Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Diane 35 hatása a bőrre fórum

Diane 35 hatása a bőrre (beszélgetős fórum)


48. eelchi
2007. aug. 22. 21:20

Kedves Mindenki!


A diane35 receptjén eredetileg rajta volt, hogy csak fél évig szabad szedni, de ezt valamiért törölték a tájékoztatójából. Én sajnos 6 évig szedtem, 8 éve hagytam abba. Azóta született egy kislányom, akinek 1 veséje van. Úgy néz ki a diane miatt. Nekem a májam és a szivem bánta... Mindenkit óva intek a hormonális készitményektől és bármilyen "gyógyszer" évekig tartó szedésétől!!! A gyógyszeripar óriási üzlet:((

47. 2ab728965c (válaszként erre: 46. - Kormi1985)
2007. aug. 12. 22:14
Ugyanaddig amíg a többit, kicsit nagyobb ugyan a hormontartalma, de akinek bírja a mája és nem hízik, annak lehet szedni korlátlan ideig.
2007. aug. 12. 22:12
már 3 és fél éve szedem... a múltkor rákérdeztem a dokinál, hogy meddig szedhetem ezt, és azt mondta, hogy még nyugodtan... de hogy meddig azt nem tudom!
45. Kormi1985 (válaszként erre: 43. - Melin76)
2007. aug. 12. 22:11
Én is Diane35-öt szedtem... most egy másikat, de lényegében ugyanaz, csak más a neve... szerencsére rám nem volt ilyen hatással, én fogyni is tudtam mellette... bár a méreganyagszintet nem tudom, de a dokim nem mondta, hogy váltanom kéne! Eredetileg azért kaptam ezt, mert eléggé pattanásos voltam... annak nagyon örültem, hogy eltüntek a patijaim mind egy szálig! :-)
2007. aug. 11. 07:54

Van akire valóban így hat, mert elég magas a hormontartalma.

A PCO-t és az arcon esetlegesen lévő pattanásokat viszont remekül rendbeteszi, mert antiandrogén, azaz a sok nőben előforduló magas tesztoszteron szintet hatásosan lecsökkenti a benne lévő ciproteron acetát.

Én majdnem egy évig szedtem, semmi más panaszom nem volt tőle, minthogy "kiöregedtem" belőle, elmúltam 40, és olyankor már nem szívesen írják fel a trombózisveszély miatt.

2007. aug. 10. 17:08
diana35 hatása rám: idegesség, májban a méreganyagszint emelkedése, farkaséhség - ezért +10 kg. Másfél hónapig szedtem, de a hatását még néhány hónapig éreztem. Hulla fáradt lettem ezért elmentem dokihoz, és a vérvétel során derült ki, hogy a méreganyagszint a májban magas volt
42. Doricica (válaszként erre: 41. - 9a2354601b)
2007. máj. 18. 02:08
koszi!
41. 9a2354601b (válaszként erre: 40. - Doricica)
2007. máj. 18. 02:07
Te tényleg egy szelíd kis cica vagy!
40. Doricica (válaszként erre: 39. - 9a2354601b)
2007. máj. 18. 02:04
konnyen elofordulhat:)))
39. 9a2354601b (válaszként erre: 37. - 9a2354601b)
2007. máj. 18. 01:59

a parmakokinetika nem női dolog, összetéveszted a körömépítéssel

:-)))

38. Doricica (válaszként erre: 37. - 9a2354601b)
2007. máj. 18. 01:48
te Sanya!!!hogy te milyen okos vagy???!!!fantasztikus:DD,nagyon otthon vagy a noi dologkban:D
37. 9a2354601b (válaszként erre: 36. - A7d7cdf80e)
2007. máj. 18. 01:46

Minden gyógyszer csak addig hat, ameddig szedik (illetve, ameddig ki nem ürül a vérszérumból) Ez csak egyes depot-készítményeknél tarthat hónapokig, tabletták, kapszulák esetén többnyire 24 óra.

Diane 35 egy évig szedhető, aztán váltani kell.

36. a7d7cdf80e (válaszként erre: 32. - 93a74b44ea)
2007. máj. 17. 10:08
Szia Letty! Az eddig hallott tapasztalatokból azt szűrtem le, hogy ha a bőrre jó hatású fogamzásgátlót abbahagyod, utána visszajönnek a problémák. Éppen ezért szeretnék olyat szedni, ami nem árt, ha hosszú távon szedem. Ne aggódj, bitosan helyre fogsz jönni :)
35. 2ab728965c (válaszként erre: 34. - 9a2354601b)
2007. máj. 17. 08:20

Még ez sem így van, kedves sanya199!!!!!!!!

úgy látszik, valahol Te is elakadtál a múltban....:))))

legújabb verzió: die hard! azaz: dögölj meg bátran akárki vagy és akármennyi a lóvéd. :((((

34. 9a2354601b (válaszként erre: 33. - Andreamano)
2007. máj. 16. 21:43
Hol itt a probléma? Aki gazdagabb, jobban meggyógyul.
2007. máj. 16. 21:28

Én szerintem az alapvető probléma az,hogy az ember a mai világban már bármivel fordul (főleg állami szakrendelésen)orvoshoz,ritkán vagy egyre inkább soha nem kap kielégítő választ a kérdéseire,megoldást a problémáira,a problémamegoldás minősége egyenesen arányos a boríték vastagságával,csak,hogy nem mindegyikünknek elég vastag a borítékja!

Az ember nem érthet mindenhez,ezért fordul orvoshoz,ha beteg,vagy viszi autószerelőhöz az autóját,ha elromlott.

32. 93a74b44ea (válaszként erre: 20. - A7d7cdf80e)
2007. máj. 16. 20:59

Tapasztalat a Yadine-ról:

évekig szedtem (előtte is, közben is tökéletes volt a bőröm, sehol egy pattanás), és valószínűleg annyira hozzászokott mégis a szervezetem, hogy három hónap szünet alatt tiszta patti lettem... Már újra szedem, és csak abban bízom, hogy így elmúlnak, mert borzasztóan idegesít a dolog...

31. 9a2354601b (válaszként erre: 30. - Andreamano)
2007. máj. 16. 20:53

Most akkor ez a véleményed a Diane 35-ről, hogy kiváncsi vagy a barátnőm gyógyszerére?

Köszömöm a konstruktív hozzászólásodat!

:-))

2007. máj. 16. 20:48

Véleményem szerint ne szálljunk vitába erről a kérdéskörről,mert úgyis mindenkinek igaza van, akár tudományos oldalról megközelítve akár nem!


Kiványcsi lennék Sanya,persze,ha nem vagyok indiszkrét,hogy a barátnőd szed-e fogamzásgátlót,és ha igen milyet,mert igen felvilágosúlt vagy e téren!


Nem lehet minden gyógyszernek amit felírnak a hatásmechanizmusával tisztában lenni,mondjuk személy szerint nem is érdekel!


Az a legjobb,ha az embernek nem kell gyógyszert szednie,mert akkor egészséges!!!

29. 9a2354601b (válaszként erre: 26. - F124753f33)
2007. máj. 16. 18:36

A szervezet hormonálisan sem borul fel, mint egy Trabant. Lehet viszont tartósan, sőt visszafordíthatatlanul károsan befolyásolni (pl. növekedési hormonok pubertás előtt, vagy anabolikus steroidok hatása a mellékvesékre)

Az orvosok felírási szokásait több tényező befolyásolja, a legfontosabb a tradició, megszokás, és nem pedig a tudományos evidenciák, utána a kollégák véleménye. Aki a gyártók hatására választ, az nem hülye, hanem korrupt, ha ezért ellenszolgáltatást kér, kap, vagy akár ígérnek neki)

28. 9a2354601b (válaszként erre: 25. - Andreamano)
2007. máj. 16. 18:32

Nem kell orvosnak lenni, hogy az ember tisztában legyen néhány gyógyszer hatőásmechanizmusával.

Orvosokat igenis meghurcolnak, de nem mindig jogosan, amikor meg jogos lenne, többnyire megússzák. A betegek nem tudják, hogy mikor lenne joguk pert indítani, nem áll rendelkezésükre segítség. A kórházak általában felkészült jogászokkal és biztosítokkal vannak felkészülve az ilyen esetekre.

Azt sem tudják a betegek, hogy mindenben ők döntenek, az orvos legfeljebb tanácsolhat, és kötelessége lenne olyan érthető felvilágosítást adni, ami alapján egy laikus is tud dönteni saját vagy gondozottja sorsáról.

(erek nem bizseregnek, mint ahohy a fogak ne viszketnek, nem fáj a szív és nem szőrös a tenyér.)

27. 9a2354601b (válaszként erre: 22. - A26b2a1b7e)
2007. máj. 16. 18:27
Nem közérzetjavító szándékkal írtam.
26. f124753f33 (válaszként erre: 25. - Andreamano)
2007. máj. 16. 13:08

Ezzel tökre egyet értek, ahány ember annyi reakció a szervezet részéről. Nem szabad más elmondása, tapasztalata alapján belefogni semmibe sem. Hacsak az ember nem akarja később hosszú időn át viselni a szervezet hormonális felborulása kapcsán támadt, sokszor nagyon is elkeserítő következményeket...

Az orvosokról annyit, hogy ők maguk sem tudják szerintem igazán kinek mi a jó, úgyhogy ez egyfajta kísérlet sajnos, ugyanis a nőgyógyász (a normálisabbik) a szerint ír fel fog.gátlót, hogy mi a praxisában a leggyakoribban használt, és legkevesebb mellékhatással járó márka, a hülyébb pedig a szerint dönt, hogy melyik cég gyógyszerügynöke járt nála utóljára. Sajnos...

2007. máj. 16. 12:53

Sziasztok!


Én azt gondolom,hogy ilyen ügyekben semelyik orvos sem vállalja a felelőséget,nem azért mert nem tanulta meg,hanem azért,mert könnyebb zsebretenni a pénzt akkor ha elmész hozzá tanácsadásra,mindig úgy csinálják,hogy rábeszélnek még akkor is,ha kétségeid vannak,mert akkor többet mész,és mégtöbb pénzt fizetsz!

Csakhogy azzal nem számolnak,hogy komlikáció is lehet,mert nem is érdekli Őket sajnos,mert magukat olyan jól megvédik minden esetben!

Ti hallottatok már olyat,hogy orvost olyan igazán meghúzkodtak volna?

Nem,vagy csak nagyon kevés esetben,magukat,és egymást mindig jól kidumálják!

Én nem hiszem,hogy tökéletes dologra vágytam volna,és nem is igazán érdekelt,és érdekel a tudományos magyarázat,főleg akkor amikor a halálos ágyadon fekszel!


Sanya Te orvos vagy,hogy ennyire tudod ezeket a dolgokat?


Mindenkinek saját magának kell eldöntenie,hogy elkezdi szedni a gyógyszert,ebben nagyon tanácsot adni nem lehet,mert lehet Neked másik gyógyszer vállna be,vagy éppen semelyik!A lényeg,hogy mindenképpen vizsgáltasd magad ki előtte,és ne hagyd magad rábeszélni bármelyikre addig,amíg nem jött meg az eredmény!

Az én véleményem az még,hogy az nem biztos,hogy Neked is az jó ami a barátnődnek!

2007. máj. 16. 10:42
Én terhes lettem a Diane35 mellett.Mikor kiderült csak az érdekelt hogy egészséges-e a gyerek. (1hónapot szedtem úgy hogy terhes voltam),ugyanis rendesen megjött,úgy hogy fel sem merült bennem a terhesség gondolata.Rengeteg vizsgálaton mentem keresztül, de szerencsére semmi baj nem lett.
2007. máj. 16. 09:22

Szerintem akinek nem nagyon életbevágóan fontos a fogazmzásgátló tabletta, ne szedje!

Mercilont szettem gy darabig, és felfigyeltem arra, hogy furcsán bizseregnek az ereim a vádlimban...

Ez 2 napra rá olyan szintet ért el, hogy aludni sem bírtam. Azonnal abbahagytam! De ez mellett számtalan olyan elváltozást okoz, ami nem természetes, pl megnöveli a vér cukor szintjét, de ez minden fog. gátlóra igaz. Már maga az nem természetes, hogy állandóan "terhességi állapotot" szimulál ugyebár meggátolva, hogy létrejöjjön a tényleges terhesség. Ezáltal egy sereg olyan folyamatot indít el szervezeten belül, ami nem a normál állapotnak megfelelő.

Az mellett ez egy baromi jó üzlet ág, ha csak az árakra gondolunk.

22. a26b2a1b7e (válaszként erre: 21. - 9a2354601b)
2007. máj. 16. 08:54
Igen, kedves Sanya, biztos 100.000 szer ritkábban, meg egész biztosan ezerből egy az esély, ahogy azt nekünk mondták... csak hát, ugyabár, amikor az ember ott fekszik élet és halál között, és benyögnek neki egy ilyen százalékot, az ugyebár már nem sokat javít a közérzetén :(
2007. máj. 15. 23:59

Mennyi tévhit! A bőrgyógyász azért nem mondott semmit, mert lusta volt megtanulni. A Diane 35 testosteron receptor blokkoló. Egyszerűen fogalmazva a női keringésben is van normális esetben is testosteron, azonban a célszerveken (bőr, szőrtüszők, stb.) kevés a testosteron-érzékeny receptor. Akinél a normálisnál több, vagy érzékenyebb receptor van, annál a normálisan kis mennyiségű testosteron is tüneteket okoz (virilis szőrzet, zsíros pattanásos bőr, hajzsírosodás, ritkulás) A Diane lefedi a receptokat és így fejti ki a hatását. Mivel a kialakült tünetek rendezdéséhez hónapok kellenek, egy kúra minimum 6 hónap. Evidens, hogy nem hullik ki a küldök allatti szőrzet 3 nap alatt!

A diane MELLÉKHATÁSA az ovulációgátlás, ezért alkalmas fogamzásgátlásra, viszont abbahagyása után, ha 3 hónapon belül nem szabad teherbe esni, nem úgy mint a "normál" oral antikoncipienseknél.

Nincs betiltva. 12 hónapig alkalmazható.

De csodákat nem tesz ez sem,ez is csak gyógyszer.

A trombózis pedig mindegyiknek egységesen lehet szövősménye, de 100.000-szer ritkábban, mint amennyire a nem kívánt terhesség megszkításából eredő szövődmények. vagy akár a normál szüléssel járó szövődmények incidenciája.

Aki tökéletes dologra vágyik, az vásároljon csodaszert, ne orvoshoz menjen.

2007. máj. 15. 23:49
Azt hiszem én a Yadine mellett döntök. Rosszat bármelyik fogamzásgátlóról lehet mondani, egyik sem egészséges. Persze a Diane35 más, biztos nem jókedvükből írnak és mondanak róla az emberek ennyi kritikát, és az sem véletlen, hogy betiltották. Még szerencse, hogy miután most ki lett nekem írva, utánajártam, h. mégis mi ez. A bőrgyógyász semmit nem mondott róla, csak kiírta és szevasz. A Yadine-t egy barátnőm 4 évig szedte, és semmi gondja nem volt vele, másik barátnőm pedig most kezdte el. Szivem szerint nem szednék ilyet, de a bőröm miatt szüségem van rá.
19. a26b2a1b7e (válaszként erre: 18. - Deenise)
2007. máj. 15. 23:34
Most megnéztem a Yadine fogamzásgátló tájékoztatóját az OGYI honlapján... nos, itt is írják természetesen mellékhatásként a trombózist. Meglepően nagy kiterjedésű szövegrészt szentelnek külön ennek a fejezetnek...

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook