Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Budapesti Gazdasági Főiskoláról jó tanácsokat várok! fórum

Budapesti Gazdasági Főiskoláról jó tanácsokat várok! (beszélgetős fórum)

2007. nov. 19. 09:51
Idén végeztem a KVIFK-en vendéglátó és szálloda szakon, egyszerűen imádtam oda járni! Évfolyamtársakkal azóta is összejárunk, életem legszebb 4 éve volt! A tanárok javarésze megkapta az ötöst is! :-)
2007. nov. 18. 14:43
szerettem oda jarni, szep emlekek vannak rola Haj, mintha most lett volna..:)
12. nell
2007. júl. 28. 16:51
BGF-Zeg-re jártam. De jó is volt! No nem a suli, hanem a társaság, a kolesz és a bulik! :)))
11. Kék
2007. júl. 27. 09:53
Teljesült a fiam vágya FELVETTÉK a BGF-re,szeptembertől a turizmus vendéglátás szakon kezd!Örülünk!
10. frekvencica (válaszként erre: 9. - Frekvencica)
2007. jún. 15. 09:58
ez lemaradt: 2001-ben végeztem, és a nyelvoktatás része aránylag jó volt (angol-spanyol)
2007. jún. 15. 09:58
BGF-KKF-marketing és tqm szak, egész jó alap, de ha ez érdekli, inkább külföldön tanuljon...
2007. máj. 23. 19:44
Ja, és nálunk az analízis okozta mindenkinek a legnagyob gondot első félévben. De szerintem nincsen olyan tantárgy, amit egy kis odafigyeléssel nem lehet megtanulni. Csak rá kell jönni, hogy melyiket kell folyamatosan tanulni, és melyikre elég egy-két nap.
2007. máj. 23. 19:42

Én a vendéglátó és szálloda szakon végeztem 2003-ban, és nagyon jók a tapasztalataim. Szerintem a fiad az enyémnél könnyebb szakot választott. Vannak "szórótantárgyak", bár ezek nagyon is kellenek a gazdasági képzés során, enélkül szerintem ne nevezze magát senki közgazdásznak. A töltelék tantárgyakkal nagyobb a gond, én azokat nem igazán szerettem (menedzsment alapjai, pszichológia, kommunikáció, stb.


Nálunk a szakmai képzés is jó volt, jól oktatták a szakmai tantárgyakat. A nyelvvel már nagyobb problémák voltak. Franciát tanultam, nagyon színvonaltalan volt az oktatás. Az angol szakmai tanár viszont remek volt, elsőre sikerült a szakmai nyelvvizsga.


És rögtön találtam munkát a suli után.


Viszont ha újra elkezdhetném, akkor a pSZF-re mennék.

2007. máj. 23. 19:36

Nekem a BGF-en tök jó tanáraim voltak, mondjuk én a gazdasági részén voltam. Ott tanultam meg igazán a nyelvet.

Igen a szórótantárgyak kivágják az emberek nagy részét.

Szerintem sok jó szakembert ad ki ez a fősuli, s Pesten el is ismerik ezt a sulit.

5. Kék (válaszként erre: 4. - Velheim)
2007. máj. 18. 20:32
Köszi,minden "morzsa"érdekel,szívesen fogadjuk a jó tanácsokat!
2007. máj. 18. 15:02

Az intézmény az ügyek intézésével hadilábon áll (bár szerintem ez mindenhol így van). Vannak tárgyak, amelyeknek tanítását nagyon hm, érdekes emberekre bíztak. Sok szórótárgya lesz, ilyen például a számvitel I-II., környezetgazdaságtan, és a többi közgazdaságtannal kapcsolatos tárgyak. Mivel saját maga állítja össze órarendjét, azt javaslom, ezeket vegye előre. A nyelvoktatás sem a legjobb. Plusz pénz-, és időbefektetéssel ajánlom, hogy időben kezdjen el készülni a szakmai nyelvvizsgára, és ne az utolsó félévre hagyja.


Az iskolában uralkodó hangulat jó - csoporttársaknak köszönhetően, azonban néha a tanárok elég alpári módon beszélnek a hallgatókkal.

3. Kék (válaszként erre: 2. - Velheim)
2007. máj. 18. 07:54
Idegenforgalom,szálloda szak.
2. velheim (válaszként erre: 1. - Kék)
2007. máj. 17. 21:24
BGF-nek van három kara, hova jelentkezett?
1. Kék
2007. máj. 17. 21:04
Most érettségizik a fiam,és a BGF-re szeretne menni tovább. Várom a jó és rossz tapasztalatokról véleményeteket!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook