Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debrecenben szülni kinél? (Török Péter? Krasznai Zoárd?) fórum

Debrecenben szülni kinél? (Török Péter? Krasznai Zoárd?) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
100. mancsicica (válaszként erre: 98. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 29. 22:27

Igen, reméljük mihamarabb, és hát első.

Irtam is itt a topikba, hogy félek kicsit, mert félős vagyok, fájdalomküszöböm nulla, remélem türelmes lesz velem a doki, és oda figyel mindenre.

Mindenképp szeretném, ha fogadott orvosom van, akkor ne hagyjon cserben és legyen figyelmes és a szülésen meg legyen ott mindig ahogy kell. Lehet ez álom.

99. tücsimücsi (válaszként erre: 97. - Mancsicica)
2008. ápr. 29. 22:26
Most olvastam amit írtál, úgy látszik egyszerre írhattunk. Akkor a kérdés nem aktuális.
2008. ápr. 29. 22:25
Nem emlékszem, hogy róla mondtak volna negatív dolgokat. Őt tényleg mindenki csak dicséri. Bízzunk benne, hogy tényleg jól döntöttél. Az első babád lesz?
97. mancsicica (válaszként erre: 96. - Mancsicica)
2008. ápr. 29. 22:23
Csak a baba nem akar sikerülni, bár még nem régóta próbálkozunk. Iszonyatosan nincs türelmem, már most szeretném:)
96. mancsicica (válaszként erre: 95. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 29. 22:21
Török Péter. Krasznaihoz jártam, de ő sokat szabadságon van meg volt, és átmentem Törökhöz. Csak most gondolkodtam, hogy egy szülés miatt menjek e vissza Krasznaihoz, de Török Pétert választottam
95. tücsimücsi (válaszként erre: 94. - Mancsicica)
2008. ápr. 29. 22:16
Végül is ki mellett döntöttél?
94. mancsicica (válaszként erre: 93. - Tücsimücsi)
2008. ápr. 29. 22:14
Igen értelek. Én sokat gondolkodtam a topikcímemben lévő két dokiról, döntöttem. Biztos, hogy számít a doki iránt érzett szimpátia, és nem lehet általánosítani valóbban.
2008. ápr. 29. 22:12
Tudom, ezért oszlanak meg a vélemények, és szinte lehetetlen általánosítani. Nekem semmi bajom nem volt vele, remélem nem is lesz. És, mint ember is nagyon szimpatikus volt már elsőre is. Nem tartoztam a körzetébe akkor még (mostmár igen), mégis átvett, pedig rengeteg betege van.
2008. ápr. 29. 22:09
Harsányi Ágnesről is sok rosszat olvastam pedig.
2008. ápr. 29. 22:00
Te kihez jársz orvoshoz?
90. mancsicica (válaszként erre: 86. - 754c7e07c3)
2008. ápr. 29. 21:54
És nem érezted kábának tőle magad?
89. mancsicica (válaszként erre: 88. - KIKY)
2008. ápr. 29. 21:53
Major Tamásról jót nem hallottam és itt is rosszat irtak eddig róla.
88. KIKY (válaszként erre: 87. - Vaddvirag)
2008. ápr. 28. 10:23

Sziasztok!

Én nála születtem, Székelynél. Ennyi.

Akit én ajánlok az Major Tamás! Több bnőm szült nála, és bnőm anyukája a szülésznője... Nagyon jó doki!

2008. ápr. 28. 09:45

sziasztok!

Úgy látom itt szinte Mindenki Török Pétert ajánlja. Székely Péterről (akinek a magánrendelője a Kar utcán van)tudtok bármiylen infót adni? Szüléssel kapcsolatban!

előre is köszi Mindenkinek!

86. 754c7e07c3 (válaszként erre: 73. - Ájrin)
2008. ápr. 27. 08:00
Nem árt, sőt elősegíti a vajúdást, mivel ellazít. Az elsőnél és a harmadik gyereknél nagyon jó volt a másodiknál hányingerem volt tőle. Próbáld ki, ha jó, használd, ha nem ne. Ott derül ki a szülőszobán.
85. mancsicica (válaszként erre: 84. - Ájrin)
2008. ápr. 27. 07:43
Mint nekem is segítettek sokan mások!
84. ájrin (válaszként erre: 83. - Menyó)
2008. ápr. 26. 13:07

Valóban jók ezek a fórumok, gyorsan hozzájuthat az ember tapasztalatokhoz, információkhoz:)

Én is szeretem.

83. Menyó
2008. ápr. 26. 10:37

Sziasztok!


Nagyon örülök ennek a fórumnak, mert legalább több tapasztalatot megismerhetek.

Rossz tapasztalatom és ismerősöktől hallott negatív vélemények vannak dokikról, így jó végre vki(k)ről pozitív dolgokat hallani. :)

82. ájrin (válaszként erre: 80. - Mancsicica)
2008. ápr. 26. 10:08

A Török Péter tényleg nyugodt típus:)


De annál a szülésznőnél nem lehetsz hisztisebb, mint aki akkor szült, amikor én:) Azt a kiabálást, káromkodást, amit művelt a kollégáival?! nem gondoltam volna, hogy egy nő szájából valaha is ilyen szavakat hallok:)))

De legalább elvonta a figyelmemet a saját bajomról:)

81. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 80. - Mancsicica)
2008. ápr. 26. 09:27

hidd el,a sóginőmnél senki nem hisztisebb:))

Én ajánlottam neki a dokimat,és rendszeresen nyavajgott neki,hogy de neki nagyon fáj és senki nem mondta hogy terhesség alatt is fájhat,és egyáltalán,ÉN miért nem mondtam neki hogy fáj majd:))

bekérette magát egy hónappal előre kórhűzba,az utsó hét éjjeleit a szülőszobán töltötte,mert mindíg mondta hogy neki nagyon fáj,hiába mondták hogy értse már meg hogy annyira nincs még nyitva odalent semmi és műszerekkel sincs jele méhösszehúzódásnak,hogy nagyon...többször hívtam a dokit mert M. panaszkodott,köszöntem a türelmét:)

végül úgy szült meg,hogy hiába bent volt,azt mondta hogy ő már nem megy le azértsem a szülőszobára mert vele nem foglalkoznak,de már X perces fájásai voltak,engem hivogatott,hogy szerinte szülni fog,de nem volt hajlandó szolni.Én hívtam fel otthon a dokit,hogy szerintem mostmár tényleg jön a baba,és szóljon már be legyen szives az osztályra hogy nézzenek rá:))Szóval odaparancsolták a szülőszobára és tényleg jött a gyerek:))Nála hisztisebb nem lehetsz szerintem:)))

80. mancsicica (válaszként erre: 79. - Ájrin)
2008. ápr. 26. 09:06

Hisztis vagyok sajnos, amúgy egy angyal:)

Ha a fejem fáj vagy időjárásváltozást érzek, menstruálok vagy a fogam fáj, veszekszem és hisztizek. Sokszor mondom,hogy a fájdalomküszöböm ott van, ahol egy erős menstruációsgörcs fájdalom, ez lehet egy 10-es skálán a 0!!!!!!!!! Kikészítem néha néha minden hónapban azon az első napon a környezetem. De tudom ezen túl kell tennem magam. Biztos fáj, mert rémeket meséletek sokan, de elképzelni én sem tudom, milyen lehet, és hogyan jöhet össze egy rosszabb fáfdalom mint amit az előbb irtam. Akkor ez komoly gond lesz nálam, hogy ettől nagyobb fájdalmat nem tudok elképzelni, nem azért mert nem akarok, fizikailag nem tudom elképzelni.


Irta valaki, hogy a Török Péter nagyon nyugodt tipus, remélem tényleg!!


Mindemellett már nagyon vágyom, hogy itt legyen a baba, semmi nem tántorít vissza:)

79. ájrin
2008. ápr. 26. 08:54

És ne törődj a rémtörténetekkel. Olyan ez, mint ahogy a híradóban is csak a rossz híreket, a tragédiákat mondják be....

Ez egy csodálatos dolog és úgy kell nekiindulni, hogy minden rendben lesz!:)

78. ájrin (válaszként erre: 77. - Mancsicica)
2008. ápr. 26. 08:49

Persze, hogy nem lesz az:)

Arra készülj fel, hogy a vajúdás sokáig tart, hiszen ki kell tágulnia a méhszájnak annyira, hogy egy baba feje kiférjen. Van akinek fáj, van a kinek nem. Van akinek ez gyorsan ment, van akinek nagyon lassan. Tényleg egyéntől függ.

Az, hogy mennyire fájdalmas, arra sem tudok mondani túl sokat, talán az utolsó egy óra a tolófájások előtt, az volt a csúcs. De a tolófájások már nem is fájtak, inkább nagyon erős préselési ingert érzetem. Megjegyzem, hármat nyomtam és kint volt! Mindegyik szülésemnél.


Amit az első szülésnél elcsesztem, hogy elbagatellizáltam. Én azt hittem, hogy az egész fájdalom dolog el van túlozva. És amikor tényleg fájt megijedtem, és bepánikoltam. Nem voltam felkészülve rá.


A másodiknál már vártam, és a fájások alatt relaxáltam. Kinyújtóztattam magam, amennyire csak lehet és arra gondoltam, hogy ha elég lassan és mélyen veszem a levegőt, akkor több oxigént adok a babának. És mindezt ez zöld mezőn, napsütésben képzeltem el. Ez segített. Fájt, de így el tudtam viselni:)

77. mancsicica (válaszként erre: 75. - Ájrin)
2008. ápr. 26. 08:37

Tolófájások nem is fájnak annyira!! Megjegyeztem:)

Téma nálam a szülés hogyan is. Eddig mindig azt hallottam,hogy a tolófájások milyen iszonyatosak.

Sokszor eldöntöm, nem kérdezek erről másokat, nem biztos, hogy nálam pont úgy lesz, de nem tudom megállni, napi szinten elmeséli mindig valaki, hogy szült. Rémtörténetet rengeteget hallottam. Remélem nem minden szülés agyrém. Az enyém nem lesz az!!!:)

76. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 75. - Ájrin)
2008. ápr. 26. 08:32
én a végéig mindíg birom:)))első esetben szinte nem is vajudtam,a második is csak a végén volt rossz,nos akkor nagyon...
75. ájrin (válaszként erre: 74. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 26. 08:27

Hát pedig a tolófájás nem is fáj annyira. Az nekem az azt megelőző vajúdás faájdalmaihoz képest semmi volt.

Ha csak a tolófájáshoz adják, akkor nem iskérném.

74. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 73. - Ájrin)
2008. ápr. 26. 08:16

Nem árt,a tolófájásokig ajánlják,én már késő kaptam,nekem nem volt jó élmény,nem tudtam kontrollálni...buzti van akinek bevállt,hallottam olyanokat akik vihogtak tőle:)

Elviekben csökkenti a fájdalmat,azt hiszem úgy mondták hogy a fájások kezdetekor kell belélegezni,talán 4-5ik fájás után van hatása...nem tudom lehet nem jól emlékszem,nekem mikorra jó lett,már el kellett volna venni:(

73. ájrin (válaszként erre: 71. - 754c7e07c3)
2008. ápr. 26. 08:12
A kéjgáz az milyen? Mennyire csökkenti a fájdalmakat? Nem árt a babának?
72. ccd9bb7d17 (válaszként erre: 71. - 754c7e07c3)
2008. ápr. 26. 08:09

a közös szülőszoba sem gáz,legalábbis nem érdekelt különösebben mert ott lehetett a férjem,lehetett sétálni,csokikázni,és normálisak voltak...igaz végigasszisztáltam az összes szülést este óta mert én voltam az utsó,tahát hangokat hallottam,de valahogyan nem érdekelt....gyönyörű volt mikor egyszerre szültek ép ketten,és egyszerre szólaltak meg a dokik,hogy kisfiú-illetve hogy kislány...olyan jó volt!

nekem a varrás mindkét esetben rosszabb volt mint a szülés:((


nos majd 3jára megkérdem a külön szobát:))

71. 754c7e07c3 (válaszként erre: 66. - Ccd9bb7d17)
2008. ápr. 25. 23:11

Nem nehéz bejutni. Kérni kell. Vagy csak szólni. Ott születtek az első apás szobában a gyerekeim. :)))



Szerintem barátságos a szülőszoba, külön van zuhanyzó, és nem vagy ágyhoz kötve. Ki kell mindent próbálni, és addig is telik az idő. Pl gázt, szülőszéket sétát, zuhanyzást, labdát.

No, ezt nem neked akartam, vagyis csak az elejét.

1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook