Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Debrecenben szülni kinél? (Török Péter? Krasznai Zoárd?) fórum

Debrecenben szülni kinél? (Török Péter? Krasznai Zoárd?) (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7 8
190. ájrin (válaszként erre: 188. - Mici01)
2010. febr. 16. 20:47
Biztos lehetsz benne, hogy az a kijelentésem, miszerint: "Imádom Török Pétert, mint dokit, mint embert" - nem hazug pletyka ;)
189. arrival
2010. febr. 11. 13:37

Angliában semmi ilyen nincs szerencsére, nem kell pénzelni az orvost. Eleve nincs is orvos a szülésen alapesetben. Szülésznő van, nem is egy, és ha van valami gond akkor jön az orvos azonnal.

Egyszer talán csak elér Magyarország is erre a színvonalra. Hogy ne pénzeljük az orvost. Gusztustalan ami megy.

Pedig én is eü-i dolgozó vagyok.

188. mici01
2010. febr. 3. 19:26

Úgy gondolom, hogy hallomás alapján nem kellene egy orvost minősíteni. Különösen akkor nem, ha nincs valóságalapja. A lányom ikerbabákat szült nála, senkinek nem ajánlanék nála megbízhatóbb, precizebb szakmailag jobban felkészült orvost.

A pletyka stílusa és tartalma is felháboritó, kimeríti a becsületsértés fogalmát. Kár, hogy ezen a fórumon hazug pletykák terjedhetnek.

187. hene80
2010. febr. 2. 10:51

Sziasztok!

Én az első gyermekem születésekor fogadtam orvost, aki még dolgozott, amikor bekerültem, de közölte velem, hogy "Ugyan, itt még nem lesz baba legalább egy hétig... Neki most szabadságra kell mennie, várjam meg!" Ez volt csütörtökön, péntek hajnalban megindult a szülés. Fogadott szülésznőm volt (a neve már feltűnt a fórumban), éppen vizsga előtt állt, mégis bejött, és ott volt velem végig. Szerencsémre az ügyeletes orvos, akinek reggel lejárt a munkaideje, volt olyan tündér, hogy szintén ott maradt, és végtelenül kedves, és emberséges volt mindkettőnkkel. 3 nappal később varratszedésre is bejött, és ő tett rendbe, pedig nem volt beosztva. Az orvos, akinek 6 hónapon át fizettem a vizsgálatokért, hiába jött vissza a szabadságáról, egyszer sem nézett be hozzánk.

Most a második babánkat várjuk, ugyanazt az orvost választottam, akinél a fiam született.

2010. jan. 31. 15:22
Nem ismerem, SZERENCSÉRE !!!! Azért ez felháborító !
185. anacica
2010. jan. 20. 11:51

Dr.Török Péter a fogadott dokim, még nem kérdeztem mennyit kér a szülésért. Tapasztalatok?

Köszi. Bocsi ha már valaki kérdezte.......

2010. jan. 18. 17:18
Sziasztok! Csakhogy egy új nevet is írjak. Harmadik gyermekemet egy nagyon fiatal orvosnál szültem, az első kettőt egy magyar érdemkereszttel kitüntetett orvosnál Pesten. A nagyon fiatal, szinte kezdő orvos neve: Márton Attila. Kedves, felkészült, nagyon rendes. Jobb orvost nem is kívánhattam volna. Remélem 20 év múlva is ilyen marad...
2009. dec. 30. 21:28
Én két évvel ezelőtt, a barátnőm két hete szült Sápy Tamás adjunktus úrnál. Mindketten csak megerősíteni tudjuk, hogy megbízható, szakmailag nagyon jó, a lelki dolgokkal is foglalkozó szülész, nőgyógyász. Keressétek bizalommal!
2009. nov. 1. 09:49

Mit mondanak a barátnőim és ismerőseim a klinikai szülészekről:


Csorba Roland tragédia és komédia egyszerre...

Aranyosi János kedves, ügyes de nem mindig jön be a szüléshez

Jenei Katalin ügyeletben operlja meg a terheseit.., a kollegái utálják, elkerülik.

Török Péter nyegle,még kell tanulnia

2009. jún. 21. 21:50
Én is Sápy doktorhoz jártam terhesgondozásra és nála is szültem a debreceni klinikán. Le nem cserélném semmi pénzért, és szerencsére el sem utazott a szülésemkor. Azt hiszem nála lelkiismeretesebb, szakértőbb, emberibb szülész nem igen létezik. Még egyszer kszönöm neki!
2009. máj. 29. 15:39

Én is a Klinikára szavazok. Krasznai Zoárdnál szültem és nagyon örülök hogy őt választottam. Mindig kedves és mosolyog. Szüléskor mindig mondta hogy mit tegyek. másfél óra alatt meg lett.

A klinikát még azért ajánlom, aki szeretné szoptatni gyerekét, itt biztos hogy megtanítják, segítenek, igény szerint szophat a gyerek nem viszik el. Sokan mondák hogy nem tudnak pihenni. Én éjszaka kétszer megszoptattam és aludt a baba. nem voltam fáradtabb mint mikor hazajöttem.

2009. máj. 2. 08:54

Vercsaszyval egyetértve én is a Klinikára szavazok, ja és azért is, mert számomra elképesztő módon a Kenézyben nincs melletted a gyerek. (Hogy tudj pihenni?! Az újszülöttek általában igen jó alvók, másrészt egy hétig is el lettem volna alvás nélkül, csak hogy láthassam a gyerekem!

Sápy a dokim, emberileg nagyon bírom,szerintem szakmailag nem lehet bele kötni, ha kell, kiemelt figyelmet fordít a kismamára. Két ellenérv ellene: sokat melózik és néha nehezen elérhető, ill. kissé drága a magánrendelése. A szüléskor viszont az átlag "honoráriumot" adtam neki, illetve szülés elötti több hetes bennfekvésemkor nem is fogadott el pénzt. Török Péternél véletlenül szültem (a 2. gyereket) mert Sápy külföldön volt. Nagyon szimpi, kedves, viszafogott ember, mástól is csak jót hallottam róla.Olyan jól ment a második szülésem, hogy mondtam, mostmár ő a kabaladokim! : DD (Persze a szülés nehézsége nem a dokiktól függött..)

Csorba R. is volt már dolgom, akkor segítőkész volt. Aranyosit sokan kedvelik, velem hihetetlen bunkó volt, a mai napig fel vagyok háborodva!

A szülésről csak annyit: Megdöbbentő, hogy egyesek milyen evidenciával rendelik meg az orvostól a császárt. Hát ez legyen az ő dolguk. Van nekem elég bajom, nem fogok mások hülyeségén bosszankodni! : DDD

178. Cepheus (válaszként erre: 146. - 91b7f89e9b)
2009. ápr. 28. 17:41

Egy koraterhes vérzés miatt feküdtem 3 hetet a Klinikán. Mivel hirtelen és korán jött a baj, nem volt még fogadott orvosom, az vizsgált és kezelt, aki arra járt.

Sápi és Csorba doktorokról tudom azt mondani, hogy érdekelte őket a problémám, igyekeztek megtenni értünk mindent. És Csorba doktor úron az empátiát is maximálisan éreztem, bár sajnos nem sikerült megtartani azt a terhességet (sem, mert volt már más előzmény is).

Most újra babát várok, immár a második trimeszterben, és nem ő ugyan az orvosom, de nagyon szívesen felkértem volna őt is a tapasztaltak alapján.

2009. ápr. 17. 16:57

Kedves Staci!

Én nagyon szeretem Csorba Rolandot,bár nem nála szültem,de volt már pár "közös ügyünk".:)

(nem félreérteni)

Azért van igazság abban,amit írtál,az biztos,hogy nem leszel ugyanolyan lent,mint előtte.És igen,jogos a félelmed,mert van akinek elb....ák.

A barátnőm túl szűk lett...Az se jó.

És biztosan van olyan is,aki tág marad.

(nekem jó lett,szerintem,de szintén egy bnőm,az extra méretű tampont használja,és stb-stb.)

Én az első babámat császárral szültem.(faros volt,plussz lábtartásos)Gerincbe kaptam szurit,ébren voltam,így nem maradtam le semmiről!

A második baby-t pedig sikerült spontán megszülnöm.Csak akkor hittem el,hogy sima szülés lesz,amikor már a szülőágyon-széken voltam.Egészen addig bevallom titkon reménykedtem is a császárban...

Aztán tolófájások,és sikerült!

Úgyhogy van összehasonlítási alapom.

A spontán szülést választanám...!Nehezebb,fájdalmasabb,de igazi élmény!Valahogy a gyereket is jobban "éreztem"

Vagy jobban értettem,közelebb volt hozzám,nem is tudom hogy írjam.

Török Petit személyesen ismerem,a klinikán kívülről is,nyugodtan menjetek hozzá!Daragó a barátja,szintén nyugodt szívvel ajánlani tudom.

És hogy melyik a felszereltebb?

A Kenézy szebb,mert nemrég volt felújítva,de én nem szeretem azt az egész kócerájt.(több a kisebbség is sajna)És még egy fontos érv a klinika mellett!!!:

Ha bármi nagyobb baj van a babáddal,akkor a klinikára viszik!!!

Ennél nem is kell nagyobb érv,azt hiszem!


Megnézegettem a képeidet,szüljél majd azért,biztos szép "kölök" lesz,mert Te is nagyon szép vagy!:)

Ja és amikor pedig csinálod azt a gyereket,na akkor pedig ne rettegj!:)Meg amúgy utána se!:)

176. syria (válaszként erre: 173. - 91b7f89e9b)
2009. ápr. 17. 03:09

Én összeteszem kezem-lábam, hogy nem kellett egyszer sem császározni. Az első szülésem a fájdalmak miatt borzalmas volt, de akkor is megérte. A második sem volt fáklyásmenet, de egy napon sem lehet említeni a fájdalmakat az elsővel, valószínűleg azért, mert a majdnem 4 kg-os baba „járt úton” haladt. És hogy idézzelek: nem lettem „tág p. . . sem”. Ez utóbbit vagy a génjeimnek, vagy a hüvelytornának, vagy mindkettőnek köszönhetem. A szexuális életem pedig pozitív minőségi változáson ment át a szülések után!

Ha meg „nem akarsz szenvedni”, felejtsd el, hogy valaha is gyereked legyen. De ahogy olvastalak, ezt már el is határoztad. Lehet, hogy jó döntést hoztál.

175. Ani58 (válaszként erre: 174. - Macsusz77)
2009. ápr. 14. 22:14

Más csajoktól hallottam erről a témáról,végre tudom már miről van szó.


Staci!Neked azt mondom,hogy igen,érdeklődni szabad,de annak is megvan a maga formája és helye.Sosem akarsz szülni?Elárulom,hogy a világ legnagyobb élményéről maradsz le!Igen,nagyon fájdalmas és megterhelő,ez igaz.De ez a "szenvedés" fel sem érhet azzal,amikor egy gyönyörű szempár rád néz,akit a hasadra raknak.Én 14 órát vajúdtam és nehéz szülésem volt,nagy volt a baba és kívántam a császárt.Utólagosan látva a többieket,akiket császároztak,örülök,hogy végül simán ment.

A tágulásról csak annyit,hogy a lábadozási idő után visszaáll.De ha nem,akkor is tudnak rajta segíteni az orvosok.Gondolj bele,hogy pl. egy térdműtét után sem tudsz azonnal futni!


Macsusz!Veled egyetértek!Ha császárral végződött volna,abba is beletörődtem volna,csak legyen babám.5 év után jött össze a kisfiam.És sokat imádkoztam én is,hogy egészségesen a kezemben tarthassam,amikor túléltünk egy súlyos autóbalesetet.


Erről ennyit!

2009. ápr. 10. 13:03

Én azt nem értem ha nem Fogod soha "átélni",akkor mit keresel ebben a fórumban.Legtöbb nőt egyáltalán nem érdekelne milyen módon, csak végre a kezében tarthatná az egészséges gyermekét!!!

Egyébként én mindkét szülésformát átéltem.A természetes szülés 36órán át tartott,mégis ezt választanám ha mégegyszer odajutnék.

2009. ápr. 10. 10:13
Miért nem hagyjátok abba? Én csak érdeklődtem, mert nem tudhatom melyik milyen... Honnan tudnám? Nem éltem át egyiket sem. Én valószínűnek tartom h soha nem is fogom. De nem tudom miért kell ezért piszkálni engem.
2009. ápr. 9. 22:24

Kedves Staci! Hát kívánok neked tényleg egy császárt!

15 centis vágás szerinted medig fáj??? csak ennyi a hozzáfűznivalóm!

171. cb4c323adf (válaszként erre: 169. - Hoxa)
2009. ápr. 9. 21:57
rendben én befejeztem ,bocsi!!!!megértettem!!!
2009. ápr. 9. 21:56
OKÉ:)
169. Hoxa
2009. ápr. 9. 21:55
Jobb, ha most hagyjátok abba, mielőtt beavatkozom.
2009. ápr. 9. 21:53
Akkor én is "bemásolok" egy "általad írt levelet". Ezt bárki megteheti...
167. cb4c323adf (válaszként erre: 166. - 91b7f89e9b)
2009. ápr. 9. 21:48
nem bemásoljam ide,vagy elküldjem inkább Hoxának ő eldönti hogy ki irta nekem????
2009. ápr. 9. 21:43
Micsoda?????????????? Én aztán nem írtam neked!
165. cb4c323adf (válaszként erre: 161. - 91b7f89e9b)
2009. ápr. 9. 21:22

megtiszteltetés ,hogy nénizel kicsim:DD,

és nem volt oda írva név szerint kit kérdezel:))


Ja és mellékeld legyél szives a le ku..á-zó és le parasztozó priviket felém,én nem sértegettelek mocskos szavakkal!!

164. cb4c323adf (válaszként erre: 162. - Ájrin)
2009. ápr. 9. 21:13

nem tudom ki rohant le kit??

Priviben kapásból le k@vá-zott meg leparasztozott!!

erről ennyit ,azt meg nem is irta hoyg érdeklődik ,kapásból a szülés volt a téma!!

Ja és hozzáteszem ,a sógornőm Pszihológus:)DD

2009. ápr. 9. 19:48
Azért mert majd egyszer... Érdeklődni nem szabad? De ha megnézed, nem nekem volt kirohanásom. Na jó, én innen lépek, veszekedjetek magatokkal! Nekem nem erre van szükségem.
162. ájrin (válaszként erre: 160. - 91b7f89e9b)
2009. ápr. 9. 19:46

Te milyen jogon döntöd el, hogy kinek van itt helye?????


Ha megnézed a fórum címét ez van benne: "...szülni kinél?"

Ha nem akarsz szülni, nem tervezed a terhességet, miért írsz ilyen fórumba?


Nem értem a kirohanásodat.

2009. ápr. 9. 19:35
Ja még annyit h nyílván csak filmben láttam ilyet, mivel élőben még nem volt lehetőségem(hogy lett volna?) és ezért kérdezgettem itt nőket és nem téged KEDVES SZABONEJULIKA NÉNI!
1 2 3 4 5 6 7 8

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook