Főoldal » Fórumok » Diéta & Fitness fórumok » Csak „akarni kell...”? fórum

Csak „akarni kell...”? (beszélgetős fórum)


Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Csak „akarni kell...”?

2012. jan. 3. 18:02
1,5 pár virsli egy kis pici fekete retekkel
142. 9837f4911c (válaszként erre: 141. - Ivi79)
2012. jan. 3. 18:00

Igen,azért írtam,h.ördögi kör,ha valaki belemegy,hogy gyógyszerekkel kezeljék.

Az is egy szar hozzáállás,hogy csak akkor foglalkozzanak magukkal a nők,ha gyereket akarnak..

141. ivi79 (válaszként erre: 140. - 9837f4911c)
2012. jan. 3. 17:54

ismerem nagyon jól a hátrányait, végülis a pmhormonokra gyakorolt hatások miatt hagytam abba(okozhatta is az autoimmun betegségem), ill h ne álljon a fogyás útjába a sok ösztrogén. volt már azóta normál ciklusom pé-vel, nem is egyszer, annyira nem aggódom igazából. egyelőre szedem a barátcserjét..

tervezem majd megnézetni a hormonjaim, terheltetni(cuki+inzu), de egyelőre nincs rá lehetőségem. nődokimat offoltam(pedig jó szakembernek számít), mert amellett h baromi drága, totál bogyópárti, és ez nekem nem szimpi.


sőt a legtöbben cisztákra is bogyót adnak h attól nem lesz, ráér akkor foglalkozni ezzel ha gyereket akar..

140. 9837f4911c (válaszként erre: 139. - Ivi79)
2012. jan. 3. 17:24

Hát igen.. A probléma mindig csak akkor kezdődik igazán,mikor abbahagyja valaki a fogamzásgátlót.Addig elnyomva marad a probléma,sőt valóban nincs is igazán.Viszont csak ezért szedni nem szabad,mert ördögi kör.. Hiszen a gátlótól lesz a gond.. És igen,az ösztrogéndominancia a legfőbb..

igaz,hogy kell idő,hogy rendeződjön a bogyó után a menstruáció,viszont hosszú szedés után ez az idő ritkán jön el.Azt gondolják a nők,hogy még mindig várni kell,pedig már rég cisztájuk van,mióma,v.endometriózis,vagy egyéb.Ezt nem ijesztgetésnek szántam,csak annak,hogy a fájdalmas menstruáció,vagy középidő,és a barnázás sajnos nem normális dolog,bár régen sokáig annak tartották.Mondták,h."örököltem" anyukámtól,nagymamámtól,hogy ilyen fájdalmas,közben pedig minden 4.nőnek valahol a testében endometriózisa van.

139. ivi79 (válaszként erre: 138. - Jueves)
2012. jan. 3. 16:51

nem látok nagy problémát az evésedben, kérdés h az hány gramm naponta, mert nekem pl a gyümiadagom kilóban mérhető. én is igen kevéssel jól tudok lakni, bár nekem van benne kevés rizs, sok hús, zab, normál esetben sürün eszem, és estére nem kaparom a falat, úgy mint aki átlagos étrenden van.

irhatnál kajanaplót 1hétig és akkor szívesen megnézem mi nem jó benne.

mostanában átolvastam 1endokrinológia tankönyvet és elég sok összefüggést megértettem..


vmi ételérzékenységre nem gyanakodtál?glutén, laktóz?széklet rendben van?


progihiány sztem nekem is van, mert rövid a ciklusom+barnázok, de van magától, igaz nincs 1éve h leálltam bogyóról

138. Jueves (válaszként erre: 137. - Ivi79)
2012. jan. 3. 16:08

inkább gyümölcsöket, zöldségeket, magokat, gabonákat, tejtermékeket, ritkán halat, baromfit, finomított szénhidrátot, "szemét" kaját nem

sokszor fáj a hasam, gyomrom, nagyon hamar jól lakom, ebéd után sokszor estig úgy érzem magam hogy degeszre ettem magam

voltam kivizsgáláson is, komoly elváltozást nem találtak, a mesi hiány pedig progreszteron hiány miatt van, ha kapok hormont van, ha nem akkor nincs

137. ivi79 (válaszként erre: 135. - Jueves)
2012. jan. 3. 15:59

de miket és mennyit eszel?

van tesópár ismerösöm, mindkettö kb ilyen paraméterekkel rendelkezik, de tök normálisan zabálnak, esznek mindent mint az átlag ember és mégis ilyenek.

mesni+emésztési gond mástól is lehet

136. 9837f4911c (válaszként erre: 133. - Jueves)
2012. jan. 3. 15:44

én anorexiás voltam sokáig.Amit leírtál,annyiból nem tudom,hogy te beteg voltál,vagy "csak" nem ettél normálisan,vagy eleget,vagy csak keveset.. Az sem mindegy,hogy mennyi ideig volt valaki beteg.Az sem,hogy utána mit tesz,hogy jobban legyen.

Sok anorexiásnak eleve betegségei alakulnak ki,és ezek egy részét tudja csak korrigálni.Így látatlanban nem tudok konkrétan a te esetedre többet mondani.

Nálam érdekes módon emésztési zavar nem maradt vissza.De sérült a vesém,az idegrendszerem.Ez főként komoly alvászavarban mutatkozik meg./az utóbbi/.A hajhullás is tart azóta is.A súlyprobléma pedig úgy változott,hogy normális mennyiségű kajától én kövérre hízom.Ahhoz ,hogy normál testsúlyú legyek állandóan diétáznom kell.

Automatikusan raktároz már a szervezetem.

De minden ember máshogy reagál.A többi lánynál is először a menstruációs zavarok jöttek,ez engem mindig elkerült.De voltak lányok,akik egyáltalán nem menstruáltak.Volt szintén egy ismerősöm,aki nagyon betegre fogyasztotta magát,kórházban volt,de mivel csak pár hónapig szenvedtette a testét,és rájött,hogy meg fog halni,és hogy fel akar épülni,így gyorsan felgyógyult.Azóta több gyereke is van.De ez ritka,hogy valaki ebből gyorsan kikerül.Igazából ő nem is "igazi" anorexiás volt,csak lelki válság miatt nem evett egy ideig../én konkrétan nem ismertem meg, 4 hónap után,mert olyan 70 kilóról 38-40 kilóra fogyott./

135. Jueves (válaszként erre: 134. - 117b1693d0)
2012. jan. 3. 15:40
ezt még nekem sose mérték, de kb. 161-162 cm és 46 kg vagyok
134. 117b1693d0 (válaszként erre: 133. - Jueves)
2012. jan. 3. 15:38

Szerintem biztosat nem lehet előre mondani. Pontosabban, az szinte biztos, hogy ezek a problémáid nem fognak maguktól megoldódni. Ha fokozatosan próbálod visszaállítani az egyensúlyt talán sikerül. Teljesen egyéni, hogy kinél mi, milyen mértékű károsodást okoz és mennyire állítható helyre.


Nagyon kicsi a testzsírszázalékod?

133. Jueves (válaszként erre: 132. - 9837f4911c)
2012. jan. 3. 15:08
és ha valaki elkezd "normálisan" étkezni rendbe jönnek az egészségügyi problémái? Úgy értem Te most rendben vagy? Pár éve emésztési és mesis (nincs) gondokkal küzdök és félek hogy nekem is a táplálkozásommal vannak problémáim
132. 9837f4911c (válaszként erre: 131. - Cullinan)
2012. jan. 3. 15:01
Igen probléma,mert "beteg".
2012. jan. 3. 13:48

Nem tudok szó nélkül elmenni emellett az irás mellett!

Aki irta, és ezt nem bántásképp mondom, de beteg, orvoshoz kellene mennie, és kezeltetni magát.

Ha a terhesség alatt is ilyen baromi módon foglalkozik avval hogy mennyi kalóriát kapott éppen be, és ne adj isten, felszalad 5-6 kiló, háát elgondolkodtató, kell e szülni az ilyen embernek, jaa, és a melle bizonyára két cm fog legalább ereszkedni!!

53 kg mellett ilyen hatalmas probléma az evés és a suly, erre nem tudok mit mondani!!!

130. ivi79 (válaszként erre: 129. - F799cac10e)
2012. jan. 3. 11:36

bazz már ennyi az idő? még nem is reggeliztem, na megyek is edzeni, csak lenyomok egy fehérjeturmixot.

"ebédre" vmi lesz abból a halból amit tegnap kiolvasztottam. csirkét látni sem akarok, azt ettem 3napig:S bár ha úgy vesszük az utóbbi pár évben szinte minden nap azt eszem rizzsel.

2012. jan. 3. 11:24
Kész az ebédem.Végy elő egy kis hagymát,és egy gerezd fokhagymát apró kockára vágd össze,vagy aprítsd géppel, csirkemellfilét ha van aprítód akkor ott aprítsd össze kis apróra, ha nincs akkor késsel. Pici margarinon megpárolom a hagymát,és a fokhagyma pépet és majd egy csipet pirospaprikával megszórom és egy kicsit vele párolom, majd az aprított csirkemellfilét hozzáadom, és együtt megfőzőm pici vizet adok hozzá, a végén 1,5 kanál zabpelyhet teszek hozzá és még együtt főzőm kb. 20 percet. délben ezt egy kanál kefirrel megeszem, ez lesz majd vacsira is kefir nélkül. Edzés: 20 perc futópadon séta és futás 7-es fokozaton 115 kalória, 1,8 km. Nagyon jó volt. Szép napo
2012. jan. 3. 08:52

Kedves Tesse!Próbáld ki az update életmódot,azokat a kajákat pont arra találták ki,hogy a nap minden szakában lelkifurdalás nélkül lehessen enni.

A szénhidrát a lénye,azt kell visszafogni.

Ha úgy eszel,ahogy a cukorbetegek,(pontosan kiszámított ch értékek)azonnal elindul a fogyás.

Saját tapasztalat,mindkét terhességem alatt diabéteszes voltam,diétára voltam ítélve,és rögtön megállt előbb a hízás,aztán fogytam.Első lányommal 8,másodikkal 5 kilót híztam,miközben a gyerek (2.) 3740 g volt.Jócskán mínusszal zártam a terhességeket.Persze megtartani nehéz,ha az ember utána abbahagyja a diétát.Mert ezt valóban életmóddá kell tenni,és akkor nem is esik nehezünkre.

2012. jan. 3. 04:45
reggel gyógyszerek bevétele mint minden nap azzal kell kezdenem. Teával vettem be, most majd később 7-8 felé iszok egy diétás kávét, 1 pár virslivel csak simán megfőzve. aztán séta és az ebéd készítése csirkemell filé lesz sütve
126. 117b1693d0 (válaszként erre: 124. - 9837f4911c)
2012. jan. 3. 00:11

Egyetértek veled, a súly az egy átmeneti állapot. Az egyén étkezéshez való viszonya a lényeg és az, hogy mennyire akadályozza a normális életviteltől.


A cikkből nekem az jön át, hogy messze nem a helyén kezeli a dolgokat.

125. 117b1693d0 (válaszként erre: 123. - 9837f4911c)
2012. jan. 3. 00:06
Egy normálisan működő szervezetnél így van. Ha már kibillentették az egyensúlyból, akkor nyilván nem fog normálisan reagálni a normális étrendre.
124. 9837f4911c (válaszként erre: 121. - Ivi79)
2012. jan. 3. 00:05

Mikor anorexiás voltam,és /kórházban is többször./.,akkor nálam is volt,hogy néha túlettem magam.Nem kis túlevésre gondolok most.De volt később anorexiás ismerősöm,ő már tényleg haldoklott,de megmentették.Viszont nála is volt,hogy evett rendesen.Max.utána 5 napig semmit.Szóval ezek összetett dolgok.Kár,hogy nem hiszitek el,hogy nem csak az az anorexiás,aki max.40 kiló,vagy aki már nagyon-nagyon sovány.

Én nem eszem sosem süteményeket,tortát,cukrot,üdítőt.De ez más.Nem mondom,hogy normális,de én ezeket teljesen feleslegesnek tartom.Első sorban károsnak,másodsorban hizlalónak.:)De sosem mennék az egészséges szén-hidrát ,vagy kalória mennyiség alá már/naponta/.Lehet ügyesen kezelni a kajálás alól való kibújásokat igen.De lehet hazudozni is,mint ahogyan ezt egy anorexiás teszi.

Kb.tizedjére,de leírom megint,hogy nem a testsúly a lényeges.Ha valaki normál súlyú ,de nem jó minőségű kaját eszik,és nem megfelelő mennyiségben,és hiánybetegsége lesz,abból számtalan betegség származhat.Egy elb..ott pár hónapos fogyókúra úgy kihathat a hormonrendszerre,amit nagyon nehéz korrigálni,de sokszor nem is lehet.Nem sok kell ám az egyensúly felbomlásához.

Mary Zsuzsit nagyon sajnálom,és azt is,h.nem volt a környezetemben,mert megmenthető lett volna.

A hormonális betegségeken is sokat lehet változtatni."Kezdő " beteg volt,így feladta.Az összes hormonális betegség kihat az agyra,pszichére/mondjuk a többi betegség is/,és amíg nem indul be a gyógyszerek,v.terápiák általi gyógyulás/ez ritka,h.teljes gyógyulás van/,javulás addig nagyon nehéz kibírni.Sajnálom szegényt!

123. 9837f4911c (válaszként erre: 120. - 117b1693d0)
2012. jan. 2. 23:45
Sajnos nem így van.De ne vitatkozzunk.:)
122. Csipkerózsika (válaszként erre: 104. - Kneseva)
2012. jan. 2. 22:45

A módszered abszolút jó, egyetértek vele. Talán annyi gond lehet vele, hogy nem mindig lehet egzakt módon mérni, hogy mennyi is az "egy kanállal kevesebb".

Némi kis mozgással kiegészítve meg csudi jó módszer.

121. ivi79 (válaszként erre: 115. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 22:35

ha értelmezési zavaraim is vannak, akkor ráfogom azt is a pmre:)

én ugyan ezeket gondolom, mint amiket ő is leír. nem érzem a különbséget, mert a súlya nem olyan alacsony, h ne lehessen rajta felesleg és ez tényleg zavarhatja nagyon. lehet ez 2kiló is, egy kis has, de akkor is ott van, és neki az útban van. ha jól olvastam jó rég stagnál ez nála, nem hinném h anorexiává fajulna, mert akkor rég megfegyelmezte volna magát és nem zabálna be.vhol tudja h hol a határ. nálad azért vészesen alacsony volt a súly h kórházba is kerültél.

mint irtam én csak azt tartom betegesnek h mindezt koplalva éri el, ebből következtetve normális evéssel hizna... akkor meg vhol jogos h kattog ezeken. nem kizárt, ha elérné h őis sportos csajnak nézne ki, akkor megnyugodna.

a gondolataival simán együtt lehet élni, vannak ennél rosszabb lelki parák. én nem is tudom elképzelni már h másképp gondolkodjak.soha nem voltam elégedett magammal, még igenvékoyn koromban sem,kivéve azt a pár hetet míg túlmüködtem, és amiatt fogytam kicsit. sose engedtem fotózni sem magam.lehet ügyesen kezelni a kajálás alóli kibújásokat. kis akarattal meg lehet utálni az édességet, a cukrot, lisztet, nem vágyni rá többé. meg lehet tanulni h mik azok amik nem ártanak a súlyának, amiket ehet és akkor jól tud lakni bűnök nélkül, nem fogja emiatt kerülni a vacsikat, nem lesz ciki vmit nem megenni, mert ha nem szereti azt elfogadják.. én inkább nem iszom kvt, ha nincs hozzá édesitö, de hangoztatom is h nem vagyok hajlandó megenni a cukrot. ezzel vhol mutatom is, h nem azért vagyok dagi, mert nincs önuralmam. ő cikinek érzi h kínosan ügyel magára, így elkerüli az oltásokat h jaj de te jóvagy így és egyéb baromság, mert ezt másképp gondolja. őket meg kell tanulni elküldeni a p-ba és hamar megunják majd:)


vhol a maryzsuzsit is meg tudom érteni, h nem bírt együtt élni a megváltozott testével, nemtudom mit tennék, ha 100kilóval kéne élnem..

120. 117b1693d0 (válaszként erre: 119. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 22:01
Nem, akkor nem megfelelően eszik, ha mégis túlsúlyos. Ha nem beteg és annyit eszik minőségi összetételű kajákból, amennyire a szervezetének szüksége van, akkor nem hízik, mert felhasználja a szervezete.
119. 9837f4911c (válaszként erre: 118. - 117b1693d0)
2012. jan. 2. 21:53

Nem retteg,csak fél.Más a kettő.És normális annak,aki ennyire hiú.A hiúság mértéke szerintem nagyrészt genetikai adottság.Én 3 évesen is már hiú voltam.:)8 évesen már rengeteget tudtam a táplálkozástanról:) Pedig szüleim nem nagyon beszéltek ilyenről.Mondjuk arról igen,hogy fontos a sok zöldség,gyümölcs.

És ne felejtsd el,hogy renget nő van aki" testi adottságainak és aktivitásának megfelelő mennyiségű, jó minőségű kaját eszik",mégis túlsúlyos.És itt jön be ismét a genetika,vagy valamilyen betegség.

Még fiatalabb koromban is képes voltam napi 1500 kcal mellett heti 3 kilót hízni,nemhogy most./ja,és mozogtam is/.

118. 117b1693d0 (válaszként erre: 115. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 21:11

Csajok, ha valaki a testi adottságainak és aktivitásának megfelelő mennyiségű, jó minőségű kaját eszik, az nem normális, hogy retteg amiatt, hogy mi van, ha mégis elhízik!!!


Ez olyan, mintha valaki jól tud úszni és a vállig érő vízben úszva rettegne, hogy belefullad.

117. 9837f4911c (válaszként erre: 116. - Ivi79)
2012. jan. 2. 20:37

Sokat jártam Pestre is,de én azért nem ezt tapasztaltam.De nem Bp-en élek most.

Amúgy az igen csóró réteghez tartozom,az ismerőseim meg az átlaghoz,de van nagyon jómódú is,ez igaz.

A pasik a körben átlagos testsúlyúak,aki 100 kiló körüli,az meg az edzéstől akkora.

Inkább szerintem a betegesen soványság az elterjedtebb,de úgy vettem észre,hogy sokan eleve így születnek,és nem is tudnak hízni,hiába akarnak.Ilyen 40 kiló körüli ismerősöm van rengeteg.Zabálnak,mint a disznók,de nem híznak.Olyanok,mint a fejletlen kislányok,de nem tehetnek róla.

116. ivi79 (válaszként erre: 114. - 9837f4911c)
2012. jan. 2. 20:25

csak az évfolyamtársaim, ill akik fölöttem jártak akiket látok-összefutok. nagy része óriás lett és normálisnak tartja, v csak gyenge h tegyen ellene. lehet csak 80kg, de az is sok.. sokan szültek a közelmúltban és van egy fura nézet h akinek gyereke/családja van annak már el lehet hagyni magát. a pasik nagy része is 30fölött már 100kilóhoz közel van, és nem izomban. bár lehet ök a csóróbbak, és azokkal akik jobban élnek nem találkozom, mert pl nem busszal járnak.


te nem bp közelében élsz ugye? hallottam már vidéki nagyvárosban élőtől h ott nem ilyen siralmas a helyzet.

2012. jan. 2. 19:25

"akkor lehet h énis kajazavaros vagyok, de nekem az normális ha vki fél attól h meghízik,"-szerintem egyértelműen kajazavaros vagy,ha már felvetetted.

De nem azért,m.félsz.h.meghízol.Az tényleg normális.

Nálam is az igényesség egyik jele.Inkább azért vagy kajazavaros,mert nem látod a különbséget a cikkíró,és az előző között..D

114. 9837f4911c (válaszként erre: 112. - Ivi79)
2012. jan. 2. 19:22

Ő IS beteg. Én is ismerek sok ilyet.

Egy korúak vagyunk,hogyhogy ott mindenki 90 kiló körüli?Nálunk én voltam a "legkövérebb" a társaságban 68 kilósan/175 cm/,pedig egykorúak,és sokan vannak benne nők.

Mások véleményére nem kell adni,ez igaz.

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook