Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Diabeteszesek jelenkezését várom. fórum

Diabeteszesek jelenkezését várom. (beszélgetős fórum)


1 2
8. cupacek (válaszként erre: 5. - Cand Ida)
2009. szept. 8. 17:58
Kedves Candida nagyon édes vagy!!!!Lefogytam és az orvos azt tanácsolta,hogy egyek sok csokit,éstöbb kaját.Én soha nem ettem édességet,de eröt vettem magamon és minden étkezés után fogyasztottam.Örültem h hizok,de kiderült29-es a cukrom.Egyböl inzulin kellett.Humulin r és n szurok négyszer.A diétát kiszámolom és ha egy kicsit tornázom ,akkor hypo közeli állapotba jutokMost már hozzá merek nyulni az inzulin mennyiségéhez is.Hatszor eszem,de elöfodul h éjszaka is kell.
7. vekvik (válaszként erre: 6. - Cand Ida)
2009. szept. 8. 17:53

Nálunk a legtöbb süti tejmentes is! És vannak gluténmentes sütik is.

Budapesten vagyunk!

Én a Horvát utcában (2.ker)

de van egy üzletünk a Máriaremetei úton is.

Érdemes megkóstolni a sütiket. Egyébként Fruktóz az édesítő.

6. Cand Ida (válaszként erre: 3. - Vekvik)
2009. szept. 8. 17:14
Szia! Ismerem a cukrászdát! :)) Annyiszor akartam kérdezni, hogy csak cukor vagy tejmentesek is a készítmények? A gyerekeimnek szoktunk nálatok venni/rendelni és a múltkor egy tejallergiás kislány volt itt...nem tudott szegényke enni belőle, úgy sajnáltam. Köszi a választ!
5. Cand Ida (válaszként erre: 1. - Cupacek)
2009. szept. 8. 17:12
Szia! Sajnálom, nem könnyű dolog, de ha betartod és mozogsz, az sokat segít! Csak diétáznod kell, gyógyszer vagy esetleg inzulint is kapsz? Mi miatt alakult ki nálad?
4. Molyka (válaszként erre: 3. - Vekvik)
2009. szept. 8. 17:10
Szia, nekem is! :) Remélem budapesten van.. :) Bár ha hiszed ha nem, nem vagyok édesszájú, de ha van egy bolt... :)
2009. szept. 8. 16:57

Én csak annyit tudok, hogy egy diabetikus cukrászdában dolgozok, ahol finomak nagyon a sütik és alacsony a szénhidráttartalmuk. Van olyan süti (Rigó Jancsi) amiben 3,7 g a szénhidrát egy szeletben (nem 100 g-ban)

Várlak szeretettel, ha el tudsz jönni:D

Privát el tudom küldeni a honlapunk címét csak itt nem engedi és nem szeretném ha törölnének.

2. Molyka (válaszként erre: 1. - Cupacek)
2009. szept. 8. 16:52

Szia. Nem pont diabétesz, de a küszöbén vagyok. Nagyon sok inzulint termel a szervezetem, emiatt szigorú, cukorbetegeknek való diétát kell alkalmaznom.

A lényeg, hogy megvan hogy mikor mennyi és milyen szénhidrátot kell fogyasztani. Naponta 5x kell enni, plusz a gyógyszerek amiket kapsz. Én Merckformint szedek.

Bemásolom Neked, hogy én milyen minta étrendet kaptam. Nekem nem jött be, mert a reggeli kevés, a gyógyszer hamar leviszi a vércukorszintemet. Onnantól a többi étkezéssel nincs bajom. Igaz, ebédre nem 60 hanem 75 g szénhidrátot eszem, de úgy gondolom ez belefér.

Ja, és csak barna, teljes kiőrlésű péksüteményt fogyasztók, mert az lassan bomlik le.


ÉTREND 5x160g ch


7:00 REGGELI: 30 g lassan felszívódó szénhidrát


1/ 6 dkg barna kenyér vagy egyéb magas rosttartalmú kenyér v. zsemle v. kifli

2/ 5dkg zabpehely

3/ 10 db korpovit keksz

4/ 15dkg karalábé + 4 dkg tk kenyér

5/ csökkentett szénhidrát tartalmú kenyér 30g ch tartalmú mennyiségben


+ sovány felvágott vagy sovány sajt vagy tojás vagy túró vagy cottage chees

+ padlizsánkrém, avokadó krém satb

+ light margarin vagy vajkrém

+ 2 evőkanál zabkorpa

+ max.: 20 dkg olyan zöldségféle, amelyiknek 10 dkg-ja 5 g-nál kevesebb szénhidrátot

tartalmaz pl.: paradicsom, paprika, uborka, retek, savanyú káposzta

+ tea (cukor, méz nélkül)

+ kávé (cukor tej tejpor nélkül)


10:00 TÍZÓRAI: 20 g szénhidrát: 10g lassan, 10g gyorsan felszívódó szénhidrát


1/ 10g L: 2 dkg barna kenyér vagy egyéb magas rosttartalmú kenyér v. zsemle v. kifli

10g GY: 2 dl tej vagy kefir vagy natúr joghurt


2/ 10g L: 3 db korpovit keksz

10g GY: 20 dkg málna v.15 dkg alma v. eper v. grapefruit v. narancs v. ribizli


3/ 10g L: 1 db ham-lett

10g GY: kb. 2 dl light gyümölcslé


4/ 10g L: 15dkg sárgarépa

10g GY: kb 1,5 dl gyümölcsjoghurt


+ a reggelinél felsorolt feltétek


5/ 10g L: 2 db tk. abonett pl wasa

10g GY: 10 g szénhidráttartalmú diabetikus dzsem


13:00 EBÉD 50 g szénhidrát


1/ Húsleves ( 1 evőkanál tésztával, 1 szál répával)

20 dkg nyers burgonyából petrezselymes burgonya

+ sült csirkemell

+ uborka saláta


2/ 6 dkg nyers rizsből párolt basmati rizs

+ pulyka pörkölt

+ káposzta saláta


3/ 6 dkg nyers durum tésztából főtt tészta

+ 10 dkg túró

+ 60 ml tejföl (2 ek.)


4/ Kelkáposzta főzelék

20 dkg kelkáposzta

10 dkg burgonya

1 dkg liszt (2 teáskanál)

Alma 15dkg


5/ 6 dkg tk kenyér

+ a reggelinél felsoroltakból kenyér


40 dkg málna



16:00 UZSONNA: 20 g gyorsan felszívódó szénhidrát


1/ 40 dkg málna 30 dkg alma v. g.dinnye v. eper v. grapefruit v. ribizli 25 dkg narancs v. egres 20 dkg mandarin v. kivi v. meggy v. őszibarack 15 dkg cseresznye 8 dkg banán


2/ 15 dkg alma v. görögdinnye v. eper v.12,5 dkg narancs v. 10 dkg mandarin v. kivi

2 dl tej vagy natúr joghut vagy kefir


3/ 10 g szénhidtáttartalmú diabetikus édesség vagy fagylalt

2 dl light gyümölcslé


+ édesítőszer

+ max.: 20 dkg olyan zöldségféle, amelyiknek 10 dkg-ja 5 g-nál kevesebb szénhidrátot tartalmaz pl.: paradicsom, paprika, uborka, savanyú káposzta

+ sovány felvágott vagy sovány sajt vagy virsli vagy tojás vagy túró ( max.:10dkg)


4/ 20g szénhidráttartalmú diabetikus: édesség vagy gyümölcsjoghurt vagy fagylalt



19:00 VACSORA: 30 g lassan felszívódó szénhidrát


1/ 6 dkg barnakenyér vagy egyéb magas rosttartalmú kenyér v. zsemle v. kifli

+ sovány felvágott vagy sovány sajt vagy virsli vagy tojás vagy túró ( max.:10dkg)

+ light margarin vagy vajkém

+ max.: 20 dkg olyan zöldségféle, amelyiknek 10 dkg-ja 5 g-nál kevesebb szénhidrátot tartalmaz pl.: paradicsom, paprika, uborka, kovászos uborka, savanyú káposzta

+ tea (mesterséges édesítőszerrel)


2/ Rakott karfiol

- 25 dkg karfiol

- 20 g hántolt árpa

- 3 g étkezési búza vagy zabkorpa

- 3 g vöröshagyma

- 10 g lecsó

- 50 ml kefir

+ 100 g sertéshús

+ 10 ml étolaj


3/ Zöldbabfőzelék

- 300 g zöldbab

- 10 g liszt

- 30 ml kefir

+ 80 g sertéshús

+ 10 ml napraforgó olaj

+ 30 g vöröshagyma

+ fűszerek


+ 10g gyorsan felszívódó ch

Lehet csak lassú is

2009. szept. 8. 16:47
Nemrégen lettem 2-es tipusu cukorbeteg és várom azokat akiknek van ilyen problémájuk,vagy jotanácsokat adnának nekem és persze azoknak is akiket érint a betegség.Beszéljünk rola ki-hogyan oldja meg.Pl:utazás,sport,ételek.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook