Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Terhességi diabétesz... Tanácstalan vagyok... fórum

Terhességi diabétesz... Tanácstalan vagyok... (beszélgetős fórum)


1 2
57. Sealva
2015. jan. 5. 15:24
Ez a klub van még?
2014. okt. 8. 11:59

Sziasztok, létrehoztam egy zárz klubot terhességi cukros kismamáknak, ha van kedvetek jelentkezzetek:-)


[link]

55. zsobes
2014. okt. 7. 14:47
Hát igen, bizony a zabkása, alma kombó nem jött be :) De mivel ezt tudom most bespájzoltam szénhidrát csökkentett kenyérből és ma már sokkal jobb volt a helyzet, csak 5,8 reggel. Ebédre sajnos kicsit sokat ettem, de így is 7 alatt maradt picivel :) A joghurtot mondjuk megettem ma tízóraira, lehet ettől is lett magasabb az ebéd a szokásosnál, de sebaj, ma már ezt is tudom:)
54. cyprus
2014. okt. 7. 11:26

Sziasztok,

én is IR-es voltam a terhesség előtt, de nekem szerencsére jó lett a cukorterhelésem. A húgom viszont két terhességét csinált végig diabétesszel. Nekem anno azt a tanácsot adta, hogy a savanyú káposzta és a citrom eléggé képes a cukorszintet kordában tartani, egyek abból sokat, a gyümölcsökkel és a tejjel (legalábbis a nem feldolgozott tejtermékekkel) pedig csínján kell bánni. Hátha bejönnek ezek a tanácsok valakinek:)

Kitartást mindenkinek!!!

53. c9f9b53798 (válaszként erre: 52. - Anita dia)
2014. okt. 7. 11:06

Bizony írtam, hogy a tej alattomos, jobb is elhagyni, ha az ember nem kávézik, én is csak ahhoz iszom - sajnos koffeinfüggő vagyok... Anyukám közel hatvan éves, és karácsonyi habzsidőzsik, és az év eleji születésnapozások után nem volt jó az éhomija sem már :(, megijedtünk, áprilisban van a munkahelyén évente teljes labor, orvosi vizsgálat, addig cselekedni kellett. Csak tk. kenyér, újra egy kis alakformáló torna, semmi édesség, cukor, és mondtam a TEJET SZIGORÚAN felejtse el, elég sokat ivott belőle egyébként. Jah, és egy gyógygomba port is szedett, meg krómot.


Két hónap alatt -6 kg, és teljesen jó éhomi értékek. Örülök, hogy így hatvanévesen is még reagált a teste a változtatásokra.

2014. okt. 7. 10:11
Én új vagyok itt, de a terhességi diabéteszem már több mint 2 hónapja kiderült :-) eleinte én is nagyon tanácstalan voltam. Aztán kezdett tisztulni a kép. Mivel fontosnak tartottam a témát, írtam róla egy cikket a blogomba, interjút készítettem egy kifejezetten ebben a témában író bloggerrel. Olvassátok el, hátha nektek is ad új ötleteket, tanácsokat. Örömterv a blogom neve, ha rékerestek a neten, rátaláltok! Nekem eleinte egy csomószor kiugrott az ebéd-értékem, 8,3-ig felment a cukor (otthon mérem), hiába tartottam grammra pontosan az 50 g szénhidrátot ebédre. Aztán a diabetológussal beszélve rájöttünk, hogy tízóraira a kávéba megivott 1 dl tej dobta meg még az ebédet is (a tejcukor nagyon gyors szénhidrát, nagyon megemelheti a szintet). A megoldás, hogy délelőtt nem ihatok tejet semennyit, az uzsonnába már belefér, az érdekes módon nekem nem okoz gondot. Mindenkinek magának kell kikísérletezni, hogy reagál a teste, ez beletelik 2-3 hétbe... Kitartás!
2014. okt. 6. 14:07
Azt azért még hozzátenném, hogy a terhességem alatt összesen 1 kg-ot híztam.
2014. okt. 6. 14:06
Én eléggé túlsúlyos vagyok, viszont nem eszek sokat, és nekem a napi ötszöri étkezés sok volt. Nagyon sokszor egyáltalán nem voltam éhes, és mégis muszáj volt enni. Én e mellett a diéta mellett sose éheztem.
2014. okt. 6. 14:05
Nekem annyit mondott még a dietetikus, hogy gyümölcsöt például nem szabad magába enni. Mindig kell hozzá enni egy fél kiflit, vagy zsemlét.
2014. okt. 6. 14:04
Nem tudom ezeket a diabetológusokat ki oktatja, vagy honnan veszik hogy kinek mit kell ennie. Én voltam olyan cukor vizsgálaton, ahol napi 6x vettek vért. Én betartottam mindent amit a diabetológus mondott úgy és annyit ettem amennyit mondott. Az én terheléses cukrom is csak talán 1 tizeddel volt magasabb a normálnál. Ezek mellett az adatok mellett a délutáni, vacsora előtti értékem 2.2 volt. Azt viszont nem értem miért kell éhezni. Nekem azt mondták, hogy húsból annyit ehetek amennyit akarok, csak köretet nem kell hozzá enni, vagy csak nagyon minimálisat.
2014. okt. 6. 13:29

minden gyümölcsben van ch, ha savanyú, akkor is, és gyümölcscukor ami gyorsan felszívódó, ha bírja a hasnyálmirigyed már tízórai mehet savanykásabb gyümölcs, de ahogy Petra is írja neki még akkor sem bejövős, reggelire semmiképpen!!!


zöldségfélét sonkával-túróval-olajos hallal nem próbálod meg mint a zabkását, én is ettem, néha elmegy, de szerintem elég förtelmes, és édesítővel készíted, vagy eritritet, vagy xilitet használsz? Én utóbbi kettőt szeretem, de néha hasmenést okoz... így a gyerek miatt kénytelen vagyok sok mindenbe cukrot tenni, bár amibe lehet mézet, mert hiába magas a méznek a ch tartalma, de a felszívódása közepes, és ugye nagyon erősíti az immunrendszert is.

2014. okt. 6. 12:33

Nekem reggelire és tízóraira nem engedik a gyors ch-ot, és az alma az gyors. Simán lehet az a gond, bizony...


A Dm-ben lehet kapni az Alnaturának egy tk rozs wasa kenyérszerűséget, nekem az mindig van itthon, és ha elfogy a kenyér, akkor azt eszem.

45. zsobes
2014. okt. 6. 11:12

Nos, a ma reggeli eredmény lett eddig a legrosszabb, 7,7... Pedig korán ettem, belefértem a megadott szénhidrát mennyiségbe. Sajnos elfogyott este a kenyér, így maradt a zabkása reggelire, természetesen vízből, de a dietetikus tanácsára almával ettem és így ez lett a vége. Van valakinek olyan tapasztalata, hogy a gyümölcs reggelire nem okés? Szerintem ez lehetett az oka, nem a zabkása, hiszen az a múltkor nem okozott gondot csak úgy magában.


Persze a dietetikust, aki ezt tanácsolta nem lehet elérni...

2014. okt. 5. 18:44
És csatlakozom, én is otthon sütöm a kenyeret, addig nem is tudok fogyni, amíg a kenyeret, és péksütit, édességet nem magamnak készítem el, és a candida is elkerül érdekes módon!
43. zsobes (válaszként erre: 41. - C9f9b53798)
2014. okt. 5. 18:28

Igen, olvastam, néha, ha nem volt meg az aznapi 150 CH akkor megengedek magamnak még 10 CH-t olyan 9 és 10 között este. Így 5 körül van az éhgyomri cukrom, szóval ez jó:)

Remélem, holnap is ilyen jó lesz a reggeli eredmény :))))


Köszi mindenkinek a lélekmelegítést, ma már azért sokkal jobb a hangulat:)

42. zsobes
2014. okt. 5. 18:26
Egyenlőre minden szuper :) Így nem ment 6.4 fölé a vércukor ma :)
41. c9f9b53798 (válaszként erre: 38. - Zsobes)
2014. okt. 5. 11:05
Nem tudom végigolvastad-e, de írtam, hogy én 21-22 kor ettem, és eszek mai napig utoljára, és reggel 6-7 között újra, így nem koplal túl sokáig a hasnyálmirigy. Próbálgatni kell, meg lehet hamar szokni.
40. cat34 (válaszként erre: 38. - Zsobes)
2014. okt. 5. 10:47
De jó!!! :)))
39. Petra025 (válaszként erre: 38. - Zsobes)
2014. okt. 5. 10:28
Hú, ez nagyon szuper:-))
38. zsobes (válaszként erre: 37. - Petra025)
2014. okt. 5. 09:29

Úgy látom igaz, hogy korábban kell enni :)))

Ma reggel rántotta 40g wellness kenyér kombóval csak 5,8 :))))

Szóval most egy kicsit megnyugodtam, de meglátjuk mi lesz holnap és holnapután.

2014. okt. 5. 08:29
Milyen lett a ma reggeli cukrod?
2014. okt. 5. 08:28

Én is sütöm a kenyerem, de azt már lassan egy éve, szóval beálltam rá. Nekem is sok kenyér viszi fel a cukrom, míg a sajátom nem, nem bízom már a bolti dolgok összetevőiben én sem.

Egyébként nem kell kenyérsütő a kenyérsütéshez, én sütőben sütöm.

35. lucka
2014. okt. 5. 07:35

Csomagolt kenyereken fel van tuntetve, hogy pontosan mibol van. En is ezek kozt akadtam ra arra, ami szaz szazalek tk tonkolybuzabol van. Egy darabig sutottem is , de azt valahogy kevesbe szerettem.

Ja, es ha te sem szereted a szikkadt kenyeret, egy jo tipp: a kenyer fagyasztva tokeletesen megorzi az allagat :) frissen lefagyasztom, es mindig csak annyit veszek elo, amennyi eppen kell. Azota is igy csinalom.

34. Derengő (válaszként erre: 32. - Lucka)
2014. okt. 4. 23:57

Ja, ... és nem vagy tanácstalan.

Vannak itt még értelmes emberek.

2014. okt. 4. 23:56

Figyelj!!!!!!

Minden pékség hazug, csaló, disznó.

Mindegyik komlóval "barnítja" a kenyerét és kiadja teljes kiőrlésűként arany áron.

Vegyél egy kenyérsütő gépet kb. 20 ezerért, és hónapokon belül bejön az ára.

Ha recept kell írj, leírom a legjobbat.

32. lucka
2014. okt. 4. 23:37
Sziasztok, en felidotol voltam inzulinos cukros a kisfiammal. Kovetkezetes dietat tartottam, rendszeres vercukormeressel es orvosi konzultacioval. Nekem a reggelit levettuk a szokasos 30 grammrol 25 gramm chra, es akarhogy is untam, nekem csak egyfele kenyer volt jo, egy olyan, ami a csomagolas szerint csak tk lisztet tartalmaz. Minden, ami masoknak ezen kivul bevalt, az nekem vitte fel a cukromat... Meg kell ezt sajnos tapasztalni, nem mindenkinek pont ugyanaz az idealis.
31. Derengő (válaszként erre: 1. - Zsobes)
2014. okt. 4. 20:05

"Én már csak állandóan aggódom, éhes vagyok és sírok. Nem hiszem, hogy ez a legjobb módja a babavárásnak és elkeserít, hogy már egy percét sem élvezem..."

Ez a legkártékonyabb, amit ebben az esetben csinálhatnál.

Ha azok az értékek, amit leírtál valósak, akkor semmi aggodalmad nem lehet.

Te a gondolatodat csak arra fókuszálhatod most, hogy egy csodálatos embernek adsz életet.

Ha konkrét kérdésed van, nyugodtan írj priviben.

2014. okt. 4. 19:57
Megreggelizek és maximum
29. Petra025 (válaszként erre: 28. - Zsobes)
2014. okt. 4. 19:57
Na kíváncsi vagyok, hogy mi lesz holnap reggel, én is megreggelizej maximu fél nyolcig.
28. zsobes (válaszként erre: 24. - Petra025)
2014. okt. 4. 18:28

Kedden voltam a diabetológián, csütörtökön volt az "oktatás", ahol semmit nem mondott a nő, csak a kezembe nyomott egy papírköteget (amiket már eddig is tudtam) és azt mondta kérdezzek... Hát ez nem volt segítség. Sehol egy mintaétrend csak a GI tábla és az egyes élelmiszerek szénhidráttartalma... Szóval rám van bízva hogy elrontom-e vagy sem. Szerintem ez így elég helytelen hozzáállás egy kismamával szemben.


A diabetológussal kedden kell újra beszélnem, de egyenlőre csak telefonon, majd meglátjuk ezek után berendel-e. Holnap kipróbálom, hogy 7-kor reggelizek és meglátjuk jobb lesz-e az érték. Úgy olvastam, hogy minél később eszel először annál magasabbra megy a cukorszint.

1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook