Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Csak gyerekpszichológus tudna segíteni? 4 és fél éves kislányom szándékosan visszatartja a székletét... fórum

Csak gyerekpszichológus tudna segíteni? 4 és fél éves kislányom szándékosan visszatartja a székletét... (beszélgetős fórum)


1 2 3 4
32. egypt (válaszként erre: 21. - Cffb399cea)
2012. dec. 5. 09:44
Hús mindenképpen kell gyerekkorban, én próbálkoznék mindenképp.
31. cffb399cea (válaszként erre: 8. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:44

És ugye azt is tudjuk, hogy a férfi a dögunalom rabszolganőt fogja szeretni, aki a gyerekét neveli, nem az utolsó r***ot, aki kritizál mást.

Nem szeretnék a gyereked lenni. Tipikusan olyannak tűnsz aki, majd ha vállal gyereket az csak kényszerből teszi mert nem volt kedve időben elmenni nőgyógyászhoz. Sajnálom, hogy a boldog családi képpel ellentétben egyre több olyan ember van, aki csak családipótlék igényléséhez csinál gyereket és úgy is bánik vele, mintha egy darab semmi lenne a szoba sarkában...

30. egypt (válaszként erre: 27. - Patyoma)
2012. dec. 5. 09:43
Csak ezt nem minden gyerek eszi meg.
29. egypt (válaszként erre: 25. - Vikibene)
2012. dec. 5. 09:42
Mindig olyanok dumálnak, akiknek gőzük sincs a témáról. Én megértelek, nekem is rosszevő a fiam, a lányom viszont eszik mindent.
28. kinni (válaszként erre: 1. - Kiskoz)
2012. dec. 5. 09:42
Amikor kistesó születik az mindig megviseli a nagyobbat valamilyen szinten. Általában arról van szó, hogy kapott valamennyi figyelmet és a kicsi születése után bármennyire is szeretnénk nem tudunk annyit adni neki. Ez miatt, hogy felhívja magára a figyelmet nem tudatosan nem eszik, nem kakil, nem alszik, hisztizik stb..különböző dolgok jöhetnek elő. Sokszor magától is helyreáll a rend, kitartás!
27. patyoma (válaszként erre: 10. - Vikibene)
2012. dec. 5. 09:42

Van rengeteg olyan egészséges finomság, ami gyerekkel is elkészíthető, így nagyobb örömmel kóstolgatnak. Házi müzli szelet, zabpelyhes keksz, vitamingolyó stb. Mind segíti az egészséges emésztést, és megfelelő székletet.

Sajnos az óvodai étrend sem tökéletes egy szorulásos kicsinek.:(

26. egypt (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 09:41
És akkor beletömöd, vagy mit csinálsz? Éhezteted, míg össze nem esik és kórházban köt ki? Nagyon nehéz dolog ez, és nem sok köze van a neveléshez.
25. vikibene (válaszként erre: 20. - Szafaripók)
2012. dec. 5. 09:40
Ne haragundj, hogy ezt mondom, de amig a te gyerkőcödnél nem volt ilyen addig ne ítélkezz légyszíves. Ha a tiéd is ezt csinálná mást mondanál. Az előbb írtam le, hogy a másik gyermekem mindent megeszik. És nincs különbség a két gyerek nevelése között. Már látom tényleg azért kár beírni bárkinek bármit bárhova, mert mindig mindenki okosabbnak érzi magát. Ezért mondom amig nem jártál abban a cipőben nem tudsz 100%-osan segítő választ adni.
24. egypt (válaszként erre: 15. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:39

Ha hallgattál volna, bölcs maradtál volna...

Nagyon nehéz egy rosszevő gyerekkel, honnan is tudnád persze... Ilyenkor egy rendes anya mindent megtesz, hogy a gyerek egyen és hízzon, mert nem túl jó, ha a gyerek sovány és gyenge, és könnyebben megbetegszik. És próbál az anyuka mindent megtenni, hogy a gyerek egyen.

Van ismerősöm, aki rosszevő volt és meg akarták nevelni, eszed, nem szed, nincs más. Ő nem evett, ennek eredményeképp pár nap múlva összeesett az oviban és mentő vitte kórházba, azonnal nyomták bele az infúziót. Ja ugye,ő közösségben sem evett, na ez akkor mire bizonyíték?

23. patyoma (válaszként erre: 8. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:39
Kérdeztem tőled valamit, amire nagyon örülnék ha válaszolnál, bár abból amit írtál, már sejtem a választ.
2012. dec. 5. 09:37
Egyébként véleményem szerint minden gyakorló szülő tisztában van vele, hogy a gyerekeket nem lehet összehasonlítani. Ahány gyerkőc annyiféle evési szokások, stb. Nekem két gyerkőc van. Az egyik mindent megeszik, a másik szinte semmit. Az egyik normálisan wc-zik, a másik nem. Úgyhogy ez nem elkényeztetés kérdése.
2012. dec. 5. 09:37
Az én fiam rengeteget iszik. Pár csepp citrom bele vagy egy kis szörp és máris behúzza. A teát sajnos nem szereti. Pár hónapja úgy döntött, hogy nem eszik húst. (Ez tényleg a saját döntése volt, soha nem befolyásolnám ebben, még csak 18 hónapos) Viszont mindenféle zöldséget és gyümölcsöt elfogad és pillanatok alatt berágcsál. Nekünk az alma volt a legmegfelelőbb kakiügyben. Nagyon jól fellazítja azt és nem fáj neki kikakilnia. Azelőtt mindig apró bogyók jöttek, nagyon megszenvedett vele
2012. dec. 5. 09:36

Hát, elképzelhető, hogy TÉNYLEG fáj neki.

Próbáld ki: ha te se eszel "normálisan", meg nem iszol, neked is fog.

Szerintem először az étkezés körüli dolgokat kéne rendbe tenni, akkor nem félne a wc-től.

Jó esetben nincs semmi lelki probléma, egyszerűen a kényelmetlen, fájdalommal járó wc-használattól fél.

El kell neki magyarázni, miért kell változatosabban enni.

És bocsánat, de az, hogy csak 5féle dolgot fogad el egy gyerek, szerintem nem normális, és itt már tényleg képbe kerül a szülő és a nevelés!! Nem mondom, hogy minden gyerek mindent megenne alapból, mert nem, de azért hagyni, hogy ennyire kevés féle ételt egyen...

19. kinni (válaszként erre: 15. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:34

Mindig minden változik, a gyerek is, ez átmeneti állapot, nem 5 féle kaját fog enni a gyerek élete végéig. Minden gyereknek van rossz evő időszaka, ez is lelki dolog.


Köszönöm, hogy legközelebb csak olyan témához szólsz hozzá amihez van értelmes gondolatod, ha van ilyen egyáltalán..

18. kiskoz (válaszként erre: 3. - Kinni)
2012. dec. 5. 09:34
A homeopátiának utánajárok,hátha tényleg beválik. Attól tartok, hosszú küzdelem lesz, de megpróbálok mindent.
17. vikibene (válaszként erre: 15. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:34
Arra lesz bizonyíték kedvesem, hogy társaságban mindig jobban esik az étel, arra. Kaja ügyben lehet, hogy el lehetne érni valamit. De a kaki gondoknak semmi köze nincs az elkényeztetéshez. Tán saját tapasztalatból beszélsz?
16. kiskoz (válaszként erre: 2. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:31
Úristen... Te nagyon nem vagy eszednél! Azt se tudod, mit beszélsz, de gyereked sincs, az biztos. Hála Isten!
15. 9ec59d8582 (válaszként erre: 11. - Kinni)
2012. dec. 5. 09:31
Igen? :-) Akkor miért csak 5 féle kaját eszik? És ha majd a többi gyerek között megeszi 26000félét, akkor az mire lesz bizonyíték? De ne aggódj, már meg is untam a témát. Valszeg ezen a téren se fog változni semmi.
14. egypt (válaszként erre: 8. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:31

Jesszusom... Szerintem neked inkább ne legyen, hiszen te csak magadat nyalod körbe, ahogy látom, magadnál tovább nem látsz, csak nem értem, minek osztod az észt olyan témában, amiről lövésed sincs.


Én elvinném gyermekpszichológushoz, valószínűleg valami lelki oka van, de lehet kellemetlen élmény is.

Nem történ a bilire szoktatás közben valami, ami rosszul érintette? Sürgetés, erőltetés...

13. 800b726b6d (válaszként erre: 10. - Vikibene)
2012. dec. 5. 09:31
Kívánom, hogy úgy legyen! :)
12. 9242a6388c (válaszként erre: 8. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:29
Marhára unatkozol?
11. kinni (válaszként erre: 8. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:28

Azt nem értem ha nem segítő a szándékod és nem értesz a gyermekek lelki fejlődéséhez minek írogatsz ide?

Ez komoly probléma ami tudatalatti lelki dolgokból ered és semmi köze az elkényeztetéshez.

10. vikibene (válaszként erre: 7. - 800b726b6d)
2012. dec. 5. 09:28
Igen, ezzel én is tisztában vagyok, hogy ilyeneket is kéne egyen a gyerek. De nem hajlandó. Van 5 féle kaja amit elfogad és ennyi. Ha megszakadnék se enne meg mást. Most kezdjük az ovit, én abban bízom, hogy a többi gyerkőccel majd szívesen megeszik mindent!
9. vikibene (válaszként erre: 2. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:26
Jó, hogy erre mindent rá lehet fogni, ugye? Ha nem tudsz hasznos tanáccsal szolgálni, akkor szerintem ne pazarold az időd ide. Éppen elég nehéz egy szülőnek, hogy a gyermekét szenvedni látja és sokszor úgy érzi, hogy nem tud segíteni. Nem kellenek a negatív megjegyzések. Nálunk sem elkényeztetés van a háttérben.
8. 9ec59d8582 (válaszként erre: 4. - Patyoma)
2012. dec. 5. 09:24
Nem én teszek fel itt kérdéseket, de észrevettem, hogy a dögunalom rabszolganőknek lesz ilyen a gyereke, aki körbenyalja a gyereket. Ez van. Ez nem tőlem függ :-) Hála a jó égnek.
7. 800b726b6d (válaszként erre: 5. - Vikibene)
2012. dec. 5. 09:24
Az ilyen rossz evő gyerekeknél a szorulás a jellemző, mivel nem táplálkoznak megfelelően, sok folyadék, műzli szelet, gyümölcs, hogy ne csak rossz tapasztalat legyen a nagy dologgal kapcsolatban.
6. 9242a6388c (válaszként erre: 2. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:23
Merész kijelentés.
2012. dec. 5. 09:21
Nálunk is hasonló a helyzet, mind a kaki, mind az evés kérdésben. Nálunk két gyerkőc van egy 4,5 éves és egy lassan 3 éves. Nálunk a kisebbik fiamnál vettem észre, hogy vissza tartja a kakit, behúzza a hasát és toporog amikor nagyon eléri. Az okát én sem tudom, én is arra gyanakszom, hogy fájt neki és azért nem meri kinyomni. Enni elég rosszul eszik, nem tudom, hogy ez is közre játszhat e. Mostanában azt csinálom, hogy amikor már látom, hogy toporog és behúzza a hasát, akkor odamegyek vele a wc-re és ráültetem. Nagy kedvenc nálunk a dino, úgyhogy odavisszük őket is, hogy lássák milyen ügyesek vagyunk. Ott vagyok vele és mondom neki, hogy nyomjon, nyomjunk együtt. Sirikál egy kicsit, de aztán általában kinyomja a kakit. Bíztatom, hogy a dinók is kakilnak, stb. Nem tudom, hogy nálatok beválhat e, de próbáld meg, ha látod, hogy kell neki. Ez egy hónapja jön így össze. Előtte mindig kúp lett a vége. :(
4. patyoma (válaszként erre: 2. - 9ec59d8582)
2012. dec. 5. 09:20
te gyakorló anya vagy?
2012. dec. 5. 09:18

Nálunk is volt hasonló a kistesó születése után, nekünk kineziológus segített és a homeopátia. Nálunk az oldás után és a megfelelő homeos bogyó szedésével kb 1-2 hét alatt megoldódott a dolog.

A megfelelő homeos bogyó megtalálásában szakember tud segíteni, lehet, hogy alkati szer kell.

1 2 3 4

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook