Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak gyerekpszichológus tudna segíteni? 4 és fél éves kislányom szándékosan visszatartja a székletét... fórum

Csak gyerekpszichológus tudna segíteni? 4 és fél éves kislányom szándékosan visszatartja a székletét... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
2012. dec. 5. 13:58
Nálunk az oviban volt ilyen, hogy addig nem állhatsz fel az asztaltól, de csak akkor, ha egyáltalán nem akartunk enni az adott ételből. Meg 5 évesen, mikor a mandulámat műtötték, tejbepapi volt a vacsi, utáltam, egy nővér meg odaült mellém és nyomta az addig nem kelhetsz fel innen szöveget. Már a könnyeim potyogtak a tejbepapiba, az összes gyerek a mesét nézte, a nővér meg ott ült mellettem. Aztán egyszercsak megunta, mert öklendeztem minden falatnál. Nem voltam soha válogatós gyerek, de volt 1-2 étel, amit ha megvertek volna, se bírtam volna megenni. Emellett nagyon szorulásos voltam, hiába ettem változatosan. Órákig ültem a bilin és minden kakilásnál csak a fájdalomra emlékeztem, nyomtam is volna, de nem is mertem, így sokszor végződött sírással a kakilás. Egészen addig 3 naponta nagywc-ztem, míg dolgozni nem mentem. Azóta nincs gond. Nálam a munkahelyi stressz állította be a bioritmust.
2012. dec. 5. 13:08

Nálunk is az volt addig nem állhatsz fel az asztaltól stb.

anyum is rengeteget mer a mai napig.Anyósék is sógornőm is.,és persze hogy nem eszi meg a gyerek.Ezért ha ott vagyok én sietek rakni így általában az elfogy egy szó nélkül.Ha valaki figyeli a gyereket és ismeri az megmegfogja látni hogy mikor elég neki.És nem csak a bőség zavara kéreti a szemét.

De ha kikéri vagy egye meg vagy tanulja meg mennyi az elég.Ha az ember nem segít neki megtanulni világ életébe ezt fogja csinálni.

Édesség nálam a süti is az:-D

90. b-zs (válaszként erre: 88. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 12:20
Egyetértek Veled. Én semmit nem erőltetek rá a gyerekekre, annyit és azt egyenek, ami jólesik nekik, a maradékot meg megeszi a kutya meg a cicusok. Gyerekkoromban én is hallgattam, főként a nagyszüleimtől, hogy amit kimertél.. nem is folytatom, a lényeg, hogy nem szívesen ettem náluk. Otthon szerencsére más volt a helyzet. A másik dolog pedig, nálunk nincs nasi, csoki, keksz nagyritkán, azt is áltban a nagyszülőktől kapják, én inkább sütit sütök, van úgy hogy heti 3-szor.
89. b-zs (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2012. dec. 5. 12:13
Szia! Pár hónapja mi is ezzel a problémával küzdöttünk, és még mindig gondot jelent, igaz már nem akkorát. 3,5 éves a középső fiunk, októberben kezdte az ovit, és onnantól kezdve visszatartotta a székletét, korábban ilyen probléma nem volt vele. Volt, hogy 6 nap után sikerült, kínkeservesen, mert még akkor is tartogatta. Glicerines kúp segített, illetve próbáltunk nem tudomást venni róla, idővel megoldódik magától, és ez tényleg így is lett, már nem tartja vissza a székletét, viszont nem hajlandó itthon a wc-re ráülni, csak a pelusba hajlandó elvégezni a dolgát, és érdekes mód, ha az oviban jön rá, akkor ott ráül a wc-re.. még a Gutalax cseppek segítettek, igaz csak egy alkalommal használtuk. Én úgy tapasztalom, hogy 2-3 hónap kell, mire visszaáll a régi rend.
88. szafaripók (válaszként erre: 87. - Bea0124)
2012. dec. 5. 11:17

Egyetértel: fontos, ki mit lát otthon.

Én viszont gyerekként attól kaptam hülyét, hogy mindent meg akartak etetni velem rokonok, ami a tányéromra került. Mert "ne csak a szemed kívánja..." Ezt akkor utáltam a legjobban, amikor nem is én szedtem, és nem is mondhattam meg, miből mennyit kérek. Aztán persze otthagytam.

Páromat is így nevelték: mindent meg kell enni, ami a tányérra kerül. Évekig kínlódott felnőttként, mire ezt le tudta vetkőzni, mert édesanyám jól megpakolta a tányérját (brutál adagokkal a szeretet jegyében), ő meg nem bírta otthagyni, mert úgy nevelték. Persze ettől hízott meg rosszul is volt.

Aztán anyukámmal is megbeszéltem, meg vele is. Anyu még mindig jócskán tesz a tányérra, de nem lesz rosszul, ha nem fogy el minden, csak amennyi jól esik...:)

A gyereket irányítani kell, oké, de csak ésszel!:)

2012. dec. 5. 10:52

Amúgy nevelés kérdése is az étkezés látom,tapasztalom.

Nálunk van egy szokás.Igaz a fiam még pici hozzá,de a keresztlányom és húga nem.

Ők otthon minden szart esznek,kérnek.

Nekem szét robban az agyam hogy amikor elkérnek valamit és ott hagyják stb.Ezt otthon megtehetik van kit hülyére venni.

Nálam az alapvető hogy ha van rendes étkezés van csoki,cukor stb.

Nyáron itt voltak egy hetet.Vittük őket kirándulni is.

Első nap kisebbik nem akarta meg enni a kb.4-5kanál levest hozzáteszem szereti.Így elmondtam hogy aki nem eszi meg amit elkér nem kap semmit édességet stb.délután.

Nem ette meg a nagyobbik igen.Így a nagyobb kapott nyalókát a kicsi nem.Következő étkezésnél nem volt már probléma és a következő napokban sem.

Nem erőltettem semmit sem.Én inkább a többször kevesebb elvet vallom.

Nálunk megvolt a reggeli,ebéd,vacsora és közte valamik.Otthon nincs ilyen.

Nálunk az alvás is más mi nem alszunk gyerekkel együttŐk otthon igen.Érdekes módon nálunk külön alszanak egyedül a kisebbik próbálkozott be első nap.

Szóval igenis lehet és kell is irányítani a gyereket.

Itt.4-5évesekről volt szó.

Nem vagyok barbár de azér luxusnak tartom a drága étel kidobását.Valamint nem engedem meg hogy egész nap csak olyan dolgokat egyenek ami nem elégíti ki a normál étkezést.

86. vikibene (válaszként erre: 85. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 10:46

Ez ismerős, anya nálunk sem tudott úgy elmenni wc-re! :)

Nálunk is függöny van az oviban. Van aki szégyenlős ilyen szempontból. Ha belegondolunk, akkor így felnőtt fejjel is sokan vagyunk úgy, hogy másnál, máshol nem szívesen intézünk nagy ügyeket! :)

De, ha nagyon menni kell, akkor menni kell! :)

2012. dec. 5. 10:37

Ja, és ha már ovi: nekem a fiam az oviban egyszerűen nem hajlandó kakilni. Visszatartja. Vagy reggel, indulás előtt kakil, vagy ha hazaértünk, kb. 5 percen belül!:)

Az oka: náluk úgy vannak megcsinálva a wc-k, hogy csak egy függöny takarja őket. Egyszer valaki "benézett", amíg ott volt. Szégyenlős. Mert itthon is mindenki magára csukja az ajtót, és olyankor nem megy be hozzá más (persze anya nem mindig ilyen szerencsés: volt időszak, amikor semmit nem tudtam wc-n csinálni, amit ne nézett volna egy kíváncsi gyerek vagy egy kotnyeles macska, vagy mindkettő...).:)))

84. vikibene (válaszként erre: 83. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 10:31
Ezt tök jó! Én is bízom az oviban.
83. szafaripók (válaszként erre: 79. - Egypt)
2012. dec. 5. 10:29

Az ovi csodákra képes ám!:))

Nálunk volt egy kisfiú, aki semmihez nem akart köretet enni, mert apukától ezt látta (hozzátenném, apuka 100 kg felett volt, és a diétáját tartotta....). Az első hónap így telt az oviban. Most meg úgy, hogy az oviban megeszi, otthon nem: mert itt ez a szokás, ott meg az!:)

De már ez is nagy előre lépés!!!:))

82. egypt (válaszként erre: 80. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 10:28

Így van!:)

Testileg már teljesen felépült, szerintem lelkileg hagyott ez nyomot benne.

81. vikibene (válaszként erre: 70. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 10:27
Ez az utolsó neked szánt hozzászólásom kedves Zoknismacska. Képzeld el, hogy kétféle ritmuszavarom van, volt, ami néha naponta jelentkezett nálam. Bedobbant a szívem és egyből azon kaptam magam, hogy rágódok elindul a szívem. Jajj csak ne, jajj nehogy elájuljak, úgy felgyorsul. Két év így futott le az életemből és gondolhatod, hogy nem a praktikákon járt az eszem. Nyáron meg volt a beavatkozás és azóta nem volt rohamom, így sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb vagyok, talán a gyermekem is érezte ezt és érzi, mert javuló tendenciát mutat kaki és evés ügyben is.
80. szafaripók (válaszként erre: 73. - Egypt)
2012. dec. 5. 10:26

Igazából akkor egy véleményen vagyunk: ilyen előzmények mellett pont a kaja a legutolsó, amivel stresszelném a gyerekemet!!! Igen, egyen, amit akar, csak egyen!:)

Erre írtam korábban, hogy a helyzet ismerete nélkül én se akarok ítélkezni.

Szerintem nálatok is változni fog a helyzet, ha testileg-lelkileg felépül a betegségből!!! Kívánom, hogy így legyen!

De sajnos hány olyat látni, ahol csak szülői lustaság és nemtörődömség miatt alakul így...:(

79. egypt (válaszként erre: 77. - Vikibene)
2012. dec. 5. 10:25

Én többször beszéltem egyébként pszichológussal is miatta, dietetikusnál is voltunk, sőt még Ranschburg Jenőtől is kértem tanácsot. Ő azt mondta, ne erőltessünk semmit és hagyjuk békén a gyereket, majd szépen fog ő csinálni mindent idővel. Nekem azóta is leginkább ez jött be, hogy kivárok és semmire nem kényszerítem, azzal szerintem semmit sem lehet elérni.

Most már amúgy elég jó a helyzet evés terén, csak a zöldség-gyümölcs nem megy, de kínálgatjuk, látja, hogy a kistesó megeszi, az oviban is kínálgatják, bízom benne, hogy majd idővel megeszi.

78. vikibene (válaszként erre: 75. - Egypt)
2012. dec. 5. 10:23
Így van, igazad van.
77. vikibene (válaszként erre: 73. - Egypt)
2012. dec. 5. 10:21
Szegénykéim biztosan nehéz lehetett. Sajnos mi is megjártuk már a kórházat, nem evési és nem kakilási gondok miatt, azért ezt hozzá teszem és tudom, hogy milyen rossz tud lenni.
2012. dec. 5. 10:20
Ha-ha :-)
75. egypt (válaszként erre: 72. - Vikibene)
2012. dec. 5. 10:19
Nincs gyereke, de azért okoskodik. Nem kell az ilyenekkel foglalkozni. Kevesebbért is kitiltottak már innen embereket.
74. egypt (válaszként erre: 70. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 10:18
Már meg is van a válasz, tudtam... De az észosztás az jól megy, azt látom.
73. egypt (válaszként erre: 69. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 10:17
Beteg volt a gyerekem, fél évig voltunk kórházban egy súlyos beavatkozás miatt. Méregerős gyógyszereket kellett sokáig szednie, amik kikészítették a gyomrát. Nagyon sokáig csak turmixolva evett meg mindent, már az is haladás volt, mikor a darabosat elkezdte enni. Egyáltalán nem hibáztatom magam az evése miatt, mert én mindent megtettem, amit tudtam, az volt a jelszó, hogy mindegy, mit, csak egyen, mert csak egy fejlődő szervezet tud gyógyulni, és olyan állapotban volt, hogy ha nem kínlódom annyit az evéssel, talán túl sem élte volna. Rendszeresen járunk kontrollra, teljes vérképet+kémiát néznek neki és minden rendben van vele. Zöldség-gyümölcsöt nem eszik, max. főtt répát és karfiolt, és elég válogatós, de az ő esetében szerintem teljesen érthető, hogy így alakult, és nem nevelési hiba áll a háttérben. Most már egészséges, de a kajával soha nem szekálnám, ha nem eszi, nem eszi, kap azt, amit megeszik, így is elég sovány.
72. vikibene (válaszként erre: 70. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 10:16
Ne haragudj, de abból amit ide leírtál én úgy veszem ki, hogy te tökéletesnek tartod magad, aki mindenre tudja a megfelelő választ és mindent profin csinál és csinálna.
2012. dec. 5. 10:15
Ja, és tényleg nem fogok vitatkozni tyúkeszű tyúkanyókkal.
70. 9ec59d8582 (válaszként erre: 67. - Egypt)
2012. dec. 5. 10:12
Közöd? Milyen erőszakosak vagytok. Nem adok támadási felületet nektek, mert kiforgattok mindent, nem kell a személyeskedés, nagyon várjátok? Nem fogok ezen vitatkozni, most olvastam, hogy XY nem is gondolt arra, hogy praktikák is léteznek ezen a bolygón. És mivel itt sem figyeltek egymásra, egyáltalán senkire, azt sem veszitek észre, hogy magatokat áruljátok el a puncsos szövegekkel.
69. szafaripók (válaszként erre: 62. - Egypt)
2012. dec. 5. 10:11

Igen, ez így van.

Viszont akkor hagy kérdezzek valamit: pontosan mi az, amit megeszik a gyerkőc?? És mennyi ideje tart?

Nem kell válaszolnod, ha nem akarsz, csak gondold végig.

Azért kérdezem, mert van egy barátom, aki gyerekkorában sokat volt beteg, hasfájós, emésztési gondokkal, székrekedéssel. Aztán egyszer csak elkezdett nem enni húst, és rendbe jöttek ezek a gondok.

Kb. 16 volt, amikor VÉLETLENÜL derült ki, hogy a szervezetében nincs meg valami (enzim vagy fehérje, nem tudom pontosan), ami miatt a szervezete képtelen rendesen lebontani a húsféléket. Ezért volt, hogy a szervezete nem is vágyott rá, így lett belőle vegetáriánus már ovis korában. Pedig mindenki kínlódott vele, hogy csakazértis egye meg a rántotthúst, mert az milyen finom...

Ha az ember tényleg mindent megtett, és mégsem jut előre, érdemes kikérni gyerek-gasztrós szakember tanácsát is.

2012. dec. 5. 10:10
Nagyobbik lányommal, aki most 13 éves, 3 éves korától rengeteget szenvedtünk a nem kakilás miatt, még kórházban is volt. Egyszer, leszokóban a pelusról, nagyon rájött az inger a barátnőmék udvarán. Mivel láthatóan nem ért volna be a vécére, pelus meg nem volt rajta, nyár lévén azt mondtuk neki, nyugodtan végezze a dolgát ott az udvaron, majd rendbetesszük. Szépen el is kezdte, de valamiért pont akkor egy jó nagy adag jött ki belőle, kicsit fájt is neki, és talán a szokatlan helyzet miatt is, de megijedt tőle. Utána kezdődött a visszatartás évekig, aztán közben elhagyott minket az apja, úgyhogy abban az időszakban még éjszakai bepisilő is lett évekre. Elsős lett, mire rendeződtek a dolgai, a család is helyreállt, a lelki békéje is nagyjából visszatért. De még mindig bejelenti, hogy ha kakilt, mert szorulásos maradt. De mivel már nagylány, hajlamos megfogadni a tanácsokat, és iszik eleget, és sok almát eszik, ami segít neki és elkerüli azokat az ételeket, amiről megfigyeltük, hogy szorulást okoz. (sok ilyen van sajnos). Kicsiként én is vittem pszichológushoz, nem jött be, öntöttem bele üvegszám a Laevolacot, Duphalacot. Az a baj a széklet visszatartásos gyerekekkel, hogy a rendszeresen meggyűlő sok kaki az alsó bélszakaszukat kitágítja, ami egy idő után úgy is marad, és már nem is érzi az ingert, csak ha feltelik, aztán a végbelük meg a fenekük fáj és nagyobb korban még sok szenvedéssel jár. :((((
67. egypt (válaszként erre: 64. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 10:07
Mit is mondtál, hány gyereket neveltél fel?
66. 9ec59d8582 (válaszként erre: 59. - Cffb399cea)
2012. dec. 5. 10:07
Bizony.
65. szafaripók (válaszként erre: 51. - Vikibene)
2012. dec. 5. 10:07

Igen, szerencsés vagyok. Több szempontból is.

És boldog, ha arra gondolok, hogy egy csomó minden problémát át tudunk úgy vészelni, hogy a gyereket is bevonjuk a megoldásba.

De egy valamin azért gondolkodjunk már el: kinek jut el odáig a gyereke, hogy az éhségtől kórházba kerül?? Ha nálunk nem válik be a dolog, biztos nem éheztetem ki a gyerkem, hátha mégis megeszi, amit nem akar. Nyeltem volna egy nagyot, hogy ez nem jött be, megkapja azt, amit megeszik, hogy legalább legyen valami a gyomrában, és 1-2 nap múlva újra próbálkozom. Már csak azért is, mert én úgy vettem észre, hogy a gyerekeknek valóban vannak olyan korszakaik, amikor csak egy bizonyos dolgot akarnak enni vég nélkül. De véget ér, mert ráunnak az ízére. Újra kell próbálni, talán alkalmasabb időben.

De valóban nem ismerem a családot, a gyereket. Csak azt tudom leírni, ami nálunk ill. a környezetben bevált. Nem azért, mert magamat akarom fényezni, hogy húdejobbanya vagyok, hanem azért, mert talán a fórumindító talál benne ötletet, amit esetleg nem próbált, vagy náluk is beválhat!!!!!!!!!!

64. 9ec59d8582 (válaszként erre: 56. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 10:06
Na az a baj, hogy pont a praktika hiányzik, ahhoz kéne gondolkodni, meg többet foglalkozni a gyerekkel, lényegi törődés helyébe meg jönnek a nagy szavak, odaadás stb blablabla. Mintha képeslapot készítenének.
2012. dec. 5. 10:06
Éjjel a zároizmok ellazulnak, ahogyan ez egész test is. Nem kell feltétlenül felébredjen hozzá. mikor meg alszik akkor nem stresszel azon, hogy kakilni kell, csak megtörténik
1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook