Főoldal » Fórumok » Egyéb témák » Hogyan oldották meg a gyermek ballagását azok, akik elváltak? fórum

Hogyan oldották meg a gyermek ballagását azok, akik elváltak? (beszélgetős fórum)


2018. máj. 1. 21:57
Mi jól elvoltunk a ballagási ünnepségen ,külön-külön.A fiaim meghivták az apjukat a ballagásra és a közeli rokonokat.A ballagásra!A fiaim hazajöttek az én rokonaimmal,ott voltak egy ideig,majd átmentek az apjukhoz.Az én hozzátartozóim tudomásul vették és a volt férjemé is.Ehhez nem kellett nagy megbeszélés és egyeztetés.Egyikünk sem óhajtotta a másik feltétlen jelenlétét és a fiaimnak is megfelelt ez.Azóta a diplomaosztó is meg volt mind a kettőnek.A fiaim nem kivántak rajtam kivül senkit sem meghívni.Nyilván ott ahol nagyobb a gyermeki kötődés ott nagyobb a probléma.
2018. máj. 1. 21:51
Viszont ballagasiunnep egy idopont csak.Oda-az iskolaudvarra- illene mindenkit meghivni.S utana?
19. 61e75fb84c (válaszként erre: 14. - Bozsu55)
2018. febr. 17. 12:25
Ez jo otlet igy lesz :)
18. 12d083b51b (válaszként erre: 17. - Csikil4ny)
2018. febr. 13. 07:34
Hallottam én már olyat is, hogy óvodából ballagott el a kicsi, és már akkor csinálták a családi díszebédet, ajándék + egyebek.
17. csikil4ny (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2018. febr. 12. 15:49
8 általánost én sem ünnepelnék, az mindenkinek kötelező. Az érettségi más, ott tényleg bizonyít és megérdemli az ünneplést.
16. bozsu55 (válaszként erre: 15. - Fincsi5)
2018. febr. 12. 15:24
Mi sem,mármint a sajátomat.
15. fincsi5 (válaszként erre: 14. - Bozsu55)
2018. febr. 12. 14:34

Első nap...hát hétországra szóló mulatság, hogy elvégezte a 8 osztályt?

Mi a gimis ballagást sem ünnepeltük. De ők tudják

2018. febr. 12. 10:20

Attól is függ honnan ballag,ovi,általános iskola.

Én mindenképp apukának adnám az első napot,azt csinál és olyat amilyet akar,másnap vagy egy egyeztetett időpont meg az én családom

,függetlenül hogy közösen nevelitek ez olyan lenne senki nem megy a másik összejövetelén.

Szerintem

2018. febr. 11. 09:05
Vagy két napra szervezni: első nap legyen a "volt" családé, másnap meg Ti menjetek el valami jó helyre, amit a gyerek is élvez, valami Kalandpark vagy ilyesmi, aktív időtöltéssel, piknikkel vagy a közelben egy éttermi ebéddel a végén
2018. febr. 11. 09:04

Étterembe mennék.

Ha egy nagy családi házban laknátok, kertben, teraszon bőséges hellyel, akkor össze lehetne ereszteni a rokonságot, de egy panelban összezsúfolni kényelmetlen lenne mindenkinek.


Biztosan étterembe szervezném!

11. 12d083b51b (válaszként erre: 3. - Sirga)
2018. febr. 11. 09:00

Én is ezen gondolkodok, mi van, ha a volt anyós ott beszólogat, vagy jelenetet csinál, arról nem beszélve, hogy ott lesz/lenne a jelenlegi anyósod is, és hát ugye a te édesanyád is, aki viszont a volt férjed anyósa... egy kicsit sok lenne egy ebédnél 3 anyós. Erősen elgondolkodnék azon, hogy nem is ültetném őket össze egy asztalhoz. És erre nagyon jó kifogás lenne, hogy kicsi a lakás, egyszerre nem tudsz leültetni mindenkit. Egyik napon az édesapa, a jelenlegi családdal + exanyóssal. Másik napon a jelenlegi férjed, anyósod és a te szüleid. Így sem kerülne többe, mint ha éttermet béreltek. Csak dupla fáradság neked, de legalább békesség lenne.


Én ezt a variációt átgondolnám, kikérném a véleményt mind a volt férjtől, mind a jelenlegi férjtől.

10. fincsi5 (válaszként erre: 6. - 61e75fb84c)
2018. febr. 11. 08:27
Az óvodai ballagást hogy oldottátok meg? Vagy akkor még együtt éltél a férjeddel?
9. csikil4ny (válaszként erre: 6. - 61e75fb84c)
2018. febr. 11. 07:43

Ez így van. Nálunk az elsőáldozási ebéd lesz az első ilyen össznépi összeröffenés, de nem hiszem, hogy gond lenne belőle. Ahogy írod, a gyerekért mindent. :)


Hányan lesztek? Ha a hely nem elég, akkor mindegy, hogy más hogyan oldotta meg, nem? Az más kérdés, hogy olcsóbb lenne otthon, az biztos.

2018. febr. 11. 03:28
Konkret peldakat akik mar ateltek ezt-helyszin, megoldas hogy volt?
2018. febr. 11. 03:27
Csak alapbol-tok felesleges h talalkozzanak, de ugye most a ballagas hozza elo a szitut...
6. 61e75fb84c (válaszként erre: 5. - Csikil4ny)
2018. febr. 11. 03:26
Altalanos iskolai ballago. Haat igen sztem bekes lenne hangulat mindenki intelligens. Igaz a volt es jelenlegi anyosomek nem ismerik 1mast es nem is vagyom ra h megismerjek, foleg, h exanyoseknak meg mindig faj h elvaltunk es sajnaljak a "pici fiukat".De most a gyerek az elso nem ami nekem nem oke.
5. csikil4ny (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2018. febr. 10. 20:44
Oda nem tudsz ennyi embert bezsufolni, mindenképp étterem. Mindenki jóban van egymással?
4. fincsi5 (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2018. febr. 10. 20:41
Hány éves, mit végzett a gyerek?
2018. febr. 10. 20:40

Azt javaslom, egyeztess a volt férjeddel! Egy panel kicsi családi összejövetelhez. Esetleg közösen fizetni egy olcsóbb éttermi megünneplést?

Remélem, kapsz jó tippeket! :)

Én sajnos csak elrettentő példát tudnék írni, amikor a meghívott keresztszülőpár eljött, és még itt is egymást szidták, alázták. :(

2. Ikebana3 (válaszként erre: 1. - 61e75fb84c)
2018. febr. 10. 20:38
Ilyen helyzetben érdemes étterembe menni. :)
2018. febr. 10. 20:32

Ugye ott a volt ferjem es szulei, tesoi...en uj csaladom, szuleim, tesoim, ferjem szulei stb...

Egy kozos gyerekunk van a volt ferjemmel akit imadunk es kozos felugyeletbe gondozunk, egy varosban is el mindenki. Gyerek velem el. Panelba lakunk...oda hogy hivjak ossze majd ennyi embert? Ti h oldottatok meg ezeket az alkalmakat?

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook