Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯
970. Cseresznyeszem (válaszként erre: 969. - Probako)
2013. okt. 14. 16:59
Nálam ezek egyik tünete se jelentkezett a Bromocriptintől. De rengeteg mellékhatása van a gyógyszernek, bár ezekről pont nem olvastam még senkinél. Nálam amik jelentkeztek: ha éjjel véletlenül felébredtem akkor hányinger, de ez reggelig sosem tartott ki. Székrekedés, vérnyomás leeséstől hirtelen felállásnál szédülés és egyszer ájulás. A magam részéről én mást nem tapasztaltam.
969. probako
2013. okt. 10. 07:24
Sziasztok! a véleményetekre lennék kíváncsi! én este 1 szem bromot szedek (emellett a pajzsmirigyemre 1 szem euthyroxot reggel.) Az utóbbi időben nagyon kellemetlen tüneteim vannak: éjszaka izzadok, tiszta víz leszek, és nem tudok aludni, csak forgolódok, reggel tiszta görcs vagyok, fáradtabb mint mikor lefeküdtem. Illetve tapasztaltam egy kis szőrösödést is (az arcomon és karomon mintha hosszabbak lennének a pejhek, szerencsére szőkék...) Szerintetek ennek lehet köze a bromocriptinhez? vagy más hormonális okai lehetnek? Hova forduljak az alvás problémámmal?
2013. okt. 7. 11:54
Szerencsére az orvosom is azt mondta, hogy nem normális ez így, függesszem fel azonnal a szedését. Most Norprolacot írt fel, mert állítólag kevésbé jönnek elő ennél a szernél a mellékhatások. A gyógyszertárunkban nem volt pénteken, így megrendelték, és ma kell érte mennem. Hát kiváncsi leszek, hogy leszek tőle holnap reggel... Majd gyakrabban mérem a vérnyomásom. Kitartást Mindenkinek! :-)
2013. okt. 2. 18:50
Nekem hasznalt, hamar levitte a prolactin szintemet. En is szarul voltam tolle az elején de aztán jobb lett. Leviszi a vérnyomást sajna, egyszer majdnem én is elájultam de lefeküdtem vízszintesbe és elmúlt. Növeltem a kávé adagomat hogy ne aludjak be tőlle.
966. rekuczy (válaszként erre: 965. - Boszorka26)
2013. szept. 30. 20:29
sajnos irja a mellekhatasokba hogy ajulas is lehet. Nekem az osszes mellekhatasom meg volt es meg nem is hasznalt a gyogyszer
965. boszorka26 (válaszként erre: 963. - Cseresznyeszem)
2013. szept. 30. 14:45

Szia!


Jobban vagyok mióta csak negyed tablettát szedek.(3 napja) De ma este meg kellene próbálnom egy fél szemmel,mert hát emelni kell,de eléggé félek. Azt sem tudom,hogy jó e az,hogy ha este emelek,vagy reggel kellene még egy negyed? Mikor lesz már szerda,hogy beszélhessek az orvossal???

Sajnos érzem magamon,hogy sokszor ideges vagyok,most még mintha ok nélkül is. A család nincs beavatva még a dolgokba,ez is aggaszt,a gyógyszer is,és hogy szerdán mit mond az orvos.

Én nem akarok mégegyszer olyan iszonyatosan rosszul lenni,mint pénteken!!!!


napi ájulás??? na ne mondja azt senki,hogy az normális dolog lenne...Hogy egy nőnek mennyi mindent ki kell bírnia!

964. rekuczy (válaszként erre: 963. - Cseresznyeszem)
2013. szept. 30. 14:38
sajnos en is minden egyes alkalomal elajultam honapokig szedtem a bromot se hatasa nem volt es honapokig minden egyes reggel elajultam
2013. szept. 30. 09:00

Tegnap reggel elájultam, mikor könyv olvasásból felálltam, hogy innivalóért menjek. :-( Este nem mertem bevenni újra, mert tegnap az ájulást követően is folyamatosan szédültem felállásokkor. Felhívom ma a dokit, lehet kiprobálom a Norprolacot, bár ugyanolyan tüneteket ír a betegtájékoztató, mint a Bromocriptiné.


Boszorka26 hogy vagy? Segített a csökkentett mennyiség?

2013. szept. 27. 19:38
Bevettem a mait,de csak negyedet. És korábban,mint tegnap,így talán reggelre nem lesz gondom !
961. Juci1979 (válaszként erre: 960. - Juci1979)
2013. szept. 27. 16:54
Ájulás
960. Juci1979 (válaszként erre: 958. - Boszorka26)
2013. szept. 27. 16:53
Szia! Gratula! A legelején szedulesek, főleg éjjel. És egyszer egy árulás, annyira leesett a vérnyomásom. Idővel elmúltak a mellékhatások. Én már egy éve szedem. Vigyázz a tünetekkel, nehogy baj legyen!
2013. szept. 27. 13:29
Gratulálok a pozitív teszthez:)!Szerintem is próbálj meg bevenni egy felet, vagy esetleg negyedet.Én mikor elkezdtem egy hétig fél szemet ettem, utána egészet, de nem voltam tőle rosszul.De hallottam, olyat, hogy valakinek a szervezete nem bírja, és állítólag van másik gyógyszer is ami jó a magas prolaktinra,és annak talán nincs olyan erős mellékhatára.Ha a fél szemtől is rosszul lesze akkor a beszéj szerintem a dokiddal!
2013. szept. 27. 13:22

Sziasztok! Augusztusban voltam hormon vizsgálaton,mert nem estem teherbe,de csak ezen a héten tudtam az eredmény miatt orvoshoz menni. Magas a prolaktin szintem,felírta a Bromocriptint. Mondtam,hogy talán már terhes is lehetek,mert késik. Az orvos azt mondta,ez lehet a hormon miatt is,de eddig inkább előbb jött meg,mint kteszt sőbb. Végül azt mondta,csináljak tesztet,mert uh-on még úgysem látszana. Kezdjem szedni a gyógyszert egy tablettával este,és akkor is szedjem,ha a teszt pozitív lesz,és emeljem napi 2re az adagot,ha minden rendben.

Tegnap este szedtem be az első szemet,de reggel én olyan,de olyan rosszul voltam! Épp csak pisiltem,utána iszonyú szédülés jött rám,sötét volt minden,hánytam,erőtlen voltam,izzadtam,mint egy ló! A teszt pozitív lett,2őt is csináltam . Félek beszedni este a rosszullét miatt,van már gyerekem,nem akarok ráijeszteni,dolgoznom is kell ,és a család nem is tud a dolgokról. Arra gondoltam,hogy egy negyed tablettát szedek be,attól remélhetőleg nem lesznek ennyire durva mellékhatásaim. Az orvoshoz csak szerdán tudok menni,mert csak akkor rendel újra.

Járt valaki hasonlóképp?

2013. szept. 26. 09:02
Nektek volt olyan,h mióta szeditek ezt a gyógyszert nem kivánjátok a szexet?
2013. szept. 20. 11:25
Nekem az endokrinológusom mondta. Mondjuk nyilván az is más, ha valakinek jóindulatú agydaganata van és amiatt mindenképp tovább kell szedni. Vagy nagyon magasak gyógyszer nélkül az értékei. De nem vagyok orvos, még tényleg nem olvastam ennek jobban utána. Ha majd ott tartok, akkor megkérdezem erről több nőgyógyász véleményét is.
955. marica87 (válaszként erre: 953. - Devonshire)
2013. szept. 19. 14:06
Nekem is azt mondta az endokrinológusom, hogy ha teherbe esnék szedjem tovább, ne hagyjam abba!
2013. szept. 19. 12:16

Ez van a tájékoztatóban:


Több mint 2,000 terhesen szerzett tapasztalat alapján nem növekedett az abortuszok, a koraszülések és a rendellenességek száma. Az adatok alapján magzatkárosító hatása nincs.

953. devonshire (válaszként erre: 952. - Cseresznyeszem)
2013. szept. 19. 12:15

Sajnos sok nőgyógyász ezt mondja, de én óva intek mindenkit attól, hogy abbahagyja.

Az abbahagyásból származott már baj, a szedésből még nem. Én a 12. héten kezdtem csökkenteni és a 13. hétre abbahagytam

952. Cseresznyeszem (válaszként erre: 951. - Devonshire)
2013. szept. 19. 09:06

Sziasztok!


Köszönöm a válaszaitokat! Mindenképp szedni fogom a gyógyszert legalább egy fél évig és meglátom mi lesz. Mivel más problémát nem találtak nálam, muszáj adnom ennek egy esélyt. :-)Kiváncsi leszek az első kontroll vérvétel eredményére.

Az én dokim azt mondta, hogy teherbeesésnél egyből függeszem fel, pedig sok helyen azt olvastam, hogy pont a vetélés esélye miatt még tovább kell szedni. Majd még utána olvasok ennek jobban, csak tartanék már ott. :-)

Még csak az első hétben vagyok, így fél szemeket veszek be, de szerencsére semmi komolyabb mellékhatást eddig még nem tapasztaltam.:-)

951. devonshire (válaszként erre: 949. - Cseresznyeszem)
2013. szept. 16. 09:04

Szia! Valóban igazad van, hogy a stressz ugyebár növelheti a prolaktin szintjét is, mivel stresszhormon.

Viszont a magas prolaktin szint nem játék, ezért senkit nem beszélnék le a gyógyszeres kezelésről. Gyakorlatilag a prolaktinszint tekintetében, főként ha gyermeket akarsz, már a referenciatartomány felső harmada is magasnak számít.

Ha az agyalapi mirigyed megszokja hosszú éveken át, hogy sok prolaktint termel, és egy hormonszint rossz működése húzza magával a többit, elkezdhet romolni a többi hormoneredményed.



Ha csak a stressztől van, akkor sem árt lejjebb vinni, hiszen például a terhesség azért egy stresszes állapot is, sokszor vesznek vért, és a megemelkedett prolaktin az első trimeszterben könnyen vetéléshez vezethet.

Úgyhogy szerintem nem érdemes ellenkezni a kezeléssel. Kívánom, hogy mihamarabb rendbe jöjj :)

950. rekuczy (válaszként erre: 949. - Cseresznyeszem)
2013. szept. 14. 10:13
:). Csak addig felsz a verveteltol amig at nem esel egy muteten :). Amugy en is igy voltam. Az elso mutetem ota ez mar enyult akkor tetek rola hogy sima tu szurastol ne feljek elrendeztek rendesen. Most mar tudom van nagyobb dolog amitol felhetek :D. Amugy termeszetes de tenyleg jo volna ugy megnezetni hogy nem gorcsolsz ra teljesen arra a pici ture :). Kitartast es sok sikert a babahoz.
2013. szept. 14. 08:12

Sziasztok!


Tegnap este vettem be az első félszem bromomat. Mellékhatásként csak a hidegrázás jelentkezett, amit nem is láttam a gyógyszer tájékoztatón feltüntetve, csak itt a fórumon olvastam egy hozzászólónál.

Kicsit félve kezdtem el szedni, nem a mellékhatások miatt, hanem, hogy valóban szükségem van-e rá. Babát szeretnénk már több mint egy éve, így jutottunk el a hormonvizsgálatokig. Tudni kell, hogy rettegek a vérvételtől, mivel mindig nagyon nehezen találják meg a vénámat, és ez nyilván nem tesz a jót a stresszhormonnak. :-) Háromszor nézték a prolaktin szintemet: 28, 36, 40-et mértek. A 28-nál 25 volt a referencia felső érték, a másik kettőnél pedig 30. CT-nél (fogszabi miatt nem MRI volt)nem találtak semmilyen elváltozást. És más hormon problémám sincs. Nincs tejcsorgásom, hajhullásom, semmi látható tünetem. Félek, hogy azért fogok beszedni egy csomó gyógyszert, mert félek a vérvételtől, és ezáltal mindig megugrik a prolaktinom, a pulzus számomról nem is beszélve. Ha jól tudom, akkor sajnos csak vérvétellel mutatható ki ez a hormon. Tanácstalan vagyok. Volt valakinek hasonló problémája?

948. petyuli
2013. szept. 4. 13:08

Sziasztok!


Magas prolaktin szint kezelésére április óta szedek bromo-t. Babát még nem tervezünk, nekem a hajam hullott nagyon a prolaktin szint miatt, amióta szedem a gyógyszert, teljesen rendbejött. Viszont - amióta szedem a gyógyszert, drasztikusan romlik a sportteljesítményem. Van közületek bárkinek tapasztalata a bromo vs. sport témakörben? Nagyon hamar az egekbe felmegy a pulzusom (200-220 sem ritka), egyértelműen egyre kevesebbet és lassabban bírok, már egy sima lépcsőn felmenetel is nagy megerőltetés, pedig korábban rendszeresen teljesítmény-túráztam, hegyet másztam. Ezt a mellékhatások között nem olvastam, de nálam durván jelentkezik. Az utóbbi időben pedig gyakori fejfájással és magasabb vérnyomással is párosul. Eddig a nőgyógyászom kezelt, de már bejelentkeztem endokrinológushoz, de addig is, ha valakinek vannak tapasztalatai a témában, és megosztaná velem, azt nagyon megköszönném!

947. marica87 (válaszként erre: 943. - Tomka27)
2013. aug. 19. 13:04
Szia!Az tök jó, ha minden más értéked rendben van,akkor biztosan segít ez a gyógyszer.Mi is pont egy éve próbálkozunk,páromnál minden ok.Nekem még egy kicsit magas a tesztoszeronom is.Korábban mikor nődokinál voltam és megvizsgált, akkor mondta, hogy volt pém,viszont most is voltam egy másiknál, és azt mondta vannak tüszőim, de nagyon picik, úgyhogy nem hiszi, hogy ebből bármi is lesz.A bal petefészkemben több tüsző van, de azt mondta, hogy szerinte ez még nem pco.Hát remélem!Nekem az utóbbi időben 35-36 naposra húzódtak a cuklusaim, de legalább minden hónapba megjött.A nőgyógyász nekem is javasolta, a perevezeték átjárhatóságit, de én is tartok tőle,jó lenne ha nem kerülne rá sor!Hát nagyjából nálam ez a helyzet...
946. Monyó85 (válaszként erre: 939. - Nikii82)
2013. aug. 19. 08:22
Szia, nekem a 6.hétig javasolta a dokim a szedését,de megbeszéltem vele,hogy szedhetem a 12.hét végéig. Nem volt semmi gond,már a 22.hétben vok.
945. nikii82
2013. aug. 18. 21:10

Most néztem meg a bromocriptin útmutatóját és ott is azt írta...


Nekem laparom volt már 2 hónapja. De csak szétnézi céllal. Nem találtak semmit.

944. nikii82
2013. aug. 18. 21:09
Az a baj, h az orvos szabin van és csak augusztusban jön vissza. De azt mondta korábban,h abba kell hagyni, ha teherbeesek...
943. tomka27 (válaszként erre: 939. - Nikii82)
2013. aug. 18. 18:33

Gratulálok.


Szerintem mindenképpen hívd fel az orvosodat, mert az a biztos, de nekem azt mondta, hogy az első trimeszterben végig szednem kell majd.

942. tomka27 (válaszként erre: 940. - Marica87)
2013. aug. 18. 18:32

Mi nagyjából egy éve próbálkozunk. A hormonjaim egyébként rendben vannak, van peteérésem, rendszeresek a ciklusaim, és a párom eredményei is szuperek, úgyhogy igazán örülnék a sikernek.


Ami a továbbiakat ileti, mivel a prolaktin mellett egyéb eltérést nem találtak, így - ha addig nem járunk sikerrel - ősszel csinálnak egy laparoszkópiás vizsgálatot, megnézi az orvos, hogy szervileg minden rendben van-e, mert ha nem, akkor hiába szedek be több köbméternyi gyógyszert, az sem fog segíteni. Szóval bár legkevésbé sem örülök ennek a műtétnek, de igyekszem lehetőségként felfogni, hátha ez lesz az, ami majd meghozza a gyermekáldást.


És nálatok mi a helyzet?

941. marica87 (válaszként erre: 939. - Nikii82)
2013. aug. 18. 14:15
Szia!Gratulálok!Az orvosoddal beszélj, aki felírta!De nekem azt mondta az endokrinológus, hogy szedjem tovább ha teherbe esnék.
❮❮ ... 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook