Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Mennyi idősen adtad be a gyereked a bölcsibe? fórum

Mennyi idősen adtad be a gyereked a bölcsibe? (beszélgetős fórum)


1 2
49. labi
2010. szept. 15. 14:49
2 évesen
2010. szept. 15. 13:42
Két és fél évesen.
2010. szept. 12. 17:06
1 évesen kezdtük.
2010. szept. 9. 09:02
22 hónaposan, 2 hete kezdtük.:)
2010. szept. 8. 11:46

Az én fiam 13 hónaposan került bölcsibe, most vagyunk a 4. héten. Amikor őt terveztük, és megszületett, még nem voltunk ilyen anyagi helyzetben, mint most, és sajnos ember tervez...stb.

Így aztán mivel midnketten dolgozunk, gyerkőcünk bölcsis lett. Ami viszont a legfontosabb: nagyon szeret járni. Reggel ébredés után játszunk egy kicsit, utána öltözés, indulás, bölcsi. Apuka megy érte délután, örümmel jön el, és látszik rajta, hogy tele van élményekkel. Itthon utána elég intenzíven igyekszünk vele eltölteni az időt, felváltva pesrze, hogy azért az itthoni munkák is el legyenek végezve, de közösen vacsorázunk, közös program a fürdéssel egybekötött játék, és utána egy kis bírkózás az ágyban...1/2 9 körül szokott elaludni, és végigalussza az éjszakát... Nekünk nagy szerencsénk volt vele, hogy az egyébként végtelenül barátságos és nyitott természetével ennyire jól vette az akadályt.

Tudom, és itt is olvastam, hogy sokan elítélik azokat a szülőket, akik bölcsibe adják a gyermeküket, de vannak körülmények (és nem a karrierizmusra gondolok), amik sokszor kényszerítik rá az embert hasonló lépésekre. Én is voltam bölcsis, testvérem is, és egyikünk sem szenvedett lelki károkat ettől.

Jah, és még 1 szó: a gyerekem már most, 1 évesen igényelte a gyerekek társaságát...sokat volt velünk, heti 1-1 napot nagyszülőkkel, sokat voltunk barátokkal, rokonokkal, de midnieg felcsillant a szeme, és óriási, nyitott szívvel ment a gyerekekehez, ha találkoztunk velük. El kellett ismernünk, hogy szüksége van rajtunk kívül más társaságra is.

44. 4c1a787e8f (válaszként erre: 35. - Mkjudit)
2010. aug. 5. 10:26

Akkor hogy is van ez a híres nyugaton??


Baby-sitterek (aki nem az anya, és sokszor még csak nem is szakképzett), méregdrága magánbölcsik többszázas várólistával, az itteniekhez képest gagyi, délig nyitvatartó állami bölcsik, koszos intézmények, (homokozó a csoportszobában, stb...) gyermekmegőrzés, és nem szeretettel nevelés, mint itt...

Az anyák meg (változó) 6 hetet kapnak, vagy éppen maximum 1-2 évet. Amerikában meg semmit, illetve a munkáltatóval egyeznek meg. És ott se mindenkinek elég az egy kereset... vagy éppen nem akarja elveszteni az állását....


Mint ahogy itt sem.


Hiába ül valaki otthon a gyerek 4 éves koráig, ha 6-8-10 éves korában meg nem látja az anyját apját, mert annyit kell melóznia.


A pszichológusnak meg annyit, hogy az öcsém fél évet töltött egy terápiás intézetben. Ott pontosan ezt állapították meg. Sérülései nem kiskorban keletkeztek, hanem 6-10 évesen, amikor anyukánk tényleg sokat dolgozott, apánk meg beteg volt... Én láttam szenvedni a kisfiút, csak 12 éves fejjel még mások a reakciók, meg nekem se az volt életem legjobb szakasza...


Ja, a lányom legjobb barátnőjének az anyukája pszichológus. Nagyon jó módban élnek, finom, kedves emberek. A kisfiú mégis ment 2 évesen állami!! bölcsibe, és nagyon élvezik...

2010. aug. 5. 10:14

A nagyobbat 9 hósan, a kisebbet 7 hósan.


Fiatalok voltunk még, a sulit be kellett fejezni.

Nem volt könnyű, de kiegyensúlyozottak voltunk, ebből kifolyólag a gyerekek is, és sokat köszönhettünk a gondozóknak, akik elsősorban EMBEREK voltak...


A most érkező a jelenlegi tervek szerint 2 évesen fog menni.

42. Fedo
2010. aug. 1. 05:44
nem jártak bölcsibe
2010. júl. 30. 10:20
A nagyobbik fél éves volt (1976-ban), a kisebbik 1 éves volt (1985-ben). Szükségünk volt a keresetemre, ami természetesen jóval több volt, mint a gyes (akkor még nem volt gyed, meg ilyesmi). Én pedig beláttam - magamtól - hogy nem csak a férjem kötelessége gondoskodnia a családjáról. Nagyon szépen felnőttek a fiaim.
40. Pajola
2010. jan. 8. 07:36
nem jár bölcsibe
2010. jan. 8. 07:24
nem jártak bölcsibe
2009. aug. 11. 11:32
Két évesen adtam be, de nagyon szorongott, szerintem ez végig kisérte egész életén.
37. tenkne_helga (válaszként erre: 35. - Mkjudit)
2009. aug. 11. 11:20
Nem hiszem,hogy a bölcsőde valamiféle vesztőhely lenne a gyerek számára!Az én mostmár nagylányom is másfél éves korától ment bölcsibe,az oviba,mintha csak átballagott volna és semmiféle lelki sérülése nem lett,sőt imádta a bölcsit!2 éves kortól tényleg kell a gyerek társaság és rengeteg játék,foglalkozás,ami a bölcsődébe is adott.Sajnos a mai világba kevesen engedhetik meg maguknak,hogy otthon maradjanak a gyerekekkel szinte az iskoláig ez az állam hibája is!De hangsúlyozom,nem kárára van a bölcsőde a gyerekeknek,mert ha így lenne én semmi áron nem vinném oda őket!!!Ez az én véleményem!
36. Manilu
2009. aug. 11. 09:15
Nem hiszem,hogy csak anyagi okok miatt adja valaki a gyermekét bölcsibe.Szerintem egy 2éves gyereknek szüksége van rá,hogy vele egykorúak társaságában legyen.Ahova a kisfiam megy ,ott 220-an vannak a várólistán,magánovi(nem kis kölcséggel).2éves gyereknek szüksége van rá,hogy szocializálódjon,2testvérem van,mindhárman jártunk bölcsibe,és egyikünk sem érzi hátrányát.Ellenben volt olyan osztálytársam aki 5éves koráig otthon volt anyuci szoknyája mellett,és az egész általános iskolát végigsírta,mert megszokta,hogy éjjel-nappal anyukájával van.Én is kétségbe vagyok esve,hogy jól döntöttem-e,kimaradok-e valamiből...stb.Megpróbáljuk,ha tetszik neki megy a babákhoz,ha nem maradunk mégegy évet itthon.Természetesen semmit nem szeretnék erőltetni,nem akarok neki lelkisérülést okozni.
2009. aug. 6. 19:34
A gyereknek 4 eves koraig szerintem es a pszihologus szerint is az anyja mellett a helye. Ez egesz eletre meghatarozo fontossagu. Legyen egy szemely,akihez 100%-ban tud kotodni. Ez az elso 4 evben alakul ki. Lemarad a legfontosabb evekrol az,aki a gyereket hamarabb ovodaba adja, nem beszelve a bolcsoderol. Aki gyereket vallal ismeri az anyagi lehetosegeit. Erre nem lehet hivatkozni, hogy nem teheti meg, hogy otthon marad. A gyerek a legfontosabb es ezt merlegelni kell a gyerek tervezesekor, nem kesobb vakarozni.
34. Manilu
2009. júl. 29. 14:27

Kisfiam szeptembertől megy a Nemzetközi Sportoviba,21hónaposan.

Szerintem egy gyereknek jót tesz,ha közösségben lehet,legalábbis az én gyermekem kifejezetten igényli,dehát minden gyerek más.

2009. jún. 26. 23:54
Én nem adtam be...
2009. jún. 24. 19:00
SZIA! Én 2évesen adtam bölcsibe,mert lejárt a gyedem.A gyes meg olyan kevés hogy abbol nem lehet meg élni.Szerencsére a kicsikém jól alkalmazkodott a bőlcsihez,és jól érezte ott magát.
2009. jún. 23. 18:22
Az én lányom most 9 hónapos.Jövő ősszel szeretném bölcsibe adni,akkor lesz 2 éves.Remélem nem viseli majd meg a dolog.Bár ha a munkahelyem kiadja az összegyűlt szabadságomat,akkor kb.2 hónapunk lesz a beszoktatásra.Neki is és nekem is,lehet nekem nehezebben megy majd....:))))
2009. jún. 23. 16:15
Nálunk nincs is bölcsi, oviba régebben 2,5 évtöl de ma már úgy tudom 3 évtöl veszik be a gyerekeket.
2009. jún. 23. 13:45

Nagyon irigylem azonkat az anyukákat, akik megtehetik, hogy 3 évig otthon maradhatnak a babájukkal. Elhihetitek, hogy a legtöbben mi sem azért adtuk be a gyerekeinket, hogy délután nyugodtan nézhessem a sorozatot.

Az én lányom 2,5 évesen ment bölcsibe, nagyon jó tapasztalatunk volt az egésszel.

Az oviba mikor mentünk egyáltalán nem volt probléma a beszoktatással, hiszen ismerősek voltak a szabályok, meg a tevékenységek.

Ha belegondoltok, hogy a bölcsibe 2 hét a beszoktatás, az oviba max 2 nap. Szerintem ez sokkal drasztikusabb a gyerekkel.

De ettől én még nagyon jó anyának tartom magam, és tökéletes a kapcsolatom a gyerekkel!

2009. márc. 7. 17:44
2 évesen kezdte!Szeptembertöl ovi.Kellett neki a német nyelv miatt
2008. nov. 22. 01:46
Nem adtam be, örültem, hogy Vele lehetek itthon :)
2008. nov. 22. 01:08
3 évesen a nagyobbikat, 3 és fél évesen a kisebbiket. Azért ilyen későn, mivel tartós beteg mind a kettő és a dokinő tanácsolta először 1 évre a bölcsit az ovi előtt.
2008. nov. 9. 18:01
a nagyobbikat másfél évesen a kicsit két és fél évesen
2008. nov. 9. 16:27
18 hónaposan,most 12 éves:-))
2008. nov. 9. 13:11
2,5 évesen. Bár azóta már ovis
2008. nov. 9. 11:19

Én nem adtam be a bölcsődébe a gyerekeimet,csak óvodába.

Szerintem ennyi kell a gyereknek és az anyukának!

2008. nov. 9. 11:16
sehány idősen...:)
2008. aug. 10. 17:03
2,5 évesen kezdte. nagyon szereti. Bár szeptembertől ovi.
1 2

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook