Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beleszólhat-e az elvált szülő a gyermek oltásába? fórum

Beleszólhat-e az elvált szülő a gyermek oltásába? (beszélgetős fórum)

Ez a fórum a következő íráshoz nyílt: Beleszólhat-e az elvált szülő a gyermek oltásába?

16. fildus
2021. aug. 5. 13:42
Én 2015-ben váltam. Közös felügyeleti jog van. A gyerek döntött az oltásról, de mi szülők is átbeszéltük.
15. Auróra2010 (válaszként erre: 10. - 4de07ed93f)
2021. máj. 24. 19:41
Egyetemi hallgatótárs már naykorú, nem kell szűlői beleegyezés
2021. máj. 24. 19:17

Mivel nálunk én kaptam a felügyeleti jogot, az exnek csak láthatásra van joga, azt mond amit akar.


Ha kérem beszéljen a gyerekkel,

mert pl. nem olvassa el a kötelezőt, azt válaszolja, nem az ő dolga, nem ő neveli... No, akkor ebbe se szóljon bele, ennyi. Tudom nem egy kaliberű dolog, de ha a sima életben nem képes terelni a gyereket, egy ekkora dologba se szóljon bele.

13. agis
2021. máj. 24. 19:00
Igen
12. syria
2021. máj. 24. 12:07
Nem értem a kérdést. Az elvált szülő sok mindenbe beleszólhat a gyerekével kapcsolatban, a covidoltás miért lenne kivétel? Az, hogy egyik-másik bunkó elvált szülő a gyereket és a vele kapcsolatos történéseket felhasználja az exe ellen, az külön történet.
11. aszparagusz (válaszként erre: 10. - 4de07ed93f)
2021. máj. 23. 14:50

Szerintem ez egyetem és férőhely függő.

Ismerősünk egyedül nevel 2 gyereket, és az egyetemista fia nem kapott kollégiumi helyet (ELTE)

10. 4de07ed93f (válaszként erre: 8. - Aszparagusz)
2021. máj. 23. 14:43
Egyetemi hallgatotars, elvalt szülők gyereke, automatice kap kolit, pedig anyunak van már egy ujgazdag palija, akivel dél - Afrikában nxaralnak
9. aszparagusz (válaszként erre: 6. - 6779f282bf)
2021. máj. 23. 14:40
Mehet a bírósághoz az elmaradt tartásdíj miatt, de a gyereket addig is etetni, ruházni, stb. kell.
8. aszparagusz (válaszként erre: 7. - Janszi)
2021. máj. 23. 14:38

Miben támogatja? 1500 Ft-tal több a családi pótlék.

Te tudsz más támogatásról is?

7. janszi (válaszként erre: 6. - 6779f282bf)
2021. máj. 23. 14:18

Tehát hátraléka keletkezik,ez valahogy kimaradt az egyenletből...de behajtható.

Sajnos egyre népszerűbb az egyedül nevelő szülő imázsa,mivel az állam sok szempontból támogatja is ezt,anyagilag is.

6. 6779f282bf (válaszként erre: 5. - Janszi)
2021. máj. 23. 13:25

Akkor most megsúgom csak neked, amennyiben a Bíróság tartás díjat ítél meg a váláskor ss azt a terhelt fél sokalja, akkor simán elfogadja és csak minden 5. hónapban fizet a másik felé egy havi összeget. A másik fél ugyan a pipától nem lát, de a Bírósághoz nem mehet hisz a felmutatott utolsó fizetésiigazolása, nem lépi túl a hathavi határidőt, tehát FIZETI a gyerektartást.


A Szülőnek meg eltartási kötelezettsége van, a gyermekével szemben!

Csűrhetjük, csavarhatjuk, de igazságot nem tudunk szolgáltatni, az a Bíróág dolga.

2021. máj. 23. 10:13

Jó nézőpont ha anyagilag szeretnénk jól kijönni egy gyermektartási konfliktusban.

A gyermeket születése előtti pillanattól már védi a törvény a szülővel szemben is,a szülő bírálható akár a gyermek által is.

2021. máj. 23. 09:55
Amennyire túltolták az oltástémát, ha jogilag nem is, de etikailag illene a nem szülői felügyeletet gyakorló szűlóvel is egyeztetni. Ha vki meg direkt kellemetlenkedni akar, máris fordulhat a gyámhivatalhoz !
2021. máj. 23. 09:15

Ez a hozzáállás az oktondi. Sajnos az élet olyan eseteket produkál, amiket lehet te el sem tudsz képzelni.


Sok szülő van, aki ragaszkodik a felügyeleti joghoz (hogy bosszantsa a másikat, hogy ne kelljen gyetektartást fizetni), de szülő a szó nemes értelmében sosem volt és sosem lesz.

2021. máj. 22. 12:08

Gyakorlatilag a szülői sztátusz nem szűnik meg a válás vagy szociális körülmények változása miatt,így oktondi kicsit az okfejtés,pláne ha azt boncolgatjuk,hogy melyik szülő jogosult gyakorolni a gyermek felügyeleti jogát...

A szülő az szülő marad halálig,üdvözlöm a jogászokat,jogi szakembereket.

2021. máj. 20. 09:35
A Covid-19 világjárvány a családok életét nem csak a fertőzések útján nehezíti, hanem immáron a fiatal- és gyermekkorúak olthatósága kapcsán is újabb kihívások elé állítja azzal, hogy a szülők döntési helyzetbe kerülnek. Mi a helyzet, ha az elvált szülők közösen gyakorolják a felügyeleti jogot? Ki dönt a gyermek oltásáról? Dr. Kölcsényi Soma családjogi ügyvéd segít megválaszolni ezt a kérdést.

Ugrás a teljes írásra: Beleszólhat-e az elvált szülő a gyermek oltásába?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook