Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bromocriptin vélemények? fórum

Bromocriptin vélemények? (beszélgetős fórum)


❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯
2014. márc. 10. 17:45

Gratulálok neked!:-) De jó ezt hallani! Már nekem is van szép peteérésem:-) Akkor lehet,hogy azért!

Spontán lettél állapotos? Nekem már volt egy inszeminációm , sajnos sikertelenül:-(

2014. márc. 10. 17:39

Nekem akkor lett érzékeny a mellem mensi előtt, amikor már peteérésem is volt. Az "üres" semmilyen ciklusokban nem.

Csak az utolsó 4-5-ben. Az utolsóban pedig megfogant akislánykám.

2014. márc. 10. 17:27
Lefelejtettem ,hogy már lassan 4 éve gyereket szeretnénk! Eddig ez állt az utunkba, remélem most már minden megoldódik!
2014. márc. 10. 17:20

Sziasztok lányok!

Én tavaly július óta szedem a bromocriptint emelkedett prolaktin szint miatt! Fél szemet naponta! Gyógyszerrel normalizálódott az értékem! viszont ami nagyon zavar,hogy mostanában 3-4 hónapja a ciklusom második felében kb.menzesz előtt egy héttel érzékenyek a melleim, de nagyon! Eddig még ilyet nem tapasztaltam! Szerintetek lehet a bromotól?

996. devonshire (válaszként erre: 995. - Vámpír)
2014. márc. 7. 13:58

Nekem is van szívritmuszavarom, és megmondom őszintén, szerintem a hormonproblémáktól volt, mert mióta teherbe estem teljesen elmúlt, pedig előtte sokszor nagyon rossz volt.


A gyógyszerhez nagyon lassan szoktad magadat. 3 naponta negyeddel emeld az adagot, és közvetlenül mielőtt este leragadna a szemed, gyorsan vedd be, így átaludhatod a mellékhatásokat.


Jó lenne ha hétvégén kezdenéd szedni amikor otthon vagy és van veled valaki.

Ne parázz rá, mert az csak ront a helyzeten :)


Én áldásnak tartom ezt a gyógyszert, nekem 2 hónap után minden tök jó lett :)

2014. márc. 6. 14:20

Sziasztok,

2013 augusztusában mentem orvoshoz, hogy iszonyúan szédülök és melegem (hőhullámaim) vannak. Decemberre eljutottam endokrinulógushoz, aki kért egy labort inzulinra és egyéb másra is. Most készült el a lelet. Nem igazán mondta el, hogy az inzulin az rossz-e vagy nem, csak annyitn nem olyan jó. Éhgyomorra 6 volt az érték, de két óra múlva 40. A prolaktalin szintem meg 929. Igy most én is kaptam gyógyszert. Ma váltottam ki a Bromocriptint, és félek tőle, mert nekem szivritmus zavarom is van. Leírnátok milyen mellékhatásokat éltetelk át ás meddig? Nekem fél tablettát kell szednem esténként. Mellé Selént és Jodidot is.

2014. jan. 18. 19:53
Kepzeljetek, mar jobb :) varom a fejlemenyt.
993. destiny88 (válaszként erre: 992. - Tomka27)
2014. jan. 13. 08:53

Koszi.


Ma mar lehet, hogy este is beveszem. Kivancsi vagyok ;)

Nekem nem teherbeeseshez kell, hanem a tejcsorgas miatt. Most ugy remlik, hogy irtam mar, ha nem bocsi: minden leletem negativ.

Mas bajom nincs, csak zavar. Vagyis azt hiszem, mas bajom nincs, ami ehhez kotheto. Mi lehet meg...?

992. tomka27 (válaszként erre: 990. - Destiny88)
2014. jan. 13. 06:47

Valóban, szerencsére a mellékhatások olyan 2 - 3 hét alatt teljesen elmúltak, most már úgy kapkodom befelé a bromót, akárha c-vitamint. :-) Szóval kitartás, próbáld meg átmeneti kellemetlenségként felfogni a rosszulléteket. (Bár ha harminc napig kell összesen szedned, akkor attól tartok kevésbé pozitív a kép, hiszen nem lesz úgymond időd kiélvezni a tünetmentes időszakot...)


A gyógyszert én is magas prolaktin szint csökkentésére - és ezzel a teherbeesés elősegítésére - szedem. Az más kérdés, hogy eddig nem sok sikerrel.

991. sookye (válaszként erre: 988. - Destiny88)
2014. jan. 12. 16:35

Nézesd meg a pajzsmirigyhormonjaidat!

Nekem minden értékem a határértéken belül volt (van), de mégis volt tejcsöpögésem! Aztán egy endokrinológus kért Anti-TPO vizsgálatot, és az eredmény az egekben volt! Én azt javasolnám, hogy csináltass egy ilyen vizsgálatot, mielőtt bármit elkezdesz szedni! A TSH-m is visszament a tartomány alsó részére, amikor elkezdtem szedni a Bromocriptint plusz hozzá egy pici letroxot, és nagyon-nagyon hamar várandós lettem :)

Én is úgy kezdtem, hogy este fél szem, majd egész, utána reggel fél szem, este egész, és ekkor már terhes voltam, úgyhogy folyamatosan visszacsökkentettem ugyanígy.

990. destiny88 (válaszként erre: 989. - Tomka27)
2014. jan. 12. 10:41

Szia!


Nekem az orvos semmi ilyen jellegu utasitast nem adott (emlitettem is, hogy nem nogyogyasz irta fel).

Csak ugy bumm, blele ;)

Tegnap reggel 1 szemmel kezdtem, ma reggel is ennyit vettem be. Meg vagy 1-2 napi igy lesz, aztan majd felemelem, estere. Bar hangsulyozom, o azt irta napi 2x1. Bevezeto nelkul :)


Arra gondoltam, ha nem javul a helyzet, par nappal az esemeny elott nem fogom szedni, es akkor talan jobban leszek.


Akkor neked mar nincs komolyabb mellekhatasa?

Es miert kell ilyen sokaig szedned?


Koszi megint :)

989. tomka27 (válaszként erre: 988. - Destiny88)
2014. jan. 11. 22:35

Szia,


én már fél éve szedem a bromót, és nagyon hatásos gyógyszer, szóval szerintem érdemes küzdeni a mellékhatásokkal.


Én orvosi utasításra napi fél szemmel kezdtem, este, közvetlenül lefekvés előtt, így a rosszullétet gyakorlatilag átaludtam. Aztán olyan 4 - 5 nap múlva reggel is bevettem fél szemet, ami eleinte elég rossz volt, hányinger, émelygés, levertség, meg amit akarsz, de nagyjából egy hét alatt enyhült annyit, hogy fel tudtam emelni az esti adagot egy egész szemre, és már az így beállt napi 1,5 tabletta sem okozott gondot. (Az más kérdés, hogy nekem túlságosan levitte a prolaktin szintemet, így az orvos lecsökkentette napi 2Xfélre, ezt már hónapok óta szedem, és abszolút nincsenek mellékhatásai.)


Szóval szerintem csináld fokozatosan, és úgy nagyobb eséllyel úszod meg a tartós rosszulléteket, nekem legalábbis ez a tapasztalatom.


Sok sikert, majd számolj be róla, mi lett végül.

2014. jan. 11. 19:35

Sziasztok!


Nekem is tanacsra lenne szuksegem.

Van tejcsorgasom, holott mar regen nem szoptatok. Minden eredmenyem negativ, MR is. Az pszichiaterhez is elkuldtek, aki felirta ezt a gyogyszert. 2x1, 30 napig. Namost nekem semmilyen utasitast nem adott, hogy fokozatosan kezdjem el, vagy sem, de az utasitasban ez van. 1 tablettaval kezdtem, de mar ez is megviselt. Hanyinger, rossz kozerzet, delutan aludtam, de mintha semmit nem pihentem volna, nyomott voltam es altalanossagban nagyon rosszul ereztem magam, talan meg az alhasom is ettol faj.


Mi lesz, ha 2-t kell bevennem raadasul ilyen hosszu ideig? Volt akinel elmult a mellekhatas? Nekem eleg fontos esemeny lesz az eletemben hamarosan, ahol teljesitenem kell, de igy nem leszek ra kepes.

987. Fanta86 (válaszként erre: 986. - Juci1979)
2013. nov. 6. 15:35

Sajnos 2x1 kell,amit 2xfel-re csokkentettem,es 2hetes a kisbabam,igy nem tudom az alvast megoldani,de ugy erzem ma volt az utolso,h.bevettem,szerintem mar nem lesz tej.

Koszomom amugy a tanacsot

986. Juci1979 (válaszként erre: 985. - Fanta86)
2013. nov. 4. 14:57
Szia! Akkor vedd be, amikor lefekszel aludni. Így a mellékhatások nagy részét atalszod. És ne éhgyomorra! Egyél valamit előtte! Én már egy éve szedem.
985. Fanta86 (válaszként erre: 977. - SzilBi)
2013. nov. 4. 10:28
8napja szedem apasztas miatt,azota nem eszek,borzasztoan szedulok,ennel rosszabb gyogyszert soha eletemben nem szedtem. Mar teljesen le vagyok gyengulve,egesz nap 1db banant birok magamba eroszakolni. 23-an szuletett a kisfiam,csak nem szoptathatom,mert olyan gyogyszert kell szednem folyamatosan. 4-ik nap mar annyira rosszul voltam a 2x1 szemtol,h.felhivtam a nodokim,aki azt mondta felezzem meg. Egy icipicit jobb,de mar varom,h.leteljen a 14nap. Mar csak 5! De osszessegeben kegyetlen gyogyszer
984. rekuczy (válaszként erre: 982. - SzilBi)
2013. okt. 30. 15:14
6 honapig kb. aztan nagyon elegem lett a mellekhatasokbol
983. SzilBi (válaszként erre: 980. - Juci1979)
2013. okt. 29. 19:18
Köszi a tippet!
982. SzilBi (válaszként erre: 979. - Rekuczy)
2013. okt. 29. 19:17

Rekuczy!


Meddig szedted? Nekem januárban lenne a műtétem, addig el kell apadnia! Bízom benne, hogy sikerül!

981. SzilBi (válaszként erre: 978. - Devonshire)
2013. okt. 29. 19:14

Szia Devonshire!


Megfogadom a tanácsodat, majd hétvégén kezdem. Este veszem majd be, minél kevesebbet érezzek a mellékhatásokból. De ugye napi kétszeri adagra kell emelni majd fokozatosan az adagot. Aggódom kicsit.Köszi a segítséget! SzilBi

2013. okt. 29. 17:08
Én is az esti bevételt javaslom. Akkor veszem be mielőtt lefekszem aludni.
979. rekuczy (válaszként erre: 977. - SzilBi)
2013. okt. 29. 15:27
En tejelapasztas miat szedtem szinten magas volt a prolaktinom es azota se apadt el teljesen ennek mar 3 eve lassan. De sok mindenkinek hasznal
978. devonshire (válaszként erre: 977. - SzilBi)
2013. okt. 29. 15:19

Hétvégén kezd el szedni, amikor valaki ott tud lenni!

Apránként növeld az adagot negyed szemenként, és este vedd be, pont mielőtt leragadna a szemed.

Nekem ezzel a módszerrel 1-szer émelyegtem, és 1-szer éreztem úgy hogy mindjárt hányok és ennyi. Semmilyen más hatása nem volt

977. SzilBi
2013. okt. 29. 13:43

Sziasztok!

Szedett már valaki közületek Bromocriptint tejelapasztás miatt? Én másfél éve már, hogy nem szoptatok, és még mindig van tejem. Ennek oka a magas prolaktin szint. Januárban lesz egy műtétem, amire csak akkor kerülhet sor, ha már nincs tejem. Hétfőn megyek nőgyógyászhoz, most csak úgy olvasgatok a mellékhatásokról, de igazság szerint nagyon megijedtem. Nekem 14 napos szedés elég volna, de attól is nagyon félek, kétéves kislányommal vagyok itthon, és csak úgy kiájulni igen rizikós volna. Várom a hozzászólásotokat, tapasztalataitokat! Nyugtassatok meg! SzilBi

976. kataizsak (válaszként erre: 974. - Bf788839f9)
2013. okt. 27. 08:29
Gesztenye,te mennyi idő után érzékelted a fogyást?Két hete szedem de semmi.Ne legyek türelmetlen?
2013. okt. 19. 21:44
Köszi csajok!Remélem nekem is jó lesz.Ma megpróbáltam ebéd közben bevenni és egész jól vagyok.:))
974. bf788839f9 (válaszként erre: 972. - Kataizsak)
2013. okt. 19. 10:08
Fokozatosan vezesd be. Én pont fogytam tőle.
2013. okt. 19. 09:28
Szia. Nekem pár hét alatt elmúltak a tünetek. Nem híztam semmit, pedig már egy éve szedem.
2013. okt. 19. 08:32
Sziasztok,én is most kezdtem szedni a bromocriptint hipofizis adenóma miatt.Nekem a fejem fáj tőle ma nem tudtam aludni ,hányingerem van.Nagyon félek tőle.Nem szeretnék meghízni jó lenne innkább fogyni tőle.De elég sok fórumon azt írják hogy híznak tőle.Valaki aki sokáig szedte ,mennyi ideig tartanak a mellékhatások?Még csak három napja szedem de elég nehéz három gyerekkel a napi dolgokat elvégezni.
2013. okt. 18. 14:35
Több mint 1 éve szedem a bromocriptint. Nekem rendbe hozta a ciklusomat, de múlt hónapban 1 héttel hamarabb jött meg, most pedig 4 napja késik. Nem értem...mivel eddig napra pontosan jött meg. Ráadásul a szexet sem kívánom egyáltalán. Párom már kezd kiakadni emiatt. :(
❮❮ ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... ❯❯

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook