Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Megbántad, hogy két évesen bölcsibe adtad a gyereked, és visszamentél dolgozni?(Csak anyagi oka volt?) fórum

Megbántad, hogy két évesen bölcsibe adtad a gyereked, és visszamentél dolgozni?(Csak anyagi oka volt?) (tudásbázis kérdés)


2010. szept. 13. 14:01

Én nem egész 2 évesen adtam be a legkisebbet a bölcsibe. 3 hét alatt szokott be, sírás nem is volt. Ma már középső csoportos, és bizony nagyon talpraesett, jobban, mint az idősebb 8 éves 2. osztályos testvére.

Nekem a pénz miatt kellett, hisz akkor építkeztünk, és a férjem fizuja, a gyes, + családi kevésnek bizonyult, és mivel akkor jött be, hogy a gyes mellett lehet 8 órában dolgozni, ki akartam használni. De nem bántam meg. Ma már az épített lakásban lakunk, és élvezzük:) Az adatlapomon van pár kép, ha érdekel valakit:)

27. supin (válaszként erre: 25. - Angyalka73)
2009. okt. 16. 15:16
Gratulálok!! Büszke is lehetsz!!!!
26. misz (válaszként erre: 11. - Madul)
2009. okt. 15. 22:55

Én is debreceni vagyok. A kislányom a Varga utcai bölcsibe járt. Mindent megtettek érte, és megvolt az eredmény, az oviban már az első nap egész nap ottmaradt gond nélkül.

Ő 2 éves és 8 hónapos korában került bölcsibe, nehezen szokott be. Bár ez szerintem teljesen gyerekfüggő. Ha oviban kezdi a közösségi életet, ott is kínlódtunk volna.


A bölcsi mellett szól, hogy ott 10-15 gyerekre van 2 gondozónő, és így talán mégis többet tudnak segíteni az egyes gyerekeknek az elején, mint a 25-30 fős ovis csoportban.

25. angyalka73 (válaszként erre: 5. - Zuzz)
2009. okt. 15. 20:06

Én is állás miatt adtam bölcsibe.Már 2 éves és 10 hónapos volt,de az óvoda nem fogadta,mivel nem töltötte be a 3-mat.A férjem szoktatta be 2 hét alatt,úgy hogy minden nap az én munkahelyem felé mentek haza és integettek.Aztán a férjemnek is kellett menni dolgozni és akkor jött a neheze!Én vittem munka előtt és hoztam a munka után.Szegénykém reggel 3/4 6-kor kelt,1/2 7-kor beadtam a bölcsibe és csak 1/2 4-kor tudtam érte menni.Egyszer fordult elő (a 2.héten)hogy úgy kellett a dadusnak kivenni a kezemből és én is sírva mentem a munkahelyre,de ez sem okozott neki a későbbiekben semmilyen traumát.Az óvodát 3 és 1/2 évesen kezdte el (szeptemberben),hogy ne legyen hirtelen váltás.Ugyan olyan időben kellett oda is vigyem.Sőt az iskola első évében is korán kelt miattam.Most 2. osztályos és mivel az iskola egyenes útvonalon(csak járda)2 perc,már tovább aludhat.Este kikészítem a ruháit,reggel odateszem a reggelit és nyugodt szívvel elmegyek dolgozni.Ő pedig egyedül rendezi magát.Természetesen van egy mobilja amiről megcsörget mikor felkel és megcsörget mikor indul.Még nem fordult elő,hogy én kellett hívjam,mert nem jelzett.

NAGYON BÜSZKE VAGYOK RÁ!!!

2009. okt. 15. 13:58

Sziasztok!

Az első kislányom pont 2 éves volt, mikor bölcsibe vittem, anyagi okok miatt...nagyon jó bölcsit és gondozónéniket fogtunk ki, de így is nehéz volt az elválás :(. Szépen, fokozatosan engedték a beszoktatást, szerintem semmi sérülés nem érte őt. Nem bántam meg,ma már 15 éves kamaszlány :). A második kislányom nem járt bölcsibe, akkor megtehettem, hogy otthon maradtam vele 3 évig. A kisfiam 21 hónaposan kezdte, itt nem az anyagi okok játszottak szerepet, hanem én "kattantam" be a sok otthonléttől (egyik GYESből mentem a másikba), állandóan feszült voltam és ideges. Új helyre költöztünk, senkit sem ismertem, szinte csak idősek voltak a szomszédaim, a férjem állandóan dolgozott, egyedül voltam a 3 gyerekkel. Iszonyú lelkiismeret-furdalásom volt, hogy milyen rossz anya vagyok, de az eszem azt súgta, jobb egy nyugodt anya kevesebb ideig, mint egy idegbeteg egész nap. Bár a gyerekekkel nem éreztettem, a férjem annál inkább kapta az "áldást"tőlem. Ez így nem mehetett tovább. Hosszú ideig, türelmesen szoktattam be a kisfiamat, ő sem sérült, ma már 6 éves :). Nem bántam meg nála sem.

23. supin (válaszként erre: 3. - Dus)
2009. okt. 15. 13:27

Nagyon jól írsz..

Amugy is nem az a lényeg mennyi időt vagy egütt a gyerekkel..

Hanem milyen intenzíven...

A bölcsi mellett is lehet jó anyának lenni.

2009. okt. 15. 12:27

Sziasztok!


Mivel csak anyagi oka van, hogy lassan egy hónapja már bölcsi s a lányom, tök mindegy, hogy bánom-e, vagy sem, mivel nem volt más választásom.


(Egyébként meg bánom, de ebben nagy szerepet játszik, hogy sosem szerettem a "muszáj" dolgokat.:)

2009. máj. 25. 07:24

Nagyon orvendek hogy mindenkinek pozitiv tapasztalata van a bolcsivel kapcsolatosan.Az en kisfiam is marciusban toltotte a 2 evet,es most egy hete bukkant fel egy munkahely,ezert beirattuk bolcsibe...Mivel nagyon gyorsan tortent minden,nagyon nehezen tudom feldolgozni hogy"nagy fiam"van es meglesz az o kulon kis elete...sot meg mintha lelkiismeret furdalasom lenne hogy nem en fogok vigyazni ra...De ez inkabb aggodas.

Szerencsere nagyon baratkozo a kisfiam,mikor voltunk a bolcsibe beiratni,megmutattak neki hogy a gyerekek hogy jatszanak,es mire eszrevettuk mar beszaladt a kicsikhez es odakucorodott kozejuk nagy vigyorgassal es jatszottak az autokkal.Ugyhogy szerintem ebbol a szempontbol nem lesz baj(de azert sajnos aggodok mert en ilyen szorongo vagyok:()

Mar en is kivankozok"emberek koze",szerintem tobb turelmem lesz ha nem leszek egesz nap vele.


A kicsi nagyon hisztis,szerintetek mi lesz igy a bolcsibe?Alakit majd a tarsasag ezen a rossz szokasan?

20. berdor
2008. dec. 4. 08:14

Sziasztok!


Szerintem erre a kérdésre csak akkor adható megfelelő válasz, ha ismerjük a körülményeket. Van olyan gyerek, aki még az ovit is rosszul viseli, viszont vannak olyan gyerekek akik már 2 évesen is hosszasan igénylik más gyerekek társaságát. Na és persze nem utolsó sorban az anyukától is függ. Az sem jó, ha a miatt szorong, hogy vajon most mi lesz a gyerekkel, mert bölcsibe adom, mert ezt a szorongást a gyerek átveszi.

Nekem úgy alakult, hogy az első lányom után 1 évvel megszületett a második és őt már 2 évesen bölcsibe adtam. Ennek többek között az volt az oka, hogy az otthon töltött 3 év után, már nagyon vágytam vissza. Az első fél évben csak 6 órát dolgoztam, de minden nap feltöltődve mentem értük a bölcsibe-oviba.

Amennyiben nem anyagi kérdés, szerintem hallgass a szívedre, az nekem mindig bejön :)

19. borbelya (válaszként erre: 14. - Rozália)
2008. dec. 3. 20:36
Ez teljes hülyeség, szerintem!
18. borbelya (válaszként erre: 5. - Zuzz)
2008. dec. 3. 20:35
Nekem is ez a dilemmám....én nem szeretném. Az én védőnőm, azt javasolta, hogyha nem égető (elsősorban az anyagiakra gondolt) , akkor ne adjam bölcsibe. Vigyem inkább játszóházba, vagy barátokhoz, mert az anyára van szükséga. A gyerekek 3 éves korukig önállóan játszanak, nem társaságban.
17. supin
2008. nov. 29. 06:37
Már nálam ennek 26 éve. Akkor is kellett a pénz. Nem bántam meg. A bölcsiben is foglalkoztak a gyerekkel. Diplomás lett a lányom. Tehát nem lett hátránya belőle.
16. Cucus7
2008. nov. 29. 02:38
Nem bántam meg, a gyerek hamarabb szokta a közösséget, nem szerettem volna ha visszahúzódó, magányos kislány marad.
2008. szept. 27. 07:22

Abszolut nem bántam meg, mert tudom hogy ezzel csak jót teszek neki, egész nap gyerekek, játékok között van, rendszeresen kap enni, figyelnek rá. Én már nem voltam neki itthon társaság, és nem is tudta magát lekötni itthon.

És bár valóban nagyon nehéz a levállás, meg hogy elindult az ő kicsi élete, és innentől fogva már a saját világát élni, mégis jó hogy így döntöttem, és nekem is hiányzott már hogy emberek között legyek. Azt hiszem mindketten jól jártunk hogy ő megy a kis dolgozójába meg én is, és igy sokkal jobban örülünk egymásnak, nem fáradunk ki egymástól, nem viseljük egymást nehezen stb.

14. Rozália (válaszként erre: 5. - Zuzz)
2008. szept. 27. 05:37
A könyveket általában okos férfiak írják. Félnek, hogy több feladat hárul rájuk, ha az anyuka visszamegy dolgozni... Ezért írnak olyanokat...:)))
13. madul (válaszként erre: 12. - Dus)
2008. szept. 27. 00:04

Köszönöm!

Mindenképp írok!:-)


Jó éjt Neked is!

12. dus (válaszként erre: 11. - Madul)
2008. szept. 26. 23:38

Nagyon örülök, hogy tudtam segíteni! Debrecen jó nagy város, ki tudod választani a kisfiadnak legmegfelelőbb bölcsit!

Írd meg, ha rátaláltál az ideális bölcsire és azt is írd meg, mikor kezdhettek, hogy tetszik a kisfiadnak és hogy megy a beszoktatás!

Sok sikert hozzá! :o)

Jó éjt.


Ildi

11. madul (válaszként erre: 10. - Dus)
2008. szept. 26. 23:34

Amikor terhes lettem, úgy beszéltük meg a főnökömmel h 2 évig leszek otthon. Hát most se főnök se munkahely:-( Már várható volt a csőd, ezért nem írattam be. Ha látom h szereti a kisfiam, belemerülnék a munkába:-)

Debrecenben lakom, van jó pár bölcsi. Megkérdezem az ismerősöket is, ki melyiket ajánlja. Van olyan is hogy vendéggyerekként lehet vinni, 350ft/óra. Hát így egy kicsit húzós lenne. Dilemmázok már egy ideje erről. Féltem a kicsit, de úgy érzem h szüksége van erre.

Ha voltunk bölcsinézőben, megírom h mire jutottam:o)

Még egyszer köszi!!

10. dus (válaszként erre: 9. - Madul)
2008. szept. 26. 23:18

Szia!


Örülök, hogy tudtam segíteni! Bár ez a dolgozni-nem dolgozni, közben bölcsi adni dolog olyan, hogy nálunk csak annak a gyerekét veszik be a bölcsibe, aki dolgozik. De mi egy kisvárosban élünk itt a világ végén, ahová a bölcsibe 4 másik településről is hozzák a babákat és 1 évvel előre be kell íratni. Tehát ha nagyobb városban laksz és a kiszemelt bölcsiben kérdeznék, dolgozol-e vagy sem, (tanulsz-e) nem feltétlen kell bevallanod a helyzetet. Fizetsz érte, hogy a babád ott van, nekik van munkájuk, a többi a te dolgod! Van, ahol ezen is kekeckednek, hogy minek adod be, mikor otthon vagy!? Nem kell velük foglalkozni. Itt nálunk mindenki ismer mindenkit, nehéz nem bevallani a munkanélküliséget, hisz tudnak mindent.

Remélem sikerül jó bölcsit választanod (ha van rá lehetőséged, nézz meg többet is)

9. madul (válaszként erre: 8. - Dus)
2008. szept. 26. 23:09

Szia!


Köszi! Pont erre voltam kíváncsi! Nem tudtam h akkor is mehet ha nincs munkám. Igazából miatta szeretném, hiányzik neki a közösség. Talán igy jobb is hogy nem sürget az idő a beszoktatásnál.

Jövő héten útnak indulok, hova járhatna a kicsi.

Lehet h lesz még kérdésem ez ügyben:-))

8. dus (válaszként erre: 6. - Madul)
2008. szept. 26. 22:51

Szia.


Mire lennél kíváncsi? Hogy gyes mellett be lehet-e adni a gyerkőcöt a bölcsibe? Hát persze! Csak a gyed ideje alatt nem kaphat napközi ellátást.

A gyes mellett dolgozhatsz is, ezért nem zárja ki a törvény a gyes-bölcsi ill. munkahely-gyes párosítást!

Amíg a babád a bölcsiben van és esetleg nincs állásod, nyugodtan tudsz tanulni is akár. De ha állást keresel és esetleg van is valami kilátásban, igényelj Start kártyát, azzal növeled az esélyeidet!

Ha kérdésed van, írj csak nyugodtan! :)))

7. dus (válaszként erre: 5. - Zuzz)
2008. szept. 26. 22:46

Szia!


Ne aggódj, nem olyan hosszú az az idő! Addig lesz az oviban is! Nagyon jól fogja magát érezni asok új gyerek és rengeteg új játék közt! :))

Egyébként (nálunk legalább is) az elején csak pár órát van a csemete a bölcsiben "beszoktatáson" anyukával, majd 2 hét elteltével ott hagytam délelőtt 2-3 órára, majd ezt követő 1,5- 2 hét múlva ebédig, majd utána 1 hétre ott alvósra és a végén egész naposra. Na, ez a beszoktatás lesz 1 hónap, ha a baba gond nélkül "válik le"a mamájáról.

A nagyobbik fiammal ez 2 hónap volt. A kicsivel remélem nem lesz ennyi idő, azért kezdjük áprilisban, tuti vissza tudjak menni dolgozni augusztus-szeptember környékén, hogy a bébit nem üvöltve hagyom megőrzésen a dajkákra.


Egyébként nem sok a reggel 8-tól délután 1/2 4-ig idő, csak ne engedj a könyörgésnek, miszerint "ebéd után haza akarok menni" szöveg jön a gyerkőctől, mert aztán nem fogod tudni egész naposra bent hagyni. Ebéd után sírni fog utánad, a gondozók nem tudják megvigasztalni és a többit babát is felébreszti! Ez is tapasztalat! :))) Mi így jártunk! Aztán nehéz volt megértetni vele, hogy délutánig kell maradnia, mert apa és anya dolgoznak.

Ha a bölcsi mellett döntesz, jól teszed! Nem fogod megbánni. (én legalább is nem bántam és nem is fogom bánni)

Jó egészséget és sok szerencsét, könnyű beszoktatást kívánok! :))

6. madul (válaszként erre: 3. - Dus)
2008. szept. 26. 22:18

Sziasztok!


Engem is foglalkoztat a bölcsi gondolata:-)

Úgy látom, már nem vagyok elég a kisfiamnak:-(

Annyira szeret(ne) gyerekekkel lenni. Most múlt 2 éves. Gyesen vagyok, a mhelyem felszámolás alatt... nem tudom, így mennyire megoldható???

Hmm..

5. zuzz
2008. szept. 26. 21:28

Köszönöm a tanácsokat.Érdekes, hogy mindannyian pozitív tapasztalatról számoltok be, viszont a "tudós"könyvek mind azt írják a gyereknek legalább 3 éves koráig az anyja(családban)a helye.

Dillemázom, de a lelkem mélyén már tudom a választ.

tényleg, ez időben mit jelentett nektek, vagyis mettől meddig volt bent naponta.

Nekem fél 8-8-tól, min du 3ig kellene otthagynom.Szerintem ez baromi hosszú idő.

2008. szept. 26. 04:44

Az idősebb fiam 32, a kisebb 23 éves. Mindketten 1 éves koruktól jártak bölcsibe. Mert nagyon jó munkahelyem volt és vártak vissza. Igazából nem bántam meg. Nem tapasztaltam semmilyen káros következményét, hogy korán közösségbe kerültek. És ez még a "régi rendszerben" volt. Manapság, amikor nehéz elhelyezkedni és a megélhetés is egyre nehezebb a családok nagy többségének, főleg meggondolandónak tartom, hogy csak az apára háruljon a családfenntartás nehézsége.


A kérdés második felére a válasz, igen, CSAK anyagi oka volt és nem mondjuk az, hogy nem találtam volna fel otthon magamat, vagy nem szerettem volna a gyerekeimmel lenni.

3. dus
2008. szept. 26. 01:27

Sziasztok.


Én betöltött 2 évesen adtam a fiamat a bölcsibe egyik napról a másikra, mert egy olyan állást kaptam meg,amiről álmodni sem mertem! Nagyon nehéz volt, mert rettentően anyás volt, de sikerült 2hónap alatt beszoktatni. Aztán semmi gond nem volt!

A kicsi is megy áprilistól bölcsibe, mert ugyanarra a munkahelyre várnak vissza, amiért annak idején a bölcsi mellett döntöttünk! A kicsim sokkal barátkozóbb, bárhol ott hagyhatom, szerintem lesz vele semmi gond!


Én azt mondom, ha van lehetőséged munkába állni és a gyerkőcöd is viszonylag önálló, el van nélküled, nyugodtan add be bölcsibe! Rosszat nem teszel vele neki, hisz saját korosztályában saját "érdeklődési körében" lesz, jól fogja magát érezni. És Te is nyugodt leszel, hogy jó helyen tudod, míg te dolgozol (vagy tanulsz)! Arra azonban fel kell készülnöd, hogy az első 2 hónapban sokat lesz beteg, mert az összes létező bacit össze fogja szedni, ha csak nincs otthon egy nagyobb testvér, aki már erősíti a kicsi immunrendszerét. Ez nem törvényszerűség, de a bölcsibe adás előtt javasolt egy kis vitaminnal megerősíteni a szervezetét.

Én is a kicsit beadom (ismét), mert megyek vissza dolgozni! A nagynak sem vált hátrányára, sőtt....! Csak előnyős volt számára a közösség!


Nekem csak jó tapasztalataim vannak a bölcsibe adással kapcsolatban, de döntés a Tiéd.


(nem tudom, tudod-e, hogy a gyermek be nem töltött 2.évig nem részesülhet napközi ellátásban, ha az anyuka Gyed-en van! Meg kell várni, míg a baba betölti a 2. életévét, csak utána lehet /hivatalosan/ bölcsis. De van, ahol ezt is meg lehet beszélni.)

2. cel
2008. szept. 26. 01:11

Szia!

Tizenhat évvel ezelőtt, 16 hónaposan adtam bölcsibe a fiamat, mert muszáj volt. Nem volt ám könnyű! Kétségek gyötörtek. Nem bántam meg. Sőt! Rá kellett jönnöm, hogy a gyerekeknek nagy szükségük van saját korú gyerek közösségre. Sok olyan dolgot megtanult, amit velem odahaza nem állt módjában. Amikor óvodába került, akkor volt csak igazán látható, hogy a bölcsiből átkerült gyerekek mennyivel önállóbbak, szocializáltabbak. Hozzá kell tennem, hogy mind bölcsis, mind óvodás időszak alatt az estéket és a hétvégéket, szüneteket mindig maximálisan kihasználtuk. A fiam ma már egyetemista. Döntésem helyességét az élet igazolta. Reális gondolkodású, család szerető, nagyon jó eszű felnőtt vált belőle, mentális problémát nem okozott a bölcsőde. Nem csak akkor ajánlom a bölcsit, ha anyagi vagy egyéb okok kényszerítenek rá, hanem a kicsi fejlődése szempontjából is hasznos. Hangsúlyozom, ez a saját tapasztalatom.

1. zuzz
2008. szept. 26. 00:49
Megbántad, hogy két évesen bölcsibe adtad a gyereked, és visszamentél dolgozni?(Csak anyagi oka volt?)

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook