Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak „akarni kell...”? fórum

Csak „akarni kell...”? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csak „akarni kell...”?

❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯
53. 9837f4911c (válaszként erre: 51. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 18:02

Akkor maradjunk annyiban,hogy a cikkírónak leírom majd ,ha érdekli.. ,ne haragudjatok.

Én tényleg nem magamról akarok írogatni,hanem segíteni a cikkírónak.

Így is elkanyarodtunk már a saját történetek felé..

52. 9837f4911c (válaszként erre: 49. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 17:59

Ezt nem teljesen így kell érteni.

Akkor sem gyógyult 100%-ik valaki,ha nem "néhány kilót " szed fel,hanem sokat.A kilóknak ehhez nem sok köze van.Én gyógyulásom óta voltam már minden testsúlyú..A világon kevés dolgot ítélek már el jobban,mint a koplalást./persze kaja kategóriában/.

Rengeteg energiát,és sok pénzt fordítok arra,hogy tökéletesen megkapjon minden tápanyagot a szervezetem.Elvileg úgy tűnhet,hogy pont az ellentéte ez az anorexiának..

Tulajdonképpen gyógyult vagyok,de itt a % -on volt a hangsúly.Nem 100%-ik.

Sosem ettem azóta sem meg úgy semmit,h.ne gondolnék az adott kaja ch,v.kcal tartalmára.Csak most már inkább olyan szempontból,hogy ne legyen túl kevés..) Mondjuk túl sok sem.

51. Gumicsirke (válaszként erre: 48. - 9837f4911c)
2012. jan. 1. 17:53
Szerintem annak is hasznos lehet, aki épp a kettő közötti határon mozog. Leírtam a topic elején, hogy tudok azonosulni a topicindító szinte minden gondolatával, így szerintem nekem is hasznos lenne, ha leírnád, nyilván nem sztorizgatásra gondoltam.
50. 9837f4911c (válaszként erre: 46. - D71ef05a8e)
2012. jan. 1. 17:52
Nincs 100%-os gyógyulás az anorexiából.
49. Gumicsirke (válaszként erre: 46. - D71ef05a8e)
2012. jan. 1. 17:51

Ezzel egyetértek, szerintem teljesen sosem lesz gyógyult az ember. Bár nem ismerem személyesen gyógyult bulimiást vagy anorexiást, de gyanítom, mert tényleg hasonlít az alkoholizmushoz. Egy időre lehet, hogy felszed néhány kg-t, amit egyébként el tudok képzelni, hogy továbbra is zavarja..vagy a fene se tudja, de nem tudom elképzelni, hogy valakit onnantól kezdve ne érdekelne a súlya.

Én is tartok kicsit a történet ismerős elemeitől:D

48. 9837f4911c (válaszként erre: 45. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 17:50

Csak betegeknek írnám le,amúgy semmi értelme..

Nem simán storyzgatni akarok...

Ez nem az a kategória,hogy "valaki nagyon figyel a súlyára" ,ez 1000%.

Én pl.az a kategória vagyok most. Régen pedig az voltam,mint a cikkíró jelenleg.A különbség óriási.A régivel tönkre vágtam magamat,a mostanival próbálom kompenzálni./Sok dolgot már nem lehet,mert maradandó/.

2012. jan. 1. 17:50
Természetesen az utolsó mondatot Xiomára történetére értettem:)
46. d71ef05a8e (válaszként erre: 45. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 17:49

Engem is.... sejtem, hogy bizonyos pontjaiban talán magamra ismernék, és a leírt szavak, az igazsággal való szembesülés a legjobb módja annak - szerintem -, hogy ha valaki észrevétlenül (épp, mert olyan keskeny a határ odafigyelés és abnormális odafigyelés között) erre az útra lépett, felismerje a bajt, és időben visszaforduljon, vagy segítséget kérjen.

Egyébként félek attól, hogy ahogy állítólag gyógyult alkoholista sincs, csak olyan alkoholista, aki egy ideje nem iszik, úgy az anorexia/bulimia is olyan betegség, ami alattomos módon bármikor újra magával ránthatja azt is, aki már "gyógyult". De a magam példájából: a felhízlalt volt anorexiás minden, csak nem gyógyult, az étellel ugyanúgy nem tudta kialakítani a kívánatos egészséges viszonyt, mint amikor nem evett. Szóval, akár privátban, akár, ha többeket érdekel, és Te is úgy gondolod, itt is szívesen elolvasnám a történetedet minden későbbi következményével együtt.....

45. Gumicsirke (válaszként erre: 44. - 9837f4911c)
2012. jan. 1. 17:42

Én nem ezt mondtam, hogy ne vegyük komolyan, mert az anorexiát és a bulímiát nagyon komoly betegségnek tartom, 1000 filmet láttam is már a témában, csak azt mondtam, hogy vékony a határ az anorexia és aközött, h valaki csak nagyon figyel a súlyára.


Egyébként engem érdekelne a sztorid.

44. 9837f4911c (válaszként erre: 40. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 17:37

Tulajdonképpen szinte bármilyen betegség lehet a következménye az anorexiának/bulímiának/,de "igazad van" ,ne vegyük komolyan..

Tapasztalatból írok..

Ha vkit érdekel,szívesen leírom privátba,h.konkrétan nálam mivel járt..

43. Gumicsirke (válaszként erre: 42. - D71ef05a8e)
2012. jan. 1. 17:35

Szerintem az utóbbi kettőről van szó, bár én úgy gondolom, leginkább csak ki akarta írni magából, és érdeklik a vélemények is, bár ő jelenleg még nem válaszolt, szóval nem tudhatom:)


Nem túlzás az orvosi segítség, bár szerintem elég vékony a határ aközött, hogy valaki nagyon ügyel a súlyára, mert tudja milyen nehéz volt leadnia, és aközött, hogy ez már tényleg túlzás legyen, és tényleg pszichológusra legyen szükség.


Én is átérzem azokat, amiket írt, a nagy részét tapasztalom is, mégse gondolom azt, hogy pszichológushoz kéne fordulnom. Persze ártani nyilván senkinek sem ártana, de amíg az életében egyéb dolgokat (amiket Te is írtál) nem befolyásol, szerintem nem feltétlen szükséges.

42. d71ef05a8e (válaszként erre: 40. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 17:32
Persze, természetesen túlzás orvosi figalmakkal, diagnózisokkal dobálóznunk itt. A legfontosabb kérdés, amire kíváncsi lennék: Tesse milyen céllal, szándékkal írta ezt a cikket? Példa kívánt lenni az egészséges testsúly megőrzésére, vagy inkább a bánatát írta ki magából, netán megoldást keres a problémájára? Ha ez utóbbihoz van közelebb az igazság, akkor viszont miért túlzás a segítségkérést javasolni? Természetesen semmilyen tanácsot nem kötelező megfogadnia.
2012. jan. 1. 17:29

"Lehet valaki lélekben anorexiás/bulimiás úgy is, ha a súlya a mérleg szerint teljesen rendben van, jól néz ki ("nem kövér, nem sovány"), nem mutatja az orvosok által meghatározott indexeket, de belül olyan csatákat vív magával egyetlen szelet rendes süti miatt, mint amit a cikkben olvastunk."-ansh

Pontosan így van..

Gondoltam magamban,"na ez az Ansh is tuti beteg volt,azért vágja ennyire..,vagy anorexiás,v.bulímiás,vagy mindkettő...,a számból vette ki a szót"

És most,h.elkezdtem írni,most láttam meg a 39.hsz-ában ,hogy tényleg..

Hát igen..,ezeket a dolgokat csak mi érthetjük igazán.

Mi tudnánk csak igazán segíteni,nem az orvosok,ez a véleményem.De csak úgy,ha mindennapos kapcsolatban lennénk,ami kivitelezhetetlen.Ja,és persze ennél még fontosabb a cikkíró kitartása,ereje.Kevesen jönnek ki belőle egyedül,de nem lehetetlen.

Kívánok tiszta szívből mielőbbi gyógyulást!

40. Gumicsirke (válaszként erre: 39. - D71ef05a8e)
2012. jan. 1. 17:22
Egyetértek azzal, amit írsz, ettől függetlenül továbbra is azt mondom, hogy az önbizalomhiány nem egy olyan nagyon súlyos dolog, hogy pszichiátriai eset legyen. Ettől függetlenül nem normális, ezt aláírom.
39. d71ef05a8e (válaszként erre: 28. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 17:18

A pszichiátriai esetet nem feltétlenül kell ítéletnek tekinteni. "gyógyult" anorexiás vagyok, aki jelenleg épp a túlsúlyával küzd, mert annak idején az én mentális kezelésem is a felhízlalásból állt. A lényeg, hogy megértem mindkét oldalt, azt is, aki komolya küzdelmek árán éri el és legalább akkora küzdelmek árán igyekszik megtartani az álomsúlyát, és azt is, aki túlsúlyos.


De abban a pillanatban, hogy az egészségnél is fontosabb szemponttá válik, hogy jaj, csak vissza ne hízzak (szemléltetésképpen: amikor már infúzión voltam a kórházban, akkor is a cukoroldat kalórisértékét számolgattam, meg azt, hogy mennyi mozgással lehet majd ezt ledolgozni), az már nem teljesen egészséges viszonyulás az ételhez. Most sokan fogják mondani, hogy az én példám extrém, de ha valaki, akkor én azt is tudom, hogy idáig eljutni egy folyamat, és lelkileg ugyanaz a frusztrált küzdelem jellemezheti a testsúlyára megszállottan figyelőt, mint azt, akit már infúzióra kötöttek....


Szóval a lényeg, amiért eredetileg is hozzászóltam a témához: szerintem ha valakinek a mindennapi életvitelét, különös tekintettel a szociális tevékenységeire akadályozza, vagy adott esetben meghiúsítja az, hogy "figyel" arra, mit eszik, és mennyit mozog pl. nem ül be a barátaival egy kávéházba, nem megy el a barátnője esküvőjére, mert ott nem lesz diétás menü, lemond társasági eseményeket, mert abban az időpontban épp edzése van, amihez kényszeresen ragaszkodik, és mindezt rendszeresen, akkor az sem nem egészséges, sem nem normális, és a vége a tökéletes alak melletti magány és keserűség.


És hidd el, attól, hogy valami gyakori, attól még lehet komoly baj, akár betegség is. Gondolj csak a cukorbetegségre, vagy a szív- és érrendszeri betegségekre: tömegeket érint, lehet ezekkel együtt élni, de attól még betegségek, amelyek mellett igénybe kell venni szakértő segítségét.

38. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 36. - 3fd432567f)
2012. jan. 1. 16:57
:))))
37. e8dd6bb1c9 (válaszként erre: 32. - Móriczka)
2012. jan. 1. 16:56
jól teszed, am én neked adok igazat, tök okos tanácsot adtál, hogy előbb rendezze a belső konfliktusait Tesse, addig ne vállaljon gyereket, amíg magával nincs kibékülve. Plusz nem te kezdtél el személyeskedni és sértegetni, szóval szimpi vagy, csak így tovább :))))
2012. jan. 1. 16:45

Moriczka hozzaszolasa nem gonosz,csak oszinte.en is azt hittem,egy dagadt lany irta a cikket,de ez nem egeszseges,amit csinal...teljesen tonkreteszi vele az eletet,csodalom,a parja hogy birja ezt a folytonos onsanyargatast, nyavalygast, ostorozast, a SEMMIERT!!!!!!!!

Ilyen lelkiallapotban babat vallalni....biztos nem fog jot tenni a gyereknek, mert mivel mar hozzaszokott a sanyargatashoz, nemeveshez,nem fog megvaltozni csak azert, mert terhes...ez agyi problema,amivel pszichologushoz kell fordulni!!!!

Ja,igen,en is kover vagyok,es biztos csak azert irok ide, hogy acsarkodjak,mert en mar csak ilyen gonosz es megkeseredett vagyok ;)


Draga jossztok, az, hogy valakit hajas tehennek nevezel, azt bizonyitja, hogy bar helyesen irni tudsz, egy bunko vagy, mert draga anyukad nem volt kepes gyerekkorodban megtanitani arra,hogy masok sulyaval nem illik gunyolodni.

35. Gumicsirke (válaszként erre: 29. - Móriczka)
2012. jan. 1. 16:33
Bocs, de ezt a mondatot nem értem.
34. 5ec39b58ee (válaszként erre: 33. - 5ec39b58ee)
2012. jan. 1. 16:32
A rosszindulatú hozzászólás alatt pedig nem Móriczkát értettem.
2012. jan. 1. 16:31

Ebben a cikkben véleményem szerint és az életedben Tesse már régen nem a kilókról van szó. Örömtelenség (depresszió?) jött át a sorok között, amikor sem a sport, sem az evés, összeségében semmi nem tud pozitív érzéseket okozni.

Vágysz a közös főzőcskézésre, a közös tevékenységre, de valhogy az egész világot üvegfal mögül nézed- és a vágy azért benned van, hogy ezt áttörd.

Itt tényleg külső segítséget kellene igénybe venned.


Sajnálom, hogy egyeseknek csak igen felszínes, és bántó hozzászólásokra futotta.


Mindnyájatoknak a legjobbakat kívánom 2012-re, most főleg neked, Tesse. Azt kívánom, hogy minden reggel örömmel ébredjetek.

2012. jan. 1. 16:30

de jó hogy írtam ezt a közveszélyest :-D

nahh mentem a délutánt többi részét a családom töltöm :-)


puszi

31. 8758d3da83 (válaszként erre: 25. - Móriczka)
2012. jan. 1. 16:29

Móricka, tudom, hogy halmozottan hátrányos helyzetű vagy, de kérlek ne veszítsd el az objektivitásod :( Bár aki ennyi idős korára nem tanulta meg, hogy az igekötőt, ha előtte áll, egybeírjuk az igével, (meg látogatni), az menthetetlen.

Olvastam a cikket és nem hiszem, hogy az író pszichológiai eset lenne, mert akkor mindannyian azok vagyunk. Teljesen normális ember, kicsit sokat foglalkozik magával, de ez megváltozik, amint valami más fontosabbá válik az életében. Mondjuk egy gyerek.

De a te rosszindulatú hozzászólásodból süt a kisebbrendűségi érzés és a gonoszság, ami nem múlik el magától, szerintem fordulj pszichológushoz! (persze csak a dietetikus és plasztikai sebész után)

30. Incó (válaszként erre: 28. - Gumicsirke)
2012. jan. 1. 16:29
Ezzel egyetértek. Most számoltam, hogy minimum 5 hasonló gondolatokkal rendelkező nőismerősöm van. Mindannyian ducik voltak, lefogytak és most is küzdenek. Számolnak, visszautasítanak, félnek...
2012. jan. 1. 16:28
Én sem azt mondtam hogy ő azt írta olvasd el még egyszer .
28. Gumicsirke (válaszként erre: 27. - Móriczka)
2012. jan. 1. 16:24
Az önértékelési probléma miatt se lesz valaki pszichiátriai eset. Szerintem legalább a nők 50%-a küzd ilyesmivel, ettől még nem pszichiátriai eset, és nem is közveszélyes...
2012. jan. 1. 16:23
Nem a felhizlalás miatt küldeném szakemberhez hanem hogy segítsen rendezni az önértékelési problémáit .
26. Gumicsirke (válaszként erre: 25. - Móriczka)
2012. jan. 1. 16:20

A cikkíró messze van a pszichiátriai esettől, tekintve, hogy nem tömeggyilkos.

Másrészt pedig nem azt írta, hogy, ha valaki dagadt, az lépjen a busz elé, hanem azt, hogyha ő olyan dagadt lenne, a busz elé lépne. Igen nagy a különbség.

25. Móriczka (válaszként erre: 13. - 8758d3da83)
2012. jan. 1. 16:17

Kedves doktornő hálásan köszönjük hogy drága idejéből ránk is pazarolt .


Ha majd esetleg akad néhány rendelés nélküli szabad órája, akkor egy magyartanárnőt is érdemes lenne meg látogatni nagyban segítené a szöveg értelmezést gyakorolni .


Addig is én mint laikus ajánlom a cikk és a hozzászólások újra elolvasását .


Én ugyanis azt írtam, azzal kezdtem hogy Bár nagyon nagyra tartalak hogy így tudsz küzdeni , de én a helyedben SÜRGŐSEN PSZICHOLÓGUSHOZ FORDULNÉK még a baba megszületése előtt.

-ezt még jó néhányan javasolták ha jól olvastam -


Az írásom többi részében a cikk író szóhasználatával éltem .

Ő azt mondja ha olyan duci lenne mint azok akik ott abban az edzőteremben edzenek,annak ellenére is hogy nagyra becsüli az akaratukat , akkor a busz elé lépne .


Én meg azt mondom ha ilyen lelki és élet sívár lennék mint Ő akkor lépnék a busz elé.

????????????????????????

nem értem mi itt a probléma ????

Ha valaki pszichiátriai eset az oké????

de ha dagadt az lépjen a busz elé????

Én a híradásokból úgy tudom nem a kövérek a köz veszélyesek !!

24. Incó
2012. jan. 1. 16:17
Gratulálok a cikkhez, én szívesen olvastam. Rengeteg hasonló gondolatokkal küzdő nőt ismerek, aki egész életében így él, csak nem meri bevallani.
❮❮ ... 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook