Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Berni pásztor gazdik, vagy fajtakedvelö emberkékkel beszélgetnék! fórum

Berni pásztor gazdik, vagy fajtakedvelö emberkékkel beszélgetnék! (beszélgetős fórum)


2017. aug. 23. 17:09
Mi is nemsokára berni gazdák leszünk. a Maglód-Falvi kennelt ( [link] választottuk, nagyon jó idegrendszerűek a kutyáik és fontos szempont volt kisgyerkeek mellé. Még a kölyök választás előtt vagyunk, kant, vagy szukát ajánlotok?
2013. aug. 25. 21:49
A mi Bernink tavaly októberben hagyott itt minket,hatalmas űrt hagyva hátra Maga után. Nagyon hiányzik,nagyon szeretem Őt :)
2012. aug. 22. 22:35

Sziasztok!

Én is berni pásztor fajta tartó vagyok, egy másfél éves kan kutyám van, 6 hetes kora óta :)

Főnöknek neveztük el :)

Én akartam elhozni ilyen hamar, mivel nem első kutyám, így tudtam, mit hogyan kell kezelni, és igazából már rettentően türelmetlenül vártam Őt, és haza akartam tudni :)

Ma a szomszéd vitte ki sétálni, mert a 9 éves lánya bele szeretett, és én nem tudtam velük menni, meg nem is akartam, hogy a kislány könnyebben merjen barátkozni vele, mert ha ott voltam meg volt szeppenve, meg Főni se úgy foglalkozott vele, mert ott voltam :)

Nagyon rossz volt az udvart üresen látni, nem töltötte be a lüke mosolya, és az a tekintet, amikor a szájába van a játék és szinte épp, hogy nem szólal meg, hogy: gyere játszani!

A másfél órás sétálás helyett viszont max. 25 perc lehetett, ugyanis nem csak nekem volt nehéz Főni nélkül, hanem ő is keresett, és húzta haza a kislányt. Utána még beszélgettünk a szomszédommal, ő meg nagy lihegés közepette el nem mozdult mellőlem.

Nagyon hozzám nőzz, foggal körömmel küzdenék érte, ha szükség lenne rá. És legközelebb nem engedem el mással, nem akarom, hogy keressen, ha ott lehetek vele.

Jó tanulság volt ez nekem a mai napra :)

Szép estét minden bernisnek :)

2009. szept. 2. 18:06
Nagyon szépek ezek a pásztorkutyák,de panelban sajnos nem tartható!
2009. ápr. 20. 15:21

Sziasztok, nekem sajnos csak egy hétig volt bernim. Két éve szilveszterkor beköltözött a kertünkbe. Gyönyörű jól ápolt, kedves kutya volt

/van róla képem a naplómban/ . Természetesen kerestük a gazdáját, de egy állatotthon ahonnan a közelünkba adták örökbe, nem adta nekünk mert féltek, hogy a gazdi aki elől elszökött majd elviszi tőlem./?/ na mindegy, szóval csodálatos kutya volt, bánom már hogy kerestem a gazdiját.


Félős kutyiknak javaslom a Sedalin pastát, állatorvos tudja felírni, ártalmatlan, de alszanak tőle /pld. szilveszterkor/ mint a bunda.

17. homern
2009. jan. 24. 11:56

nekem is berni pásztorom van..dundusnak hívják,mert születésétől kezdve megevett mindent a testvérei elől(5en voltak)..és látszott is rajta rendesen.

Hát mint házőrző. :)Ha idegent lát néz a nagy szemeivel rám,és elbújik a lábam mögé,onnan kukucskál.Ugatni 2X ugatott életében.

Nagyon okos,minden parancsszóra hallgat(igaz mielőtt teljesítené,csak néz egy ideig,hogy biztos nem úszhatja-e meg)

ketté van válsztva az udvarunk egy kerítéssel,de ha nyitva van a nagykapu teljesen,akkor sem jön át,leül pont oda,ahol a kapu lenne.

na,amikor fut felém az érdekes..ugyanis a megállással mindíg "elszámolja" magát,így az a vége hogy majdnem ledönt,mint egy tekebábút..

hát,ilyen az én pici kutyám.még akkor is rámjön a mosolygás,ha csak gondolok rá :)

16. 5f3b9a27bc (válaszként erre: 1. - Gerduska)
2009. jan. 21. 12:39
Nekem is volt Berni pásztorom, a világ legszebb és legédesebb kutyusa. :)
2009. jan. 21. 12:35
Olcsó pénzért eladó egy berni pásztor szuka kb 1 éves, költözés miatt. Nem az enyém, csak segítek helyet keresni.
14. durum (válaszként erre: 13. - Lily3)
2008. nov. 20. 08:43
Volt egy gyönyörű szép,ónémet juhászunk,egy kicsit talán nagyobb volt mint a berni,de ugyanolyan szép,okos,szuper,csak épp beszélni nem tudott.....na,őt 13 éves korában el kellett altatni,hogy ne szenvedjen tovább,mintha a szívemből egy darab is meghalt volna vele.
13. lily3 (válaszként erre: 10. - Durum)
2008. nov. 19. 19:08
Igen,gyönyörű rajzolatú kutya.Az enyém már 8 éves nagyon fogom sajnálni ha meghal.Úgy tudom a nagytestű kutyák nem sokáig élnek.
2008. nov. 19. 13:12
szerintem is szépek nagyon,én nem láttam még "élöbe" ilyen kutyát,csak mikor megvettük.és most hogy növögetnek,egyre szebek :)))
11. doboseva (válaszként erre: 10. - Durum)
2008. nov. 19. 09:46
Igen!!!! :-))
10. durum
2008. nov. 18. 19:26
Nagyon irigyellek benneteket,a berni pásztor szerintem is a világ "egyik"legszebb kutyája.
2008. nov. 18. 17:21
Hát a bernipásztor nem egy futó kutya.A mi kutyánk fiatalabb korában többet játszott,de akkor sem vitte túlzásba ,most pedig csak fekszik egész nap.Sétálni viszont szeret,vagyis szagolgatni az úton ahol megyünk.
2008. nov. 18. 14:08
Sziasztok! nekünk is berni pásztorunk van és persze mi is nagyon imádjuk, bár végül is nem mindenben olyan amilyent szerettünk volna. Én azt gondoltam, hgy majd együtt fogunk futni járni. Ehhez képest nem hajlandó kijönni a kapun sem az utca felé sem a kert felé. Úgyhogy még mindig magányosan futok. a másik dolog az, hogy olyan lustácska. Mikor kicsi volt szaladgáltunk az udvaron, játszadoztunk. Mostanában meg egy-két kör maximum aztán lefekszik és nem hajlandó megmozdulni. De a simogatás, összebújás jöhet bármikor!!!! :-) Hát ilyen a mi kis Dollink!
2008. okt. 18. 10:25
hello.hát igen,hálisten beni is már elég szépen ugatja az emberkéket, sőt ha valaki be akar nyulni a keritésen,pl Lénát simizni,arra kifejezetten harcias.nemtudom hogy lénust akarja védelmezni, vagy csak ne nyulkáljon senki :).de jo hogy nem sz*rja le az idegeneket.pedig nem reménykedtem benne hogy ugatos lesz,mivel én is azt olvastam h nem egy ugatos fajta.azért hálisten egykét ismerösömet megilyesztette már :D..ugy várom már hogy beniék is kifejlett kutyák legyenek..olyan szépek akkor /jó,most is/meg várom már hogy sikerüljenek a kiskutyák..bár az még több mint 1év..
2008. okt. 17. 19:03
Házőrzés?Hát, mit mondjak.Ugat ha idegen áll a kapu előtt,de ennyi.Sokaknak ennyi is elég, félnek tőle mert hatalmas a termete.Egyébként a légynek se ártana.Amugy úgy tudom a berni nem ugatós fajta.Nem is kell.hogy egésznap a kerítés előtt ugasson.Míg kicsi volt mindennap be engedtük a lakásba is,talán ezért jönne befele.Elkapattuk,nem voltunk következetesek.Szerintem picikorában történhetett valami a tenyésztőnél,mert amikor hoztam el az ölembe reszketett sokáig.Ez nem normális viselkedés egy 8 hetes kölyöknél.Ki tudja milyen trauma érte.
5. gerduska (válaszként erre: 4. - Lily3)
2008. okt. 17. 15:07
szio.örülök hogy irtál.ez a félös dolog bármely kutyánál elöfordulhat,nekünk a keverék kutyánk volt ilyen.még ha esett az esö,attol is félt szegény :(.nagyon szép Jimmy,megnéztem.gratula hozzá.nektek,mint házörző,milyen?hogy vált be?
2008. okt. 16. 09:41
Nekem is van egy 8 éves bernim.(kép az adatlapomon.)Nem bántam meg hogy ezt a fajtát választottam,gyönyörű,szerintem a legszebb rajzolatú,küllemű kutya.A lányom pici korában a hátán lovagolt,soha nem volt semmi probléma,nagyon gyerekbarát fajta.Az én kutyám sajnos nagyon félős és olyankor beakar jönni a lakásba,amit néha(pl petárdázás)meg is engedünk neki.Jimmy a neve.
2008. okt. 15. 20:44
Ja, mi is Beninek neveztük el anno :)!
2008. okt. 15. 20:42

Nekem egy berni pásztor-német juhász keverékem van :)!

Több benne a berni, külső jegy és sokkal "butább" is mint a régi német juhászunk volt, de imádjuk. Senkit nem tudna bántani, de termete és hangja, azért visszariasztja az idegeneket. Egy simogatás után, Ő már hanyatt fekszik, várja az igazi vakargatást. Ha utánam "nyúl", akkor a papucsom biztos elvesztem.

Sajnos nem ehet csontos dolgokat, a száraz kutyatáppal, pedig nem lehet jóllakatni, ezért kicsit sokba kerül :(.

Most 9 éves, de remélem még sokáig örömet szerez a család minden tagjának!

2008. okt. 15. 20:17
Hello.mi most kezdtük ezt a fajta kutyát tartani,BENI 6honapos fiu,LÉNA 10hetes kiscsaj.eddig nagyon bejött a fajta, gyönyörüek, igazi családkutyák,imádnivaloak!!hasonló tapasztalatokkal,rendelkezö berni gazdik irásait várom..

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook