Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csodálatos ANYASÁG? fórum

Csodálatos ANYASÁG? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
96. zsanci79 (válaszként erre: 93. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 09:18

Én rengeteget foglalkoztam, foglalkozom a kisfiammal, most én is "ömlenghetnék" hogy milyen okos a fiam, mert tényleg az,(de annyira útálom ezt az enyém okosabb, ügyesebb, már ekkor meg akkor csinált ezt-azt, pfff) de Ő meg nehezen kezdett beszélni. Január óta bölcsis, és tök szépen elkzedett beszélni, kérdezni, mert régen nem is kérdezett. Szóval a bölcsi, vagyis a közösség igen is fejleszt, hiszen itt az utánzás korszaka. persze ez nagyban függ a gondozóktól is. Sőt!


"Úgyhogy én úgy gondolom, ezeket az anyánál jobban senki nem tudja neki megtanítani"

Hát akkor tényleg nem vagyok tökéletes anyuka.... Na nem, ilyent ne is mondjunk :)

2011. ápr. 5. 09:10

Csak egy pár hsz-t olvastam végig. Én azt tanácsolnám, hogy ne szoktasd rá a kicsit a "rezzenéstelen" alvásra, mert akkor ezt fogja megszokni, hogy csak teljes csendben tud aludni. És ez gondot okozhat majd pl. bölcsiben oviban is, de idősebb korában is.

Tevékenykedj mellette nyugodtan, no nem porszívózásra gondoltam, de mosogatni, portalanítani, vasalni, pakolni simán lehet, kell az a kis zaj.

Amúgy nekem is voltak ilyen hullámvökgyeim, amikor azt éreztem, hogy lehet nem is vagyok jó anya, mert szeretm imádom a gyerekem, de valahogy mégsem érzem? No, nem tudom leírni. De ez már teljesen elmúlt, megbolondultak a hormonjaim:)

94. lujzaa (válaszként erre: 93. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 08:36
Én tudok ellenpéldát is az ismeretségi körömből. Magánbölcsibe jár 11 hónapos kora óta a kislány és rengeteg mindent ott tanult meg.
93. wanita77 (válaszként erre: 92. - Lujzaa)
2011. ápr. 5. 08:32

Nem biztos, az én fiam 13 hónaposan indult el, mások meg 16-18 hónaposan sem, ez gyerekfüggő.

Én nem erőltettem semmit, őt érdekelte, mindig kérdezte, hogy ez milyen betű, ide mi van írva, ez milyen szám, stb. Érdeklődő gyerek, kielégítem a kíváncsiságát. Már 1,5 évesen beszélt, tényleg sokat foglalkoztunk vele. És ő már ekkor érett volt rá, előrébb jár a kortársainál, de nem én erőltettem semmit, ő ilyen kis okos, zseni gyerek. :)

Természetesen nem 5 hónaposan kell beszélnie, és nem akkor kell még tanítani versekre, hanem 1 éves kor után, pont, mikor már bölcsiben lesz.

Az, hogy egyedül hagyd pár percre, fél órára 5 hónaposan, az teljesen más, mint később fejleszteni, verseket, mondókákat mondani, énekelni neki, játszani vele, én erre gondoltam. És az 1 éves kor után következik be általában. És a legtöbb kortársa még most sem beszél 2,5 évesen, akik bölcsibe járnak. Úgyhogy én úgy gondolom, ezeket az anyánál jobban senki nem tudja neki megtanítani. Mert valaki írta, hogy azért íratja bölcsibe, hogy fejlődjön. Ezzel nem értek egyet, mert az én fiam otthon fejlődött, mások meg bölcsibe járnak és még nem is beszélnek.

Persze ez is gyerek függő.

92. lujzaa (válaszként erre: 91. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 08:12

Az első lépések 1 éves korig bekövetkeznek.

Én nem akarom, hogy 2,5 évesen számoljon, ismerje a betűket. Ráér azt megtanulni 6 évesen.

Azt akarom, hogy játékkal teljen az iskoláig az élete.

Én 5 évesen már olvastam. Nem volt hátrány, de nem akarok semmit sem elsiettetni a kisfiammal. Mindent akkor, amikor érett rá.


Azért ellentmondtok magatoknak. Egyszer azt mondjátok, hogy hagyjam, hogy egyedül legyen, egyszer meg azt mondjátok, hogy sokat foglalkozzam Vele. A kettő szerintem üti egymást.

91. wanita77 (válaszként erre: 85. - Marques)
2011. ápr. 5. 08:09

Ezzel én is teljes mértékben egyetértek. 2 évesen már lehet rá szükség, de 1 évesen biztos csak az anyjára van szüksége és tényleg nem fogja érteni, hova tűnt az anyja, miért van idegen helyen, idegen emberek között. Én biztos nem akarnék lemaradni az első lépéseiről, szavairól sem.

De persze mindenki maga dönti el, mi a jó a babának. Az én fiam 2,5 éves, ismeri a betűket, számokat, elszámol 20-ig, rengeteg mondókát, verset tud és mindezeket én tanítottam meg neki. Szóval ehhez nem kell bölcsi, ha sokat foglalkozol vele, te is megtaníthatsz mindent neki.

90. lujzaa
2011. ápr. 5. 08:01
Ja és ma a védőnőtől megkérdezem, hogy mit javasol kimozdulásra. Hol van babamamaklub, esetleg van-e valami ringató féle, vagy hova mehetünk együtt egy 5 hónapossal.
89. babszibobó (válaszként erre: 88. - Lujzaa)
2011. ápr. 5. 08:00
Jó lesz ez, szépen ki fog alakulni és majd meglátod, hogy neked is jobb lesz, sokkal jobb!
88. lujzaa
2011. ápr. 5. 07:58

Ma reggelünk: 7kor evett, azóta egymaga van és be nem áll a szája.

Amíg a rántottámat készítettem (hetek óta erre vágytam) a hordozójában üldögélt. Kb félórát bírt ki, aztán már nagyon nyűgös volt. Aztán leültem Vele a földre (2 pléd+Neki játszószőnyeg), Őt letettem a játszószőnyegére hasra. Úgy elvolt kb 10 percig, aztán nyűgösség. Most a hátán van és nézi a tévét. Tudom, hogy nem jó megoldás a tévé, de Ő szereti a színeket, hangokat. És van jó mesecsatornánk, ott aztán van bőven ezekből.

Még nem volt kézben, csak az etetés alatt.

87. babszibobó (válaszként erre: 79. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 07:54

Azért válaszoltam, mert eszembe jutott, remélem nem baj :-), csak így jött ki!


Amúgy tényleg jó program lehet, de amikor a Nagy fiam született még csak egy számunkra nehezen megközelíthető helyen volt, a Kicsivel meg már nem is gondolkoztam rajta, valahogy nem úgy jött ki!De biztos jó lehet!

86. lujzaa (válaszként erre: 85. - Marques)
2011. ápr. 5. 07:49

Régen, mikor én is kisbaba voltam, az anyukák nem lehettek otthon 3 évig, de még kettőig sem. És felnőttem úgy,hogy korán bölcsibe kerültem.

Nem veszett el a bizalmam szüleim irányába és nem sérültem.

85. marques (válaszként erre: 84. - Lujzaa)
2011. ápr. 5. 07:04

Jó reggelt!


Az egy év körüli bölcsödébe adással az a legnagyobb probléma, hogy egy egy éves kismanó még nem "érti" meg, hogy ő miért kell ott maradjon, s ez így egy bizalomvesztéssel jár számára.

A bizalmat az első két életévünkben tanuljuk vagy nem tanuljuk meg. Ha ekkor kialakul a tudat, hogy vakon bízhat benned, vagy bárki másban, az egy életre szóló útravaló lesz neki.

Ha tudod, add ezt meg a számára!


Nem akarom eltúlozni a dolgot azzal, hogy azt mondom, minden, idejekorán bölcsödébe adott kisgyermek sérül, mert ez sok tényezőtől függ, viszont nagy az esélye, és én biztos nem kockáztatnám, csak ha nagy szükségünk lenne rá, hogy visszamenjek dolgozni.


Egyébiránt pedig a kisgyermeknek ilyen korban még abszolút semmi de semmi igénye külön fejlesztésekre, csodásan fog fejlődni melletted is. A te szereteted és gondoskodásod az, ami a legtöbbet jelent neki ebben a korban.

84. lujzaa
2011. ápr. 5. 06:48

Sziasztok

Ma megyünk délelőtt védőnőhöz, de délután lerakom kisfiam és megnézem, mire jut egyedül.

Persze, a szemem rajta lesz akkor is.

Már vettem ki húst a fagyasztóból, az délutánra kiolvad, így legalább főzök valami finomat a férjemnek.


Tanulás: lehet, hogy az a gond, hogy most fejeztem be a mérlegképest és korábban azért az alvás ideje alatt tanulgattam, most meg nincs mit tanulni. Őszig nem akarok új suliba belevágni.


Bölcsőde: ha sikerül jó bölcsit találni, akkor az igenis, mind társaságilag, mind fejlődésileg jó lehet a babáknak. Amiket nézegettem magánbölcsik, mind szuper dolgokat írtak magukról. Okés, csak írták és nem tudom, milyen lehet valójában. De tele vannak játszóprogramokkal. Állítólag tényleg fejlődnek a babák a bölcsikben. Ez az egyik oka, hogy be akarom adni. A másik, hogy igen, vissza akarok menni dolgozni. Szerencsére nem túl kötött a munkám, tehát nem gond, ha néha később megyek, korábban jövök, nem megyek.


Köszönöm mindenkinek a hozzászólást. Igazából, azért indítottam a fórumot, mert első babás vagyok és nem tudom, hogy mit rontok el. Van, amelyik hozzászólásból tanultam, de van amelyik csak kioktatni akart. De azt is köszönöm.

83. e1062eaeab (válaszként erre: 77. - E1062eaeab)
2011. ápr. 4. 22:46

És még valami. Azt írod a 13 hónapos gyereked sokat fejlődött a bölcsiben.


Mégis hogyan? Mit tudtak neki tanítani amit te nem? 13 hónaposan mit tanulnak a gyereke? Megtanulnak járni, kanállal enni, egy-két szót, van amelyik mondókát is, megtanulják, hogy hogyan kell kezet mosni, fürdés közben az arcukat megmosni, az utcán köszönni, ha anya is köszön.


Mi extrát tanult a te gyereked a bölcsiben? Mert szerintem ezt te is megtaníthattad volna neki.



De még egyszer mondom nem az a baj, hogy beadtad ennyi idősen, neked ez volt a jó. De ne fogd a gyerek igényeire, meg a fejlődésére, mert ahhoz semmi köze nincs.

82. Kismanó86 (válaszként erre: 80. - Woroscsaj)
2011. ápr. 4. 22:42
Ahhoz már szerintem nagy. Vagy nem tudom, nekünk nem volt, csak gondolom egy 6-7-8 kilós gyerekkel porszívózni...
81. Kismanó86 (válaszként erre: 78. - Babszibobó)
2011. ápr. 4. 22:41

Valami ilyesmit én is hallottam. Mert a babaúszás az a búvár-reflexre épít, a rendes úszás meg nem, vagy valami ilyesmi.


De szerintem, mint családi program meg mozgás nagyon jó program lehet.

80. woroscsaj (válaszként erre: 20. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 22:30
Én nagyon sok helyről hallottam hogy fogták a hordózókendőt felkötötték magukra a gyermeküket és már álltak is neki a porszívózásnak, meg minden másnak. Így nem voltak egyedül a picik, és a zajokhoz is hozzászoktak. próbáld ki, hátha nektek is jó lenne:))
79. wanita77 (válaszként erre: 78. - Babszibobó)
2011. ápr. 4. 22:27

Igen, az lehet. De pici baba korban nagyon hasznos állítólag, mert ott úgysem az úszás a lényeg, hanem az együttlét, mozgásfejlesztés, a víz megszeretése.

de hogyhogy te válaszoltál, nem is te írtad, hogy nem kapják meg a kellő szakértelmet... ?

78. babszibobó (válaszként erre: 76. - Wanita77)
2011. ápr. 4. 22:23

A babaúszás nagyon jó dolog.

azon esetekben szokott gond lenni, amikor a későbbiekben a már nagyobb gyermeket viszik úszásra (aki korábban baba úszott)...ez sok helyen hallom úszó edzőktől...a nagy fiam jár úszásra (Ő nem baba úszott) és ott szoktak morogni az edzők és bizonyos mozdulatokból megmondják, hogy ki baba úszott és valami oknál fogva náluk nehezebben megy az oktatás

DE...kérlek ne kérdezz konkrétumot, nem tudom miben merül fel a hiba, csak hallottam...

77. e1062eaeab (válaszként erre: 69. - Kingi7)
2011. ápr. 4. 22:16

Ezért most fogok kapni, de nem érdekel.


Sokkal többre becsülöm azt az édesanyát, aki bevallja, hogy kell neki a pörgés, nem elégíti ki teljes mértékben a gyereknevelés, kell neki más, legyen az a munkája, legyen az a takarítás, bármi. Ezek az anyák őszinték, Ők bevallják, hogy nem élvezik az otthonlétet a gyerekkel és ezért bölcsibe adják.



Na, de herótom van az anyukáktól, akik állítják, hogy csak a gyerektársaság miatt adták a gyereküket bölcsibe. Igen minden gyereknek szüksége van a gyerektársaságra, de egy egy éves gyerek ezt megkapja a játszótéren, a baba-mama klubban, a huszadik ismerős barátnőhöz ellátogatva az Ő gyerekével játszva.


A te hozzászólásod egy percig sem volt őszinte. A topikindító legalább őszintén bevallotta, hogy neki ez így nem elég. De te nem, te fújod, hogy a 13. hónapos gyereket csak a gyerektársaság miatt vitted bölcsibe.


Miért nem vitted baba-mama klubba? Játszótérre?



De ezzel sincs semmi gond, csak ne fogd a gyermeked igényeire a bölcsibe íratást.

76. wanita77 (válaszként erre: 75. - Kingi7)
2011. ápr. 4. 22:15
Mi sem lakóparkban lakunk, lakótelepen. Az igaz, hogy így könnyebb, mert minden itt van közelben, de biztos máshol is vannak lehetőségek. Miből gondolod, hogy nem kapják meg a kellő szakértelmet a gyerekek babaúszáson? Sokak szerint az egyik legjobb közös program, fejleszti is a gyereket, mozgását, elmélyíti a szülő-gyerek kapcsolatot, én eddig csak jókat hallottam róla és mi is nagyon élveztük. Pont ezért írtam, hogy nekem ez a véleményem, nem kell azért leharapni a fejemet, mert valamivel nem értek egyet. :(
75. kingi7 (válaszként erre: 73. - Wanita77)
2011. ápr. 4. 22:09

Játszótér 2 km-re van az első, teljesen kihalt-nem lakóparkban lakunk- a babaúszást, meg én nem tartom jónak, az ilyen helyeken nem kapják meg a kellő szakértelmet a gyerekek. Sok olyat megtanult már, amit a hasonló korúak kevese tudja és ez szerintem jó :)

5 hónaposan nekem is eszembe jutott, hogy mi lenne a legjobb... kinek a pap, kinek a papné...mindenki máshogy látja, szerinted ez a helyes...

74. martin3 (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 22:08

szia!

nincs veled és az anyasággal sem semmi gond. egyszerűen "nem tanultad" még meg beosztani az idődet.. nekem van egy 6éves, 4,5éves, 2,5éves, és egy majdnem 9hónapos bébim...magyarul 6éve!!(és nem pár hónapja) vagyok itthon, azóta vagy szoptatás, éjaszakázás, tehesség, újabb éjszakázás stb stb van. 6 éve nem aludtam egy jót...

viszont: megtanultam (az első babánál és is azt csináltam mint te, ha aludt nem mertem csinálni semmit), hogy csinálni valamit épp akkor lehet ha alszik a bébi! így ma már du 1-3 között van szünet és este 8után.(illetve még délelőtt fél óra alvás alatt)) Na ekkor megy a rendrakás, a sütés-főzés, takarítás, mosás stb stb. És simán lehet mosogatni úgy is, hogy az lábaddal hajtod a kocsit, közben beszélsz a bébivel, és szépen elmosogatod az edényeket, vagy bepakolod a mosogatógépet...a mosáshoz is magaddal viheted, közben is lehet játszani velük...

az első 2 pici alatt pedig elvégeztem egy egyetemet, este 8 és éjjel 1között tanultam majdnem minden nap...

Amikor az első megszületett én is úgy éreztem semmire sincs időm, fut a lakás stb, mára a 4gyerek mellett vannak pihi percek! Ide tudok ülni a gép elé, tudok néha tévézni stb. Egyszerűen csak meg kell tanulnod az idődet jól beosztani, és attól, hogy alszik nyugodtan tedd a dolgod, a gyerekek sokkal mélyebben alszanak, mint ahogy gondoljuk, nem ébrednek fel könnyen! Jó nem éppen porszívózni kell, miközben alszik, de a csendben végezhető dolgokat simán el lehet végezni...

ja és a kupi csak nagyobb lesz, ahogy a gyerek nő, mert most kb "pár" játékot használ csak, majd meglátod mi lesz 1 év múlva...szedegetheted a játékait egyik nap(én azon akadok ki, hogy egyik helyen elpakolok, miközben a másikban épp kiburítják azt, amit kb fél óráig pakoltam...hú...:)

73. wanita77 (válaszként erre: 69. - Kingi7)
2011. ápr. 4. 22:03

Bocsi, én csak leírtam a véleményemet, nem vagyunk egyformák. És nem írtam egy szóval sem,hogy lusta lenne, mert beadja bölcsibe. Csak korainak érzem, hogy már 5 hónaposan ezen gondolkodik.

És pont azért írtam, hogy gyerektársaságot bölcsi nélkül is lehet találni, felsoroltam, mi hova jártunk, járunk. Minden nap kétszer megyünk játszótérre is, sokszor játszóházba, dalolóba, ott is vannak gyerekek.

72. anyucika3 (válaszként erre: 64. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 22:02
Nagyon jó ötlet,meglátod feldobná a napotokat.
71. e1062eaeab (válaszként erre: 63. - Wanita77)
2011. ápr. 4. 22:01

Ezzel sincs semmi gond. Amikor anyuka belátja, hogy nem élvezi az otthonlétet, és pörögni akar. Legyen az vásárlás, vagy takarítás, főzés bármi.

Ettől függetlenül a többi időben foglalkozhat a gyerekkel minden szeretetét beleadva.


Nem, az enyém nem bölcsis, én is azt érzem, amit Te, hogy jó nekem vele, velük, mert most a harmadikkal vagyok itthon. Igen jó vele, reggel elindítjuk a nagyot suliba, elvisszük a középsőt oviba és van, hogy csak csavargunk, sétálgatunk egész délelőtt. És én ezt élvezem.


De látom, hogy van aki nem. Ettől az az anyuka sem rossz anya, csak neki más fontos. Lehet az az anyuka aki fél napra bölcsibe adja a gyerekét attól boldog, hogy a gyereket egy patyolat tiszta lakásba viszi haza, mert egész délelőtt suvickolt. És, ha anyuka ettől érzi jól magát, akkor a gyereknek az lesz jó. Az, hogy a délutánt a boldog anyukájával végigjátszhatja.


Én bevallom kicsit lazább vagyok, nem érdekel, ha sok a koszos ruha, vagy mosatlan, ha ahhoz van kedvünk egész délelőtt sétálgatunk a parkban. De engem nem zavar, hogy hazaérve, amikor a gyerekek alszanak nekem takarítanom, mosnom, mosogatnom kell. Sőt az sem zavar, ha a kupink közepébe becsöppen egy vendég.

70. anyucika3 (válaszként erre: 20. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:56
Ezt most komolyan kérded?:-)))))))))))
69. kingi7 (válaszként erre: 63. - Wanita77)
2011. ápr. 4. 21:56
Tudod, nem értek veled egyet! Nem csak azért lehet beadni bölcsibe, mert lusták az anyukák, vagy nem akarnak vele foglalkozni! Nekem 13 hónapos volt és azért adtam be, mert nem volt kisgyerek a környéken és rettentően igényelte.Nagyon sokat fejlődik, sok olyan dologra tanítják meg amit lehet, hogy én nem tudok,imádja a gyerekeket, a bohócműsort,ha hazajön, csak ő van :) 100%-ig van időnk vele foglalkozni, kiegyensúlyozott baba. Tudod, gyereknek gyerek a barátja.
68. Kismanó86 (válaszként erre: 36. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:56
Nem is kell még neki mászni, kicsi még ahhoz. Annám egy hónappal idősebb és pont tegnap állt először 4kézlábra. :-)
67. anyucika3 (válaszként erre: 18. - Lujzaa)
2011. ápr. 4. 21:55
Én sírni sosem hagytam Őket,de miért ne lehetne melletted a konyhában,vagy bárhol máshol amíg teszed a dolgodat?Én ezt csináltam,és most is szinte mindig körülöttem vannak.Vagy akkor ezentúl mindig fut a lakás,és nem lesz elvégezve ha nincs segítség?:D Ha ezt csinálod,nem jobb lesz ahogy nő,hanem rosszabb.Pihiszék,járóka,játszószőnyeg...stb.Nem kell mindig ölben lennie gondolom.Elég ha lát,és beszélsz hozzá,kommunikálsz vele.Legalábbis ha ehhez van szoktatva,és nem kizárólag ölbe.
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook