Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csodálatos ANYASÁG? fórum

Csodálatos ANYASÁG? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
66. Kismanó86 (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:54

Lujza!

Bizonyos részben megértelek, hogy hiányzik a pörgés, a változatosság. Furcsa nekem is egész nap itthon. Meg ugye minden nap egyforma, legalábbis nálunk.

Egyébként nekem 6,5 hónapos a kislányom, talán mi vagyunk a legközelebb hozzátok korban.


Egyébként, ha meglesz az ajtó, biztosan könnyebb lesz. Értem, hogy nem lehet porszívózni, én sem szoktam, mikor Babó alszik, de felsöpörni, felmosni, mosni, vasalni, port törölni, ezt mind lehet. Később még kevesebbet fognak aludni.


Abban pedig igazat adok az előttem szólóknak, hogy igenis meg kell tanulnia egyedül játszani. Az én Lányomnak kitűnően megy. Pici baba kora óta ahhoz van szoktatva, hogy egyedül is van. Kezdetben az ágyában, vagy a kanapén körülpárnázva. Most már nagyon mozgékony, így csak a játszószőnyeg jöhet számításba. Pl. mikor túl vagyunk a reggelin, ő mindig egyedül játszik 10 óraiig. Most nem mondom, hogy nem volt még olyan, hogy sírt volna, vagy nyöszörgött utánam, de akkor persze bemegyek. De akár egy picit hagyom is nyöszörögni, nem dobom el, ami a kezemben van, 5 perc alatt nem lesz baja. :-)


A lakás nálunk is fut időnként, de többnyire utolérem magam. A kérdésedre válasz, ne szokj hozzá, én legalábbis nem tudnék. Most gondolj bele (nem kioktatlak), valaki 2-3 gyereket is nevel és azért a rendesebbje rendet tart.


TV: Mi este szoktunk tv-zni. Vagy délután, mikor alszik a Kisasszony. Jó, persze, egész délutánokat nem tudunk tv-zni, de hát ez ezzel jár.


Szerintem kicsit depis vagy, ha Apa bevállalja, menj el egyedül valahová, fodrászhoz vagy vásárolni. Most már olyan szép idő is van, Babával is lehet sétálni, nekem olyan jól szokott esni. Ja és szerintem 1-1 moziba vagy valahová nyugodtan elmehettek, babának semmi baja nem lesz, ha jó kezekben van. És ne legyen lelkifurdalásod miatta, mert az a pár óra, míg nem vagy ott, nem olyan rossz neki és cserébe kap egy vidám, felfrissült anyukát. :-)


Kitartás!

65. lujzaa (válaszként erre: 63. - Wanita77)
2011. ápr. 4. 21:53

Nem a pénz miatt akarok visszamenni dolgozni, hanem a munkám miatt.

Ezt az nem fogja megérteni, aki nem imádja úgy a munkáját, mint én. Nekem az egyben a hobbim is.


És tudom, hogy ha mászik, elindul, beszél az csodálatos, de ebből 2 remélhetőleg még 1 éves kora előtt megtörténik, én meg azt követően akarok visszamenni.


Amúgy meg úgy godnolom, hogy kell a bölcsi, a társaság.

64. lujzaa (válaszként erre: 61. - Anyucika3)
2011. ápr. 4. 21:51
Társaság: férjem ma javasolta, hogy járjunk utána, hogy nincs-e babamamklub a környékünkön.
63. wanita77 (válaszként erre: 43. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:49

Miért akarod ilyen korán beadni bölcsibe????? Az én fiam 2,5 éves és nagyon jól elvagyunk otthon, még oviba sem szívesen adnám be. Annyira jó vele lenni, nem bírnám ki, ha nem lenne velem. Ennyire kell a pénz? Vagy már ennyire nem bírsz otthon lenni, 5 hónap után?????

Az eleje mindenkinek nehéz, de később bele fogsz rázódni, ha majd mászik, elindul, beszél, az csodálatos dolog, ne akarj lemaradni róla!

Én is mindig síri csendben voltam az elején, de később rájöttem, hogy nem jó. Azóta már nem zavar annyira, ha fúrnak felettünk, akkor is alszik. És mindent meg lehet oldani, alvásidőben, este lefekvés után, ha apa korán jön haza. Ma is két napra megfőztem előre, mert holnap apa későn jön haza és nem nagyon lesz időm. És járok hetente kétszer mozogni, táncolni, fiammal is eljárunk sok helyre. 5 hónapos volt, mikor már jártunk babaúszásra, daloló foglalkozásra. Szóval nem kell begubózni otthon, sok helyre el lehet már menni vele is. Élvezd ki, míg otthon vagy vele, sosem jön vissza ez az időszak!!!!

62. lujzaa (válaszként erre: 56. - Kingi7)
2011. ápr. 4. 21:48

Megírod priviben a bölcsi nevét?

Mi 3.kerben lakunk és igazából 1, 2, 3. kert néztem. Ott nem találtam ilyen olcsót.

Nagyi van a közelben, de Vele csak rosszabbul járok, mert Ő meg aztán pláne csak karban tartja a kisfiam és ha még valamit el is érnék az önállóság terén, az akkor biztos eltűnne:(

Sajna a lakásunk úgy van kialakítva, hogy a konyhából nem látok rá a nappalira:(

61. anyucika3 (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:48
Mi sosem jártunk lábujjhegyen a gyerekek mellett mert aludtak.Én a kupit abszolút nem tudom elviselni,rettentően idegesít.Minden nap porszívózok is,és legtöbbször pont akkor kezdem,amikor leteszem aludni a lányom.Szépen elalszik mellette,nem zavarja.A középső nagyon rossz alvó volt,most is az,de akkor is pont ezt csináltam amikor Ő volt kicsi.Meg hát amikor a legkisebb született,még gyesen voltam a középsővel.Nem némíthattam el egész napra Őt sem.Én mondjuk mindhármat úgy szoktattam,hogy ellegyenek kicsit egyedül ébren is,így mindent el tudok tudtam végezni mellettük akár aludtak,akár ébren voltak.Persze kell velük foglalkozni is,hiszen ezért vagyunk velük itthon,de nem egyfolytában,minden ébren töltött percükben.Most is élvezem még a gyest,habár szívesen dolgoznék is már.Mondjuk én a tv-t nem szeretem,sosem szerettem nézni.Az nekem unalmas,nem bírnék végig ülni egy filmet:D Járjatok társaságba,keress a környéketeken kismamikat,talán feldobná a napotokat kicsit a társaság.A gyerekeket pedig sosem hagytam senkire,majdnem 300 km-re vagyunk a szülőktől.Szülés után sem volt segítségem sosem,pedig 2 császárom volt.Mondjuk nem is igényeltem.De azért akkor is kellett a tiszta vasalt ruha és a meleg főtt étel mindennap mindegyikünknek.Férjem reggeltől estig dolgozik,a legkisebb születése után annyit tudott itthon lenni,amíg mi bent voltunk a kórházba.Kénytelen voltam megoldani mindent szinte magam.Alakíts ki egy napirendet,ami számodra is megfelel.Nem csak a babához kell neked igazodnod,hanem egymáshoz,hogy Te is jól érezhesd magad.Ha nem így van,az a gyerekednek sem jó.
60. e1062eaeab (válaszként erre: 46. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:47

Nem emlékszem pontosan, mert az idő mindent megszépít ))))


Azt hiszem négy-öt hónapos lehetett, akkor voltam mélyponton. Nagyon.



Most már látom, hogy nagyon rosszul kezdtem nekik akkor az egésznek.


A harmadik gyerek születésénél a középső csak két éves volt. Valamelyik kedves rokon egy kismotort hozott neki ajándékba, amikor újszülöttet jött látogatni. Te még nem tudod, hogy annak a motornak milyen hangja van. Csörög, zörög a járólapon (mivel novemberben született a legkisebb, a középső csak a házban gyakorolhatott vele) parkettán. A két éves pedig szelte keresztül a házat vele oda-vissza.

A pici meg aludt, a szeme sem rebbent, amikor a tesó berobogott a kiságya mellé a mociján.


És akkor még nem is meséltem arról, hogy a középső akkor kezdett el beszélni, egész nap be nem állt a szája. Amíg szoptattam a picit, versekkel, mondókákkal, süss fel nap dalokkal foglaltam le. Na ezeket Ő nagyon szívesen szajkózta egész nap, miközben rohangált a házban. A pici soha nem ébredt fel rá, pedig elég éles és hamis volt.

59. kingi7 (válaszként erre: 57. - Maszat84)
2011. ápr. 4. 21:47
Tágul a tüdeje :DDD az igaz, hogy nem kell állandóan abajgatni...hagyni kell néha önállóan játszani :)mi lesz veled, ha elindul és pakolni fog? na akkor lesz ereszd el a hajam :)
58. babszibobó (válaszként erre: 55. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:47

Nem, félre értetted, vagy rosszul fogalmaztam...

Nem vagytok elmaradva...egyáltalán nem...

Csak arra utaltam, hogy hagyni kell kicsit!


Elég sokáig elvoltak egy-egy játékkal ennyi idősen, nagyon élvezték...míg tettem vettem...persze közben mindig odamentem más más játékot raktam a közelükbe, beszéltem hozzájuk.

57. Maszat84 (válaszként erre: 37. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:45
Próbálgasd,s pár percig ha sír nem gond!Nekem Liza van h erre alszik el!!:)
56. kingi7 (válaszként erre: 50. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:45

Én egész hónapra fizetek az uniós bölcsiért 50-et, ebben 4 szeri evés van heti 5 teljes nap, bábszínház, vagy bohócműsor.Budapesten.

Ezekbe a bölcsikbe,mint játszóházas foglalkozásra is be tudod adni, heti 1-2 szer napi 2500-3000.-

nagyi nincs a közelben? nekem nagy szerencsém van, mert a szomszédom... ha minden kötél szakad, akkor átviszem hozzá :) amikor nem volt bölcsis, így volt.

Amikor 5 hónapos volt, akkor volt egy nagy járóka(nappaliban, a konyhával egy légterű), abban elszórakozott,mig én főztem,vagy valami dolgom volt, fél szemmel figyeltem rá :)

55. lujzaa (válaszként erre: 54. - Babszibobó)
2011. ápr. 4. 21:43

Persze, el van. Eléri, beveszi a szájába és ennyi. Ez szerinted mennyi ideig köti le?

És tényleg nem mondtad, de arra utaltál a sógornőd esetével, hogy el vagyunk maradva a korunkhoz képest.

54. babszibobó (válaszként erre: 53. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:42
Egy szóval nem mondtam hogy másznia kell, de ha már elér egy játékot, azzal igenis el kéne hogy tudjon lenni egy darabig!
53. lujzaa (válaszként erre: 51. - Babszibobó)
2011. ápr. 4. 21:41

Ne mond nekem azt, hogy egy 5 hónaposnak már magától kell mindent csinálnia.

Kisfiam teljesen jó ütemben fejlődik. Forog, nyúkál a dolgok után. De mászni még nem kell egy 5 hónapos babának! Ez tuti!

52. lujzaa (válaszként erre: 49. - Kismanó86)
2011. ápr. 4. 21:40

Ezzel egyetértek. Kisfiam kb. 4 hós koráig mindent megcsináltam. Mostanában vettem észre, hogy nem alszik annyira mélyen és ezért nem merek semmit se csinálni.

De mivel sokan írtátok, hogy nyugodtan, így holnap nekiállok:)

51. babszibobó (válaszként erre: 36. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:40

Sógornőm esett hasonló "hibába", mint Te.

Sosem hagyta magára a Fiát, és igazából azt sem hagyta, hogy kinyíljon a Világra.

Noszogatni kellett, hogy kicsit hagyja békén, hagyj küzdjön pl. a játék elérésért és láss csodát napok alatt behozta a "lemaradást", mármint mozgás terén, forgás stb.

50. lujzaa (válaszként erre: 47. - Kingi7)
2011. ápr. 4. 21:39

Állami bölcsibe tutira nem jutunk be.

Magánbölcsi meg baromi drága itt, Bp-n. Egész napra 80körül van, míg fél nap 50ezer. Azt még talán ki tudjuk gazdálkodni.

Persze, ha visszamennék dolgozni, akkor nem lenne gond, de amíg gyed van, addig sok a 80ezer.

49. Kismanó86 (válaszként erre: 28. - Lilipeti)
2011. ápr. 4. 21:39

Azért más egy 5 hetes, ők még nagyon mélyen alszanak. A Lányom mellett ott beszélgettünk meg simán elvittem sétálni úgy, hogy észre sem vette. :-) Most ezt már nem tudnám megtenni.

De abban egyet értek, hogy nem kell síri csendhez szoktatni.

48. lujzaa
2011. ápr. 4. 21:38

Most megyek, kicsit Apázom is.

De persze előtte benézek Pinduromhoz:)

47. kingi7 (válaszként erre: 43. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:37
Fél napnak semmi értelme...ezt fogják is mondani. Én úgy gondolom, nagyon sokat fejlődött tőle,és gyermekek között van, már igényli is rendszeresen.Ha meg beadod, több hasznos része van,sok dolgot meg tudsz oldani :)
46. lujzaa (válaszként erre: 45. - E1062eaeab)
2011. ápr. 4. 21:36
Mennyi idő után láttad be, hogy túlzás, amit csinálsz? Mennyi idős volt a babád?
45. e1062eaeab (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:34

Az első gyereknél ugyanezt éreztem.


A világ legjobb babája volt. Vagy aludt, vagy evett, vagy csendben elvolt. Ha ébren volt játszottam vele.


A házimunkát hanyagoltam, pont, azért mint te, hogy ne ébredjen fel.


De ez túlzás. Beláttam, hogy meg kell szoknia a háztartási zajokat. A kanál csörgését, a fedő koppanását a földön. Amikor ezt beláttam sokkal könnyebb lett minden.

Amikor nap közben aludt tudtam főzni, tudtam a szennyest összeszedni és nem lábújjhegyen járni. Amikor aludt letörölgettem az összes szekrényt a szobájában, vagy átpakoltam a ruháit. Ezt is meg kell neki szokni, mármint az alapzajokat.


Nálunk, amikor rájöttem, hogy hozzá kell ezekhez a háztartási zajokhoz szoktatni a gyereket, sokkal könnyebb lett minden. A napi feladatokat megcsináltam, amíg Ő aludt, utána lehetett sétálni, játszani.


Ne kövesd el azt a hibát, hogy néma csendet akarsz neki teremteni az alvás idejére. Én akkor változtattam, amikor egy anyuka mesélte, hogy még a wc-t sem húzzák le, nehogy felébredjen a gyerek. Ez már túlzás, de én is majdnem ezt tettem. És ez így nem jó.


Én magam vasút mellett lakom. Soha nem zavart a vonatok dudálása, hogy éjszaka zakatolnak tőlünk 100 méterre. Oda vissza tudom a Bp. - Záhony vonalon milyen megállók vannak, úgy hogy soha nem veszem észre, ha egy vonat elhúz a házunktól nem messze.

Nekem ez az alapzaj, a gyereknek meg a fedő csörrenése, a tányérok csörömpölése a mosogatóban, vagy esetleg anya halk jajjgatása, amikor a sötétben szennyes után kutatva átesik egy játékon, vagy rálép egy legódarabra.


A baba pár nap alatt hozzászokik, hogy amíg Ő alszik Te végzed a dolgod, de te az ebéd megfőzése után, a lakás rendbetétele után sokkal jobb kedvvel fogsz vele játszani, amikor ébren lesz.

44. lujzaa (válaszként erre: 42. - Babszibobó)
2011. ápr. 4. 21:34

Az én babám jelenleg úgy működik, hogy eszik, alszik, játszunk. És nincs egyedül.

Ennyi. Ezen még nem tudok változtatni, de bízom benne, hogy ha már elkezd ülni, akkor le tudom rakni a játszóra és el játszadózik egymaga, míg én ezt-azt-amazt megcsinálok.

43. lujzaa (válaszként erre: 40. - Kingi7)
2011. ápr. 4. 21:32
Már én is nézek bölcsiket és szerintem októbertől félnapokra beadom, januártól pedig teljes napra és vissza megyek dolgozni.
42. babszibobó (válaszként erre: 35. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:32

Minden tiszteletem azoké a Védőnőké, akik tudják is miről beszélnek...

Az Én Életemben eddig 4-el hozott össze a sors és ebből 1 volt akinek minden szava kincset ér!


Minden gyerek más (a két sajátom között is óriási különbségek vannak, ami a természetüket illeti), így magadnak kell rájönnöd arra, hogy is "működik" a Saját Babád, a lehető legésszerűbben keretek között.

Mind szeretnénk a gyerekünk számára megadni mindent, minden térén, de ez nem jelentheti azt, hogy elszakadunk a realitás talajáról...igenis előre kell gondolkozni...

Minden Anya egyben Nő és igényeink vannak, amiket persze részint háttérbe szorítunk Gyermekünk Érkezésekor, de ez nem jelenti azt, hogy meg is kell róluk feledkezni.

41. ec78bc2bf8 (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:30

Abszolút megértelek.:)

Én épp ezért mentem vissza mindkét gyermekem születése után 9-illetve 13 hónap múlva a munkahelyemre.

40. kingi7
2011. ápr. 4. 21:29

Lujzaa, megértem miről írsz :) valaki írta, hogy miért nem tudsz kitakarítani...nos nem csak annyiból áll...mondjuk pl egy sütő pucolás, vagy egyéb sok apró pici dolog, amivel az idő elmegy. Később jobb lesz, nekem most 20 hónapos én egy évesen beírattam heti 3 szor bölcsibe szocializálódni, nos akkor mindent megcsináltam, pihenni is volt időm, most,hogy ekkora beiktatunk családi hétvégéket-pl: mackópark, játszótér- főzni akkor főztem meg, amikor a hosszú alvását töltötte. Való igaz, nem lesz olyan,mint előtte, inkább más. Jelenleg a pihi, hogy negyedévente elmegyünk apával 4 napra wellnessezni, nagyi vigyáz rá 4 napig, no akkor full pihi :) nagyon hiányzik picur, de kell ez a feltöltődés...


Én ennek ellenére bevállaltam a másodikat, félek, hogy mi lesz, de nagyon várom már!!! :)

Hozzá teszem, nekem sem volt sok dologra időm családi házban élek, rám maradt a kert is, meg a férjem vállalkozásának egy része és még dolgoztam mellette a saját munkámban. Plusz, gerincsérv, fájdalmakkal, a mostani terhességem is eléggé megvisel, még most is hányós vagyok, borzalmasan fárad és terhességi cukorral inzulinos, na jó tovább nem sorolom, de optimista vagyok :) lesz ez még így sem!!! egy dolgot szeretnék jelenleg a mozgás szabadságát és akkor minden mehetne :))

39. lujzaa
2011. ápr. 4. 21:29
Amúgy, korábban nem voltak ilyen gondjaink. kb 1 hónappal ezelőttig, amikor aludt, simán csináltam mindent. Mostanában kezdődött, hogy nem merek semmit sem csinálni az alvása alatt.
38. marques (válaszként erre: 17. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:29

A gyermekeim persze már önállóbbak, mint a kisfiad, de nem volt ez mindig így.

És akkor is megoldottam a takarítást, pakolást. Volt, hogy este.


Ha nem akarsz elszakadni tőle pár órára, hogy kikapcsolódjatok egy kicsit, az nem probléma, csak akkor viszont nem értem, miért panaszkodsz?

37. lujzaa (válaszként erre: 32. - Maszat84)
2011. ápr. 4. 21:28
Na, holnap délelőtt, mikor alszik, megpróbálok porszívózni.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook