Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csodálatos ANYASÁG? fórum

Csodálatos ANYASÁG? (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5
126. lujzaa (válaszként erre: 125. - 4c1a787e8f)
2011. ápr. 7. 13:30
Köszi, ez nagyon jó ötlet. Akkor lehet, hogy október-november táján elkezdem beadni 1-2 órára. Október közepén tölti az 1 évet.
125. 4c1a787e8f (válaszként erre: 124. - Lujzaa)
2011. ápr. 7. 11:53

Ez tök jó, máris lazább az "hangod" így...


Akkor még én is írok "jótanácsot". Egyébként nehogy annak vedd, csak egy tapasztalat, ami még kiakasztóbb, mint amiket eddig írtam: a bölcsibeadásra a legjobb, ha 1 éves kor alatt adod, vagy utána csak 2 fölött... A 2 feletti gyerek már valamelyest érti, meg már valószínűleg van tapasztalata a távollétben. Az 1 év alatti meg még szépen belenő a helyzetbe... A kettő közötti babáknak azért tényleg nagyon nehéz lehet... Persze azért ők is beszoknak, csak több a sírás...


A második babám, aki ráadásul korababa volt, 7 hósan ment... Nála is ezt tapasztaltam, és más hasonló korú társainál is. No olyan sok nem volt, de 2 hölgy éppen érkezett mellé 8-9 hósan... Velük se volt semmi az égvilágon, és a mai napig sincs. Most 4 évesek múltak... Az egyikkel a mai napig tartjuk a kapcsolatot, mert a fiam neki udvarol... Persze a város másik végére, mert azóta elköltöztünk...


Szóval ha már eldöntötted, hogy úgyis mész, nem feltétlenül teszel azzal jót, hogy ha 1-2 hónapot még húzod. Akkor már érdemes azt csinálni, hogy elkezdeni, szépen beszokni, és eleinte csak 2-3-4 órára otthagyni. Ezalatt Te is hozzá tudsz edződni az "új" életformához, kiderül, hogy hogyan reagáltok erre az egészre... Bár mondjuk magánbölcsiben ez nyilván nem kevés pénz...


Meg persze az elején azért a legtöbben sokat betegek... Az immunerősítőknek máris érdemes utánanézni...


Nem kell semmit komolyan venni, amit írtam, csak egy tapasztalat volt..


Üdv

124. lujzaa (válaszként erre: 123. - 4c1a787e8f)
2011. ápr. 7. 09:39

Szia


Köszi:)

Már kinéztem a magánbölcsit. Szerencsére pont a munkahelyem mellett van. Jövőhéten megyünk megnézni. Na, még nem akarom beadni, csak 13-14 hósan, de azért jobb előre megnézni és megismerkedni a gondozókkal.

Mióta leírtam a gondjaimat, azóta sokkal könnyebb minden. Lehet, hogy csak ki kellett írjam magamból?

Most pl. alszik a Törpém, én meg végre sorozatot nézek:)

És rend van és vasalva vannak a ruhák:)

Főzni főzhetnék, de mivel holnap rövidnap van apának, ezért nem kell neki főtt kaja.

Ha felébred a pici, akkor meg Neki készítem el a tizóraiját.


Hát igen, kaptam itt hideget, meleget, kiokosítást, jó tanácsot. De hát ezért van a fórum.

Köszi mégegyszer és sok boldogságot a gyerekekhez:)

123. 4c1a787e8f (válaszként erre: 1. - Lujzaa)
2011. ápr. 7. 09:13

Szia! (Nem olvastam a hsz.eket, csak a nyitóra szeretnék reagálni.)


Én is bizti ilyen lettem volna. Engem az akadályozott meg ebben, hogy az egyetemista éveim közepén jártam, és muszáj volt befejeznem a sulit. Tehát a szülés után 6 héttel már hátamon a gyerekkel mentem a Műegyetemre... Aztán haza, este, éjszaka tervek rajzolása... Szóval ugyanúgy éltem tovább, mint annakelőtte.. Néha zh-knál, szigorlatoknál anyámék besegítettek, de úgy általában nem sokat, szóval 10 hósan ment a manó bölcsibe. Ő szerette, én meg azt szerettem, hogy tudom a dolgomat végezni mellette.


Sőt, még olyat is csináltam, hogy amikor 5 hós volt, nagyon kivoltam. Megbeszéltem anyámékkal, meg anyósomékkal, hogy 4 napig vigyáznak rá (már nem szopott), én meg elmentem az öcsém osztályával vándortúrázni. Úgy feltöltődtem ezalatt, hogy utána hónapokig szó nélkül működtem...

Aztán amikor 13 hós volt, akkor meg a férjemmel mentünk el 5 napra...


Persze kaptam én hideget, meleget, meg hogy minek az "ilyennek" gyerek, meg hogy szegény gyerek. A szegény gyerek egy átlagon felül értelmes, nagyon nyitott gyerek lett, most a suli beíratkozásnál versenyeznek a tanárnők, hogy az ő osztályukba írassam. Ez egy kiegyensúlyozatlan gyerekkel relatíve ritkán történik meg..


Mivel nem csináltam mártírt magamból ennél a babónál, úgy megtetszett a dolog, hogy azóta még kettőt szültem, időközben a sulit is elvégeztem.


Ezzel a sok beszéddel csak azt akartam jelezni feléd, hogy nem muszáj mindent úgy csinálni, ahogy "elvárják egy jó anyától", lehet a figurát kicsit alterosabbra is venni. Keress magadnak valami munkát, elfoglaltságot, menj vissza korán dolgozni, ha szeretted a munkád...


Persze mindeközben azért figyelni kell a gyereket, mert ha valami nem jön be neki, akkor azt nem szabad erőltetni, de én azt tapasztaltam, hogy amikor én kiegyensúlyozott voltam, szárnyaltam, akkor ő is...


Most 6 év után meg már ő is tud rám ilyen hatással lenni...


Az, hogy ezeket ki hogyan csinálja, nem sok köze van ahhoz, hogy ki mennyire szereti a gyerekét.. Mert szerintem minden anya nagyon szereti a gyerekét, csak azt nem értem, minek egymást piszkálni ezzel...


Szóval mindent bele...

122. Kismanó86 (válaszként erre: 120. - Lujzaa)
2011. ápr. 6. 19:29
Előfordulhat. Látod, azért megy ez. És hidd el, nem vagy rossz anyja azért mert néha magára hagyod. :-)
121. kingi7 (válaszként erre: 120. - Lujzaa)
2011. ápr. 6. 17:48
Előfordul, fogzásnál nyügisebbek :) néha jó ha megmaszírozod az ínyét északára meg kiváló a dentinox gél. Az enyémnek 4 hónaposan jött ki egyszerre az alsó 2 foga.
120. lujzaa
2011. ápr. 6. 16:31

köszi:)

az lehet, h a foga miatt volt mostanában ennyire nyügi és igényelte a jelenlétem?

119. kingi7 (válaszként erre: 117. - Lujzaa)
2011. ápr. 6. 15:07
Menni fog ez :) belejössz, mint kiskutya az ugatásba :DD
118. MédyKo
2011. ápr. 6. 10:48
Szia!Örülök,hogy jól telt a tegnapi napotok!További szép napokat Nektek!
117. lujzaa (válaszként erre: 116. - MédyKo)
2011. ápr. 6. 10:15

Szia


Köszi az ötletet. Végülis a tegnapi napunk nagyon jó volt. Kisfiam sokat volt egymagában, én meg tettem-vettem. Végre kivasaltam az összes holmiját.

Persze, közben folyamatosan beszéltem Hozzá, pl. hogy segít-e anyának vasalni, stb.

Ja, és amikor teregettem, akkor ugyanazt csináltam, mint Te. Bele a kiságyába, forgó beindítva, anya meg tereget - a szobájába, hogy a páratartalom kicsit magasabb legyen.


Úgy néz ki, hogy vannak rosszabb és vannak jobb napok:)

116. MédyKo
2011. ápr. 6. 09:51

Szia Lujzaa!

A lányom 15hónapos,de hidd el még emlékszem,milyen volt mikor még csak 5hónapos volt.Én úgy oldottam meg a takarítást,hogy a kiságyán volt egy zenélő forgójáték és mikor takarítani(porszívózni,felmosni)akartam,a zforgóalá fektettem és annyira lefoglalta,hogy simán feltakarítottam.Remélem tudtam segíteni.Minden jót kívánok Nektek!

2011. ápr. 5. 14:02

Sziasztok

Ezt a bölcsödés témát felesleges szétszedni, hisz sokan, sokféleképp gondoljuk, ami nagyon helyes.3 éves ikerlányaim vannak, soha nem jártak bölcsibe, mert én bölcsiellenes vagyok,ilyen is van.Most már ovisok.Abban biztos vagyok, hogy nem vált hátrányukra, hogy itthon voltam velük.Jó, oké, más kicsit a helyzetem, hisz nekünk itthon van az irodánk a férjemmel, így megfért a munka a csajok mellett is.Egyértelmű, ha vki dolgozni akar, mert KELL,annak ott a bölcsi.

114. lujzaa
2011. ápr. 5. 11:16
Még annyit, hogy utcafronti a szobája és napközben elég nagy forgalom van, ami behallatszik, tehát biztos, hogy nincs siri csendhez szoktatva.
113. lujzaa
2011. ápr. 5. 11:01

Sajnálom, hogy ennyire elment a fórum.

Én csak ötleteket szerettem volna, ehhez képest...


Amúgy a védőnő megjegyezte, hogy nagyon ügyes a kisfiam, sokan ennyi idősen szinte még semmit sem csinálnak. Pedig, korababa volt és mindenki azt mondta, hogy le lesz maradva a többiekhez képest.


Most eszünk, aztán ismét megpróbáljuk, hogy mennyire van el egyedül.


Ja igen, büszkeség: 2 hónapos korában úgy tartotta a fejét, mint a 4 hónaposak. Ezt több doki is megjegyezte. Pedig, én aztán nem akarom, hogy siessen a fejlődéssel, hamar felnőjön. Tényleg azt szeretném, hogy csak játékjátékjáték legyen kisgyermekkorában az élet.

Amúgy imádja, ha mesét olvasunk Neki és imádja nézni a képeket, de ehhez is kellek, mert egyedül még nem tudja fogni a könyvet és lapozni. Mily meglepő:)

112. wanita77 (válaszként erre: 111. - Kismanó86)
2011. ápr. 5. 10:52
Szerintem is hagyjuk ezt a témát, kiveséztük.
111. Kismanó86 (válaszként erre: 110. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 10:41
Kicsit elment már ez a fórum más irányba szerintem. Természetes, hogy mindenki büszke a saját gyerekére és nekem is jólesik, ha mondjuk megnézik a boltban.
110. wanita77 (válaszként erre: 109. - Zsanci79)
2011. ápr. 5. 10:40

Tudom, hogy mindenkinek a saját gyereke a legszebb, legokosabb. De én tudom, hogy az enyém tényleg az. :):):)

Tudom azt is, hogy később nem feltétlen lesz ő a legjobb tanuló, csak most tűnik ki a kortársaitól. Itt a környéken a legtöbb ilyen korú gyerek még nem beszél, és azok az anyukák szoktak irigykedni és el vannak ájulva, hogy az én fiam milyen szépen beszél. És pont én nyugtatom őket, hogy ez semmit nem jelent, 3 éves korig nagyjából mindenki ugyanarra a szintre jut.

Pont ezért akarom kihasználni még ezt a fél évet, mert azért mégiscsak hízik a májam és büszke vagyok rá. De szerintem ez nem baj. Mert azért az igenis jól esik, amikor boltban, utcán megállítanak, hogy hány éves ez a gyerek, hogy ilyen szépen beszél? És el voltak ájulva, amikor mondtam, hogy csak 1,5 éves. Ez azért büszkeséggel tölt el, nem tehetek róla.

Amúgy meg sosem vertem a mellem, hogy bezzeg az én gyerekem így meg úgy, én adtam tanácsokat másoknak, és nyugtattam, hogy majd ő is fog beszélni, nem kell sürgetni.

109. zsanci79 (válaszként erre: 107. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 10:30

Nem, semmi probléma hogy okos ügyes a gyerek.

Mondom, én is elkezdhetném sorolni hogy miben milyen ügyes a fiam, hidd el van jó pár dolog, de nem teszem, mert ez nem verseny.

Minden anyának a sajátja a legszebb legokosabb, legügyesebb, és ez így jó.

Attól függetlenül egy csomó mindent igazán nagy telejesítménynek gondol a szülő, holott ezek a dolgok nagy része majdnem minden gyereknél megvannak (max. kimarad az írás olvasás számolás tanítása), hisz pontosan abban a korban vannak, amikor minden érdekli őket mindent kérdeznek, és az agyuk olyan mint a szivacs, ezért van az, hogy bármit elmondhatsz Te neki, megjegyzi, mert érdekli, és nagyon fogékonyak.

Anyuci3 írta meg, hogy ettől nem lesz feltétlenül okosabb később mint kortársai.

Pl. szomszéd kislány 3 éves koráig egy szót sem beszélt, már vitték mindenhová. Most elsős, és szebben olvas, ír, mint a 2 évvel idősebb nővére, és már versmondó versenyen is volt :)

Amúgy én is büszke vagyok a fiamra, nagyon is:)

108. wanita77 (válaszként erre: 106. - Anyucika3)
2011. ápr. 5. 10:25
Egyetértek veled teljesen. Tudom, hogy nem jelenti azt, hogy zseni lesz, szuper okos. Lehet, hogy mire iskolába megy, már nem fogja érdekelni, még le is marad a többiektől, mert lusta lesz. Pont ezért örülök, hogy most még ilyen okos és ki akarom élvezni, amíg tart és igenis büszke vagyok rá. Mert lépten-nyomon csodájára járnak már 1,5 éves kora óta, mióta beszél. És erre ne legyek büszke? Igenis az vagyok és örülök, hogy különleges gyerek.
107. wanita77 (válaszként erre: 103. - Zsanci79)
2011. ápr. 5. 10:21

Azért, mert érdekli, többször is írtam, hogy nem erőltetem. Amúgy meg járunk fejlesztő játszóházba, ott megszámoljuk az állatokat, amiket sorba rakott előtte. És élvezi, büszke magára, ha megszámolja útközben az autókat, lámpákat, ő kérdezi, hogy hány lámpa van az út mellett, számoljuk meg, stb. Nem tehetek róla, de ha kérdez, válaszolok. És sosem úgy mondom, hogy bezzeg ő miket tud, csak eldicsekszem vele, szerintem minden anya büszke a gyerekére, én erre vagyok büszke, mert okos. Másban nem ilyen ügyes, kirakózni nem tud, de most nem ez volt a téma.

És ő mindig is előrébb járt korban, de erről sem tehetek, minden gyerek más. Nehogy már szégyellnem kéne, mert több mindent tud, mint kéne. Lehet, hogy unatkozni fog az iskolában. de akkor mit csináljak, ne válaszoljak, ha kérdez? Ne tanítsam semmire, nehogy túl okos legyen?

106. anyucika3 (válaszként erre: 93. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 10:18

Nagyon is gyerekfüggőek ezek a dolgok.Egy olyan gyereket aki nem érett a járásra,beszédre..stb. nem lehet tanítani rá.Sokat kell velük foglalkozni,és előbb vagy utóbb meghozza a gyümölcsét.Pl a bilire is teljesen felesleges 8-10 hónaposan ráültetni,mert ha produkál is valamit,az nem tudatos,véletlen csak.Meg kell érni testileg szellemileg mindenhez.Egyébként meg semmit nem jelent,hogy korán vagy későbben kezdett beszélni,számolni írni..stb.Nem jelenti azt,hogy ezért okosabb lesz majd később a társainál.Nem egyforma ütemben fejlődnek,és azok a gyerekek is utolérhetik,sőt le is előzhetik a társaikat,akik később érnek meg bizonyos dolgokra,később kezdenek beszélni járni..stb.Nálunk a 3 gyerek is teljesen más ütemben fejlődtek.A legnagyobb 10 hósan járt egyedül,és azután nagyon hamar elkezdett beszélni is.Másfél éves alig múlt,és fújta az összes kocsi márkát,és Ő is számolt,verseket tanult meg pillanatok alatt,szoba tiszta volt,éjjelre is..stb.Ma 17 éves,nem lett zseni,átlagos kamasz.Igaz,hogy nagyon könnyen tanul most is,viszont irtó lusta,és nem töri magát.A középső is beszélt 1 éves kora után tisztán érthetően,Ő meg későn járt,14 hósan indult el.A pici még később,16 hósan indult el,majdnem 2 éves volt amire érthető lett a beszéde,de még most is nagyon pösze.Viszont a vers ének tanulások nagyon mennek mindkét kicsinek is.

Barátnőm gyerekei mind későn beszéltek,még az oviba is alig értették őket,és nehezen is tanultak meg bármit.Pedig foglalkozott velük.Amelyik nem beszél 2,5 évesen,az biztos nem a bölcsi számlájára írható.Azért előnye a társaság,és a sok foglalkozás.Mondjuk ennek ellenére én sem adnék 1 éves gyereket be.Még az ovikezdés is megviselt,és biztos vagyok benne,hogy most is meg fog amikor a legkisebbem megy.Az meg kétségtelen,hogy az anyai gondoskodást senki semmi nem pótolhatja.

105. wanita77 (válaszként erre: 99. - Kingi7)
2011. ápr. 5. 10:17

Nem ítélkezem, és van fogalmam, sok ismerősöm gyereke jár bölcsibe. Nem úgy értettem, hogy sitty-sutty eltűnik, tudom, hogy van beszoktatás, csak 1 évesen szerintem kicsi hozzá, ennyi.

Nem tudom, miért kell ezért megszólni, mert okos a gyerekem. Nem azért írtam, hogy bezzeg, csak büszke vagyok rá.

104. zsanci79 (válaszként erre: 103. - Zsanci79)
2011. ápr. 5. 10:14
beszélni = betűzés akart lenni
103. zsanci79 (válaszként erre: 91. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 10:12

2,5 évesen minek kell tudnia számolni, meg beszélni? Erre büszke lehetsz, persze, de hogy fogalma sincs arról a gyereknek hogy mi értelme van az biztos. Le raksz elé négy almát, és megszámolja hogy ez négy darab, igaz?

Tényleg érdekelne, hogy mire mész ezzel, és mire megy Ő vele? Ezért is van itt csomó fórum, ahol anyukák aggódnak hogy az Ő gyereke még nem tudja ezt vagy azt, mert ott vannak a bezzeg gyerekek....

Én nagyon örülök neki, hogy a fiam első hallás után visszamondja a mondókákat, szuper átéléssel. Na ez az Ő korának való, nem a számolás, betűzés....még ha lenne értelme, de nincs.

Ja, most jut eszembe, hogy Ő is tud 10-ig számolni, hisz tudja az 1 megérett a meggyet... :DDDDDDDDDDD

102. Kismanó86 (válaszként erre: 88. - Lujzaa)
2011. ápr. 5. 10:10

Látod, fog ez menni. Szerintem senki nem arra gondolt, hogy órákra hagyd egyedül, de tényleg meg kell tanulnia egyedül játszani.

TV? Hát ha nagyon muszáj, 1x-1x.

101. Maszat84 (válaszként erre: 64. - Lujzaa)
2011. ápr. 5. 10:07
Mi a Gézengúzba jártunk csopis foglalkozásra,Liza imádta.Bérletet vettünk úgy elfogadható volt az ára!Győrbe van Gézengúz,de Pesten is,nem tom pontosan hol!Neten bizti rátalálsz!
100. kingi7 (válaszként erre: 96. - Zsanci79)
2011. ápr. 5. 09:51
:)
99. kingi7 (válaszként erre: 91. - Wanita77)
2011. ápr. 5. 09:48

Ha fogalmad sincs a bölcsiről, miért ítélkezel? Azt hiszed sitty-sutty eltűnik az anyu? :DDD

Imád bölcsibe járni, A te gyermeked, ha most számol, ismeri a betűket, számokat, mit csinál az iskolában????

98. kingi7 (válaszként erre: 83. - E1062eaeab)
2011. ápr. 5. 09:42
Te máshogy látod, ennyi...maradjunk ebben, én nem értek sok más dologgal egyet, amikor burokba tartják és azt hiszik, hogy egy kezdő anyuka mindent megadhat neki. Tudod én világ életemben üzleteltem, lehet, hogy nem hiszed-sőt biztos- de nem tudtam, melyik korban mire kell tanítani, fogalmam sem volt a gyermeknevelésről mert kisgyermek híre sem volt a környezetemben... Annyi a különbség a dadus és én köztem, mint a cukrász és te közted. A másik, hogy a gyerekek többet tanulnak egymástól, és jobban motíválja őket, amit lát-pl: megeszi a spenótot a másik gyerek- amit ő is csinál itthon nincs meg ez az inger. Én így látom helyesnek. Szerintem úgy nevelem, ahogy jónak látom. Ja és nem 13 hónaposan tanult meg járni :))
97. kingi7 (válaszként erre: 77. - E1062eaeab)
2011. ápr. 5. 09:36

Nem fogsz kapni a fejedre :) miért nem voltam őszinte? olvasd el a hozzászólásomat, az elsőt, abban minden benne van.Igénye volt a gyerekekre, valamint olyan munkám van hetente 2-3 szor, amit nem hagyhatok abba és nem akartam a nagyira hagyni állandóan, mert ő sem mai csirke. tudod nekem meg attól van herótom, ha valaki hazugnak állít be, nem tudod a körülményeket, ne ítélkezz!!!!

Nincs gyermek a közelben, ha hiszed, ha nem, barátnőim messze vannak, nekik már nagyok a gyerekei, akárcsak a rokonságban. Lehet, hogy hihetetlen... Én élveztem az otthonlétet, de nem hiszem, hogy beszámolás kérdése.

Baba mama klub elég silány, havonta egyszer van, nyáron szünet. Játszóteret is írtam, olvasd el...

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook