Főoldal » Fórumok » Hobbi & Otthon fórumok » Tapasztalataitok a berni pásztorkutyákról fórum

Tapasztalataitok a berni pásztorkutyákról (beszélgetős fórum)


2012. aug. 22. 22:25

Sziasztok!

Nekem is bernim van, már másfél éves :)

Főnök a neve, és fiúcska :)

Órákat tudnék mesélni róla, de ezt egy bernis tudja, milyen csodálatosak!

Ma a szomszédom a 9 éves lányával vitte sétáltatni, mert szeptemberbe nagyon messze megyünk el 10 napra, és nem vihetjük magunkkal, ezért ők vigyáznak rá addig. Életében először vitte ki más, és tudtam, hogy nem fog egy könnyen menni, pedig egy hete ismerkednek a szomszéddal, és már háromszor ők is elkísértek a sétáltatásra.

Nem is tudom mit mondjak, ki viselte meg jobban, hogy nem lehettem én is ott?!

Főnök nézett hátra, keresett mindenhol, és a másfél óra séta helyett volt vagy 25 perc az egész, mivel húzta haza a 9 éves kislányt. Aztán haza értek, nagyon lihegett, szegényem nehezen viseli a meleget, de el nem mozdult a lábam mellől. De míg oda voltak én is pityeregtem, hogy nem láttam a vidám fejét az udvaron. Nem tudom mi lenne velem nélküle. Nagyon fontos nekem.

Csak gondoltam elmesélem a mai napom Főnökkel :)

Ha érdekel esetleg valakit, hogy is néz ki az én kis büszkeségem, majd mutatok képet :)

Szép bernis napot mindenkinek :)

11. d905c997e3 (válaszként erre: 10. - 5e055bda17)
2011. jan. 3. 14:37

Sziasztok!

Ezt a topikot még nyáron én nyitottam, akinek kedve van berni pásztor kutyáinkról beszélgetni, jöjjön!

10. 5e055bda17 (válaszként erre: 9. - Bernibebe)
2010. aug. 12. 15:59
Unonak egy picit vastagabb a fehér csík a homlkán, de talán még ettől felnő.....Tudom, hogy korán hoztuk el, írták a többiek, de nyugodtabb vagyok, hogy nálunk van, olyan érzésem volt, hogy már minél előbb szabadulni szerettek vna tőle, ugyanazt a száraz tápot kapta mint a nagyok, stb. Lehet, hogy én viszem túlzásba az aggodalmat, de eltölt egy olyan jó érzés, felelősségtudat, mint amikor a gyerekeim picik voltak. Nem adnám semmiért.:-) Olyan bájos, esetlen dödő, és olyan okos tekintete van, mégis nyegéd, szinte símogató.
2010. aug. 12. 14:52
Imádom a fehér zoknijukat, a fehér kis antennájukat a farkuk végén, a tiszteletre méltó fehér mellkast és a fehér csíkot a fejük közepén! Egyszerűen levesznek a lábamról, és mindig nagy hatással vannak rám!
8. bernibebe (válaszként erre: 5. - 5e055bda17)
2010. aug. 12. 14:51
Láttam a képeket nagyon édes az enyém is ilyen volt kicsinek! :)
7. bernibebe (válaszként erre: 6. - Pahet a vadász)
2010. aug. 12. 14:50
Én is majd belehaltam mikor elpusztult, hisz 12 évig velem volt,és szinte együtt nőttünk fel! 2-3éves lehettem mikor apukám hazahozta!12 év alatt nagyon hozzánk nőtt és mikor beteg volt mindent megtettünk érte hogy túl élje de nem sikerült sajnos! Utána 2hónapra rá kaptam egy másikat és azt is imádom! Nekem is az első is kan volt illetve a mostani is kan, most már 6. éves!
6. Pahet a vadász (válaszként erre: 4. - Bernibebe)
2010. aug. 12. 10:29

Az én kicsem is ebben halt meg :(

sajnos gyenge a szívük...

nagyon hiányzik :(

5. 5e055bda17 (válaszként erre: 4. - Bernibebe)
2010. aug. 12. 09:52

bővebben? nézd meg a képeket lécci az adatlapomon! de a kutyás fórumban már meséltem róla...

Köszi!

2010. aug. 12. 08:12
a szívbetegség náluk fajtabetegség sajnos nekem is az első berni pásztorom abba halt bele!
2010. aug. 10. 12:37
holnap hozzuk haza UNO-t, 6 hetes kanocska. olvastam a túltenyésztéssel kapcsolatban én is... mire értetted, hogy a szívük nem az igazi....
2. Pahet a vadász (válaszként erre: 1. - 5e055bda17)
2010. aug. 10. 10:52

Csodálkatos :) nekem volt, de sajnos meghalt...

Túltenyésztették...a szívük nem az igazi...

Nagyon okos, és barátságos fajta :)

és csodaszép :)

2010. aug. 10. 09:55

Sziasztok!


Ha berni pásztor kutyusod van, vagy csak szereted őket, légyszi oszd meg a tapasztalataidat!

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook