Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? fórum

Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? (tudásbázis kérdés)


1 2 3 4 5
147. geri96 (válaszként erre: 144. - Babeck)
2021. okt. 6. 22:33
Én is igy vagyok ezzel. A nyelvem fele teljesen érzéketlen azóta. Ízekre, érintésre. Azt sem érzem, ha ráharapok - és sajnos eleg sokszor előfordul. A doki szerint idegsérülés. Sok B-Vitamin, és fél even belül fokozatosan rendbe fog jönni. Ha nem, akkor idegsebészeti eljárással helyre lehet hozni.
146. LBO
2021. júl. 25. 13:46
Nekem inkább a varratokkal volt bajom. De miután kiszedték őket, sokkal jobb volt.
2021. júl. 24. 00:28
sajnos nekem is ki kellett venni,mondjuk műtét nélkül,de jó másfél hétbe telt,míg helyrejött,avagy már nem kell fájdalomcsillapitot szednem.A helye persze megvan és meg is lesz jó darabig....
144. Babeck (válaszként erre: 139. - Cunoka2)
2021. júl. 23. 14:05
Szia! Masfel hete mutottek ki a jobb alsomat es pontosan ugyanigy erzem :((((( Te rendbe jottel mar? Koszi, ha valaszolsz!
143. Me1inda
2021. júl. 1. 00:47

Sziasztok!


Nekem 2 napja műtötték ki a jobb alsó bölcsességfogam, pici duzzanat és napi 3 cataflam eddig, jegeltem is.

Viszont most kaparász a torkom és néha köhögök is.

Tapasztalt ilyet valaki? Túlzásba vihettem a jegelést? De hisz nyár van...

2021. márc. 27. 18:48

Sziasztok!


Kedden húzták ki mind a négy bölcsességfogamat egyszerre.

Nagyon féltem, soha semmilyen sebészeti beavatkozásban nem volt részem ezelőtt, még kórházban sem voltam soha.

Megnéztem millió videót, elolvastam annál is több cikket, fórumot, pontosan tudtam mi fog történni velem. Természetesen nem nyugtatott meg.


Németországban húzták őket. Először elvégeztek egy tesztet, valami nagyon hideg anyagot tettek a hátsó fogaimra, arra voltak kíváncsiak mennyire érzem. Aztán megkaptam a lidokain injekciókat, összesen 8-at, kettőt minden fogra. Talán ez volt az egész legfájdalmasabb része, bár inkább kellemetlennek nevezném. KB 10 perc elteltével teljesen lezsibbadt az arcom. A fejemet és a mellkasomat letakarták egy zöld textillel, csak a szám maradt szabadon. Rámpkolták a műszereket, majd elkezdődött a műtét. Fájdalmat egyátalán nem éreztem, maga a műtét maximum 45 percig tartott. Ahogy csiszolták a csontokat, illetve kirángatták a fogakat, na az kemény volt. Fájdalmas nem, de annál ijesztőbb és kellemetlenebb, számomra egy sokk hatás. A hang, a rezgés, a fog rángatása, feszítése, közben hallottam ahogy repedezik, törik, szemcsészen mint a porcelán.. Az orvos természetesen végig mondta mit csinál, vágás, csiszolás, lazítás, húzás, varrás. Engem lézerrel + cérnával varrtak, ezekből sem éreztem semmit, a lepel alatt láttam csak a cérnát. Aztán kaptam két nagy tampont, rá kellett harapnom és mehettem is haza. Ráharapni először nem tudtam, mert nem éreztem a szám, az orvos nyomta össze az állkapcsom és csukta be a szám.


Ami ezután következett horror volt, a műtét ehhez képest egy leányálom volt. Nem fájt ezután sem, az arcom, nyelvem, ajkaim viszont további 6 órán keresztül teljesen le volt zsibbadva. Számomra ez az érzés ami mindennél idegenebb és kellemetlenebb volt. KB 1 órával hazajövet után a fogaimból elkezdett ömleni a vér, nyelni/köpni a zsibbadás miatt nem tudtam (mertem), csak éreztem hogy a fogaimból folyik a vér. Bementem a fürdőbe, tükörbe néztem és láttam, hogy vérben úszik az arcom. Öblíteni nem szabadott, letörölgetni az arcom nem tudtam, mert azáltal hogy le volt zsibbadva az egész, annyira idegen érzést váltott ki, hogy majdnem elájultam kétszer is. Egyszerűen nem tudtam az arcom lezsibbasztott részéhez nyúlni. Így további 5 óra azzal telt hogy nyitott szájjal, folyó nyállal ültem az ágyban, a mellkasomra 15 percenként újabb adag popsitörlőt pakoltam, majd amikor ellepte a töménytelen mennyiségű vér és nyál jött az újabb adag. Nyelni borzalmas kínok között tudtam, néha muszáj volt. Éreztem a vér ízét, a szagát, a szám szagát, a műtét szagát. 5 órán át úgy feküdtem, mint egy vegetáló, mozgásra képtelen, nyálcsorgató egyén, borzasztó volt. Ha lehetne képet linkelni, a lakás úgy nézett ki mint egy mészárszék. Egy 80 darabos popsitörlőt használtam el, a csapban, a WC-n, a parkettán, a pokrócon, mindenhol vércseppek.


KB 6 óra elteltével múlt el az injekció hatása, ekkor már le tudtam törölgetni az arcom, az ajkaim és nagyon óvatosan öblíteni egyet. Vettem be egy fájdalomcsillapítót, ittam egy kis vizet. Enni csak este 10 körül tudtam egy kis levest. A vérzés enyhén másnapig folytatódott. Fájdalmam még aznap éjszaka sem volt, a nyáladzás volt rohadt kellemetlen és a tudat, hogy folyamatosan vért nyelek (ha nyelek, és nem kifolyatom a számból).Éjszaka emiatt és a szájszagom miatt semmit nem aludtam, fogat mosni este nem mertem.


Másnap:

Reggel nagyon óvatosan fogat tudtam mosni és megtisztogatni a nyelvemet. Ez felért egy bahamai nyaralással.

6 fájdalomcsillapítóval minden gond nélkül túléltem a napot, a számat minimális módon ki tudtam nyitni, pürésített zöldséget ettem, a levest pedig nagy kortyokban inni is tudtam. Beszélni nem tudtam, az kellemetlen volt és nagyon fáradékony voltam. A vérzés estére teljesen elmúlt, napközben minimális volt. Estére elkezdett fájni, éjszakára bedurvult, szintén semmit nem aludtam, ekkor már a fájdalomtól.


Csütörtök:

Fájt, de annyi fájdalomcsillapítót szedtem már be, hogy hányingerem lett tőle, így ezzel együtt kellett éljek. Este teljesen jól aludtam, napközben már tudtam enni banánt, nagyon puha tésztát, a zsemle belsejét.


Péntek:

Kontroll. A doki azt mondta általában a harmadik nap a legrosszabb, nekem reggel semmi bajom nem volt. Délutánra orvos után fájdogált, de túléltem a napot 2 fájdalomcsillapítóval. Már örültem is, hogy nem gyulladt be, de a doki azt mondta ez általában az 5. nap esedékes, ha egyátalán. Ettől tartok egy kicsit. Szarul aludtam.


Ma szombat van, ma volt a legrosszabb. Gondolom most gyógyul a csont, mert elképesztő módon lüktet a fejem. Nem fáj, lüktet! Enni már tudok óvatosan, de zsemle, magvak szerintem még 2-3 hétig is eltartanak. Kedden újabb kontroll.



Összességében a műtét nem fáj!

Ha valaki csak ettől tart akkor gyerekjáték. Kímélni kell magunkat pár napig, de abszolút túlélhető.

Ha a fájdalmon múlna simán újra csinálnám. Ami miatt soha, az a műtét utáni 6 órás állapot és az érzés amikor hozzáértem a lezsibbasztott arcomhoz. Annál kellemetlenebbet még nem éreztem, erről nem írtatok. Tapasztalta még valaki ezt?

2020. okt. 12. 22:53

Sziasztok!


Ezt a hozzászólást azoknak címzem,akik hamarosan bölcsességfog műtéten fognak átesni,és kicsit jobban beleláthatnak hogyan is zajlik ez az egész,és esetleg megnyugodnának tőle.


Szóval,ma műtötték ki az alsó kettő bölcsességfogam németországba.Nem volt velük semmi gond (még),csak vízszintesen voltak elhelyezkedve,ami később nagyobb gondot jelentett volna.Mivel most iskolába járok munka helyett,inkább most szedettem ki.Nagyon féltem,elolvastam minden fórumot,weboldalt,youtube videókat néztem,hogy megnyugtassam magam:nem fog fájni.És nem is fájt.Mindenki nagyon kedves volt,a jobb alsó sajnos még az íny alatt volt,ezért kaptam oda 4 szurit (nem lidokaint,valami erősebbet),aztán 20 perc múlva teljesen lezsibbadva elkezdte kivésni és fúrni a doktor.Semmi fájdalmat nem éreztem!Amikor próbálta kilazítgatni,na az kellemetlen volt,mert a nyomást éreztem,de nem fájt!Aztán olyan 5-10 perc után egy darabban jött ki a fog.3 öltéssel összevarrta,aztán adta is a szurit a bal alsóba.Ennek a koronája kint volt.Ide csak 3 szurit kaptam.10 perc után neki is látott,de ez a fog sokkal makacsabb volt,15-20 percen keresztül fúrta,faragta,nem akart kijönni.Elég kellemetlen volt már,az állkapcsom görcsöt kapott,ezért adtak valamit,amire ráharaptam és nyitva tartotta a szám.20 perc után kb sikerült kiszednie-3 darabban.Ezt 5 öltéssel varrta össze.Nem fájt,de már elkezdett nagyon sajogni az állkapcsom.Csináltak egy röntgent,hogy mindent kiszedtek-e,és hálisten igen.Kaptam az asszisztenstől jégzselét,valamint recepteket és egy útmutatást,mit szabad és mit nem a napokban.Amint kijöttem a műtőből,bevettem egy fájdalomcsillapítót.Igaz,még vagy 2 óráig hatott a szuri,de olvastam,hogy ezzel csak jót teszek magamnak.A hazaúton nagyon fájt az állkapcsom,rendesen görcsöt kapott,meg ugye a vatták még a számba is voltak.8 darab vattát használtam el,nagyon durván véreztem,mivel a 8. után elfogyott a vatta,addig öblögettem,amíg tiszta nem lett a víz.Utána bevettem a vényre felírt fájdalomcsillapítót és antibiotikumot.Ezeket nekem hozták,egymaga senki ne menje a műtét után!Azóta jobb egy kicsit,elmúlt a szuri,lassan a fájdalomcsillapító is.Egy kicsit fáj,úgyhogy remélem ilyen marad az elkövetkezendő napokba.Most lefekvés előtt megint elkezdett vérezni,szóval egy kicsit megvárom míg elmúlik.Vacsira egy kis hideg krumplipürét (tej és vaj nélkül) ettem,mert egyrészt nem szabad meleget enni,másrészt kerülni kell a tejtermékeket.


Szóval ez volt az első nap a műtét után.Nem az mondom,hogy felesleges volt félnem,mert valóban nem egy leányálom,de a műtét maga NEM fáj,csak kellemetlen.Valamint mindenkinek a szervezete máshogy reagál rá,van akinek napokig fáj,megint másnak egyáltalán meg se kottyan.Jövőhéten megyek varratszedésre (10 nappal a műtét után.Köszönöm ha elolvastad,remélem tudtam segíteni,és átfogóbb képet adni arról,milyen is egy műtét első kézből.Lehet majd még leírom,hogy milyenek lesznek az elkövetkezendő napok.Szóval ha te is ilyen műtét előtt állsz,sok sikert,menni fog:)

140. Cunoka2 (válaszként erre: 77. - Xxxxx2)
2020. szept. 19. 07:28
Szia! Tudom régi hozzászólás , de gondolom azóta túl vagy a műtéteken😜 nekem egy hete műtötték ki az alsót , és zsibbad a nyelvem , a dokim azt mondta, hogy az arc dagadástól van , neked volt ilyen gondod?
139. Cunoka2
2020. szept. 19. 07:14
Sziasztok! Egy hete műtötték ki a bölcsesség fogamat , de még mindig dagadt kemény ott az arcom és emiatt a dagadás miatt zsibbad a nyelvem , olyan mintha duplája lenne , idegesítő, úgy érzem alig fér a számba a nyelvem . Valakinek volt már ilyen tapasztalat?
138. bbarbye
2020. febr. 12. 20:55

Sziasztok!

Nekem 8 napja szedték ki mind a négy bölcsességfogamat egyszerre, helyi érzéstelenítésben. Szerencsére egyikkel sem volt probléma, "csak" tolták össze a fogsoromat. Maga a húzás nagyon könnyen és gyorsan ment (persze remek orvosom van), a 4 kint volt kb. 45 perc alatt. Csak az egyik vérzett kicsit jobban, így ott tamponra kellett harapnom, amúgy varrni sem varrtak. Antibiotikumot se kellett szednem. Aznap este volt egy kis lázam, meg másnap még hőemelkedésem, illetve nagyon fáradékony voltam egy hétig, de ez betudható annak is, hogy az első pár nap csak pépeseket ehettem, illetve utána sem csaptam azért hű de nagy lakomákat. Igazából a jobb oldalam kicsit sem fájt utána sem, de a bal oldalon felül jó pár napig nagyon erősen éreztem kb. az egész arccsontomat is. (arcüreg nem nyílt meg). Duzzanat nem jelentkezett sehol - párszor jegeltem, de nem vittem túlzásba. 4 napig Cataflam dolo-t szedtem, utána már azt sem. Nekem tilos volt öblögetni, nehogy kiessen a vérdugó. Corsodyl-al ecseteltem azokat a részeket, ahol az érzéstelenítés miatt szépen elharaptam a számat belül :), illetve 5. naptól a számban óvatosan átforgatva öblögetek is vele. Mára a bal felső húzás helye is szinte teljesen panaszmentes, bármit tudok enni (tejeset még kerülöm) is.

Szóval én azt tanácsolom annak, aki foghúzás előtt van, hogy ne halogassa (én sajnos vagy 5 évig ezt tettem) és ha nincs gebasz, akkor simán egyszerre a négyet szedesse ki. Nem rosszabb, mintha csak kettőt húztak volna, viszont egy csapásra le lehet tudni a problémát.

Kitartás mindenkinek :)

137. Lau777
2020. febr. 3. 20:02

Sziasztok!

Szerdán lesz két hete, hogy kihúzták a jobb felső bölcsesség fogamat. Szerdáig tart ki az antibiotikum, amit felírtak rá. Cataflamot szedek rá még, és Septofortot. A duzzanat már részben leapadt, a jobb szemem alatti csontnál van még megdagadva. A szájzáram nem javult semmit még mindig 1 újnyira tudom nyitni a számat. Esetleg valaki volt hasonló helyzetbe? Mi a tapasztalat mikor fog ez a szájzar elmúlni?

136. Floyd
2019. nov. 9. 23:02

Sziasztok!

Nekem lassan 3 hete műtötték ki a bal alsó bölcsességfogam, ami vízszintesen nőtt volna, ezért az ínyem alatt volt teljesen.

Én a Medicover klinikára mentem, ahol Dr. Kertész Andrea(bátran ajánlom) végezte a műtétet reggel.

Kb. 20-25 perc alatt sikerült is. Ügyes volt Ő is, az asszisztens és én is. :D

Utána varrás és minden egyéb.

A műtét napján délután gyógyszert nem tudtam bevenni, miután kiment az érzéstelenítő, mert elég durva szájzáram volt, szóval számomra ez volt a legrosszabb nap.

Másnap dagadt, rossz érzés volt. Pürésitett kaják, többnyire banán, alma, krumpli.

Cataflam napi 3x es antibiotikum

Igazából az első 2-3 nap volt elviselhetetlen. Utána javult a helyzet. Corsodyllal öblögetés minden fogmosás után. Én a varratot nem mertem mosni. Csak az utolsó pár napban próbáltam kicsit rámenni. 1 hét után varratszedés. Hát micsoda megkönnyebbülés volt :)

Aznap már mekiztem is. Kb 40 perc volt amire megettem mindent, de megérte :D utána napról napra csak jobb lett. Most már teljesen jó. Nincs szájzáram, teljesen elmúlt minden mellékhatás. A helye is(az üregecske én csak így hívom) elég szépen gyógyul. Hátra van még a maradék 3 bölcsesség fogam, mert mindegyik úgy nőtt, hogy tolják össze a fogsorom, szóval apránként. De aki előtte áll még annak azt javaslom, hogy vágjon bele, nem lesz baj, ha odafigyel rá. :)

135. prampam (válaszként erre: 129. - Meer)
2019. aug. 16. 10:16

Kedves Meer!

Nekem 8 napja operálták ki az alsó, ki nem nőtt bölcsességfogamat. Orvos szerint nincs begyulladva, de még most is kell szedjek napi 2-3 Cataflamot hogy ellegyek valahogy. Mivel nincs már 4 fogam előtte, egészen a hatos fogig volt felfágva az íny. A szájzáram olyan mértékű, hogy most éppen a nagyujjam befér a számba. Duzzanat, csomó még mindig van az érintett oldalon.

Ezzel így nem tudok létezni gyógyszer nélkül, pedig a gyomorfekélyem miatt nem is szedhetnék Cataflamot.

Implantáltatni szeretnék majd egyszer, de ezek után elbizonytalanodtam hogy ha behelyeznek egyszerre 2-3 implantátumot, azzal nem fogom-e lecsikarni a falat ha ezzel a bölcsességfoggal így megkínlódok...

Említetted, hogy vannak implantátumaid, bár nem tudom hogy alsó fogsorban-e. Mik a tapasztalataid a fájdalmat illetően? Ugyanolyan mint a bölcsességfogadnál vagy másabb jellegű? Egyszerre hány gyökeret ültettek be?

Köszönöm szépen a válaszodat!

134. Nannae
2019. júl. 24. 11:59

Sziasztok :)

Nekem pénteken műtötték ki mind a 4et. Alapból rossz a jobb allkapocs izuletem, így tartottam a mutettol.

Altatás után pár órával sok vért hánytam, ami lecsurgott műtét közben, ejjelig szivargott a bak alsó varrat. Ezek meg belefért el.

Hazajovet után a vasárnapi nap volt eddig a total mélypont. Dagad, nagyon fáj, húzza arcom.minimalis javulást érzek a duzzanat lejebb ment eleinte jegeltem utána egyre kevesebbet hogy a vér tudjonaranolni és gyorsuljon a duzzanat apadása. A fő gond a szajnyitas. Nekem alapból is csomosak izmain...ezek után egy puresitett banant nehéz a számba tennem, nem kívánom senkinek. Sok pihenés, hűs szoba, napi 3x cataflam és a curasept szajoblogetot tudom ajánlani.

2019. júl. 19. 11:33

A felső nekem is ilyen volt, semmit nem éreztem se közben sem utána!

Az alsó macerásabb sokkal.

132. Andussz
2019. júl. 19. 11:23
Sziasztok! Nekem tegnap kaptàk ki a bal felsőmet. Egy jó erős injekciót kaptam 2 oldalról az inyembe majd vártam 35 percet. Behívtak nem voltam bent 2 percet feszegették a nagy fogóval majd kikapták. Néztem hogy ennyi volt ???? Estére lett egy pici fülfajas meg hőemelkedés de nagyon úgy nez ki hogy én megúsztam! Azóta is be nem áll a szám.. :) a plusz poén hogy a mindenki által szidott Sztk szajsebeszeten csinálták nem is magán úton.
2019. júl. 7. 19:53

Sziasztok!

Nekem április végén volt a műtétem, kettő fogat vettek ki egy oldalról, egyik sem látszott, mélyen feküdtek az íny alatt. Negyven perc volt kb a műtét, nem volt nagyon durva.

Utána elég rossz volt pár hétig, kiszenvedtem. Gyógyszert az első héten kelett szednem.

Viszont ami nagyon aggaszt, hogy már két hónap is eltelt a műtét óta, de nekem még mindig picit duzzadt a műtött oldali arcom, valamint elég sokat érzem a sebeket, fájnak a csontok.

Voltam orvosnál, aki szerint semmi gond, szépen gyógyul, röntgen is készült, nem mutatott elváltozást.

Arra a kérdésre, hogy mennyi idő ennek a gyógyulás, azt mondta az orvosom, hogy már rég meg kellett volna gyógyulnia, amivel nem nyugtatott meg, de mivel elváltozást nem lát, így nagyjából nem is foglalkozott velem tovább.

Ezért kérdezlek Titeket, akik már túl vannak ezen! Mennyi idő volt nektek mire minden visszaállt a régibe? Vagy legalább aludni tudtatok azon az oldalon? Mert én még azt sem tudok, -rossz h nyomom a sebeket:(

Eléggé tanácstalan vagyok, vajon ez már örökre így marad? :(

Köszönöm, ha írtok pár megnyugtató szót.

130. NoraB
2019. jún. 18. 23:18
Sziasztok! Majus elejen vettek ki a bal oldali also es felso bolcsessegfogamat. Nem fajt, problemam nem volt vele, csak a szurovizsgalaton mondta a dokim, hogy ki kellene vetetnem, mert tolja el a fogsoromat. Az also ketto vizszintesen nott, a felso ketto ra volt nolve a masikra. Majus elejen sor is kerult az elso kettore. Az orvosom szerint a bal oldal volt a huzosabb, kezdjunk azzal. A mutet alatt semmit nem ereztem, utana is egy 10es skalan 7es erossegu fajdalmat ereztem. Az elso 4nap volt veszes. Ma tul estem a masik 2 fog eltavolitasan is. Ahhoz kepest, hogy a bal oldali volt a huzosabb. Az erzestelenitot adtak folyamatosan. A felso fogam gyokerei atlogtak a mellette levo fogam ala. Nagyon nagy volt a gyoker resz. Miutan kiszedte nagy nehezen, kiderult, hogy megnyilt az arcuregem. Azt is osszevartak. Borzaszto fajdalmaim vannak, szinte mar a borogatas is faj, ha rateszem az arcomra. Kaptam antibiotikumot es fajdalomcsillapitot, remelem minel elobb tul leszek ezen. Varratszedes 2het mulva!
129. meer
2019. ápr. 8. 18:06
Nekem az alsó-- ki nem nőtt--- fogamat távolították el 24 éves koromban. Két orvos operált, nagyon nehezen adta magát.. Utána hetekig szájzár, nagyon nehezen gyógyult. Először csak pépes kaja, ahány hét eltelt annyival jobban tudtam a számat nyitni (ahány hét-- annyi ujj) egyszóval hosszadalmas, nagyon sok türelem. Antibogyó, fájd. csillapító, pihenés, jegelés... de az orvos úgy is elmond mindent.. no meg egy jó nagy adag bátorság, de kibirható. Amúgy egy ciszta eltávolítása legalább ennyire rossz, mert ott vésnek.. nem is kicsit. A fogászati műtéteim számát már nem tudom, annyi volt.. jelenleg már 4 implantátum gazdája vagyok.. félni nincs mitől, attól jobb nem lesz.
2019. ápr. 8. 17:57

Sziasztok!


Akiknek feltárásos bölcsessegfog műtéte volt, mennyi idővel később tudta kinyitni teljesen a száját?


3 hete műtöttek ki a jobb felső bölcsességfogam. Iszonyatosan megviselt lelkileg, testileg egyaránt. (Ha ezt tudom, lehet 2x meggondolom) Azóta se tudom rendesen kinyujtani a nyelvem és a számat kinyitni, mert feszül. Múlt heti varratszedésen azt mondta a doki, hogy ez normális dolog, megviseli a szervezetet a műtét. De most már kezdek aggódni. Barátnőim, akik már túl vannak ezen, nem emlékeznek rá, ezért kerdezlek titeket, akiknek friss meg az élmény.

Kérlek nyugtassatok meg, hogy ez normális és nem a dokim szúrt el valamit.

2019. márc. 1. 09:42

Sziasztok!


Nekem előző hét hétfőn műtötték ki a fekvő bölcsességfogamat. (11 napja) Három érzéstelenítő injekciót kaptam, így nem éreztem semmi fájdalmat. Ennek ellenére a műtét nagggyon kellemetlen volt. Erősen kellett rángatni a fogat- alig bírtam tartani a fejem, megpróbálta kifordítani a helyéről, és eközben olyan hanghatások értek...undorító volt.Végül fúrás-faragás-darabokban kiszedés lett a vége. 30 percnél nem tartott tovább az egész. Én nem kaptam varratokat,gézlapot sem,hogy ráharapjak, helyette 2-3 felszívódó szivacsot tettek bele.


0.nap: már hazafele elkezdtem jegelni az arcomat, hogy ne dagadjon nagyon fel.(Vékony sálba tekertem egy fagyasztott palack vizet. 5 percig hűtöttem az arcom, 10 perces pihenőket hagyva) A jegelést egyébként folytattam 3 napig, hűtöttem, amikor csak jól esett. Aznap nem ettem, és körülbelül 2 deci narancslevet ittam - azt is 3-4 órával a műtét után. Por állagú fájdalomcsillapítót vettem (400 mg-os vény nélküli ibuprofen tartalmú)

ÉJJEL a fájdalomtól,a sokkhatástól ami ért, és attól,hogy nyelni sem tudtam, semmit nem aludtam. Felpolcoltam magam mögött a párnákat,és a következő 5 napban azon pihentem. Kerestem egy jó sorozatot!!


1.nap: 5-6 óránként kellett fájdalomcsillapító, még mindig fájt a nyelés, körülbelül 6 deci baracklevet ittam egész nap, és ettem 2 szelet sonkát. Ekkor este már megmostam a többi fogam-óvatosan, és nagyon finoman öblögettem csak, kb. hagytam,hogy kifolyjon a víz a számból.ÉJJEL 1 órát aludtam.


2.nap-3.nap ugyanez, különbség,hogy mindkét nap kimentem a levegőre/intézni az ügyeimet 3-4 órára. Nem kellett volna. Iszonyat fájdalmaim lettek tőle, hőemelkedés, arcdagadás, minden. Nagyon fontos a pihenés!!


4. nap: ez már jóval jobb volt, a nyelés már nem fájt, a rágás viszont annál inkább. Pépesített banán, húsleves leve volt a napi menüm. Még mindig 6 óránként szedtem fájdalomcsillapítót.


5.nap: lepedékes lett a nyelvem, furcsa a szájszagom, de nem láttam gyulladás jelét, így folytattam amit eddig is, pihentem, és mostam gyakran a fogaimat. Vettem corsodyl öblögetőt, és napi kétszer öblögetek vele azóta is.


6 nap: már ki tudtam menni otthonról, nagyon bénán, de már rágtam is,ettem paprikás krumplit,puha ételeket. estefele valamiféle lé jött ki a fog helyéről-de nem volt keserű, így nem tudtam mi az.


7.nap: visszamentem a szivárgás miatt a szájsebészhez,azt mondta minden rendben, szépen gyógyul, és ez a szivárgás csak az ödéma lehúzódásából fakad, normális.


8.nap: ezen felbátorodva nem vettem be reggel fájdalomcsillapítót, és iskolába mentem...HIBA vooolt! Fájdalomcsillapító nélkül rágni sem tudtam, egy nyamvadt banánt nem tudtam megenni 6 óra alatt. Lelkileg ez volt a mélypont.Sírni tudtam volna az éhségtől,kimerültségtől. Szóval visszaálltam a fájdalomcsillapításra, és napi kétszer azóta is szedem. Most már bele mertem nézni a számba - és akkora lyuk volt még mindig ott -hogy rosszul lettem tőle. Nem is értem miért nem varrta össze.

Azóta még mindig nem rágok azon az oldalon, nehogy belekerüljön valami ételmaradék. A fájdalom napról napra csökken:)


Összefoglalva: lelkileg és fizikailag is nagyon megterhelő volt az elmúlt másfél hét - és csak most érzem, hogy túl leszek rajta. Az első napokban se evés, se ivás, se alvás nem volt. A javulás nekem az 5.naptól volt érezhető. Végig a másfél hét alatt úgy éreztem mintha picit hőemelkedésem lenne,de lázam sosem volt. És nagyon szigorúan betartottam a szájsebész utasításait. (bár nem volt nehéz, mert eleve nem iszom/eszem tejtermékeket, nem cigizek, nem iszom alkoholt stb.)

Erőt és kitartást mindenkinek ehhez az időszakhoz!:)

2018. febr. 17. 23:00
Sziasztok! Hétfőn szedték ki bal alul az indokolatlanul elfordult bölcsességfogam, ami makacsul begyulladt sokszor, hosszú időre. Évek óta feszült az állkapcsom, már műtét közben éreztem a megkönnyebbülést, amikor kiroppant a gyökér. 6 db-ban sikerült kiszedni, vésték a csontot is. Hát mit mondjak jó szar volt. Kemény vagyok, mint a kádszélle, nem fog begyulladni, nem csinálok ebből problémàt. Gondoltam én. Kiment a zsibbasztó pár óra után, el kezdtem szenvedni. Flectort ittam, nagyon jót tett. 2 napig pockoskodtam, harmadnapon berugtam és buliztam. Ismétlem nem terveztem probélmát csinálni belőle. Utálok beteg lenni, utálok orvoshoz menni, eddig az a tapasztalatom ha be kell avatkozniuk csak elrontanak mindent. Szombat este van 5 nap telt el. Lüktet. Olyan, mintha az egész alsó fogsorom helyezkedne, baromira fáj nem is konkrétan a helye inkább a fog mellette, de inkább az összes fogam. Megőrülök, hogy tegnap még boldogan és elégedetten konstatáltam h ez is lezárva, ma meg úgy keltem fel hogy leszakad az arcom.. meddig tart ez mééég? Kedden megyek varratot szedetni. Juhé.
125. Picar
2018. jan. 28. 10:15
Sziasztok! Nekem 2017 december 2-án szombaton volt a műtétem. A jobb oldalon mindkét fogat kivették. Műtét előtt kaptam két vényt, amit ki kellett váltanom: Cataflam és Augmentin. Az Augmentint műtét előtti reggeltől el kellett kezdenem szedni napi 3 szemet, egészen, amíg el nem fogyott a doboz. Cataflamot igény szerint lehetett bevenni, én igyekeztem minimálisra szorítani, de csütörtökig muszáj voltam szedni. Műtét után 3-4 napig Corsodylos öblögetés volt előírva naponta 2x, ami nagyon sokat segített. Volt, hogy a Cataflam nem sokat ért, mert fájt-lüktetett a seb, de a szájvíz szépen megnyugtatta. Duzzanat ellen kaptam tőlük a műtét után Suprastin tablettát (allergiagyógyszer egyébként) azt kb. másnap estig kellett szednem. Nekem a duzzanat így a megelőző antibiotikummal, allergiagyógyszerrel, Corsodyllal elhanyagolható volt szerencsére. Enni első nap csak leves levét tudtam szívószállal a másik oldalon szívva, rendes ételt pépesítve sem. Vasárnapra sokkal jobb lett, persze nagyon apróra kellett mindent vágnom és nagyon lassan, odafigyelve a számba venni. Én még két napot otthon voltam, sajnos olyan a munkám, hogy szinte folyamatosan beszélnem kell, ami nagyon megerőltető volt még napokig. Az evéssel egyébként nem volt gond, tejterméket tényleg kerülni kell néhány napig. Én előtte feltankoltam rendes gyümölcslevekből, kekszből (teába mártogatva el tudtam szopogatni), banánból. Kb. egy héttel a műtét után már teljesen jól voltam, de azért a gyógyulás ettől sokkal hosszabb. Fent már nem érzem, hogy lett volna bármi, de lent még mindig kicsi duzzadt a helye és érzem, hogy még mindig gyógyul.
124. pnkvln
2018. jan. 5. 19:42
Sziasztok! Engem tegnap műtöttek. Pontosabban 2 fogam is kiműtötték egyszerre az ínyem alól. Bal oldalon felül és alul. SOTE klinikán csináltattam, nem marketing semmi ilyesmi de egy nagyon kedves, fiatal és hozzáértő orvos, Dr. Minya Fanni végezte a műtétet. Sosem volt még ilyenben részem, ezért az érzéstelenítő beadása után rögtön hányingerem lett, de rögtön ablakot nyitottak és vizet itattak velem. A műtét maga nem fájt, nem voltam altatásban, kicsit kellemetlen volt, de hát ez nem tud nem az lenni! Sajnos műtét közben is rosszul lettem, erősen szédültem de rögtön segítettek nekem. Rengeteg kommentet, cikket, személyes beszámolót olvastam a mütét utó hatásairól és még a műtét előtt beszereztem jó sok fájdalomcsillapítót...de lássatok csodát...tegnap reggel 9kor műtöttek, már másfél nap eltelt, varratok vannak a számban, és NEM FÁJNAK, sőt, ma már apró falatokban szendvicset is ettem. Pedig pont én vagyok az a típus, akinek ha rászáll egy pillangó az ínyére akkor már fáj és vérzik, de ezt a műtétet nagyon jól végezték el rajtam! Le a kalappal! Ettől függetlenül a pofim nekem is fel van dagadva, de csak nyomás hatására fáj. Ezen kívül semmi. Ajánlom mindenkinek a SOTE-t és Minya Fannit!
123. "Nikol"
2017. nov. 30. 09:36

Sziasztok!

Megosztom én is a tapasztalatomat!

A fogorvostól nagyon félek,konzultáció elött 3 órával már izzadt a tenyerem is.A jobb hátsó bölcsességfogam fájdogált,és szuvasodott a kintlévő része.Az orvos nagyon kedves,barátságos volt,/nem ismertem elötte/röntgen után megállapította,fekszik az íny alatt,de szerinte nem lesz gond.Kedden volt az időpontom este 18 kor,elötte orvosi javaslatatra bevettem egy fél nyugtatót,/amiből semmit nem éreztem/.Beinjekciózótt,közben mindig kérdezett és mondta mit csinál.Semmilyen fájdalmat nem éreztem!Felvágta az ínyt,egyben sajnos nem jött ki,levágta a fog koronarészét,a gyökereket pedig külön tudta kiszedni. Összevarrta 6 öltéssel,és bő félóra alatt végeztem.Erős fájdalomcsillapítót kaptam,és antibiotikumot,otthonra.Az éjszaka folyamán csak a nyelés okozott problémát és a szivárgó vér,nem vettem be fájdalomcsillapítót.Az első nap/tegnap/nem volt fájdalmam,de elkezdett dagadni a pofim,jegelem kisebb szünetekkel.Enni kissé nehezen tudok,nem nagyon tudom kinyitni a szám,de ez gondolom természetes.Összevetve az egészet,ha nem hallok sok rémtörténetet,már rég elmentem volna kiszedetni a fogamat.Jövőhéten szedi ki a varratokat,attól már nem félek.

A bal oldali bölcsességfogam még bent van,szintén fekszik,de míg panaszmentes addig bent is marad!

Mindenkinek ilyen kibírható fogeltávolítást kívánok!

122. Arier
2017. okt. 7. 14:18
Sziasztok. Megosztom én is a tapasztalataimat. Hétfőn szedték ki a jobb alsó bölcsesség fogam. Szokásos módon szuri, vágás, fúrás egybe kijött szerencsére, varrás majd fájdalom csillapító írás. Első nap kellemetlen volt, de nem vészes. Másnap reggelre bedagadt pedig jegeltem végig az kb 3 nap alatt elmúlt. Érdekes módon most érkeztem el az eddigi legrosszabb részhez a varrás iszonyatosan szúr, feszít, lüktet és egyéb idegesítő érzések. Próbáltam már mindent sós oldat, fájdalom csillapítás, jegelés. Persze mosom is rendesen amikor kell az nem olyan rossz. Egyik se hozott megkönnyebbülést. Végső elkeseredésembe gondoltam engem már nem érdekel semmi megfogtam a szegfűszeges dobozt bele öntöttem egy tálba vagy 15 darabot hozzá raktam egy marék kamillát és egy fél marék hársfa virágot ezt nyakon öntöttem 1 liter forralt vízzel és 10 perc után leszűrtem ezt a csodálatos nedűt türelmetlenül várva, hogy megfelelő hőmérséklete legyen. Amikor ez megtörtént ki mentem a fürdőbe és bele kortyoltam. Nem öblögettem csak kicsit oda tartottam. Ezt megismételtem párszor és csodák csodájára a feszítő érzés elmúlt és sokkal jobban éreztem magam. Nem hiszek az ilyen gyógynövényes dolgokban, abból indultam ki, hogy amikor még megvolt a fogam és fájt anyukám vett ilyen ecsetelő baromságot amiben kamilla és szegfűszeg volt az is hatott sokszor. Most már csak a varrat szedésre várok. :) A doki azt mondta amikor ki szedi kapok időpontot a bal alsóra is. Hozzá teszem azzal sose volt semmi bajom amikor nő egyátalán nem fáj ellentétben a tesójával aki évekig kínzott. Nem mondom, hogy bele haltam de ha nem muszáj és panasz mentes marad a bal oldal én ezt még egyszer biztos nem fogom végig csinálni. Hozzá teszem én nagyon nehezen bírom a fog és fülfájást, inkább még 5x császár... Sok sikert mindenkinek aki elötte áll, tényleg nem annyira vészes csak én vagyok ezen a téren kicsit puding.
121. Amyle (válaszként erre: 120. - Klauka_)
2017. okt. 1. 21:59
köszi! az meg van de nem viszi ki :/ végül fogközkefét vettem és azzal időnként megtisztítom, De túl sokat nem piszkálom mert az is árthat.
120. Klauka_ (válaszként erre: 119. - Amyle)
2017. okt. 1. 21:37
Szeretnem nem kell ott fogpiszkaloval kapirgálni. Én simán mosnám sak esetleg a szájvizes oblites még jó ötlet.
119. Amyle
2017. szept. 30. 21:31

Sziasztok!


2 hete műtötték ki egyik oldalon alul és felül a bölcsesség fogamat. Az alsó helyén varrat szedés után is maradt egy kis lyuk.

Sajnos nekem semmilyen információt nem mondtak a varrat szedés után maradó lyukról. Azt tudom, hogy szépen lassan eltűnik majd, de ti hogyan tisztítjátok? Nekem annyira hátul van és annyira pici, hogy csak fogpiszkálóval férek hozzá, hogy kipiszkáljam ami belement. Ami felsérti az ínyemet, tehát azt se tartom valami jó ötletnek. Azt is olvastam, hogy nem kell vele csinálni semmit csak alaposan mosni fogat előtte, és szájvízzel öblögetni, ami belement majd ki is ürül.


Ti mit javasoltok?

2017. aug. 9. 11:27

Köszönöm az itt felhalmozott jó tanácsokat, összeollózva ezeket, gyorsan túl lehet lendülni a bölcsességfog húzás utáni mókán.

Az én esetem úgy néz ki, hogy a jobb felsőtől megszabadultam 1 hete, a jobb alsótól pedig tegnap. Előbbi sima ügy volt, egyben kijött gyorsan, 1 hét alatt lement a gyulladás, utóbbi keményebb dió, mert igen nagy volt a fog, és mélyen ült az állkapocsban, még ideget is érve, de jó 1 óra után 3 darabban csak távozott az is. Szegedi II. kórház arc, állcsont és szájsebészet, maximálisan profi munka, minden elismerésem és hálám a kedves doktornőnek! :) Eleve a jól behűtött jégzselével érkeztem az aktusra, és szabit vettem ki 2 napra (felsőnél 1 napra) és amint felálltam a műtőasztalról már el is kezdtem a jegelést. Emellett gyulladáscsökkentő langyos gyógyteát iszok, hűvös szoba, lehajlást kerülöm, semmi hús, vagy tejtermék, földimogyoró, mák, vagy rothasztó étel, vagy ami beleragadhat a sebbe! Minden étkezés után fogmosás soft fogkefével nagyon óvatosan a varrat környékén is. Emellett segít, ha időnként gyógyteába (főleg kamillába) áztatott kis gézdarabot teszek a sebhez egy időre. A lényeg, hogy 1-2 napig 20 percenként 15-15 percig jegelni kell, és kevésbé fog bedagadni és leginkább fájni persze. Nekem igen nehézkesen jött most ki az alsó, de 2 cataflammal elvoltam az első napon, ami nagy dolog, én magam is csodálkoztam, úgy hogy emlékszem 10 éve piszokul megszenvedtem a bal alsóval, akkor nem jegeltem ilyen lelkesen. Ha vérzik, nem kell megijedni, az elején ez még normális. Nem szabad szívogatni, szívószállal inni, kerülni kell a köhögést, óvatosan fújni orrot, mert ezek mind erőltetik a friss műtét helyét és kivérezhet, bedurranhat. Érdemes óvatosan nyitogatni a szájat, és még a sós vizet is kipróbáltam pár nap után, nem tudom jót tett e, de ártani nem ártott. Azzal se öblögetni, csak a szájban tartani, nyilván ez is fertőtlenít és gyulladást csökkent.

Pár nap múlva már lehet húst is fogyasztani, de tejet nem ajánlott 1-2 hétig.

Ha ezeket nem is akarja, vagy tudja betartani a bölcsességfog húzás előtt állóm, már a jó szájhigiéné, és jegeléssel is nagyon sokat a mielőbbi gyógyulásért.

Mindenkinek kellemes búcsúzkodást ezektől a kedves 8-asoktól! :)

1 2 3 4 5

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook