Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csevegjünk az általános iskolásokról! fórum

Csevegjünk az általános iskolásokról! (beszélgetős fórum)


1 2 3 4 5 6 7
127. Mosoly30 (válaszként erre: 126. - Etke75)
2011. jan. 14. 09:57
Nagyon örülök neki. A felsős tanárok nagy többségével én is meg vagyok elégedve. És tényleg lehet is velük beszélni. Viszont akik nekünk alsóba jutottak nem. Mindegy már csak fél év és vége.:)
126. Etke75 (válaszként erre: 122. - Mosoly30)
2011. jan. 14. 09:54
Nekünk szerencsére a suliban akad egy fantasztikus tanító nénink, akit imádnak a gyerekeim. 3 csemetém közül a nagyobb fiamnak Ő volt az osztályfőnöke, most a lányomnak, és ha minden igaz a kicsi fiam is hozzá kerül. Na rá aztán semmi panaszom nem lehet. A fiam neki köszönheti, hogy szó nélkül sikerült a felvételije a 8 osztályos gimibe.
125. 8285925b39 (válaszként erre: 123. - Etke75)
2011. jan. 14. 09:51
... a pedagógus nagy többségben partner, ha tudunk, akarunk, és merünk vele kommunikálni.
2011. jan. 14. 09:50

Hoztam Nektek és régi-régi szép idézetet...


Pablo Casals: Te vagy a csoda


Életünk minden másodperce az univerzum új és egyedülálló pillanata, egy pillanat, mely soha többé nem tér vissza. Ezzel szemben mire tanítjuk a gyermekeinket? Arra, hogy kettő meg kettő az négy, és Párizs Franciaország fővárosa. Mikor tanítjuk meg őket arra, hogy mik valójában? Mindegyikünknek azt kellene mondanunk: - Tudod, mi vagy te? Csoda. Páratlan a magad nemében. Soha ezelőtt nem született hozzád fogható. Csodálatos a lábad, a karod, az ügyes ujjad, a mozgásod. Lehet belőled Shakespeare, Michelangelo vagy Beethoven. Képes vagy bármire. Igen, te vagy a csoda. Vajon, ha felnősz, tudsz-e majd ártani valakinek, aki éppolyan csoda, akárcsak te magad? Mindannyiunknak azon kell fáradoznunk, hogy a világot gyermekeihez méltóvá tegyük.

123. Etke75 (válaszként erre: 121. - 8285925b39)
2011. jan. 14. 09:50
Igen, de ha mondjuk a Te bizalomnövelő módszeredet esetleg a tanítónéni is alátámasztja, akkor csodákat lehet elérni az ilyen gyerekekkel. Csak ehez kell egy jó pedagógus, aki ugyanúgy meglátja a gyerek hiányosságait ahogyan Te.
2011. jan. 14. 09:46
Én is azt gondolom nagyon fontos a jó tanító néni. Akit szeretnek a gyerekek és aki nem tesz különbséget köztük ez talán ez a legfontosabb mert nagyon rossz a gyerekeknek mikor érzi, hogy a másikat valamiért jobban szereti, még ha az nem is jobb semmiben nála csak a szülei miatt. Mert igen is érzik a gyerekek. A jó nevelő próbál mindig kedves megértő lenni ért a gyerekek nyelvén. Játékosan tanít persze követel is, de nem mint egy rabszolga hajcsár. Ne az legyen a gyerekbe, hogy az iskola egyenlő az örökös megfelelési kényszerrel. De sajnos az a saját és a környezetemben élő anyukák tapasztalata, hogy ebből a típusól nagyon kifogyóba vagyunk. Értem én, hogy haladni kell, de ennyire! A felejtésnek tanulnak, annak meg minek!
121. 8285925b39 (válaszként erre: 119. - Etke75)
2011. jan. 14. 09:38

..először így is jó, aztán pedig tanuljon azért, mert tudni jó... mert olvasni gyönyörűség... Valahol az érzem, hogy a hozzáállással van a baj... "meg kell tanulni... kötelező...1-est kapsz,ha nem tudod" ...neeeeeeeem.... valahol azt kellene "eladni" a gyereknek, hogy legyél boldog, hogy megtanulhatod... örüljünk annak, hogy ennyi tudás és jó dolog van, amivel betömhetjük a koponyánkat.


Fiúgyermekem rendesen önbizalomhiányosan kezdte a sulit, mint amolyan elvált szülők gyermeke, egy szuperokos, szuperszép nővérkével... döcögött is rendesen, de annyiszor mondtam neki, hogy olyan jó, hogy ennyire okos, és ilyen jó a memóriája, mert pillanatok alatt meg tud tanulni mindent... és hogy mások mennyire örülnének, ha ilyen remek adottságaik lennének... stb. ... füllentettem? ... hát igen... kicsit... de tudtam, hogy miért. A gyerekemnek néhány hónap alatt szuper lett a memóriája, rendkívül könnyen tanul... és szeret tanulni... szereti a tanárait (megjegyzem a java tényleg remek). ... hja.... az önbizalma azóta már az egeket veri. :))

120. aa35c27f5c (válaszként erre: 119. - Etke75)
2011. jan. 14. 09:34
Egyetértek!
119. Etke75
2011. jan. 14. 09:23
Szerintem az alsós tagozatos tanítón múlik, hogy a gyerek egész életében hogy fog az iskolához állni. Ha megvan a sikerélménye még egy rosszabb tanulónak is a tanító kedvéért igenis húzni fog és nagyon sokmindent megcsinál, mert a tanítónéni azt mondta.
118. aa35c27f5c (válaszként erre: 116. - Mosoly30)
2011. jan. 14. 09:07
Felgyorsult világ számomra egyet jelent a túl nagy követelménnyel. Bevallom, a másodikos matek néha kifog rajtam. Oké, oké, én felnőtt fejjel, azonnal több ismeretlenes egyenletben gondolkodom. De szerintem ez annyira összetett még egy 8-9 évesnek. Ki voltam akadva azon, hogy első osztály első félévében már írásban kellett szöveges feladatra válaszolni! Nem is értem, hogy rögzülhetnek úgy a betűk, ha mindegyikre van 1, maximum 2 nap. Ezért sírom vissza a tavalyi tanítónénit...Ő már a nyílt napon megmondta, hogy nem fogja hajszolni őket, igenis, ha kell, több időt szán a betűkre, mert ha nem így teszi, akkor majd felső tagozatban és középiskolában sorra jönnek a gondok. Mennyire egyetértek vele!
117. 8285925b39 (válaszként erre: 116. - Mosoly30)
2011. jan. 14. 08:48

... hm... éppen az utolsó gondolatodon filózgattam... számomra, ha a szülő intenzíven szidja az iskolát és a pedagógusokat, mindig kicsit azt jelzi, hogy a saját felelősségét próbálja másra testálni.

Szerintem nem a liberális neveléssel van a gond, hanem a példamutatással... lehet látszólag lazán nevelni a gyerekeket, ha a megfelelő példamutatás és keretfelállítás megvan.... szerintem... :)

2011. jan. 14. 08:41

Sziasztok! Szép és vidám napot kívánok mindenkinek!:)

Teljesen egyetértek azzal, hogy a mai gyerekeket túl liberálisan neveljük. A nagy többségének szinte minden meg van engedve.

A másik a szövegértés, elsőként a szókincsüket kellene szerintem bővíteni, bár mikor felvetettem a fiam magyar tanárának akkor azt a választ kaptam ezek a gyerekek már más felgyorsult világba nőnek fel. Na, de mire is számíthattam volna egy olyan nőtől aki szerint mindenre születni kell nem az a lényeg, hogy gyakoroljuk, hanem, hogy csak úgy tudjuk. Azért ez szerintem vicces mindent meg lehet tanulni kitartással és szorgalommal. Ezt azért is tudom mert mind a két gyerekemnek rossz volt a helyesírása, de minden nap gyakoroltunk évekig most pedig már mind a két gyerekemnek kiváló a helyesírása. Legnagyobb baj az egyes tanárok, tanítok hozzá állásával van és nagyon sok szülőével akik mindenért a tanárokat hibáztatják és magukba illetve a csemetéjükben nem látnak semmi hibát.

115. aa35c27f5c (válaszként erre: 1. - Mosoly30)
2011. jan. 14. 07:38

Szia!

Kislányom második osztályos. Két év alatt a második tanítójukat fogyasztják a gyerekek.

Az elsőt kivágták, miután felkérték, hogy legyen igazgató és nemet mondott. Egyes nagyokos szülők (1-2) összefogtak ellene, mondván, nem fejlődik a gyerek. Polgármester jelenlétével fórumot tartottak, ahol kiderült, hogy ominózus, tanítónői végzettségű, harmadik gyermekével gyesen lévő anyukának az a gondja, hogy az ő gyermeke már másodikos szinten volt, amikor kezdte az első osztályt, és hát bizony nem fejlődik.

Úgy érzem, nemcsak a rendszerrel vannak gondok. Adott 26 gyerek. 26 totálisan eltérő gyerek, köztük néhány kiemelkedő, és egy, aki már veri a következő évfolyamot is. Tud a tanító ennyi gyerekkel a nap folyamán külön-külön foglalkozni? Kellene, de szerintem érdemben nem tud...Annyit tehetett, hogy 3 csoportra osztotta őket és úgy foglalkozott velük, még szabadidőben is. Anyuka mégis feljelentette a tanítónénit, aminek végül az lett a vége, hogy kaptunk egy tanítóbácsit, akit a kőkorszakból szalajtottak. Én nem panaszkodom, kislányom mindkét tanítónál nagyon jól teljesít/teljesített, azonban a különbségek most is meg vannak. Annyi a változás, hogy szülőiket konkrétan elhangzik, hogy milyen szar az osztály, ő ilyet még nem is látott, sokat annak ellenére, hogy közel 9 évesek, nem iskolaérettek. Szerintetek az "eltávolított" tanítónéni tehetett arról, hogy egyes gyerekeket úgy engedtek iskolába, hogy nem voltak iskolaérettek? Én hónapok óta forrongok emiatt, és igazából csak azt tudnám csinálni, hogy átviszem a lányom egy másik intézménybe, egy másik településre, de sajnos ezt nem tudjuk megtenni, nincs, aki vigye-hozza (a munkánk miatt). Két év alatt a második igazgatónkat fogyasztjuk, nemtudoménhány helyettest követően :\

114. 8285925b39 (válaszként erre: 112. - Martin3)
2011. jan. 14. 07:26
Erről szól a média, ez tény... és vannak ilyen gyerekek, ahogy mindig is voltak... most kicsit többen vannak és valóban durvább mint a mi időnkben, de ez igen csak általánosítás. Amikor középiskolába ment a fiam, egyszerűen rettegtem a szülőitől, mert a médiából tájékozódik az ember a mai tinikről... és NEM-NEM-NEM.... járok fogadóórákra is, azért mert CSAK, és megnyugszom utána, mert a gyerekek is normálisak (a legtöbbje) és a tanárok is. Természetesen vannak kivételek itt is ott is...
113. d781f12808 (válaszként erre: 112. - Martin3)
2011. jan. 14. 06:21

Ezt mindenki másképp látja!

Én nem vagyok elfogult a gyermekemmel de szerintem a csoportos büntetést már nem kellene alkalmazniuk!

Napokig azért nem mentek ki a nagy szünetben mert 2 gyerek össze vitatkozott!

És így a többi 28-at is büntette!

Vagy csak én látom így?

112. martin3 (válaszként erre: 98. - 8285925b39)
2011. jan. 13. 22:00
úgy gondolom ez nem olyan egyszerű, hogy elintézzük egy blabla-val...a mai gyerekek igen is túlságosan "liberálisan" vannak neveleve, mindent megengednek nekik a szüleik, vagy csak ráhagyják, jól van fiam csináld csak...nincsenek szabályok, határok, nincsenek megtanítva mit szabad, illik és mit nem. Mikor az elsős lekurvázza kapásból a tanárt, vagy a terhes tanárnőhöz ok nélkül, mert épp a másik "felbosszantotta" hozzá akarja vágni a széket, az szerinted normális??? vannak ilyen esetek is..meg amikor a szülő a tanár haját tépi? milyen világban élünk? igen lehetnek konfliktusok, de ezeknek nem ez az elintézési módja...ha a gyerek azt hallja otthon, hogy a tanár hülye, akkor szerinted hogyan áll majd a gyerek a tanárhoz? anno ha én otthon csak próbáltam a tanárt "szidni", hogy pl igazságtalan volt, jó apám csak annyit mondott: a tanárnak mindig igaza van, nem véletlenül kaptad, amit kaptál...és így utólag, igen igaza volt..csak persze a gyerekek szeretik máshogy elmesélni a történteket és a szülő persze nekik hisz, ahelyett, hogy tisztázná először a szituációt...lehet égne egy sort...bár úgy gondolom, az ilyen szülőkben még ennyi sincs...
111. martin3
2011. jan. 13. 21:50

szerintem elég összetett kérdésről van szó:

miért nem tanulnak meg rendesen írni, olvasni, számolni a gyerekek? mert a tananyag szerintem nem megfelelő...ha az olvasmány tele van számukra értelmetlen szóval(sokszor olyan régies kifejezésekkel, amelyekhez szótár kell a tanárnak is!), a matekban már 2-3.ban kombinatorikus feladatot kapnak(persze ezt nem tudják direkt módon..). Ahelyett, hogy lenne egy alapszint, amit mindenkinek profin kellene tudni, és lenne egy kiegészítő anyag, amit az okosabb , értelmesebb, gyorsabban haladó stb nézegethetne pluszban, többet tanulhatna. De hogyan tanuljanak meg olvasni, ha nem is értik mit olvasnak? miért nem olvastatunk velük egyszerű kis verseket, mondókákat, rövid meséket, amiket ők is ismernek már az oviból, vagy otthonról. Miért ne taníthaná a tanító néni pl a Kipp-kopp 1-1 részletét, vagy az Anna és Peti könyvek egyikét gyakorlásként...sokkal jobban motíválná a gyerekeket...

aztán itt van a tanító/tanár személyisége: amelyik nem tud alkalmazkodni a mai korosztályhoz, igenis is kudarcra van ítélve, mint tanár. Az óráját "szétszedik" a gyerekek, unatkoznak, és máris nem kedvvel tanulnak. Sok tanár nem veszi a fáradságot, hogy "kitalálja" azt a módszert, ami az ő kis osztályához beválna..pedig csak akarat kérdése. HA látszik, hogy az ozstály unja már az anyagot, vagy fáradt, miért nem "mozgatja" meg őket 1-1 mozgásos feladattal, játékkal stb...tudom-tudom köti őket a tananyag, hiszen azt ha nem végzik el, akkor az igazgató rákoppint a fejére...mert ez is igaz. Vagyis visszatértünk az elejére, hogy a tananyag rossz, rosszul van felépítve, az első 3osztálynak mindössze annyi lenne a feladata, hogy normálisan megtanítsa a gyerekeket írni, olvasni, számolni.

A gyerekek fáradságáról annyit, hogy azért nem 8órát tanulnak egy nap...van ott rajz, ének, tesi stb, ami azért nem annyira megterhelő, a napközi 2-3-4órájából is mindössze 3/4 óra, max 1 óra használható fel tanulásra....a gyerek nem feltétlen a tanulástól fáradt, hanem magától az iskolai légkörtől, mert annyi különböző inger éri.

Ha a tananyagon és a tanárok módszertani hozzáállásán változtatnának(ez utóbbit külföldi továbbképzéssel érhetnék el, mert ott teljesen más a szemlélet, amire persze nincs sok remény, hiszen pénz erre nem sok van..)eredményesebb lenne az oktatás színvonala, de amíg ezekben nincs változás, nem jutunk előre, max szerencse kérdése, hogy kinek milyen tanár jut...ez nagyban befolyásolhatja későbbi életét a gyereknek.

bocs a hosszúságért

2011. jan. 13. 15:35
Valóban mostanában rosszabbak a lányok, mint a fiúk tisztelet a kivételnek. Az én lányom is mindig bele köt a bátyába(két fejjel magasabb nála) aztán meg jön sírva.
2011. jan. 13. 15:30

2 évig volt egy csoportom: csupa fiú egy lánnyal... Kenterbe vágta az összeset...

Nem sok hiányzott, hogy a hajamat nem téptem.

108. a14deb9047 (válaszként erre: 104. - D781f12808)
2011. jan. 13. 15:22
45 percet kellene végigülni, miközben max. 20 percet tudnak koncentrálni. 18-25 különböző képességű gyermeket pedig lekötni szinte lehetetlenség, amikor a szülő kettővel is alig bír.
107. d781f12808 (válaszként erre: 106. - Mosoly30)
2011. jan. 13. 15:16

Oh!!!

Ez már brutális szerintem!!

De a felülés az jó!

2011. jan. 13. 15:15
Nálunk nem fekete pontot adnak vagy 1-est, ha valaki rossz, felülést guggolást vagy fekvőtámaszokat kell csinálniuk. Néha meg is pofozza őket a tesitanár vagy koki vagy pajesz emelés vannak módszerei a rend megtartására. Én ebbe nem is látok semmi rosszat egy két pofon még senkinek se ártott meg. És csak az kap aki megérdemli még a gyerekek is azt mondják.
2011. jan. 13. 15:13

Nálunk még az is gond, hogy 20 fiú, 10 lány van!

Ezt már tanárnéni mondta, hogy rossz elosztás!

Akkor mi lenne ha 30 fiút kapott volna???

Felmondana?

104. d781f12808 (válaszként erre: 102. - Mosoly30)
2011. jan. 13. 15:12

Igen, csak ezek a gyerekek még egy évvel ezelőtt ovisok voltak, ahol nem volt ennyi kötelezettség!

Szinte most tanultak meg 45 percet egy helyben végig ülni!

103. d781f12808 (válaszként erre: 101. - A14deb9047)
2011. jan. 13. 15:11

Én nem vagyok elfogult!

Ha zavarja az órát büntesse meg őket!

De ne egyből fekete ponttal!

Meg szerintem a testnevelés órának nem olyannak kellene lennie mint a katonaságnál lehetett régen, hogy csendben ütemre hang nélkül....

Ezen az órán lehetnének kicsit felszabadultabbak!

2011. jan. 13. 14:57
Ez a legegyszerűbb nem megbeszélni a problémákat csak büntetni. Valószínűleg olyan kis apróságon vesztek össze amit a tanár 2 perc alatt elrendezett volna de így csak 10mp.-be került.
101. a14deb9047 (válaszként erre: 99. - D781f12808)
2011. jan. 13. 14:48
Nem tévedsz... A dupla/kollektív büntetés pedig soha nem vezet jóra... (hacsak nem a betyárbecsületről van szó a gyermekek között, de ez ritkán fordul elő).
100. Mosoly30 (válaszként erre: 96. - A14deb9047)
2011. jan. 13. 14:46
Én meg is mondtam már többször nekik, hogy én ezt nem bírtam volna ennyit tanulni, mint amit én tőlük elvárok. Na, de az is igaz, hogy nekem ennyi minden meg se volt engedve nekik semmi más dolguk nincs csak is a tanulás. Ez egy felgyorsult teljesítmény központú világ.
99. d781f12808 (válaszként erre: 96. - A14deb9047)
2011. jan. 13. 14:43

Én azért hiányolom a játékot!

Még tesi órán is csak az elvárások!

Kislányomnak tesiből van fekete pontja mert valamelyik másik lánnyal vitatkozott!

A tanár úgy oldotta meg, hogy mindkettőjüknek írt egy feketét!

Szerintem ez nem a tesihez tartozik!

Vagy tévedek?

98. 8285925b39 (válaszként erre: 96. - A14deb9047)
2011. jan. 13. 14:41
"kis felnőttnek tekintik"... ez a jobbik eset, a 3. szülői értekezleten már kis bűnözőkként kezelik őket... nem tanulnak, rendetlenek, fegyelmetlenek, szemtelenek, agresszívek... blabla.. De elég egyszer összebalhézni a pedagógussal, utána nem fordul elő többször. :))
1 2 3 4 5 6 7

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook