Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak „akarni kell...”? fórum

Csak „akarni kell...”? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csak „akarni kell...”?

113. ivi79 (válaszként erre: 105. - 117b1693d0)
2012. jan. 2. 19:17

akkor lehet h énis kajazavaros vagyok, de nekem az normális ha vki fél attól h meghízik, mert az amellett h nem szép, gondot okoz az öltözködésnél is, ill dombon felfelé 3kilót is igencsak megérezni..


azt nem tartom egyedül normálisnak, h ehhez koplalnia kell.

112. ivi79 (válaszként erre: 101. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 18:57

csak azért indulok ki magamból, mert én vékonyan is daginak láttam magam, mert nem voltam tisztában azzal h ami zavar az nem dagiság és másképp kell ellene tenni. teljes tudatlanság, de ehhez kellett pár év és a net h rájöjjek.. ilyesmi lehet nála is a háttérben, h vmi biztos van amit zavarónak talál magán(kis poci, kis comb), de sztem sose fogjuk megtudni, mert inkább tűnik ez a cikk unalmas év eleji felpezsdítésnek, mintsem valós esetnek.

a nők nagy%-a napi szinten agyal ennyit a súlyán, mint ő, csak sokaknak nincs elég ereje uralkodni magán.



de tegyük fel h igazi eset:

az h a környezete azt mondja rá h tökjól néz ki, azt nem kéne alapnak venni. az én 73kilómra is mondják sokan, de részben azért, h lerázzanak, mert baromira nincs kedvük a kesergésem hallgatni, ill korosztályom már átlagban 90kg, + sokan normálisnak tartják azt h kibuggyan a pocak v babaháj, közben annak semmi keresnivalója ott.


ő tisztában van vele h nemjó amit csinál, nem is akarja fokozni pl hánytatással, de retteg attól h meghízzon( ez vhol sztem normális), és ez ellen csak koplalással tud tenni. sztem nála már rég kialakult vmi anyagcseregond. normál kajával ha stagnálna, akkor nem gondolkodna így, mert ő igenis szeretne normálisan enni. az asszem nem derül ki h volt-e vha kövér, ill mi vezetett ahhoz h koplal, és miért nem elég a kevés kaja.

meg mi a falási roham? nálam pl 2-3 süti az(pedig nemszeretem), régebben viszont a csak 1tábla csoki 500kcal, szal az már diétás, ha nem 3at eszek:D


ismerek egy lányt gebedt nagyon, kilógnak a csontjai és 90p fut sztem naponta. múltkor panaszkodott h kövér a combja, közben csak a seggén lóg a bőr és az látszik meg oldalt. hiába mondtam neki h az bőr és guggolj kicsit eltünik onnan, áá nem az zsír... még a 14alatti gebe lányát is diétáztatja, nehogy elhízzon.. na ő beteg..

111. 9837f4911c (válaszként erre: 109. - F799cac10e)
2012. jan. 2. 18:46
Én akarok mindig:D
110. 9837f4911c (válaszként erre: 104. - Kneseva)
2012. jan. 2. 18:46

Az jó,ha sokat iszol,és változatosan eszel,és még jobb,h.elérted a kívánt testsúlyt.De az általad leírtaktól az emberek nagy része nem tud fogyni.Eleve az anorexiások,és táplálkozászavarosak,de a túlsúlyosak is betegesen sokat isznak,hogy ne legyen akkora étvágyuk.Én mindig is rengeteget ittam.Eleve fél literes bögrékben ittam a teákat mindig.Már reggel előre lefőzök több litert.De mindig kevés,és még kell főzni.Ez sosem befolyásolta a testsúlyomat.

De egyébként pártolom a nagy folyadék fogyasztást!

Ja,persze a teám nem koffeinos,és nem cukorral iszom:)

Akik kényesen figyelnek a testsúlyukra nem szoktak sokat enni,sőt keveset.Szerintem azt a mennyiséget már kár lenne csökkenteni.Kisebb százalék az,aki a nagy mennyiségű kajától hízik el.Inkább a kaja minősége miatt./bár írtad,h.fontos a túl zsíros étel,és a magas szén-hidrát mennyiség elhagyása/.

109. f799cac10e (válaszként erre: 108. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 18:36
ki akar itt csókolózni?!
108. 9837f4911c (válaszként erre: 107. - F799cac10e)
2012. jan. 2. 18:33

Csak dolgozni,vagy csókolózni nem lehet utána:D

Mondjuk van akit nem zavar.. Engem nagyon zavarna..

2012. jan. 2. 18:30
Dukan vacsi: egy kis hagyma pici margarinon megpároltam egy kis fokhagymakrémmel majd tettem bele egy kis sonkát megpároltam egy kicsit egy pohár joghurttal megforgatva.
106. 117b1693d0 (válaszként erre: 104. - Kneseva)
2012. jan. 2. 18:29
Ha nem rettegsz a kajától, akkor ez nagyon jól tud működni.
105. 117b1693d0 (válaszként erre: 102. - Ivi79)
2012. jan. 2. 18:28

Tök mindegy, hogyan néz ki, mert fél. Nem lehet folyamatos félelemben élni.


Amit és ahogyan ír az evésről, abból ordít, hogy gond van nála ezen a téren, hogy mi okozza az már egy másik kérdés...

104. kneseva
2012. jan. 2. 18:27

Szeretném megosztani a levél írójával tapasztalatomat.kb. 10 éve leszoktam a dohányzásról, ami egyértelmű--tekintélyes --súlygyarapodást jelent.Ezzel tisztában voltam akkor is, készültem rá, komolyan megnéztem mit és mennyit eszem, s bizony nagy kudarcként éltem meg, hogy szép lassan több, mint 10 kilót felszedtem. (58 ról, 69 lettem)Nem csak esztétikailag történt változás, de mentálisan is. Ezt a többlet súlyt alig tudtam cipelni , kifulladtam,kevesebb terhelést bírtam stb.., na meg a ruhatáram. Egy jó barátom--mellesleg olimpiai bajnok volt hajdanán-- és időseb korára is tartotta remek kondícióját adott egy jó tanácsot, amit megfogadtam, s kb. egy év alatt elértem mai súlyom, ami már nem változik.A tanács: minden étkezés előtt igyak meg egy jó nagy pohár vizet, 3 decit. Utána jöhet az ebéd. Nincsenek tilalom fák, azon túl. hogy a kifejezetten zsíros ételeket, sok szénhidrátot ki kell hagyni ( ezt az egészségünk miatt is jó megtenni )A második lényeges pont: mindig egy kicsivel kevesebbet kell enni. Ezt úgy kell érteni, hogy egy hétig ettem az" egy kanállal" kevesebbet . Mire megszoktam, megint kicsivel csökkentettem az adagot. ( azért tart ilyen sokáig )Ezeket észre se lehet venni. Ha étkezések közben éhes lettem, ittam egy nagy pohár vizet és ettem egy almát, 2 szem keksszel.

Lehet, hogy mosolyog ezen valaki, pedig van ennek teteje. A víz miatt az állandó jóllakottság érzése megvan, kevesebbet kíván enni az ember.

Évek óta 61 kiló vagyok, kicsit több az eredetinél, de ez szándékos.

Meg lehet próbálni.

103. 9837f4911c (válaszként erre: 102. - Ivi79)
2012. jan. 2. 18:00

" mert nem ismerjük. nem tudjuk hogy néz ki, nem lehet eldönteni h van-e valós probléma v sem"-annyira mindegy,h.hogy néz ki...,ebből a szempontból.

Nem tudom,én mindig vágtam magamról,h.nem normálisan állok a kajákhoz,nem hárítottam.Akkor sem,mikor infúzión voltam emiatt,és most sem,mikor teljesen normális a súlyom/ill.kicsit pluszos vagyok,de leadom lassan,de egészségesen:)/

Igen,lehetséges,hogy máris felborult a hormonháztartása,és a valódi ok ez.Attól még lelkileg beteg.

Vele elég nehéz lenne elhitetni az orvosoknak,hogy sokat eszik..

Az orvosok dumája sose legyen szentírás./tisztelet a kivételnek,kb.5%:)Én már tizenévesen sem hittem nekik.Szívproblémám volt,és alvászavarom.Nyugtatót akartak felírni.Úgy elküldtem az illetőt a ...ba :)Pedig a szüleim még az a generáció,és típusok,akiknél az orvos utasítása az szent.Magamtól jöttem rá nagyon fiatalon,hogy ez hülyeség.Sajnos több betegségem lett az anorexia miatt.Egyikre sem az orvosok jöttek rá.Ezért mondom,hogy rengeteg múlik a betegen.És a prevención.

Sok tapasztalat mondatja velem,hogyha egyszer felborul azt egyensúly,az mindenhol elcsúszást okoz,tehát nincs olyan,h.valakinek csak egy betegsége van.Ha meg felborult,100%-ig visszacsinálni nem lehet.De dolgozni kell rajta,hogy egyre jobb legyen.Ezért a MEGELŐZÉS legyen a legnagyobb befektetés!

102. ivi79 (válaszként erre: 99. - 117b1693d0)
2012. jan. 2. 17:42

a kinézetére maximalista. sztem tökre nincs tisztában alapvető dolgokkal és emiatt van a parája. nem vagyok híve annak h vkit rögtön betegnek könyveljük el, mert nem ismerjük. nem tudjuk hogy néz ki, nem lehet eldönteni h van-e valós probléma v sem, hisz kis súlynál is lehet hájas. mivel csak koplalással tudja tartani a súlyát, lehet ott vmi gond alapból.


én ugyanezeket a gondolatokat éltem át évekig, míg elhitették h semmi szervi bajom, csak magamban kell keresni a hibát, mert sokat eszem és keveset mozgok, de közben meg baromira nem, és lelkifurim volt minden evés után, ill ha 10perccel elöbb szálltam le a futópadról. csak azért nem koplaltam, mert tisztában vagyok azzal h milyen minimális energiát kell bevinni. megkönnyeztem ha esetleg 30dekát fogytam,elszarta a hetem, ha szigorú étrenden felment 30, és akkor igyekeztem mégjobban szigoritani, de egy idő után elgyengültem és akkor bezabáltam, h erőt meritsek a következő szigorú hetekhez és ez így váltakozott évekig

101. 9837f4911c (válaszként erre: 98. - Ivi79)
2012. jan. 2. 17:32

Teljesen máshogy látom.. Te folyamatosan magadból indulsz ki.. Te és én is olyanok vagyunk,akik minden megevett falatra ügyelnek,és sokat mozognak.Ez sem teljesen ok,de érthető.

De komolyan nem látod,h.a cikkíró nem ugyanebben a "cipőben " jár?

/én 175 centihez 48 voltam,és kövérnek éreztem magam.Persze kórházba kerültem.Majd beállt 52-54 re a súlyom,régen/

Szerintem majdnem mindegy,h.mennyit eszik falási rohamnál.Az is,h.hány kiló.A lényeg,h.teljesen ez uralja az életét.De nem csak annyira amennyire ez a kajára vonatkozik.Ok,én sem eszem étteremben,de azért elmegyek,max.iszom valamit,ha ott van a program.Nyaraláson sem vehetek gyorskajáldában semmit,de nem érdekel,mert gyártok előre kaját.De szorongást ez nem okoz.

Én egyetlen szem gyógyszert sem szedtem be anorexiás koromban.Ez a betegtől is függ,hogy hogy engedi magát gyógyíttatni.Én voltam pszichológusnál,de szart sem ért,így ráhagytam.De az esetek 80-90%-ban egyedül nem tudnak talpra állni a betegek.

A környezetemben elég sok vékony ember van,és edzettek is,bár sokan szeretnének hízni is.Ez ugyanolyan arányban van,mint akik fogyni szeretnének,a társaságunkban.Jó,lehet,h.nem teljesen átlagos a környezetem,tudatosabb gondolkodású,természetgyógyászat iránt érdeklődő.

Pl.az teljesen normális,hogy kenyeret alig eszik valaki.

Én sosem jártam edzőterembe,mindig otthon tornáztam,vagy a szabadban.Szintén szélesebb a csípőm.De sok munkával szépen alakítható,lógó plusz háj csak 1 éve van a hasamon,ha leülök.De nem is tornáztam mostanában annyit,így érthető.


Visszatérve a cikkíróra: ha tovább folytatja ezt az életmódot,úgy jár,mint én.Az elkövetkezendő éveit a kompenzálás fogja kitenni.

Hajhullás ,rossz gyomor,emésztés,vese problémák,nőgyógyászati problémák/ez nem minden esetben/,gyenge köröm,vékonyszálú haj,teljesen felborul a hormon háztartása,alvászavarok,depresszió,pánikbetegség.Van akiknél libidócsökkenés,teljes érdektelenség bizonyos dolgok iránt.Szociofóbiák,endokrinológiai betegségek/cukorbetegség,pajzsmirigy betegségek,egyéb../

100. MissRituska (válaszként erre: 15. - Gumicsirke)
2012. jan. 2. 17:27

Teljesen az En gondolataimat irtad le.Sajnos Nekem tenyleg visszajott 3kg csak decemberben!

Holnaptol beiratkozom tornazni es ma mar itthon elkezdem!

Az aki ebben nincs benne,nem ertheti.

99. 117b1693d0 (válaszként erre: 98. - Ivi79)
2012. jan. 2. 16:53

"De majd én megmutatom, hogy engem azért sem lehet legyőzni! Még kevesebbet eszem, és közben gyűlölöm magam minden falatért, ami lecsúszik a torkomon! Aztán napközben szédelgek, de nem bánom... Sőt! Furcsamód büszke vagyok magamra, az akaraterőmre! És arra gondolok, hogy másnap reggel muszáj, h „lemenjen” a mérleg!!"


Ez neked maximalizmus???

98. ivi79 (válaszként erre: 93. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 11:19

mert te irtad h enyhe bulimiája van a kajálási rohamokra utalva. én még véletlen sem nevezném őt bulimiásnak, mert vhol természetes h néha bezabál, a szervezet is jelez, ha hiánya van. bár irtam h tökre nem mindegy h nála a zabálás 2doboz szaloncukrot jelent, esetleg 1 jó kiadós ebédet.azt sem irja milyen sűrűn fordul ez elő


bocs, de nem akartam ezer hozzászólásba leírni a véleményem..

az ha pörög az anyagcseréje, nem feltétlen azt jeleni, h fogyni fog, hanem pl majd rájön h büntetlenül ehet normális dolgokat is, mert nem fog hízni tőle. most sokat koplal, azért tartja a súlyát csak, jól be is lassul majd az anyagcsere, vagy már ott tart.. ezt sem irja h nála mit jelent a koplalás..én 170centihez voltam fénykoromban 54kg(most 60-62 lenne az ideális), és én is kövérnek éreztem magam a többiekhez képest, mert széles a csipőm(csak akkor még nem voltam tisztában azzal h ez nem kövérség). az h hány kg, semmit sem jelent.sose a súlyt kell nézni. meg lehet nézni a mai kiscsajokat, plötty szar mind, és hiába kicsi a súlya,itt ott kibuggyan a háj és tényleg azt mondanám rá h fogynia kéne..azt h az átlagnak mi a normális, inkább hagyjuk.. nem láttunk róla képet,de ezt inkább életben kéne látni, mert lehet nála is erről van szó.. szarul edz(vmér aerobikra gondolok elől-hátul miatt, az meg neki nem jó), szarul eszik és nem úgy néz ki, ahogy szeretne. ilyenkor elég volna egy JÓ edző is, aki ellátja tanácsokkal és szépen formálódhatna, elérné a célját:)

dilidokik egykalap, főleg az sztk-s, átküldi másikhoz h depis, majd ő felir neki vmit..


ha maximalista, élete végéig kínosan ügyelni fog magára, csak van aki beszél róla van aki nem..túl sok az elrettentő példa, az eldeformálódott kövér(bocsbocs, de ez tény és tudom sok a beteg, ismerek eleget), csak körbe kell nézni az utcán, és érthető h ő nem szeretne olyan lenni, csak senki sem magyarázta el neki, h ezt el lehet érni kíméletesebben is.

2012. jan. 2. 09:51

Ahogy olvastam a cikket, az jött le, hogy tutira nagyon kövér a cikk írója és van vagy 30 kg plusz rajta. Erre benyögi a végén, hogy 53 kg, ne röhögtessen már.

Pszichológus kell ennek a lánynak, nem diéta, babát meg ne vállaljon amíg nem képes elfogadni az azzal járó testi változásokat, különben vagy a babában fog kárt tenni vagy ő lesz súlyos depressziós.

2012. jan. 2. 08:44
Vegyes érzelmeket váltott ki belőlem ez a cikk. Egyik oldalon tudom, hogy ez nem "normális" így, a másik oldalon pedig átérzem a dolgot, hiszen néha én is belefutok ezekbe az érzésekbe, ugyanakkor tudatosan küzdöm ellene, mert véleményem szerint így ezen érzelmek fogságában, nem lehet leélni egy életet korrektül.
95. d71ef05a8e (válaszként erre: 94. - Ec6e9cfd9f)
2012. jan. 2. 08:16

Ehhez csatlakoznék, mert bár valóban el fog tolódni a fórum a személyes történetek irányába, de most mégis ez lenne a leghasznosabb célja szerintem, tekintve, hogy a cikkíró EGYÁLTALÁN nem jelent meg itt eddig a pillanatig, tehát miután mindenki leírja/leírta, hogy szerinte kell-e aggódnia az életmódja miatt vagy nem, a fórum elveszíti értelmét, és szép csendben meghal.


Szerintem több lenne számunkra és az egészségesek számára is egy ilyen történet, mint sima "sztorizgatás", de nem erőszaks kíváncsiskodó szeretnék lenni, hanem őszinte érdeklődő, és érintett, ahogy sokan azzá válhatnak sajnos - bár ne úgy lenne.

94. ec6e9cfd9f (válaszként erre: 53. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 07:57

szia!

ha nyilvánosan leírod a történeted,azzal nekünk is segítesz,akik nem küzdünk ezzel a problémával,de van a környezetünkben oylan,aki igen.

jobban meg tudjuk őt érteni,és talán segíteni is tudunk,ha átérezzük a problémáját.

93. 9837f4911c (válaszként erre: 92. - Ivi79)
2012. jan. 1. 23:04

ezt miért nekem szántad? Elolvastad a teljes cikket?

Nem írtam,h.csodálkozom,h.zabálási rohamai vannak..

Pszichológus nem tömné gyógyszerrel,mert fel sem írhat.De eleve nem írtam,h.menjen orvoshoz.

Szerintem teljesen más kategória az,aki betegség miatt szedett fel kilókat/még ha normál testsúlyú is/,és azt próbálja kín keservvel leadni,mint az,akinek nincs különösebb oka csonttá fogyasztania magát.

Gondolhatod,hogy én is átérzem a helyzetét,ha kb.6 évig anorexiás voltam./6 évig keményen,de később is/

Szerintem mindegy,h.a fórumindító 53 kiló vagy mondjuk 58 lenne.Nem normális viszonyulása van a kajáláshoz,egészségügyi ok nélkül.Ez később rengeteg bajhoz vezet.

De nem kell rám hallgatnia.

Tegye azt,amit mondjuk Te ajánlasz,ha gondolja..

"pörgesse be az anyagcseréjét",és fogyjon tovább..

92. ivi79 (válaszként erre: 91. - 9837f4911c)
2012. jan. 1. 22:28

hogy a fenébe ne lennének zabálási rohamai(bár nemtom ilyenkor mit eszik, meg mennyit), mikor vki esetleg már évek óta távol tartja magát a káros dolgoktól. én mikor vékony voltam sem éreztem magam jól a bőrömben, de igazából zabáltam(édességet is), nem sportoltam stb. mióta feljött 13kg(7éve), minden percemet az köti le, h ettől hogy lehetne megszabadulni, kipróbáltam már mindent... kerülöm a régi simerőseimet, akik vékonynak ismertek, tükör maga a sátán, kínosan ügyelek az étkezésemre és szeretném ha az edzéseimet sem a fogyni akarás és lelkifurdalás vezérelné..2éve tudtam meg h pm alulműködő vagyok, mint ahogy azt az elején is gyanítottam,csak a doki elhitette velem h semmi bajom. hiába szedem a hormont, semmi érdemi változás, az értékeim sem akarnak beállni, úgyhogy a kattogásaimba bevettem még a betegségem szakirodalmának tanulmányozását:) végülis tökéletesen átérzem a posztoló helyzetét, azzal a különbséggel, h neki nincs túl sok oka rágódni ezen.


tanácsom: ne dilidokit keressen, mert azok max gyógyszerrel tömik tele, hanem vagy egy jó barát, vagy önismereti könyvek olvasgatása.. heti 1-2 napot lehet bűnözni, az nem fogja felhízlalni, és sokkal könnyebben megy a 7köznapok szigorúsága+ az anyagcserét is kicsit megpörgeti. mérleg csak ennek a napnak a reggelén.. jó hormonértékek mellett még fogyni is tudtam így:)

2012. jan. 1. 21:37
Megvan.Tényleg nem hánytatja magát,de zabálási rohamai vannak.Szóval,jól írtam,enyhe bulimia is jelen van.
2012. jan. 1. 21:35
ortorexiára gondolsz.De ez a kettő rengetegszer összefügg.
89. 9837f4911c (válaszként erre: 87. - Rizsa31)
2012. jan. 1. 21:34
Nem hánytatja? Esküszöm úgy emlékeztem.Bocsánat akkor..
88. 9837f4911c (válaszként erre: 86. - JudyTim)
2012. jan. 1. 21:33

Tudom,hogy 100%-ik a jóindulat beszélt belőled,de szerintem Ő pontosan tudja,hogy az index szerint jók a méretei...

Egy anorexiás,vagy egyéb étkezési zavarral küzdő általában rengeteget tud az egészséges táplálkozásról,a dietetikáról,és minden fogyással kapcsolatos dologról. Azt is tudja,hogy a víz fogyasztás,és a székletürítés mennyire befolyásolja az aktuális tesztsúlyt..,ettől függetlenül idegesíti,ha többet mutat a mérleg..

87. rizsa31 (válaszként erre: 83. - 9837f4911c)
2012. jan. 1. 21:30

Azt írta Tesse,hogy nem hánytatja magát.


Van az a 3. típus is,aki csak azzal foglalkozik egész nap,hogy csak egészséges kajákat egyen,o betűvel kezdődik,de nem jut eszembe a neve.

86. JudyTim (válaszként erre: 1. - Tesse)
2012. jan. 1. 21:21

Szia, én teljes mértékben megértem a félelmeidet, de alaptalanok.


[link]


ez egy testtömegindex számoló, ha nekem nem hiszel és valósak a méreteid magad is meggyőzödhetsz róla. Egyébbként nem helyes ha naponta méred magad, mert az ember vízháztartása nme azonos minden nap és a széklet sem úgy távozik a szervezetből ahogy mi akarnánk dkg pontossággal. Ha havi elött vagy már jó 4 nappal elötte elkezdi a szervezet raktározni a vizet a vár hígításához és ez ameddig újra normál lesz az a havi után 2-3 nap. Szerintem Te vagy az egyedüli ember akinek nem kell fogyókúrás újévi fogadalmat tennie. :-) Ha pedig babát szeretnél kezd el szedni a folsavtartalmú fogamzást elősegítő vitaminokat, terhesség alatt a terhességi vitaminokat és megálsd 9 hónap múlva egy csodálatos kis angyalkát fogsz majd a kezedben tartani, kinek bőre mint a barack, ajka mint a piros bársonyszivecske, szemeiből meg hála és bocsánatkérés fog tükröződni, hogy csak rá gondoltál a terhesség alatt és esetleg felszedtél pár kilót. A párod imádni fog a kisbaba láttán, főleg ha veled lesz szüléskor és ő foghassa meg először a kicsi meleg törékeny testét. Ő átéli majd az apá váválás csodálatos élményét. Minez összevetve a legnagyobb dolog ami a családhoz vezet, és imádni fog téged a babával és a plusz kilóiddal együtt.

Kívánok nektek egynagyon boldog és szerencsés új évet.

85. 9837f4911c (válaszként erre: 84. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 20:45

Egyáltalán nem kezdeti stádium,sajnos.

Most nincs időm visszanézni,mert 5 dolgot csinálok egyszerre/főzés,sütés,mosás/,de úgy emlékszem hánytatás is volt benne.

De lehet,hogy hülye vagyok,ráment a tegnapi buli az agyamra...

84. Gumicsirke (válaszként erre: 83. - 9837f4911c)
2012. jan. 1. 20:40

Ez már annak számít? Nem csak ilyen..kezdeti majdnem anorexia?

És mitől bulimia? Hányni nem hányt, v legalábbis nem rémlik, h ilyet írt vna, v az nem feltétlen kell hozzá?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook