Főoldal » Fórumok » Babák & Mamák fórumok » Beírattam ugyan oviba, de előre láthatóan az első héten ki kell vennem... fórum

Beírattam ugyan oviba, de előre láthatóan az első héten ki kell vennem... (beszélgetős fórum)


1 2 3
2010. jún. 8. 11:46

Szia!


Kisfiam most márciusban kezdte az ovit. Eleinte gondunk volt az alvással, de mára megoldódott a helyzet. A legtöbb gyerek nem szereti, ha valamit kötelező csinálni. Én erről az oldalról próbáltam megközelíteni a dolgot, mondjuk szerencsém volt az óvónénikkel is. Azt igyekeztem mindennap elmagyarázni kisfiamnak, hogy nem kell aludni, csak lepihenni és nem hangoskodni, hogy a többi kisgyerek, aki álmos aludhasson. Minden reggel sírással indult és nem az ellen tiltakozott, hogy oviba nem akar menni, hanem hogy nem akar ott aludni. Bevált a módszer és szerencsére el is fárad annyira az oviban, hogy szinte mindig alszik. Egyébként ő sem akart már itthon aludni ebéd után... Azt hiszem szerencsém volt tényleg az ovival is, nagyon rugalmasak voltak! A dadus is azzal biztatott, hogy elfárad a nagy játékba és elalszik, aztán előbb-utóbb meg is szokja! Most már minden rendben van.

Nem értem egyébként ezeket az elvárásokat..., hihetetlen, hogy elvárások szintjén már a nyugatiaknál tartunk, de a többi....no comment.

Szóval, fel a fejjel!

Judit

74. Bri* (válaszként erre: 66. - 84f55ea86d)
2010. jún. 3. 17:19
Pénzt??? Sőt! Van, aki kifejezetten kéri? Én tuti felnyomnám a jegyzőnél! Nincs rá ideje, de egy tizesért már van?! Ez aztán a hivatástudat és gyerekszeretet!!! Ha én kapok egy doboz bonbont (nem kérek, csak kapok) a főnököm már ferde szemmel néz rám. Ha meg kérnék, ki is rúgnának vesztegetés gyanúja miatt. Ez durva!
2010. jún. 3. 13:31

Szia.BNÉ Kriszta.

Az én fiam is januárba tölti a hármat de úgy néz ki mi már szeptemberbe kezdhetünk.Ő még mindig alszik nap közben,nem is bírná ha nem aludna mert ha kimarad az alvás akkor már öt órakor képes lefeküdni hétkor felkel és tízig elvan.így alszik.De ne félj.Nem kötelezhetnek egy gyereket se alvásra és nem kérhetik hogy vidd haza,ha nem jutsz velük dűlőre akkor kérd tőlük írásba ha nem alszik a gyerek haza kell vinned és ezzel a papírral menj el a helyi jegyzőhöz,hozzá tartozik az ügy.Ő majd rendet tesz köztük.Mi is foltunk beíratkozni,házirendet végig olvastatta minden szülővel az óvónéni és nem volt benne ilyen kritérium.Ezt egy nagy kamu mert lusta az óvónő.

72. c95c921ae7 (válaszként erre: 67. - C9a451fa88)
2010. jún. 3. 13:06
Ez nem normális dolog. Teljesen elítélem, és SENKIT nem biztatnék erre.
71. Zizisicc (válaszként erre: 67. - C9a451fa88)
2010. jún. 3. 13:04
Basszus!!!!!!!! :o(((((
70. c95c921ae7 (válaszként erre: 68. - 84f55ea86d)
2010. jún. 3. 13:04
Ne szomorodj, ez szerintem egyedi. Soha életemben nem hallottam ilyet. Pedig rengeteg ovit ismerek.
69. c95c921ae7 (válaszként erre: 67. - C9a451fa88)
2010. jún. 3. 13:03
???????????????pénzt???????
2010. jún. 3. 13:02
elszomorodtam...
2010. jún. 3. 12:58

igen, adj pénzt, nálunk kifejezetten kéri halkan az ovónő problémásabb gyerkőcnél


20ezer a két porontyra, akkor nem kell feküdniük, ki lehet menni udvarra, másik szobában lehet rajzolni, ezért a pénzért a legkisebb pelusát is kicseréli, átöltözteti, ha kell, mert még nem tökéletesen sz.tiszta

2010. jún. 3. 12:52
Igen, én sem aludtam sosem, gyűlöltem emiatt az ovit, gyakran ki is szöktem.:) Nem akarom, hogy az én lányom ugyanezt érezze! Nem a csöndben maradásról van szó, az megy, viszont nem fekszik. Ha megengednék neki, hogy üljön az ágyban, rajzoljon, képeskönyvet nézzen csöndben, ő ellenne. Viszont sok vizet iszik, kb. 1, másfél óránként ki kell mennie, amit alvás idő alatt szintén nem néznek jó szemmel. Sajnos a szobában nagyon sötét van, így nem tud szépen eljátszogatni magában, az óvónő kimegy addig valahová, fél óránként visszanéz, de valószínűleg addig az én gyermekem bepisil, mert, ha kimegy egyedül, rászólnak. Mindenhol egyedül vannak a gyerekek alvásidőben? Nem tudom, minél többször megyünk el az oviba, vagy beszélgetek az óvónővel, annál inkább aggódom, mi lesz. A védőnő azt "tanácsolta" pár hetente adjak az óvónőnek egy tizest. Ezen meg kiakadtam, honnan? Én is csak akkor kapok pénzt, ha dolgozom. És a többi óvónő meg nem húzza fel ezen az orrát? Szerintem biztosan, ez kivételezés. Volt itt olyan, akinek pluszban, kenőpénz jelleggel kellett fizetnie valamiért az oviban? Erről még csak most hallok először, bár meg nem lepődöm, mert mindenért fizetni kell zsebbe sajnos mostanában...
65. Tamianyu (válaszként erre: 62. - Drnéni)
2010. jún. 3. 09:18

Én sem aludtam sosem az oviban,mindig is nagyon kevés volt az alvási igényem,és ez ahogy telik az idő csak csökken.De abban az időben nálunk sem volt ilyen,hogy megengedték volna,hogy ne kelljen lefeküdni.A középső gyerekem is ilyen,Ő is keveset alszik.Napközben sosem.A mi ovinkban sem biztosítanak lehetőséget a külön foglalkozásra,le kell neki is feküdni a többiekkel együtt.Nem is várhatom,mivel egyedüli az egész oviba akit még sosem sikerült elaltatni délután.De semmi problémát nem okoz ez neki,mindig van nála valami amivel csendben elszórakozik.Nincs alvásra kényszerítve,csak annyi,hogy csendben kell lennie,és az ágyban maradnia.

Pici zsebnoteszokba rajzolgat,vagy csendben babázik,találtunk ki már egy csomó mindent,amivel addig elfoglalja magát.Meg sziesztázik.Én nem hiszem,hogy ebből nagy problémát kellene csinálni,fel lehet készíteni rá a gyereket.

Persze ha biztosít az óvoda más lehetőséget az jó,de én nem tudok ilyet a környékünkön.

64. c95c921ae7 (válaszként erre: 60. - Tamianyu)
2010. jún. 3. 08:42
Ja..és nem volt róla szó, hogy kivételezést szeretne az anyukája. Nyilván csöndben kell lennie, ezt senki nem vitatja.
63. c95c921ae7 (válaszként erre: 61. - Tamianyu)
2010. jún. 3. 08:40

Senki nem mondta, hogy a szülőnek nem kell nevelni. Itt egy jól nevelt, jó kislányról van szó-így értettem, aki viszont nem alszik délután. Ezt viszont az óvoda dolga megoldani. Igen nevelni a szülőknek IS kell. Meg a gyereket oktató szakembereknek. Az iskolákba elég sok neveletlen gyerek jön mégis. De , mert valaki nem úgy viselkedik, mint kéne, nem tesszük, nem is tehetjük ki.

De itt még szó nincs rossz viselkedésről, csak nem szokott aludni, fél év múlva kezdi az ovit, de már a kivételt emlegetik. Na ez röhejesen abszurd.

62. drnéni (válaszként erre: 60. - Tamianyu)
2010. jún. 2. 22:55
Amikor én voltam ovis, én sem aludtam. 2 éven keresztül szorongtam egész délelőtt, mert tudtam, hogy kezdődik a pokol, amikor 2 órán át unatkoznom kell az ágyban. Középsőben végre anyukám elhitte, hogy nem alszom (addig az óvónők mindig meggyőzték, hogy csak úgy mondom, mert csendben voltam). Nagycsoport elején megbeszélte, hogy én csendben rajzolhatok vagy olvashatok (tudtam), amíg a többiek alszanak. Kb. 1 percig tartott, amíg lapoztam egyet, mert úgy féltem, hogy megzavarok valakit. De legalább nem kellett unatkoznom.
61. Tamianyu (válaszként erre: 16. - C95c921ae7)
2010. jún. 2. 17:13
Nem értek egyet.A szülő dolga a gyerek nevelése,és nem az intézményé.Nekünk kell felkészíteni azokra a dolgokra,amik a közösségben várnak rá.Többet közt erre is,hogy alvás időben csendben legyen.
60. Tamianyu (válaszként erre: 1. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 17:10

Az enyém sem alszik már szinte 1 éves kora óta délutánonként itthon.Viszont azt egy ekkora gyereknek meg lehet magyarázni,hogy ott igenis le kell feküdni és csendben lenni.Az én ovisom mindig is rossz alvó volt,erről nem tehet,ez adottság.Az viszont,hogy mennyire fogad szót,az csakis nevelés kérdése.Fekszik szépen az ágyban,és könyvet nézeget amíg a többiek alszanak.Nem is lehet elvárni,hogy kivételezzenek vele,és nem kelljen lefeküdnie.

Itthon is alvás van este 8-kor,ami azt jelenti,hogy mind a 3 gyerek ágyban van.Ha nem tud még akkor aludni,akkor csendben énekelget,zenét hallgat,de nem zavarhatja a tesót akivel egy szobában van.

Szoktasd rá a délutáni sziesztára.Nem baj ha nem alszik,de 1,5-2 órát legyen el csendben a szobájában.

2010. jún. 2. 12:49

Ha a védőnő ír egy papírt, hogy családi okok miatt a közösségbe való felvétel javasolt, akkor van rá esély, hogy felvegyék a bölcsibe ősztől arra a fél évre.


Nem tehetik meg, hogy azért mert nem alszik az oviban nem maradhat benn...

Sok olyan gyerek van, aki nem alszik.

Találjon az ovi megoldást, hogy a nem alvó gyerekek is jól érezhessék magukat.


Nekünk volt olyan, hogy az egyik csoportba ettek, a másikban aludtak és aki felkelt hamar vagy nem aludt, akkor az egyik ovónéni csendesfoglalkozást tartott nekik az egyik csoportban.

2010. jún. 2. 12:43
megpróbáljuk, ha megy, örülünk, ha nem, marad a középső csoport, ahol nem kell aludni, vagy másik ovi, mindenesetre kipróbáljuk a nyáron az ovis rendet (egyébként fél 6 és 6 között mindig kel)
2010. jún. 2. 12:37
Lehet ehhez az kell, hogy reggel 6-kor ébresztő, délben alvás (lehet, hogy nem fog aludni, de kötelező pihenőidő!-s ezt minden nap ugyanazon időben). Előbb-utóbb szerintem megszokja,s ha nem is alszik tudni fogja, hogy most pihi van, ilyenkor fekszünk, pihenünk vagy alszunk.
2010. jún. 2. 12:34
Egyébként szerintem, ha huzamosabb ideig "szoktatod" a délutáni alváshoz, megszokja. Ha kialakítasz egy napirendet amitől nem térsz el, látni fogja, hogy vannak dolgok amik mindig ugyanúgy történnek, s alkalmazkodni fog.
2010. jún. 2. 12:26
az ovit már kipróbáltuk egy napra, de nem fáradt ki, délután sem, mi kint játszottunk, amíg a többiek aludtak, játszóházba is járunk, több alkalommal 7-8 órát ott voltunk, egy perccel nem aludt hamarabb :(
2010. jún. 2. 12:26
Ezért nem rakhatnak ki az oviból valakit. Nem kötelező az alvás, csak csendben kell lenni, hogy a többi, alvó kisgyereket ne zavarja. De ezt az óvónőnek kell megoldania-szerintem. Ez a munkája, illik tudnia, hogy kell megoldani az ilyen helyzetet.
2010. jún. 2. 12:23

mindenesetre nagyon köszönöm mindenkinek, majd akkor az idő megoldja...

talán nyáron kipróbálom, amit a védőnő javasolt, korán kel, este fél 8-kor fürdés, alvás reggelig (ez bevált eddig!!!)

de megpróbáljuk egy pár hónapig a korán kelünk, szundi délután (vagy fekvés, de valószínűleg elpilled egy óra alatt, az oviban két órát kell feküdni), hajnali 1-2 körül alszunk, fél 6-kor kelés, kipróbálom, én bírom-e egyáltalán, mindenesetre megpróbálom...

52. starmama (válaszként erre: 49. - Drnéni)
2010. jún. 2. 12:21
Persze, kicsit pihizik, és erre nyilván az oviban még nagyobb szükség lesz. Én nem is aggódom emiatt, mert a mi óvónénijeinkben megbízom, tudom, hogy úgy lesz, ahogy a gyereknek is jó. De azt el kell fogadni, hogy a az ovi nem arról szól, hogy mindig úgy van minden, ahogy a gyerekünk szeretné.
51. starmama (válaszként erre: 49. - Drnéni)
2010. jún. 2. 12:19
akkor duplán elnézést.
50. starmama (válaszként erre: 43. - Drnéni)
2010. jún. 2. 12:18
Bocsi, már tudom, hogy egy. Nem kapcsoltam. :))
49. drnéni (válaszként erre: 47. - Starmama)
2010. jún. 2. 12:18
Kettő. Szerintem ha akarod, megtalálod azt az időszakot, amikor le lehet tenni egy kicsit, legalább félórára. Tuti, hogy szüksége is van rá.
48. bebe82 (válaszként erre: 41. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 12:17
az sem biztos, hogy az óvoda után is fent lesz hajnalig. Bár az én lánykám még nem ovis, Ő is jövő januártól lesz az (2,5 évesen), de biztos, hogy másképp fog kifáradni, mint otthon. Lehet, hogy az ovis alvás után este 8-9-kor elalszik. Mert jobban kifárad a koncentrálásba, vers- és énektanulásba, a rendszerbe.
47. starmama (válaszként erre: 43. - Drnéni)
2010. jún. 2. 12:16
Megkérdezhetem hány gyereked van? Mert én a 3 tesó mellett, akikért suliba kell menni, nem mindig tudnám ezt megoldani. :)
46. lizoka (válaszként erre: 41. - 84f55ea86d)
2010. jún. 2. 12:16
szia!én pont így voltam mint te.a lányom 2 éves kora óta nem alszik délután.most jártuk ki a kiscsoportot és kellemesen csalódtam.eleinte rá kellett szólni az óvó néniknek,hogy ha nem alszik akkor legyen csendben.1-2 hónap után már nyugodtan feküdt és pihent.most a vége felé pedig már alszik is fél órácskát.itthon továbbra sem alszik du.de nem is baj mert így lefekszik este 8-9 között.ne aggódj!az óvónéni nem az anya nekik sokkal jobban szót fogadnak.
1 2 3

További ajánlott fórumok:


Minden jog fenntartva © 2005-2024, www.hoxa.hu
Kapcsolat, impresszum | Felhasználói szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | Facebook