem.

2010. ápr. 29. 20:36
elég kimerítő azért ez nekem is mert nagyon nagy odafigyelést igényel.
2010. ápr. 29. 20:36
nagyon óvatosan fogyasztom.vissza is beszünk még ebből a havi 2 kilóból is.,most olvastam el a diétás könyvet ezzel kapcsolatban.meg azt sem szeretném hogy csíkos legyen mert a bőr kinyúlt rajta mert hirtelen fogyott szóval óvatosan akarom.de úgytűnik hogy most beindult a fogyás pedig csak változtattam a dolgokon és egyáltalán nem éhezik.adok neki mellé vitamint is azért nehgogy valami tápanyaghiány lépjen fel.
35. 9b165d11ec (válaszként erre: 33. - Serry)
2010. ápr. 29. 20:33
egyedül akkor volt híg székelet mikor őszibarac szezon volt és a mamánál már túl sok barackot evett.na akkor jó híg volt neki,de azóta bármit teszek akkor is kemény a széklet.hiába sok folyadék,hiába sok főzelék,hiába a teljes kiörlésű liszt(bio lisztet vettem valami 700 ft/kg),már nincs ötletem semmi.,most amit az orvos írt fel ez a székletlazító laktózos valami na ettől most úgytűnik hogy van minden nap kaksi de kemény még mindig.
34. Tamianyu (válaszként erre: 30. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 29. 10:37

:)))Akkor jó,már ezt hittem ennyit eszik a gyerkőc,és csodálkoztok,hogy pufi.

Tamarin lekvárt próbáltátok már?

A rostok is tényleg segítenek.

De van aki alkatilag ilyen,hogy állandóan szorulásos ritkán van széklete.Az én anyukámnak 5-6 naponta van csak,mindig is ilyen volt.Egyébként 53kg,és soha nem is volt több,max terhesen.A testalkatnak is van azért köze a genetikához,szerintem hiába mondják sokan,hogy nem.Meg a szervezet működésének is.Én pl olyan voltam min t anyukám,csak sokkal soványabb.Szülés után sem bírtam sosem 50 kg lenni,47-48 voltam állandóan.Kivették a manduláimat 28 évesen,egy év alatt 20 kg-ot híztam ugyan azzal az életmóddal mint előtte.

33. Serry (válaszként erre: 30. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 29. 10:12
Laevolaccal vigyázni,mert hozzá szokhat. Adj neki szilvalekvárt, teljes kiörlésű dolgokat és durum tésztát!!!!!
2010. ápr. 29. 09:48
most olvastam könyvben hogy a gyerkőcdiétával nagyon nagyon vigyázni kell hogy megkapjon minden fontos tápanyagot mellette.
2010. ápr. 29. 09:47
én nem adok neki pénzt így az iskolai büfécsokizás kizárt.
30. 9b165d11ec (válaszként erre: 16. - Tamianyu)
2010. ápr. 29. 09:46

nem nem dehogy,csak a változatokat írtam le.

a tojással is vigyázni kell most olvastam.

155 magas 66 kiló volt és most 64 1 hónap alatt.havi 2 kiló mínusszal kiegyezek.abbahagyni semmiképp nem fogjuk mert őt is zavarja.

as zéklettel már minden létezőt kiporóbáltunk,volt hogy csak főzeléket és levest evetett sok folyadékot itattam vele(ásványvizet) és akkor sem volt puha a széklete.még most is hogy szedi ezt a laktózos dolgot még íg yis kemény a széklet és nem tudom mitől ilyen kemény és képtelen vagyok neki puhítani.

29. Serry (válaszként erre: 27. - Re87)
2010. ápr. 28. 19:11
Így van érdemes megnézni az egsézséges iskolai büfé kampány ellenére is,hogy mit lehet ott kapni és mit vesz a gyerek.
28. Serry (válaszként erre: 26. - Nyuce)
2010. ápr. 28. 19:11
Nem a panír hizlal magában hanem az hogy megszívja magát zsiradékkal.
27. Re87 (válaszként erre: 23. - Vikuc)
2010. ápr. 28. 18:34
Sztem a suli menzán elég nehéz elhízni.Inkább a büfével van gond,mert ott tuti nem almát fog venni a gyerek,hanem csoki,csipszet...
26. nyuce (válaszként erre: 25. - Serry)
2010. ápr. 28. 18:30
És a panír?
25. Serry
2010. ápr. 28. 18:28
A rántottat nem kell elfelejteni. Min vajon sütőben kiválóan elkészíthető. nagyon fincsi:)
24. nyuce
2010. ápr. 28. 18:28

Háát, igen a rántott dolgokat is el kell felejteni. Nem csak a rántott husit, hanem mindent, ami rántott, meg ami bő olajban sül.

De annyi jó kaja van! Itt a tavasz, most aztán lehet mindenfélét grillezni. Grillezve meg bármi mehet, husi, gomba, sajt, zöldségek. Pl. héjában sült kruplit is nyugodtan lehet enni, persze azt mértékkel, de legalább laktató. És a grill husikhoz nagyon fincsik a friss saláták. Paradicsom, paprika, ubi, retek, hagyma...

És a grillezés még a családnak is jó program.

23. Vikuc
2010. ápr. 28. 18:20
És hozzáteszem hogy a lányom is menzás a suliban.Mégis...ha itthon jó kaját kap,nem hízik el.
22. Vikuc (válaszként erre: 21. - Re87)
2010. ápr. 28. 18:18
Szerintem is nagyon finom a durum tészta. De a teljes kiörlésű búzaliszt is.Hangsúlyozom,nem rozsliszt,meg durum liszt!!! Mert annak mellékíze van.A telj.kiörl.búzaliszttel is bármit meg lehet főzni.Én ma palacsintát sütöttem belőle diétás lekvárral.isteni! Ezeket is dm-ben vettem,mert ott a legolcsóbb.
21. Re87 (válaszként erre: 20. - Vikuc)
2010. ápr. 28. 18:09
Szerintem semmivel nem rosszabb az íze,mint a tojásos,fehérlisztes tésztáé.
20. Vikuc
2010. ápr. 28. 18:07
És csak durumtésztát veszünk.
19. Vikuc (válaszként erre: 18. - Re87)
2010. ápr. 28. 18:06
Mi sem eszünk rántott húst! oliva olajban kisült finom fűszerezett csirke,vagy pulykamellet eszünk.Nagyon finom.
18. Re87
2010. ápr. 28. 18:04

11éves gyereknél ne tarts drasztikus diétát orvosi felügyelet nélkül!

Ha diétáztatni akarod,akkor nektek is váltani kell,mert szegény gyereknek a szíve fog megszakadni,ha ő pároltzöldséget eszik,ti meg rántotthúst!

17. Vikuc
2010. ápr. 28. 18:02

Szia! Nálunk január óta van diéta.Elmondom hogy miket kell betartani,nagyon egyszerű!


A finom lisztet cseréld le teljes kiörlésű búzalisztre.


Az olajat cseréld le oliva olajra.


A finomított fehér kristálycukor helyett vegyél gyümölcscukrot (ez a legédesebb),vagy szőlőcukrot, (mindkettőt lehet venni a dm-ben)vagy használj mézet.


Fehér kenyér helyett vegyél tönkölybúza kenyeret,ez nem hízlal.


Édesség helyett legyen otthon datolya,vagy gyümölcs.


Mandulát,tökmagot,magvakat lehet fogyasztani,mert kell a szervezetnek.


És nem reklám,de tartsátok be a Norbi update rendszert. Hogy mit meddig lehet enni.


Sajnos a chips,csoki,cukros üdítők felejtősek.


Nálunk én akartam fogyni,de fogyott az egész család.:) Én január óta 20 kg-t adtam le. A lányom is csinosabb lett,de én a lányomat mozgásra is késztetem.Van görkorilya,rollerezik,bicajozik,mind mind ami mozgás.Bármit meg lehet főzni jobb alapanyagokkal.

A káposztába pl fehér rizs helyett lehet rakni árpát...stb. Sok sikert.

16. Tamianyu (válaszként erre: 1. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 28. 18:02

Ezt mind megeszi a kisgyerek még suli után amit felsoroltál?Párizsis kenyér zöldséggel,3 tojás szintén kenyér,plusz főzelék.És még azután esetleg tej vagy leves??

Szerintem ez nagyon sok,én felnőtt létemre a negyedét eszem kb,vagy az egész napi kajám ennyi.

A gyerekeim meg 1x esznek ovi suli után,akkor is vagy főzi feltéttel kenyér nélkül,vagy szendvics zöldséggel,esetleg tej.Három tojást életemben nem ettem még meg egyszerre.

Pont,hogy reggelizni szabadna hagyni,és este felé nem enni ennyit.

Bocs ha félre értettelek.

15. nyuce
2010. ápr. 28. 18:00

De ha csak mozog egy gyerek és nem eszik édességet, nem iszik üdítőket, hosszú távon már az is meghozza a várt eredményt.

Az én lányom pl. chips helyett répát, retket vagy uborkát rágcsál. Nagyon szereti.

Nem mellékes, hogy a fogai is gyönyörűek, egészségesek.

14. nyuce (válaszként erre: 3. - 9b165d11ec)
2010. ápr. 28. 17:56

Van gyerek fogyitábor. Erről a gyerek háziorvosok tudnak is felvilágosítást adni.

Mi is diétázunk, illetve a lányom. 1 éve csináljuk a diétát,amit inkább most már élemódváltásnak neveznék. Elfelejtettük a tésztaféléket, iskolában csak az ebédet kérjük, én csomagolok neki reggelit, uzsonnát. A levest mindig megeszi, de ha tészta van a suliban, annak csak a felét. Sportol, heti 2 edzés. Kevés édesség. Sok zöldség, gyümölcs, nincs üdítő, ásványvíz, zöldtea.

1 év alatt nőtt is sokat a lányom, de fogyott is. Most már kifejezetten vékony, nagyon csinos lett, egyetlen deka felesleg sincs rajta. Testnevelésből csak 5 és csillagos ötösöket hoz haza. Sokkal több energiája van, jobban is tanul, kevésbé fáradékony.

Nem szabad azonban erőltetni és túlzásba vinni a fogyókúrát, főleg gyerekeknél. Havi 1 kg minusz bőven elég náluk. A lassú fogyás eredményesebb.

2010. ápr. 28. 17:49

Mégis milyen magas a gyerek, és hány kiló?

És mitől hízott úgy el, hogy diétáztatni kell?

2010. ápr. 28. 17:48
Bocs véletlenül kétszer ment el az előző bejegyzésem...
2010. ápr. 28. 17:48

napi 1-2 kanál búzakorpa is nagyon jó a székletre és ez is természetes dolog. DM-ben lehet kapni 250gramm 300Ft körül van tehát nem is horror árban van és ez sokáig elég.


A gyerekedet is zavarja a túlsúly? Az én unokahugom egész kicsi korától elég duci, mondhatnám kövér. Most kamaszodik (14éves lesz nyáron), és most karácsony óta elég sokat fogyott, mert zavarja, hogy dagi és fele adagokat eszik és nem eszik süti féléket, pedig nem kényszeríti erre senki, csak gondolom már cikik a tesiórák meg talán piszkálják is. Ő is már ovis korától táncol meg úszik meg minden mégis jó kis ducika lett, de mostmár lassan elég elfogadható a súlya...

2010. ápr. 28. 17:48

napi 1-2 kanál búzakorpa is nagyon jó a székletre és ez is természetes dolog. DM-ben lehet kapni 250gramm 300Ft körül van tehát nem is horror árban van és ez sokáig elég.


A gyerekedet is zavarja a túlsúly? Az én unokahugom egész kicsi korától elég duci, mondhatnám övér. Most kamaszodik (14éves lesz nyáron), és most karácsony óta elég sokat fogyott, mert zavarja, hogy dagi és fele adagokat eszik és nem eszik süti féléket, pedig nem kényszeríti erre senki, csak gondolom már cikik a tesiórák meg talán piszkálják is. Ő is már ovis korától táncol meg úszik meg minden mégis jó kis ducika lett, de mostmár lassan elég elfogadható a súlya...

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook