Főoldal » Fórumok » Lélek & Szerelem fórumok » Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? fórum

Depo provera fogamzásgátló injekció- ismeri valaki? (beszélgetős fórum)


❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
2019. júl. 2. 17:49
Sziasztok. Angliában élek, és amint a háziorvos meghallotta, hogy migrénes vagyok, azonnal leállított a tablettáról, és felírta a DEPO injekciót, itt nagyon népszerű és nagyon rossz híre van. Ezt akkor még nem tudtam. Be is adták aznap, mivel itt a fogamzásgátlás ingyenes, a nővér meg is szúrt fél órán belül. Az ok amiért ezt kaptam, hogy volt kétszer endomoetriózis műtétem, és le akarták állítani a vérzésem. Az első injekció után nem volt semmi gond, viszont a második beadása közben eljött az első mellékhatás, a hízás. Alig ettem, szépen tartottam a tiszta ételeket, fizikia munkát végeztem napi 8 órában és csak híztam híztam. Csináltak vérvételt, majd azt mondták vészesen lecsökkent a D vitamin szintem, szedjek d vitamint és tartsam a diétát, hiába mondtam, hogy nem bűnözök. A következő azaz harmadik injekciómtól fogva erős csontfájdalmaim lettem a hátamban valamint a csípőmtől lefelé egész a talpamig, ami odáig fajult, hogy lényegében alig tudok járni, mozogni, és fel kellett adnom a teljes munkámat. Itt ANgliában mint kiderült, ez a sátán orvossága, ezer és egymillió rémtörténetet osztottak meg a nők akik ezt használták, sterilek lettek, állati módon meghíztak, egy életre tönkrementek a csontjaik, házassságok mentek rá erre. Aki tud angolul és érdekli a dolog, a facebookon van egy csoport ahol utána lehet ezeknek olvasni, a neve Dangers of Depo. Sok nő története fellelhető. ÉN már ott tartok,. hogy sírva végzem a heti 20 órás munkámat is, alig bírom, de még van 2,5 hónap a mostani injekciómból, sajnos későn jöttem rá, hogy utána kéne néznem, így ki kell várnom, és akkor is idő mire kiürül a szervezetből. Most választhatok az extrém csontfájdalom és az endometriózis között :( remélem nektek ez sosem jön elő.
2019. jún. 14. 08:27
Sziasztok! Olyan hölgyek véleményét szeretném kérni, akik változókor közelében járnak és nagyon durva, valamint össze-vissza menstruáció miatt javasolta részükre a nőgyógyász az injekciót. Nekem tegnap írta fel az orvosom és azt mondta, nagyon jók a tapasztalatok, ez az injekció nagyon ritkán okoz panaszt és nagy megkönnyebbülés, hogy megszünteti a menzeszt (az első 3 havi átmeneti időszak után) és jelentős az életminőség javulása, nincs a hatalmas mennyiségű és fájdalmas vérzés. Az ember nyugodtan tud tervezni, nem kell attól tartani, hogy a teljesen váratlanul jelentkező vérzés akadályoz a mindennapi normális életben. Szeretném tehát 50 év körüli/feletti, hasonló vérzéses gondokkal küzdő hölgyek véleményét kérni az inkekcióról.
2019. márc. 30. 21:10
Sziasztok!2016ban megszületett a kisfiam,majd utána következő vizsgálatkor az orvosom felirta a depo proverat..beadta és 2honap álom következett se menzesz se az azt megelözö stressz...szoval szuper volt.Mentem a következő adagot feliratni ott a dokim kért egy vérvizsgálatot ami eredményeképp véralvadásra hajlamos vagyok ...igy a következő már nem beadható...hát ennek tudatában igy elkezdtük tervezni a kistestvért mindenképp akartunk/unk és ha igy alakult hat miert ne lehetne...2017.juniusától fogva túlvagyunk minden kivizsgáláson és nem sikerül teherbeesnem...valószinüleg nem is fogok mert 3%nál kevesebb az esélyem.....soha nem adatnám be ha tudom hogy ez lesz a végeredménye...csak tanácsként tényleg ezt senki se adassa 😭😭😭
2019. febr. 10. 20:18

Sziasztok. Másfél éve kapom a Depo- Provera injekciót. A jó tulajdonságai mellett felmerült néhány kellemetlen is.

Erős hajhullás

Idegesség

Kiszámíthatatlan vérzés. Az injekció előtt mindig napra pontosan mensruáltam. Erős vérzés miatt választotta nőgyógyászom számomra ezt a fogamzásgátló módszert. Azóta össze vissza vérzem. Van hogy 1 hónapig is. A +8kg súlygyarapodásomról már nem is beszélve. Vannak még valakinek negatív tapasztalatai is?

2019. jan. 27. 06:56

En 2 injekcion vagyok tul

Az elso beadasa utan masnap mar nem menstrualtam. Pecseteles volt eddig osszesen 2 nap. Szoval nem veszes. Semmi negativ mellekhazasrol nem tudok beszamolni.

A hizastol tartottam a leginkabb. De miota beadtak fogytam 4 kilot, minimalis dieta es sport mellett.

814. Nadiine
2019. jan. 23. 17:07

Sziasztok!


Látom annyira nem aktív már a fórum, de azért teszek egy próbát, hátha... :)


Az én történetem röviden a következő volna..

Egészen az első menstruációm óta (12 éves voltam), mindig is nagyon kaotikus volt a menstruációm, sokszor még a fogamzásgátló tabletta mellett is. Mivel 12-18 éves korom között gyakorlatilag 4-5 alkalommal menstruáltam összesen, és mivel egyszerűen nem tudott már mit kivizsgáltatni rajtam a doki, ahogy már a létező összes bogyót is kipróbáltatta velem, így arra jutottunk, hogy elkezdem rendszeresen szedni a tablettát. Hellyel-közzel be is állt a rendszer. Viszont bármennyire is hülyén hangzik és kövezzetek meg, de a sok kihagyott év miatt számomra borzasztóan életidegen volt a rendszeres menstruáció. Ezen kívül pedig minden menstruáció alkalmával borzasztóan fájtak a combjaim, görcsöltem is piszkosul, gyakorlatilag járni alig tudtam az első 2-3 napban amikor megjött.

2016-ban, 21 évesen döntöttem úgy, hogy utána járok annak, hogy van e erre mégis jobb megoldás, felkerestem egy magán nőgyógyászt, akivel hosszasan kiveséztük a problémáimat. Maximálisan megértett, illetve PCOS-t is diagnosztizált. Alapos mérlegelés után úgy döntöttünk, hogy a hormonos spirál lesz a tökéletes választás.

Mivel koromból adódóan még nem szültem így a Jaydess spirált váltottam ki. Nem tudom mennyire ismeritek, ez 3 éves időtartamra szól. Én csodálatos eszköznek tartom, semmi panaszom nem volt vele, én bátran ajánlom, bár nyilván ez is emberfüggő, nem lehet mindenkinek jó.

A teljes körű vizsgálatokkal, eszközzel, felhelyezéssel együtt megközelítőleg 100.000.- Ft-ba került. Lebontva 3 évere ez nem olyan borzasztó összeg, de egyben nyilván sok.

Mostanra fog letelni a 3 év, pontosan február végén.

Őszintén szólva 2 hatalmas félelmem van.

Az egyik, hogy borzasztóan félek a spirál levételétől, mivel már a felhelyezés is iszonyatos fájdalommal járt.

A másik pedig, hogy ami a védekezést illeti Depo Provera szurira szeretnék váltani.

Ennek fő oka nyilván a kedvező ár, a másik pedig az, hogy egyáltalán nem biztos hogy az elkövetkezendő 3 évet meg szeretnénk várni a babavállalást illetően. Ebben az esetben visszatérve az árra, felesleges pénzkidobás lenne ha mondjuk 1 év után levetetném a spirált.


Látom, rengeteg hölgynek borzalmas tapasztalatai vannak a Proverát illetően ezért az én kezdeti lelkesedésem is kicsit alábbhagyott :D


Anno, mielőtt a spirált felhelyezték, a szuri is szóba jött mint opció, de nyilván kényelmesebb évente egyszer menni csak egy szűrésre, mint 3 havonta a szurival foglalkozni, ezért lett végül a spirál.


Mekkora a valószínűsége, hogy ha a Jaydess spirál mellett 3 év alatt egyszer sem jött meg, akkor a Provera szuri mellett sem fogok menstruálni?


Ja, és ha valakinek spirál levételről van tapasztalata nem szült nőként, ne tartsa magában plíííz! :D

2018. okt. 11. 13:32
Ja meg annyi 90 kilo felett voltam par hete. Dietaba kezdtem plusz het 3-5 sport. Kb 87,5 mikor beadattam. Remelem ha tudom tartani a dietam a sulyom lefele fog menni. Ettol a mellekhatastol picit parazom. De majd beszamolok hogy haladok.
2018. okt. 11. 13:28

Sziasztok

2 napja kaptam meg a szurit. A mensim elso napjan. Tegnap kb egy negyed tamponnyi lett a normal tamponnal azota semmi. Este es ma reggel picit fajt a hasam mast nem erzek egyenlore.


A nogyogyasz azt mondta a hazirovossal adaddam be es irassam ki a kovetkezo adagot. De ott az asszisztensno megnezte a gepben csak szakorvos irhatja fel. Mondjuk nem akkora gond majd elmegyek a kovetkezo receptert a nodokihoz, de erdekes egy kolleganomnek is felirtak es neki masik nogyogyasz szinten mondta a kovetkezo adagot haziorvossal irassa fel. De o meg nem adatta be nem tudom felirjak-e neki. Akik rendszeresen kapjal nektek felirja a haziorvos vagy 3 havonta feliratjatok a nogyogyasszal?

2018. júl. 24. 08:33

Sziasztok!

Az orvosom felírta a depo proverát, ki is váltottam, de mégsem fogom felhasználni. Jövő évben fog lejárni, szóval még sokáig jó.

Esetleg valakinek kellene? 😊

810. Sylvy81 (válaszként erre: 809. - Fanny18)
2018. febr. 23. 13:20

Január elején kaptam ezt az injekciot..(hosszantaró vérzés miatt)...Örűltem nagyon.Elmúlt a vérzésem.De az öröm nem tartott sokáig pár nap elteltével erős alhasi görcseim lettek..Újra menzeszelni kezdtem ami folyamatosan erősebb lett

Orvoshoz fordultam ismét.Vérzés csillapítokat kaptam..De semmi eredménye.Közel 2honapja vérzem..Teljesen elvagyok keseredve.

809. Fanny18
2018. febr. 21. 11:36
Sziasztok! Járt valaki úgy, hogy a szuri beadása után nem múlt el a menstruációja hetekig? Nem pecsételő, hanem rendes. Kaptam vérzéscsillapító gyógyszert, de nem nagyon segít :(
808. Pavelko Lilla (válaszként erre: 806. - Barbanas)
2017. júl. 17. 12:46
Nekem se jött meg az első injekció után, aztán a második szurit követően 3 hónapig pecsételtem. De minden szervezet más.
807. Lirgyria (válaszként erre: 806. - Barbanas)
2017. júl. 16. 12:38
Olvass vissza, illetve nézd át a betegtájkoztatót! Pont ez az egész lényege, hogy megszűnik a vérzés, én ezért imádom 😃
2017. júl. 12. 09:34

Sziasztok!

Június 13-án adattam be a szurit. Közérzetem jó, fejem nem fáj, viszont ami aggodalomra ad okot, az az, hogy a menstruációm nem jött meg.

Vagy ez ilyenkor normális? Vagy minden szervezet másképp reagál rá? Beadás óta még pecsételő vérzésem sem volt.

Próbáltam ennek konkrétan utána járni, de nem jártam sikerrel.

Köszi előre is a válaszokat! :)

805. Lirgyria (válaszként erre: 803. - Valirolika)
2017. jún. 18. 13:08

Nekem pl. tökéletesen bevált, boldog vagyok vele. Olcsó, nem vérzek, nem fájok. Másfél éve használom, és imádom.

Ha visszaolvasol, sok véleményt láthatsz.

804. Pavelko Lilla (válaszként erre: 803. - Valirolika)
2017. jún. 14. 14:12
Ez is olyan, mint minden más. Van akinek bejön, van akinek nem. Nekem is szülès után a 6 hetes kontrollon írták föl,mivel mindig is erős vérzéseim voltak. Az első 3 hónapban nem is volt gond. Aztán a második adagtól tavaly az egèsz nyarat végig vérezgettem, ekcémás foltok voltak az arcomon, megpiszkálta a cukrom stb. A harmadik injekciót már nem adattam be augusztusban és először novemberben jött meg. Azöta fogamzásgátlót szedek.
2017. jún. 13. 09:01

Sziasztok!

A dokim a 6 hetes kontrollon a Depo fogamzásgátló inekciót írta fel.

Mi a véleményetek róla?

802. Lirgyria (válaszként erre: 801. - Sackka)
2017. márc. 27. 16:07
Persze, ez is egyedi mindenkinél, kinek milyen a szervezete. Szerencsére nálam semmilyen mellékhatás nincs, pedig több, mint egy éve használom, így én nagyon elégedett vagyok a dologgal 😃
801. Sackka (válaszként erre: 800. - Lirgyria)
2017. márc. 26. 19:03
Ennek én is örültem. De sok volt a mellékhatás, amit meg is tapasztaltam, így inkább abba hagytam.
800. Lirgyria (válaszként erre: 799. - Sackka)
2017. márc. 26. 12:07
Ez teljesen egyedi. Nyugi, előbb-utóbb helyrejön. Hiszen leépítetted a méhnyálkahártyát, anélkül meg nincs mensi 😃 (részemről pont ennek örülök).
799. Sackka (válaszként erre: 798. - Pavelko Lilla)
2017. márc. 20. 20:29
Az jó, bár minden szervezet más .Sajnos nekem már eltelt 8 hónap és még mindig semmi.
798. Pavelko Lilla (válaszként erre: 797. - Sackka)
2017. márc. 19. 13:13
Szia! Nekem kb 3 hónap múlva.
797. Sackka
2017. márc. 15. 16:06

Sziasztok

Tapasztalatok szerint aki abba hagyta az injekciót, annak mikor jött meg az első menstruáció?

Köszönöm a válaszokat előre is

2017. febr. 2. 14:10
Nem tudom, ki hogy van, de én nemsokára megyek az ötödik szurira, tehát eltelt egy év. Az utolsó negyedévben írd és mondd, kettő, azaz kettő pecsételős napom volt összesen, egymástól függetlenül, és olyan csekélykén, hogy semmi védőeszközt nem kellett használnom. Úgyhogy minden tökéletes 😃
795. mesi04
2016. dec. 4. 23:11
Köszönöm Lányok a bíztató hozzászólásokat! Még nem adattam be, még hezitálok :( mindig reménykedem, hogy a következő hónap jobb lesz, de nem. Szídom magam most is középidőnél, hogy nem lehetek ilyen gyáva, pedig kiváltottam.
794. Lirgyria (válaszként erre: 793. - Pavelko Lilla)
2016. dec. 2. 22:39

Köszi 😃

Én nagyon örülök, hogy nem kell a fájdalmas görcsökkel és rosszullétekkel küzdenem. Én már nem használhatnék mást, 35 fölött tabletta nincs, de én nem is bánom így. Olcsóbb és kényelmesebb 😃

793. Pavelko Lilla (válaszként erre: 792. - Lirgyria)
2016. nov. 30. 16:28
Örülök, hogy minden oké veled :) Nekem 3 hónappal az utolsó injekció után jött meg, így is mondta a dokim. Hát nem volt gyenge meg kell hagyni, de a terhességem előtt is erős vérzés gondjaim voltak. Én visszatérek a régi fogamzásgátlómra egyenlőre.
2016. nov. 18. 13:24
Két hét múlva jön a következő szuri, a negyedik. Csak hogy írjon valaki 😃😃😃😃 amúgy minden oké, semmi panasz, se vérzési gondok, semmi. Juhú 😃
2016. okt. 29. 14:27
Andesz, nekem csomó ismerosom van, aki nem szedett fogamzásgátlót, mégse marad terhes vagy nogyógyászati baja van rendszeresen.
2016. okt. 29. 14:25
Nekem se fájt a fejem a szuritól, de a második után iszonyat hangulatingadozásaim voltak, az arcomon a bor teljesen kiszáradt, nem gyoztem kenni. Augusztusban nem adattam be a harmadik injekciót, azóta ezek a panaszaim elmúltak. Szeptember elején volt négy napos pecsételés és most egy pici. Valamikor én is el akarok menni dokihoz.
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook