Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? fórum

Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
2014. febr. 7. 11:08
Sziasztok, én is két hete vagyok túl egy hosszadalmas (majdnem két órás) also bolcsessegfog kivetelen, de minden felelmem ellenére teljesen fájdalommentes volt a dolog. A horcsogfej persze megvolt, öt napig teljesen szalonkeptelen voltam, de még így két het elteltével is érezni egy kis dagadast a csonton, ami viszont egyre jobban zavar. A szamat meg mindig nem tudom akkorára kinyitni, mint amekkorara kellene, de a fájdalom csillapitot mar napokkal ezelőtt letettem és teljesen jól vagyok. És sokan láttam a cataflamot irtatok, csak egy kis otlet, nekem a doki egy xilox nevű receptre kapható gyógyszert írt fel, ami annyira tökéletesen működött, hogy a fájdalmat teljesen megúsztam. 
2013. nov. 11. 11:50

Sziasztok.

Végigolvastam a fórumot. Nekem tavaly műtötték ki a jobb alsót nyáron, és valami pokol volt utána. 2 hétig cataflan-on éltem, de az is csak annyira volt elég, hogy ne verjek meg valakit (eladó voltam egy kis trafikszerűségben). Sajnos megindult a bal alsó bölcsességfogam, ma lesz a műtét. Félek, nem is kicsit.

Az tény, hogy szinte egyik pillanatról a másikra elmúlik a fájdalom, de az a két hét pokol. Most sem tudok kivenni betegszabit, de aki teheti, én csak javasolni tudom.

55. Baboca
2013. okt. 23. 16:27
Kedves Olvasók!Nekem 4 napja húzták ki a bal alsó bölcsességfogamat Debrecenben!Profi szájsebészhez mentem!Mivel nem volt teljesen kinőve,ezért fel kellett vágni,és úgy tudta csak kihúzni nagyon nehezen!Az injekció rendesen fájt,még a helye most is!Végül összevarrta!A műtét hamar lezajlott maximum 15perc,és semmit nem éreztem,csak a feszítést amikor húzta!Én az algoflex forte gyógyszert szedtem 6 óránként és elviselhető volt a fájdalom,éjszaka is csak annyira keltem fel,hogy bevegyem!Ma kellett vissza menni varratszedésre,ami észre sem vehető!A legfontosabb amit tudni kell hogy tejterméket,joghurtot nem szabad fogyasztani,csak pépeset és tört krumplit ettem,húslevest szívószállal!A varratszedés után öblögetni sűrűn kamillateával és sűrűn fogat mosni!Próbálgatni minél nagyobbra nyitogatni a szánkat az izmok letapadása ellen!Szájzárat nem kaptam,csak nehezen tudom még kinyitni!És rám még vár 2 bölcsességfog kihúzása! :(
54. artista bonita (válaszként erre: 53. - Noncsiii)
2013. szept. 17. 20:00
ez igen!
2013. szept. 14. 13:16

Kedves Hoxások!


Nekem tegnap műtötték ki az alsó bölcsességfogamat, ami félig fekvő helyzetben volt. Két magán szájsebésznél próbálkoztam először, akik nem válalták a beavatkozást.

Ekkor úgy döntöttem elmegyek a Mária utcába, ahol a sors Dr.Rásonyi-Kovács Orsolyával áldott meg. Szuper profi orvos, aki hamar minimális fájdalommal szedte ki a fogamat. A műtét tegnap történt és bátran mondhatom mára kutya bajom:)

52. martina411 (válaszként erre: 51. - F.Ildi)
2013. jan. 25. 21:29

Szia. Nekem 7 éve volt alsó bölcsességfog műtétem. Nekem is fűrészeltél kalapálták. Szerencsére nem vérzett de 2 hétig felvoltam dagadva és kb 1 hétig kívülről is kék-zöld foltos volt az arcom.Nekem a gézcsíkot a szájsebész vette ki,nem is értem miért neked kell...

Sajnos a szájzár előfordulhat, nekem 1 hónapig nem akadt ki, fakanál be a szájba és forgatni benne hogy hamarabb kinyíljon rendesen.Nekem ezt tanácsolta a doki,nem épp kellemes,de állítólag használ a szájzárra..na nekem ez se használt.

Sajnos én minden téren negatívot tudok csak mondani,nekem egy ideget is elvarrtak a számban így a zsibbadás 7 éve sem múlt el :(

Cataflamot ajánlom ha fáj neki az nagyon jó. És persze jegelni is célszerű. Remélem segítettem.

51. F.Ildi
2013. jan. 18. 18:34
Sziasztok! A 16 éves fiamnak ma szedték ki az egyik oldalt alul-felül. Műteni kellett, mert még teljesen bent volt. kb. 40 perc volt és komplikációmentes. Az arca már dagad rendesen, és fáj. És most úgy tűnik, hogy még kicsit vérezget. Még szabad neki, szerintetek? És van valahol benne valami gézcsík, amit nekem kell majd holnap kiszednem, de pilanatnyilag bele sem látok a szájába! Nektek volt ilyen?
2011. nov. 23. 18:01
2-4...ha vésték több
2011. aug. 20. 21:09

hahó! van még valaki itt a fórumon?

nekem csütrötökön szedték ki a jobb alsót a szájsebészeten, a doki szerint jó hír, hogy nem volt benne nagyon a csontban kicsit kell csak fúrni. Ma már a 3.nap van(az első nap egész nap vérzett a 7.fogam mögött, visszamentem a dokihoz, és azt mondta, ha reggel is vérzik, tesz oda egy öltést még, amúgy 3 van már). De reggelre végre elállt.

szájzáram nincs, elég jól tudok enni is, persze keveset és pici falatokat, viszont azóta 7óránként szedem a fájdalomcsillapítót és ha nem szedem be iszonyúan fáj a fogam. Most estétől kezdve úgy érzem, hogy mintha valami kis gennyes trutyi szívárogna, ez normális? olvastam, hogy nem szabad szivogatni, nem is teszem, csak érzem. És olyan büdi...pedig állandóan fogat mosok, fel volt dagadva az arcom, de az is már egész jól leapadt, akkor mi lehet ez? vagy ez totál normális, ne parázzak? Mondjuk ma este fél6kor bevettem a fájdalomcsillapítót és utána 3 órán kerszetül úgy fájt, majd lekapartam a falat...most múlt csak el a fájadalom...

ha valakinek van tapasztalata írjon! köszi

2011. máj. 4. 15:55

Nekem is tegnap végezték el a műtétet. Nekem sem fájt, csak az ahogy széthúzták a számat durván, egy kampóval, s közben eléggé durván beszéltek.

Mára az arcom sokkal duzzadtabb, mint tegnap volt. Ez természetes? Vagy probléma lehet? Kinek volt ilyen tapasztalata?

2011. márc. 9. 11:18
Hát gyerekek... 24 órája volt a műtét, és én tök jól vagyok :D nem fáj semmim, a duzzanat csak azon a helyen van (még) csak, ahonnan kiszedték (legalább azt is megtudtam, hogy nem áll jól a kocka áll xD) irtó fáradt vagyok, de ennyi belefér én úgy gondolom. Volt egy minimális fájdalom este, ami lassanként fokozódott, és csak azért vettem be egy gyógyszert mert nem volt kedvem kivárni, hogy mi lesz, túl fáradt voltam egy esetleges fájdalomhoz. Lehet hogy ez a hála amiért én előtte és közben megszenvedtem :D Azt mondják/mondjátok a duzzanat az fokozódik a napokban, de mi a helyzet a fájdalommal? vajon fellélegezhetek? Na majd meglátjuk :) Enni is tudtam tegnap is ma is, puha darabos kaját, szóval egyenlőre szupi minden ^^
46. naomagic (válaszként erre: 36. - Sharq)
2011. márc. 8. 20:21

Hmmm... Beszélek és köpök :D Nyelni jobb? nekem az nagyobb erőfeszítésnek tűnt, de hallgatok rád :)

Én úgy élvezem, hogy megy a beszéd, de már rám szóltak, hogy hagyjam abba. Délben szedték ki és még nem fáj, pedig este fél 9. Kopkop. De itt a gyógyszer mellettem. És megyek pihenni :)

45. Binky (válaszként erre: 44. - Naomagic)
2011. márc. 8. 19:56

Hát hajrá, sok sok sok türelmet, ide jöhetsz bármikor átkozódni:D

Nekem négybe fúrták, mert nagyon nagy volt, ezért nagy lett a sebem

jujj, artéria? anyám...

2011. márc. 8. 14:40

Nah... Most vagyok túl a műtéten szűk egy órája. Az égvilágon semmit nem éreztem, még a húzásnál sem feszült, pedig szép kis gyulladás volt rajta. Még tart az érzéstelenítő, addig legénykedek :D

Nemsokára megyek a patikába egy bivaly fájdalomcsillapítóért és antibiotikumért amiket felírtak. Nagyon antibiotikum ellenes vagyok, de nem játék jelenesetben, mutatta a dokinéni a fogam körüli gyulladt részt, amiit kiszedett (valami elhalt szövet lehet, vagy mi a fene...)

Amúgy minden komplikáció fellépett, ami létezik... Kampós gyökér, ketté kellett fúrni, mert többszöri próbálkozásra sem jött ki. Mire már a doki is fellélegzett majdnem, sikeresen megsérült egy artéria, és nehézkesen állt el csak a vérzés. Ez volt a legnagyobb para, szó szerint imádkoztam, hogy nehogymár egy bölcsességfog legyen életem utolsó élménye. Gyanúsan jól vagyok. Várom a fájdalmat, nem úszom meg, csak vérezni ne vérezzen többet, minden mást hősiesen várok. Aki fél, ne féljen, vágjon bele, ha én kibírtam, és ezeket kibírtam, mindenkinek menni fog. Ha bent marad többet árt, nem játék. Sok sikert mindenkinek, és még szurkolni értem is... :)

2011. márc. 4. 10:09

Én elmentem fogorvoshoz két hete, betömetni a fogamat. Majd közölte a dokim, hogy jaj de jó hog ymost jöttem (péntek estefelé:P:)) mert van szájsebészet, és azonnal ki kell műteni a bölcességfogamat. Én meg pislogtam, hogy miért is? Nem is fáj, nem is érzem stb....

Röntgen, és irány a műtő. 30 percig vésték, vágták, kaparták... semmit nem éreztem, pedig fekvő elszuvasodott bölcsifogról beszélünk, ami teljesen az ínyem alatt volt. Én utána 1 hétig nem dolgoztam (bár a munkámból kifolyólag beszélek egész nap), 3 napig alig tudtam aludni, utána már sokkal jobb volt. Fogytam egy keveset.

2011. márc. 4. 07:36
Ajajj... A lehető legrosszabb... Még bent van a fogam, de pokolian megfájdult reggel, ezt nem fogom bírni 8.-ig, a műtétig. S.O.S keresnek kell ma valakit aki ellát... Szép lesz... -.-' :S
41. Binky (válaszként erre: 39. - Binky)
2011. márc. 3. 23:13

ja és fáj

nagyon

főleg ha gyulladt

szóval készülj rá

a második menet nekem már jobb volt, hamarabb gyógyult, de az elsőnél pár napig csak az órát néztem, hogy mikor vehetem be a következő fájdalomcsillapítót és átlag 3 órákat aludtam

40. Binky (válaszként erre: 39. - Binky)
2011. márc. 3. 23:08

ja én a sanoralnál csináltam, nagyon korrektek

fizetni azt kell, nem is keveset, de inkább fizettünk és jól megcsinálták, minthogy valaki másra bízzuk

39. Binky (válaszként erre: 38. - Naomagic)
2011. márc. 3. 23:07

szia!

Hát én a Cataflammal olyan jó barátságba kerültem, hogy megfogadtam a kutyámat is így fogják hívni.

Nem tartanak benn, hazaengednek, pár óra múlva otthon elmúlik az érzéstelenítő és ha nem vettél be fájdalomcsillapítót, kemény lesz, főleg ha be van gyulladva.... nekem mind a négyet szedték ki, amelyiknél tályog volt az kétszer lassabban gyógyult és jobban fájt

(egyszerre kettőt szedtek ki, egy hónapra rá a másikat)

ha hazamész kezd el jegelni, bár ha fel van püffedve az arcod, akkor kevésbé fáj a dolog, viszont nagyon csúnya és látványos


Nekem mondták, hogy vegyek ilyen fertőtlenítő öblítőszert én használtam, de pl. antibiotikumot egyáltalán nem szedtem, hogy azzal se mérgezzem magam, elég volt a masszív cataflamozás(aztán én is váltottam a d betűsre, hogy jobban hasson)


lehet mert nem használtam antibiotikumot 1 hét után ugyan begyógyult nagyjából, de volt egy kis gennyedzés, ami épp elég volt, hogy engem kellemetlenül érintsen...

miután kiszedték a varratokat, az is elmúlt

2011. márc. 3. 20:08
Sziasztok! Hát én is jól megjártam... Én csak azt nem értem, hogy itt mindenki olyan készséges, és gyorsan megoldást kereső fogorvost talált... Én meg... 4 éve próbálom megértetni több különböző fogorvossal, hogy nem tud kijönni és fáj... Most úgy rákezdett a fájással a bal alsó, hogy fájt tőle az összes bal oldali fogam (nem mellesleg már egy hónapja)...Végülis kész tények elé állítottam a fogorvost, hogy márpedig húzza ki... Pedig ő már maszek fogorvos volt... Nagy nehezen elküldött szájsebészhez, aki megröntgenezte, és kiderült, hogy hiába reménykedtem, hogy jelent valamit az hogy félig kint van már: csak műteni lehet. Erre is csak két hét múlvára kaptam időpontot (8.-án már megyek "hálistennek") most pedig alaposan begyulladt :S Félek a gyulladás majd jól bekavar... Ez az a helyzet amikor fáj, akkor is ha érzéstelenítenek :S Aggódom a gyógyulás miatt is...Mikor fogok tudni dolgozni menni biztosan? A műtétnél csak a különböző fém kütyüktől és a hangoktól viszolygok, meg egyéb ilyen hülyeségektől :D a fájdalomtól azért nem, mert most is fáj, végülis ha ígyis úgyis fáj, akkor már inkább kint mint bent... :D Ma vettem szájvizet (clorhexamed), mert antibiotikumot nem szedhetek, nemrég szedtem. Remélem valamit javít pár nap alatt a gyulladáson... Nem tudom műtét után lehet-e ilyet használni (?) majd megkérdezem. Már most unom az egészet, és még hátravan a neheze -.- :S A sovány vigaszom, hogy csak az egyik nőtt ilyen szerencsétlenül. A többi már kint van. Amúgy bent tartanak műtét után? Vagy legalább 1-2 óra hosszat? Hogy megy ez? Előre is köszi. És szorítsatok. Hogy addig is kibírjam és utána is. Nameg közben. Nem nagyon tudok szedni akármilyen gyógyszert sem, most algoflex fortézok, nem tudom utána az elég lesz-e, de én a cataflamtól és a dalacintól is beteg leszek... -.- de amúgy a cataflam nem is használt rá, pedig elvileg bivaly erős. A gyomromnak valóban... :D
37. veszko (válaszként erre: 36. - Sharq)
2011. jan. 30. 23:53

Én csütörtökön megyek hozzá szintén bölcsességfog kiszedésre, az alsók 90 fokban neki nőnek a többinek, tudom hogy fájni fog a kivétle, de amennyi gond lehet később belőle...

Viszont egy vizsgámat keddről áttettek csütörtök reggelre, amikor is pont a kórházban kéne megjelennem.Szerinted mekkora gond lehet az ha kések mondjuk 3-4 órát? Úgy hallotam nem egyből kezdik a műtétet, hanem sok esetben csak másnap.

36. sharq
2011. jan. 22. 22:14

Hát gyerökök, nem is gondoltam, hogy ennyi szenvedés lehet egy bölcsesség fog kiszedéssel. (azért olvasd VÉGIG!!) Most kerültem ide erre a lapra, mert kíváncsi voltam, hogy hány nap mulva tudok majd rendesen fogat mostni meg ilyen apróságok.. :D

Nos, én úgy néz ki, hogy akkor marha jól jártam.. Én már túl vagyok rajta. Egy vérprofi TB-s dokinál voltam, a nevét is leírom, (micsoda marketing, de azé ne menjen oda az egész ország :D) dr. Kővágó Gergely (Kecskemét). Betolt egy fiatal hölgy 2 szurit, majd a doki mondta, hogy ez nem volt tökéletes így kaptam még 3-at, (de egyáltalán nem fájt). 10 perc szünet, majd kezdődött a műtét..

Kb 45 perc alatt kiszedte úgy 2 hátsó fogam, hogy a felső, az utolsó fogam alá volt benőve félig, és még telefonált is közben egyet.. :) Az egész műtétből semmit se éreztem. Mikor felénél előkapta a nagy HILTI betonfúrót, és nekiállt, csak mosolyogtam, hogy mondom ennyi az egész?! :D Ettől féltem? Pár perc alatt bevarrta, és már mehettem is fel a gyengélkedőbe...

Kaptam ilyen bucit(tampont) az arcba, amitől úgy megindult a nyáltermelésem, hogy 2-3 mp-enként nyelnem kellett, mert kifolyt volna. Először még jópofa dolognak tűnt, mert a nyál fertőtlenít, de mint kiderült, oldja a vért is! Szóval nem akart megszűnni a vérzés.. A következő 5 óra viszont (mivel ezt így nem tudtam) drámai volt.. Nagyon fájt.. azt hittem itt a vége. :( Mikor már annyira fájt, hogy nem tudtam mit csinálni, megfogtam, és kivettem a számból a bucit. Ha tudtam volna ezt hamarabb.. :) Először a pulzáló, intenzív fájás szünt meg, majd szépen lassan maga a fájdalom is. 2 Óra alatt kutya bajom nem volt.. Semmi dagadás, puffadás, SEMMI!! Mondom ez nagyon frankó! Röhögcséltem, dumáltam, tök vidám voltam..

Hanem aztán este meghoztam egy rossz döntést. Van ilyen Meridol gyulladáscsökkentőt cucc, amit úgy kifejezetten a bölcsességfogamra vettem. Gondoltam fogat nem mosok, majd becsurgatok egy kis ilyet, azt jó lesz :) Hát Qvára nem.. Úgy elkezdte marni, hogy másodpercek alatt ágyba kerültem.. jött a jég is meg minden, de semmit se ért. Azt hittem ott a vég. Megszivattam magam. Másnap reggel (pár óra alvás után) én is hörcsög fejjel ébredtem. És következő napra ez még tovább dagadt.. Mostmár itthon vagyok, és jól. :) 1 hónap mulva lesz a következő, de nem félek. Sok tapasztalatot gyűjtöttem. Akkor 1-2-t le is írok összefoglalásul.


amit TILOS, ha jót akarsz:

- beszélni (én telefonra írtam, amit akartam, és dugtam a nővér orra alá)

- nevetni !!! (váratlan inger hatására felrepedhet)

- TEJES életeleket enni min 1 hétig (pl joghurt, és társai)

- MERIDOL gyulladáscsökkentőt kipróbálni :)


amit ajánlott:

- pihenni sokat

- jegelni

- pempős, turmixolt kaják (ezek közül a krumpli volt a favorit)

- ha nem vagy vérzékeny, a bucit max pár óráig használni

- nem köpni, hanem nyelni :)


Ha valakinek tudtam segíteni, vagy kérdése van, az [link] (vagy [link] -ról navigálva) el tud érni.. EZ NEM REKLÁM CÉLT SZOLGÁL!!!!


GL minden sorstársnak.. :)

35. bogcaz
2010. márc. 24. 04:13

Most indul nálam megint a para, készülök lelkiekben a harmadik műtétre. Már felszerelkeztem fájdalomcsillapítóval.


Azt mondta a szájsebész ez már generációs probléma, az én korosztályomban már mindenkinek ki kell kapdosni, mert egyszeruen nem fér el a 8. fog a szájban. Jobb oldalon vette ki az alsót és a felsot.

Az alsó 40 perc alatt megvolt, de a felso keservesebbre sikerült, 1 óra 10 perc volt mire elkapta.

Hál isten a 2 injekciótól semmit sem éreztem, de mikor kiment a hatása az már fájdalmas. Mikor kivette a felsot a szemem alattig feldagadt az arcom, hiába jegeltem. Belilult az egész, aztán zöld és sárga lett.

Első két napban ugy ki voltam ütve h semmit nem ettem. A szájzártól és a totális fájdalomtól kb 5 nap mulva kezdtem el rágni tanulni.Addig csak turmix volt. Kb 2 hét volt mire elértem odáig hogy na mostmár bármit meg tudok rágni. Én is azt hallottam jobb tullenni rajta annyi baj lehet egy bölcsességfoggal, hogy jobb ha kikapják!

2010. márc. 21. 12:07
Hello! nekem 2 napja húzták, azóta a fejem olyan mint egy hörcsögnek, az arcom be is lilult :S szörnyen nézek ki. Nyelésnél belehasít a fájdalom, a számat résnyire tudom csak nyitni. Emiatt fogat mosni se tudok, mert nem fér bele a kefe a számba, úgyhogy csak betadinos szájvizet használok. Sajnos begennyesedett rögtön első nap, ezért antibiotikumot is szedek. A hozzászólásokat elnézve nem vagyok egyedül a szenvedésemmel:) Remélem 1 hét múlva már jobban leszek, erőt és kitartást mindenkinek!
33. vakri
2010. márc. 13. 08:01
Én nem tudtam meglenni gyógyszer nélkül, 3 hét alatt 2 doboz cataflam fogyott el. Épp tavaly húsvét előtt volt, se sonkát se semmit nem tudtam enni, pempőkön meg joghurton éltem.
32. ee50b7c391 (válaszként erre: 31. - Vakri)
2010. márc. 12. 20:08

Akkor jó,már meg voltam ijedve , hoyg valami gond van az állkapocs csonttal a fog helyén.

Remélem azért idővel csillapodni fog. Már gyógyszer nélkül vagyok majdnem 2 napja, nem mondom, hoyg jó de már tiszta kiütés vagyok a sok gyogyszertől, ugyhogy nem merek többet enni.

31. vakri (válaszként erre: 30. - Ee50b7c391)
2010. márc. 12. 12:52
De normális. Ez csonttörésnek számít, egy hónap kell az állkapocs gyógyulásához.
30. ee50b7c391 (válaszként erre: 29. - Binky)
2010. márc. 11. 16:56

Éjjel alszom , nappal meg az állkapcsom és az arccsontom olyan iszonyatos tompa fájdalommal kinoz, hogy kb olyan mintha kalapáccsal vernék a csontom.

De lelappadt a pocokfejem, a varrat kiesett(felszivódó) birok enni..stb már most nem olyan a fájdalom mint volt, de ez is szörnyű.Biztosan aelfáradtam már egy hét alatt ebbe az egészbe és azért fáj még ennyire. vagy nem tudom,lehet ez nem is normális.

29. Binky (válaszként erre: 27. - Ee50b7c391)
2010. márc. 11. 15:06
Hogy vagy?
2010. márc. 11. 07:35
Tegnap voltam fogorvosnál,gyökeret kezeltek,de túléltem:)
1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook