Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ
Főoldal » Fórumok » Szépség & Egészség fórumok » Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? fórum

Bölcsességfog műtét után hány nappal lesz egy kicsit jobb? (tudásbázis kérdés)

1 2 3 4 5
febr. 17. 23:00
Sziasztok! Hétfőn szedték ki bal alul az indokolatlanul elfordult bölcsességfogam, ami makacsul begyulladt sokszor, hosszú időre. Évek óta feszült az állkapcsom, már műtét közben éreztem a megkönnyebbülést, amikor kiroppant a gyökér. 6 db-ban sikerült kiszedni, vésték a csontot is. Hát mit mondjak jó szar volt. Kemény vagyok, mint a kádszélle, nem fog begyulladni, nem csinálok ebből problémàt. Gondoltam én. Kiment a zsibbasztó pár óra után, el kezdtem szenvedni. Flectort ittam, nagyon jót tett. 2 napig pockoskodtam, harmadnapon berugtam és buliztam. Ismétlem nem terveztem probélmát csinálni belőle. Utálok beteg lenni, utálok orvoshoz menni, eddig az a tapasztalatom ha be kell avatkozniuk csak elrontanak mindent. Szombat este van 5 nap telt el. Lüktet. Olyan, mintha az egész alsó fogsorom helyezkedne, baromira fáj nem is konkrétan a helye inkább a fog mellette, de inkább az összes fogam. Megőrülök, hogy tegnap még boldogan és elégedetten konstatáltam h ez is lezárva, ma meg úgy keltem fel hogy leszakad az arcom.. meddig tart ez mééég? Kedden megyek varratot szedetni. Juhé.
125. Picar
jan. 28. 10:15
Sziasztok! Nekem 2017 december 2-án szombaton volt a műtétem. A jobb oldalon mindkét fogat kivették. Műtét előtt kaptam két vényt, amit ki kellett váltanom: Cataflam és Augmentin. Az Augmentint műtét előtti reggeltől el kellett kezdenem szedni napi 3 szemet, egészen, amíg el nem fogyott a doboz. Cataflamot igény szerint lehetett bevenni, én igyekeztem minimálisra szorítani, de csütörtökig muszáj voltam szedni. Műtét után 3-4 napig Corsodylos öblögetés volt előírva naponta 2x, ami nagyon sokat segített. Volt, hogy a Cataflam nem sokat ért, mert fájt-lüktetett a seb, de a szájvíz szépen megnyugtatta. Duzzanat ellen kaptam tőlük a műtét után Suprastin tablettát (allergiagyógyszer egyébként) azt kb. másnap estig kellett szednem. Nekem a duzzanat így a megelőző antibiotikummal, allergiagyógyszerrel, Corsodyllal elhanyagolható volt szerencsére. Enni első nap csak leves levét tudtam szívószállal a másik oldalon szívva, rendes ételt pépesítve sem. Vasárnapra sokkal jobb lett, persze nagyon apróra kellett mindent vágnom és nagyon lassan, odafigyelve a számba venni. Én még két napot otthon voltam, sajnos olyan a munkám, hogy szinte folyamatosan beszélnem kell, ami nagyon megerőltető volt még napokig. Az evéssel egyébként nem volt gond, tejterméket tényleg kerülni kell néhány napig. Én előtte feltankoltam rendes gyümölcslevekből, kekszből (teába mártogatva el tudtam szopogatni), banánból. Kb. egy héttel a műtét után már teljesen jól voltam, de azért a gyógyulás ettől sokkal hosszabb. Fent már nem érzem, hogy lett volna bármi, de lent még mindig kicsi duzzadt a helye és érzem, hogy még mindig gyógyul.
124. pnkvln
jan. 5. 19:42
Sziasztok! Engem tegnap műtöttek. Pontosabban 2 fogam is kiműtötték egyszerre az ínyem alól. Bal oldalon felül és alul. SOTE klinikán csináltattam, nem marketing semmi ilyesmi de egy nagyon kedves, fiatal és hozzáértő orvos, Dr. Minya Fanni végezte a műtétet. Sosem volt még ilyenben részem, ezért az érzéstelenítő beadása után rögtön hányingerem lett, de rögtön ablakot nyitottak és vizet itattak velem. A műtét maga nem fájt, nem voltam altatásban, kicsit kellemetlen volt, de hát ez nem tud nem az lenni! Sajnos műtét közben is rosszul lettem, erősen szédültem de rögtön segítettek nekem. Rengeteg kommentet, cikket, személyes beszámolót olvastam a mütét utó hatásairól és még a műtét előtt beszereztem jó sok fájdalomcsillapítót...de lássatok csodát...tegnap reggel 9kor műtöttek, már másfél nap eltelt, varratok vannak a számban, és NEM FÁJNAK, sőt, ma már apró falatokban szendvicset is ettem. Pedig pont én vagyok az a típus, akinek ha rászáll egy pillangó az ínyére akkor már fáj és vérzik, de ezt a műtétet nagyon jól végezték el rajtam! Le a kalappal! Ettől függetlenül a pofim nekem is fel van dagadva, de csak nyomás hatására fáj. Ezen kívül semmi. Ajánlom mindenkinek a SOTE-t és Minya Fannit!
123. "Nikol"
2017. nov. 30. 09:36

Sziasztok!

Megosztom én is a tapasztalatomat!

A fogorvostól nagyon félek,konzultáció elött 3 órával már izzadt a tenyerem is.A jobb hátsó bölcsességfogam fájdogált,és szuvasodott a kintlévő része.Az orvos nagyon kedves,barátságos volt,/nem ismertem elötte/röntgen után megállapította,fekszik az íny alatt,de szerinte nem lesz gond.Kedden volt az időpontom este 18 kor,elötte orvosi javaslatatra bevettem egy fél nyugtatót,/amiből semmit nem éreztem/.Beinjekciózótt,közben mindig kérdezett és mondta mit csinál.Semmilyen fájdalmat nem éreztem!Felvágta az ínyt,egyben sajnos nem jött ki,levágta a fog koronarészét,a gyökereket pedig külön tudta kiszedni. Összevarrta 6 öltéssel,és bő félóra alatt végeztem.Erős fájdalomcsillapítót kaptam,és antibiotikumot,otthonra.Az éjszaka folyamán csak a nyelés okozott problémát és a szivárgó vér,nem vettem be fájdalomcsillapítót.Az első nap/tegnap/nem volt fájdalmam,de elkezdett dagadni a pofim,jegelem kisebb szünetekkel.Enni kissé nehezen tudok,nem nagyon tudom kinyitni a szám,de ez gondolom természetes.Összevetve az egészet,ha nem hallok sok rémtörténetet,már rég elmentem volna kiszedetni a fogamat.Jövőhéten szedi ki a varratokat,attól már nem félek.

A bal oldali bölcsességfogam még bent van,szintén fekszik,de míg panaszmentes addig bent is marad!

Mindenkinek ilyen kibírható fogeltávolítást kívánok!

122. Arier
2017. okt. 7. 14:18
Sziasztok. Megosztom én is a tapasztalataimat. Hétfőn szedték ki a jobb alsó bölcsesség fogam. Szokásos módon szuri, vágás, fúrás egybe kijött szerencsére, varrás majd fájdalom csillapító írás. Első nap kellemetlen volt, de nem vészes. Másnap reggelre bedagadt pedig jegeltem végig az kb 3 nap alatt elmúlt. Érdekes módon most érkeztem el az eddigi legrosszabb részhez a varrás iszonyatosan szúr, feszít, lüktet és egyéb idegesítő érzések. Próbáltam már mindent sós oldat, fájdalom csillapítás, jegelés. Persze mosom is rendesen amikor kell az nem olyan rossz. Egyik se hozott megkönnyebbülést. Végső elkeseredésembe gondoltam engem már nem érdekel semmi megfogtam a szegfűszeges dobozt bele öntöttem egy tálba vagy 15 darabot hozzá raktam egy marék kamillát és egy fél marék hársfa virágot ezt nyakon öntöttem 1 liter forralt vízzel és 10 perc után leszűrtem ezt a csodálatos nedűt türelmetlenül várva, hogy megfelelő hőmérséklete legyen. Amikor ez megtörtént ki mentem a fürdőbe és bele kortyoltam. Nem öblögettem csak kicsit oda tartottam. Ezt megismételtem párszor és csodák csodájára a feszítő érzés elmúlt és sokkal jobban éreztem magam. Nem hiszek az ilyen gyógynövényes dolgokban, abból indultam ki, hogy amikor még megvolt a fogam és fájt anyukám vett ilyen ecsetelő baromságot amiben kamilla és szegfűszeg volt az is hatott sokszor. Most már csak a varrat szedésre várok. :) A doki azt mondta amikor ki szedi kapok időpontot a bal alsóra is. Hozzá teszem azzal sose volt semmi bajom amikor nő egyátalán nem fáj ellentétben a tesójával aki évekig kínzott. Nem mondom, hogy bele haltam de ha nem muszáj és panasz mentes marad a bal oldal én ezt még egyszer biztos nem fogom végig csinálni. Hozzá teszem én nagyon nehezen bírom a fog és fülfájást, inkább még 5x császár... Sok sikert mindenkinek aki elötte áll, tényleg nem annyira vészes csak én vagyok ezen a téren kicsit puding.
121. Amyle (válaszként erre: 120. - Klauka_)
2017. okt. 1. 21:59
köszi! az meg van de nem viszi ki :/ végül fogközkefét vettem és azzal időnként megtisztítom, De túl sokat nem piszkálom mert az is árthat.
120. Klauka (válaszként erre: 119. - Amyle)
2017. okt. 1. 21:37
Szeretnem nem kell ott fogpiszkaloval kapirgálni. Én simán mosnám sak esetleg a szájvizes oblites még jó ötlet.
119. Amyle
2017. szept. 30. 21:31

Sziasztok!

2 hete műtötték ki egyik oldalon alul és felül a bölcsesség fogamat. Az alsó helyén varrat szedés után is maradt egy kis lyuk.

Sajnos nekem semmilyen információt nem mondtak a varrat szedés után maradó lyukról. Azt tudom, hogy szépen lassan eltűnik majd, de ti hogyan tisztítjátok? Nekem annyira hátul van és annyira pici, hogy csak fogpiszkálóval férek hozzá, hogy kipiszkáljam ami belement. Ami felsérti az ínyemet, tehát azt se tartom valami jó ötletnek. Azt is olvastam, hogy nem kell vele csinálni semmit csak alaposan mosni fogat előtte, és szájvízzel öblögetni, ami belement majd ki is ürül.

Ti mit javasoltok?

2017. aug. 9. 11:27

Köszönöm az itt felhalmozott jó tanácsokat, összeollózva ezeket, gyorsan túl lehet lendülni a bölcsességfog húzás utáni mókán.

Az én esetem úgy néz ki, hogy a jobb felsőtől megszabadultam 1 hete, a jobb alsótól pedig tegnap. Előbbi sima ügy volt, egyben kijött gyorsan, 1 hét alatt lement a gyulladás, utóbbi keményebb dió, mert igen nagy volt a fog, és mélyen ült az állkapocsban, még ideget is érve, de jó 1 óra után 3 darabban csak távozott az is. Szegedi II. kórház arc, állcsont és szájsebészet, maximálisan profi munka, minden elismerésem és hálám a kedves doktornőnek! :) Eleve a jól behűtött jégzselével érkeztem az aktusra, és szabit vettem ki 2 napra (felsőnél 1 napra) és amint felálltam a műtőasztalról már el is kezdtem a jegelést. Emellett gyulladáscsökkentő langyos gyógyteát iszok, hűvös szoba, lehajlást kerülöm, semmi hús, vagy tejtermék, földimogyoró, mák, vagy rothasztó étel, vagy ami beleragadhat a sebbe! Minden étkezés után fogmosás soft fogkefével nagyon óvatosan a varrat környékén is. Emellett segít, ha időnként gyógyteába (főleg kamillába) áztatott kis gézdarabot teszek a sebhez egy időre. A lényeg, hogy 1-2 napig 20 percenként 15-15 percig jegelni kell, és kevésbé fog bedagadni és leginkább fájni persze. Nekem igen nehézkesen jött most ki az alsó, de 2 cataflammal elvoltam az első napon, ami nagy dolog, én magam is csodálkoztam, úgy hogy emlékszem 10 éve piszokul megszenvedtem a bal alsóval, akkor nem jegeltem ilyen lelkesen. Ha vérzik, nem kell megijedni, az elején ez még normális. Nem szabad szívogatni, szívószállal inni, kerülni kell a köhögést, óvatosan fújni orrot, mert ezek mind erőltetik a friss műtét helyét és kivérezhet, bedurranhat. Érdemes óvatosan nyitogatni a szájat, és még a sós vizet is kipróbáltam pár nap után, nem tudom jót tett e, de ártani nem ártott. Azzal se öblögetni, csak a szájban tartani, nyilván ez is fertőtlenít és gyulladást csökkent.

Pár nap múlva már lehet húst is fogyasztani, de tejet nem ajánlott 1-2 hétig.

Ha ezeket nem is akarja, vagy tudja betartani a bölcsességfog húzás előtt állóm, már a jó szájhigiéné, és jegeléssel is nagyon sokat a mielőbbi gyógyulásért.

Mindenkinek kellemes búcsúzkodást ezektől a kedves 8-asoktól! :)

2017. máj. 6. 19:59
Sziasztok! Szerintem nem egy túlélhetetlen dolog, pedig engem rendesen meggyötörtek. Azt tanácsolom mindenkinek, hogy mielött odamegy már vegyen be egy 50mg-os Cataflamot ès a műtèt után is mielött elmúlna a zsibbadás, ez a második műtètemnèl nagyon bevált, az elsőnèl èn is megszenvedtem de csak a műtèt utáni órákban. Utána levő napok inkább kellemetlenek mint fájdalmasak.. Èn a legjobb orvoshoz mentem ezzel aki nem csak iszonyatosan precíz de kedves is! :) 1. Napomnál járok pocokpofi mèg 2-3 nap ès jól leszek teljesen! :)
2017. ápr. 15. 14:30
Fiamnak 4.napja mütötték ki sebészi uton az alsó jobb bölcsességfogát. Az első nap voltak erős fájdalmai, amik már nagyjából csillapodtak, viszont erősen meg van dagadva a jbb fele, és ha megérintem, egy kemény duzzanatot érzek. Nem öblögeti semmivel, antibiotikumot szed meddig lesz ez a duzzanat?? azt mondja inkább feszülést érez, mint fájdalmat
2017. febr. 24. 16:29
Sziasztok! Ma műtötték mi az egyik alsó bölcsességfogamat, ami csak félig volt kinőve. Nagyon be volt gyulladva, úgyhogy nem volt kellemes, de túléltem, és azóta szinte teljesen panaszmentes vagyok. Viszont az előbb megpróbálkoztam enni egy kis levest, mert már majd'éhen halok, és mintha az egyik varrat kiszakadt volna, mert lett egy kis függőleges lyuk ott az ínyemnél. Egy nagyon picit vérzett, de annyi.. Van esetleg valakinek tapasztalata varratszakadással kapcsolatban? Lehet, hogy újra kell varrni?
114. jooeva
2017. febr. 21. 19:03
Nekem 1 hónapja, hogy kihúzták és kb. 3 hétig fájt, no meg 3 db fogdarab is kilökődött, ahogy húzódott össze. Már totál összeforrt a helye, tudok rágni is arról végre. Kellene a másik oldalon is húzatni, de egyelőre nem vágyom még egy ilyen hónapra.....
113. Manka86 (válaszként erre: 112. - Katicabogár08)
2017. febr. 21. 18:26
Nekem ma egy hete,hogy kiszedték a bal alsót. Varrni nem kellett,szépen,gyorsan kijött. A fájdalomról annyit,hogy ma először nem kellett bevennem gyógyszert."elviselhető a fájdalom". Holnap megyek az orvoshoz,kicseréli a jódos gézlapot!! Kitartást Neked🙂 amúgy a gyógyulási folyamat nagyon lassú,azt mondják😏
2017. febr. 20. 13:27

Sziasztok!

Nekem pontosan két hete vették ki a jobb alsó bölcsességfogam. Egy kicsit lógott ki az ínyemből, valamint egy ideghez közel volt a gyökere így nem volt egy egyszerű műtét. Múlt hétfőn vették ki a varratokat, azt hittem utána majd elmúlik a fájdalom, de sajnos nem telt el úgy nap, hogy ne fájt volna. Pénteken visszamentem akkor kitisztították a lyukat, aznap már nem is fájt. Hétvégén mindkét nap nagyon fájt, cataflán segített csak. Valakivel volt már ilyen, hogy ennyi idő után is fájt neki a helye??

111. jooeva
2017. jan. 27. 18:23

Nekem 9 napja húzták ki a bal alsót.....maga a húzás nem volt sem fájdalmas, sem hosszadalmas, akkor csak a recsegés-ropogás volt rossz, amit hallottam.

Viszont nekem is nagyon fáj, az egész bal alsó állkapcsom és még a fülem is, ha nyelek, no meg mintha a mandulám is fájna.....és a nyelvtövem.

A cataflam nagyjából segít, de nem 100%-os sajnos....

2017. jan. 23. 13:27
Nekem csütörtökön távolították el a bölcsességfogamat. Fájdogál körülötte de nem tudom miért a vérdugó benne van .
2017. jan. 15. 11:40

Kamillatea fogyasztás (az első napokban nem szabad öblögetni), de inni lehet a teát, nagyon-nagyon erős gyulladáscsökkentő hatású

Nekem 3 napig nem jutott eszembe, hogy fogyasszam, de amikor már csillagokat láttam, végre felhívták rá a figyelmemet, és fél óra alatt elmúlt majdnem teljesen a fájdalom.

2017. jan. 8. 14:06
nekem a melegítés (téli időszakban radiátorhoz bújás) vált be. Naponta többször.
2016. dec. 13. 13:40
Sziasztok! Ma műtötték ki két darab bölcsességfogam. Egyet felül és egyet alul ami mellett még egyet kihúztak. Hatalmas a seb ami mellette van de nem is ez a probléma. Hanem, hogy a fenti varrásnál még folyamatosan szivárog a vér. Ez normális? Mert engem eléggé idegesit. Ha valaki tud valamit erről, hogy elmúlik-e a vérzés akkor irjon! Köszönöm szépen :)
2016. jún. 26. 11:05
Már mindegy, de azért leírom, hogy itt 10 napig tartott a fájdalom, utána megszűnt. A tizedik napon már csak lightosan fájt, akkor már csak 1 szem tabletta kellett, utána az is elmúlt. Kitartást mindenkinek, aki előtte áll!
105. Izgulhatok (válaszként erre: 104. - Ksz8783)
2016. jún. 21. 19:26
Szia ksz! Remélem már túl vagy a fájdalmakon és el is felejtetted az egész tortúrát, de azért leírom, hogy ismerősöm egy hete esett át egy ugyanilyen műtéten, és azóta is 4-5 óránként szedi a legkeményebb fájdalomcsillapítókat (Flectort is). Neked mikorra változott a helyzet? Várom válaszodat!
104. ksz8783
2016. jún. 9. 18:23
Sziasztok! Hétfőn estem át a jobb alsó bölcsességfog műtéten. Bele volt ékelődve az állkapocsba. Így azt is meg kellett piszkálni. A fájdalom elviselhetetlen! Flector rapid port iszok 4 óránként,amit nem lenne szabad,de másképp nem bírnám! Ti akik rég túl vagytok rajta,mondjátok meg meddig tart még ez a fájdalom!?
103. gcathy
2016. jan. 27. 15:14

Sziasztok! Tegnap volt egy hete, hogy kivették a bal alsó bölcsességfogamat, de még mindig 6 óránként szednem kell a fájdalomcsillapítót. Nem volt komplikáció a műtét alatt, 15 perc alatt kiszedték. Próbálok rendesen enni is, még inkább a jobb oldalamon, de azt vettem észre, hogy a bal oldalon ilyenkor kattog az egész állkapcsom. Normális ez? Az egész fájdalom sugárzik szinte előre a metszófogakhoz, egy hét után. 3 napos antibiotikus kúrát szedtem be, de úgy érzem, hogy a nyakam is lüktet még. Lehet be van még gyulladva.

Varrat szedésre csak egy hét múlva megyek, lehet fel kéne korábban keressem a dokit?

102. Krysz89
2015. dec. 9. 20:33
Én egy hete estem át bal alsó bölcsességfog műtéten (nem nőtt ki és torlódtak a fogaim miatta). Így már "csak" 3 van hátra. Előtte én is olvasgattam fórumokat, olvastam hogy valakinek egyáltalán nem fájt, valakinek nehézkesebb volt. Én talán az utóbbiakat képviselem. Több mint egy óra volt a műtét mert elég erős a fogam és sehogy sem akart kijönni. A végén kezdett elmenni az érzéstelenítő hatása, de azért bírható volt, nem anynira fájt. Utána vetem észre, hogy az ajkamat eltalálták valamivel és egy jó mély seb van rajta (1 hét elteltével már látszik hogy talán nem marad meg a helye, begyógyul). Nekem 2 napig fájt eléggé a fogam, illetve a torkom is mintha torokgyulladást kaptam volna fájt minden nyelésnél, szedtem a felírt cataflamot napi 4-5-ször. A torkom az 2 nap után már jó volt. Ezt követően meg aftám lett a nyelvemen ami fogorvosi kezelések után elvileg előjöhet és az sokkal jobban fájt mint a fog helye. 1 egy hét elteltével (ecseteltem napi 3szor azt is) az is elmúlt, még a sebet érzem kicsit. A varratszedés pedig nem fáj attól nem kell tartani. Azt mondták a seb szépen gyógyul. Jó érzés, hogy kinn van, az alsók a rosszabbak elvileg ezért kezdtem azzal. Ja és állami kórházban voltam én de hallottam már rémtörténeteket magánról is, úgyhogy nem feltétlen ezen múlik.
2015. dec. 1. 13:32
Nekem 5 napja szedték ki műtéti úton a bölcsességfogamat, + még egy fogat mellette. Össze van varrva a seb, a varratot két nap múlva szedik ki. Nem tudom, de normális dolog, hogy 4 órán ként iszonyú fájdalom kínoz a fogak helyén? Se aludni, sem dolgozni nem lehet így. Meddig tart még ez? Életemben nem szenvedtem ennyit egyetlen fogtól sem, mint amennyit most a fog helye miatt. Napi 4 dalacint kell ennem, és Flector-t iszogatok, az segít. De maga a fájdalom mikor szűnik már meg? :(
2015. nov. 11. 12:22

Ja és nekem sem dagadt fel a fejem, se láz se semmi.Fájdalom az van (ha nincs bennem gyógyszer) és szivárog még a vér de ezek teljesen normális dolgok. Az a legjobb ha egyben ki tudja szedni a fogat (sokan nem így gondolják, mert nem akarnak annyit "roncsolni" de annál nagyobb baj nem lehet ha bent hagy egy fogszilánkot).

Nekem mind a 4et kiszedte egyben, el is raktam őket. :D

2015. nov. 11. 12:18

Sziasztok! 2 napja műtötték a bölcsességeimet egy oldalról kettőt. Az alsót feltárásban a felsőt csak húzták.

SOTE szájsebészet Dr.Fodor Attila. Egy Isten komolyan. Megkaptam a szurikat amik nem fájtak mert lidokainnal befújta előtte, várakozás majd 8 perc alatt kiszedte mindkettőt.

Ahogy hazaértem kiszedtem a gézt és ment rá a jeges borogatás. Amikor éreztem hogy kezd jönni a fájdalom már be is vettem a cataflamot. Du-n kacsamájat ettem tört krumplival. A fájdalom abszoltút kezelhető cataflammal. Ha pihentek jegelitek nem esztek olyanokat amiket nem szabad nem szívogatjátok akkor nagy baj nem lehet. Írt fel antibiotikumot de nem váltottam ki most sem. (Tavaly a másik oldalt ugyanez volt a program, szóval nekem màr mind a 4 kint van!)

Sok helyen olvasom, hogy sós vízzel öblögetik meg szívószállal isznak! Nem szabad! Az a kis vérdugó fogja meggyógyítani a sebet amit kiöblögetnek/szívogatnak sokan.

Remélem tudtam segíteni, ne féljetek tőle, ha jó orvoshoz mentek semmi baj nem lehet! Nem feltétlen a magán a legjobb... ha bárkinek tudok segíteni írjon.

2015. nov. 10. 19:06
Amúgy lázam, gyulladásom vagy feldagadt arcom nem volt. Sem kékségem.
2015. nov. 10. 18:42

Sziasztok! 6 napja műtötték a jobb alsó bölcsességemet. Nem volt vele semmi különösebb probléma, szimplán annyi, hogy szeretett volna kinőni, de nem fért el. (Műtét előtt 3 héttel begyulladt, egy hétig szenvedtem vele, ezért döntöttünk a műtét mellett. )

Nem szeretnék megijeszteni senkit és mindenki máshogy reagál, de nekem az egész iszonyatos volt. Maga a műtét és az azt követő 4 nap is. 4 injekciót kaptam, de valahogy nem hatottak. A doktornő minden egyes mozdulatát éreztem. Nagyon makacs volt a fogam, a 3. fogónál döntött úgy, hogy enged és kijön. Állítólag az átlagtól eltérő nagyságú a fogam (azaz óriási :D), ezért is jött ki nehezen. Varrás után mondta el a doki, hogy ő nem 30 perces, hanem legalább 2 órás műtétre készült, mert a rtg azt mutatta, hogy a fogam nem véletlen fájt, ugyanis nekem elég érdekesen, bele a csontomba nőtt.

A feszítés és nyomás nálam csillagok formájában jelentkezett és az emelő sem volt egy kellemes élmény, na és ahogy az idegek elszakadtak és a fogam körbeforogott… Fincsi. Műtét után rögtön rohantunk borsót venni, de alig értünk haza már kellett cataflam. 4 napon keresztül nappal 3 advil, lefekvés előtt ill. éjjel 1-1 cataflam. Én enni végig tudtam, szinte bármit, csak az állkapcsom, az ínyem, fülem, torkom…, szóval mindenem fájt, de begyógyszerezve minden tűrhető volt. Extra, hogy szombaton rengeteg, szerencsére nem fájdalmatlan aftám lett a seb környékén, így fokozódott az élmény. Az afták nézegetése közben láttam, hogy azért a seb széle és a fogam között van egy kicsi lyuk. Az orvos megnyugtatott, hogy az a kicsi lyuk igazából hatalmas, és ne aggódjak, normális.

Ma, a 6. napon csak 2 gyógyszert vettem be, az állkapcsom már nem fáj, bár görcsöl, nem tudom kinyitni a számat és pokoli érzékeny lett a seb. Beszélni is csak eltakart szájjal tudok, még jó, hogy Vp. szeles város.

Azt hiszem nekem kijutott a jóból, alig várom a csütörtöki varratszedést, hogy az milyen kellemes élményeket tartogat még számomra.

Szerencsés vagyok, hogy még megvan a 3 másik bölcsességem, várom, hogy a még felszínt nem ismerő bal felső mikor indul el (a másik 2 már részben kint van). Wisdom-teeth 4EVER!

1 2 3 4 5

Minden jog fenntartva © 2005-2018, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Sitemap | Facebook