Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Fogyókúrás étrend diabéteszes vesebetegnek fórum

Fogyókúrás étrend diabéteszes vesebetegnek (beszélgetős fórum)


1 2
2013. jan. 20. 20:12

Sziasztok

Vesebeteg vagyok 2004-től visszatérő húgyúti problémám szokott lenni.

Azt kérdezném,hogy valaki szedi és milyen az uro waxum kapszula szedése?

Véleményt és tapasztalatokat várom


Üdv

Kingicsek

39. a9986bef96 (válaszként erre: 38. - Tikka)
2010. jún. 7. 11:09
Köszi!:)
38. Tikka (válaszként erre: 37. - A9986bef96)
2010. jún. 7. 10:52

Köszi a privit,megkaptam,válaszoltam is! :)

A vizsgádhoz gratulálok!!! Nagyon ügyi vagy! :)Biztos rendben lesz a másik is! Szorítok! :*

2010. jún. 6. 21:38

Ja és akkor dicsekszek is...:)

Az egyik vizsgám a kettőből ötös lett! :D

A másikról még nincs hírem,de...annál örülök,ha az görbül...:SSS

2010. jún. 6. 18:50

Tikka!

Elküldtem priviben,remélem megérkezett!Ha bármit nem értesz,vagy nem jó és cseréljük le valamire,vagy kérdésed van,írj!!!

:D

35. Tikka (válaszként erre: 34. - A9986bef96)
2010. jún. 3. 17:22

Köszi előre is! Miért haragudnék??? Gratula a vizsgához,tuti biztos,hogy sikerült! :)

Szia!

2010. jún. 3. 17:09

Szia kedves!

Ne hari,nem vagy elfelejtve.Most végeztem a vizsgával,suliból írok.Sajna nem úgy alakult az időm,ahogy ígértem,de... ma szeretnék végezni a neked szánt anyaggal.Hu,ha tudnád...másoknak is lógok...:( Tiszta ciki.Szia és szép napot!!!:D

33. a9986bef96 (válaszként erre: 32. - Tikka)
2010. jún. 1. 09:09
Eh...köszi...:)
32. Tikka (válaszként erre: 31. - A9986bef96)
2010. jún. 1. 08:52
Köszi! Szép napot Neked is! A vizsgáidhoz meg egy "nagy kalappal"! :)
2010. máj. 31. 23:11

Na,szépet haladtam ma is,de nem eleget!Sajna nem készült el ez a begépelés,de folytatom holnap is.Az előttem álló két vizsgámnak már úgyis mindegy,szóval nem ezen az időn fog múlni egyik sem...:( Bleh,nem szeretem témák,meg a szabadidőm sem úgy alakult,ahogy terveztem.Egy szó,mint száz: holnap is folytatom,remélem végzek!Tök jó,hogy elkészül,hiszen egy kész anyag lesz.Úgyhogy: én magam is örülök neki!Szóval:"körmölés" holnap folyt.köv!:D

Neked pedig szép napot!:)

30. a9986bef96 (válaszként erre: 29. - Tikka)
2010. máj. 31. 17:47
Á,már értem!:)
29. Tikka (válaszként erre: 28. - A9986bef96)
2010. máj. 31. 16:53

Nos,mint mondtam valóban nincs személyre szabott infóm,hiszen a doki csak annyit mondott,hogy fehérjeszegényen étkezzek.Annyit tett hozzá,hogy ez azt jelenti,hogy húst is kevesebbet egyek.

Ennyi volt,amit mondott.

Én csak utánaolvastam neten,onnan szültem ezt a 40 gr fehérjét,illetve vettem egy vesebetegeknek szóló könyvet,abban is ezt olvastam fehérjemegszorítás alatt.Így jutottam arra a következtetésre,hogy akkor nekem is annyit szabad fogyasztani.

Egyébként pl.most a vérnyomásom mondhatni tökéletes,mióta más gyógyikat szedek.Régebben komoly gondok voltak azzal is.A vesedokinál még 160 körül mértek...régebben meg 180-200 is szokott lenni.

Ismételt köszi mindenért! Pusssz

28. a9986bef96 (válaszként erre: 27. - Tikka)
2010. máj. 31. 11:22

Na,most kezdhetem előlről,valamiért elszállt.Szóval Tikka...ezt most komolyan mondom.Figyelj.A te 3-d fokúd a következő kezelést igényli:

1)VÉRCUKOR NORMALIZÁLÁS(ez már 1-2fokon igen aktuális)

2)VÉRNYOMÁS HATÁRÉRTÉK ALÁ VITELE

Azaz: ha nem figyelsz oda a cukrodra,esélyed sincs.Ha a vérnyomás kezelésében nem hallgatsz a dokira,esélyed sincs.A csökkent fehérjét zömében 4-d fokban ajánlják ráadásul,de te te vagy és ha az orvos fontosnak érezte,akkor ide kell venni,természetesen.A 9-es érték már "veseküszöb"-nek számít,de van akinál már a 8-is,ez alkat kérdése.Neked ezt megengedni,már luxus.Hiába figyelsz a fehérjére,ha közben maga az alapok nincs rendezve.A diabeteses nephropatiában a cukor kérdése nem másodlagos.Egy vesedialízises kb.2naponta jár a kezelésére.Ez gondolom nem hiányzik.Vesződni a 10. inplantátummal gondolom szintén nem hiányzik.Ez már nem játék!Hm?:)Ez még visszafordíható,jó vesefunkciót jelent,de a következő fok,már visszafordíthatatlan,csak a romlás mértékét lehet lassítani.Ne lépjünk át oda!A világ összes sütije nem ér annyit...:( Ezeken (vércukor,vérnyomás) nagyobb a hangsúly jelenleg.De számolok neked fehérjét is!:)Még jó,hogy megírtad,mert én az alapot vettem 50-60g/nap ilyen esetben,mivel úgy tudtam nincs személyre szabott infod.

27. Tikka (válaszként erre: 25. - A9986bef96)
2010. máj. 31. 09:25

Először is gratulálok a vizsgáidhoz! Jó az a 2-es is,a lényeg,mint Te is írtad,hogy nem kell UV-zni! :)))

Férjemről:lényegében nem fizikai munkát végez,biztonsági és vagyonőrként dolgozik 12 órában,2 nap nappal,2 nap éjjel,2 szabad.

Neki amiatt kellett az esti inzulin,mert 3 lábujját amputáltak előtte...utána,amint elkezdte az esti inzulint,szerencsére leállt a folyamat.Akkor 6 hónap alatt volt a 3 műtét,azóta viszont eltelt több,mint 2 év és szerencsére nincs gond,jók az eredményei.

Tegnap egyébként bűnöztem...itt voltak lányomék,volt eszem-iszom,dínom-dánom...ettem elég sokat,sütit is/gesztenyés kiflit/,meg ittam Bacardi Brézert/cukrozott/,meg este egy kupac sózott mogyorót is! Na reggelre meg is lett az eredménye: 9,1-et mértem! Meg is fogadtam,hogy mától tényleg nagyon odafigyelek!Amit tudatosan visszafogtam már eddig is a kórház óta,az a tej,ill.tejtermék fogyasztása.Azóta egyáltalán nem iszom tejet,nem eszek kefít,joghurtot.Csak a kajában lévő kevés tejföl,meg néha reszelt sajt,amit igazából fogyasztok.Na persze húst és néha tojást eszem.Nem tudom igazándiból,hogy mennyi az a bizonyos 40 gr fehérje,mondjuk írtam,hogy ezt sem mondták...csak ahogy utána olvastam,hogy ennyit szoktak javasolni.Csak annyit mondtak,hogy fehérjeszegény táplálkozás.

Na nem is bonyolítom tovább...várom az általad összeállított étrendet! :) És köszi előre is! ♥

26. a9986bef96 (válaszként erre: 24. - Tikka)
2010. máj. 30. 23:54
Lesznek feltétlen!!!:D
25. a9986bef96 (válaszként erre: 21. - Tikka)
2010. máj. 30. 23:54

Hú,a humulint nem vágom...Vagyis...már vagy 100x megtanultam és vagy annyiszor ki is dobta az agyam...Jajj,ezek a tipikus 2-eses inzulinok...Eh...:S Na mindegy.:)Szóval szegény humulin családot mindig újra kell csekkolnom.:P

Viszont...nem felejtettelek ám el!Már elkezdtem begépelni,de nagyon álmos vagyok,holnap folytatom.Talán estefele,dehogy hogy végzek vele...szóval készül ám.Sajnos még van 4 vizsgám,abból 3 minimum nagyon húzós lesz.Azok a vizsgák,amikről írtam,azokból az egyikre úgy mentem be,hogy tuti 1-es...Épp kisebbfajta lelkiválságban voltam,ebből kifolyólag alig aludtam előző éjjel,reggeli nyista,két energiaital bevágva,az is ugye light,na így mentem be 11-kor vizsgára,dehát a depi nagy úr,képtelen voltam magam összeszedni...:)Viszont azokban a napokban fogytam 2 kilót!:D Így most még gizdább lettem...:S :( Ehhez képest ugyanakkor keskeny 2-est alkottam!:D Most így utólag örülök,hogy nem kell UV-znem...:) A másik aznapi viszont 5-ös lett!Nem,nem tudom hogy alkottam...:)

Na,szóval gondolkozni szoktam rajtad és most már a férjeden is...Mond csak: ő valami fizikai munkát végez esetleg?De ugye a hétvége akkor is kérdéses...ugyanis túl nagy a kontraszt,hogy éjjelre 16,nappalra meg még mindig csak az inzulinserkentő tabik...:S

Sajnos ez így van a támogatással.A diabnak sem tetszik,de sajnos az eü.minisztériumban közgazdászok ülnek és nem orvosok...A csudába is!De...tulajdonképpen kérhetné a tabik lecserélését inzulinra.Ő már "végfázisos" és a dokik örülnek ilyen vállalkozónak.Legalábbis itt nálunk örülnének neki.

24. Tikka
2010. máj. 30. 17:20

Szia! Ha lesz időd,várom ám az ígért étrendet!

Ja és idézet Tőled:

"Az étrendben pedig fogok küldeni "éhségűzőt" is és "édességhiányra"-t is! :D"

Ezt meg főleg várom! :D

Remélem a vizsgáid jól sikerültek!!! Szorítottam ám!

23. Tikka (válaszként erre: 22. - A9986bef96)
2010. máj. 26. 20:18
Oké,persze! Tanuljál csak! Szorítok ezerrel Érted! Én egyébként is ráérek,ha már eddig kibírtam...:)
22. a9986bef96 (válaszként erre: 21. - Tikka)
2010. máj. 26. 18:45
A d-cont szerintem nagyon is megfelelő.Sokan szidják,vannak hátrányai,amiket bevallom,hogy én nem tapasztaltam.Annyi csak,hogy eléggé tanulós angyalka vagyok,holnap két vizsgám is lesz,úgyhogy pici türelmet!!!:)
21. Tikka (válaszként erre: 18. - A9986bef96)
2010. máj. 26. 17:23

Dcont Personal mérőnk van.Pontosabban férjemnek írták fel 2 éve,akkor kezdte az esi inzulint.Ő azóta is csak este ad Magának Humulin-N szurit,most már 16 E-t,először még csak 8-at.

Na szóval,úgy gondoltam,hogy ez jó kettőnknek is,egyelőre nem írattam fel mérőt,majd valamikor.Így is 7600 Ft-ot fizettem a két adagolóért,meg a tűkért,meg az ujjbegy szúróért,meg a tesztcsíkokért.

Tudom,hogy 3 dobozzal kapok tesztcsíkot,az első adagot megkaptam május elején.Férjemnek úgysem írják fel,bár nem értem miért.Azt mondta a doki,hogy aki csak egyszer szúr,annak nem jár.Amúgy meg valami 3 ezer jópárszáz forint! Egyébként Ő csak néha méri,mondjuk 2-3 naponta egyszer.Ennyit meg tudok adni neki.:)

Várom ám a további segítségedet! Te tényleg egy intézményes angyalka vagy! :)

20. a9986bef96 (válaszként erre: 19. - Puritan)
2010. máj. 26. 11:04

Kellene...:)

Már fáradozik az állam.Most nagyon sok dietetikust készül a rendszerbe nyomni,de...közülük nem sokan értenek igazán a diabeteshez,pedig nem elég csak táplálni őket.Ők mindig kérdeznek és az ember nem állhat hülyén,hogy hát...talán tessék az orvost megkérdezni.A doki nem a hétköznapi (bocs) "szöszök"-ért van.De hogy egyedül jöjjenek rá...az meg nagyon sokba tud kerülni.Szóval én elég elkötelezett vagyok és mindenképpen a klinikai dietetika érdekel.

Jó néhány társamat nem.:(

19. puritan (válaszként erre: 18. - A9986bef96)
2010. máj. 26. 09:41
olyan jó látni, hogy így segítesz...szerintem téged intézményesíteni kellene :)
18. a9986bef96 (válaszként erre: 16. - Tikka)
2010. máj. 26. 09:28
Mivel fullinzulinos vagy,így elég komoly, havi 3doboz tesztcsík áll a rendelkezésedre,használd ki,háziorvos is felírhatja.A personal a legolcsóbb és ha nem d-contod van,akkor accu-chek active-ba is jó.Géped gondolom van.Most,hogy inzulinos lettél,az is jár egyébként receptre.Írass újat,ha kell.
17. a9986bef96 (válaszként erre: 16. - Tikka)
2010. máj. 26. 09:22

:)

Na,így már baribb az ebédadag is.

Az étrendben pedig fogok küldeni "éhségűzőt" is és "édességhiányra"-t is! :D

;)


Viszont komolyan kell venned,mert a vesédről van szó.;)

16. Tikka (válaszként erre: 15. - A9986bef96)
2010. máj. 25. 22:16

Köszi! Aranyos vagy! Várom a további tanácsokat,segítséget! :)

Egyébként azt ezek szerint nem írtam,volt pótvacsi is,fél zsemle margarinnal,v.sajttal.Úgyhogy az ebéd valószínű ennyivel kevesebb volt.Őszintén én itthon nem mértem eddig semmit,csak úgy "gondolomra" ettem,néha bizony többet,mint kellett volna és néha bűnöztem is!/ egy kis süti,édesség...több db pogácsa/ Tudom,nem szabadna...:(

2010. máj. 25. 20:36

Köszi,hogy begépelted,biztosan nem volt kis munka.Alapvetően nem nagyon tudunk a bázis kérdéssel mit kezdeni nappalra.Viszont ezek az értékek sajnos nincsenek egymással túl nagy összefüggésben és az gond,mert a vércukor alakulása soktényezős dolog.Ahogy elnézem a kórházban így osztották le az adagod:

R:30g ch

T:15g ch

E:kizárásos alapon(feltételezve a 175g-t):85g,ha csak nem volt pótvacsid...

U:15g ch

V:30g ch

A 85g ch brutális.Gyakorlatilag egy cukorbeteg nem ehet 80g ch-nál többet egyszerre,mert nincs az hiperszuper inzulin,ami lekövesse.Na talán az apidra megcsinálja,de amúgy semmi egyéb.

A reggeli értékeid nagyon magasak,így mit is várhatnánk ezek után...A reggeli utáni értékkel való különbsége pedig hol brutális,hol oké.De mert nincsenek összefüggésben a vc értékek,így nehéz megmondani,hogy gond van-e a bólussal,vagy mi történt.Az egésznek az a lényege,hogy össze kell hangolni az insulinadagot a mért vércukorral és az elfogyasztandó ch-val,hát durván leegyszerűsítve.Az lesz,hogy első körre minden marad.Bár én elveszek az ebédadagodból,elnézve az értékeket,bőven engedi... és máshol,egy jobb inzulinérzékeny időszakra csoportosítom át(talán),de amúgy marad minden.Mérsz 3 napot arra,amit kértem és megbeszéljük.Küldök egy kisebb étrendet,abból válogass és mérjél is.Amikor elkezdted az étrendet,akkor azt a 3 napot mérjed.Ez kevés,1 hét kéne,de most megpróbáljuk így.

Szívesen segítek,a bázist meg neked kell a diabon kibumlizni.Egyenlőre jobb inzulinokért nem tudsz kardoskodni,sajna van ezeknek egy hierarchia rendje.:( Most amit mond a doki,abból próbálunk kihozni valamit.Amit legalább az orra alá rakhatsz,hogy nem rajtad múlt.Ehhez vezetned kell,hogy miből mennyit eszel,mérned,hogy lássa.Akkor hinni fog neked.Sajnos van egy előítélet a 2-esek felé.De ha nem tesszük rendbe a cukrod,a vesédnek esélye sincs.Tovább károsodnak az érfalak,tovább csökken a GFR és akkor lesz egy pont ,hogy vége.Na azt nem várjuk meg.;)

14. Tikka (válaszként erre: 12. - A9986bef96)
2010. máj. 25. 20:07

Bocsi,eddig nem tudtam géphez jönni,most írom a választ.

A 12 napos kórházi tartózkodás alatt 2-szer csináltak vérccukor-profilt!Szerintem ezek sem teljesek,de ennyit néztek:

I. re.e.: 8,2 r.u.: 15,1 eu.: 5,7 v.u.: 11,4 hajnali 3: 5,6

II.re.e.: 9,4 r.u.: 9,4 eu.:11,3 vu.: 10,3

Néhány itthoni:

I. re.e.:5,1 r.u.: 6,7 e.u.: 10,7 v.u.: 8,8

II.re.e.: 8,8 r.u.: 13,9 e.u.: 7,8 v.u.: 10 hajnal 3.30: 7,4

Még néhány reggeli előtti érték: 8-9,4-7,3-7,9-6,7-6,4-6,8-7,6 Az utolsó heti értékek ezek.

Kórházban reggel általában egy pici 20 gr-os margarint kaptam,1 korpás zsemlét,6 dkg pulyka felvágottat v. sajtot,v.dzsemet + keserű teát.Délelőtt fél korpás zsemle a reggeli maradék margarinnal megkenve.Délután fél korpás zsemle,1 alma, Este: 1 korpás zsemle és hasonló,mint a reggeli.

Akkor még a vesémmel nem is foglalkoztak,tehát a kajám csak diabos volt,de nem fehérjeszegény.Utána voltam a vese-dokinál.Bár persze tudták a kórházban is,hogy mi van,de igazából sem ezzel,sem mással nem nagyon foglalkoztak.Amíg bent voltam,mondom kétszer csináltak cukor profilt,meg egyszer volt egy hasi és vese UH egyben.Ezenkívül feküdtem,sétáltam,olvastam,látogatókkal dumáltam,TV-t néztem.Le se tojt senki...

Na,ebből mit hozol ki? Én úgy érzem,hogy nem jó ez így...szerintem is kéne valami bázis inzulin nappalra is.De most nem tudok mit csinálni,mert mint említettem már,csak július vége felé megyek a diabetológiára.

Köszi,hogy foglalkozol Velem ill. a dolgaimmal! :)

13. a9986bef96 (válaszként erre: 12. - A9986bef96)
2010. máj. 24. 21:02
Vagy esetleg,ha szerepelne a zárójelentéseden...:S
2010. máj. 24. 21:00

Tikka!Amit még én fontosnak érzek,mert nem szeretnék eltérni attól,amit ők a számodra gondoltak,csak netán elfelejtették a nózidra kötni.Én meg most találhatom ki...:P Légyszíves,ha megírnád,hogy a kórházban mit kaptál rendszeresen reggelire,tízóraira,uzsonnára,vacsorára.Ebéd nem lényeges,könnyű lesz igazítani.

És ami még érdekelne,hogy mostanában te hogyan étkezel magadnak.Mit,mennyit és hogyan osztod le.

És egy heti vércukor érték is kellene.(éhgyomri,reggeli utáni,ebéd előtti,lefekvés előtti mindenképp)

Próbálnám a titrádat kisilabizálni.

Írjál ezügyben is!!!

11. a9986bef96 (válaszként erre: 10. - Tikka)
2010. máj. 24. 15:45
Szia!Megkaptam a privit.Mindenképp reagálok rá.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook