Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Bölcsibe, oviba biciklivel télen? Szerintetek nem fázik meg a gyerek? fórum

Bölcsibe, oviba biciklivel télen? Szerintetek nem fázik meg a gyerek? (tudásbázis kérdés)


2013. jan. 10. 10:38
Én is biciklivel viszem a kisfiamat a napközibe,mert nincs autó.Ezen aggódtam,és most rátaláltam a kérdésre.Elég hideg van,ma de ha nincs autó akkor marad a bicikli.Kisfiamat úgy be öltöztettem,hogy mozdulni sem tud.Így csak nem fázik meg.Kérdeztem és azt mondta,hogy nem fázik.Akkor csak úgy van.
2011. júl. 29. 14:20

Nem kell annyira félteni őket...

Van egy mondás, miszerint egy szülőnek meg kell tanítania a gyermekét fázni és éhezni is...

Az életre készítjük fel őket, nem az üvegházra...

2010. nov. 28. 16:36
Ha útközben cseverészik ,vagy úgy általában a száján kapkodja a levegőt, akkor nagy hidegben én biztosan nem vinném. Viszont engedem ,hogy hideg időben is biciklizzen a futóbiciklijén,mert azzal úgysem tud olyan gyorsan menni, hogy "vágja " a hideg.
2010. nov. 25. 11:18

Minket is biciklivel hordtak, mi is biciklivel hordtuk őket, aztán mikor megtanultak bicajozni, már karavánban mentünk. Suliba is biciklivel mennek, kivéve, ha nagyon csuszik, vagy nagy a ho és nincs eltakarítva még. A sálat tényleg tilos az orrig felhuzni. Valamilyen krém az arcra (már vann annyi féle), hogy ne fujja ki a szél és ennyi.

Havas időben, ha az utviszonyok engedték szánkon vittem őket, így is gyorsabban odaértünk, mintha ballagtunk volna, vagy csak toltam velük a biciklit (egyik elől, másik hátul) edzésnek sem rossz :)

19. Anyuci macuci (válaszként erre: 14. - 57aa4ea1e8)
2010. nov. 25. 10:29
Én is így hallottam.
18. homern (válaszként erre: 14. - 57aa4ea1e8)
2010. nov. 25. 10:20

Nekem ez volt az első amit elmindott a gyerekdoki,amikor télen jött az újszülött kisfiamat megnézni.

A lelkemre kötötte,hogy semmiféle pelenkát stb. nem tehetek az arca elé amikor kiviszem sétálni.

Nagyon sok kisgyerek szerzett már így sérüléseket(a legtöbb fagyásit az arca előtt megrekedt pára miatt amit kilélegzett és az anyag megfogott amit elé tettek),azóta minden szülőnek elmondja.

(egy kb 60éves,igazi kis doktorbácsiról van szó,rengeteg tapasztalattal a háta mögött)

Ha nem tartja a fejét egész úton ki a hátad mögül, semmi baja nem lehet :)

17. Dina2
2010. nov. 25. 08:09
és amikor nagy hó van, vagy mínusz 20 és rohadt csúszósak az utak, hogy oldjátok meg a fuvarozást kisóvodással?
16. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 15. - Noncsi18)
2009. nov. 18. 12:36

Hát nekem fül orr gégész mondta évekkel ezelőtt.

Valami olyan, hogy a párás levegőt visszalélegezni rosszabb, mint a frisset.

15. Noncsi18 (válaszként erre: 14. - 57aa4ea1e8)
2009. nov. 18. 12:32
Megkérdezhetem hogy mért? Én még ezt nem is hallottam, mindig úgy tudtam, hogy az a jó ha van ott sál!
14. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 11. - Panka78)
2009. nov. 18. 12:26
Na, ez pont NE! Nem szabad sálat kötni a szája-orra elé. Sokkal ártalmasabb, mintha beszipózza a hideg levegőt!
13. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 8. - Ogree)
2009. nov. 18. 12:25
Ha mögötted ül, szélvédett helyen van. Az én gyerekeim mondjuk állandóan kukucskáltak előre :D
12. 57aa4ea1e8 (válaszként erre: 4. - Ogree)
2009. nov. 18. 12:24
Simán! Fel kell öltöztetni rendesen, feneke alá párna, semmi baja nem lesz. Mi évekig így jártunk a gyerekekkel.
2009. nov. 18. 12:11
Miért lenne beteg????? Hiszen mikor kicsi volt is kivitted télen, nem??? Akkor is a babakocsiban ült.. Most meg már azért nagyobb. Bicóval gyorsabban is haladtok, másrészt meg,ha félsz, hogy megfázik a torka, sálat kötsz a kis szája, orra elé:))))
10. ogree
2009. nov. 18. 11:58

igazatok van,köszönöm mindenkinek hogy megerősítettetek ebben.Szerintem mi is bicajozni fogunk,más választásunk nem igen lesz.

további szép napot!:-)

9. majmocska (válaszként erre: 4. - Ogree)
2009. nov. 18. 11:55
Én biciklivel szoktam vinni(igaz már nem sokáig, mert babát várok és lassan abbahagyom a biciklizést). Ha jól felöltözteted, nem fog megfázni. Szerintem nem kell jobban felöltöztetni, mint a gyalogláshoz, mert nem órákról van szó, az út 10-15 perc maximum.
8. ogree (válaszként erre: 3. - C42aaaac41)
2009. nov. 18. 11:54
nem is tudom miért gondolom ezt,talán mert a biciklin hidegebb van,jobban fúj a szél :-)
2009. nov. 18. 11:53
Szia,Én így fogom hordani,mert autónk nincs.Rétegesen kell öltöztetni és nem lesz gond,a vírusokat és a baktériumokat ugysem lehet kivédeni.A sógoromék mindig autóval viszik a kicsit az oviba mégis minden 2. héten beteg,ha jön egy új fertőzés végigmegy az egész ovin.
6. ffa1d14645 (válaszként erre: 4. - Ogree)
2009. nov. 18. 11:53
zárt közösségben hamarabb lesz nyavajás mint a BICAJON
2009. nov. 18. 11:52

simán!!!


nem árt a levegő nekik!!

úgy is kimennek egészen minusz 5fokig az udvarra.

évszaknak megfelelően felöltöztetni,nem csak hogy kell hanem nagyon is jó a friss tiszta levegőcsere nekik.(és persze a bringa élménye hiszen a gyerekek általában szeretnek ott utazni)


mellesleg,nem emlékszem rá hogy engem mi mással vittek volna nagyanyáim...,vagy a szüleimet mivel vitték volna.autó...ez csak a mai ember luxusa.

4. ogree (válaszként erre: 2. - Majmocska)
2009. nov. 18. 11:51

hát ez az hogy nincs autónk,és tényleg elég messze van az ovi,csak félek hogy megfázik.vagy ez hülyeség?

Van aki rendszeresen biciklivel viszi a gyerekét oviba,bölcsibe,főleg télen?

2009. nov. 18. 11:49
már miért fázna meg,ha fel van öltöztetve.Ha nem esik úgyis kiviszik őket az udvarra.:)
2009. nov. 18. 11:47
Ha nincs autód, az ovi messze van, sietsz reggelente dolgozni, akkor kénytelen vagy biciklivel vinni a gyereket.
2009. nov. 18. 11:46
Bölcsibe, oviba biciklivel télen?szerintetek nem fázik meg a gyerek?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook